Goed turnresultaat bij provinciale wedstrijd ZDH kon voorsprong toch niet handhaven Keihard Winkel door Tex. Boys afgetroefd Aanval Barhorst werd afgeslagen UITGEEST LIET ZICH NIET KISTEN zaalvoetbalultslagen Wielervereniging wil materiaal verhuren Zilver voor Gertie Praamstra Voetbaluitslagen 2-0 VOORSPRONG WERD TOCH 2-4 ACHTERSTAND MST-handbalsters hebben nog kansen ZH veren plak voor Diana Terps tra DINSDAG 27 MAART 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zowel in de jeugdafdeling als bij de dames hebben turners als turnsters van de Texelse Meersportenvereniging za terdag goede resultaten behaald bij de provinciale B-kampioenschappen in Nieuw Vennep. De beste resultaten waren voor Gertie Praamsta (tweede bij de jeugdturn- sters), Martin Voebel (eerste bij de jeugdturners) en Diana Terpstra (vijfde bij de dames). In de jeugdafdeling meisjes werd aan deze wedstrijden deelgenomen door Danielle de Lussanet, Gertie Praamstra en Marja Vlaming. René Eelman, Jaco van Trigt, Paul Voebel, Rob Voebel en Martin Voebel namen deel in de afdeling jongens t/m 16 jaar. Bij de dames kwamen van Texelse zijde Meino van Slooten en Diana Terpstra in actie. Eindronde Het betrof hier de eindronde van de kampioenschappen waarvoor de Texel se ploeg zich reeds op 26 november bij wedstrijden in Tuitjenhorn had ge plaatst. Er werd in Nieuw Vennep (Haarlemmermeer) door 34 meisjes en 26 jongens om de titels gestreden. Nagenoeg alle leden van de Texelse afvaardiging zagen kans een vrij con stante wedstrijd te turnen waarin vrijwel geen dieptepunten te bespeuren waren. Vooral de zeer resoluut turnende Gertie Praamstra (zij liet geen enkele steek vallen) oogste veel bewondering bij collega's en publiek. Met een score van 30.70 punten behaalde zij een verdiende zilveren plak. Ook Danielle de Lussanet liet veel van haar concurrenten achter zich. Zij behaalde 29.05 punten en kwam daarmee op een eervolle zevende plaats. Marja Vlaming plaatste zich niet bij de eerste tien. Desondanks was haar score (27.10 punten) zeer behoorlijk te noemen. Succes De jongenswedstrijd liep parallel aan die voor de meisjes en werd voor Texel een succes op alle fronten temeer daar de drie gebroeders Voebel (inmiddels verhuisd naar Castricum) ook met de MST-ploeg meededen. Alle MST-jon- gens eindigden bij de eerste tien van het klassement. Dat waren Martin Voebel (37.30 punten), René Eelman (36.80 punten), Paul Voebel (36.55 punten), Jaco van Trigt (35.75 punten) en Rob Voebel (35.55 punten). Bij de dameswedstrijden, die later op de middag plaatsvonden werd van Texelse zijde door twee turnsters mee gedaan. Oorspronkelijk hadden zich drie MST-leden geplaatst maar door een enkelblessure moest Judith Hoogendijk het in Nieuw Vennep laten afweten. Niettemin was er toch een behoorlijk resultaat voor Texel weggelegd. Diana Terpstra werd vijfde (29.55 punten) en Meino van Slooten plaatste zich met 27.20 punten niet bij de eerste tien. Zaterdag 24 maart 1979: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-DPSV Junioren: Wiron 81-Texel B1 Cocksdorp B1-De Koog B1 WGW B5-Texel B2 ZDH B1-WGW B4 Tex. Boys B1-HRC B5 Texel C1-BKCC1 De Koog C1-HCSC c3 Tex. Boys C1-Helder C3 DWOWC1-Texel C2 Oosterend C2-Tex. Boys C2 Texel C3-Helder C4 Pupillen: WGW A2-Texel A1 Afdeling A: Cocksdorp Al-De Koog Al ZDH A1-Tex. BoysAI Texel A2-Oosterend Al Tex. Boys A2-Texel A3 Afdeling B: De Koog B1-Texel B4 Texel B1-Tex. Boys B2 Tex. Boys BI-Texel B3 Oosterend B2-Texel B2 Afdeling C: De Koog C1-Oosterend C1 Tex. Boys C1-Texel C1 Texel C3-ZDH C1 Zondag 25 maart 1979: Afdeling Noordholland: ZDH-Uitgeest Texelse Boys-Winkel Schoorl-Cocksdorp Texel 3-BKC 3 Zeemacht 4-Tex. Boys 3 ZAP 6-ZDH 3 Texel 4-JVC 6 Junioren: TexelA1-Tex. BoysAI Dames: AFC '343-Tex. Boys2 Op een uitstekend bespeelbaar veld heeft Texelse Boys zondagmiddag kans gezien het bezoekende Winkel een 1 0 nederlaag toe te brengen. De enige treffer kwam kort voor de rust tot stand. De maker was Pieter Duin. Deze 'harde' wedstrijd vond plaats onder minder goede weersomstandig heden. Er stond een felle wind in de lengterichting over het veld hetgeen beurtelings de spelers van beide elftallen hinderde. Gedurende de eerste helft had Texel se Boys de wind in de rug en kon zich daardoor goed op de aanval richten. Resultaat leverde dit evenwel voorals nog niet op. Kees van Heerwaarden profiteerde een enkele keer maar hij had het nadeel dat de wind op de momenten dat hij de bal op 't doel afvuurde juist uit de verkeerde hoek woei en zodoende naast de palen belandde. Koos Witte wist twee maal een ontzettend slechte uittrap van de Winkel-goalie te onder scheppen maar geen van deze kansen had een treffer tot gevolg. Fraai schot Het lang verbeide doelpunt kwam uiteindelijk vijf minuten voor de pauze tot stand. Han Pastoor bemachtigde de bal op de rechterflank en gaf goed voor waar Koos Witte hem opving. Deze legde de bal slim terug op de mee opgekomen Pieter Duin waarna Duin de Winkel-doelman met een fraai schot passeerde. Een tweede doelpunt bleef 3-2 3-3 2-8 9-0 3-2 23-0 4-2 2-3 7-0 8-0 10-2 1-1 1-0 0-1 0-1 0-2 2-1 6-0 6-0 1-0 0-7 1-0 0-4 0-2 2-4 1-0 6-0' 2-5 4-1 1-2 4-0 4-1 2-1 SW RH v s. ->t54s 3pr opnieuw te organiseren en een nieuwe taktiek uit te stippelen sloeg Uitgeest voor de derde maal toe. Een geweldige verdedigingsfout was de aanzet tot dit derde doelpunt. Deze kwam vermoede lijk tot stand omdat de ZDH-defensie in de veronderstelling was dat de buiten- spelval wijd open stond. Niets was echter minder waar. De maker van het eerste Uitgeest-doelpunt Cor Jongejans was er als de kippen bij toen invaller Arie van Kampen de bal ijselijk langzaam op hetZDH-doel afvuurde. Gestart vanach ter de ZDH-verdedigingslijn kon niets Jongejans meer tegenhouden. Hij kwam op de rand van het strafschopge bied alleen voor doelman Bakker te staan maar hoewel deze al het mogelijke deed was hij niet bij machte en kon hijde derde treffer niet meer verijdelen. Formaliteit Doelpunt nummer vier was daarna nog maar een formaliteit want ZDH had de moed duidelijk opgegeven. Dit laat ste doelpunt kwam nauwelijk vijf minu ten voor tijd. Henk Baltjes was de maker die de geweldige tegenslag voor het Hoornder team nog vergrootte door een vierde onhoudbare treffer. Ook in dit geval, zoals trouwens bij het merendeel van de Uitgeest-doelpunten het geval was kon dit moeilijk aan doelman Kees Bakker worden verweten. Hij moest feitelijk in zijn eentje tegen de voltallige Uitgeest-voorhoede opboksen omdat de ZDH-achterhoede het er herhaaldelijk bij liet zitten. Ondanks de tot ver in de tweede helft gehandhaafde 2—0 voor sprong verloor een ontgoocheld ZDH de wedstrijd tenslotte toch met ruime cijfers. vervolgens uit omdat een voorzet van Han Pastoor te hard was om door Frank de Grave te worden ingeschoten. Onder leiding van de weer in uitstekende vorm verkerende Pieter Duin speelde Texelse Boys een behoorlijk goede tweede helft. Hoewel de tegenwind hen danig parten speelde gaf de thuisclub het furieus vechtende Winkel vrijwel geen kans. Het kwam aan Winkel-kant wel tot aanvallen maar de voor doelman Jos Wessels ingevallen Gijs Jansen bleek niet te passeren. Slagveld Zoals de Boys ook al in de eerste ontmoeting hadden ervaren waren voor al de voorwaartsen van Winkel niet voor een kleintje vervaard. Ook nu weer werd bijzonder vaak 'keihard' op de keeper ingelopen die ditmaal twee maal opge lapt moest worden. Diverse andere Boys-spelers hebben het 'slagveld' evenmin ongeschonden kunnen verla ten en zullen in de komende dagen hopelijk zodanig herstellen dat ze vol gende week opnieuw kunnén meédoen. Omdat een van de Winkel-spelers het naar het inzicht van de Helderse scheidsrechter M. Bonarius net iets te bont maakte werd deze 10 minuten voor tijd uit het veld gestuurd. Desondanks kreeg Winkel kort voor tijd nog een goede kans op een gelijkmaker. Ge schrokken van deze kans lieten zij de bal uiteindelijk toch ver naast het Texelse Boys-doel belanden en kwam het eind signaal met een 1—0 zege voor de thuisclub. Een gedesillusioneerd ZDH heeft zon dagmiddag bij de in Den Hoorn gespeel de wedstrijd tegen Uitgeest met een 2—4 nederlaag genoegen moeten ne men. Dit gebeurde nadat de Hoornders tot twintig minuten in de tweede felft met 2—0 hadden voorgestaan. Een furieus vechtend Uitgeest zette daarna alles op alles en liep ZDH volledig onder de voet. Omtrent dit bij winderig weer gespeel de duel waren de verwachtingen in het ZDH-kamp tamelijk hoopvol. In de afgelopen wedstrijden speelden de Hoornders eenmaal gelijk en behaalden vorige week (tegen Callantsoog) een mooie overwinning. Uitgeest daaren tegen was sinds de winterstop nog niet binnen de lijnen geweest en had dien tengevolge met conditionele moeilijk heden te kampen. Niettemin stond de ploeg nog steeds op de derde plaats van de ranglijst. De eerste ontmoeting was met 3—0 door Uitgeest gewonnen. Afwerking Gesteund door een tamelijk talrijk publiek speelde ZDH zondagmiddag een eerste helft die er zijn mocht. Er waren periodes dat Uitgeest aardige aanvallen kon opbouwen maar toen het op de Degradatie komt in zicht In het Noordhollandse Opmeer heb ben de dames van de MST-handbal- ploeg bij de extra wedstrijd tegen Graftdijk 2 kans gezien een verdiende 6—2 overwinning uit het vuur te slepen. Wat betreft de tweede degradatieplaats is MST nu op de wip komen te zitten. Op neutraal terrein (vermoedelijk in Schagen) zal dit weekend worden uit gemaakt wie (West Friezen 2 of MST) in deze klasse mag blijven. HVS is al gedegradeerd. Ondanks deze degradatiezorgen kan MST toch op een redelijk goed compe titieseizoen terugzien. De ploeg speelde dit jaar voor het eerst mee en werd daartoe in de derde (van de vier) klassen ingedeeld. De wedstrijd die de MST-dames tegen Graftdijk 2 speelden was na drie minuten eigenlijk al in het voordeel van de bezoeksters beslist. Het werd voor hen dan ook een heel leuke eerste helft waarbij het zowel in de aanval als in de verdediging erg goed ging. De doelpun ten bleven niet uit en de Texelse ploeg stond bij het rustsignaal op een 1—5 voorsprong. Vlak na het begin van de tweede helft scoorde Graftdijk nog één tegengoal. Daardoor ontstond bij de MST-dames even onrust in de ploeg maar dat was tamelijk snel verholpen en door meer solide spel bouwden ze hun voorsprong weer uit tot 2—6. Door deze overwinning heeft MST met West Frie zen 2 de voorlaatste plaats ingenomen. Beide teams hebben nu negen punten. afwerking aankwam zat het hen niet mee. De kansen werden er aan het slot van de eerste helft zelfs niet beter op toen ZDH nogal wat balverlies begon te leiden. Na dertien minuten moest de verdediging van Uitgeest een moeilijke bal uit het doel wegwerken toen doel man Jan Jansen reeds gepasseerd was. De voorsprong van ZDH kon vooralsnog door Simon Boonstra met hoofd gepa reerd worden. Nadat de bezoekers bij een uitval ZDH-keeper Kees Bakker in moeilijkheden had gebracht (Visser schoot de bal rakelings over) kwam het eerste doelpunt toch op naam van de Hoornders. Omstreeks de twintigste minuut kwam de eerste treffer en ZDH- man Henk de Ruyter tekende ervoor. Hij kreeg nogal plotseling een vrije kans toen de Uitgeest-verdedigers elkaar in de weg liepen. Achter doelman Jan Jansen verdween de bal onhoudbaar in het net. Kopbal Toch zou het meest interessante deel van de wedstrijd pas na de thee tot stand komen. Beide teams waren zicht baar in de kleedkamers onder druk gezet. ZDH omdat het vele balverlies toch te denken gaf en Uitgeest omdat men er bij diverse spurtjes al vrij gauw werd uitgelopen. De eerste minuten van de tweede helft waren in het voordeel van ZDH dat ondanks een felle tegen wind voortvarend ten aanval trok. Het resultaat bleef niet uit. Na het missen van de eerste corner (die achter het doel terecht kwam) werd de tweede wel goed afgewerkt. Hoewel zowel doelman Jansen als zijn stevig gebouwde achter hoede er alles aan deden het gevaar te bezweren ontkwam men er niet aan dat de opgekomen Wilco Bakker ZDH met een prachtige kopbal naar 2—0 tilde. Voor Uitgeest was hiermee de boot aan. Geschrokken zen deze achterstand scheen men alles op alles te willen zetten. Diverse aanvallen volgden en een moegebeukte ZDH achterhoede zag tenslotte geen kans meer de aanvallen terug te houden. Ommekeer De ommekeer kwam in de drieëntwin- Bij een in het Noordhollandse Bergen gehouden turnwedstrijden voor dames is Diana Terpstra zondag na de Alk- maarse Truus Schouten als tweede geëindigd. Er waren 11 deelneemsters. De wedstrijd in Bergen is een van de weinige wedstrijden die speciaal voor de leeftijdsgroep boven 16 jaar wordt geor ganiseerd. Het was hierbij ditmaal geen verrassing dat Truus Schouten beslag legde op de eerste plaats. Zij was tot voor kort opgenomen in de nationale selectiegroep op Papendal. De tweede plaats van Diana Terpstra was daaren tegen een bijzonder grote verrassing. Door haar zeer overtuigende oefeningen overblufte ze zelfs de totale groep van de organiserende vereniging Be Quick die normaal gesproken moeilijk te klop pen is. Evenals Diana Terpstra had ook de Texelse Meino van Slooten een voorspoedige dag en turnde zich naar een keurige vijfde plaats. Wilco Bakker scoort de tweede ZDH trefter tigste minuut van de tweede helft. Terwijl het derde ZDH-doelpunt in de lucht hing en vooral Kees Hin door verschillende goede solo's de aandacht naar zich toe trok profiteerde de Uit geest-voorhoede middels Cor Jongejans van de geboden vrijheid en frommelde de bal zonder mankeren in de ZDH- touwen. Er leek met deze 2—1 stand voor ZDH nog steeds geen vuiltje aan de lucht maar toen nauwelijks drie minuten later Uitgeest via een geweldig afstand schot van Gerard Twaalfhoven op 2—2 kwam toonde zowel publiek als spelers zich duidelijk aangeslagen. Terwijl de Hoornders nog volop bezig waren zich FC Mantje-'t Swarte Schaep 2 3-0 Bureau Eelman-Citroën 2-1 De Koogel 1-Dubbeldik 4-2 Koffieshop-'t Swarte Schaep 1 2-3 Woensdag 21 maart: Casino-JKM 1 1-13 Kompas-Dubbeldik 2 1-4 Texelse Boys 1-De Zwaan 0-6 Mok-Nioz2 2-0 Gempo-De Spyker 7-1 Donderdag 22 maart: D.T.Smul-JKM 2 5-1 Oosterend 2-Nioz 1 1-2 Kikkert/Topido 1-Oosterend 1 0-2 Rabo-Rab2 3-3 Badhotel-FC Vergiet 1-4 Vrijdag 23 maart; De Koogel 2-FC Mantje 2-8 Dubbeldik 3-Texel 81 1-2 Dubbeldik 1-FC Knudde 5-1 Leen van Elk en Edo Kooiman boek ten zondagochtend overwinningen in resp. de A- en B-poule van de Wieler vereniging nadat zich in beide afdelin gen een felle strijd had afgespeeld. In de A-poule werd Guus Barhorst op het laatste nippertje door Leen van Elk bedwongen. In de B-poule moest Jan Buis het in de slotfase toch tegen Kooiman afleggen. Beide wedstrijden vonden plaats tij dens een stevige wind en aanzienlijke regenval. Een van de gevolgen daarvan was dat in de B-poule drie renners de strijd voortijdig moesten staken. De in de A-poule rijdende Jos Huisman had te kampen met een lekke band maar klasseerde zich uiteindelijk toch op een eervolle vierde plaats. Ontvluchting In de B-poule waren het zondag Edo Kooiman en Jan Buis die vrij vlot het zekere voor het onzekere namen en een ontvluchting op touw zetten. Bij de finish (na 25 km) zou deze een voor sprong van maar liefst vier minuten tot gevolg hebben. Beide renners konden hierdoor naast de gewone wedstrijdpun- ten ook nog bonuspunten aan hun totaal toevoegen. Albert Winter, de winnaar van vorige week, kwam niet verder dan een vierde plaats na de opvallend sterk gestarte Hans van Tu- nen, die zich niet los liet rijden. Nico Boon vond ondanks een trage start nog aansluiting bij Ronald van Boven. Bei den kwamen steeds dichter bij Van Tunen en Winter, doch dit gat was niet meer te dichten. Strubbelingen Simon Appel moest in de A-poule al vroeg lossen. Hierna kwam het tot diverse demarrages ondermeer van Kees Riemens en Guus Barhorst. Ze werden door Leen van Elk allemaal tenietgedaan. Van deze strubbelingen werd Jos Huisman met nog elf ronden voor de boeg het slachtoffer. Later kreeg hij ook nog een lekke band. Hierop nam Guus Barhorst het initiatief door een spervuur van tussensprints, maar Leen van Elk bleef maar naar hem toe rijden. De beslissing viel in de laatste ronde toen Kees Riemens 'lek reed'. Leen van Elk en Guus Barhorst profi teerden van deze pech en beslisten de strijd onderling. Ze konden 154 bonus- punt aan hun totaal toevoegen. Deze bonuspunten worden gegeven indien 1 of 2 renners met meer dan 1 minuut voorsprong finishen. Uitslagen A-poule: 1. Leen van Elk, gem. 34,4 km/u; 2. Guus Barhorst, z.t.; 3. Kees Riemens op 4.12; 4. Jos Huisnan op 4.50; 5. Simon Appel op 5.25. B-poule: 1. Edo Kooiman, 31,6 km/u; 2. Jan Buis z.t.; 3. Hans van Tunen op 3.36; 4. Albert Winter op 3.36; 5. Ronald van Boven op 4.40; 6. Nico Boon op 4.40. Paul van Sambeek, John van Halde ren en Jan Huydink staakten de strijd. De eerstvolgende competitiewedstrijd van de Wielervereniging is op woensdag 4 april. Men start dan om 19.00 uur ter hoogte van het Russenkerkhof. Om het jeugdwielrennen te stimuleren wil men bij de Wielervereniging Texel binnenkort fietsen gaan verhuren waar mee belangstellende jongelui aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Men denkt aan een bedrag van ongeveer 740,— per jaar. Volgens het bestuur van de Wieler vereniging is in de afgelopen jaren vaak gebleken dat er behoorlijk veel belang stelling voor deze sport bestaat maar dat veel kinderen er niet toe komen omdat veelal de ouders niet van plan zijn geld voor het benodigde materiaal op tafel te leggen. Een racefiets kost minimaal 7400,-. Men wil door dit initiatief de jeugd op goedkope en zeer vrijblijvende wijze met het wielrennen kennis laten maken. Belangstellenden kunnen nadere inlich tingen inwinnen bij Leen van Elk, Schoorwal 23, Den Burg, telefoon (02220) 4596.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5