,,De gebochelde van de Notre Dame" M I SI A Texelaartjes 180.- MIR\T0I 3® Moeilijkheden? Bondengroothondel Frieschebrug biedt mogelijkheden! EEN DAME rConcjurrernrfe inriizen Kinderaanbieding in schoenen en kleding y MANTJE SCHOENEN B.V. Tetak-teams wonnen s3Z Edo Kooiman werd toch ingelopen FAMILIE BERICHTEN WEGAFSLUITING café/restaurant serveerster of kellner ,,De Raadskelder", tei. 2235 ADRESWIJZIGING P.S. Elektrotechniek Bondengroothondel Frieschebrug bv Merkbanden voor groothandelsprijzen Illlllllllllllll een kinderbroek (rib of spijker) kopen voor de halve prijs L 197 ilNSDAG 3 APRIL 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ijn m n nc itmej it vo iand< VO( vo< hEsmeralda (Gina Lollobrigida) en Quasimodo Anthony Quinn) op de binnenplaats van de Notre eei 0erne, nadat de klokkenluider een geseling heeft moeten ondergaan. /a™ In de laatste uitwedstrijd van dit "e eizoen hebben alle Tetak-teams ®er ans gezien hun wedstrijden te win- h0L tan. Tetak 1 deed dat via een ienvoudige 0—10 op Olympia/'t lavende 8 en Tetak 2 en Tetak 3 [lopten respectievelijk M. Schilder 3 2—8) en Duintreffers 7 (3—7). Voor de winst van Tetak 1 zorgden :aterdagmiddag_Henk Dijkstra, Theo jillebrand en Max Hagedoorn. Naast -iile enkelspelen werd ook het dlibbel- pel gewonnen, Hillebrand en Hage- 3e' iioorn deden dat met de cijfers 21—5 en 21-7. Het nog steeds voor de tweede plaats in de race zijnde Tetak 2 speelde -'in het Noordhollandse Limmen, Met uitzondering van Frits Koorn, die slechts een partij behoefde prijs te geven, werden alle duels in winst omgezet. De andere twee teamleden art waren de zaterdag als leeuwen vech- eei tenden Frans Room en martin Janssen, D' die goed spel lieten zien. eer In Schoorl won het derde Tetak-trio "na van Duintreffers 7. De score was 3—7 ed dn deze positieve puntenwaardering i ;kwam tot stand doordat Guido Bakker er "al zijn partijen won en zowel Fred Mosk on als Jan Pijlman zich in twee partijen de "a'sterkste toonden. Het dubbelspel waarin Bakker en Pijlman optraden ging voor Tetak 3 verloren. In drie sets !|Werd het Texelse tweetal bedwongen, de scores waren 15—21, 21 12 en 0—21. t In sportzaal De Ferrever spelen alle rTetak-teams zaterdag een thuiswed- tstrjd. De partijen beginnen om 13.30 gjur. zondag te Amsterdam gehou den districtswielerwedstrijden voor 3fe jeugd is de Texelse Edo Kooi- jnan maar ternauwernood de over winning ontgaan. Uitgekomen in de rzestig renners tellende groep van 13- rjarigen werd een door hem ^uitgevoerde ontsnapping in de laat- fste ronde teniet gedaan. Hij finishte ^uiteindelijk op de elfde plaats. Ook de resultaten van beide andere ^Texelse jeugdwielrenners in deze groep Waren heel behoorlijk. Ronald van ïBoven werd twaalfde en Albert Winter ^eindigde de race als twintigste, r Edo Kooiman sloeg zijn slag twee gronden voor de eindstreep toen het in gedommelde peleton nog volledig Ebijeen was. Met een demarrage nam hij ^ongeveer vijftig meter voorsprong, ter- swijl zijn clubgenoten trachtten de _hoofdmacht onder contróle te houden. =Het mocht allemaal niet baten want het Sop dat moment uit 48 man bestaande Speleton slokte Edo Kooiman vlak voor rde eindstreep weer op. b In zijn eerste wedstrijd als licentie- Shouder reed zondag tijdens deze wed- Sstrijden in Amsterdam de 9-jarige "Robert Visser in zijn eigen leeftijds- groep. In verband hiermee toonde hij bzich nogal nerveus, waardoor zijn voet- i riempjes niet goed werden vastgezet. Niettemin finishte Robert Visser in zijn Suit twintig deelnemers bestaande groep 'toch als veertiende. Als er één boek is waarvan de hoofdpersonen zo onsterfelijk zijn ge worden dat menigeen in de veronder stelling verkeert dat ze ooit werkelijk hebben bestaan is dat wel 'De klokken luider van de Notre Dame'. Dit verhaal dat meer dan een eeuw geleden door de Franse schrijver Victor Hugo op papier werd gezet vormt de basis voor de film 'De gebochelde van de Notre Dame' die donderdagavond in het City theater is te zien. Zowel de klokkenluider Quasimodo als de zigeunerin Esmeralda zijn in de loop der jaren een eigen leven gaan leiden en vormen nu zulke tot de verbeelding sprekende persoonlijkheden dat talrijke mensen die nooit van het boek hebben gehoord er toch wel iets over weten te vertellen. Het indringende verhaal vormde al leen daarom al een 'uitgelezen' moge lijkheid om dat met succes te verfilmen. Dat gebeurde dan ook verschillende malen en meedere grote acteurs en actrices hebben aan deze verfilming meegewerkt. Historisch is inmiddels de rol die Charles Laughton als de mis vormde klokkenluider vertolkte. In de meer recente verfilming van deze aan grijpende geschiedenis is Anthony Quinn als Quasimodo en Gina Lollobri gida als Esmeralda te zien. Omdat het filmverhaal op enkele plaat sen enigszins afwijkt van het oorspron kelijke boek is de titel iets veranderd: 'De klokkenluider van de Notre Dame' werd daarom 'De gebochelde van de Notre Dame'. Het verhaal begint op het moment dat de om zijn gebreken uit de maatschappij gestoten Quasimodo op bevel van zijn meester (de alchimist Claude Frollo) de zigeunerin Esmeralda ontvoert. De ontvoeringspoging mislukt echter en de slaafse klokkenluider wordt gearresteerd en moet voor deze (hem opgedragen) wandaad een geseling on dergaan. Toch is het Esmeralda niet ontgaan, dat de ijzersterke bultenaar zelf geen kwade bedoelingen met haar had en zij kan het niet aanzien hoe hij op het schandblok van dorst versmacht. Zij geeft de ongelukkige, die haar belaag de, te drinken onder het gejoel van het gepeupel. Deze liefderijke daad brengt in Quasimodo's leven een beslissende wending. Frollo, niet in staat haar liefde te winnen, vermoort uit jaloezie Esme ralda's minnaar en laat uit wraak Esme ralda voor deze misdaad veroordelen tot de strop. Als het vonnis zal worden voltrokken bevrijdt Qasimodo de zigeu nerin op spectaculaire wijze uit handen van de beul en brengt haar in zijn torenkamer in de Notre Dame. Door de eeuwen heen is ieder, die in de Notre Dame verblijft, onschendbaar en door dit asielrecht is Esmeralda voorlopig veilig. Tijdens haar verblijf bij de afzich telijke bultenaar leert Esmeralda diens goedhartigheid, zuiverheid en gouden hart, vol kinderlijke blijdschap om haar aanwezigheid, kennen en waarderen. Maar Esmeralda's uren zijn geteld. De onschendbaarheid van de kerk wordt opgeheven en hoewel de bultenaar haar verdedigt met rotsblokken en gloeiend lood, dood en verderf zaaiend tussen de belegeraars aan de voet van de Notre Dame, gaat Esmeralda naar buiten, waar zij door een pijl wordt gedood. Niemand verneemt daarna meer iets van de gebochelde. Niemand weet dat hij naar de kelder is gegaan waar Esmeral da's lichaam is neergeworpen. Jaren later pas ontdekt men, dat de trouwe bultenaar naast zijn dode geliefde de hongerdood is gestorven. De film over de gebochelde en Esme ralda begint om 20.00 uur en is toegan kelijk voor personen van 12 jaar en ouder. Dinsdag 3 april Peuterspeelzaal Olleke Bolleke (in de voormalige kleuterschool van De Koog) houdt open huis van 16.00 - 18.00 uur. Om 14.00 uur begint in 'De Lindeboom- Texel' een voorronde van de nationale biertapwedstrijd. Woensdag 4 april De toerafdeling van de Wielerclub start om 19.00 uur met een trainingstoer tocht, bij de Texelse Autocentrale aan het Schilderend. Ouders van gehandicapte kinderen heb ben een informatiebijeenkomst in ge bouw De Schakel bij de Hervormde kerk in Den Burg, 20.00 uur. Donderdag 5 april In de Helderse schouwburg draait de musical 'Swingpop', aanvang 20.15 uur. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Kaarten verkrijgbaar bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis. Vanaf 20.00 uur wordt in de Raadskel- der postzegelruilbeurs gehouden. De badmintonclub Texel houdt leden vergadering in 'De Zwaan'; 20.00 uur. In de aula van het gebouw van de Rijks scholengemeenschap wordt de op richtingsvergadering gehouden van een vereniging voor sterrenkunde; 20.00 uur. VASTE DATA Bij de Texelse Autocentrale (Schilder end) start iedere dinsdagavond om 19.00 uur een trainingstoertocht van de Wielervereniging Texel. Elke maandagavond vanaf 20.00 uur kan in hotel „De Lindeboom-Texel" worden deelgenomen aan bridge drives, georganiseerd door de vereni ging „Groot Slam". Kosten f7,50 per paar. Elke dinsdagmiddag om 14.00 uur trimmen in de Dennen. Verzamelen om 14.00 uur op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Elke woensdag worden in de oude Ulo vanaf 10.00 uur activiteiten gehouden voor WAO-ers. Oud papier ten bate van de gymnas tiekvereniging Oosterend kan altijd worden bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te oosterend. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoes straat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer. Elke dinsdagavond van 20.00-22.30 uur Handboogschieten bij de Eilandschut- ters in de Ferreverzaal. Elke donderdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymnastiek gegeven. Iedere dinsdag om 19.00 uur start bij de Texelse Autocentrale aan het Schil derend een trainingstoertocht op de fiets, georganiseerd door de Wieler vereniging. Iedere dinsdagavond, aanvang 20.00 uur repeteert het amateurorkest „Musica Texla" in het Fanfarege bouw aan de Witte Kruislaan. Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aan vang half acht. Iedere dinsdagochtend wordt van 9.00 tot 10.00 uur en van 10.00 tot 11.00 uur in sportzaal „De Ferrever" o.l.v. Hans Brusselaars huisvrouwengym- nastiek gegeven. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouw. Maandags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220) 4185. NVSH-informatiecentrum, -middelen depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefonisch be reikbaar onder nummer 3241. Con tactpersoon mevrouw Blanken, Tjak- kerstraat 35. Den Burg. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Elke woensdag en donderdag van 10.00 - 12.00 uur houdt Nico Nagtegaal in gebouw De Hollebol aan de Burgwal spreekuur voor ouderen. Ernstige gasstoringen (defekte hoofdlei ding e.d.) kunnen dag en nacht worden doorgegeven aan het Gasbe drijf Tiel, telefoon (03440) 147411 Pieter-Jan Viaman en Gerda Banda trouwen vrijdag 6 april 1979 om 14.15 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. De receptie vindt plaats in de Raadskelder te Den Burg van 19.00 tot 20.30 uur. Toekomstig adres: De Ruyterstraat 6, 1792 AG Oudeschild. Burgwal 4, 1791 AJ Den Burg. Vrijdag 6 april viert de heer J. Visser hoofd van de o.l.s. „de Bruinvis" te Oudeschild, zijn 40-jarig ambtsjubileum. Receptie zal worden gehouden in het dorpshuis 't Skiltje van 16.00 - 17.00 uur. Oudercommissie en Personeel Geboren 29 maart 1979: Henri Alexander Hans en Anja Elias Nieuwstraat 5-7, 1601 JJ Enkhuizen. Tijdelijk adres: Ziekenhuis Amsterdam, Afd. 3 West, kamer 2. De vele blijken van medeleven, ondervonden na het overlijden van mijn lieve moeder, tante en grootmoeder KLAZINA VAN LOO- VOORMA zijn ons tot grote steun geweest. Daarvoor onze hartelijke dank. Otto van Loo en J. van Loo Texel, 3 april 1979, Wilsterstraat 27, 1791 XR Den Burg. Kindershop 't Boetje, Gravenstraat 16, Den Burg. Bar 't Steigertje de hele week geopend. Wie heeft een gouden zegelringetje gevonden? Tamara den Broek, We verstraat 60, Den Burg, tel. 3935. De Raadskelder com plete menu's vanaf ƒ13,50. Open Boekenweek. Ineens zeer veel nieuwe uitgaven. Zelfs Asterix en de Belgen is versche nen. Gevonden: zilveren kettinkje met bedeltje. Af te halen: Trompstraat 28, Oudeschild. Rijschool Wester heeft niet vrijdag 6 april maar vrijdag 13 april theorieles in de Witte Burcht te Den Burg. Moeilijkheden ontstaan door te veel alcohol- Gebruik? Bel (02220) 4356 Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Als U zo snel mogelijk geholpen wilt worden, geef uw reparaties voor radio en tv dan op tussen 9.00 en 10.00 uur. Overi gens zijn wij ook van 9.00-12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur open. Dit geldt ook voor de telefoon. Hotex Elektro nica, tel. 3398. Te koop 4 fauteuils, stof met eiken armleggers z.g.a.n. Schilderend 61, tel. 2962. Ach Mallerd, een nieu we Bommel in de Open Boekenweek. Canteval de betere Franse tafelwijn van Nicolas nu /4,20 en bij 6 flessen ?3,90. Kooijman's Slijterij. betere rijwiel- naar Rijwielver- Voor rekken huur Veerhaven 't Horn- tje. Spinbaan 18, Den Burg, tel. 2108. Het bestuur van het waterschap Texel maakt bekend, dat de Loswal (dijkweg het Noorden), in verband met uit te voeren werkzaamheden van 17 tot en met 20 april 1979 voor alle verkeer zal zijn af gesloten Texel, 3 april 1979. Het bestuur voornoemd, M. Roepen Pzn., dijkgraaf A. van Hoorn, secretaris GEVRAAGD: piiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu Wij zoeken die na 5 uur onze kantoren enz. schoon wil houden. DE WIT B.V., Wezenland, tel. 4541 iiiiiiiiiiiiuiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiüï Elektrotechnisch installatiebedrijf is verhuisd naar: Molenstraat 60a, Postadres: Postbus 162, Den Burg, telefoon (02220) 3333 Mogelijkheden op het gebied van - banden, smal tot zeer breed - complete wielen, klein tot groot -assen, tandemstellen - dubbele montage Leveringen, zonodig binnen 24 uur. Adviezen, belt u eens 072-122215 1 072-111641 ('s avonds) 02262-3106 ('s avonds) Ons advies kost u niets. I I Kwakelkade 40 1823 CL Alkmaar tel 072-122215. Bij aankoop van een paar kinderschoenen of sandalen van minimaal f 70,—, kunt U in 't Korfje in de Hogerstraat, Den Burg

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3