Texel 1 contra Valken werd slappe bedoening Oosterend gaf MOC maar weinig kansen Oppermachtig De Koog won van Schelllnkhout Deelnemers Wampex moe maar voldaan gefinished m Lv/R Suske en Wiske ZAANSE BOYi KLOPTE ZDH Overnachting op Razende Bol afgelast Voetbaluitslagen Thuisclub herstelde zich goed Voetbalprogramma Dubbele beenbreuk bij ZDH-Vesdo SVC verloor in Sijbekarspel HBHfflSSfll •-v* ijs PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 3 APRIL 1971 Vele luide aanmoedigingen van het in behoorlijken getale opgekomen Texelse publiek hebben niet kunnen voorkomen, dat de wedstrijd die Texel 1 zondagmiddag tegen het Venhuizense Valken speelde, verzandde in een partij voetbal die het aanzien eigenlijk niet waard was. Beide ploegen stelden zich voor namelijk defensief op en het gevolg was dat de gewenste spanning uit bleef. Het doelpuntloze gelijkspel dat dit alles opleverde gaf dan ook het beeld van de wedstrijd het meest duidelijk weer. Het betrof het zesde gelijkspel dat Texel dit seizoen met een tegenstander overeenkwam. Texel tegen Venhuizen was daarmee het zoveelste duel om maar gauw te vergeten. Beide teams werkten wel hard maar resultaten leverde dit alles niet op. Er zat weinig tot geen lijn in de opbouw van zowel het Texelse als het Venhuizense spel. Eén van de opmerkelijkste uitingen daarvan was dat op een gegeven moment met uitzondering van de eilan- delijke doelman alle spelers zich in het strafschopgebied van Valken bevon den. De samenscholing vormde voldoende aanleiding om het evene ment op dat moment als „pupillen- voetbal" te kenschetsen.... Excuus Wat Texel aangaat kan als enig ex cuus voor dit slechte spel worden aan gevoerd dat de ploeg door diverse schorsingen en blessures voortdurend in een andere opstelling moet spelen. Bovendien is trainer/coach Nico Erwich kortgeleden noodgedwongen (wegens overplaatsing naar Rotterdam) vervan gen door de in Schagen woonachtige Max van de Kerkhof, zodat ook op dat vlak het team nog niet helemaal optimaal draait. Hopelijk heeft deze (oorspronkelijk van Texel afkomstige) oefenmeester met de nu gespeelde wedstrijden zoveel ervaring opgedaan dat Texel 1 tot een meer dan nood zakelijke goede „eindsprint" in staat is. De eilandelijke ploeg trad dit maal aan zonder de aan zijn enkel geblesseerde Nico Schermer en de nog steeds geschorste Aad Blom. Henk-Jan Klok heeft zijn schorsing er inmiddels opzitten en speelde zondagmiddag op de rechtsbackplaats. Hierdoor Zaterdag 31 maart 1979: Afdeling Noordholland: Schoorl-Oosterend (Z) Oosterend (Z) 2-Zwaluwen 6 2-5 1-4 5-3 10-3 5-1 0-0 2-5 2-0 3-1 8-0 1-10 4-1 2-2 5-5 12-0 Junioren: Texel B1-N.Niedorp B1 De Koog B1-Geelzwart B2 Oosterend B1-HRC B4 Helder B3-ZDH BI WGW B4-Tex. Boys B1 Wiron C1-Texel C1 Geelzwart Cl-Oosterend C1 ZAP C2-De Koog C1 HCSC C3-Tex. Boys 01 Texel C2-Watervogels 02 Oosterend C2-WGW 05 Tex. Boys C2-ZAP 03 HCSC C5-Texel C3 Pupillen: Afdeling A: Texel A1-HCSCA1 De Koog A1-Texel A2 Oosterend A1-Tex. Boys A2 Texel A3-ZDH A1 Afdeling B: Cocksdorp B1 -Texel 81 Texel B2-De Koog B1 Texel B3-Tex. BoysBI Texel B4-Oosterend B1 Tex. Boys B2-Oosterend B2 Afdeling C: Texel C1-ZDH Cl Texel C2-Oosterend C1 Texel C3-De Koog C1 Zondag 1 april 1979: 4de klasse KNVB: Texel-Valken Afdeling Noordholland: Zaanse Boys-ZDH DESS-Cocksdorp Schellinkhout-De Koog Oosterend-MOC Texel 2-West Frisia 3 Tex. Boys 2-ZAP 3 JVC 3-Texel 3 Watervogels 4-Oosterend 2 Tex. Boys3-ZDH 2 Oosterend 3-VZV 5 De Koog 2-WGW9 DWOW 4-Texel 4 Junioren: Geelzwart A2-Texel A1 3—10 Tex. Boys A1 -Kaagvogels A1 2—1 Dames: Tex. Boys 1-Hollandia 1 1 1 Tex. Boys2-USVU 1 1-6 0-1 3-0 3-0 0-1 0-1 0-2 0-2 0-9 0-1 3-0 0-0 0-8 0-0 3-0 2-0 0-3 3-1 2-1 0-1 0-2 4-1 0-3 0-4 1-0 2-1 verhuisde Gert Pansier naar het mid denveld en ging Gerrit Vlaming als linksbuiten fungeren. Reële kans De periode voor de rust vormde het spannendste en beste gedeelte van de wedstrijd. Texel kreeg hierin de eerste reële scoringskans toen Louis Uriot bij slecht uitverdedigen van Valken deze fout bijna afstrafte. Zijn schot werd door doelman Dick Pronk evenwel goed gestopt. Aan de andere kant van het veld kwam de goed in vorm verkerende Charles Ipenburg in deze periode minstens drie maal in aktie bij harde schoten uit de Valken voorhoede. Hier bij manifesteerden met name de Val ken spelers Frank Meester, Piet Koop man en Joop Groot zich. Naast deze bekwame reddingen van de Texelse doelman bleef het tijdens de eerste helft voortdurend „kwakkelen". De wens dat het spelpeil na de her vatting iets beter zou worden, werd niet bewaarheid, en de tweede speel- helft was zowaar nog slechter dan de eerste. Het ontbrak zowel Texel als Valken aan de opbouw en het niet aansluiten van de verschillende linies, waardoor het geheel een rommelig en onsamenhangend karakter kreeg. Dat dit apatische spel vooral de spe lers van de bezoekende ploeg nogal irri teerde, kwam duidelijk tot uiting in voortdurende onderlinge scheldpar tijen als de bal weer eens in het wilde weg „Ins Blauwe hinein" was geschopt. Toch begon het er tegen het slot van dit duel nog op te lijken, dat Texel toch een overwinning aan de tot dusver behaalde resultaten zou kunnen toe voegen. Toen de ploeg in het laatste kwartier steeds meer ging aandringen was het vooral aan de voor Gerrit Vlaming ingevallen Jan Duinker te dan ken dat zich enkele goede kansen voor deden. Een opgelegde kans, waarin naast Rob v.d. Stap en Louis Uriot ook Jan Duinker de hand hadden, kon evenwel niet verzilverd worden. Duinker wist een in de diepte goed aangespeelde bal niet goed te verwer ken en zijn keiharde schot ging ver naast het Venhuizense doel. Met uit vallen werd tenslotte ook doelman Charles Ipenburg nog onder vuur geno men, maar hij wist met snelle reddin gen de stand toch dubbelblank te houden. Met dit alles mochten Texel en Valken tenslotte de punten delen wat gezien de matige prestaties ook het beste was. Oosterend heeft de eerste compe titiewedstrijd na de winterstop met redelijk voethal tot een goed einde gebracht. In een spannend duel bracht de thuisclub het bezoekende MOC uit Midwoud een gevoelige 3—1 nederlaag toe. De eerste helft verliep teleurstellend voor de Strenders en MOC kreeg duidelijk de beste kansen op een eerste doelpunt. Na de rust bleek SVO het wedstrijd ritme weer volkomen te pakken te hebben en via Gerard Legierse en Frits Bakker had de thuisploeg al gauw een 2—0 voorsprong opgebouwd. Een kwartier voor tijd kwam deze voor sprong nog enigszins in gevaar toen de overigens uitstekend spelende Simon Brand een penalty veroorzaakte, die door Steegman benut werd. In de slot fase maakte Johan de Waard aan alle onzekerheid een einde door op beheer ste wijze Oosterend naar 3—1 te tillen. Gevaarlijk Onmiddellijk na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter D. Nagel bouwde MOC een veldoverwicht op. Door de ballen voortdurend hoog voor het Oosterend-doel te schieten, ontstonden gevaarlijke situaties voor het doel van de thuisclub. In deze moeilijke beginfase bleef de Oosterend- defensie echter zeer rustig spelen en voorkwam dat MOC de score zou openen. Vooral Henk Vedder, Piet Beu- ving en Roel Veldman speelden in deze periode erg sterk. Dat de verdediging toen nogal zwaar werd belast, bleek uit het feit, dat Henk Vedder al spoedig uit moest vallen. Hij kwam tijdens een aktie in botsing met Oosterend- doelman Joop Koning en blesseerde zich daarbij behoorlijk. Zijn vervanger Jaap Slikker betekende echter beslist geen verzwakking van de SVO- defensie. Aanvallend kon de thuisploeg echter geen vuist maken. Er was bij zonder slordig samenspel en ook aan de inzet mankeerde nogal het een en ander. Oosterend haalde de rust toch met een 0—0 stand. „Inspiratie" Na rust was het alles Oosterend wat de klok sloeg. Trainer Bep Vonk had zijn ploeg kunnen inspireren tot een veel grotere werklust. MOC kwam dan ook behoorlijk onder druk te staan en al spoedig kon Piet Koning scoren. De scheidsrechter keurde deze goal echter om onduidelijke redenen af. Het betekende alleen maar uitstel van executie voor de MOC-ploeg. Gerard Legierse kopte uit een corner beheerst in. SVO ging toen wat makkelijker spe len en via goed uitgevoerde combina ties werd MOC praktisch weggespeeld. Frits Bakker rondde een goede aanval Woensdag 4 april 1979: Pupillen: Afdeling B: Texel B2-Texel B1, 18.30 uur Tex. Boys BI-Cocksdorp BI, 18.30 uur Oosterend BI-Oosterend B2, 18.30 uur Texel B4-Texel B3, 18.30 uur Afdeling C: De Koog C1-ZDH Cl, 18.30 uur Tex. Boys C1-Oosterend C1, 18.30 uur fraai af en zette Oosterend op een ver diende 2—0 voorsprong. Penalty Even kwam de schrik er nog in toen aanvaller Steegman van MOC in het strafschopgebied door Simon Brand ten val werd gebracht. De hieruit voort vloeiende penalty werd door Steegman zelf verzilverd. De Oosterenders lieten zich echter niet verleiden tot verdedigend voetbal om de toen nog kleine voorsprong vast te houden. Onmiddellijk werd weer de aanval gezocht en toen Johan de Waard al spoedig kon scoren, was de wedstrijd gespeeld. De in Den Hoorn gespeelde wed strijd tussen de derde elftallen van ZDH en het Schagerbrugse Vesdo is zondagmiddag reeds na tien minuten spelen bij de stand 1 —0 door de scheidsrechter gestaakt, toen de voor ZDH uitkomende Theo Franchimon sr. bij een ongelukkige val een dubbele beenbreuk opliep. Het betrof breuken aan het rechterscheenbeen van Fran chimon. Hij is per ambulance en Teso- boot naar het Parkzicht-ziekenhuis in Den Helder overgebracht. Steeds de nieuwste bij v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel In een vooral van de kant van Schellinkhout zeer matig gespeelde uit wedstrijd heeft het eerste team van S.V. De Koog zondagmiddag een verdiende 0—3 overwinning geboekt. De Kogers bewezen hiermee wederom nog steeds naar de hogere positie op de ranglijst te reiken. Buiten het feit dat de winst erg verdiend was schreef De Koog deze ook erg eenvoudig op zijn naam. Doelman Jan Dekker kreeg gedurende de gehele wedstrijd geen enkel schot te verwer ken. Om hem toch nog enigszins in het spel te betrekken bleef er zijn teamge noten niets anders over dan de bal van tijd tot tijd op de zich vervelende doel- verdediger terug te leggen Duidelijk sterker De eilandelijke formatie was duidelijk sterker en die kracht was met drie doelpunten eigenlijk veel te zwak uitge drukt. De Kogers bleken er evenwel tevreden mee want toen ze deze voor sprong eenmaal hadden bereikt was er voor hen geen enkel gevaar meer dat ze ook maar één punt prijs zouden moeten geven. Ze lieten daarom de rest van het schuttersfestijn in feite maar op hun beloop en beperkten zich tot het welbe kende 'dollen' van de tegenstander. Beide eerste doelpunten vielen voor dat de wedstrijd een kwartier oud was. Jan List was de maker van treffer nummer één die na nauwelijks vijf minuten spelen in het Schellinkhout- doel belandde. List omspeelde daartoe eerst twee tegenstanders en schoot toen raak via de verste hoek. Tien minuten later nam Kees van Beek doelpunt nummer twee voor zijn reke ning na een door Ger Bongers voor het doel gebrachte vrije schop. Overmacht Ondanks het grote overwicht kwam het buiten deze twee doelpunten in de eerste helft niet meer tot scoren. De voorsprong werd pas in de slotfase verder uitgebouwd nadat het spel zich voornamelijk tot het middenveld had beperkt. Bij de realisering van deze derde treffer kwamen zowel Kees van Beek als Jan List in actie. Bij een secuur en snel uitgevoerde aanval speelde List zich op de rechtervleugel vrij en gaf daarop een afgemeten voorzet aan Kees van Beek die de hem geboden kans op een derde doelpunt niet miste. Cocksdorp heeft, hoewel het team zich qua spelpeil zeker niet de min dere toonde, de in Sijbekarspel ge speelde uitwedstrijd tegen DESS toch met een 2—0 nederlaag moeten afsluiten. Beide doelpunten vielen in de tweede helft, waarmee op voorhand duidelijk is, dat de teams elkaar voor rust niet veel ontliepen. Overigens deden zich in deze eerste speelperiode nogal wat kansen voor de SVC-ers voor maar geen van deze mogelijkheden kon in doelpunten worden omgezet. Men sprong er tamelijk hulpeloos mee om. Het initiatief tot de doelpunten moest tenslotte toch van DESS komen en vooral vlak na de hervatting ging de thuisploeg er wat dat betreft hard tegenaan. Binnen een spelperiode van nauwelijks vijf minuten had de Cocks- dorper doelman Stoop dan ook gele genheid tot „vissen". Hoewel hij ver der uitstekend op zijn plaats was, moest hij kort na de eerste treffer toch voor een tweede maal zijn meerdere in de aanval van DESS erkennen. Het op zijn doel afgevuurde schot leek in eerste instantie net over het doel te gaan maar viel uiteindelijk toch als „en pudding" in de touwen". Na aan doelpuntloze eerste he heeft ZDH In de zondagmiddi tegen Zaanse Boys gespeelt uitwedstrijd toch een 2— nederlaag geleden. Belde doelpunt werden via aan kopbal gescoord Het duel dat op het Zaanse „Hoor se Veld" werd gespeeld, vond plaa onder tamelijk miezerige weersomsta digheden, maar desondanks bij een I hoorlijke publieke belangstelling. Zoals mocht worden verwacht w Zaanse Boys vanaf het beginsignaal sterkere ploeg. Het team staat op eerste plaats van de ranglijst en zal c positie vermoedelijk wel tot het ein van dit seizoen kunnen behoude Niettemin kon het Hoornder team zi gedurende de eerste helft redelijk a het spelniveau van de Zaankanters or trekken. Het resultaat daarvan was d de pauze doelpuntloos werd bereikt drie kwartier voetbal, waarin beide e tallen elkaar goed in evenwicht hielde I Met name de ZDH-verdediging zat deze periode gedegen in elkaar. Na j thee bleek Zaanse Boys met een geli spel beslist geen genoegen te will jj nemen. Dit resulteerde direkt in enkr goed uitgevoerde aanvallen. De eers twee daarvan konden door de ZDI defensie nog wel gepareerd word maar in de vijfde minuut slaagde geheel vrijstaande Jan Fritz er toch de bal met het hoofd achi doelman Bakker in het net te werken. Direkt daarop kreeg ZDH een uit: lezen kans op de gelijkmaker, maar goed voor het Zaanse doel gebrach bal werd door diverse voorhoedespele gemist. Nadat het spel gedurem ongeveer een half uur wisselen: kansen had gebracht, was het toch thuisclub die in de dertigste minuut o nieuw scoorde. Met een ver schot tr Wim Herteling voor de tweede ma t het ZDH-doel. SVC heeft hierna nog geruime ti druk op het doel van de thuisclub u geoefend. Een treffer zat er echter ni meer in. In de slotfase was men da eenmaal nog dicht in de buurt van ei doelpunt, toen een valpartij plaatsha waarbij mogelijkerwijs een penalty g J geven kon worden. De scheidsrecht was evenwel niet te vermurwen i SVC moest doelpuntloos naar huis Verdeeld over zeven groepen hebben vrijdag en zaterdag in totaal 23 zowel mannelijke als vrouwelijke Texelaars deelgenomen aan de eerste Wampex: een onder auspiciën van de Sportraad georganiseerd eve nement, waarin de deelnemers naast scherpzinnigheid ook op uithou dingsvermogen werden getest. Hoe wel deze eerste aflevering niet mee viel hebben alle deelnemers en deel neemsters deze Weekend Amphi- bische Expeditie tot een goed einde gebracht. De uitgeloofde wisselbeker kwam uit eindelijk in handen van het duo Andrew Albers en Kees Licht, dat met een straatlengte voorsprong op de eerste plaats eindigde. Het puntenver- schil tussen de andere groepen was gering. Het traject waarover de Wampex was uitgezet leidde de deelnemers vrijdagavond vanaf de sporthal in Den Burg per fiets naar de omgeving van het Natuurrecreatiecentrum. Om dit doel te vinden ontving men bij de start een drietal foto's met de punten die men moest zien te vinden. Daarna volgde een kompastocht door het duin gebied naar het strand ten zuiden van De Koog. Via andere opgaven be reikten de deelnemers tenslotte het parkeerterrein bij Paal 21, maar bleken daar zo snel te zijn aangekomen, dat een extra opdracht werd ingelast. Toen de deelnemers uiteindelijk bij camping De Driehoek aankwamen, werden zij Eén van de onderdelen van de eerate Wampex was het doorkndsen van de SJuftat waarvoor de deelnemers en deelneemsters de beschikking kregen over een lichtgewicht kano. - .rsW per vrachtwagen naar hun gezamenlij nachtverblijf vervoerd. Tent Volgens het oorspronkelijke plan z< dit nachtverblijf in de vorm van e grote legertent op de Razende B worden geplaatst, maar door verse! lende omstandigheden heeft men da: van moeten afzien. Belangrijkste red was de te harde wind die het varen m een landingsboot onmogelijk maakt Hiertoe had de Kon. Marine haar med werking toegezegd. De nacht werd uiteindelijk wel in legertent doorgebracht, maar de stond nu op een terreintje nabij Horsmeertjes. Zaterdag volgde het zwaarste deel v de tocht, waarbij de zeven groepen het te voet bereiken van de veerhavi een aantal coördinaten opkregen. Hi moest men zich zo spoedig mogel melden voor de volgende etapp Helaas hadden de organisatoren hier een fout gemaakt door een punt aan geven, dat op ongeveer 20 kilomet ten noorden van Texel in de zee la De moeilijkheden konden, evenals de andere opdrachten het get geweest was, in geval van not worden opgelost door de zogenaamt „noodbrief" te openen. Hieruit blei dat men rond 10.00 uur bij de Sluft werd verwacht. Een uitgezette hinde nistocht gevolgd door een speurtoc leidde de deelnemers naar hun fietse Daarmee kon de „thuisreis" naar sporthal in Den Burg weer wordi aanvaard. Ruim op tijd Hoewel de aankomst bij de sporth met 15.00 uur tamelijk „krap" was g steld, zagen alle deelnemers toch kaï ruim binnen die tijd weer terug te zij Moe maar voldaan waren alle Wampe deelnemers zaterdagmiddag rond 14 uur aanwezig bij de prijsuitreikin waarmee de organisatoren Piet Keijz en André v.d. Vliet zich belastten. Daarbij werd tevens bekend gemaa dat, mits alle instanties opnieuw zo den meewerken, ook volgend jaar roi eind maart een dergelijke tocht z< worden gehouden.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 4