Geen hoop meer voor woningen en showroom Fam. Huizinga opende café-eethuisje Procedure gestaakt moot bier Voor het weekend Homofielen beginnen met soos-avonden vr;~ Twee in een HAVENRESTAURANT TEXEL VERVOLG VAN PAG. 1 Alarmnummers Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten "i PAGINA 2 TEXELSE COURANT B en W hebben besloten de artikel 19-procedures ten be hoeve van de bouw van een showroom voor Bonne in De Waal en voor de bouw van 18 woningen in Den Burg noord west te staken. Zij zijn van mening dat de bezwaren, die tegen beide projekten zijn in gediend van zodanige princi piële aard zijn, dat schipbreuk van deze plannen bij voorbaat vast staat. Getracht wordt Bonne van dienst te zijn door mogelijkheden voor de show room te scheppen in Midden- Eierland. De procedure voor de aanleg van een tennisbaan in De Waal zal wèl worden voortgezet. Enkele bezwaren tegen dit plan zijn uit de weg geruimd door de tennisbaan iets anders te situeren, waardoor het terrein nu aansluit bij het perceel Rebecca" van de heer Plaats man. Onbehoorlijk Jan van Asselt van Texels Belang veroordeelde in krasse bewoordingen het besluit van B en W om de proce dure te staken. Aanvankelijk was het cóllege enthousiast voorstander en nu ineens zwicht zij voor de bezwaren, al dus Van Asselt, die de gang van zaken als een voorbeeld van onbehoorlijk be stuur kwalificeerde. Ik vind dit min- Een gezellig, sfeervol restaurant met een per- fekte verzorging voor u en uw gasten. Een gezellig café voor een kopje koffie met een stuk appeltaart en een plateservice-restau- rant waar u vanaf f 10, kunt eten. Met een riant uitzicht over zee Met een vriendelijke bediening en een meer dan voortreffelijke keuken, waar alleen verse waar verwerkt wordt. Met speciale paasge- rechten: Een uitstekend idee voor uw feestjes en diners. Bel uw gastheer Jan Stolk, 02226 - 310. derwaardig". Hij vond dat B en W de indruk maken slechts een stelletje ma rionetten te zijn en dat anderen aan de touwtjes trekken. ,,U zet de raads leden voor aap zonder met een pas klare andere oplossing te komen. Zeer bedenkelijk vond Van Asselt het dat B en W aan Bonne hebben geschreven, dat zij opnieuw zullen proberen de showroom in De Waal te krijgen als het in Midden-Eierland niet zou lukken. Hij vond het vreemd dat B en W stoppen, nadat aktiegroepen bezwaren hebben ingediend. Dit is niet democratisch. Als zo wordt gehandeld gaan aktie groepen gouden tijden tegemoet", aldus Barendrecht. Niet bevoegd Burgemeester Engelvaart moest er evenwel op wijzen dat de raad in deze niets heeft te vertellen. Het al of niet voortzetten van de artikel 19-procedure is een aangelegenheid van B en W en het is pure beleefdheid dat de raad daarvan op de hoogte wordt gesteld. Het nemen van het voorbereidings- besluit (op basis waarvan een art. 19- procedure mogelijk was) was wèl een aangelegenheid van de raad. Het besluit om de procedure te staken is overigens goed te verdedigen, want het stond als een paal boven water dat de bezwaren van zodanige aard waren, dat een artikel 19-procedure geen schijn van kans meer had. Juist in het belang van degenen, die uiteindelijk ge holpen moeten worden, is het beter ten halve te keren dan ten hele te dwalen. Fridt Blanken toonde zich tevreden over het besluit van het college en sprak zijn waardering uit over de be middelende rol, die de burgemeester momenteel speelt in de kwestie rond de showroom Bonne. Hij veronderstelde dat Van Asselt best begrijpt dat door gaan met de procedure geen zin had. Barendrecht.wilde nog, wel kvyijt. dat hij zich ergerde aan de, kleine, groepering die in De Wtjal dd s/icWroöpt dwarsfeit*' met bezwaren die volgens hem „verge zocht" waren. Lindeboom Het is niet gelukt ten aanzien van de verbouwing van De Lindeboom-Texel definitieve besluiten te nemen vóór 1 april, zoals door de gemeenteraad in augustus van het vorige jaar door mid del van een motie was verlangd. Hoewel RST, architect en aannemer hun best hebben gedaan, zijn de zaken nog niet rond. Op basis van een open begroting heeft de aannemer inmiddels wel een prijsopgaaf gedaan, maar die was niet acceptabel. Er moet dus worden gesleuteld en gezien de om vang en gecompliceerdheid van de verbouwing, vraagt dat nog wat tijd. Op zijn vroegst zal een definitief besluit nu op 8 mei kunnen worden genomen. De raad ging dinsdag met dit nieuwe uitstel akkoord. Ongegrond Met de stemmen van Daan Schilling en Jan van Asselt tegen, verklaarde de raad het beroep ongegrond dat de heer A. P. Kikkert had ingesteld tegen wei- Onze agent: Fa. C. en J Visser, Dorpstraat 146. Wervershoof Telefoon 02288-1232 gering van een bouwvergunning. Kikkert heeft enkele jaren geleden de voormalige reddingbootschuur van Den Hoorn gekocht en overgebracht naar zijn terrein aan het Meiertebos. Kikkert wil dit gebouw nu uitbreiden met een aanbouw aan beide zijden. De welstandscommissie vond dat geen gezicht en B en W waren die mening ook toegedaan. Bovendien is uitbreiding van het gebouw met een stuk dat een dakhelling heeft van 12 graden, volgens het bestemmings plan niet toegestaan. (Voorgeschreven is minimaal 20 graden). Kikkert heeft inmiddels het advies gehad een ander bouwplan in te dienen met een dak van 25 graden. Daan Schilling was het met de afwijzing niet eens. De redding bootschuur heeft jaren in Den Hoorn gestaan, mèt een aanbouw. Schilling vond dat heel karakteristiek en een tweede soortgelijke aanbouw kon volgens hem ook best. Een heel ander bouwplan pakt veel duurder uit. Van Asselt dacht er ook zo over. Het colle ge kon hen echter niet tegemoet komen. Nauta wees erop dat 20 graden het minimum is, waaraan moet worden voldaan. De provincie is zelfs van mening dat een helling van minstens dertig graden pas toelaatbaar is. Appartementen De raad nam enkele voorbereidings- besluiten, waardoor het de sportvereni ging Texel mogelijk wordt gemaakt op har terrein aan de Slingerweg enkele lichtmasten te plaatsen en andere masten te verplaatsen. Verder werd medewerking gegeven aan de bouw van een showroom door het garage bedrijf Dros in Midden-Eierland en aan de plannen van de heer Grootjen te Oudeschild, die in zijn „Pakhuus" op het haventerrein zes appartementen wil maken. Wat dat laatste plan betreft, merkte Fridt Blanken op, dat de gewenste appartementen strijdig zijn met de bouwverordening, aangezien de beschikbare hoogte tussen de balk lagen slechts 1,80 meter bedraagt. De burgemeester beloofde dat te zullen controleren. Subsidie afgewezen De drumband Margaretha Sinclair en de afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Plattelandsvrouwen waren bij de raad in beroep gegaan tegen weige ring door B en W van een aangevraag de subsidie. Beide organisaties hadden een bezoek aan een soortgelijke vereni ging elders gebracht, maar de subsidie verzoeken waren veel te laat ingediend. Volgens de subsidieverordening moe ten dergelijke verzoeken vóór 1 januari van het jaar waarin de uitwisselingsreis wordt gemaakt, worden ingediend. In beide gevallen kwam het subsidieverzoek nadat de uitwisseling achter de rug was. De raad ging una niem akkoord met de afwijzing, maar zowel Welboren als Zegers waren van mening dat 1 januari wel heel erg vroeg is als uiterste datum voor subsidieaan vraag. Op een zo vroeg tijdstip kunnen de plannen voor een bepaald jaar niet worden overzien, laat staan dat de kosten kunnen worden geraamd. Een aanvraagtermijn van één tot twee maanden zou voldoende moeten zijn. Sharks Akkoord ging de raad met de ver koop van het voormalige „Huussie" Gasthuisstraat 26 aan de heer C. G. Schoenmaker voor ƒ20.000, Het gaat om een perceel grond van 310 m2; het gebouwtje is inmiddels gesloopt. Zoals bekend gebeurde dat op last van het gemeentebestuur om een eind te maken aan het gebruik door de jeugd club De Sharks. Gelein Jansen bracht dinsdagavond naar voren dat het de taak van de Stichting Open Jeugd werk is om de dakloze Sharks op te nemen. Hij betreurde de weinig hoop volle reactie van het bestuur van Open Jeugdwerk in deze. De burgemeester zei dat aan een oplossing wordt ge werkt: ,,We zitten om de tafel". Als gevolg op de onlangs gehouden informatie- en discussieavond wordt ingaande woensdagavond 18 april be gonnen met het houden van regelmati ge bijeenkomsten voor homofielen en andere belangstellenden. Deze worden steeds gehouden op de woensdagen van 21.00-24.00 uur in 'De Witte Burcht' in de Molenstraat te Den Burg. De bedoeling is om er een soort so ciëteit van te maken, doorgaans zonder een vast programma. Onder het genot van een drankje kan worden gepraat over zaken waarmee in het bijzonder homofielen zich bezig houden. Door een informele, vrijblijvende aanpak hoopt met het aantal Texelse homofielen dat bereid is voor zijn geaardheid uit te komen, te vergroten. Af en toe zullen voor deze soos-avonden sprekers wor den uitgenodigd. De toegang is vrij. Het is niet de bedoeling om met lidmaat schappen te gaan werken. ondememers-aktiviteitenj Den Burg heeft er een tweeling zaak bij. Het is de woensdagmiddag heropende voormalige „Smullie's Bar", die voortaan als café „'t Tesse- laartje" en eethuisje „De Smulpot" door het leven zal gaan. Het nieuwe duo-etablissement is ont staan tijdens een zes weken durende verbouwing. In die periode onderging het etablissement een dusdanige ver andering, dat behoudens de exploitan ten (de families J. en P. Huizinga) niets meer aan de voormalige bar-dancing herinnert. Zij en de bedrijven die aan deze gedaanteverwisseling hun aandeel leverden, hebben dan ook eer van hun werk. Luifel Achter de gereconstrueerde van een brede luifel voorziene gevel is aan de rechterzijde het nieuwe café ge situeerd. ,,'t Tesselaartje" is oud-Hollands in gericht en is evenals het nieuwe eethuisje voorzien van een „zware" betimmering. Er is een lange bar. waar aan een dertigtal barkrukken staat en aan de raamzijde zijn enkele tafeltjes met uitzicht op straat. Achterin het café is een open ruimte waar eventueel gedanst kan worden. Doorgaans staat er een biljart, dat is voorzien van een verrijdbare hydraulische installatie, waardoor het op eenvoudige wijze in een nieuw gebouwde bergplaats gereden kan worden. Op deze plaats kan men eventueel ook tafeltjes neer zetten Het naburige eethuisje is in een vrij wel identieke stijl als het café ingericht. Tegen „populaire prijzen" zullen hier „voor de gemiddelde mens" broodjes, eigengebakken patates frites en diverse vleesgerechten worden geserveerd. Er is ook een van lavasteen voorziene grill bakoven geplaatst. Afhaalservice Aan de voorzijde van het eethuisje is een hoekje voor „afhaalservice" ge- tische gemeenten. Daan Welboren, die zich steeds heeft ingespannen voor een lager tarief voor minder draagkrachtige categorieën toeristen, zei dat hij om zóveel werk en onderzoek nooit had gevraagd. Hij wilde voorlopig alleen maar reduktie voor schoolreisjes en werkweken. Op Ameland wordt voor die categorie 30 cent per persoon per nacht geheven en Welboren vond dat Texel dit voorbeeld zou moeten volgen zonder er een groot probleem van te maken. De heer P. Zegers liet blijken niet enthousiast te zijn voor een gediffe rentieerd tarief, maar als het dan toch moest zou hij dat willen combineren met een toeristenbelasting per slaapplaats (dus niet gebaseerd op het werkelijk aanwezige aantal personen). Wethouder Nauta liet blijken dat het college al in die richting denkt. Het wordt dan allemaal veel eenvoudiger en beter te controleren. KI. Barendrecht van de WD wilde een gedifferentieerd tarief bij wijze van experiment. Hij was nieuwsgierig of het toerisme van jeug digen naar Texel door zo'n regeling wordt gestimuleerd. Verdeeld Ook Daan Schilling hechtte waarde aan de promotionele kant van een der gelijk besluit. Het is best mogelijk dat door het vrijstellen van toeristenbelas ting schoolreisjes e.d. naar Texel komen die anders een andere bestem ming zouden hebben gekozen. B en W waren verdeeld over deze zaak. Burge meester Engelvaart was voorstander van 50% reduktie voor schoolreisjes en werkweken, maar de wethouders zagen praktische bezwaren. Namens hen be toogde Jook Nauta, dat ook andere sociaal zwakke groeperingen bij zo'n reduktieregeling betrokken zouden moeten worden. Als men zich alleen tot schoolreisjes en werkweken be perkt vallen die anderen, die de tege moetkoming minstens even hard nodig hebben, erbuiten. Het overgrote deel van de raad stemde er tenslotte mee in dat de hele problematiek wordt on derzocht en dat definitieve besluiten worden genomen tijdens de eerstvol gende begrotingsbehandeling. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 17 april om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 18 april om 13.30 uur. Dokter Barnard heeft vakantie. maakt. De van kleine ruitjes voorziene vensters van zowel het café als het eet huisje kunnen bij mooi weer worden verwijderd Het nieuwe café heeft een opper vlakte van 15 bij 5 meter en het eet huisje meet 20 bij 4 meter. In beide afdelingen is een aparte goed geoutil leerde toiletgroep aangebracht. Door deze vernieuwingen waren de families Huizinga ook in staat de boven het bedrijf gelegen holt- j grondig op te knappen. Er zijn in totaal negen kamers, waarvan zeven op de eerste etage en de andere twee één trap hoger. Men is momenteel nog doende om achter het pand op de binnenplaats die op de Kantoorstraat uitkomt voor de hotelgasten een acht tal parkeerplaatsen aan te leggen. Aan deze verbouwing is medewerking verleend door de volgen de Texelse bedrijven: fa. Veltkamp (loodgieterswerk), fa. Gieze (aanne mer), VEM (Elektra), Fokko Mulder (te gelwerk) en architectenbureau Alkema. Het schilderwerk werd in eigen beheer uitgevoerd. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, tel. (02222) 234, b.g.g. (02220) 2323. Zaterdag, zondag en maandag apotheek geopend en spreekuur (zonder afspraak) van 16.30-17.30 uur. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter Barnard is wegens vakantie afwezig tot 23 april. Van vrijdagavond 18.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur Zr. H. Mannessen, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. jnsv naJ^Iti Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. 8uiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren '(tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Goede Vrijdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Wisman kerkvoogdijcollectie Den Burg 19.30 uur ds. Wisman, Viering Avondmaal Den Hoorn 20 uur ds. Hoekstra Viering Avondmaal Coll. alg. diakonale doeleinden De Koog 19 uur ds. Hoekstra Viering Avondmaal Coll. alg. diakonale doeleinden De Waal 10 uur ds. Hoekstra dienst van Woord en Tafel Coll. alg. diakonale doeleinden Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, Avondmaalsviering Oudeschild 19.30 uur ds. Van Zijll Langhout, Avondmaalsviering GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 19.30 uur ds. Douwes Openbare Geloofsbelijdenis en viering H. Avondmaal Oosterend 19.30 uur ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.30 uur Dienst Goede Vrijdag DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Hylkema Avondmaalsviering ROOMS-KATHOUEKE KERK Den Burg 15.00 uur Kruisweg 20.00 uur Plechtigheden De Cocksdorp 20 uur Plechtigheden Oosterend 15.00 uur Kruisweg Zaterdag 14 april 1979 Paaswake HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 21.00 uur Paaswake van de gezamenlijke Hervormde ge meenten van Texel, m.m.v. In- terk. koor o.l.v. Dyo Wassink ROOMS-KATHOUEKE KERK Den Burg 20.00 uur De Koog 22.00 uur Den Hoorn 20.00 uur Oosterend 22.00 uur Zondag, eerste paasdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman, paaskollekte Oppasdienst in De Schakel De Cocksdorp 10.00 uur ds. Wolt- haus, paaskollekte Den Hoorn 8.30 uur paasontbijt 9.30 uur ds. Hoekstra sr. en ds. Hoekstra jr. Kle.-lakindetnevèndienst bedienigg doop^paasfcóllècté a"h De Koög 9.30 uur Kinderpaasfeest 9,30 uur de heer Veldhuis 11.00 uur ds. Hoekstra paascollecte De Waal 11 uur de heer Veldhuis kindernevendienst paascollecte Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, gezinsdienst, bediening doop, paascollecte Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, paascollecte DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema. Kerkbusje Den Hoorn. Uitzen ding De Lichtboei. Uitzending De Lichtboei Kinderoppas aanwezig. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. Douwes 19.30 uur ds. De Boer Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 17.00 uur ds. Douwes GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie. ROOMS-KATHOUEKE KERK Den Burg 10.45 uur De Koog 9.30 uur Oudeschild 9.30 uur De Cocksdorp 10.45 uur. Maandag, tweede paasdag HERVORMDE GEMEENTEN De Cocksdorp 10.00 uur kinder paasfeest voor de kinderen van de zondagsschool. Gastkinderen zijn van harte welkom. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst Oosterend 10.00 uur Dienst Woensdag 18 april: Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda ROOMS-KATHOUEKE KERK Den Burg 10.45 uur De Koog 9.30 uur Den Hoorn 10.45 uur Oosterend 9.30 uur gezinsdienst

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2