Volle agenda voor Texels voetbal Koogel '77 eerste in houseleague KAMPIOENSCHAP VOOR GYVOMETS Turnsters plaatsten zich voor finale u Bowlingcompetitie zit er op Texelse Boys speelde gelijk Winstkansen door val verspeeld MST -programma Geen treffers bij HSV-Tex. Boys (d) AGSV won van Cocksdorp Voetbalprogramma Mededelingen Er gaat veel veranderen bij Hotel de Lindeboom Texel ons merkbeeld is het eerste begin. Hotel(JeLimlebooniTexel iiliï DAG 13 APRIL 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 beslis uitge dez< derlijl datie- iddel: agere dank: roker I. Dal dat door de extreem lange winter- m logal wat achterstand in het com- n|everloop is ontstaan moeten ver inder ende Texelse voetbalteams er in de :wai jsse: mde periode 'hard tegenaan'. ie. imen i te beginnen worden deze week aan ritje' lioen ierg iter- iten trijd fen ïiet- kort ipe- irdt aterdag en maandag wedstrijden jeld. Er staan tevens enkele ont- ingen voor donderdagavond (19 op het programma. eerste elftallen van sv. Texel en osterend hebben het in de komen- is dagen misschien wel het moei- Beide ploegen moeten namelijk zaterdag als maandag en donder- aan de bak'. Thuisspelende vereni- rn zijn de volgende. Op zaterdag; Iz), op maandag; Texel 1, Texelse SVC en Öosterend, op donder- vond (derby tegen Texelse Boys) De Koog (derby tegen Ooster- >t eerste team van sv. Texel gaat rdag (met de boot van 16.05 uur) :ing Hoogwoud om bij het plaatse- Grasshoppers' minimaal één punt alen. De eilanders zullen er welis- een zware klus aan hebben maar ;en op (minimaal) een gelijk spel zijn aanwezig. Maandag (oftewel rede Paasdag) komt het Hoogkars- Spirit'30 op bezoek. Texel heeft de iedstrijd met 1-0 verloren maar 'het dik in' dat nu de volle winst aald wordt. In Edam vindt donder- avond de ontmoeting tussen Texel 1 VC. Mede omdat deze teams in Den g doelpuntloos gelijkspeelden lijkt hernieuwde puntendeling wel het st gerechtvaardigd. Met een blik op midige stand van zaken op de rang- is het ondanks deze voorzichtige irspellingen voor Texel 1 wel te en dat ze al deze wedstrijden win- Met zes extra punten zou de ploeg stuk rustiger kunnen ademhalen fat men de laatste plaats toch wel te dicht is genaderd. Kort gezegd is totaal van drie punten uit deze wed- iden te weinig. Pas met vier winst- iten kan men tevreden zijn. In tagen wordt op (Paas)maandag het tussen het tweede elftal van Texel Schagen beslecht. De SVT reserves eten dit kunnen winnen. Geelzwart 3 ip dezelfde dag de -sterke- tegen- ider van Texel 3 dat voor deze moeting naar 't Zand moet. Omdat 'Zandtemers' op eigen terrein moei te kloppen zijn is een gelijkspel de ite tip. Texel 4 gaat maandag naar ipolytushoef om tegen Succes 6 de Ie winst in de wacht te slepen. i \GSV, dat afgelopen zondag SVC at 6-0) 'inpakte', is op Tweede Paas- de niet te onderschatten tegenstan- van Texelse Boys. De Aartswoudse eg komt voor de wedstrijd naar het rein aan de Haffelderweg. De Boys iben de punten erg nodig en met een i atje meer zelfvertrouwen dan in de lelopen weken werd tentoongespreid iet deze wedstrijd eigenlijk wel te men zijn. Doelpunten zijn daartoe iter wei gewenst en daar schort het beetje aan. Zo werden tegen i hoorl (zondag) te veel kansen gemist moest men (terwijl men recht had op ler) met een puntendeling naar huis. ellicht wordt de opgelopen schade nu rsteld. Texelse Boys 2 moet maan- gmiddag de ontmoeting met het ilderse WGW 5 (aanvang 12.30 uur) in in overwinning kunnen zetten. Wel- r it zijn hierbij de 'mannen van het rde' ter aanmoediging aanwezig want hebben deze week (wonderlijk ge- leg) vrijaf. De beide thuisspelende i imesteams hebben deze week tegen sp. West Frisia en SVW'27 goede i instkansen. Donderdagavond speelt [xelse Boys 1 een uitwedstrijd tegen sv Cocksdorp dat zich vooral nu het gaat om een eilandelijke tegen 'bokkig' zal opstellen. De meeste reële voorspelling is daarom een puntendeling. Evenals voor Texel 1 wordt het de komende dagen ook bij Oosterend een erg drukke bedoening. Dat geldt met name voor het eerste zondagteam van de 'Gortbukers'. Dat speelt op zaterdag een uitwedstrijd tegen Zuidermeer, op maandag een thuiswedstrijd tegen Ou- desluis en op donderdagavond uit bij sv. De Koog. Voor de ontmoeting met Zuidermeer kan de Oosterend-aanhang op een volle winst rekenen. Tegen het sterke Oudesluis ligt het wat moeilijker. Hier behoort (bij een volledige inzet) een kleine winst tot de mogelijkheden. Voor het duel met sv. De Koog (te spelen in De Koog) is een prognose niet eenvou dig. Indien de andere twee partijen voor Oosterend goed verlopen moet dit toch wel zoveel morele steun kunnen geven dat ook de Kogers tegen een nederlaag aanlopen. Oosterend 2 speelt maandag in Julianadorp tegen JVC 4 een niet al te moeilijke wedstrijd waarin winst binnen bereik ligt. Het derde speelt die dag thuis tegen HRC 7 (Den Helder) waar tegen het behalen van meer dan één punt niet mogelijk lijkt. SVO(Z) komt zaterdag thuis tegen Dirkshorn -dat over een redelijk goede ploeg beschikt- bin nen de krijtlijnen. Hier moet een kleine overwinning toch wel mogelijk zijn. Het tweede zaterdagelftal ontvangt HCSC 8 uit Den Helder. Hierbij heeft HCSC de meeste kans op een overwinning. In Schagerbrug wordt op Tweede Paasdag bepaald of sv. De Koog zich inmiddels van de thuis opgelopen ne derlaag (0-3) tegen Vesdo heeft her steld. Er is wat goed te maken en omdat de Koger vereniging over een coach beschikt die hen wel aan het verstand zal brengen dat 'het zo niet langer kan' mag een puntendeling toch wel ver wacht worden. De Koog 2 speelt maan dagmiddag een thuiswedstrijd tegen SRC 8 (Schagen) en kan een kleine overwinning boeken. Het de laatste weken een beetje teleurstellend spelende SVC heeft in de komende week volop kansen om het geschonden vertrouwen weer eens een beetje op te vijzelen. De ploeg speelt volgende week twee thuiswedstrijden en zal dus over publieke belangstelling niet te klagen hebben. Met veel aan moediging moet het moreel van de ploeg toch wel zodanig kunnen worden dat in ieder geval het maandagmiddag bezoekende Dess (Sijbekarspel) aan de zegekar gebonden kan worden, don derdagavond wanneer Texelse Boys naar noordelijk Texel komt hebben de SVC-ers het iets moeilijker. Omdat ze er ongetwijfeld fors tegenaan zullen gaan mag een gelijkspel verwacht worden. Met duels waarvan alleen die tus sen Texel Vastgoed en Drogisterij Mets in een gelijkspel eindigde en Strandplevier een eclatante 5—Ij- zege behaalde, is vorige week in Bowlingcentrum De Koogel het drie tal van Koogel '77 op de eerste plaats in de houseleague geëindigd. De prijzen konden pas nd een bijzonder enerverende laatste competi tiedag worden verdeeld, omdat Koogel weliswaar twee punten voorsprong had op Flash, maar deze geenszins van plan leek om zich zonder slag of stoot gewonnen te geven. Dat gold overi gens ook voor Strandplevier en Koogel '75, die met geringe achterstand na Flash een sterke positie bezetten. Lastig Koogel 77 moest de strijd aanbinden met het toch altijd lastige Enbece 1. Toch wist het Koogel-team een gemakkelijke 4—1 overwinning te boeken en werd daarmee dus eerste. De verrassing was wel het verlies van Flash (4—1) tegen Doortje. Doortje was niet te stuiten en bracht hierdoor, bij winst van Strandplevier, de tweede plaats van Flash in gevaar. Strandple vier had dit maal geen partij aan Wasserij Texel, waarvan de leden individueel toch goede resultaten boek ten. Henk Collou noteerde ondermeer een 165 en 161 game. Strandplevier won met 5—0 en kon zich zeker stellen van de tweede plaats. In het Strandplevier-team ging daarnaast Henk Plaatsman ook nog enig spek takel maken. Na een tweede game van 258 kon hij een aanval gaan doen op de hoogste serie van Roland van Zeist 829. Echter met een derde game van 197 en een vierde van 188, kwam hij met 805 14 punten tekort. Hij gooide wel met 258 en 805 resp. de hoogste van deze week. 200 games De laatste twee wedstrijdavonden werden er nog verschillende 200 games gegooid. Louis de Lussanet, die duide lijk weer op ,,de weg terug" is, gooide 204. In het zelfde Koogel 75 liet Irma van Zeijlen 210 noteren. 1 Doordat zij kort voor het einde van de i ledstrijd bij een uitgebreide valpartij etrokken raakten zijn de Texelse u ugdwielrenners Edo Kooiman, Albert i\ /inter en Ronald van Boven er zondag a iet in geslaagd bij de in Amsterdam l« ehouden districtswedstrijden in de top an het klassement te eindigen. Edo Kooiman en Albert Winter lagen i de laatste ronde van de wedstrijd voor i 3-jarigen in een kansrijke positie maar erspeelden hun kans door een val. ilbert Winter werd uiteindelijk dertien- s Ie, Ronald van Boven twintigste en Edo i iooiman eenentwintigste. Het grootste s ledeelte van de wedstrijd was het i indermeer aan Edo Kooiman te danken - lat de snelheid er goed inzat. Tegen het il lot van de 20 km-race waaraan ze deel- 3 lamen was meer dan de helft van de i wintig gestarte renners al ingelopen. Toen Albert Winter en Edo Kooiman in Ie eindfase een ontsnapping wilden orceren kwamen zij samen met 14 van Ie op dat moment 18 leden tellende topgroep ten val. Er was enige materi- lalschade en de verwondingen waren lering. Dankzij een overwinning op Lois hebben de dames van Gyvo Mets dinsdag het kampioenschap in de twee de klasse van de eilandcompetitie op hun naam kunnen zetten. In de derde klasse heren kwamen on dermeer Verpleeghuis tegen RWS en Oude Ulo tegen PWN in het veld. Ver pleeghuis en Oude Ulo wonnen. Tegenover het sterkere Verpleeghuis slaagdp RWS er ditmaal toch goed in om tot een redelijk spelpeil te komen. Verpleeghuis legde nogal wat smashes op het veld maar de Waterstaatploeg liet zich hierdoor niet imponeren en kon de aanvallen goed opvangen. Kort voor de veldwisseling had Verpleeghuis hierdoor nog maar een kleine voorsprong (14-12). Het werd daarna steeds duidelijker dat RWS, dat steeds meer door pech ach tervolgd werd, het niet kon klaren. Ver pleeghuis won de eerste set met 17-3. In de tweede set kon Verpleeghuis al snel een ruime voorsprong nemen (9-4). De pech, die zich in de eerste set bij RWS al aankondigde, werd nu steeds fataler. Veel ballen gingen net uit, of belandden voor RWS juist aan de verkeerde kant van het net. Het nu goed draaiende Verpleeghuis kan de tweede set dan ook Op Paaszaterdag wordt door de ver schillende afdelingen van de Meerspor- tenvereniging Texel ondermeer aan de volgende wedstrijden deelgenomen. Handbal: Sporthal Schagen, 19.00 uur. Beslis singswedstrijd i.v.m. degradatie. West friezen 2 - MST-dames. Volleybal: Sporthal Ons Genoegen. Tevoko 1 (h) - De Boemel. met 26-11 van het weggespeelde RWS winnen. Inzinking Een andere belangrijke wedstrijd in de derde klasse heren was die tussen PWN en de Oude Ulo. Het was voor de Oude Ulo zaak deze wedstrijd te winnen om een goede kans op het kampioen schap te verkrijgen. Beide teams gingen goed draaiend van start. Er werd veel in drieën gespeeld en er kwamen veel smashes tot stand. Beurtelings kwamen beide teams voor te staan. Een kleine inzinking bij de stand 14-13 voor PWN bracht de Oude Ulo de nederlaag in de eerste set. Het werd 18-13 voor PWN. In de tweede set ging de Oude Ulo beter van start. Ze konden tegen het romme lig spelende PWN snel een 5-1 voor sprong opbouwen. Toen sloot PWN echter de gelederen en wist met hard werken de stand tot 7-7 op te werken. Vanaf 10-10 kan PWN in een zeer spannende eindstrijd het peil verslech terd en werd ook deze set 14-13) Een punt Gyvo Mets had dinsdag aan één punt genoeg om zich kampioen van de tweede klasse dames te noemen. Lois was de tegenstander. Het werd allengs niet voor niets in zijn bezit heeft. Door een goede aanval en een hechte verde diging wist het Lois te verslaan. Alleen in de aanvang van de tweede set kon Lois iets terug doen. Door leuk aanval- spel werd Gyvo onder druk gezet en kwam met 5-3 voor. Gyvo werd op tijd de zenuwen de baas en toen Lois met opvangen fouten ging maken was het voor de dames uit De Koog een gewonnen wedstrijd. In één ruk door gingen ze naar een 20-5 eindstand en daarmee naar een verrassend kampi oenschap. Ton Witte, een van de drie leden van Doortje, dat Flash die nekslag toediende, gooide ook een 200-game. Mieke Flens sloot de competitie met precies 200 punten af. Gré Koorn gooide 210 en noteerde daarmee samen met Irma van Zeijlen de hoogste game van deze week. Met een 702- serie kwam Gré Koorn het hoogste uit de bus. Daar de league tamelijk vroeg afge lopen is, heeft het bestuur in samen werking met het leaguebestuur besloten nog een korte (tot eind juni) .dubbel league" te laten spelen. Deze league begint op dinsdag 24 april. Belangstellenden moeten zich hiervoor tijdig opgeven. In Heiloo hebben de dameselftallen van zowel het thuisspelende HSV als het bezoekende Texelse Boys geen kans gezien doelpunten te scoren. Beide formaties hadden beurtelings een aardig veldoverwicht maar meer dan enkele slappe schoten op de goed keepende doelvrouwen leverde het niet op. Het veldoverwicht van de Boys-da mes duurde een flink gedeelte van de eerste helft. Er waren nogal wat doel- puntrijpe kansen maar ze werden alle-' maal naast of over geschoten. In het beste geval ving de HSV-keepster ze op. Dat gebeurde ondermeer met een schot van Margriet Boogaard die na wat geklungel voor het doel haar schot ein delijk goed richtte en toen pardoes in de handen van de doelvrouw schoot. Na rust werd er veel meer van afstand geschoten. Hierbij hadden vooral Betti- na Coevert en Carolien Rey nogal pech omdat hun inzetten beide malen over de lat werden getikt. Omdat de buitenspel- val nogal eens in het nadeel van die Texelse dames werkte en Yvonne Vee- ger daardoor niet op toeren kon komen kwam het spel in deze periode meerma len stil te liggen. In de slotfase ontliepen de Texelse dames maar ternauwernood een nederlaag toen invalkeepster Nico- lien Keyser de bal na een schot precies tussen been en doelpaal kon klemmen. De traagverlopende partij eindigde ten slotte zoals hij begonnen was. Evenals vorige week de jongens heeft ook de meisjestumgroep (t/m 15 jaar) van de Meersportenvereni- ging zich geplaatst voor de finale van de turnkring „Hollands Noorder kwartier". De titelstrijd wordt op 19 mei te Anna Paulowna gehouden. De MST-meisjes besloten de voorrondes zaterdag met een ruime overwinning op het Schagerbrugse ,,Ons Genoegen". De behaalde totalen waren voor de Texelse ploeg 135.60 punten en voor de meisjes uit Schager brug 116.55 punten. Voor de Meersportenvereniging betekende dit tevens dat de competitie- strijd werd afgesloten met zes winst punten en slechts twee verliespunten. De meisjes komen hierdoor op 19 mei uit in de poule van de hoogstgeplaat- sten. Uit deze poule zal de definitieve kampioen van deze turnkring te voorschijn komen. Homogeniteit Het zaterdagmiddag in de Beatrixzaal gescoorde verschil (maar liefst 19.05 punten) is hoofdzakelijk te danken aan de homogeniteit van de Texelse ploeg. Alle ploegleden hebben een goede bijdrage in de einduitslag geleverd. De zege is dus niet aan enkele uitschieters te danken. In een sportieve wedstrijd heeft het Aartswoude AGSV zondagmiddag op eigen terrein een afgetekende 6-0 over winning behaald op een zwak opererend sv Cocksdorp. De rust ging in met 2-0 voorsprong voor de thuisclub. Het aanvankelijk niet al te zwakke SVC toonde zich naar mate de wedstrijd vorderde steeds kwetsbaarder. Dit be tekende ondermeer dat het merendeel van de AGSV-treffers pas in de tweede helft tot stand kwam. Daarmee is over duidelijk gebleken dat de Cocksdorpers nog steeds de kracht van de tegenstan ders blijven onderschatten en zich vaak onnodig zonder pardon laten overrom pelen. Hoewel voor de thee de schade dus tot 2-0 beperkt kon blijven gooide AGSV na de pauze de knuppel onge geneerd hard in het hoenderhok. Daar mee creëerden ze op een gegeven mo ment een periode van 'prijsschieten' waarin SVC-doelman Nico Stoop hele maal geen kansen kreeg en er misschien beter aan had gedaan zich échter het doel op te stellen. Voor de SVC-mannen bleven de moeilijkheden komen en AGSV schoot zich metterdaad naar een 6-0 voorsprong wat gezien het somstijds getoonde krachtsverschil eigenlijk nog meeviel. Er werd dit weekeinde over de hele linie redelijk tot goed geturnd met zelfs twee oefeningen boven de 8 punten. Jacqueline Kooi behaalde deze voor de brug en het paardspringen. Helaas verspeelde ze bij de vrije oefening enkele tienden, met als gevolg dat daardoor de eerste plaats in het indivi duele klassement haar net ontglipte. De einduitslag kwam via de volgende individuele totalen tot stand: Jacqueline Kooi 30.30 pnt. Marja Vlaming 30.25 pnt. Ria Grisnigt 25.60 pnt. Yvonne Bruining 25.55 pnt. Anke Hooijberg 23.90 pnt. Hoogste Als reserve-turnster deed Danielle de Lussanet mee. Omdat ze reeds uitkomt in een jongere leeftijdsklasse, mochten de punten die door haar werden verzameld niet voor de einduitslag worden meegeteld. Tenzij een van de overige deelneemsters zou uitvallen. Onbezorgd kon ze daardoor haar oefeningen op de verschillende toestellen afwerken. Ze turnde zelfs zo vrij, dat ze meer punten dan de winnares in de wacht sleepte. Met 30.65 punten behaalde ze de hoogste score van de dag. In het verslag van vorige week, waarin werd gesteld dat de jongens van MST een finaleplaats hadden veroverd, werd niet Jaco van Trigt eerste, maar René Eelman. Hij scoorde 44.05 pun ten. Jaco van Trigt werd tweede met 43.80 punten. Het eerste elftal van Texelse Boys is zondagmiddag in het Noordhollandse Schoorl met het plaatselijke voetbal team een doelpuntloos gelijkspel over eengekomen. Vooral gedurende de eerste vijftien minuten van de wedstrijd was er een flink offensief van Texelse zijde aan de gang maar toen dit geen doelpunten opleverde trad er een zekere verflauwing in bij de Boys. Het daarop geducht aan vallende Schoorl zag echter ook geen kans een doelpunt op het scorebord te brengen. In de tweede helft kregen de toeschouwers een identiek beeld voor geschoteld en zakte de ontmoeting naar een erg middelmatig peil. Alleen in de tiende minuut na de hervatting deed zich een erg goede kans voor toen Koos Witte met- een uitstekend schot de Schoorlkeeper in grote moeilijkheden bracht. Hierna deden zich de meeste kansen voor de thuisclub voor. Een bres in de Boys defensie werd evenwel niet Zaterdag 14 april 1979 4de klasse KNVB: Grasshoppers-Texel, 18.00 uur (vertrek boot 16.05 uur) Afdeling Noordholland: Zuidermeer-Oosterend, 16.00 uur Oosterend (Z)-Dirkshorn, 14.30 uur Oosterend (Z) 2-HCSC 8, 14.30 uur Junioren: Tex. Boys A1-HCSC A2, 13.30 uur Texel A2-Oosterend Al, 15.00 uur Texel B1-Watervogels B1, 13.30 uur WGW B3-De Koog BI, 14.30 uur Texel B2-ZDH B1, 12.00 uur Oosterend B1-Tex. Boys B1, 13.00 uur Succes C1-Texel C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Wiron O-Oosterend C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog C1-Tex. Boys Cl, 14.30 uur Texel C2-HRC C3, 13.30 uur HCSC C4-Oosterend C2, 14.30 uur (terrein WGW) Tex. Boys C2-WGW C6, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-Texel A3, 13.30 uur Oosterend A1-Cocksdorp Al, 13.30 uur Texel A2-Tex. Boys Al, 12.45 uur Tex. Boys A2-ZDH A1, 15.00 uur Afdeling B: Cocksdorp B1-Oosterend B1, 14.00 u. Oosterend B2-Texel B1, 12.00 uur Texel B3-De Koog B1, 12.00 uur Texel B4-Tex. Boys B1, 11.00 uur Tex. Boys B2-Texel B2, 12.30 uur Afdeling C: De Koog C1-Tex. Boys C1, 12.30 uur Oosterend C1-ZDH C1, 12.00 uur Texel C2-Texel C1, 11.00 uur Maandag (2de paasdag), 16 april 4de klasse KNVB: Texel-Spirit '30, 14.30 uur Afdeling Noordholland: SSV-ZDH, 14.30 uur Tex. Boys-AGSV, 14.30 uur Cocksdorp-DESS, 14.30 uur Vesdo-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend-Oudesluis, 14.30 uur Texel 2-Schagen 2, 12.30 uur Tex. Boys 2-WGW 5, 12.30 uur Geelzwart 3-Texel 3, 14.30 uur (boot 13.05 uur) JVC 4-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Helder 6-ZDH 2, 14.30 uur ZDH 3-WGW 7, 14.30 uur HRC 7-Oosterend 3, 14.30 uur De Koog 2-SRC 8, 14.30 uur Succes 6-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: SRC A2-Texel A1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dames: Tex. Boys-West Frisia, 14.30 uur Tex. Boys 2-SVW '27 1, 12.30 uur Donderdag 19 april 1979: 4de klasse KNVB: EVC-Texel, 18.30 uur (vertrek boot 17.05 uur) Afdeling Noordholland: De Koog-Oosterend, 19.00 uur Cocksdorp-Tex. Boys, 19.00 uur SAMEN REIZEN: Zaterdag 14 april: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texel C1 en Oosterend Cl. Vertrek van Texel boot 16.05 uur: Texel 1. Maandag (2de pasdag) Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend 2 en Texel 4. Texel 3, De Koog 1 en Texel A1. Bij afkeuring terrein bus afbe stellen, telefoon (02240) 2421. SV. De Koog De b-junioren spelen zaterdag tegen WGW-b3 in Den Helder. Ze vertrekken vanaf restaurant Capri om 12.30 uur (boot 13.05 uur).De terreindienst bij sv. De Koog is deze week voor Richard Daalder en Robert Kikkert. J.v.B. geslagen. Al met al betrof het hier een door het droge en hobbelige oppervlak, moeilijke wedstrijd. Er werd evenwel sportief gespeeld en de goed leidende scheidsrechter behoefde weinig stand jes uit te delen. Groeneplaats 14 Den Burg Texel Teleloon 02220 2041

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5