Melkprijs f1,88 per 100 kg omhoog KONINGINNEDA G !N DE DORPEN immm WONINGBOUWVERENIGING VERVOLG VAN PAG. 1 Twee in een. HAVENRESTAURANT TEXEL PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 27 APRIL 1979 sen van dubbel glas door de firma Van Meer b.v. Die werkzaamheden zijn ruim anderhalf miljoen gulden duurder ge worden dan door de Nationale Woning raad was begroot. Zoals reeds gemeld in de vorige krant was de Nationale Wo ningraad bij haar raming uitgegaan van summiere gegevens en hadden zich in de praktijk allerlei kostenverhogende situaties voorgedaan. Vooral de bouw kundigen onder het gehoor stonden zeer sceptisch tegenover deze uitleg. Blanken had niet alle mededelingen kunnen controleren, maar alleen al het feit dat het vullen van de spouwmuren meer heeft gekost omdat deze in veel huizen 6-8 cm inplaats van 5 cm dik waren, kwam hem ongeloofwaardig voor. "Dat kèn helemaal niet. Een spouw zal in de praktijk wel eens nauwer uitvallen als gevolg van de specieribbels maar nooit breder". Dat de verschillen tussen de bouwtekenin gen (op grond waarvan was geraamd) met de werkelijke huizen zo groot zouden zijn, leek hem evenmin waar schijnlijk. Geknoei Een andere vragensteller, de heer van der Berg, hield het erop dat onver schilligheid en onbekwaamheid de hoofdoorzaken waren van de kosten- overschrijdingen. Hij zei persoonlijk te hebben gezien dat de uitvoerders van het werk maar wat aanknoeiden en dat met name grote hoeveelheden niet pas send of kapot geraakt dubbelglas moes ten worden afgevoerd. Bij veel wonin gen is het dubbele glas voor de boven lichten zelfs helemaal nooit aange bracht. Het aanbrengen van tochtpro- fielen (ook een oorzaak van de meer kosten) is zelfs helemaal een mislukking geworden. De heer Wendrich zei dat het bestuur daarover zou spreken met de Nationale Woningraad. FNV-bestuurder De Boer ergerde er zich aan dat op deze bijeenkomst geen vertegenwoordiger van de NWR aanwezig was. De zware beschuldigingen gaan naar de NWR maar de organisatie kan zich niet verde digen. Groot lichaam Door het bestuur werd erop gewezen dat men destijds alle vertrouwen had in een groot en deskundig lichaam als de Nationale Woningraad. Er was dan ook geen reden om de ramingen te contro leren en om eraan te twijfelen of de directie (die ook door de NWR werd gevoerd) wel goed zou zijn. Later is gebleken dat de NWR-directie, het dagelijks toezicht door de woning bouwvereniging en de administratieve controle niet behoorlijk hebben ge werkt. Kostenoverschrijdingen werden aldus niet tijdig doorgegeven en de pro blemen werden ook niet tijdig met "Haarlem" doorgesproken. Toen de kostenoverschrijdingen bij insiders be kend werden en de verhalen over mogelijke fraude op het gemeentehuis werden vernomen, liet het gemeente bestuur een onderzoek instellen door het Verificatiebureau. Daaruit bleek dat er geen fraude was geweest en dat alle uitgaven door nota's waren gedekt. De NWR heeft bij het onderzoek verklaard dat alles waarvoor betaald is, ook is verwerkt. De burgemeester heeft in Haarlem nog overlegd over inschakeling van de recherche, maar dat vond de hoofdingenieur-directeur niet nodig. De kwestie is achteraf dus zeer serieus bekeken. Bedroevend Fridt Blanken noemde de toelichting van Wendrich een bedroevend relaas. "Bijna geen detail ervan kan mij over tuigen. Dit is minachting van het bouw kundig benul van de vergadering. Hier is gewoon naar het gewenste resultaat toegerekend. Alleen al het aanbrengen van het dubbele glas heeft een half miljoen meer gekost dan was geraamd. Hoe bestaat het?" Blanken zei niet zoveel vertrouwen te hebben in het Vertificatiebureau van de Vereniging van de Nederlandse gemeenten. On danks de controle van dit bureau kon bij de Recreatiestichting ook jarenlang worden gefraudeerd. Meerdere aanwe zigen bleken van mening dat de (over- kantse) aannemer heeft gefaald en daarom voor de extra kosten moet op draaien inplaats van de vereniging. De heer Hillen (zelf schilder, die zich ook bezig houdt met het plaatsen van dubbel glas) herinnerde eraan dat breukrisico voor de man is, die het glas aanbrengt. Hij kan zijn ongelukken en fouten niet aan de klant doorberekenen en dat is hier blijkbaar wel gebeurd. Een andere vragensteller vond dat buiten sporig veel geld (een kwart miljoen) is uitgegeven aan architect en toezicht. Wat is daarvoor gepresteerd? Uigelegd werd dat deze uitgaaf niet aanvecht baar is omdat de architect krachtens afspraak 5% van de totaalkosten moest krijgen ondanks het feit dat hij er waar schijnlijk niet zoveel werk aan heeft gehad omdat er veel dezelfde woningen bij waren Eerste keer Uit de mededelingen van het bestuur Overzicht van de zaal van hotel „Da Linde boom-TaMal" tijdens de langdwige vergade ring van de Woningbouwvereniging. bleek dat de Nationale Woningraad zich nooit eerder met de begeleiding van een dergelijk CV/lso-project heeft bezig ge houden. De heer Wassenaar [deskundig omdat hij jaren lang voorzitter van een grote woningbouwvereniging is ge weest) verbaasde er zich daarom over dat bij de begroting niet een flinke post 'onvoorzien' is opgenomen. Op zijn vraag of de woningbouwvereniging de anderhalf miljoen meerkosten al betaald heeft, werd bevestigend geantwoord... De vereniging heeft van de gemeente een kasgeldlening gehad waardoor dit mogelijk was. Er werd nog geruime tijd heen en weer gepraat, met als resultaat dat het bestuur een diepgaand onderzoek naar de gang van zaken bij het Iso-project toezegde, een mededeling die met applaus werd begroet. Door de FNV werd ook adhesie betuigd. De heer C.Koorn verbaasde er zich over dat zoveel leden hebben gezien dat het ver keerd toeging bij het aanbrengen van de isolatievoorzieningen, maar dat toch niemand alarm heeft geslagen. Van der Kooi vond dat ook wel vreemd, maar sloot niet uit dat wel geklaagd is bij de opzichter die deze klachten echter niet aan het bestuur heeft doorgegeven. Na een flinke discussie ging een ruime meerderheid van de leden akkoord met de regeling die het bestuur had voorgesteld om het tekort van anderhalf miljoen te financieren en door te berekenen aan de leden, door het op nemen van de CV/lso-kosten in de 'kale huur'. Zoals bekend is gekozen voor een systeem waardoor de extra kosten per maand niet meer dan f3,50 zullen belo pen, te beginnen per 1 juli 1980. De heer Wendrich legde uit dat het tekort op deze wijze in het jaar 2000 is wegge werkt. Een voorstel van de heer De Jong om het geld door middel van contributieverhoging op tafel te bren gen (waardoor de 1400 leden betalen inplaats van de 700 betrokken bewo ners) werd van de hand gewezen. Verschillende leden, waaronder Martin Zijm, drongen erop aan het voorstel voor de financiëringsregeling te laten wachten tot het onderzoek naar de gang van zaken bij het CV/lso-project achter de rug is. Het is best mogelijk dat dit onderzoek tot resultaat heeft dat een belangrijk deel van de extra kosten op de aannemer kan worden verhaald. Volgens het bestuur had het weinig zin om te wachten. Als het tekort straks minder hoog blijkt te zijn, kan de zaak eenvoudig genoeg worden aangepast. Veel verzet was er tegen het voorstel van het bestuur om de heer J.Wendrich tot directeur van de vereniging te be noemen. Het bestuur is van mening dat de vereniging zodanig is gegroeid en met dermate ingewikkelde problemen heeft te maken, dat deze niet meer be hoorlijk door het bestuur kan worden gerund. De gang van zaken bij het CV/lsoproject heeft dat nog eens be wezen. De bestuursleden hebben de handen vol aan hun normale dagtaak en zijn onmogelijk in staat veel tijd aan de vereniging te besteden. Met deze ge dachte konden de leden zich wel vereni gen maar het stond hen niet aan dat het bestuur zijn keus al direct op zo'n dure kracht had laten vallen en de leden daarmee min of meer voor een voldon gen feit had gesteld. Sommigen verlangden dat een open sollicitatieprocedure zou worden ge voerd en anderen meenden dat de dagelijkse leiding ook door goedkopere krachten zou kunnen gevoerd. Voorzitter Van der Kooi voelde niet voor een sollicitatieprocedure, omdat dit al leen maar voor de schijn zou zijn. Wendrich zou dan tot de sollicitanten horen en zeker worden benoemd omdat men met hem al een half jaar uitste kende ervaring heeft. Oudvoorzitter A.R.Hengstiuit eigen ervaring te weten dat de vereniging een man op directie- nieveau nodig heeft. En Van der Kooi liet een paar keer blijken dat de erva ringen die de vereniging tot dusver met lager geclasseerde krachten heeft opge daan, bijzonder slecht zijn. Duur Niet ontkend werd dat de woning bouwvereniging op deze wijze met een zeer kostbaar personeelsbestand komt te zitten. De huidige drie personeels leden kosten inclusief sociale lasten al 7175.000,— per jaar. Die mensen kun je niet zomaar ontslaan als er een directeur komt. De heer Wassenaar vond een directeur veel te 'zwaar' voor een kleine woningbouwvereniging als die van Texel, die niet eens een eigen onder houdsdienst heeft. Als het CV/lsopro ject is afgehandeld zijn de problemen waarmee de vereniging heeft te maken zo ingewikkeld niet meer. Wassenaar vreesde dat de hoge salarissen ten koste zouden gaan van het onderhoud van de woningen. Daar is nu al onvoldoende geld voor beschikbaar. De heer B. Siemeling sloot zich daarbij aan en zag liever dat de vereniging het zocht in een administrateur en een technisch opzich ter. Blanken zei het principieel onjuist te vinden dat de vergadering uit één mocht kiezen. Hij vroeg om uitstel van de benoeming en wilde de personeels organisatie doorgelicht zien. Enige goede De voorzitter reageerde duidelijk geïr riteerd. Hij zei Wendrich de enige geschikte kandidaat te vinden en wilde onmiddelijk opstappen als het bestuur niet de gelegenheid zou krijgen hem te benoemen. Hij kreeg daarop het verwijt te horen dat hij de zaak forceerde en zijn zin wilde doordrijven. Van der Kooi: "Ik heb het recht om te proberen mijn zin door te drijven". De heer Wassenaar waarschuwde dat men wel eens spijt zou kunnen krijgen van de benoeming van iemand die bestuurlijk-administra tief misschien wel goed is, maar geen technische capaciteiten heeft. Het voordeel van een team, bestaande uit een administrateur en een technische man, is dat het salaris van de technische man voor een groot deel mag drukken op de nog te bouwen woningen (omdat hij bij de bouw opzichter is). Van der Kooi was het daarmee niet eens. Wat de vereniging nodig heeft is een beleids medewerker die in de praktijk vrijwel alle taken van het bestuur overneemt. Hij moet bijv. in staat zijn de jaarstukken op te maken. Nu gebeurt dat door de Nationale Woningraad a raison van 730.000,-. Stemming Voor- en tegenstanders van een 'dure' directeur kwamen niet nader tot elkaar. Bij het opsteken van handen bleek dat over de kwestie de grootst mogelijke verdeeldheid bestond, zodat even na middernacht tot schriftelijke stemming werd overgegaan. Van de 144 geldige stemmen waren er 76 voor het benoemen van en directeuren 68 tegen. Dat Wendrich was gekozen stond daar mee tegelijk vast, want het kiezen van de uiteindelijke man is krachtens de sta tuten een bevoegdheid van het bestuur. En dat had zich al eerder vrijwel una niem voor Wendrich uitgesproken. Bestuursverkiezing De heer Stapersma werd herkozen als bestuurslid. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen mevrouw Keesom- Karsten en de heer M.Tromp. Accoord gingen de leden met de aankoop van de gerestaureerde woningen aan de Kerke- steeg (3 stuks 758.000, en de armenkamers in de Waalderstraat 740.000, De huur van de woningen in de Waalderstraat bedraagt 72/1,— per maand en de huizen in de Kerkesteeg 7315,65. Het voorstel om de 66 garages van de woningbouwvereniging op de vrije markt te verkopen werd door de verga dering afgewezen. Het bestuur wilde wel van de garages af omdat de exploi tatie ervan niet sluitend is en omdat het exploiteren van garages niet passend wordt gevonden in de doelstellingen van de woningbouwvereniging. De garages die een balanswaarde hebben van 7202.000,— zouden voor gemiddeld 78000,— verkocht kunnen worden zo dat ze samen 5 ton zouden opbrengen. De vlieger ging echter niet op want de verkoop van de garages die bedoeld zijn voor het stallen van de auto's van de huurders, werd als niet-sociaal gekwali ficeerd en van de hand gewezen. Da kring Texel van de C.V. Noordholland had vorige week zijn vergadering in hotel „De Lindeboom-Texel". In zijn openingswoord bracht voorzitter J. Herweijer dank aan de medewerkers van de zuivelfabriek voor hun doorzet tingsvermogen tijdens het barre winterweer. Dank zij hun inzet ging geen druppel melk verloren. De melkprijs, die in 1978 acceptabel was, maakt in de naaste toekomst een ongewisse ontwikkeling door. Getracht moet worden de overschotten die er thans op de markt van de melkprodukten zijn, zo goed mogelijk weg te werken, waardoor er voor de melkveehouders een redelijke prijs overblijft. De heer Ir. Adema gaf een overzicht van de integratie C.M.C.-C.V. Noord- Holland. Over de verdere samenwerking worden thans vele besprekingen ge voerd. Er wordt getracht om in de okto bervergaderingen meer duidelijkheid te kunnen geven. Er is bij de nieuwe opzet over de structuur van de besturen uitge gaan van 65 kringen, waarvan 1 of 2 personen afgevaardigd kunnen worden in de ledenraad. Met een totale uitbetaalde melkprijs van 760,40 bij 3.94% vet en 3.38% eiwit wordt de melkprijs 71,88 per 100 kg ten opzichte van 1977 hoger. Deels wordt deze hogere melkprijs gehaald door een betere prijs van de afgezette produkten maar er werd ook melk geleverd met hogere gehalten aan vet en eiwit. Door hogere gehalten werd de melkprijs met 0,37 cent per 100 kg verhoogd De verliesgevende bedrijven I Jsunie en Diepvriesunie (Groenhoven) gaan van het toneel verdwijnen. IJsunie komt reeds in 1979 in de boeken niet meer voor, terwijl ook hard wordt gewerkt aan een beëindiging van de problemen bij de Diepvriesunie. De heer Jansen gaf een overzicht van de melkkwaliteit van het afgelopen jaar. Bij het onderzoek op kwaliteit komt er deze maand een nieuw onderzoek bij, namelijk het onderzoek op thermoresistente bacteriën. De thermo- resistente bacteriën kunnen in de melk komen als er aanslag in het melkgerei voorkomt. Dit gebeurt vooral als er on voldoende gereinigd wordt met heet water. Bij het verlaten van de leidingen mag het water niet lager in tempera tuur zijn dan 45° C. De heer Jansen gaf de aanwezigen het advies om vóór te spoelen met warm water en dan naspoelen met water dat voldoende hoog in temperatuur is. „Liever 5 minu ten spoelen met water boven de 45° C dan een half uur met water dat lager in temperatuur is", aldus de heer Jansen. Op Texel komt de boterzuurbacterie niet zoveel voor als op het vaste land. Maar toch is Texel er niet geheel vrij van. Alle aandacht wordt dan ook ge vraagd om een besmetting van de melk met deze bacterie te voorkomen. Er heeft een speciale begeleiding plaatsge vonden op bedrijven waar het meer dan eens uit het onderzoek bleek, dat de melk niet geheel vrij was. Deze begelei ding heeft goede resultaten gegeven maar het probleem is nog niet volledig onder de knie. In Noord-Holland hebben 35% van de melkleveranciers een jaar rond 1e klas melk geleverd. De melkveehouders die vijf jaar lang of langer 1e klas melk hebben geleverd krijgen hiervoor een oorkonde. Voor Texel betreft het de melkveehouderijbedrijven van de heren G. Van Groningen, P.H. Polder; Gebr. Hoogenbosch, Zuid-Haffel; Gebr. Hoedjes, Eierland; P. Bakker Pzn, Drie huizen; F. M. Roeper, 't Noorden; Jac. Bakker, Amalia; S. Plaatsman, De Waal. Eén bedrijf levert reeds 8 jaar achtereen 1e klas melk: de heer P. C. Hin, Spang. Een gezellig, sfeervol restaurant met een per- fekte verzorging voor u en uw gasten. Een gezellig café voor een kopje koffie met een stuk appeltaart en een plateservice-restaurant, waar u vanaf 710,— kunt eten. Met een riant uitzicht over zee. Met een vriendelijke bediening en een meer dan voortreffelijke keuken, waar alleen verse waar verwerkt wordt. Met altijd speciale sugges ties voor uw menu. Een uitstekend idee voor uw feestjes en diners. Bel uw gastheer Jan C. Stolk, 02226 - 310. De zeventigste verjaardag van HM Koningin Juliana op maandag 30 april zal ook op Texel aanleiding geven tot talrijke festiviteiten in de verschillende dorpen. Zoals gebruikelijk betreft het op maandag zowel 's morgens als 's middags voornamelijk activiteiten voor de jeugd terwijl de ouderen 's avonds aan bod komen. Hieronder volgt een overzicht van de door de plaatselijke comité's samen gestelde programma's. Den Burg opent Koninginnedag 's morgens om 8.00 uur met muziek van de toren der Nederlands Hervormde kerk. Hiervoor komen enkele leden van het Koninklijk Texels Fanfarekorps in actie. Om 10.00 uur volgt dan (ondanks de teleurstellende deelname van vorig jaar) toch weer de gebruikelijke kinder optocht. De opstelling van de deelne mende kinderen als volgt: enkelingen stellen zich op in de Jonkerstraat, paren en groepen tot zeven kinderen bij het Jan Dirksoord en grote groepen (meer dan zeven kinderen) in de Willem van Beierenstraat. Op deze wijze wil de Dorpscommissie voorkomen dat er een onoverzichtelijke situatie zou ontstaan. De afmars is om 10.15 uur. Aan deze optocht werken waarschijnlijk mee het Koninklijk Texels Fanfarecorps, Mon key's Revival en een kinderdansgroep. De route is gelijk aan die van de voorgaande jaren (alle bejaardencentra worden bezocht) en na het opstellen op de Groeneplaats vindt daar de prijsuit reiking plaats. Op de Groeneplaats wordt van 10,30 tot 13.00 uur een feestmarkt gehouden door verenigingen en diverse andere ideële groeperingen die met het aanbieden van waren en/of aktiviteiten de kas willen versterken. Commerciële activiteiten zijn niet toe gestaan. 's Middags om 14.00 uur begint op de velden van sv Texel een kinderspeluur waaraan kan worden meegedaan door leerlingen van de basisscholen. De kinderen kunnen zich hiervoor bij de be treffende onderwijzers opgeven. Voor alle kleuters van Den Burg wordt tege lijkertijd (van 14.00 tot 15.00 uur) op het sv Texelveld een kleuterkermis gehou den. Ook de oudere jeugd (voortgezet onderwijs) komt zaterdagmiddag aan bod. Voor hen begint om ongeveer 14.00 uur op het Wezenland (vlak bij de sv Texelvelden) een zgn. 'dikke ban denrace'. Het is hierbij dus niet de bedoeling dat men met zogenaamde 'sportfietsen' of 'racefietsen' aan de start verschijntl Op het avondprogram ma staan naast de gebruikelijke Auto pedrace tussen Oudeschild en Den Burg een "team-tegen-team" strijd. Deze begint na de autopedrace die om onge veer 19.00 uur op de Groeneplaats finisht. De 'team-tegen-team' strijd waaraan door groepen van vijf dames en vijf heren kan worden deelgenomen neemt ongeveer een uur in beslag. Met medewerking van de Drumband Voorwaarts Mars wordt maandagoch tend om 10.00 uur bij de Lubertischool in De Koog gestart met een optocht van versierde fietsen en karren. De deelne mende kinderen wordt verzocht zich hiertoe vanaf 9.45 uur op te stellen. In de Koog komt de jeugd vanaf 14.00 uur in actie op het sportveld van sv De Koog aan de Boodtlaan. Daar worden kinder spelen gehouden die in groepsverband en op leeftijd worden afgewerkt. Voor de oudere kinderen gaat het om een tiental verschillende spelletjes. De klein tjes hebben een apart programma. Voorafgegaan door de drumband KTF/Dek begint om 10.00 uur bij dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn een rondgang door het dorp voor kin deren van de klassen 4, 5 en 6. Wat er precies voor hen in 't vat zit is nog onbekend maar om op eventuali teiten voorbereid fê zijn wordt de deel nemers aangeraden in ieder geval een pen mee te nemen, 's Middags verza melt de jeugd van Den Hoorn zich bij de Jan Drijverschool waar men om 13.30 uur start met de traditionele tocht naar het strand. Omdat ondermeer spullen voor de Meierblis opgehaald zullen worden wordt aangeraden oude kleren aan te trekken, die tegen een stootje kunnen. In het thema 'Oranjehuis door de eeuwen heen' gaan de kinderen van Oudeschild maandagmorgen om 11.30 uur van start voor een 'verklede op tocht'. De kinderen verzamelen zich hiertoe om 11.00 uur bij o.l.s. De Bruinvis. De stoet zal muzikaal begeleid worden door de Koger drumband Voor waarts Mars. De beoordeling vindt plaats op het schoolplein. Om 14.30 uur starten op het voetbalveld van Oude schild kinderspelen, om 15.00 uur ge volgd door een puzzeltocht voor kinde ren van de vierde klas. Deze begint op het veld. De prijsuitreikingen zijn om 17.30 uur in dorpshuis 'T Skiltje. Indien in verband met slecht weer de buiten lucht evenementen niet kunnen door gaan wordt (vanaf 15.00 uur) in dorps huis 't Skiltje een film vertoond. Om 19.00 uur kan de oudere 'jeugd' (een ruim begrip) deelnemen aan een touw trekwedstrijd. Als vanouds gebeurt dit op het Skillepaadje. Na afloop hiervan wordt de Meierblis ontstoken. De koninginnedag in De Cocksdorp begint dit jaar om 10.30 uur met een optocht van 'versierd' rijdend materiaal. Muzikale medewerking verleent drum band Margaretha Sinclair. Op het veld van SVC beginnen 's middags om 14.00 uur diverse kinderspelen, waarbij ook voor de ouderen het een en ander geor ganiseerd is. Spelen die ondermeer op het programma staan zijn; koppensnel len, zaklopen, steltlopen en touwtrek ken. Indien door slecht weer de voor buiten georganiseerd evenementen in duigen vallen is er in het Eierlansche Huis een poppenkastvoorstelling die om 15.00 uur begint. In datzelfde Eierland- sche Huis begint 's avonds om 21.00 uur een groot Koninginnedagbal. Op het terrein bij het vliegveld wordt dit jaar het Koninginnedagfeest van de buurtschappen Midden- en Zuid-Eier- land gehouden. Alle kinderen zijn hier 's middags vanaf 14.00 uur van harte welkom. Hieronder vallen ook de kinde ren van vakantiegasten en familieleden. Na afloop van de kinderspelen mogen de ouderen ook hun kunsten laten zien bij diverse spelen. Er zijn verschillende spelen voor kinderen in de leeftijdsgroe pen van 4 t/m 6, 7 t/m 9, 10 t/m 12 en 13t/m 16jaar. Alle kinderen halen in het Vliegveldhotel een deelnemerskaart op. Hierop worden naam en leeftijd geno teerd. Ze gaan vanaf 14.00 uur op eigen gelegenheid langs de 6 spelen, in vrije volgorde. Op de kaart worden dan de behaalde punten genoteerd. Na het tweede, vierde en zesde spel kan een consumptie worden afgehaald in het Vliegveldhotel. Voor iedere leeftijd zijn er prijzen beschikbaar gesteld. Ouderen die wat betreft de begeleiding willen meehelpen kunnen kontakt opnemen met mevr. M.Witte, Muyweg 11, tel 02225-260. Ook in Oosterend zal de jaarlijkse viering van Koninginnedag niet geruis loos voorbijgaan. De evenementen die ter gelegenheid van het feest worden georganiseerd beginnen 's morgens om 9.00 uur bij dorpshuis 'De bijenkonf' wanneer de kinderen zich opstellen voor de optocht van verklede kinderen met versierde fietsen en versierde karren en dergelijke. Voorafgegaan door de Chr. Muziekvereniging Excelsior start men om 9.15 uur met de rondgang door het dorp. Aansluitend beginnen om 9.30 uur op het veldje bij de Muzieknis volks spelen voor kinderen van de lagere school, 's Middags om 14.00 uur wor den deze gevolgd door grote volks spelen voor alle inwoners van Oosterend waarbij talrijke verrassingen op het pro gramma staan. Verwacht wordt dat deze spelen in ieder geval tot 17.00 uur zullen duren. Na afloop van zowel de spelen voor de jeugd (tegen 12.00 uur) als voor de ouderen (ongeveer 17.30 uur) vinden de prijsuitreikingen plaats, 's Avonds tijdens de schemering wordt de aan de Nesweg opgeworpen Meierblis ontstoken.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2