Woonruimte Texel zit nog steeds on de wip PRIJSUITREIKING BIJ BRIDGECLUB „Hammetje i—a AGENDG Uit het handelsregister FEUILLETON i Prognoses Voelbalprogramma Nioz-toernooi in Sporthal ii 4c* JDAG 27 APRIL 1979 schuldigend, wat had je nu aan iemand die geen Engels sprak. Na de koffie trok ze naar haar kamer. Zou ze naar bed gaan? Ze was nog klaar wakker. Ze besloot nog een hoofdstuk in haar boek te lezen. Toen ze beneden in de vestibule de staande klok deftig hoorde slaan, schrok ze op. Tien uurl Beneden in de kamer hoorde ze stemmen, een onbekende mannenstem, een zware lach, een ijle vrouwenstem, onverstaanbaar. Welterustenzeggen zou ze maar niet doen. Op de overloop zag ze licht branden achter de deur van Mientjes kamer. Ze zou even haar kleinkind goedennacht zeggen. Toen ze de deur opendeed, lag Mientje op haar buik op bed, een bibliotheekboek voor zich, dat ze haas tig-geschrokken dichtsloeg, toen op eens opgelucht, „Omal" Huiswerk! dacht Mina, wier scherpe blik niets ontging. Ze was benieuwd naar de titel van dat boek. ~betbalminnend Texel zal dit keinde zowel in Den Burg als in Hoorn en De Cocksdorp de eigen tselijke voetbalclubs aan het c kunnen zien, omdat Texei, Tex. I, ZDH en SVC een thuiswed- 1 op het programma hebben n. Tegenstanders zijn respectie- k WFC (Wormerveer), Kwiek 78 Jendijk), Hauwert '65 en [hout. lor de ontmoetingen met ALC en N moeten De Koog en Oosterend Abbekerk en Wijdenes. SVO(Z) It in Spierdijk tegen St. George. ixel 1 krijgt dus zondagmiddag ek van het Wormerveerse WFC, rvan de uitwedstrijd met 0—1 ge nen werd. Hoewel de WFC'ers in de \ite wedstrijden enkele opmerkelijk le resultaten hebben behaald, zijn zij 4 nals de Texelaars) nog steeds kan- iten voor de fatale onderste plaats de ranglijst. Er kan dus voor de -■Ise thuisclub op geduchte instand worden gerekend, maar met in et" moet een gelijkspel toch mogelijk zijn. et tweede team krijgt Zeemacht 2 op k en het derde neemt het op in terrein op tegen HRC 5. Tegen Helderse tegenstanders moet er Ir de eilanders toch wel winst inzit- Er wordt daarom op vier punten ge ïnd. Texel 4 speelt in 't Veld tegen 16 en heeft daar geen moeilijkheden Kortom, een kleine maar zekere rwinning. junioren van A1, A2, B1, B2, C1 2 spelen zaterdag op een junioren- mooi in Nieuw Vennep (Haarlemmer- Om er tijdig te zijn vertrekken de illen met de boot van 8.05 uur naar „overkant". Voor de junioren van B2 en C2 wacht dit weekeinde ook wedstrijd op zondag. Hoe de hillende aanvangstijden zijn, staat et bekende kastje vermeld. d ex. Boy* lijkt tegen het zondag naar v el komende Kwiek 78 (Oudendijk) in kansloze ploeg. Hoewel Kwiek in W ifgelopen wedstrijden wel wat steek- heeft laten vallen, kan toch verwacht 4 den dat ze op revanche uit zijn. Een trekkelijke wedstrijd kan het gevolg Ook het tweede team speelt zondag is. Om 12.30 uur ontmoet het Izwart 3 ('t Zand), waartegen er flink getrokken zal moeten worden om punten thuis te houden. Het met de itvan 13.05 u. naar Schagerbrug ver ende derde team krijgt het tegen io 2 erg moeilijk, maar met veel kan de ploeg toch ver komen. als gevolg van een ernstig ongeluk in het Amsterdamse Binnengasthuis. Dit weekend kan nog kopie voor de Boyskrant worden ingeleverd. Voor het zaterdagmiddag in Spierdijk in het veld komende SVOIZ) 1 bestaan er tegen het plaatselijke St. George goede winstkansen. De Oosterender ploeg heeft in de afgelopen weken goed gespeeld en moet daarom kunnen winnen. Hetzelfde geldt voor het tweede team dat op eigen terrein Wieringermeer 5 ontmoet. Ook SVOIZ) 2 moet dit redelijkerwijs gaan winnen. Indien de kansen beter benut worden dan helaas gebruikelijk bij de spelers van Oosterend 1 moet de uitwedstrijd tegen het Wijde- nesse WSW zondagmiddag gewonnen kunnen worden. Succes 4 fungeert zondag als tegenstander van Oosterend 2. Het tweede kan tegen deze uit Hippolytushoef afkomstige tegenstan- Zaterdag 28 april: Afdeling Noordholland: St. George-Oosterend (Z), 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend (Z) 2-W. Meer 5, 14.30 uur Junioren: ZDH B1-HRC B4, 13.30 uur Succes C1-Oosterend C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog C1-DWOW C1, 13.30 uur JVC C2-Oosterend C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht C3-Tex. Boys C2, 13.1 Zeemacht C3-Tex. Boys C2, 13.15 uur Texel C3-Watervogels C3, 13.30 uur Dames: Reiger Boys-Tex. Boys 2, 14.30 uur (boot 13.05 uur) Pupillen: Afdeling A: De Koog Al-Tex. Boys A1, 15.00 uur ZDH A1-Texel A2, 15.00 uur Cocksdorp A1-Tex. Boys A2, 15.00 uur Texel A3-Oosterend A1, 13.30 uur Afdeling B: Oosterend B1-Tex. Boys BI, 15.00 uur De Koog B1-Oosterend B2, 12.00 uur Tex. Boys B2-Texel B1, 14.00 uur Cocksdorp Bl-Texel B3, 14.00 uur Texel B4-Texel B2, 12.00 uur let eerste damesteam van de Boys is maar het tweede speelt een uitwed- jd tegen Reiger Boys (Heerhugo- ird). Deze ontmoeting wordt op irdag gespeeld. Tex. Boys 2 heeft :de kansen op een gelijkspel alhoewel niet aanwezig zijn van leidster Nel Heerwaarden toch wel problemen opleveren. Nel van Heerwaarden ligt Afdeling C: Oosterend C1-De Koog C1, 14.00 uur ZDH Cl-Texel C2, 12.00 uur Texel C3-Tex. Boys Cl, 12.00 uur Zondag 29 april 1979: 4de klasse KNVB: Texel-WFC, 14.30 uur 20. „Gaat dat nog door, vanavond?" beg Emma haar man. „Wat ja, natuurlijk. De Van Maa- ins hij belde nog op vanmorgen, hebben een logee, een Engelse dame het goed was ik heb natuurlijk ja izegd". i.Ja maar" bedacht Emma verschrikt, ingels, Pietik kan haar niet ver- 9an". De beide meisjes giechelden. ;,U zegt maar how do you do" ggereerde Marietje. „Dat redt zich wel" meende Pieter. 1u, Mientje heeft haar huiswerk, en jij, arietje?" ;,Club". „Moeder, u blijft toch nog even koffie jiken vóór de visite komt?" vroeg jma nadrukkelijk. Graag kind", antwoordde Mina, en ègde, er zich groothoudend aan toe wou vanavond vroeg naar bed, want ben erg moe". Ze begreep, ze hadden héér liever niet bij. Was wel te igrijpen ook, dacht ze meteen veront- TEXELSE COURANT PAGINA 5 ders hooguit een puntendeling behalen omdat ze momenteel in een erg slechte periode schijnen te verkeren. Oosterend 3 speelt een uitwedstrijd tegen Succes 5 en heeft daartegen meer kans op verlies dan op winst. In Den Hoorn speelt ZDH zondag middag tegen het Noordhollandse Hauwert, waartegen het team goede kansen heeft. De vraag is alleen of al deze goede kansen in doelpunten zullen worden omgezet, maar gezien het belang dat het maken van doelpunten voor de algemene rangschikking heeft, lijkt het team daar wel toe bereid. Omdat het bovendien een thuiswedstrijd voor de Hoornders betreft, moet een zege met een of twee doelpunten verschil er toch we! inzetten. Het eveneens thuis spelende ZDH 2 heeft ook goede kans tegen het bezoekende Geel Zwart 3 ('t Zand). Verrassingen zijn echter niet uit gesloten Bij de in De Cocksdorp te spelen wed strijd tussen SVC en Berkhout zal een gelijkspel de heersende krachtsverhou dingen het best weergeven. Het eerste elftal van De Koog gaat zondag uit naar ALC te Abbekerk. Dat wordt een moeilijke taak voor De Koog, dat de laatste tijd een doelpuntloze periode doormaakt. De wedstrijd begint om 14.00 uur (boot 12.05 uur). Het tweede speelt om 14.30 uur thuis tegen JVC 6 (Julianadorp). De uitwedstrijd werd door De Koog gewonnen, dus dat moet nu dan ook kunnen. Terreindienst hebben L. de Vries en N. Witte. Afdeling Noordholland: ZDH-Hauwert, 14.30 uur Tex. Boys-Kwiek '78, 14.30 uur Cocksdorp-Berkhout, 14.30 uur ALC-De Koog, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) WSW-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 2-Zeemacht 2, 12.30 uur Tex. Boys 2-Geel Zwart 3, 12.30 uur Texel 3-HRC 5, 12.30 uur Oosterend 2-Succes 4, 14.30 uur Vesdo 2-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 2-Geel Zwart 5, 12.15 uur Succes 5-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) VZV 6-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog 2-JVC 6, 14.30 uur Junioren: Texel A1-Kaagvogels A1, 14.30 uur Tex. Boys A1-WGW A3, 14.30 uur BKC B1-Texel B1, 16,00 uur ZAP B2-Cocksdorp B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel B2-W.vogels B2, aanv.tijd n..n.b. Helder C3-Texel C2, 10 uur Samen reizen: Zaterdag 28 april 1979: Boot 13.05 uur: Oosterend (Z) 1 en dames Tex. Boys 2. Boot 13.05 uur: Oosterend C1 en Oos terend C2. Zondag 29 april 1979: Boot 12.05 uur: De Koog 1 en Ooster end 1. Boot 13.05 uur: Tex. Boys 3 en Texel 4 Boot 13.05 uur: Cocksdorp BI en Oos terend 3. Bij afkeuring ten-ein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. Met de uitreiking van eerste prijzen voor de heren W. Blonk en F. Bakker (A-lijn) en het duo W. Elzinga en P. den Brok (B-lijn) is maandagavond de seizoencompetitie van Bridgeclub Groot Slam afgesloten. Deze prijsuitreiking vond plaats tijdens de jaarvergadering, die in hotel „De Lindeboom-Texel" werd gehou den. Als sub-kampioen werden maandag avond het echtpaar P. Zevenhoven (A- lijn) en de heren J. Blom en A. van Sambeek (B-lijn) gehuldigd. Er was voorts een extra prijs voor het echtpaar A. van Hoogen. Zij hadden namelijk kans gezien als „beginners" in één seizoen naar een behoorlijke plaats in de A-lijn door te stoten Overige successen Er werd op de jaarvergadering ook stilgestaan bij de overige successen, die de Texelse Bridgeclub in het afgelopen seizoen heeft behaald. Zo werd de HV- wisselbeker waar jaarlijks één avond om gebridged wordt gewonnen door het koppel M. de Laat en H. Venema en werd door de acht Texelse paren die deelnamen aan de Palingdrive in Hippo lytushoef in totaal 9 pond paling gewonnen. Bij de finale van de zomer-gasten- drives, waarbij leuke geldprijzen te ver dienen waren finishte het echtpaar J. Hoogerheide als eerste en het echtpaar P. Zevenhoven als tweede. Het echtpaar J. Daudey uit Heiloo werd derde. De uit geloofde wisselbeker voor het Texelse paar in de jaarlijkse finales, werd beschikbaar gesteld door de familie J. Kortekas uit Woerden. Er mochten dit jaar 5 paren naar de districtsparencompetitie in Heiloo. Een fraai resultaat behaalden hier de dames De Laat en Zevenhoven. Nadat zij de hele dag in de derde klasse op de eerste plaats stonden, werden zij bij de laatste drie spellen met slechts vier punten ver schil, naar de tweede plaats verwezen. Mooi resultaat Bij de grote jubileumdrive ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van het district Noord-Holland-Noord heeft Texel de vlag eveneens hoog gehouden. Van de tien Texelse paren vielen er zes in de prijzen, hetgeen een mooi resultaat genoemd mag worden. De aktie Ruitenboer op 2 april werd gewonnen door Mevr. J. de Laat en P. Op zaterdag 28 april wordt in Sporthal „Ons Genoegen" het NIOZ- zaalvoetbaltoemooi gehouden, waar aan door acht Texelse ploegen zal worden deelgenomen. De wedstrij den beginnen om 16.00 uur en het evenement wordt om ongeveer 22.15 uur afgesloten. Er worden bij dit toernooi in totaal 22 duels gespeeld, die elk vijftien minuten in beslag zullen nemen. Tussen de wedstrijden wordt twee minuten ge pauzeerd. De ploegen zijn in twee poules inge deeld. In Poule 1 zitten: NIOZ 2, Teso, Staatsbosbeheer, Brandweer en Politie en in Poule 2 komen: NIOZ 1, Gemeentehuis, Rijkswaterstaat, PTT en De Spyker in aktie. De strijd op de derde plaats begint om 21.45 uur en om 22.05 uur start de finale. De prijsuitreiking volgt na afloop Lt 22.30 uur) in de bar van „Ons Ge noegen". Zevenhoven; tweede werd het echtpaar J. Hoogerheide en H. Veenema-J. Velthuysen en het echtpaar B. Bakker volgden hen op de voet. Op 9 april werd de gebruikelijke paas- eierdrive gehouden, waarbij alle deelne mers naar gelang het resultaat met een aantal eieren naar huis ging. Hammetje als hij van een schaap hoort, dat hij voor de winter geslacht moet worden. Dan komt Charlotte, een grote spin. Zij troost hem en dan ontdekt Hammetje dat hij spreken kan. Char lotte weeft in haar web de woorden „Wat een varken" en dat doet de gemeente met stomheid slaan. Ze ge loven in een wonder, maar Hammetje is nog steeds niet gerust over zijn lot. Homer zal hem naar een kermis bren gen en hij mag blijven leven, mits hij een prijs wint. De eerste prijs gaat naar een gigantisch varken, maar Hammetje krijgt een prijs omdat hij zoveel heeft bijgedragen aan het toeristenverkeer. Charlotte voorvoelt het einde van haar levenscyclus. Zij vertrouwt Hammetje haar eierzak toe. In het voorjaar kijkt Hammetje trots naar de geboorte van 514 baby-spinnetjes, die allemaal behal ve drie, die te klein zijn, de lucht in gaan. De drie worden Hammetjes nieuwe makkertjes. Nu zal Hammetje nooit meer alleen zijn en dankbaar koestert hij Charlotte,in zijn hart. „De avonturen van Hammetje" zijn in het Nederlands nagesynchroniseerd en vanzelfsprekend toegankelijk voor kinderen van alle leeftijden. De voor stelling begint om 15.00 uur. Als hoofdfilm draait deze week (van vrijdag t/m maandag) de bekende ver filming van „Dokter Zjivago" met Omar Sharif en Julie Christie in de hoofdrol len. Andere belangrijke rollen in dit meesterwerk van Nobelprijswinnaar Boris Pasternak zijn Alec Guiness, Geraldine Chaplin en Rod Steiger. „Doctor Zjivago", dat in de literaire wereld ook grote faam verwierf, werd als film met zes Oscars bekroond. Dit drie uur-(200 minuten) durende film werkstuk werd geproduceerd door Carlo Ponti en geregisseerd door David Lean. Het verhaal speelt zich af in het Rusland van rond de eeuwwisseling. Het behandelt alle facetten van een lang leven, waarin naast geboorte en dood ook oorlog en vrede, liefde en haat, vreugde en verdriet, vriendschap en opoffering voorkomen. Omdat de speelduur van deze film veel langer is dan gebruikelijk, begint de voorstel ling reeds om 19.30 uur. De toegangs leeftijd is 12 jaar en ouder. Onder de titel „De Avonturen van Hammetje", kan de Texelse jeugd zon dagmiddag in het City-theater getuige zijn van een schitterende tekenfilm, die geënt is op jarenlange kinderboeken bestseller in de Verenigde Staten. Dat boek heeft als titel „Charlotte's Web" en het varkentje Hammetje heeft daarin (evenals overigens in de Amerikaanse filmversie) de naam Wilbur. Hammetje is een biggetje, dat bij zijn geboorte in vergelijking met zijn talrijke (zo gaat dat bij varkens) broertjes en zusjes nogal klein is uitgevallen. Hij moet daarom naar de slacht, maar het achtjarige dochtertje van de boer, Fern, weet haar vader te bewegen Hammetje aan haar toe te vertrouwen. Ondanks haar goede zorgen verkoopt de vader het inmiddels volgroeide dier toch. De nieuwe eigenaar wordt ene Homer. Hammetje voelt zich daar al spoedig doodongelukkig. Niemand wil er met hem spelen en nog bedroefder wordt Donderdag 26 april Dorpshuis De Wielewaal vergadert aan vang 20.30 uur in het Dorpshuis. Van 20.00-23.00 uur wordt in het raad huis een tentoonstelling van allerlei verzamelingen gehouden: munten, ansichtkaarten, oude uniformen, siga renbandjes etc. Toegang gratis. In het Eierlandsche Huis wordt een avond voor ouderen gehouden met onder meer vertoning van films, zang van de gemengde zangvereniging etc. In de LTS-kantine houdt de afdeling Texel van de Plattelandsvrouwen een bijeenkomst, verzorgd door Kees Duinker uit Spaarndam. Dia's met geluid over Nederlandse natuurge bieden. Vrijdag 27 april Om 16.00 uur wordt het les- en trai ningscentrum voor aangespannen paarden 't Lage Veld bij Oosterend geopend. In de kapel van Zuid-Eierland wordt het blijspel „Bloemen voor Barbara" door de toneelclub Zuid-Eierland her haald; 20.00 uur. Vanaf 16.00 uur kan in „De Lindeboom- Texel" afscheid genomen worden van de heer A. van Hoorn als penning meester van het Waterschap Texel. Zaterdag 28 april In de Sporthal begint om 16.00 uur het NlOZ-zaalvoetbaltoernooiFinales omstreeks 21.45 uur. Om 13.30 uur start op 't Lage Veld bij Oosterend de marathon voor twee- en vierspannen. In 't Skiltje te Oudeschild wordt een „Dorp tegen Dorp"-spel gespeeld van 20.00-22.30 uur. Na afloop discotheek Zondag 29 april De Sportvissersclub houdt een wed strijd van 8.00-10.00 uur bij het Prins Hendrikhotel. Vanaf 8.30 uur wedstrijden voor twee- en vierspannen op 't Lage .Veld bij Oosterend. 's Morgens dressuurwed- strijden en 's middags behendigheids- Maandag 30 april: In diverse dorpen feesten in verband met koninginnedag. Voor het pro gramma zie elders in deze krant. Wijzigingen Fa. M. en A. J. Vonk, Hogerstraat 1, Den Burg. Elektrotechnisch installatie bedrijf. Zaakadres eveneens: Mienter- glop 9, De Koog. „Ik kwam je even welterusten zeg gen, kind". „Welterusten oma". Haar ogen schoten weer verlangend naar het boek, toen, welopgevoed „Kan ik nog iets voor u doen! Zal ik nog een kopje thee voor u halen?" „Nee dat hoeft niet kind, ik heb zelf thee gezet op mijn kamer. Nou, welte rusten hoor. Bederf je ogen niet met dat gelees". „Nee oma. Welterusten". Mina sloot de deur en ging weer naar haar kamer terug. In bed, in het donker, dacht ze aan andere avonden. Li en Loe, gekkend en stoeiend. „Oma, komt u ons toedekken?" Li, in bed, donkere ogen ernstig, vragend naar opa, luisterend naar verhalen uit oma's jeugd, opeens flitsen van plezier in die aandachtige ogen. Loe, levendige beelden ophangend van school en de rol die zij daar speelde, een hoofdrol immer. Jan was e niet van gediend, die wou wél door z'n vader worden toegestopt, als niemand het zag Nou ja, dacht ze, 't zal wel wennen. Wat kénden de kinderen haar en zij de kinderen I Wéren 't nog kinderen? Emma bracht haar de volgende mor gen ontbijt en thee op haar kamer. Ze was al op, gekleed en gereed. Lang op bed liggen en dan op zo'n stralende morgen, dat was niets voor haar. „Kind, dat hoeft niet, ik kom wel beneden!" „Ja maar" verontschuldigde Emma, „Pieter en de meisjes zijn al weg en ik neem nooit meer dan een paar biscuitjes en een kopje thee. ik moet aan m'n lijn denkenl" grapte ze. „Kind, als ik je ergens mee kan helpen „Nee moeder, u bent hier gast. Ik red het best alleen. Neemt u nu maar es lekker uw rust". „Ja maar ik kan toch niet de hele dag „Natuurlijk niet. Maar als u nou met een uurtje beneden komt, heb ik de kamer aan kant, en dan drinken we gezellig koffie samen". Ja, dat was heel wat anders dan bij Marijke. Daar wist ze precies wat ze kon doen. Even afwassen 's morgens, of Marijke helpen afdrogen, plantjes en bloemen water geven, dat deed ze zo graag, de verflenste bloemen, een enkel geelgeworden blad, er voorzichtig uit halen. Samen met Marijke stof afne men, zij voor en Marijke achter, dan haar eigen kamertjeenfin, dat kon ze nu alvast doen. En dan ging ze straks even kijken of er ergens in de buurt niet een goedkoop bloemenwinkeltje was, hier in dit venster konden best een paar potjes met aardige plantjes staan. Onder de koffie vertelde Emma van haar drukke leven. Vanmiddag had ze een bijeenkomst van het damescomité voor het nieuwe gebouw van het gezondheidscentrum, aan huis bij de burgemeestersvrouwen vanavond moesten ze op verjaarsvisite, o nee, moeder zou de mensen niet kennen, een collega van de bank. Pieter kwam 's middags niet thuis om te etenlunchen, en Marietje en Mientje ook maar kort, dan had ze altijd een warm hapje en verder een paar boterhammetjes. Mina keek op de klok, 't was al te laat om boodschappen te gaan doen. „Ik ga vanmiddag even de stad in voor een paar boodschappen" zei ze. „Vind je 't erg als ik een paar plantjes koop voor de vensterbank?" „O maar moeder, die zal ik „Nee nee kind, gun mij nou het plezier om die zelf te gaan kopen. Ik heb toch al zo weinig meer van mezelf", ze zuchtte bijna onhoorbaar. Die middag wandelde ze in het Olmenpark zoals de omgeving van de Lijsterbeslaan heette, en ze zag een deftige „Flower Shop" en nog een andere, niet minder deftige bloemen- zaak, meer nergens een gezellig winkel tje waar ze naar een paar potjes bloemen kon speuren. Met haar gewone snelle vastberadendheid stapte ze op een bus en een kwartier later was ze in de buurt van de rijksweg, waar Rik en Marijke woonden en waar ze in de Borneostraat een winkeltje wist waar ze precies kon vinden wat ze zocht. Met een gevoel of ze weer thuis was stond ze achter in het kleine kastje, waar de gezellige dikke juffrouw haar be groette en haar liet zien wat ze aan plantjes had, alles doorspekkend met goede raad over tweemaal in de week onderdompelen in lauw water en af en toe een beetje Pokon en niet op de zon zetten. Daar stond Mina met haar plantjes. „Zal ik ze effen door één van de jongens laten brengen?" vroeg de juf frouw, menend dat Mina nog in Riks huis op de rijksweg woonde. „Nee, ik ik neem ze wel mee" stamelde Mina. Een beetje beduusd stond ze even later buiten. Nu moest ze met die plantjes de hele stad nog door naar het huis van Pieter en Emma. Weet je wat, besloot ze opeens, ik ga even bij Rik en Marijke aan Marijke keek verbaasd toen ze daar haar schoonmoeder zag staan, bepakt en beladen. Toen sprong opeens de glimlach te voorschijn op haar gezicht. „Moederl Enigl Kom binnen, gauw, ik maak theel" „Koffie kind" Jijjgde Mina, ^daar loop fk naar te tandhakken". „Zet gauw die rommel neergeef maar hier". Het leek of er niets veranderd was. En de hartelijkheid van Marijke verwarmde haar onuitsprekelijk. Marijke zelf voelde haar hart kloppen, zo blij was ze. Diepe wroeging had ze gekend. Ze had zichzelf beschuldigd dat ze Riks moeder op straat had gezet. Hoe zou je 't zelf vinden?, had ze zich telkens afgevraagd. En nu stond moeder daar, was naar haar toegekomen en de oude goede toon was er meteen weer ge weest. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5