lii i ccesvolweekend oor Tevokoteams Nieuwe kampioenen wielervereniging OOSTEREND DOOR PENALTIES GEVELD TEX. BOYS Li ET WINST LIGGEN Rab 1 aan kop bij bedrijlsbowiing Afvaltoernooi besloot volleybalcompetitie Dames Tevoko 3 kampioen Uit het handelsregister tommrnmm Voetbaluitslagen Bromfiets gestolen SDAG 1 ME11979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 L Hot kampioensteam van Tevoko 3 met staande vJji.r. coach Nico Erwich, Annie Bonne, Wan de KJeijn, Mary Smit en Lia Goénga; voor Nettie Molenaar, Uesbeth Erwich, Janneke Klinkers en NeI Witte. Tevoko 3 liep zaterdag tegen Nieu- wediep 2 een 0—2-achterstand op, maar de Texelaars kwamen uitstekend terug en wonnen met 3—2. Een brood nodige overwinning om uit de degra datiezone te komen. Op het Amsterdamse US-toernooi behaalden de heren van Tevoko 1 en kele goede resultaten. Ingedeeld in de promotieklasse werden naast enkele setoverwinningen tevens een 2—zege behaald. Wijzigingen: PS Electrotechniek; Nesweg 17, Oosterend. Electrotechnisch installatie bedrijf. Zaakadres gewijzigd in Molen straat 60a, Den Burg. Van der Meer handels- en exploitatie maatschappij b.v.; Binnenburg 10, Den Burg. Kleinhandel in aardappelen en groenten. Filiaal (pensionbedrijf) Dorps straat 26, De Koog, opgeheven. Overige bedrijfsactiviteiten van filiaal De Koog overgedragen aan A.C.G. Gieles. Met een eerste plaats voor Hans Koorn in de A-poule en eerste plaatsen in de B-poule en de jeugdafdeling voor respectievelijk Jan Buis en Niels Collou hebben alle afdelingen van de Wieler vereniging Texel vorige week een nieuwe kampioen kunnen huldigen. Hans Koorn is met zijn eerste plaats de opvolger geworden van Leen van Elk die na tweemaal het kampioenschap op zijn naam te hebben gebracht het ditmaal wegens een blessure moest iaten afweten. Ook de titelstrijd in de B-poule bracht iets minder elan dan vorig jaar omdat Albert Winter te laat aan de start verscheen. De afwezigheid van Leen van Elk en Albert Winter hebben de overige ren ners er overigens niet van weerhouden er hard tegenaan te gaan. Vooral bij het A—kampioenschap was de spanning van begin tot eind te snijden. Hierbij moesten door diverse tempoversnel lingen in het peloton zowel John Hudink als Douwe Dros en Gerard Koorn voortijdig afhaken. Hierdoor bleven zeven renners op kop die elkaar ge durende de hele 52 kilometers tellende wedstrijd bleven beloeren. Gedurende de gehele wedstrijd was het aantal demarrages legio. Het gevolg daarvan was dat het tempo veelal nogal sterk daalde zodat de achtervolgende renners gemakkelijk konden bijkomen en het zevental in feite compleet bleef. De spanning kwam bij het signaal voor de laatste ronde volledia terug toen een overtuigende zege op Helderse Noordkop 2 is het damesteam van Tevoko zater- deftnrtief op de eerste tweede klasse van het Den Helder gekomen. De promoveert hiermee naar de klasse van de volleybalbond. In dezelfde afdeling heeft Tevoko 2 niddels de tweede plaats bereikt. Zij rsloegen zaterdag in Sporthal Ons inoegen het Oosterender Smash '6E it 3—0. Indien deze ploeg op 17 mei te spelen promotie/degradatiewed- ijden goed doorkomt, komen ook zij or de eerste klasse in aanmerking. Ook de heren l Niet alleen de dames, maar ook de ren van Tevoko hebben dit weekein- successen geboekt. Tevoko 1 dat irige week kampioen Polisport 1 chagen) een_ punt afpakte won terdagmiddag met 3—1 van het op tweede plaats staande Advendo. aarmee finishte Tevoko 1 op een tstekende derde plaats. Een eenvoudige middag was terdag weggelegd voor de heren van ivoko 2, die tegen Braaf Seahawks 4 )en Helder) in aktie kwamen. De exelse ploeg wist via setstanden van j-7, 15—5 en 15—7 in de running te ijven en maken daarmee nog steeds ■anspraak op de tweede plaats. Even- s bij het tweede damesteam geeft ook er deze plaats recht op deelname aan e promotie'degradatiewedstrijden. Oosterend heeft in Wijdenes de uit wedstrijd tegen WSW met 3-1 ver loren. SVO nam al snel een voorsprong maar WSW bouwde via een penalty en een uit een vrije trap ingekopte goal nog voor rust een 2-1 voorsprong op. Halverwege de tweede helft werd de wedstrijd beslist toen een WSW aan valler in het strafschopgebied onderuit werd gehaald en de thuisploeg ander maal een penalty kreeg toegekend. Oosterend begon met zelfvertrouwen aan de wedstrijd tegen WSW. Tenslotte was in Wijdenes nog nooit verloren en gezien het spelbeleid in de beginfase, leek ook nu een overwinning er dik op te liggen. Al snel nam SVO dan ook een voorsprong. Een goede combinatie tus sen Johan de Waard' en Frits Bakker bracht Gerard Legierse alleen voor de WSW-doelman en de 1-0 voorsprong was een feit. Moeilijkheden Erg lang kon Oosterend deze voor sprong echter niet vasthouden. De ploeg kwam in moeilijkheden toen Henk Vedder in het strafschopgebied hands maakte. De toegekende penalty werd beheersd door WSW aanvoerder Meester benut. Vanaf dat moment werd het spel van de Oosterenders steeds rommeliger. De Gortbukers kregen nog wel enkele kansen op een doelpunt, maar verder dan een schot op de lat van Piet Koning kwam het toch niet. WSW daarentegen profiteerde van het weg vallen van Oosterend. Vlak voor rust nog nam de ploeg uit Wijdenes een voorsprong. Uit een vrije trap werd de bal voor het doel geschoten en Meester Zaterdag 28 april: Junioren: IKC B1-Texel B1 6-1 exel C3-Watervogels C3 afgel. leider C3-Texel C2 3—6 lames: leiger Boys-Tex. Boys 2 afgel. U pillen: DH A1-Texel A2 5-0 'exel A3-Oosterend A1 afgel. Afdeling B: Boys B2-Texel B1 afgel. iocksdorp B1-Texel B3 afgel. 'exel B4-Texel B2 afgel. Afdeling C: !DH C1-Texel C2 4-1 "exel C3-Tex. Boys C1 afgel. Zondag 29 april 1979: 4de klasse KNVB: Texel-WFC 2-1 Afdeling Noordholland: rex. Boys-Kwiek '78 1 1 MC-De Koog 7—0 VSW- Oosterend 3—1 Texel 2-Zeemacht 2 1 —3 Texel 3-HRC 5 7-0 /esdo 2-Tex. Boys 3 9—0 /ZV 6-Texel 4 1-1 Junioren: TexBoys A1 -WG W A3 6-1 MEDEDELINGEN: S.V. De Koog Woensdag is er een buitengewone ledenvergadering in Capri over statu swijziging. Alle seniorleden worden laar om 20.30 uur verwacht. De ieuwe voorstel-statuten liggen vóór lie tijd ter inzage. In hun laatste thuiswedstrijd zijn de spelers van Tex. Boys 1 en Kwiek '78 zondagmiddag een puntendeling over eengekomen. De eindstand van deze enthousiast gespeelde wedstrijd werd 1-1. Het redelijk tot goed opererende Tex. Boys heeft in dit duel in vele opzichten de beste winstkansen gehad, maar deze uiteindelijk toch niet kunnen waarma ken. Ondanks een harde tegenwind en tamelijk druilerig weer waren vooral in de eerste helft de kansen op een Texelse overwinning legio. De eerste daarvan kwam al na vijf minuten toen Han Pastoor alleen voor de Kwiek doelman verscheen. Hij schoot evenwel recht in handen van die doelman. Na deze eerste teleurstelling waren er voor Han Pastoor in deze fase van de wedstrijd nog diverse moeilijke momenten. Eén daar van was een flinke heupzwaai die hij kreeg te verwerken toen hij een goede Boys—aanval trachtte af te ronden. Kwiek wist zich ondanks het 'wind- voordeel' voor rust slechts sporadisch scoringskansen te verschaffen. Alleen toen keeper Gijs Jansen van de Boys bij een effectvol schot de bal liet glippen zag het er even gevaarlijk uit maar de aanval eindigde tenslotte toch ver naast het doel. Voorsprong Uit een ongevaarlijke situatie wist Kwiek toch een voorsprong te nemen. Na een kort genomen hoekschop schoot Jan den Dekker vanaf een zijlijn op het doel, waarbij de bal via de binnenkant van de paal in het doel belandde. Even later werd Frank de Grave goed gelanceerd door Han Pastoor. Geheel vrij voor het doel schoot hij echter grandioos mis en belandde de bal naast het Kwiek doel. In de tweede helft werd het Kwiek doel onder constante druk gezet. Frank de Grave speelde zich al spoedig prach tig vrij, maar faalde opnieuw in de afwerking. Een nog fraaiere kans kreeg Pieter Duin aangeboden. Hij had een trekbal van Han Pastoor eenvoudig voor het inschieten, maar toch belandde de niet goed gerichte bal in de handen van de keeper. Gelijkmaker Uit een door Wim van Heerwaarden perfect genomen hoekschop wist Nico Zoetelief toch eindelijk de gelijkmaker te scoren. Een fraai schot van Pieter Duin had, even later, een beter lot verdiend, maar belandde net op de lat. De Boysachterhoede moest in de tweede helft bedacht blijven op de counters van Kwiek '78. Dit duel was een levendige en goed geleide wed strijd, die meer doelpunten voor de Boys had moeten opleveren. Het bleef echter bij een 1-1 puntendeling. sprong hoger dan alle Oosterend- verdedigers en scoorde beheerst. Na rust bouwde Oosterend een groot veldoverwicht op. Gesteund door een sterke wind in de rug probeerde SVO de gelijkmaker te forceren.De aanvallen verliepen echter veel te chaotisch om echt gevaarlijk te zijn voor de WSW defensie. Een mooie kans kreeg Frits Bakker toen hij zich op fraaie wijze vrij speelde, maar zijn schot trof de paal. De beslissing van de wedstrijd viel, toen tijdens een van de schaarse WSW aanvallen, roei Veldman zijn tegenstander in het strafschopgebied onderuit haalde. De toegekende penalty werd koel inge schoten. Oosterend bleef nog wel hard werken, maar in de stand kwam geen verandering meer. Met een score van 35-5 is het eerste team van Rab vrijdagavond in bowling centrum De Koogel gehuldigd voor de beste klassering tot dusver in de bowlingcompetitie voor bedrijven. In deze bedrijfscompetitie zijn nu twee periodes gespeeld. Het eerste periodekampioenschap werd eveneens behaald door Rab 1, terwijl NOP de tweede periodetitel op zijn naam schreef De laatste wedstrijden tot dusver in de bedrijfscompetitie van het bowling centrum werden maandagavond gespeeld. F. Schrama toonde zich deze avond de beste deelnemer met een hoogste serie van 448 punten en een hoogste game van 180 punten. Zijn gemiddelde was 117 punten. Overigens is het hoogste algemeen gemiddelde eveneens voor een speler van Rab 1. De geblesseerde P. Kok staat hierbij nog steeds met 16 punten voorsprong op de eerste plaats. A. Terpstra van Tebo is tweede. De algemene rangschikking bij deze 5—man bedrijfsteams is momenteel: 1. Rab 1 35-5; 2. NOP 27-13; 3. Rab 2 21 19; 4. Tebo 19—21 en 5. Fa. Schoo 18-22 Guus Barhorst wegsprong. Hij werd ongeveer 800 meter verderop terug gehaald waarna Kees Riemers zijn kans waagde. Ook zijn poging werd korte tijd later geneutraliseerd, zodat er een gesloten kopgroep op de eindstreep afkwam. Pas in de laatste 400 meter ging het tempo weer omhoog. Hans Koorn finishte daarbij als eerste in en tijd van 1.23,15 (37,6 km/u). Jos Huisman, Guus Barhorst, Arie Huisman, Simon Appel, Kees Riemers en Peter Tromp volgden met een gering verschil. John Huydink werd achtste op een ronde en Gerard Koorn finishte als negende met twee ronden achterstand. Douwe Dros kwam als tiende over de eindstreep. Opmerkelijk bij deze kampioenswedstrid was het optreden van Simon Appel die zich goed in de kopgroep handhaafde ondanks zijn recente ziekteperiode. Ook Peter Tromp bracht het er in de titelstrijd met zijn zevende plaats goed vanaf. De winnaar van de B-poule, Jan Buis, kon zijn kampioenschap woensdaga vond pas veilig stellen nadat hij talrijke tussensprints van Edo Kooiman Hans van Tunen en Ronald van Boven had moeten elimineren. Buis deed daartoe niet veel kopwerk, maar scheen er duidelijk op te vertrouwen dat dit drietal elkaar zou afmatten zodat hij de meeste adem overhield voor de finale. Dat kwam ook zo uit. Met een tijd van 59.37 (gem 34,1 km/u) kwam Jan Buis als eerste over de streep. De tweede tot en met vierde plaats waren voor Hans van Tunen, Edo Kooiman en Ronald van Boven. Nico Boon en Jan Huydink, de oudste deelnemers van het veld gingen in een tijd van 1.03,05 (gem. 32,2 km/u) hand in hand over de meet. De voor zijn poule (B) te laat gekomen Albert Winter moest noodgedwongen in de A-poule starten. Toen hij de reg lementaire 34 km van de B-poule had afgelegd werd hij uit de strijd genomen. Pechvogel Winter lag toen in de achtste positie. Bij de jeugdrenners (beneden 13 jaar) verbeterden alle vier deelnemers hun persoonlijke tijden. In deze rit over 7,8 km liet Niels Collou reeds kort na de start de andere renners zijn rug zien en kwam na een sterke solo winnend over de streep. Zijn tijd was 14.51 (gem. 30,5 km/u). Om de volgende plaatsen werd door Robert Visser en Jef Schuur hevig strijd geleverd. Robert Visser werd uiteindelijk tweede in 16.43, Jef Schuur werd derde en Sydney de Haan werd vierde en laatste in 17.08. Mej. F. Waaijer uit Oosterend had in de nacht van zaterdag op zondag haar Sparta bromfiets (niet afgesloten) achtergelaten bij de J'Elleboog. Omstreeks 02.00 uur bleek de brommer te zijn verdwenen. Een driedaags afvaltoernooi in sporthal Ons Genoegen besloot vori ge week de jaarlijkse volleybalcompetitie. In totaal 47 teams namen hieraan deel, waarvan er ruim veertig in de afgelopen maanden ook in de eilandcompetitie meedraaiden. Zowel bij de dames als de heren werd het afvaltoernooi dit jaar een overwinnig voor de runners-up in de competitie. Vorige week toonden de in de competitie op de tweede plaats geëindigde dames van Fam. Witte zich de sterkste ploeg. Kampioen Molen koog werd in de finale geklopt. Bij de heren was het zestal van Koffiebar weer eens in de running en sloeg zich resoluut naar de eerste plaats in het afvaltoernooi. Het voor deze gelegenheid geformeerde EK'79 werd tweede. Derde plaatsen waren woens dagavond weggelegd voor Expert (dames) en Dros' Bakkerij (heren). Formule Het vorige week gehouden toernooi strekte zich uit over drie dagen, waarop in totaal 94 wedstrijden werden ge speeld. Volgens de gehanteerde formule had ieder team in principe twee kansen. De tegenstanders van de eerste ronde werden door loting vast gesteld. De winnaars daarvan plaatsten zich automatisch in de volgende winnaarspoule, de verliezers in de ver liezersronde. De winnaars van de verlie zersronde kwamen automatisch terug in de eindstrijd van de winnaarsronde. Op deze manier hadden zij (zij het via een omweg) toch goede kansen op de eindzege. Het gehele evenement kreeg grote belangstelling en verliep in een gezellige sfeer. Burgemeester J. A. Engelvaart reikte woensdagavond de prijzen uit. Foto's De eerste plaats bij de dames was voor Fam. Witte met staande (v.l.n.r.) Jenny Witte, Thea Witte, Ineke Witte en Gerda Leber en op de voorgrond (v.l.n.r.) Greta Stiggelbout, Martha Witte, Margriet Rey en Nel Witte. Het afvaltoernooi werd bij de heren een overwinning voor Koffiebar met de teamleden staand (v.l.n.r.) Henk-Jan Klok, Gerard Legierse en Pieter Duin en op de voorgrond Bart Witte, Rob v.d. Stap en Niek de Graaf.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5