VAN HET I RAADHUIS Woonruimte Tiroler Sexexpress Voor het weekend Verkiezing Europees Parlement Geen nieuwe voorzitster Hij Plattelandsvrouwen Mededelingen van B. en W. Geslaagde avond over antiek Schietoefeningen Bijzondere kerkdienst Voetbalwedstrijd ten bate van Pinksterkamp m^WBSBÊÊHÊM Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Zuigelingenbureau Rijkspolitie Dierenartsen Kerkdiensten: Noodslachtingen jehovahs getuigen FEUILLETON fRIJDAG 11 ME11979 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Op donderdag 7 Juni 1979 van 08.00 ur tot 19.00 uur zal de stemming lorden gehouden ter verkiezing van de den van het Europees parlement. Voor de stemming worden alle kies- erechtigden opgeroepen, jesgerechtigd zijn: degenen die op de dag der kandidaatstelling (25 april 1979) hun werkelijke woonplaats heb ben in Nederland, Nederlander zijn en op de dag der stem ming de leeftijd van 18 jaar zul len hebben bereikt; degenen die hun werkelijke woonplaats in Nederland hebben, doch buiten Nederland in Neder landse openbare dienst werk zaam zijn, alsmede hun echt genoten voor zover dezen met hen in gezinsverband leven en die overigens voldoen aan de onder a genoemde vereisten; degenen die, geen ingezetene van Nederland zijnde, hun wer kelijke woonplaats hebben in een andere lidstaat van de Europese Gemeenschap en die overigens voldoen aan de onder a genoemde vereisten; degenen die, geen Nederlanders zijnde, de nationaliteit bezitten van een andere lidstaat van de Europese Gemeenschap, tenzij de wetgeving van die lidstaat het kiesrecht voor het Europees parlement toekent aan de onder danen die ingezetenen van Nederland zijn en die overigens voldoen aan de onder a genoemde vereisten. De oproepingskaarten voor de stemming worden vóór 23 mei a.s. oerzonden. Indien u geen oproepings- kaart ontvangt of wanneer deze in het ongerede mocht raken, kunt u zich i wenden tot de gemeentesecretarie, i kamer 209. Op de oproepingskaart is aangegeven in welk stembureau u uw stem moet l uitbrengen. Op uw verzoek kan u 9 evenwel worden toegestaan te stemmen in een stembureau naar uw jak keuze in elke willekeurige gemeente in 1 Nedereland. Ook kunt u gebruik maken i van de regeling om uw stem niet in persoon maar bij volmacht uit te 1 brengen. De regels, welke voor deze mogelijkheden gelden, volgen hieronder. Stemmen in een stembureau naar keuze Het verzoek om in een stem- I bureau naar keuze te stemmen kan zowel schriftelijk als mondeling worden gedaan. Schriftelijk: Een schriftelijk verzoek moet worden gedaan op een formulier, dat u koste loos kunt krijgen bij de gemeente secretarie. Het formulier moet, tezamen met uw oproepingskaart, bij de gemeentesecretarie worden ingediend uiterlijk voor 23 mei 1979. Mondeling: Een mondeling verzoek moet worden gedaan bij de gemeentesecretarie uiter- I lijk op 1 juni 1979. Het verzoek moet door u in persoon worden gedaan onder overlegging van uw oproepingskaart. De inwilliging van uw mondeling of schriftelijk verzoek blijkt uit de om zetting van uw oproepingskaart in een Kiezerslegitimatiekaart. Uw verzoek kan niet worden ingewilligd, wanneer u is toegestaan bij volmacht te stemmen (zie hierna). Een kiezerslegitimatiekaart kan, indien deze in het ongerede is geraakt, niet worden vervangen. Stemmen bij volmacht Een volmacht kan worden verleend hetzij door overdracht van de oproe pingskaart, hetzij op schriftelijke aan vraag. De door u aan te wijzen gemachtigde moet zelf bevoegd zijn te stemmen; hij mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aanvaar den. De overdracht van de oproe pingskaart: Bij machtiging door over dracht van de oproepingskaart is de tussenkomst van de gemeente niet nodig. Machtiging op deze wijze kan uitsluitend geschieden indien de gemachtigde in hetzelfde stemdis- trict als u is ingeschreven. (Vergelijk hiertoe adres stembureau en nummer stemdistrict op de oproepingskaarten). De machtiging geschiedt door invulling en ondertekening van de op de voorzijde van de oproepingskaart voorkomende verklaring en de overhandiging van de aldus in een volmachtlegitimatiekaart omgezette oproepingskaart aan de gemachtigde. De aldus gevolmachtigde moet de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem in het op de oproepingskaart en vermelde stembureau uitbrengen. De schriftelijke aanvraag Bij een schriftelijke aanvraag om bij volmacht te stemmen kunnen ook kiezers die niet in hetzelfde stemdistrict wonen, als gemachtigde worden aan gewezen. De schriftelijke aanvraag moet worden gedaan op een formulier, dat u kosteloos kunt verkrijgen bij de gemeentesecretarie. Het formulier moet uiterlijk op 25 mei bij de gemeente secretarie worden ingediend. Van de inwilliging van uw aanvraag om bij volmacht te stemmen wordt u mede deling gedaan, terwijl uw gevolmach tigde in het bezit van een volmacht legitimatiekaart wordt gesteld. Uw op roepingskaart heeft dan zijn waarde verloren. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitbrengen in een stem bureau naar zijn keuze in elke wille keurige gemeente in Nederland. Uw aanvraag kan niet worden ingewilligd indien uw oproepingskaart reeds is omgezet in een kiezerslegitimatiekaart. Indien u een ander heeft gemachtigd mag u zelf niet meer aan de stemming deelnemen. De volmachtlegitimatie kaart kan, indien deze in het ongerede is geraakt niet worden vervangen. Voor de Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland hield de heer Van Hoogstraten uit Dordrecht gisteravond een interessante verhandeling over antiek. De spreker (geen handelaar) noemde zich een zuivere liefhebber, die meer belangstelling heeft voor de ar tistieke en historische waarde van be paalde voorwerpen dan voor de han delswaarde. Uit zijn praatje kwam onder meer naar voren dat voorwerpen zeker 100 jaar oud moeten zijn om antiek genoemd te mogen worden. Het betreft bijna altijd handgemaakte pro- dukten die als zodanig herkenbaar zijn omdat ze niet altijd perfekt recht of rond zijn. De dames hadden naar de avond spullen meegebracht, waarvan ze vermoedden dat het antiek was. De spreker onderwierp de diverse artikelen aan een beoordeling en kwam in enkele gevallen inderdaad tot de conclusie dat het om antiek ging. Met als uitschie ters een zeer waardevol koperen ketel tje van enkele honderden jaren oud en een uit 1700 daterend kerkboek. De antiekavond" was de laatste bijeenkomst van de plattelandsvrou wen van De Cocksdorp-Eierland van dit seizoen Op dinsdag 22 mei zal nog een Omdat daar nu eenmaal een tamelijk lucratieve markt voor bestaat en er in het nachtprogramma uiteindelijk toch films gedraaid moeten worden die een beetje publiek trekken is voor vrijdag nacht 11 mei weer eens een produkt van de maffe „Vrolijke ontucht in Tirol" serie van de plank gehaald. Zoals bekend is dat weliswaar niet de boven ste plank maar sommigen nemen er genoegen mee en kijken belangstellend naar dergelijke produkten uit. Ze krijgen ook deze zomer weer hun zin. Vrijdag start de serie nachtvoorstellingen met „De Tiroler Sexexpres", een film om rooie konen van te krijgen. In dit kolder- verhaal is het bekende stel, dat in al deze produkten voorkomt, weer eens bezig met een flinke hoeveelheid dol dwaze avonturen, zoals die alleen maar in de Beierse bergen kunnen voorko men. De burgemeester van het betref- t feV» VUi. In tegenstelling tot wat dinsdag in deze krant stond is op de jaar vergadering van de Plattelandsvrouwen afd. Texel vorige week geen nieuwe voorzitster gekozen als opvolgster van de afgetreden mw. N. Duinker-Mantje. Wel werd in haar plaats mw. E. de Wit-van Egmond in het bestuur gekozen. Het gezamelijke bestuur zal binnenkort uit zijn midden een nieuwe voorzitster kiezen. Op 15 en 16 mei worden te Breezand- dijk schietoefeningen gehouden met een Oto Milara mitrailleur van 9.00-11.00 uur. Op 17 mei wordt te Breezanddijk geoefend met een 175 mm kanon. excursie worden gemaakt naar de champignonkwekerij van Hin in Den Hoorn. De dames moeten daar om 14.30 uur aanwezig zijn. Het vervoer naar Den Hoorn moet onderling worden geregeld. alom bekende Stan Laurel en Oliver Hardy nu al weer jaren geleden voor de filmcamera uithaalden. De film waarin ze ditmaal optreden heet „Stan Laurel en Oliver Hardy als dansmeesters". Zoals de titel al verklapt geven de .dikke' en de .dunne' dit maal balletles. Zo zien we ondermeer de dikke in kleine balletschoentjes, en de dunne die het een beetje leuk voor zijn leerlingen wil brengen verschijnt in een biezenrokje. Als de leerlingen dan vinden dat hun lesgeld te duur betaald is moet ook de politie er nog aan te pas komen. Een film dus die automatisch op de lachspieren werkt. Kortom anderhalf uur lachplezier voor personen van alle leeftijden. De voorstelling begint om 15.00 uur. Vrijdagavond a.s. zal op het sportveld van Oosterend een bijzondere voetbal wedstrijd worden gespeeld. Een elftal gevormd door leden van de Gerefor meerde en Hervormde kerkeraad zal in het strijdperk treden tegen een elftal dat bestaat uit leiding en leden van de oudercommissie van het Hervormd en Gereformeerd jeugdwerk. In de rust van de wedstrijd wordt gecollecteerd. De baten zijn bestemd voor het Pinkster kamp van de jeugdclubs. Zelfs malle fratsen met biggen gaat het „stol" van de Vrolijke ontucht"~fïlms niet uit de weg. fende Tiroler plaatsje zal in het huwelijk treden en wacht op het stationnetje de komst af van de trein, waarin zijn schoonouders zich bevinden. De trein wordt bemand door machinist Sepp en zijn vriend Willi. De trein is nog nooit op tijd geweest en ook dit keer is dit weer het geval, tot ongenoegen van de bur gemeester, die dit een gerede aanleiding vindt om de lijn op te heffen. Sepp en Willi zijn zonder werk, maar Willi pikt de spaarcenten van zijn vrouw en ze kopen de locomotief en wagons op. De trein wordt nu ingericht met mooie meisjes, zwoele gordijnen, zachte bedden en een flinke voorraad champagne. De meisjes doen hun best en de trein loopt weer „als een trein". De zaken gaan zo goed dat de burgemeester op zijn beurt weer het heft in handen neemt met de bekende desastreuze Beierse gevolgen, (toegang 16 jaar) Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagavond 8.00 uur Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00- 17.30 uur. Dokter Eissen is afwezig van 12 t/m 20 mei 1979. Ambulance On geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot j maandagmiddag 13.00 uur Zr. M. do Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304, Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Niet alleen jong maar ook oud kunnen zondagmiddag in het City-theater hun hart ophalen aan de malle fratsen die de Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, wordt het interkerkelijke winterwerk ook deze keer afgesloten met een gezamen lijke kerkdienst. Deze dienst zal worden gehouden donderdagavond 10 mei aan staande in de Doopsgezinde kerk van Den Burg. Voorgangers zullen zijn pas tor Kolkman en ds. van Zijll Langhout, aanvang 19.30 uur. Na afloop vindt een gesprek plaats over het afgelopen sei zoen. Ook zullen dan plannen voor het komende seizoen worden besproken. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 15 mei om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 16 mei om 13.30 uur. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Zondag 13 mei 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.15 uur Ds. Wisman m.m.v. Hervormde cantorij Hoo- geveen o.l.v. Ineke Sloover en het Interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink. Kerkvoogdijcoll. Uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus collecte algemeen kerkewerk Den Hoorn 9.30 uur drs. J. A. Blokker uit Schagen collecte Zuiderzeefonds De Koog 19.30 uur ds. Wolthaus collecte Zuiderzeefonds De Waal 11 uur drs. J. A. Blokker uit Schagen collecte Zuiderzeefonds Oosterend 9.30 uur ds. De Gier kollekte Kerkeraadskas Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Ds. W. van Dommelen, van Ameland 19.30 uur Ds. W. van Dommelen 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei van de op 6 mei opge nomen intrede-dienst van ds. H. J. Douwes te Bennekom. Oosterend 10.00 uur Ds. J. Drost uit Rijswijk 19.00 uur Ds. J. Drost GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst Dinsdag 15 mei: Oosterend 19.00 uur Ds. J. S. v.d. Net, uit Utrecht. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. 24. „Je wordt hier kierewiet" stelde Mina laconiek vast. „Wat is dat?" „Nou" Mina maakte een vaag wui vend gebaar naar haar voorhoofd, „als je ze ziet vliegen, niet?" „Ik zie ze soms vliegen" bekende Hilletje en toen Mina in de lach schoot „jaje weet niet wat ik soms denk wat ik hoor en zie, als ik hier de hele nacht alleen lig „Kan ik me indenken" verklaarde Mina en dacht aan haar eerste nacht hier en de angsten die ze had uitgestaan bij ieder vreemd geluid. „En 's winters. Mien „Ja" rilde Mina, „daar moet ik niet aan dénken". Het bleef geruime tijd stil tussen de twee. Op de weg hoorden ze het hossebossen van een wagen met melk bussen. Heel ver weg toeterde naar geestig een schuit die door de brug moest. „Weet je wat jij moest doen?" zei Mina opeens, met haar gewone be slistheid, „je moest met mij meegaan". „Met jou mee? Naar de stad?" „Ja, waarom niet?" Zichtbare schrik lag op Hilletjes ge laat. „Ik deug niet voor de stad". ,,'k Zou niet weten, waarom niet. Je hebt er meer vertier dan hier. „Luister Hil", ze maakte zich warm voor het plots opgekomen plan. „Dat huis is bestemd voor een echtpaar. Ik kom er op m'n eentje wonen, omdat ik mijn huis vrijwillig", ze vertrok even smalend haar gezicht „heb afgestaan. Er is voor jou èn mij plaats genoeg. Het is een heel modern" ze bedacht zich „makkelijk huis, bijna alles gelijkvloers, een tuintje, alle winkels vlakbij en de kerk „Ik ga nóóit naar de stad" zei Hilletje vastbesloten. „Dan blijf je hier" stemde Mina toe. „Waarom kom jij niet hier bij mij wonen?" pleitte Hilletje. „Ikhier? Nooit van m'n leven, 't Is hier aardig om een weekje te logeren misschien, maar verder En dan: M'n kinderen en kleinkinderen wonen daar, die wil ik óók wel weer es zien „Ja maar Mien, je snapt toch wel, ik kan toch niet gaan wonen in een huis in de stèd?" „Meid, dan doe je het niet" besliste Mina. „Geen mens die je dwingt. Blijf jij maar lekker in je eentje hier wonen je hebt je vriendinnen en ga straks maar naar het botervrouwtje van Boeren- karspel Opeens zag ze de tranen biggelen over het gezicht van haar zuster. „Ik ga even suiker halen" zie ze haastig en vluchtte naar het winkeltje van Meijer. Die avond vond ze de oplossing. „Nee!" protesteerde Hilletje zwakjes. „Jij komt een maandje bij mij logeren. Mens, je kun toch niet op en neer. En dan kijk je het es rustig aan. Zeg je: Ik wil naar Hapswoude terug, nou dan gé je. Je huis en je spulletjes staan op je te wachten. En misschien kom je wel tot je verstand en zegt: Ik ga nooit terug. Je begint een nieuw leven". Hilletje schudede haar hoofd. „Zeg nou niks. Kijk het eerst maar es aan. Ga je mee voor 'n week of vier?" „Ja, dèt wel" antwoordde Hilletje, daar heb ik best zin in. Maar dat andere „Dat zien we dén wel weer". „Nou jadat is best". Rik hield haar geregeld op de hoogte. Samen hadden Marijke en Emma het huis in orde gemaakt. Marijkes goede smaak had bij de aankleding gezege vierd, maar Emma's doortastendheid en aanpakken hadden gezorgd dat alles op tijd gereed was. De oude meubeltjes stonden er, alsof ze niet weg geweest waren, schreef Rik. En als de dames nu maar wilden zorgen dat ze dén en dén klaar stonden, kwam Pieter ze in zijn nieuwe auto halen. Er was ook een bed voor tante Hilletje, in de kamer bene den, zodat ze geen trap op hoefde. „Dat zijn mijn kinderen" zei Mina trots, alles hebben ze voor mekaar". Hilletje knikte stilde laatste weken was ze de leegte en onbeduidendheid van haar eigen leven zo scherp gaan zien En op een mooie zomermorgen reed een glanzend nieuwe auto over de IJzeren Brug het dorp binnen. Juffrouw Rietkerk die weer trubbe! had met haar stokroos, verliet dit gewas en waagde zich zo dicht mogelijk bij de woning van juffrouw Hilletje, en juffrouw Meijer, de winkelierster, stond in de deur van haar winkeltje. „Dag moederl" zei Emma hartelijk en kuste Mina. „Dag kind, blij jullie weer te zien" zei Mina uit de grond van haar hart. Pieter was ook uitgestapt, een beetje stijfjes, maar de handdruk die hij zijn schoon moeder gaf was, voor zijn doen, harte lijk genoeg. „U ziet er best uit" zei hij lachend. „De buitenlucht?" „Het werk jongenl Ik ben geen mens om stil te zitten". „Dag tante Hil". Emma liep op de vrouw toe, die roerloos in haar stoel zat. „Dag Emmie". Ze kende haar nog, van de begrafenis. „Wouen jullie nog koffie?" vroeg Mina. Ze hoopte maar van niet, want dan moest ze dat petroleumstel weer aansteken, en alles was nu net schoonl „Nee, we hebben koffie gedronken onderweg" zei Pieter. „Nou Hil, dan gaan we maar". Hilletje stond moeilijk op. Pieter hielp haar op weg naar de auto. Bij het portier keek ze nog eenmaal om, zag, hoe Mina met zorg de voordeur sloot. „Dag huis" zei ze zacht. Nie mand hoorde het. En toen de wagen weggegleden was, kon juffrouw Rietkerk snel de straat oversteken, om in het winkeltje van Meijer een pannespons te halen, die ze niet nodig had. Het was moeilijk wennen voor Hilletje in de stad. Maar Mina leek met nieuw leven bezield. Ondanks al haar vooroordelen, was ze verrukt over haar nieuwe huisje. En alles zo makkelijk, die vloeren, die geyser waarvoor ze eerst 'bunzig' was maar die ze nu had leren waarderen, die handige keuken waar je alles voor 't grijpen had. „Op m'n ouwe dag word ik hypermo dern" schertste ze. „Moeder wordt gewoon weer jong" zeiden Emma en Rik tegen elkaar. Mina had het druk genoeg. Hilletje kon maar weinig doen, moest bij veel geholpen worden. Maar nu was het tenminste de moeite waard, een lekkere maaltijd te koken I De kinderen van Pieter en Emma kwamen een keertje, keken eens naar de nieuwe tante, giechelden en kwamen niet weer. Maar Loe en Li behoorden tot de stamgasten. En eens verraste Mina, van een boodschap terug, Li in ernstig gesprek met tante Hilletje. Want Li wou verpleegster worden. En de hulpbehoevende tante Hil kon van harte met deze wens instemmen. Li kon tante Hil aan het praten krijgen. „Wat ze kletsen, die twee" zei Mina wel eens lachend „dat weet ik niet Ze stond aan de deur, haar mandje met groenten in de hand, de wegrijden de groenteboer na te staren, toen een kleine, bescheiden man langsliep, zijn tred vertraagde en haar opmerkzaam aanzag. Ze nam hem op toen daagde herkenning in haar ogen. „Dag meneer Huisintveld!" Dag mevrouw Hermans. En ver telt u es. Valt 't nogal mee?" „Komt u d'r in en drink een bakje koffie" zei Mina „en ik zou haast zo zeggen. dan hebt u meteen het antwoord op uw vraagt" EINDE

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 11