Offensieve wedstrijd eindigde in gelijkspel Sjors en Sjimmie in het land der reuzen Schoonmoeder Oosterend 1 ontmoet promotiekandidaat Nieuwe kleedkamers voor S.v. Texel Laatste tralnlngsavond M.J. v.d. Zwaag won vllfde viswedstrijd DE KOOG-OUDESLUIS 3-3 S. de Porto werd koningschutter Texel duelleert met subkampioen Hans Koom werd in eindsprint geklopt Thuiswedstrijd van Tennisclub Voetbalprogramma Wielerjeugd steunde elkaar Uitslag verloting Scouting Texel Mededelingen Windsurfclub opent wedstrijdseizoen RIJDAG 18 MEI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 In een bijzonder spannende wedstrijd jn de eerste elftallen van sv. De Koog Oudesluis zondagmiddag een 3-3 jntendeling overeengekomen. Twee ■n de drie Oudesluis-doetpunten kwa len via een strafschop tot stand. Door et Koger team werd één penalty benut. Oudesluis bleek in deze wedstrijd ijzonder gebrand op een overwinning «ndat de ploeg nog steeds volop in de jnning is voor de laatste periodetitel. Ie Koog had nog iets goed te maken a de laatste wedstrijden, die niet erg est waren. Hierdoor ontstond een zeer antrekkelijk duel met twee sterk aan- allende teams. Na een kwartier spelen kreeg Oude- luis een strafschop toegewezen, na een vertreding van Peter Beerling. Deze rerd door Jan Dekker uitstekend lestopt. De penalty moest echter over- lenomen worden, omdat de keeper zich e vroeg bewogen zou hebben. In de lerkansing stopte Jan Dekker de bal jpnieuw, maar ongelukkigerwijze ituitte deze terug naar de strafschop- lemer, die in tweede instantie toch icoorde: 0-1 'Hands' Tien minuten later kreeg De Koog een vrije trap te nemen, net buiten het straf schopgebied. Deze vrije trap werd kei hard door het 'muurtje' geschoten, waardoor twee spelers de bal met de hand raakte: penalty, besliste de scheids rechter. Jan van Beek benutte dit buitenkansje waarmee het 1-1 werd. Dit werd tevens de ruststand. In het begin van de tweede helft liep het een beetje stroef bij De Koog en kon Oudesluis een lichte presse uitoefenen. Na een kwartier werd Ger Brongers aan de linkerzijde aangespeeld. Hij omspeelde twee verdedigers en vanaf de achterlijn trok hij de bal voor het doel. De inkomende Kees van Beek kanjerde deze voorzet er onhoudbaar in waarmee het 2-1 was. Oudesluis kwam tien minuten later op gelijke hoogte, toen een middenvelder de verdediging uitspeelde en alleen voor keeper Dekker verscheen. Hij scoorde koeltjes de ge lijkmaker. Simon de Porto is dinsdagavond in de Ferreverzaal winnaar geworden van het koningschieten door de handboogvere niging 'Eilandschutters'. Het was een bijzonder spannende strijd, want num mer twee, Kees Bakker, haalde aan vankelijk precies evenveel punten: 282. Beide schutters losten vervolgens vijf pijlen om tot een beslissing te komen en toen ontstond één punt verschil ten gunste van De Porto. Derde werd Gerard Witte, de koning- schutter van de vorige keer. De wed strijd viel samen met het eerste lustrum van 'Eilandschutters' en kreeg daarom een feestelijk tintje. Tijdens de wedstrijd werd gebak gepresenteerd en na afloop werd een borrel gedronken. De Koog gaf het echter niet op en bleef hard doorvechten voor de overwinning. Weer was het Ger Bongers, die nu Jan List op maat bediende. Jan List nam de bal aan, speelde zich vrij goed vrij en scoorde de derde Koger-treffer. Hier mee leek De Koog de wedstrijd beslist te hebben, met nog 10 min. te spelen. Vijf minuten voor tijd kreeg Oudesluis nogmaals een penalty toegewezen na een overtreding van Dick Oudendag. Deze penalty werd via de handen van Jan Dekker raakgeschoten: de 3-3 eind stand was bereikt. In de slotfase kreeg De Koog nog 3 hoekschoppen te nemen. Hieruit ontstond groot gevaar voor de Oudesluis-goal, maar gedoel punt werd er niet meer. Het lukte De Koog niet de beslisingstreff er te plaatsen Het van degradatiezorgen bevrijdde sv. Texel ziet zich zondagmiddag op eigen terrein geplaatst tegenover het uit Bovenkarspel afkomstige KGB dat de tweede plaats bezet. Howel de in Bovenkarspel gespeelde wedstrijd een 2-2 eindstand opleverde, wordt ditmaal een kleine overwinning verwacht. Texel heeft via een schitterende eindsprint uit de laatste zeven wedstrijden maar liefst twaalf punten behaald en moet (voor eigen publiek) goed uit de bus kunnen komen. Het eerste elftal van sv. Oosterend dat zondag op eigen terrein de laatste wedstrijd van deze competitie speelt ontmoet daarbij het sterke Waard '75. Deze uit Heerhugowaard afkomstige, nog betrekkelijk jonge ploeg heeft (in tegenstelling tot de thuisclub) nog volop promotiekansen en er zit daarom een spannend partijtje voetbal voor ae 'Strender' belangstellenden in het vat. Sv. Oosterend bezet momenteel de zesde plaats op de ranglijst. Op de algemene ledenvergadering van sv. Texel die op donderdagavond 10 mei in de kantine De Kletskeet werd gehouden is bekend gemaakt dat op korte termijn zal worden begonnen met de bouw van een aantal nieuwe kleed kamers. De trainer van de senioren elftallen en verantwoordelijke man voor het eerste team Max v.d. Kerkhof blijft de A-selectie nog een jaar begeleiden. Als bestuursleden werden de volgende personen gekozen: B. Bakker (voorz.), C. Schermer (secr.) en R. Dapper (penn.). Als commissarissen werden benoemd M. Brons, W. Koorn, C. de Lugt en A. Hoven. De technische commissie zal bestaan uit M. Brons, W. Koorn en P. Kossen. De Texelse wielrenner Hans Koom is bij een zaterdagmiddag in Amsterdam gehouden clubontmoeting de zege ternauwernood ontglipt. Doordat hij in de eindsprint juist iets te kort kwam ging hij uiteindelijk als vierde cörer de eind streep. Deze wielerwedstrijd vond plaats in de Amsterdamse wijk Slotervaart en was georganiseerd door de wielerver eniging FC Trappisten. Het clubduel waarin Hans Koorn in de eindsprint het 'verkeerde wiel' zou kiezen werd in de beginfase gekenmerkt door een ont snapping van Guus Barhorst die met twee Amsterdamse renners aan de haal ging. Omdat het peloton tamelijk snel actie ondernam zou dit drietal, dat redelijk goed door ploegmaats werd 'beschermd' ongeveer 45 minuten blij ven soleren. De ploegmaats die deze ontsnapping zo goed en zo kwaad als het ging ondersteunden waren het duo Jos en Arie Huisman, Jan Buis en Hans van Tunen. Bij het naderen van het einde van de wedstrijd werd door anderen het tempo opgevoerd en vond aansluiting plaats. Hierna werd het tempo hoog gehouden door Jan Huydink, Jan Buis en Hans van Tunen die op kop gingen rijden, zodat ont snappen moeilijk werd. In de laatste ronde viel Guus Barhorst nog een keer aan en sloeg een gat van 50 meter dat tot 500 meter voor de finish kon worden gehandhaafd. Hans Koorn die de hele wedstrijd in het peloton had gereden zette in de laatste 300 meter alles op alles en had van de overige clubleden de meeste kracht over. Hij klasseerde zich als vierde. De overige Texelaars kwamen op een 10de en 25ste plaats, waarmee zij aantoonden dat het hen niet aan strijdlust ontbroken had. Op het terrein van tennisvereniging Deuce in Den Burg vindt dinsdag ochtend de beslissingswedstrijd plaats tussen de dames van de Texelse tennis club en Anna Paulowna. Bij winst bezetten de Deuce-dames de derde plaats op de ranglijst. Dit beslissende competitieduel waar voor ploegen van vier dames aantreden begint 's morgens om 10.00 uur en neemt ongeveer twee uur in beslag. Het betreft de eerste competitie waar aan de Texelse dames deelnemen. Dit werd ondermeer mogelijk door het aantrekken van een eigen tennistrainer en mede daaruit voortvloeiende con tacten met clubs van de vaste wal. In de afgelopen weken konden daardoor ont moetingen worden gearrangeerd tussen viertallen uit Den Helder, Anna Paulowna en Schagen. De resultaten van deze wedstrijden waren voor de pas beginnende Deuce-dames van een rede lijk niveau. Er werd tweemaal gelijk gespeeld en tweemaal verloren. Daarbij speelden vooral de aan de overkant gebruikelijke gravelbanen (gemalen bak steen) de dames parten. Voor de wed strijd van dinsdag die op de eigen kunsstofbaan wordt gespeeld heeft men goede vooruitzichten. Zondag 20 mei 1979: Vierde klasse KNVB: Texel-KGB, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Berkhout-Tex. Boys, 14.30 uur Cocksdorp-Schoorl, 14.30 uur Oosterend-Waard '75, 14.30 uur Bij de districtswedstrijden in Hoorn afgelopen zondag klasseerden Albert Winter, Edo Kooiman en Ronald van Boven zich als 11, 12 en 13de. Van het begin van de wedstrijd af zaten Kooiman en Winter voorin en ont snapten voortdurend uit het peloton. Wanneer de een ontsnapte schermde de ander deze ontsnapping zo goed moge lijk af. Deze manier van rijden is inmiddels bij hun tegenstanders al zo danig bekend, dat het peloton ge dwongen is deze ontsnappingen teniet te doen. Een ereplaats op korte termijn behoort door dit alles niet tot de onmogelijkheden. De in verband met de verbouw van het nieuwe clubhuis van Scouting Texel onlangs gehouden verloting heeft een bedrag van ongeveer f3000,— opge bracht. Bij de trekking die op 30 april door de heer G.A. Oskam werd verricht zijn de uitgeloofde prijzen aan de vol gende personen toegevallen: C. Swennen (cassetteradio), N. Witte (TV), Y. Kikkert (cassetteradio), T. Bruin (draagbare radio) en P. Dam jr. (klok radio). De prijzen zijn inmiddels thuis bezorgd. Sjors en Sjimmie op zoek naar OQ-4. De kindermatinee die zondag in het City-theater draait gaat deze week over het 'aloude' duo Sjors en Sjimmie, dat in 'Het land der Reuzen' terecht komt. De geschiedenis begint met een belang rijke opdracht die Sjors van een rijke Chinees krijgt. Hij moet hiervoor naar een ver land waar reuzen wonen en waar een grondstof voorkomt die OQ-4 heet. Samen met zijn vriendje Sjimmie gaat Sjors op reis, maar al gauw worden ze achtervolgd door hun aartsvijanden Boris en Pedro. Deze boeven proberen ook het OQ-4 te bemachtigen. Als Sjors en Sjimmie uiteindelijk na veel moeilijkheden met de reuzen, in het bezit van de OQ-4 zijn, willen Boris en Pedro hen dit afhandig maken. Na veel dolle capriolen sluiten de vier een wapenstilstand. Maar het is erg moeilijk voor Boris en Pedro om dit vol te houden. Ze proberen Sjors en Sjimmie te bedriegen. Maar zoals altijd komen de twee vrienden ook nu weer als de grote overwinnaars uit de bus. Dit 'Sjors en Sjimmie' avontuur is toegankelijk voor alle leeftijden. De training voor ZDH zit er bijna op. Vrijdagavond wordt voor de laatste keer van dit seizoen getraind. sv. Cocksdorp: In het Eierlandsche Huis wordt op vrijdagavond 18 mei door het SVC- bestuur een seniorenvergadering ge houden. Deze begint om 20.00 uur. In verband hiermee wordt vrijdag geen training gehouden. Nieuwe leden kun nen zich op deze avond aanmelden en er wordt op een behoorlijke opkomst gerekend. NN sv. Oosterend: Omdat de meeste spelers van sv. Oosterend en SVO(Z) vrijdagavond deelnemen aan de in sporthal Ons Genoegen te houden strijd om de PL Duinkertrofee, zijn de dan te houden trainingsuren vervallen. JR De Texelse windsurfclub opent zon dag 20 mei het wedstrijdseizoen 1979 met een wedstrijd op de Waddenzee bij Dijksmanshuizen, aanvang 12.00 uur. Ook niet-leden kunnen meedoen, maar zij moeten zelf voor een zeilplank zorgen. Het inschrijfgeld voor niet-leden bedraagt 77,50, voor leden 75,-. Het eerstvolgende evenement is een 'Luilakrace' die zaterdagochtend 2 juni wordt gehouden bij het strand Wester slag, aanvang 06.00 uur. De verdere wedstrijden van dit sei zoen zijn allemaal op zondagen gepland, steeds bij Dijksmanshuizen: 17 juni (aanvang 12.30 uur), 1 juli (aanvang 11.30 uur), 15 juli (aanvang 11.45 uur). 29 juli (aanvang 10.45 uur), 12 augustus (aanvang 11.00 uur), 26 augustus (aan vang 10.00 uur), 9 september (aanvang 10.00 uur) en 23 september (aanvang 09.00 uur). In de vrijdagnachtvoorstelling is deze week opnieuw een filmgeschiedenis die zich in het bijzonder op sexuele capri olen richt. De titel luidt: 'Meisjes die van toeten en blazen weten' en in het verhaal gaat het er (zoals gebruikelijk in deze serie) wild aan toe. De plaats van handeling is een meisjespensionaat. Als de maan vol aan de hemel staat probeert een moedige jongeman over de muur te klimmen die het huis van de buitenwereld scheidt. Om bij het eind station te komen heeft hij er een flinke klauterpartij voor over. Het is echter de moeite waard, want zijn doel is een 'goedgevulde' meisjesslaapzaal waar mannen ontbreken. In het verhaal komt eveneens een directrice op de proppen. Ook zij heeft 'bezoek' en is dus duidelijk boos dat zij haar warme bed uit moet, om een kussengevecht tussen de naakte meisjes te stoppen. Wie dacht dat dergelijke taferelen het toppunt van de film vormen, komt bedrogen uit. Het vormt allemaal slechts het begin van een avontuurlijk verhaal waarin jonge blonde, zwarte en bruine meisjes aan hun erotische trekken komen. Wie zich aangetrokken voelt tot dit 'gedoe' dient minstens 16 jaar te zijn. De voorstelling begint om 23.00 uur. De zondagochten bij de Kaap gehou den vijfde viswedstrijd van de sportvis club Texel heeft bij de senioren een overwinning opgeleverd voor M.J. v.d. Zwaag. Deze visontmoeting werd bezocht door 17 seniorleden en 7 jeugdleden. Er waren 2 jeugdige niet-leden. De vangst was ditmaal erg slecht er werd in totaal 374 cm vis gevangen. De uitslag was als volgt; 1e M.J. v.d. Zwaag 100 cm, 2e P.Verhagen 65 cm, 3e A.Maat 63 cm, in de afdeling jeugd wist alleen Rene Eelman een vis van 26 cm te vangen. De volgende westrijd is op 20 mei a.s. in de Mokbaai aanvang 8.00 uur.Voor de wedstrijd van 24 mei a.s. (de VW wed strijd aan de Afsluitdijk) is het in schrijfgeld gesteld op 717.00 voor seni oren. Jeugdleden betalen 712,00 (uit en thuis). Men dient zelf voor aas te zor gen. Het toegestane aas om mee te vissen bestaat uit pieren, bliek en spie ring. Belangstellenden kunnen zich tot 20 mei opgeven bij P.Verhagen, Wage- makerstraat 3. FEUILLETON Door L. van Schooten. XK 2. ,,En hoe was het in dat ehnu, hoe heet dat gehucht?" informeerde Maria van Hoornwyck die avond terwijl ze samen met haar zoon de avondmaal tijd gebruikte. ,,0, dat viel best mee, half uurtje met de bus. En het heet Béérlo. Een kerk, wat huizen, het bedrijf van meneer Bruynen en een café. In dat café eet ik m'n twaalfuurtje". ,,Wat, moet je voortaan je boterham meenemen?" ,,Nee, dat wil meneer Besoyen niet. Dat laat de standing van de firma niet toe. Nu moeder, het is daar een beetje primitief maar maakt u zich geen zor gen. Mevrouw Het Bruine Paard. ,,Wat zegje nu?" ,,Nou jade waardin van Het Bruine Paard heeft me verwend en als het alle dagen zo is, kom ik in Beerlo beslist een paar kilo aan. Heerlijke boerenboter, koffie met room, van die echte oranjebovenkaas, zoals groot moeder ze vroeger had, 'n paar gebak ken eitjesEgbertje zal heus van de honger niet doodgaan, hoor". Maria's gezicht klaarde een beetje op. Ze vond het eigenlijk maar zo-zo, dat haar zoon in zo'n 'boerenherberg' zat te eten. Ze had nog nooit een boerenher berg, zoals zij dat noemde, van binnen gezien en dacht altijd dat het iets was voor een schilderij van Jan Steen. Ze wist niet dat Egbert daar een nieuwe wereld ontdekt had, en met innig genoegen zat te luisteren naar het langzame, genoeglijke praten van de mensen die daar voor de tapkast of aan een tafeltje hun kopje koffie of klaartje- met-suiker dronken, en waarderend het geschat het hagelwitte servet en de pronte bediening in „Het Bruine Paard" waar vier generaties achtereenvolgens de gastvrijheid hadden beoefend. „En hoe lang zitje wel in die bus?" De stem van zijn moeder verbrak zijn overpeinzingen. Ach, ze zat eigenlijk heel de dag te wachten tot haar jongen thuiskwam. Zijn wereld was haar we reld, en gierig greep ze naar elk stukje informatie, over zijn werk, over de collega's en de chefs, waarmee ze in die wereld binnendrong. Het was al een tijd terug, dat Coen- raad van Hoornwyck, ambtenaar ter secretarie, was overleden, en haar met haar enige zoon Bert had achtergelaten. Nu leefde ze van de rente van haar eigen, niet te groot kapitaal, en van zijn pensioen in het ouderwetse huis aan de singel, eigenlijk te groot voor hen beiden. Coenraad was een stille, teruggetrok ken man geweest en het was onder de weinige vrienden een grapje geworden, dat Maria hém gevraagd had, want dat hij het zelf nooit had durven doen. Zij was, al wilde ze dat niet weten, geïmponeerd door een zekere aristocra tische verfijning, die de jonge Van Hoornwyck van zovelen had onder scheiden. Hij was van goede, maar verarmde familie, er hing nog een familiewapen aan de wand, drie zilveren horens op een blauw veld, en daar was Maria erg trots op en het hing ook op een goed zichtbare plaats. Egbert had het scherpe verstand van zijn vader, en ook wel een beetje diens teruggetrok kenheid. Maria was maar blij, dat hij zijn moeder nog had, want wat moest zo'n jongen alléén in de maatschappij begin nen? Hij zou zo langzamerhand wel eens aan een meisje gaan denken. Die gedachte maakte haar nerveus. Want dan was ze wéér eenzaam. Maar zo was 's werelds loop. Als hij nu maar een goed meisje vond. Haar gedachten gingen naar Marjorie Beso yen, de dochter van Berts chef, die bij haar vader op kantoor was en over wie Bert het wel eens had gehad. Sjonge, dat zou wat zijn veronderstel, dat Bert en zijhij in dat bloeiende accountantskantoor, zijn kostje ge kocht, de familie Besoyen, in de stad alom bekend en geacht wie weet welke perspectieven zich voor héér, als de moeder, dan nog openden, en hoe makkelijker zij in het gezelschapsleven waarnaar zij immer haakte, zou worden opgenomen. Want in dat opzicht had wijlen Coen raad haar een teleurstelling bezorgd. Ze was gewoon Marietje Jansen geweest, en ze werkte ook op het gemeentehuis. Haar vader was een slager in goede doen, die nog niet oud was toen hij al 'ging zitten leven'. De schuchtere, gedistingeerde Coen van Hoornwyck had haar aangetrokken als iemand uit de grote wereld, ze was geïmponeerd door zijn deftige naam en beschaafde manie ren, ze had zich een toekomst ge droomd, enige verdiepingen hoger dan het leven in de slagerswinkel. Haar levenslust, haar doorzettingsvermogen, en niet te vergeten haar knap uiterlijk waren de jonge Van Hoornwyck niet ontgaan, en zich bewust van zijn zwak gestel en geringe wilskracht, die het hem moeilijk maakten in de moderne maatschappij, was hij steeds meer op haar gaan steunen, kon haar tenslotte niet meer missen en hij had geen last van standsbegrippen. Toen vader Jansen stierf en zijn dochter een niet onaardig kapitaaltje naliet, waren ze getrouwd en in dit huis getrokken. Toen was Egbert geboren en drie jaar later liep ze achter het stoffelijk over schot van haar man, was ze weduwe. Van een leven in de grote wereld was nooit iets gekomen, Coen was een thuiszitter, een boekenwurm, haatte visites, was niet op zijn gemak op feesten en partijen En de weduwe had de handen vol gehad aan de opvoeding van haar kind en aan de zorg om zich, gedurig haar stand ophoudend, door de wereld te slaan, de jongen te laten leren. Liefst had ze hem op de universiteit gezien, maar de handel trok hem meer aan. Hïj had een goed hoofd voor cijfers en de kans, hem geboden op het beste ac countantskantoor van de stad had hij met beide handen aangegrepen. Enfin, dacht Maria, wie weet wat er nog gebeurt. „Hoe lang ik in de bus zit? Nou, een goed half uur. En 't is er heus niet ongezellig" plaagde hij „wat boeren, een handelsreiziger, schoolkinderen enzo en een schat van een conduc trice". „Jakkes Bert, wees niet zo vulgair". „Lieve moeder Maria, wat is er nu vulgairs aan wat ik zeg". „Wie spreekt er nu zo over zo'n meisje". „Zoals u dat zegt, moeder, is het net of u het over een soort kroegskelnerin hebt". „Dat genre ken ik gelukkig niet" antwoordde ze scherp. „Maar een conductrice „Nou, en wat is er tegen een con ductrice?" plaagde hij. „Nu ja wat zijn dat voor meisjes? Een meisje dat toch een béétje nu ja een beschaafd meisje doet dat werk niet. Tussen allerlei slag volk, met iedereen kletspraatjes en wie weet wat ze allemaal tegen haar zeggen nee, dat kan nooit veel bijzonders zijn". „Hmdit meisje zag er toch heus wel beschaafd uit. En ze gedroeg zich in ieder geval beschaafd. Dat deden trou wens de mensen in de bus ook, hoor, al was het dan, zoals u zegt, allerlei slag en volk. Ik heb niet gezien dat er één vrijpostig was". „Nu, dat moest er nog bij komen". „Ik bedoel te veel praatjes had. En ze zag er trouwens wei naar uit, dat ze daarmee wel raad wist". „Je schijnt haar nogal goed opgeno men te hebben". „Daar had ik een half uur de tijd voor, moederlief. En ik moet zeggen, ik had me een slechter uitzicht kunnen wen sen". „Bah, Egbert", als ze kwaad werd noemde ze hem altijd zo „ik herhaal, je bent vulgair. Je vader zou zoiets nooit gezegd hebben". „Mijn vader heeft zoiets waarschijn lijk nooit gezien", plaagde Bert verder, maar hij merkte dat het onderwerp zijn moeder niet aanstond. En zó belangrijk was het ook niet (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7