Cultureel Werk hield laatste vergadering De reddertjes /VfNDi IMiet gemeente maar Reystichting liet Warmoesstraat 48 ontruimen Welzijnsstichting in september van start Zon. maan en hoog water Crossbrommers van de weg gehaald Geslaagden aan visserijschool S.V. De Koog speelt vriendschappelijk Schietoefeningen Rondvraag raadsvergadering JJDAG 22 JUNI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 J)p de laatste werkvergadering het centraal bestuur van de ienkort tot Welzijnsstichting ;el om te vormen Stichting tureel Werk Texel woensdag- nd in het raadhuis hield is >r voorzitter C. Witte bekend naakt dat de werkzaamheden nerband met de structuurver- lering van deze nieuwe stich- j goed vorderen. Er mag daar- worden verwacht dat het uwe bestuur van de Welzijns- hting in september geïnstal- rd kan worden. ,an het slot van de vergadering ikte C. Witte van de gelegenheid ruik om alle leden en oud-leden heel lelijk te danken voor al het werk dat i in de loop der jaren in de Stichting tureel Werk Texel heeft gestoken. 'olgens Witte had men door een de teamgeest veel tot stand ge- cht. Hij wees er echter op dat er jal wat te realiseren is overgebleven ar toonde alle vertrouwen dat door Idel van de nieuwe bestuursvorm ide mogelijkheden bestaan verder te jwen aan de verwezenlijking daar- )e hoofdmoot van deze laatste verga ing van de stichting 'oude stijl' betrof ensdagavond de bespreking van de >r dit jaar ingediende subsidieverzoe- Daartoe was door de subsidiecom- >sie een uitgebreide toelichting ver- ekt waarin werd samengevat dat de ivragen (f112.441, de geraamde groting (f106.600, met f5.841,— Brschreden. Het door de subsidiecommissie uitge- ichte verslag gaf aan dat men voor dit ort een beroep wilde doen op de meentekas. Ter vergadering kwam ensdag evenwel een door de admini- ateur van de stichting de heer G. A. kam opgesteld stuk waarin over de iterie andere voorstellen werden ge- an. Een en ander leidde overigens tot Ie bewoordingen van mevrouw J. van ek-Koster die niet zozeer op de ïoud van dit stuk sloegen alswel op de inier waarop het nogal plotseling ter ilel was gebracht. Zij merkte op dat rmee al het werk van de subsidie- mmissie als het ware was ondergra- n en dat de commissie in feite 'voor ;ts' in de weer was geweest. Ter rdediging voerde de heer Oskam aan er tussen de opstellen van het treffende subsidievoorstel (15 juni) en dag van de vergadering (20 juni) te irt tijd was geweest om de commissie snog bij elkaar te roepen om het stuk loral gezamenlijk door te nemen, ovendien moest het toch door het ntraal bestuur worden behandeld aarin ook leden van de subsidiecom- issie zitting hebben. 'Ontsnappingsclausule' Het nieuwe voorstel hield in dat B. en I. na kennis te hebben genomen van exploitatiecijfers over 1979 voor de lort-, muziek-, zang- en dansvereni- ngen hadden vastgesteld dat deze snzienlijk boven de raming in de egroting uitkwamen. Het college wilde aarom via een begrotingswijziging een «ra krediet van f7.000,— ramen waar- an f4.500,— voor de sportverenigin- en en f2.500, voor de muziek-, zang en dansverenigingen zou zijn. Omdat dit geld in ieder geval ergens vandaan zal moeten komen was door B. en W. voorgesteld de 'ontsnappingsclausule' te hanteren. Dat wilde zoveel zeggen dat de andere subsidiebragers naar 'evenredigheid' minder zullen gaan ont vangen. In cijfers komt het er op neer dat de sportverenigingen (inclusief denksportverenigingen) en de muziek-, zang- en dansverenigingen met respec tievelijk f57.216,— en f16.506, het oorspronkelijk aangevraagde bedrag ook zullen krijgen. De jeugd- en speel tuinverenigingen krijgen f4.969, en de peuterspeelzalen f21.772, Dit laatste bedrag wordt zo verdeeld dat de peuterspeelzalen die onder de overkoe pelende organisatie vallen (Kukeltjes, Kwetternest, Bijenkorf, Olleke Bolleke en Waldhoorn) te samen f21.177,— krijgen. De nog steeds zonder betaalde krachten werkende peuterspeelzaal van Oudeschild (Koaterkeet) ontvangt f595, De Sportraad krijgt f12.600, de Overkoepeling van Vrouwenorgani saties f600,— (voorde Open Dag) en de kadercursus Overkoepeling Peuterspeel zalen f360, Er is bij deze verdeling ook rekening gehouden met een aanvul lende subsidie voor de Stichting Open Jeugdwerk (f3.008, Deze (inciden tele) verstrekking zal gedekt kunnen worden uit de van S.V. Cocksdorp terug te ontvangen vorig jaar extra toegeken de exploitatiesubsidie van f3.150, SVC heeft namelijk te kennen gegeven dit bedrag te willen omzetten in een lening. Broodmaaltijd Vooral voor de Overkoepeling Vrou wenorganisaties betekent dit voorstel een behoorlijke aderlating omdat zij financieel terug moeten van f1.150,— naar f600, Hoewel mevrouw A. Hin de Porto er duidelijk blijk van gaf hier niet zo gelukkig mee te zijn meende zij dat men de kosten van de jaarlijkse open dag met een verhoging van de eigen bijdrage van f15,— naar f20,— finan cieel wel rond zou kunnen breien. Deze subsidie was zover teruggedraaid omdat ongeveer f550,— van het voor dit evenement benodigde bedrag op ging aan de dan te verstrekken broodmaal tijd. P. Zijm (De Cocksdorp) gaf vervol gens aanzet tot een discussie of dit wel zo reëel was omdat er ook andere ver enigingen zijn die met een deel van het subsidiebedrag een dergelijke maaltijd betalen. Hij vond wel dat men in dit geval de gezamenlijke vrouwenvereni gingen niet moest bekorten. Omdat dit onderwerp een tamelijk heet hangijzer bleek werd door voorzitter C. Witte voorgesteld de zaak in handen te geven van de subsidiecommissie die dan een advies zou moeten uitbrengen. Hij vond persoonlijk dat in verband met evene menten als sportuitwisselingen en een kerstmaaltijd voor de Texelse bejaarden een zekere differentiatie wel zinnig zou zijn. Joh. C. Roeper wilde over dit onder werp nog wel kwijt dat men het in Oosterend door zelfwerkzaamheid zelf wèl kan bekostigen en dat dit ook in de andere dorpen mogelijk zou moeten zijn. Bij de bespreking van de nieuw ingediende verzoeken om een investe ringssubsidie kwamen de nieuwe unifor men van KTF/DEK even aan de orde. In De jeugd kan dit weekend bij de ondagmatinee van het City theater etuige zijn van een minder bekend l/alt Disney-product dat overigens (zo- gebruikelijk bij Disney) bijzonder nap gemaakt is. In deze film, die in het Angelsaksische taalgebied 'The Res- uers' als titel draagt en in het Neder- mds in 'De reddertjes' is omgedoopt, 'ordt men geconfronteerd met de dingende avonturen van twee ener- eke muizen. Hun namen zijn Bianca en ernard. Tijdens een vergadering in de Ider van het gebouw van de Verenig- e Naties hebben ze de opdracht aan- rard redding te bieden aan het ont- serde meisje Penny. Die bevindt zich in b macht van de naar diamant lonkende ledusa en haar slaafse hulpje Snoops, en bejaarde huiskat, een stuntelig legende albatros, e_en nijvere libel en wee gehoorzame krokodillen delen in eze activiteiten. Er is in deze film veel akteristiek tekenwerk te zien waarin lifney zich nogal door de gotiek heeft n inspireren. 'De redderties' is in het de subsidiecommissie bleek een minder- heidsvoorstel te zijn gedaan om deze muziekvereniging in plaats van de ge bruikelijke 25 procent uniformentoelage slechts de helft daarvan te verstrekken. Volgens deze voorstelling van zaken had de uniformenactie van KTF/DEK (Pak- An) dusdanig veel opgebracht dat de stichting beter 12'A procent in eigen zak zou kunnen houden en van dit bedrag de in de kpmende jaren binnenkomende verzoeken om uniformensubsidie te be talen. Vrijwel niemand bleek het daar woensdagavond mee eens te zijn. Joh. C. Roeper verklaarde dat je de vereni ging op deze manier zou straffen voor zelfwerkzaamheid en daar wilde hij absoluut niet aan meewerken. Ook S. Plaatsman sprak zich in deze trant uit. KTF/DEK-bestuurslid F. Zegel lichtte daarop toe dat men met het subsidie bedrag zelf een 'potje' wilde maken waaruit in de toekomst niet alleen de benodigde uniformen maar ook te ver vangen instrumenten konden worden betaald. Het centraal bestuur schaarde zich daarop achter het voorstel van het dagelijks bestuur om de 25% subsidie gewoon te verstrekken. Men hechtte naast deze KTF/DEK-subsidie zijn goed keuring aan elf andere aangevraagde subsidies, bij elkaar ongeveer 30 mille. Peuterspeelzalen Omdat woensdagavond bleek dat de subsidiecommissie wat betreft het peu- terspeelzaalwerk ten onrechte in de ver onderstelling had verkeerd dat het in totaal ging om zes crèches kwam het voorstel dat men daarover had geprodu ceerd volledig op losse schroeven te staan. Het werd daarom door het centraal bestuur terugverwezen naar de subsidiecommissie. Men zal in septem ber met een aangepast stuk op tafel komen. De crèche van Oudeschild die nog steeds zonder gesalarieerde krach ten draait maakt namelijk geen deel uit van de Overkoepeling van het Texelse Peuterspeelzaalwerk. Men had evenwel bij een bespreking met de subsidiecom missie wel enkele dames als toehoorder afgevaardigd hetgeen het misverstand in de hand had gewerkt. Mevrouw C. van der Feen-Bareman maakte de com missieleden duidelijk dat 'Oudeschild' wel bij de verschillende besprekingen betrokken wordt maar dat men er nog niets voor voelt om zich aan te sluiten. De achtergrond hiervan ligt hoofdzake lijk in het financiële vlak. Via een rijks bijdrage heeft men voor zowel 1978 als 1979 een bedrag van /2.500, ontvan gen en samen met het door de ouders van de peuters betaalde geld komt men daarmee momenteel op ongeveer /5.000, en is daar bijzonder tevreden mee. Volgens de heer G. A. Oskam zal de crèche van Oudeschild er echter volgend jaar niet aan ontkomen zich aan te sluiten omdat dan de rijksbijdrage vervalt. Indien men dan overgaat op tenminste één gesalarieerde kracht kan men aanspraak maken op een subsidië ring van 41,5 procent. Ook de subsidiëring van het emanci patiewerk vormde nogal wat stof tot discussie. Mevouw A. Hin-de Porto die namens de Overkoepeling van Vrou wenorganisaties in het centraal bestuur zit was het opgevallen dat het Texelse Vrouwenhuis aanzienlijk meer subsidie had losgekregen dan de overige vrou wenorganisaties. Het verschil was zelfs zo extreem dat de ongeveer duizend leden tellende Overkoepeling met f5.772,— slechts f2.342,— boven het 53 leden tellende Vrouwenhuis zat. Bij nader beschouwing was mevrouw Hin gebleken dat het Vrouwenhuis voor tweederde van alle kosten subsidie ont ving (f3.430, Opgegeven waren bij voorbeeld ook de kosten aan zaalhuur, filmavonden, thema-avonden, praat groepen en dergelijke. De Overkoepe ling stond uitsluitend voor het organise ren van een toneelstuk (Nestwarmte), de open dag en een tweetal VOS-cur- sussen op de lijst. De bespreking die zich rond dit onderwerp ontspon wees uit dat ook de meeste van de in de Overkoepeling verenigde vrouwenorganisaties veel meer subsidie hadden kunnen krijgen maar dat men verzuimd had dit tijdig aan te kaarten. Overigens wees de heer G. A. Oskam er nog eens op dat het maar de vraag is of de overheid (c.q. de staatssecretaris van emancipatiezaken) wel met het totale bedrag over de brug zou komen gezien het flinke aantal aanvragen dat het ministerie (CRM) in de afgelopen periode heeft bereikt. De heer Oskam deelde mee dat de betreffende staats secretaris (mevrouw J. Kraaijeveld- Wouters) hem dit bij haar recente bezoek aan Texel persoonlijk had ge zegd. De politie heeft dinsdag de cross brommers van de jeugdige G. P. en E. K. in beslag genomen, omdat de eige naars ermee op de openbare weg reden. De brommers voldoen lang niet aan de eisen van de wet; bovendien droegen P. en K. geen valhelm. Ze moeten erop rekenen dat de brommers zullen worden vernietigd. De zon komt 24 juni op om 5.20 uur en gaat onder om 22.04 uur; 27 juni op om 5.21 uur en onder om 22.04 uur. Maan: 24 juni N.M.; 2 juli E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 22 juni Zaterdag 23 juni Zondag 24 juni Maandag 25 juni Dinsdag 26 juni Woensdag 27 juni Donderdag 28 juni Vrijdag 29 juni Zaterdag 30 juni 7.55 en 20.26 8.49 en 21.15 9.36 en 21.58 10.15 en 22.38 10.50 en 23.16 11.23 en 23.50 11.54 en -.- 0.24 en 12.24 0.54 en 12.53 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Aan de in Den Helder gevestigde Gemeentelijke School voor de Zeevis vaart vonden onlangs eindexamens plaats waarbij de volgende Texelse kandidaten een diploma behaalden: M. R. Daalder (De Koog), P. J. van der Vis (Oosterend), E. J. H. Boogaard (Den Burg), M. Drijver (Oosterend), B. Nieuwenhuis (De Koog) en E. Seepma De Koog) voor het diploma SW 6. A. Cupido (Oudeschild), J. Ellen (Oosterend) en J. Hengst (De Cocks dorp) voor het diploma SW 5. J. Seepma (De Koog) voor het diplo ma W 5. Twee elftallen van S.V. De Koog komen zondag in actie voor een vriend schappelijke voetbalwedstrijd in actie waarin zij het tegen twee Haarlemse teams zullen gaan opnemen. Men speelt op het terrein aan de Nikadel omdat het eigen veld (Boodtlaan) opnieuw inge zaaid is en niet betreden mag worden. De Koger teams zullen uit zowel senio ren als junioren bestaan. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Donderdag 21 juni In de Hervormde kerk van Den Hoorn begint om 19.30 uur het interkerkelijk avondgebed In Het Eierlandsche Huis wordt een in spraakbijeenkomst gehouden over de voorgenomen verplaatsing van de rioolzuiveringsinstallatie, aanvang 19.00 uur. Vrijdag 22 juni Van 15.30-17.00 uur is in de o.l. school De Bruinvis te Oudeschild de door de leerlingen ingerichte Waddenten- toonstelling annex fototentoonstel ling te bezichtigen. De Redmer IJskaschool te De Waal viert het 25-jarig bestaan met een barbe cuemiddag, gevolgd door een avond programma. De sportvisclub houdt van 19.00-21.00 uur een wedstrijd bij de Hornt (op geep). Zaterdag 23 juni Van 10.00-12.00 uur is de Waddenten toonstelling in school ,,De Bruinvis" gratis te bezichtigen. Maandag 25 juni In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel ge houden; aanvang 20.00 uur. Dinsdag 26 juni De sportvissersclub houdt een wed-] strijd bij De Kaap van 19.30-21.30 uur. Aas: pieren, bliek en spiering. Om 19.30 uur begint in het RSG-ge- bouw aan de Emmalaan een voor lichtingsbijeenkomst over het avond onderwijs. In De Koog wordt van 14.00 tot 20.30 uur braderie gehouden. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat een kerkentocht via de zuidelijke route. In het gebouw bij de Hervormde kerk van De Cocksdorp wordt van 19.00 tot 21.00 uur verkoping van hand werken e.d. gehouden. Op 27, 28 en 29 juni wordt resp. van 10.00 - 19.00 uur, 10.00 - 17.00 uur en van 10.00 - 19.00 uur te Breezanddijk geschoten met diverse wapens. Nederlands nagesynchroniseerd. Toe gang alle leeftijden, aanvang 15.00 uur. In de vrijdagnachtvoorstelling gaat het er ook deze week nogal 'heef aan toe. Vandaar dan ook dat de leeftijds grens is verhoogd tot 18 jaar. De film die deze week draait heet 'De erotische capriolen van een deurwaarder' waarin deurwaarder Kasimir zich hoofdzakelijk bezig houdt met de beslaglegging op goederen die niet afbetaald zijn. Hij is een volijverig ambtenaar die zich ook op de vrije zaterdag aan zijn taak wijdt. Hij is alleszins menselijk in de uitvoering van zijn ambt. Het radeloze vrouwtje dat de cel reeds in het vooruitzicht ziet, stelt hij voor dat zij haar schulden afbetaalt op een veiling die om de zoveel tijd gehouden wordt in een luxe villa. Aanwezig zijn dan enkele rijke heren die bieden op de charmes van de schulde- naressen tot de vereiste som bijeen is 'gewerkt'. Maar om die artikelen goed te kunnen omschrijven moet Kasimir uiter aard de kwaliteiten van zijn goederen testen. Hij kwijt zich dermate geestdrif tig van zijn taak, dat zijn wettige gade dik tekort komt. De arme Kasimir heeft zijn vrije zondag hard nodig om op maandag weer zijn rijksfunctie te kun nen uitoefenen. Niet het gemeentebestuur maar het bestuur van de Reystichting heeft opdracht gegeven tot het verwijderen van de krakers uit de woning War moesstraat 48. Aldus werd in de rondvraag van de dinsdagavond gehouden raadsvergadering mee gedeeld door wethouder West dorp, die ten tijde van de ontrui ming loco-burgemeester was. Hij antwoordde op vragen van Ge- lein Jansen van het CDA die er onaangenaam verbaasd over was dat het college niet de moeite had genomen de gemeen teraad van de geruchtmakende affaire op de hoogte te stellen en de handelswijze ter zake uiteen te zetten. Henk Beumkes van het Pakt was nog bozer. Hij wees er op dat de betreffende woning de hele winter heeft leeggestaan en dat iedere woningzoekende die be langstelling toonde te horen kreeg dat binnen een maand tot verkoop zou overgaan. Beumkes vond het eigenaar dig dat er plotseling een 'urgent geval' was toen eenmaal tot kraken was over gegaan. Eigenaardig vond hij het ook dat de politie geen ontruimingsbevel kon tonen en dat de woonruimteadvies commissie niet op de hoogte was. ,,Dit zijn rare spelletjes waar een eind aan moet komen". Het bestuur van de Reystichting is bezig de stichting op te heffen. Want de stichtingsbepalingen passen niet meer in deze tijd. Wijlen Rey heeft in het testament van 1902 bepaald dat de twee huisjes alleen mogen worden bewoond door armlastige Katholieke echtparen of andere in familieverband samenwonen den zonder kinderen. De Alkmaarse rechtbank moet over de opheffing van de stichting beslissen. Als het zover is (er is op spoedige afhandeling aange drongen) wil het bestuur van de Rey stichting beide huisjes verkopen en de opbrengst een bestemming geven die zoveel mogelijk overeenstemt met de wensen van de erflaters. Toen het bestuur constateerde dat de woning was gekraakt, nam zij het standpunt in dat dit strijdig was met de nog steeds geldende stichtingsvoorwaarden: de krakers vormden een ongehuwd niet- Katholiek stel. De Reystichting kon zelf direct voor een alternatief zorgen in de vorm van het Katholieke echtpaar Vin- keOnder deze omstandigheden kon tot ontruiming worden overgegaan. Vordering door de gemeente is nooit aan de orde geweest. In de raadsvergadering zei Westdorp van mening te zijn dat het bestuur van de Reystichting ook met het echtpaar Vinke afwijkt van de regels in de stichtingsakte, maar dat berust waar schijnlijk op een misverstand tenzij hij doelde op het feit dat het echtpaar Vinke niet armlastig is een voorwaar de waaraan in deze tijd in de praktijk zelden of nooit kan worden voldaan. Westdorp sloot de discussie af met de mededeling dat klachten over het optre den tegen de krakers moeten worden gericht aan de Reystichting. Bijdrageregeling De heer J. J. Zijm van de Leemkuil wil proberen de uit het bestemmingsplan voortvloeiende extra kosten van zijn ligboxenstal vergoed te krijgen, door een beroep te doen op artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening. Dit artikel regelt de vergoeding van 'plan- schade' en heeft dus niets te maken met de gemeentelijke bijdrageregeling die de vergoedingen regelt voor zg. 'nadere eisen'. Op grond van de bijdrageregeling is aan Zijm al een vergoeding toege kend. Deze vergoeding is nog niet uitbetaald maar B. en W. hebben zojuist de beslissing genomen dit spoedig te doen. De heer P. A. Zegers verbaasde zich er over dat het verzoek van Zijm om planschadevergoeding niet ter kennis van de gemeenteraad is gebracht. De burgemeester liet weten dat dit alsnog zal gebeuren. Het is zelfs niet te vermijden want de gemeenteraad moet beslissen over de toekenning, nadat B. en W. pre advies hebben uitgebracht. Zegers vond dat rijkelijk veel tijd is verlopen tussen het toekennen van de bijdrage en het daadwerkelijk uitbetalen maar was tevreden gesteld door de mededeling dat de centen er nu echt aankomen. Shirtreklame Hetzelfde raadslid vond het niet pas send dat raadsleden met 'shirtreklame' werken. Hij doelde hiermee op een Pakt- raadslid dat met leuzen tegen de Bestek 81-plannen van de regering had rondge lopen. Burgemeester Engelvaart was het niet met Zegers eens. Volgens hem moest iedereen daar vrij in zijn. ,,lk stel er prijs op in de raadsvergaderingen een zwart pak te dragen, maar anderen mogen best iets anders aan hebben". Onduidelijke bocht Gelein Jansen had een aantal vragen schriftelijk ingediend. Naar aanleiding daarvan deelde wethouder G. van der Kooi mee dat de onlangs aangelegde bocht in de Heemskerckstraat te Oude schild (afslag naar het industrieterrein) van lichtmasten zal worden voorzien waardoor het gewijzigde verloop voor de automobilisten duidelijker wordt. Het is een paar keer gebeurd dat auto's uit de richting Den Burg gewoontegetrouw rechtdoor reden. Zolang de lichtmasten er niet zijn, zal het bochtverloop op andere wijze worden verduidelijkt. Ook het aanbrengen van een 'verkeersdrup- pel' is in het belang van de veiligheid ter plaatse. De Slingerweg in Den Burg is de enige straat in Den Burg waar geen openbare verlichting is. Tot hilariteit zei Van der Kooi dat hiermee geen haast is gemaakt, omdat de straat toch hoofd zakelijk overdag wordt gebruikt, maar in de naaste toekomst zal de verlichting wel worden aangebracht. Op een andere vraag van Jansen zei de wethouder dat het ondenkbaar is ontheffingen te geven waardoor het mogelijk wordt dat automobilisten hun wagen parkeren waar een stopverbod geldt. Het ging in dit geval om de toegang tot het parkeerterrein aan de Vogelenzang. Dit straatgedeelte moet ten alle tijden open blijven om onge stoord gebruik van het parkeerterrein mogelijk te maken. Waarschijnlijk zal de bocht Waalder- straat-Kogerstraat zodanig worden aan gepast dat de snelheid van de auto's die vanaf de Stenenplaats de Kogerstraat inrijden, wordt afgeremd. Vooral Texe laars rijden hier veel te hard. Dat is niet alleen gevaarlijk maar geeft bij nacht ook veel geluidsoverlast. Crossbaan Fridt Blanken van het Pakt brak een lans voor de gebruikers van de motor crossbaan aan de Muijweg. Dit sterk geaccidenteerde terrein wordt thans afgegraven waardoor het zijn aantrekke lijkheid verliest en de jongelui met hun brommers en motoren weer in de duinen gaan rijden. Volgens Blanken kan aan de behoefte aan de crossbaan niet worden getwijfeld en dienen ver vangende mogelijkheden te worden ge boden. De burgemeester zei dat aan de oplossing van het probleem wordt ge werkt. Hij hoopte echter dat de motor crossers zouden beseffen dat zij hun eigen belangen ernstig zouden schaden als zij hun sport in verboden gebied bedrijven. Jan van Asselt klaagde over de langdurige onzekerheid waarin de eige naar van de camping Om de Noord verkeert inzake toekomstige uitbrei dingsmogelijkheden. Beslissingen schij nen te wachten op uitwerking van de plannen voor het zg. artikel 11-gebied (RST-appartementen, overdekte- en an dere recreatievoorzieningen). Wethou der Nauta beloofde spoedig op dit probleem te zullen terugkomen, maar gaf de indruk dat de toekomstmogelijk heden van Om de Noord los van de RST-plannen behandeld kunnen wor den. Fietsenstalling De heer J. C. Dros informeerde of in Den Burg mogelijkheden zijn voor een bewaakte fietsenstalling. Er worden veel fietsen gestolen en omdat steeds meer van de fiets gebruik wordt gemaakt is de behoefte aan bewaakte stallingmogelijk heden duidelijk aanwezig. Dros kreeg te horen dat een eventuele geïnteresseerde een verzoek aan het college moet schrijven. Bij het toetsen van dat ver zoek aan het bestemmingsplan blijkt dan wel of het kan. Dros pleitte vervolgens voor het maken van een uitvoegstrook bij het kruispunt Post- weg-Ruigedijk. Verkeer uit de richting De Cocksdorp dat rechtsaf naar De Koog wil kan van zo'n strook gebruik maken wat in het belang is van de veiligheid en vlotte doorgang van de overige weggebruikers. Wethouder Van der Kooi beloofde de mogelijkheid te zullen nagaan. Niet erg verheugd toon de Dros zich over het zeer brede trottoir dat in de Parkstraat is aangelegd voor de winkel van Nauta. Hij wees erop dat een dergelijke verandering in geen enkele commissie aan de orde is geweest.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5