VAN HET RAADHUIS Lw Texelaartjes Bij wie verzeker je al deze ziektekosten zonder maxima? Algemene vergadering van aandeelhouders FAMILIEBERICHTEN Fa. Jan Dekker Verzekeringen \uto opengebroken (J Geen voorrang Veel fietsdiefstallen Politie treedt krachtig op tegen opgevoerde brommers Huisvuilzakken worden open gescheurd Bibliotheek Herv. Gemeente De Cocksdorp Bestrijding wilde haver Mededelingen van B. en W. j Folklorekleding ruilen op woensdag Jan Brouwer N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Huisarts Geneesmiddelen Verbandmiddelen Anti-Konceptiemiddelen Specialist Apotheker Fysiotherapeut Vroedvrouw Psychiatrische behandeling Bevalling en verzorging thuis, in ziekenhuis, short stay, poliklinisch of in kraaminrichting Nierdialyse Abortus/sterilisatie Orgaantransplantatie Alternatieve geneeswijzen Herstelbevorderende geneeswijzen 79 IINSDAG 28 JUN11979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 In de nacht van vrijdag op zaterdag Di/erd in Den Burg de auto van mevrouw w:. Winters uit Vreeswijk opengebroken, mi let rechter tochtraampje werd getor deerd. Merkwaardigerwijs haalde de k* lader alleen een voor hem waardeloos Sn dressenboekje weg en liet kostbare vc adio-apparatuur ongemoeid. VI A.S. uit De Waal kwam zaterdag met ia< rijn Fiat van de Akenbuurt en verzuimde re voorrang te geven aan de op de hiPontweg rijdende Peugeot-bestuurder (2 P.M.A. uit Utrecht. Hij had de naderen- d de wagen niet opgemerkt. Het gebeurde ld bij betrekkelijk lage snelheid waardoor m de gevolgen beperkt bleven tot blik- g< schade aan beide voertuigen, iw O la De politie wordt de laatste dagen in overstroomd met meldingen van gesto- ie len fietsen. Meestal ging het om rijwie- ii len die niet afgesloten ergens waren i achtergelaten. De conclusie die het ar publiek uit het bovenstaande kan trek- 6 ken, ligt voor de hand: fiets altijd D afsluiten. U De groep Texel van de Rijkspolitie is thans volledig op seizoensterkte waar door de mankracht het toelaat dat extra wordt gelet op opgevoerde bromfietsen. De politie hield de afgelopen week diverse jongelui aan die hun brommer hadden voorzien van niet toegestane onderdelen waardoor ze ver boven de nog legale snelheid konden komen. In alle gevallen werden de brommers mee genomen naar het bureau waar de betreffende onderdelen er werden afge- sloopt en waar proces-verbaal werd opgemaakt. Veel mensen zetten hun volle huis vuilzakken aan de straat, lang voordat deze door de vuilniswagen worden opgehaald. Vooral in deze tijd van het jaar heeft dat onsmakelijke toestanden rót gevolg, want naast katten en hon den scheuren nu ook de meeuwen de zakken open om er hun kostje uit te halen. De politie verzoekt het publiek de zakken niet eerder dan enkele uren voor de komst van de vuilniswagen aan de straat te zetten of andere maatregelen te treffen om te voorkomen dat de zakken worden opengescheurd. Een goede oplossing is het maken van een eenvoudige kooi van halfduims gaas, die in de eigen tuin aan de rand van het trottoir wordt gezet. Eventueel kan dat gebeuren in samenwerking met de buren. Dit zou ook de oplossing zijn voor de wijken (in De Koog en Den Hoorn) met veel tweede woningen, waar de bewoners gedwongen zijn de zakken lang tevoren buiten te zetten omdat zij zondagavond al naar het vasteland terugkeren. De bibliotheek van de Hervormde gemeente De Cocksdorp in het gebouw tje naast de Hervormde kerk draait nu weer volgens het zomerrooster. Ope ningstijden: maandag, dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag van 19.00 - 20.00 uur. Bovendien vrijdag van 10.00 - 11.00 uur. Voor de gehele provincie Noordhol land geldt een verordening volgens welke men verplicht is de wilde haver te bestrijden. Vaak zal in het voorjaar een chemische bestrijding worden uitge voerd. In ieder geval moeten de planten die op het veld blijven staan, worden geplukt en vernietigd vóór het zaad begint te vallen. Op de naleving van deze bepalingen wordt controle uitge oefend. Indien ondanks alle maatrege len er zich toch een zware besmetting blijft voordoen, kan ontheffing van de bestrijdingsverplichting worden aange vraagd bij het Landbouwschap, Kenau park 28 te Haarlem. De aanvrage moet worden ingediend ruim voor het zaad valt. Met nadruk wordt er op gewezen dat wilde haver niet alleen in de akkerbouw-, maar ook in de tuinbouwgebieden voorkomt. De indruk bestaat dat op sommige gronden de eerste besmetting met wilde haver is veroorzaakt door in maaidorsers achtergebleven zaden. Als u voor de toekomst gevrijwaard wil blijven van dit hardnekkige onkruid, is het dus zaak dat de maaidorsers die op uw bedrijf komen, zorgvuldig zijn gereinigd. Gewijzigde werktijden raadhuis Van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 juni a.s. wordt de jaarlijkse kermis gehouden. Het kermisrumoer maakt het werken in sommige gedeelten van het raadhuis vrijwel onmogelijk. Daarom zijn de werktijden voor deze week zodanig gewijzigd, dat op woensdag- t/m vrij dagmiddag de meeste ambtenaren niet aanwezig zijn. Hoewel in het algemeen de secretarie 's middags toch al voor het publiek gesloten is, zal het op genoem de middagen ook niet mogelijk zijn een afspraak te maken. Men doet het beste in voorkomende gevallen vooraf even telefonisch te informeren. Woensdag 4 juli wordt de eerste folkloredag in Den Burg gehouden. Vanaf 14.00 uur zijn in het centrum van Den Burg weer stalletjes, klederdrach ten en demonstraties oude ambachten te zien. Voorts attracties als ponyrijden, wegen op de wolweegschaal, in het schandblok gezet worden etc. Deze keer ook koekschilderen en kinderspe len. Op het podium op de Groeneplaats worden schapen geschoren. Om 16.00 uur treedt de kinderdansgroep op. Het avondprogramma begint met een rond gang door de Pinksterbruid om 20.00 uur gevolgd door optreden van de dansgroep Oude Dansen en de boeren- kapel. Vanaf 21.30 uur dansen voor iedereen in 'De Lindeboom-Texel'. Van tijd tot tijd zullen de Texelaars hier oude dansen uitvoeren waarbij ook de gasten worden betrokken. Ook in hotel De Zwaan wordt gedanst. Medewerk er* en -ster* van de fol klore woensdagen die kleding of kappen nodig hebben of deze artikelen willen rullen kunnen daar voor woensdag 27 juni terecht bij mevrouw D. van Sambeek-Schrama, Stenenplaats 6, tussen 14.00 - 16.00 Dinsdag 26 juni De sportvissersclub Texel houdt van 19.30 - 21.30 uur een wedstrijd bij De Kaap nabij Oosterend. Aas: pie ren, bliek of spiering. Om 19.30 uur begint in het RSG-ge- bouw een voorlichtingsbijeenkomst over het avondonderwijs (Havo, Mavo en beperkt vakkenpakket). De braderie in De Koog duurt tot 20.30 uur. Van 19.00 - 21.00 uur wordt handwerk- verkoping gehouden in het gebouw bij de Hervormde kerk van De Cocks dorp. Woensdag 27 juni Van 19.00 - 21.00 uur wordt in het ge bouw bij de Hervormde kerk te De Cocksdorp handwerkmarkt gehou den. In De Witte Burcht wordt soosavond gehouden voor homofielen andere belangstellenden zijn welkom; aan vang 21.00 uur. Van 13.00 - 24.00 uur is op de Groene plaats in Den Burg kermis. Om 19.00 uur start bij de PEN-centrale bij Oudeschild een tijdrit over 32 kilo meter van de Wielervereniging Texel. Om 20.15 uur begint in de Hervormde kerk van Den Hoorn een concert, verzorgd door leerlingen van het Utrechts conservatorium. Donderdag 28 Juni De Exploitatiemaatschappij De Krim houdt aandeelhoudersvergadering in de De Krim-kantine; 20.00 uur. Om 19.00 uur begint in het raadhuis een hoorzitting in het kader van arti kel 19-aanvragen voor de oprichting van 12 lichtmasten op het S.V. Texel-terrein te Den Burg en het ver anderen van het restaurant-pakhuis van de heer Grootjen op de haven van Oudeschild tot restaurant-appar tementengebouw. De hoorzitting wordt gevolgd door een vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning, o.a. over het bouwplan in het z.g. artikel 11-gebied van Den Burg noord-west. Bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat te De Koog start om 14.00 uur een kerkentocht langs de zuidelijke route. De Autobusonderneming Texel ver zorgt op donderdagmiddagen (14.00 - 17.30 uur) rondritten over het eiland waarvoor belangstellenden zich bij de VW kunnen laten inschrijven. In hoofdzaak wordt de Texelroute ge volgd. Onderweg maakt men een koffiestop bij café-eethuis Catharina- hoeve. De buskosten zijn 76,75 per persoon (kinderen 73,25). De trips gaan alleen door als er voldoende be langstelling is (minimaal 30 perso nen). God die leven gaf en leven spaarde, verrijkte ons gezin met de geboorte van een zoon en broertje Marten Jouko (Marko) Jens en Janneke de Vries Yvonne Sandra Den Burg, 22 juni 1979, Noordwester 45. Moeder en kind rusten van 14.00 uur tot 15.30 uur. We zijn heel blij met de geboorte van onze zoon Ramon Jan en Trudy v.d. Star Texel, 23 juni 1979. Kogerstraat 2, 1791 ES Den Burg. Wij zijn blij met de ge boorte van onze zoon en broertje van Pascal Erik Jan Jos en Sjoerdje Veeger Texel, 21 juni 1979, Lieuwstraat 28, 1791 XP Den Burg. Op 16 juni is Steven geboren. Hij is het zoontje van Nelymart van der Kooi en Everard Mulder Sarphatipark 63|||, 1073 CS Amsterdam. Frans, Henny, Willem en Annelies bedanken iedereen voor de overwel digende belangstelling bij de opening van het Cafeetje. Kerkstraat 7, Oosterend. DANK U M. C. Bakker dankt alle lieve mensen voor de bloemen en kaarten tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. Vooral bij zijn thuiskomst voor de ge schenken, bloemen en fruitmanden heel hartelijk dank. Tevens bij gelegen heid van ons 55-jarig hu welijk voor de cadeaus, bloemen en mooie kaarten onze welgemeende dank. M. C. Bakker H. C. Bakker-Hin ,,'t Rietkippie", bij Den Hoorn. Met diepe droefheid, maar dankbaar voor wat zij voor ons is geweest, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve, zorgzame moe der, groot- en overgrootmoeder Baukje Smit, weduwe van Pieter Boon, in de leeftijd van 84 jaar. Den Burg: J. Boon Grouw: N. Rottiné-Boon J. Rottiné Den Burg: W. Hesse-Boon Lünen: N. Heberling-Boon H. Heberling Den Helder: B. de Boer-Boon P. de Boer H. Haasnoot-Boon W. Haasnoot klein- en achterklein kinderen Texel, 21 juni 1979, Verpleeghuis Texel, Hollewal 2, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Den Burg. Heden overleed onze lieve schoonzuster en tante B. Boon-Smit, weduwe van Piet Boon W. J. Boon C. P. Boon-Dros W. Boon J. Boon-Duinker Majorie Op donderdag 21 juni 1979 is vredig van ons heengegaan onze lieve vader en opa Nanning Jacob Kikkert, weduwnaar van Trijntje Bruin, op de leeftijd van 76 jaar. Willem Kikkert Maatje Kikkert-Koorn Nelly Koorn-Kikkert Kees Koorn Nancy - Hette Maarten - Anneke Niels - Yvonne Jan Willem Kitty Dédé Benjamin Verpleeghuis Texel, Hollewal 2, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Ned. Herv. begraafplaats te Den Hoorn. Onze beste broer, zwager, oom en oudoom Nanning Jacob Kikkert, is van ons heengegaan, op de leeftijd van 76 jaar. Amsterdam: L. P. de Scally-Kikkert J. de Scally Utrecht: J. Kikkert Texel: G. den Braven-Kikkert D. den Braven kinderen en kleinkinderen Texel, 21 juni 1979. Kindershop 't Boetje Gravenstraat 16, Den Burg. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Acupressuur, massage en galvanotherapie. J. M. Westenberg, tel. (02220) 3131. Flowerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220)4571. Spaarrente tot 9% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker, verzekeringen. Bernhard- laan 109. Supermarkt ,,De In stuif". Veel parkeerruimte Monte Carlo is tijdens de kermis ook 's avonds geopend. Onze zoon van 2 jr. heeft troetelpop verlo ren in de Weverstraat in Den Burg. De lappenpop heeft twee gezichtjes. Laatst gezien in schoen- handel Hoogerheide. Wie inlichtingen kan verstrek ken graag bellen (070) 981658. Rommelmarkt donder dag 28 juni a.s. in de Bijenkorf, Oosterend, vanaf 10 uur. Te koop gevraagd: 12 terrasstoelen en 3 ter rastafels. Tel. 3161, na 12 TTT's Anneke Meubelen uit Skandi- navië; meubelen van massief hout; meubelen van stijl èn meubelen waar U van houdtl ARTIMA Gravenstraat 7 Wees wijs met de Waddenzee in sweaters en t-shirts, klein en groot. U kunt terecht bij Jeans- boetiek De Passage, De Koog. Anneke werd tweede. Mooi hè Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. De Twee Paardjes. Vrijdagsavonds van 7-9 uur open voor die mensen, die overdag niet kunnen. Van Wijngaarden mu- ziekservice voor muziek en instrumenten, en elek tronische orgels. (02220) 2695. De Raadskelder is ook op maandag weer geopend. Ook voor Uw partijen of gewoon een gezellig diner. Tel. 2235. Gevr. hulp voor halve dagen. Rijwielverhuur Veerhaven, 't Horntje, (02226) 588, b.g.g. (02220) 2108. Te koop aangeb. z.g.a.n. meisjesfiets (tot 12 jaar). Te bevragen: Gravenstraat 7, Burg, (02220) 3592. Den Wie heeft meisje van 15 jaar nodig in de huis houding, en/of oppas? Tel. 3255. Namens de BBT: Anneke van harte gefeli citeerd. Te koop wit konijn (voedster). Tienhoven 5, tel. 2096. ARTIMA heeft Engel se katoenen badkamer- vloerbedekking in alle maten en vele kleuren! 100% wasbaar! Ook voor uw andere kamers hebben wij 100% katoe nen vloerbedekking van Besouw! Gravenstraat 7 - (02220) 3592. Supermarkt ,,De In stuif". Veel parkeerruimte Monte Carlo is tijdens de kermis ook 's avonds geopend. Voor badpakken, bikini's en zwembroeken, o.a. van Art Fashion, kunt U terecht bij Jeansboetiek De Passage, De Koog. Anneke bedankt voor de spanning en de sen satie. Te koop 9 ton hooi. Tel. (02220) 2296 of (070) 552115. Aangeboden: Simca 1000 GLE, 1975, 36000 km, in zeer goede staat. Schilderend 74, Den Burg tel. (022201 3697. Te koop damesbrommer. (02220) 4160. Peugeot Tel. Anneke, de borrel van het prijzengeld was prima Voor goede tehuizen: jonge poesjes. Geboren 2/5/1979. Aarts, Plevier straat 21, De Koog, tel. 492. Wij zijn elke avond t/m 21.00 uur geopend Jeansboetiek De Pas sage, De Koog. Van Wijngaarden tv- service. Grote voorraad scanner-kristallen voorra dig. Ook hoge band. Supermarkt ,,De In stuif". Veel parkeerruimte Voor een goed en mooi servies. Artima stééngoed I Gravenstraat 7, 02220 3592. Anneke, volgend jaar veel succes in ons nieuwe team. Verhuisd mevr. Boon- Bakelaar, Joan Hodshon- str. 1, De Cocksdorp, naar de Gollardsstichting K 24, De Zes 12, 1791 EX Den Burg. Verloren sportbril in étui tussen Oosterend en Den Burg, vrijdag met sportdag. Gerard Miede- ma, tel. (02223) 680. Wie heeft het weekend mijn groene fiets ge leend? Zou hem graag te rughebben. Dilcy Cha- vonnes, Weverstr. 23, tel. 3514. Woensdagavond is het weer zover. En het wordt nog steeds gezelliger op die soosavonden van de homofielen. Witte Burcht 21.00 uur. Makelaarskantoor AARTS FRANKEN Rijkspostspaarbank- hypotheken lage rente - lage afsluit- provisie. Ook leningen zonder periodieke afl. de koog, plevierstr. 21, tel. 492. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220! 3320. Open haardenbezittersl Husqvarna kettingzagen reeds vanaf f475, Fa: Tatenhove, Oosterend, tel. (02223)202. Rijschool Westsr heeft a.s. vrijdag en over veertien dagen weer theorieles in de Witte Burcht te Den Bura. 'Uncie* Koetebuurt 2, Oosterend, (02223) 429 gevestigd te Texel. op vrijdag 29 juni 1979 in het Havenrestaurant Texel, Pontweg 3, Veerhaven 't Homtje. Aanvang: 20.00 uur. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag direktie. 4. Aanbieding balans en winst- en verliesrekening 1978 met toelichting, het verslag van de accoun tant en het advies van de Raad van Commissa rissen terzake. 5. Vasstelling balans en winst- en verliesrekening 1978 met toelichting. 6. Verkiezing Commissarissen: Aftredend volgens rooster de heer C. Vonk. De heer Vonk stelt zich herkiesbaar. Voordracht: 1. de heer C. Vonk 2. de heer J. Koolhof. 7. Mededelingen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. De te behandelen stukken met toelichting liggen tot en met de dag van vergadering ter inzage op het kantoor van de onderneming, Pontweg 1, 't Horntje - Texel, op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Aandeelhouders worden erop gewezen, dat het aandeel of recent bewijs van bewaarneming ter ver krijging van stembiljetten, aan de ingang van de zaal dient te worden getoond. Vertegenwoordiging van een andere aandeelhouder is toegestaan, indien een volmacht en het hierop betrekking hebbende aandeel kan worden getoond. Voor de uitoefening van het recht van wettelijk ver tegenwoordigen dient het hierop betrekking hebben de aandeel, alsmede een bewijs waaruit de bevoegd heid tot uitoefening van dit wettelijk recht blijkt, bij de toegang van de vergadering te worden getoond. Texel, 7 juni 1979. Raad van Commissarissen. EIGEN RISICO 71260,— per kalenderjaar. 3e klasse verpleging. Premie: Echtpaar Echtpaar met 1 kind Echtpaar met 2 kinderen Echtpaar met 3 kinderen 7 940, 71.346, 71.720,- 72.300, Bernhardlaan 109, 1791 XD Den Burg - Texel ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3