CHINA Scholen speelden om siagbaltitels „Instuif" van Musica Texla lukte wonderwel Duikers slaagden voor Tweede Ster-brevet Motorhelmen gestolen Elektriciteit Buitenlandse valuta VERVOLG VAN PAG.l Handelsregister Fotowedstrijd Hoornder kerkje Set-Up kampioen bij mini-volleyballers Zangavond De Koog Concert Den Hoorn Texelse ploeg won nachtzwemmarathon Fototentoonstelling in het Raadhuis We/zijnsstich ting benoemde nieuwe jeugdwerker TEXELSE COURANT PAGINA 11 6 JULI 1979 Er werd aan dit toernooi meegedaan door 10 scholen, die in totaal met 13 teams in het strijdperk traden. Daarvan speelden er 5 in het kampioenschap van de kleinere scholen. Dit betekende een uitbreiding van het deelnemersaantal met twee scholen omdat in tegenstelling tot vorig jaar nu ook de Beatrixschool (Den Burg) en de Lubertischool (De Koog) acte de présence gaven. Om het seizoen waardig te besluiten, organiseerde Texels amateurorkest 'Mu- sica Texla' dinsdagavond een 'instuif' in de Hervormde kerk van Den Burg. Hierbij was een ieder die een bepaald instrument bespeelde en de kunst van notenlezen enigszins beheerste, welkom Er werden twee stukken gespeeld: Processional march' van Charles Woodhouse en 'Gaillarde en pavane' van Leo Delibes. Een flinke reklame had gezorgd voor een opkomst van 45 muzikanten (waar onder vijftien leden van 'Musica Texla'), verdeeld over de meest uiteenlopende instrumenten. Uiteraard is het moeilijk, orrj^vafv-bteé' -te spelen, maar om dan ook nog samen met volstrekt onbeken den te spelen, is wel zeer lastig. Maar het lukte wonderwel. Het geheel werd op uitstekende wijze in toom gehouden door de vaste dirigent van het amateur orkest, de heer Dyo Wassink. Vooral het feit dat geen der muzikan ten de stukken ooit eerder had gezien, was het opvallend dat het meteen al zo goed klonk^ Naarmate de avond en de MPTV^Q4isf4ken vifderden, klonk het geheel steeds beter en zelfs fraai. De dirigent noemde hei een 'enorrme erva ring' voor een zo groot orkest te staan. ,,Het is heel goed denkbaar, dat we nóg eens zo iets organiseren. Misschien krijgen we dan nog meer mensen bij elkaar", aldus de heer Wassink. Aan het slot van de avond werden beide stukken nog eens gespeeld, voor het publiek, dat inmiddels was komen opzetten. De bezetting van dit concert was als volgt: cornet, trompet, pauken, bek kens, trombone (2), hoorn (2), dwars fluit (7), hobo (2), klarinet, viool (11), sopraanblokfluit (8), altblokfluit (3), te norblokfluit, banjo (2), mandoline (2) en cello. Het ledental van 'Musica Texla' fluctueert tussen de 15 en 25 personen, die elke week een avond samen spelen. W.B. Nieuwe inschrijvingen Golfbaan De Loods, Witteweg 15, Den Hoorn. Overgenomen door 't IJs- beertje, café-barbedrijf, consumptie- ijsbereidersbedrijf, Stenenplaats 2, Den Burg. Vleeshouwerij De Boer, Dorpsstraat 23N, De Koog. Slagersbedrijf, eigenaar J. M. de Boer. F. C. Hopmans groothandel, Ongeren 9 (post Den Burg). Overgenomen door Horeca zb. Den Helder. Groothandel in kruidenierswaren, diepvriesproducten enz. Energieweg 9, Den Helder. Onder rechtstreeks beheer hoofdzaak. Wijzigingen A. Smit, Kikkertstraat 2, De Cocks- dorp. Kleinhandel in strandartikelen, souvenirs enz. van W. J. van der Linde door A. Smit thans uitsluitend dames- ep herenkappersbedrijf. Zaakadres ge wijzigd in Vaargeul 10, Den Burg. De Ned. Herv. Gemeente te Den Hoorn organiseert dit jaar een foto wedstrijd onder het motto: „Wie maakt de mooiste foto van het „Hoomder Kerkje'7 Zowel binnen- als buitenopnamen komen voor beoordeling in aanmer king. Het is de bedoeling om in de zomer van 1980 de ingezonden foto's tan toon te stellen. Deelnemers aan deze wedstrijd kun nen voor drie klassen inzenden. Dit zijn: dia's, kleurenfoto's en zwart-wit foto's. Het formaat wordt vrij gelaten. Een deskundige jury zal de opnamen beoordelen. Iedere inzending moet duidelijk vóórzien zijn van naam en adres. Men kan deze het beste noteren op een aan de achterzijde bevestigd etiket. De ihzendingen moeten vóór 31 december 1979 binnen zijn. De opnamen dienen, uiteraard stevig verpakt, te worden ver stuurd naar Herv. Pastorie, Herenstraat 37, 1797 AG Den Hoorn - Texel. Op de envelop moet het woord „fotowed strijd" staan. De inzendingen blijven eigendom van de Herv. Gemeente. Wie zijn opnamen terug wil hebben, dient dit bij inzending kenbaar te maken. Het is in dat geval mogelijk de opnamen in de eerste week Van september 1980 af te halen op het genoemde adres. Twaalf leden van de Duikclub Texel zijn geslaagd voor het zg. Tweede Ster- duikbrevet van de Nederlandse Onder watersport Bond. Om dit brevet te krijgen moesten de betrokken leden tenminste een jaar lang in het bezit zijn van het Eerste Ster-brevet en vijftien duiken tot 20 meter diepte (waaronder vijf in stromend water) hebben uitge voerd. Verder moeten proeven worden afgelegd op theoretisch gebied, in het zwembad en in buitenwater. Enkele van de geslaagden zullen ook trachten het Derde Ster-brevet te beha len omdat dit bevoegdheid geeft tot het afnemen van duikexamens. De nu ge slaagden zijn: F. Boon, J. Betsema, A. Looyer, B. van der Vis, J. van der Vis, L. Vlas, R. A. Zandstra, C. van Heer waarden, C. J. Eelman, C. Winkelman, R. de Vries en M. van der Loef. In september of oktober start de duikclub met een nieuwe opleiding voor het Eerste Ster-brevet. Nieuwe leden (die worden geacht deze opleiding te volgen) kunnen zich opgeven bij J. van der Vis, Peperstraat 40, Oosterend, telefoorv(02223) 614. Het mini-volleybaltoernooi dat zater dag in sporthal Ons Genoegen werd gehouden heeft zowel bij de jongens als de meisjes eerste plaatsen opgeleverd voor de vereniging Set-Up uit Kreiler- oord. De wedstrijden werden om 17.00 uur afgesloten. Van de deelnemende MST-teams behaalden de meisjes van Tevoko 1 een derde en de jongens van Tevoko 1 een tweede plaats. Bij de groep meisjes beginners eindigde na Set-Up 3 het Oosterender Smash 2 als beste Texelse team. De volledige uitslag zag er als volgt uit: Meisjes beginners: 1. Set-Up 3, 2. Smash 2, 3. Tevoko 3. Meisjes: 1. Set-Up 1, 2. WSOV 1, 3. Tevoko1. Jongens: 1. Set-Up 1, 2. Tevoko 1, 3. WSOV. Twee jonge Duitse vakantiegangers deden bij de politie aangifte van diefstal van hun integraal helmen. Zij hadden deze maandagavond rond 22.30 uur in de Kantoorstraat ter hoogte van dan cing De Jelleboog op hun motoren achtergelaten. Op woensdagavond 11 juli wordt er in de Hervormde kerk van De Koog een zangavond gehouden. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het Koger gemengde zangkoor Advendo o.l.v. Hans Kievits. Het is de bedoeling dat de aanwezigen zelf bepalen welke liederen er gezongen worden. Wie instrumentaal aan deze zangavond wil meewerken, wordt verzocht zich tijdig in verbinding te stellen met het interker kelijk recreatieteam in De Schuilhut, Parnassiastraat 2 te De Koog. Op dinsdag 10 juli wordt het tweede concert gehouden in de serie zomer avondconcerten in Texelse kerken. Dit concert wordt gegeven op het Scheuer- orgel in de Hervormde kerk van Den Hoorn door Harro en Engelien Kraal. De aanvang is 20.15 uur. Het programma is gewijd aan 'De familie Bach'. De naam Bach is verbon den aan een geslacht van Duitse com ponisten van het midden van de 16de eeuw tot het midden van de 19de eeuw. Indien men alle Bachs, die zich zich met muziek hebben bezig gehouden, bijeen wil brengen zou men een lijst krijgen van meer dan 50 muzikanten. De stamvader was Hans Bach die in 1626 overleed. Op het programma van het concert staan werken van de volgende Bachs: Johann Sebastian, Wilhelm Friede- mann, Johan Christian, August Wil helm, Carl Philipp Emanuel en Johan Christoph. De toegang tot het concert is gratis. Wel wordt er na afloop een kollekte gehouden, waarvan de opbrengst be stemd is voor het restauratiefonds van het kerkgebouw. Het volgende concert in deze serie wordt gegeven op dinsdag 17 juli wederom in Den Hoorn door de organist Johan M. Eilander. De wedstrijden voor dit van honkbal weghebbende oer-Nederlandse spel werden gespeeld in drie poules. De grotere scholen speelden in twee poules een halve competitie, een plaatsings wedstrijd (om eventueel het voordeel van een zwakke poule te niet te doen) en de slotfinales. Opmerkelijk vooral was het goede spel van de kleinere scholen. Ook zij speelden een halve competitie tegen elkaar, waarna direkt de eindstand opgemaakt kon worden. Dit jaar was het vooral een spannende strijd tussen de o.l.s. De Cocksdorp en de Redmer Üskaschool uit De Waal. Pas in de laatste wedstrijd viel de beslissing ten gunste van De Cocks dorp. De o.l.s. Eierland werd derde, de Door in exact twaalf uur zwemmend een afstand af te leggen van 38 km is de ploeg van de Texelse zwemvereniging TX 71 dit weekend eerste geworden in de nachtelijke zwemmarathon die in het zwembad Molenkoog werd gehouden. Verdeeld over 6 ploegen werd aan dit evenement door 54 zwemmers en zwemsters meegedaan. De start van deze monsterzwemtocht werd zaterdagavond gegeven door bur gemeester J. A. Engelvaart. Zondag ochtend pm 10.00 uur verlieten de laatste deelnemers het water. Hoewel de belangstelling gezien de nachtelijke uren waarop het evenement plaatsvond niet overweldigend was bleek er toch een redelijke belangstelling te bestaan. Enkele tientallen lieten zich door het minder goede weer (regen en wind) niet afschrikken en bleven hun favoriete teams voortdurend aanmoedi gen. De deelnemende ploegen waren af komstig uit Schagen, Medemblik, Anna Paulowna, Den Helder en Texel. De deelname van zwemvereniging De Stern uit Midwoud ging niet door maar er kon zaterdagnacht toch in zes banen ge zwommen worden omdat onder het publiek voldoende belangstelling bleek te bestaan om deze te bemannen. Het klassement zag er als volgt uit: 1. TX 71 (Texel) 38.000 m., 2. Oude Veer (Anna Paulowna) 36.800 m., 3. LD's (Medemblik) 34.750 m., 4. Aquarius (Schagen) 29.300 m., 5. Helderse Red dingsbrigade (Den Helder) 27.600 m. en 6. Geinbaan (publiek) 25.450 m. Het jaarlijkse slagbaltoernooi voor de basisschooljeugd dat traditioneel op de speelweide aan de Emmalaan in Den Burg werd gehouden heeft maandag morgen overwinningen opgeleverd voor de CVO-school en de o.l.s. De Cocks dorp. De CVO-school behaalde het kam pioenschap bij de grotere scholen door in de finalepartij de Jan Drijverschool (Den Hoorn) uit te schakelen. Bij de klienere scholen moest na een spannen de strijd de Redmer Üskaschool (De Waal) met een tweede plaats genoegen nemen. Drie poules Wat betreft de laagspanningsnetten en aansluitingen werd vorig jaar 7.583 meter grondkabel in het distributienet verwerkt. Daarmee was de totale lengte van het laagspanningsnet bij de jaarwis seling 331.650 meter. Voor tijdelijke leveringen, bouwstroom, nieuwe aan sluitingen, hernieuwde leveringen en uitgevoerde wijzigingen werden 585 aanvragen in behandeling genomen. Er werden 1.325 installatiekeuringen uitgevoerd waarvan ruim 55 procent op oude installaties betrekking had. In verband met de invoering van nieuwe brandveiligheidseisen voor de logies- verstrekkende bedrijven werden de elek trische installaties in deze verbruikers- groep eveneens gekeurd. Er werden keuringen verricht wegens de uitbrei dingsmogelijkheden van de dubbelta- rieftoekenning en de hierbij behorende kWh-meter uitwisselingen. Nadelig saldo Het nadelig saldo van de elektrici teitslevering bedroeg vorig jaar f6.754.472, Dit tekort ontstond door de relatief hogere productiekosten van de Texelstroomcentrale en de overeen gekomen gebondenheid van het bedrijf aan de PEN-tarieven. Als gevolg van de overname door het PEN werd het toegenomen nadelig saldo in belangrijke mate beïnvloed door het inkorten van de lopende verkoopperiode. Ook speelde hierbij de extra afschrijving op de volledig buiten gebruik gestelde diesel centrale van Den Burg en de eerste afschrijving op de nieuwe diesel-eenheid te Oudeschild een belangrijke rol. De met de energie en de waterpro ductie van de verticale verdamper sa menhangende brandstofkosten konden volledig aan ESMIL B.V. worden door berekend. Op dit onderdeel van de proefverdamper ontstonden daardoor geen toenemende kosten en kwam het geproduceerde water gratis ter beschik king van de elektriciteits- en waterpro ductie. De ingebruikname van het diesel aggregaat gaf belangrijke besparingen in het brandstofverbruik als gevolg van het veel betere warmtecijfer ten opzich te van de twee gebruikte turbo-genera toren. Gelijktijdig met de ingebruikname van het nieuwe dieselaggregaat werd begonnen met het bezien van contrac tuele basisgegevens van de kostenver- deelsleutels elektriciteit en water, zoals opgenomen in het leveringscontract met het PWN. Vooruitlopend op de uitkomsten van deze studie zijn de kosten van de waterproductie op basis van de bestaande overeenkomst voor lopig gesteld op f3.489.236,-. Het gehele nadelig saldo kon volledig bij het PEN in rekening worden gebracht. Chinese soldaten laten zich foto graferen voor de Verboden Stad in Peking. Deze opname is een van de ge slaagdefoto's, die Volkskrant-foto graaf Daniël Koning begin van dit jaar in China maakte. Pen keuze uit veertig foto's uit deze reportage is te zien van 23 juli tot en met 10 augustus in het raadhuis te Den Burg. De tentoonstelling is open op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Ook op de woensdagavond van 19.00 - 20.30 uur. De toegang tot deze tentoon stelling is gratis. Beatrixschool vierde en de Jacob Daal- derschool (Oosterend) klasseerde zich als vijfde. De uitslagen van de finalewedstrijden waren als volgt: Om 7e en 8e plaats: Lubertischool-CVO 2 16—14 Om 5e en 6e plaats: Thijsseschool 1-Thijsseschool 2 22— 7 Om 3e en 4e plaats: De Bruinvis 1-De Bruinvis 2 11 18 Om 1e en 2e plaats: CVO 1-Jan Drijverschool 14—12 En daarmee werd de eindstand: 1. en kampioen CVO 1, 2. Jan Drijverschool, 3. De Bruinvis 2, 4. De Bruinvis 1, 5. Thijsseschool 1, 6. Thijsseschool 2, 7. Lubertischool en 8. CVO 2. Hierbij moet echter nog vermeld worden dat het als vijfde geëindigde eerste Thijsseschoolteam door een slechter puntensaldo in hun poule maar net voor één van de ere-prijzen werd uitgeschakeld en dat de Lubertischool (zevende) in de laatste wedstrijden aanzienlijk beter speelde dan in het begin. Het Texelse slagbaltoernooi werd al met al een gezellig en sportief evene ment waarbij het enthousiasme van zowel kinderen als onderwijzend perso neel hoogtij vierde. Naast de belangstel ling van de deelnemers en hun als scheidsrechters optredende leerkrach ten bleek maandagmorgen ook veel interesse van de zijde van de ouders. Het is dan ook erg waarschijnlijk dat er volgend jaar opnieuw een dergelijk toernooi wordt gespeeld. Westduitse marken 100 f108,75 Belgische francs 100 f 6,44 Franse francs 100 f 46,50 Zweedse kronen 100 f 46,25 Zwitserse francs 100 f121,00 Deense kronen 100 f 37,00 Amerikaanse dollars 1 f 1,98 Engelse ponden 1 f 4,32 Oostenrijkse schillingen 100 f 14,90 Italiaanse lires 10.000 f 23,25 Spaanse peseta's 100 f 2,97 De 30-jarige Jan H. A. M. Kramer uit Hoogeveen is door de Welzijnsstichting Texel benoemd tot jeugdwerkbegelei der. Behoudens medische goedkeuring zal de heer Kramer op 15 augustus zijn werkzaamheden op het eiland begin nen. De stichting volgde met deze benoe ming de voordracht die was gedaan door het bestuur van de sectie jeugd- en jongerenwerk. Jan Kramer heeft op meerdere plaat sen uitgebreide ervaring in het jeugd- en jongerenwerk opgedaan. Hij werkte on dermeer bij jeugdhaven Cool te Rotter dam, als plaatselijk jeugdwerker te Spij- kernisse, in een open jongerencentrum te Rotterdam en laatstelijk in het Drent se Hoogeveen als sociaal-cultureel wer ker bij de Hervormde stichting voor jeugd- en volwassenenwerk. In Hooge veen had hij bovendien te maken met werkgelegenheid-scheppende activitei ten ten behoeve van jeugdige werk lozen.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 11