/M3END4 joi&h Benzinebram in garage Res.-kampioenschap voor cockerspanlel Nu ook catamaranvaren vanuit Oudeschlld Zorg dat uw gasten de Texe/toerist lezen! KRUISWOORDPUZZEL FAMILIEBERICHTEN Talentenjacht in Eierlandsche Huis Nieuwe adjunct bij muziekschool Zendinstallaties in geslag genomen Burgerlijke stand Bromfiets met helm gevonden Botsing op Postweg Crossbrommer in beslag genomen Auto bekrast Honden tussen schapen Drie hengels gestolen Kledingstukken ontvreemd 27-mc-er gesnapt Verkoopavond in „De Bijenkorf" Dertig gestolen fietsen in een week Verkeerscontrole iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiii Politie speelde voor kinderoppas Geslaagd PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG S JUU 1979 Bij een internationale hondententoon stelling in de Ahoy-hallen te Rotterdam heeft de Amerikaanse cocker spaniel 'Tri 'N' to Please van Texalmore' van Jenny Lagerveld en Joke Koopman het reservekampioenschap behaald. Voor dit tijdens het afgelopen week end gehouden evenement waren in totaal 1.600 honden ingeschreven. Het door de dames Lagerveld en Koopman ingezonden 10 maanden oude dier kreeg in de jeugdklas reuen het predikaat Uit muntend en een eerste prijs. Het reser vekampioenschap werd in de eindkeu- ring toegewezen. ondernemers - akti vi feiten Texel krijgt een tweede opleidings mogelijkheid voor catamaranzeilen. Het Watersportcentrum Duinker te Oude- schild start in samenwerking met het Zeilcentrum Texel op 14 juli met cursus sen vanuit de jachthaven. Men beschikt daarvoor over een Hobie 16 catamaran; mogelijk komt daar binnenkort een Dart bij. Er worden zowel ééndags als meer daagse cursussen gegeven. Het Watersportcentrum Duinker hield zich al bezig met windsurfopleidingen. Door de komst van de IWS- instructeur Rob Souverein (vroeger bij het Windsurfcentrum Texel) is de wind- surfopleiding van Duinker nu officieel erkend. Ingaande dinsdag 10 juli wordt wekelijks in het Eierlandse Huis een gezellige avond georganiseerd, die het karakter krijgt van een talenten jacht. Mensen die iets geks, goeds of leuks ten beste kunnen geven op het gebied van muziek, zang, buik spreken, conference etc. worden uit genodigd op die avond hun beste beentje voor te zetten. Het hoeven geen hooggestemde cul turele prestaties te zijn. Mensen die op hun handen kunnen lopen, gekke bekken kunnen trekken, toneelstukjes kunnen opvoeren e.d. zijn welkom. Zij worden verzocht zich vóór dinsdag 10 juli om uiterlijk 19.00 uur op te geven bij Het Eierlandsche Huis of bij de recreatieleiding van De Krim en de Sluftervallei. Zowel kinderen als vol wassenen zijn welkom, ook als toe schouwers. Aanvang 20.30 uur. Tussen de bedrijven door wordt bingo ge speeld. De Welzijnsstichting heeft de heer B. Kemper uit Schagen per 1 augustus benoemd tot adjunct-directeur van de Texelse muziekschool. Bert Kemper is reeds in dienst bij de muziekschool als leraar accordeon en slagwerk. Hij zal zich binnenkort te De Cocksdorp vesti gen. De politie heeft zaterdag en zondag twee Duitse vakantiegangers geverbali seerd, omdat zij in het bezit bleken van een 27-mc installatie. De apparatuur is in beslag genomen. Beide eigenaars zeiden te veronderstellen, dat in dit opzicht de Duitse wetgeving gelijk was aan de Nederlandse. van 13 juni t/m3juli 1978 Geboren: Erik Jan, zv. Jozef C. Veeger en Sjoerdje Ferwerda; Marten Jouke, zv. Jentje de Vries en Janneke W. de Boer; Ramon, zv. Johannes van der Star en Geertruida van Boven; Robert, zv. Antonius van Beek en Petronella T. van Heerwaarden; Marijn, zv. Bernardus Greijdanus en Jitske Aartsma; Bastiaan Willem, zv. Gerardus T. Witte en Julia M. Matthee; Jothan, zv. Johannes Purmer en Cornelia H. Nijs; Pepijn, zv. Marinus H. A. Janssen en Wilhelmina Veldkamp; Hendrik Jo hannes Ronny, zv. Carel C. H. Barhorst en Engelbertha G. M. Boogaard; Maris- ka, dv. Johannes J. W. Witte en Margaretha G. Zijm. Ondertrouwd: Herman van der Beek en Karin J. Boon; Gerardus J. Keesom en Joanne C. van der Wees; Jacob Sipsma en Louise Beijert; Jan van der Kooi en Anja H. van Opstal. Overleden: Siets Ellen, oud 76 jaar, wonende te Den Burg; Nanning J. Kikkert, oud 76 jaar, wonende te Den Hoorn; Baukje Smit, wv. Boon, oud 84 jaar, wonende te Den Burg; André F. Reitsma, oud 39 jaar, wonende te Den Burg; Gerritje Kuiter, ev. Visser, oud 73 jaar, wonende te 't Horntje. Omdat men niet wilde uitsluiten met een misdrijf te maken te hebben heeft de politie zich donderdag geruime tijd bezig gehouden met de vondst van een verlaten damesbrommer en een bromfietshelm in de slootkant van de Laagwaalderweg halfweg De Waal en Oudeschlld. Een zoekactie, waarbij men via het verzekeringsbewijs achter de eigenaar of eigenaresse probeerde te komen, wees uit dat de tweewieler op naam stond van Garage Dros in Midden-Eier- land. Telefonisch contact leverde ver volgens op dat men de bromfiets daar had uitgeleend aan een in polder 't Noorden woonachtige jongeman (C.A.P.). Toen deze eenmaal was opge spoord bleek dat P. bij een proefritje over het eiland op de Laagwaalderweg panne had gekregen. Hij had toen zijn helm in de kant van de weg achtergela ten en getracht het voertuig te repare ren. Toen hem dat niet lukte en hij ook de helm niet meer kon vinden had hij de reis te voet vervolgd. Zijn voornemen om de volgende dag de garage te bellen bleek overbodig. Bij een aanrijding op de Postweg hebben zaterdagmiddag twee personenauto's schade opgelopen. Persoonlijke ongelukken waren er niet. De botsing vond plaats toen de uit noordelijke richting komende mevr. G. v. B.-J. uit Loenen/GId., met haar Renault 4 een links van de Postweg gelegen zijweggetje wilde inrijden. Omdat juist op dat moment de Duitser G. K. haar aan het inhalen was, botste hij achterop het voertuig van mevr. Van B. De Ford personenauto van K. had als gevolg van de aanrijding schade aan zijn voorspatbord, bumper en koplamp. De Renault liep deuken op aan het achterscherm en zowel het linker ach terwiel als linker achterverlichting en - achterbumper. In Den Burg heeft de politie zondag een 14-jarige bromfietser betrapt op rijden met een crossbrommer, die van diverse niet toegestane onderdelen was voorzien en bovendien niet verzekerd bleek. De tweewieler is in beslag geno men en zal worden gesloopt. A. A. Kunst uit Den Burg deed aan gifte van vandalisme aan zijn auto, die hij woensdagavond in een gemeen schappelijke garage had neergezet. Toen hij zijn voertuig zaterdag weer op haalde ontdekte hij dat zowel het rechtergedeelte van de motorkap als de kofferdeksel was bekrast. De politie deelde zondagmiddag een waarschuwing uit aan een nabij De Waal woonachtige landbouwer, omdat zijn twee honden tussen de schapen van de heer G. Rikkenberg (De Staart) liepen. Er bleek geen schade te zijn veroorzaakt. De honden werden door de eigenaar opgehaald. Vanaf de camping Kogerstrand wer den in de nacht van zondag op maan dag in totaal drie kostbare zeehengels gestolen die door "de eigenaars achter hun tent waren neergezet. H.A.v.d.V. uit Hilversum raakte twee hengels kwijt waarvan een van het merk Amazone met Albatros-molen f164,— en één van het merk Volglas met een Ru-molen f170, De uit Andijk afkomstige J.A.V. miste een vier meter lange zeehengel met een gele molen ter waarde van f150,-. Een uit Beusichem afkomstige me vrouw die op de camping Kogerstrand verbleef deed dinsdag aangifte van diefstal van enkele kledingstukken. Zij had deze in het op het kampeerterrein gevestigde waslokaal achtergelaten. Van de in Den Burg woonachtige Th.v.d.M. werden maandag een 27 mes installatie en een meertonige hoorn in beslag genomen. De man had beide zaken in zijn auto ondergebracht en liep bij een politiecontrole tegen de lamp. Door de vrouwenvereniging van de Gereformeerde gemeente te Oosterend wordt op dinsdag in dorpshuis De Bijenkorf de jaarlijkse verkoopavond gehouden. Bij hetgeen te koop wordt aangeboden behoren ondermeer zelf gemaakte speelgoedbeesten, wandkle den, pannenlappen en ook cake en koek. Er zijn tevens boeken en kaarten te koop. De opbrengst van deze verko ping komt ten goede aan de zending en de gehandicaptenzorg. De aanvang is 19.30 uur. Omdat in de afgelopen week in totaal ruim dertig meldingen van gestolen fietsen zijn binnengekomen heeft de politie de indruk dat het publiek er nog steeds te weinig van doordrongen is dat men zijn of haar fiets na gebruik goed afgesloten dient weg te zetten. Hoewel al het mogelijke wordt gedaan om de, hoofdzakelijk in Den Burg en De Koog ontvreemde tweewielers op te sporen doet de politie een beroep op alle fietseigenaars hun eigendommen zodanig achter te laten dat anderen niet in de verleiding komen er mee te gaan toeren Bij verkeerscontroles in de Koger Dorpsstraat werden dinsdagmiddag in totaal 90 voertuigen aan een inspectie onderworpen. Een zestal mocht om de volgende redenen een bekeuring in ontvangst nemen: éénmaal wegens het ontbreken van een copy deel 3, twee maal wegens gladde autobanden, twee maal wegens een lekkende uitlaat en één maal wegens defecte remmen. Voorafgaand aan deze controle-actie liepen twee bromfietsers tegen een proces verbaal op omdat zij te hard reden l||||lllll||||lllll||||lllll||||lllll||||lllll|U|IIUI||i|lllll||||IIUI||||llllll|||ll De politie van De Koog heeft tijdens de drukbezochte braderie dinsdag tweemaal voor kinderoppas moeten spelen. Er werden na elkaar een jonge tje van 2 en één van 6 jaar oud bij het bureau afgeleverd omdat zij moederziel alleen in de Dorpsstraat liepen. Beide kinderen konden na ruim een uur weer aan de respectievelijke ouders worden afgeleverd. Lia Barhorst slaagde aan 'De Vijf sprong' te Den Helder voor de 1-jarige INAS-opleiding. SI 62 Horizontaal: 2. vieze lucht 7. deel van een boom 9. sprookjesfiguur 10. grote menigte 12. voldoende gekookt 13. vogel 14. gewicht 16. mak 17. lyrisch gedicht 18. klopje 19. water in Brabant 20. aartsbisschop (afk.) 22. Engels lidwoord 24. op de wijze van 25. windrichting (afk.) 28. knaagdier 31. nederigheid 34. deel van de bijbel (afk.) 35. bijwoord 36. oxyderen 41. beschadigingen 45. bijwoord 46. voorzetsel 47. kloostervoogd 48. titel (afk.) 49. langspeelplaat (afk.) 50. mandje 52. in orde 54. lopend touw 56. noodsein (afk.) 57. aanspreektitel 58. hulpmiddel bij het kijken 60. hennepbraak 61ontkenning 63. verharde huid 64. rivier in Frankrijk Verticaal: 1fijn weefsel 3. Aziaat 4. reeds 5. onbep. voornaamwoord 6. vlaktemaat 7. veelkleurig 8. deel van een etmaal 10. Spaanse titel 11tijdelijk gebruik 15. land in Azië 17. deel van de V.S. 19. Engels bier 21. een zekere 23. boom 24. administratie-troepen (afk.) 26. persoonlijk voornaamwoord 27. godin 29. transportonderneming (afk.) 30. sluis 32. snijwerktuig 33. een zekere 37. rivier in Duitsland 38. tot en met (afk.) 39. water in Utrecht 40. bijwoord 41kogelmaat 42. vlug 43. meisjesnaam 44. lekkernij 47. putemmer 51. vrucht 53. aanw. voornaamwoord 55. vragend voornaamwoord 57. bevel 59. waterdoorlatend 62. water in Friesland Voor de toeristische evenementen wordt verwezen naar de 'Recre-aktief'- bijlage. Donderdag 5 juli Van 10.30 -12.00 uur wordt op het plein van de Thijsseschool 'kermis' gehou den ter gelegenheid van het afscheid van mej. S. C. Hazewinkel. Om 20.00 uur begint op de Groeneplaats de 'Taptoe Texel 1979'; het opmar cheren van de korpsen vangt aan om 19.30 uur. In de Hervormde kerk van De Cocks dorp wordt het interkerkelijk avond gebed gehouden, 19.30 uur. Vrijdag 6 juli Vanaf 17.30 uur bestaat in hotel De Lin- deboom-Texel gelegenheid voor ie dereen om afscheid te nemen van de heer Veldhuis als hoofd van de CVO- school. In 'De Schuilhut' wordt onder auspiciën van Youth for Christ koffiebaravond gehouden; 20.30 uur. In het gebouw Haven 17 te Oudeschild houdt de windsurfclub Texel leden vergadering; aanvang 20.00 uur. Zaterdag 7 juli Op het vliegveld Texel geeft het Campa- ri-parateam een spectaculaire demon stratie parachutespringen; aanvang 17.00 uur. Zondag 8 juli Om 14.00 uur begint te Oosterend de autocross. Bij paal 21 (De Koog) wordt een wind- surfwedstrijd gehouden; start om 13.00 uur. Maandag 9 juli Siem de Waal uit Zuid-Afrika draait voor leden van de afdeling Den Burg van de Ouderenbond oude Texelse films in 'De Hollebol'; 20.00 uur. Dinsdag 10 juli De Gereformeerde vrouwen van Ooster end houden in dorpshuis De Bijenkorf een verkoopavond; aanvang 19.30 uur. De Sportvissersclub houdt van 19.30 - 21.30 uur een wedstrijd aan het strand van paal 17. VASTE DATA Iedere woensdag wordt in gebouw De Hollebol aan de Burgwal (achter het postkantoor) van 10.00 tot 12.00 uur een contactochtend gehouden van de Texelse WAO-groep. Men kan daarbij ondermeer biljarten, sjoelen en kaar ten. Iedere dinsdagochtend wordt van 9.00 tot 10.00 uur in sportzaal ,,De Ferre- ver" o.l.v. Han Brusselaar huisvrou- wengymnastiek gegeven. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardfaan 147) kan dagelijks oud papier worden" gedeponeerd in de daar opgestelde container. Ernstige gasstoringen (defekte hoofdlei ding e.d.) kunnen dag en nacht worden doorgegeven aan het Gasbe drijf Tier, telëföön (03440) 147411 Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouw. Maandags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220) 4185. NVSH-informatiecentrum, -middelen depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaar zijn iedere maandag van 20.130 - 21.00 uur geopend en telefonisch be reikbaar onder nummer 3241. Con; tactpersoon mevrouw Blanken, Tjak- kerstraat 35. Den Burg. De Autobusonderneming Texel ver zorgt op donderdagmiddagen (14.00 - 17.30 uur) rondritten over het eiland waarvoor belangstellenden zich bij de WV kunnen laten inschrijven. In hoofdzaak wordt de Texelroute ge volgd. Onderweg maakt men een koffiestop bij café-eethuis Catharina: hoeve. De buskosten ziin 76,75 per persoon (kinderen 73,25). De tripa gaan alleen door als er volddendte be langstelling is (minimaal 30 perso- nen). Elke maandagavond vanaf 20J30 uu7 worden in 'De Lindeboom-Texel* open bridgedrives gehouden. Deel nemers moeten zich uiterlijk 19.45 uur aanmelden en betalen 77,50 per paar. Iedere dinsdag om 19.00 uur start bij de; Texelse Autocentrale aan het Schil; derend een trainingstoertocht op de fiets, georganiseerd door de Wieier vereniging. Elke maandagavond vanaf 20.00 uur kan in hotel „De Lindeboom-Texel" worden deelgenomen aan bridge- i drives, georganiseerd door de veren ging „Groot Slam". Kosten 77,5( per paar. Gisterochtend brak brand uit in garage Nagy aan de Ruigendijk bij de Koog. Het vuur kon met eigen middelen worden gedoofd. Men was in de garage bezig aan een op de depanche-brug staande perso nenwagen met een brander werden bepaalde onderdelen los gemaakt. Mogelijk als gevolg van een lek in de benzineleiding of benzinetank van de wagen kwam benzine vrij die in brand vloog Er ontstond een flink vuur Een eerste poging tot blussen mislukte omdat de poederblusser dienst weigerde. Een tweede blusser deed het wel en daarmee was het vuur spoedig onder controle. De inmiddels gearriveerde brand weer hielp met het naar buiten brengen van de auto. In het motor--' gedeelte van de wagen is nogal wat schade ontstaan 19 juli 1979 vieren wij met onze ouders en groot ouders D. G. van Baak en A. van Baak Maddarom hun 50-jarig huwelijksfeest. Westwoud: let en Frans Koen, Go Den Burg: Co en Jo Rim, Jaap, Annette Andijk: Klaas Den Burg: Han en Sienie Suzanne, Margriet Andijk, juli 1979 Kleingouw 67. Receptie om 20.00 uur in „Cultura", Kleingouw te Andijk. Voor uw blijken van belangstelling betoond na het overlijden van onze zuster en tante MARIE KEIJSER, zeggen wij U, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. A. G. van Dijk-Keijser J. van Dijk Den Burg, juli 1979. Mijn hartelijke dank voor de vele attenties tijdens mijn verblijf in het zieken huis en bij mijn thuis komst. Mevr. J. J. van Rossem- Bruynzeel Hiermee wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de vele kaarten en cadeaus, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ontvangen. M. van Maldegem- Kooger Mede namens mijn man en kinderen bedank ik ieder voor de brieven, kaarten, bloemen en fruit schalen en andere ca deaus, die ik in het zie kenhuis en bij mijn thuis komst heb mogen ontvan gen. Mevr. A. van Rossum- van Dongen Mijn hartelijke dank voor het medeleven, in welke vorm dan ook, tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. J. Bremer-Vlaming Mulderstraat 1a, Oosterend.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2