Sk ten van 14 tot en 1 I Wat is Recre-a I i I I V i ZATERDAG 14 JULI ZONDAG 15 JULI MAANDAG 16 JULI DINSDAG 17 JULI i i i i i R WOENSDAG 18 JULI iSJUfSBBÊL- Koop „Texeltoerist" I I, I I I i i i i I i I 1,1 lb I I I l Een paar jaar geleden startte in Nederland de aktie Sport Real met als doel de sportieve recreatie te bevorde- J ren. Ook de Texelse Sportraad deed mee. In de loop der J V/ jaren is daar een organisatie uit voortgekomen die ope- reerde onder de naam Recre-aktief Texel. Over het hele eiland kunt u 's zomers de mensen van Recre-aktief te- W W, genkomen in hun gele trainingspakken. Daarnaast zijn in W, de verschillende dorpen van het eiland andere Op die manier proberen zij een handje mee te helpen om de bezoekers van M Texel te informeren en hen te verlossen van de vele folders en program- 22 ;2j ma's die zij steeds weer aangeboden krijgen en die vaak op straat belan- v/, Texel te informeren en hen te verlossen van de vele folders en program- r/j ma s den Dit programma probeert een zo compleet mogelijk beeld te geven van 22 alles wat er deze week op Texel te doen is. U kunt het wekelijks vinden als 2z gratis bijlage in de ,,Texeltoerist" en in de Texelse Courant van vrijdag. M Het wordt verder los verspreid op campings, maandags op de markt in 22 Den Burg wordt het uitgedeeld door de recreatieleiders van Recre-aktief. 22 Deze mensen, waarvan de meesten afkomstig zijn van het CIOS UIT 22 Heerenveen, verzorgen de sportieve recreatie op het eiland. Voor een K 22 periode van zeven weken in de zomer is er steeds een twintigtal van hen W op Texel. De meesten werken op campings of in de dorpen, maar er is ook 2% 22 een mobiel team dat overal op het eiland actief is. Dat zij met hun activiteiten in een behoefte voorzien blijkt wel. Vorig jaar deden er zo'n W dertigduizend mensen mee I H i H r - r*SL De Rommelkapelspeelt tijdens de Oesterender romme/tjesmarkt Vanaf 13.00 uur wordt in de straatjes van het dorpscentrum van Oosterend rommeltjesnifirkt gehouden. Allerlei artikelen die het afgelopen jaar door de Oosterenders voor dit doel bijeen zijn gebracht, worden te koop aangeboden. Ook kan worden meegedaan aan spelletjes zoals het Rad van Avontuur, waarbij leuke prijzen zijn te winnen. Voor muzikaal entertainment zorgt de „Rommelkapel". Al vanaf 10.00 uur 's morgens wordt gebakken vis verkocht. De opbrengsten van het evenement Kennis maken met de wlndsurfsport bij het strandje van DIJkmanshtjzen. Bij het waddenstrandje van Dijkmans huizen (aan de oostkust tussen Ooster end en Oudeschild) houdt de Texelse windsurfclub een wedstrijd, waaraan ook door toeristen kan worden meege daan. Start om 11.45 uur. Inschrijfgeld f7,50 (leden f 5, Deelnemers moeten zelf een zeilplank meebrengen. In hel Eierlandsche Huis in De Cocks- dorp wordt film gedraaid (boven 14 jaarl. Entree f4, aanvang 20.00 uur. Om 14.00 uur start op de Hogeberg (Schansweg bij Den Burgl voor jeugd herberg Panorama een spectaculaire zeepkisten- en autopedrace Aan dit op Texel traditionele evenement kun nen kinderen met zelfgebouwde zeep kisten meedoen. Na een aanduwaf- stand van 10 meter gaat het verder zonder aandrijving heuvelafwaarts. Winnaar is diegene, die de langste afstand aflegt. Hetzelfde geldt voor de autopedrace, waaraan kinderen t/m 8 jaar kunnen meedoen. Nieuw is dit jaar dat over alle keren dat de races gehouden worden, ook een totaalklas sement wordt opgemaakt. Wie in totaal het beste eindigt, krijgt de wisselbeker. Er wordt onderscheid gemaakt tussen zeepkisten met grote wielen en zeep kisten met kleine wielen. Voor de autopedrace worden allemaal gelijke wedstrijdautopeds gebruikt. Deelname is gratis. Omstreeks 16.00 uur begint op het strand van De Koog bij paal 21 („Camel Club"-paviljoen) een demon stratie parachutespringen uitgevoerd door het demonstratieteam van het paracentrum Texel. Bij het Hoornderslag (strandpaal 9) wordt een strandloop gehouden, aan vang 19.00 uur. Inschrijfgeld f2,50 p.p. Afstanden naar keus vier of acht kilo meter. leder die de eindstreep haalt, ontvangt een herinneringsvaantje. Om 11.30 uur begint het open kam pioenschap brandingzeilen voor cata marans georganiseerd door de Kustzeil- vereniging Westerslag. De tweede start is om 14.30 uur. p organisaties actief die allerlei evenementen organiseren, zowel voor Texelaars als voor de gasten. 22 Recre-aktief Texel en die organisaties werken samen bij de uitvoering van al die dingen. Verder geven zij, in nauwe samenwerking met de redac- oy tie van het blad „Texeltoerist", ook een gezamenlijk weekprogramma uit. yfa Op die manier proberen zij een handje mee te helpen om de bezoekers van Elke week fs er volksdansen, deze keer op de camping „Kogerstrand". 10.00 uur: De opvallende Recre-aktief bus staat op de markt in Den Burg. De recreatieleiders kunnen u daar alle informatie geven over de activiteiten van de komende week. Op het strand bij De Koog zijn vanaf 14.00 uur strandspelen voor ieder een. Hockey, jeu de boules, strand tennis, volleybal, er is voor iedereen wel iets waar hij aan mee kan doen 19.00 uur: Op het voetbalveld van cam ping Dennenoord aan de Grensweg is een minivoetbaltoemooi. Er wordt gespeeld op een veld van ongeveer 20 bij 50 meter met teams van zes per sonen. De regels zijn ongeveer gelijk aan die van het normale voetbal, maar voetbalschoenen zijn verboden. De in schrijving kost 1 gulden per persoon en iedereen die mee wil doen is welkom. De teams die zich inschrijven worden verzocht op tijd op het veld aanwezig te zijn. Bij voldoende deelname wordt een aparte jeugdpoule gevormd (t/m 14 jaar). 20.00 uur: Volksdansen op camping Kogerstrand. Het is géén demonstratie. Het is de bedoeling dat iedereen mee doet. De recreatieleiders hebben een uitgebreid repertoire van dansen die u in vijf minuten onder de knie hebt, en waaraan jong en oud kan meedoen. Tussen 14.00 en 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Den Hoorn rondleidingen gegeven In de Hervormde kerken van De Cocks- dorp en De Koog worden dia-avonden over Texel gehouden, aanvang 20.00 uur. Het mobiele team van Recre-aktief is vanaf 14.00 uur in het zwembad met allerlei spelen in en rond het water. Alle bezoekers van het zwembad kun nen hieraan gratis deelnemen. Er wor den ook jeu de boule-wedstrijden ge houden. Maar ook als Recre-aktief er niet is kunt u natuurlijk terecht in zwembad Molenkoog in Den Burg. Het is een 25-meter openluchtbad, dat u kunt vinden aan de Slingerweg in Den Burg. (Volg de bordjes). Het is iedere dag geopend van 10.10 tot 17.30 uur en woensdags tot 18.30 uur. Op zater dag gaat het bad om 17.00 uur dicht en op zondag een uurtje later open. De toegangsprijs voor kinderen (t/m 16 jaar) bedraagt f2,35 en voor volwasse nen f3,15. Een 10-badenkaart kost resp. f19,— en f25, Om 19.00 uur begint bij het Eierland sche Huis in De Cocksdorp een volley- baltoemooi. waaraan door iedereen kan worden meegedaan. Deelnemers bijdrage f1p.p. komen ten goede aan het plaatselijke verenigingsleven. Om 20.00 uur wordt de markt afgesloten met een wedstrijd gekostumeerd voetbal. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Ankerpark te Oudeschild (het plantsoen tegenover de R.K. kerk) kunst- en antiekmarkt gehouden. Om 20.30 uur begint in Het Eierland sche Huis te De Cocksdorp een dans avond onder leiding. r-w Samen flatsend Texel varkannen. 10.00 uur: Vanaf camping De Koornaar aan de Grensweg start een fietstocht van ongeveer 25 kilometer die langs de mooiste plekjes van Texel voert. Deel nemers krijgen een routebeschrijving mee die wijst op de verschillende bijzonderheden en bezienswaardighe den onderweg. Aan het eind ontvangt u een lekker bakje soep. De kosten van de fietstocht bedragen f2,50 per per soon. 14.00 ur: Op het strand bij paal 15 (Westerslag) zijn er strandspelen. ledereen is daar welkom om mee te doen aan spelen als volleybal, strand tennis, hockey, kastelen bouwen en verder alles waar je zin in hebt. Uiter aard moet het weer een beetje meewer ken. Als het weer slecht is gaan we naar de Recre-aktief tent aan de Nika- del in De Koog. Die is iedere dag open voor iedereen die maar binnen wil lopen. Er is daar van alles te doen op het gebied van creatieve en sportieve spelen voor kinderen èn voor volwasse nen. 14.00 uur: In De Koog is de wekelijkse braderie. U kunt meedoen met uiteen lopende activiteiten en allerlei lekkere dingen proeven. Voor alle winkels in de Koger Dorpsstraat zijn stalletjes opge- Het blad dat u nu in han den heeft is gratis. Het is een wekelijks verschijnend overzicht van onder meer de dagelijkse evenemen ten, speciaal georganiseerd voor de vakantiegangers. Wie nog veel meer wil we ten over Texel en over wat daar is te beleven wordt aangeraden het blad „Texeltoerist" te kopen i/1,50). In dit fraai uitge voerde magazine vindt u uitgebreide informatie: kaarten van Texel en de dorpen, bus/bootdienstre geling, hoogwatertabel, wandelroutes, excursies, musea, autodealers, bank- vestigingen, medische diensten, verhuuradressen van paarden, fietsen en bolderwagens, exposities, belangrijke adressen en allerlei wetenswaardighe den. „Texeltoerist" plus de gratis R eer eaktief-bijlage vormen een compleet pakket informatie, ver zorgd in nauwe samenwer king met en gecontroleerd door de VW en de plaat selijke overheid. Ook met tekst in Duitse taal. Wie méér wil maken van zijn vakantie op Texel kan „Texeltoerist" niet missenl KAUFEN SIE „TEXELTOERIST" Die Broschüre, sie Sie im Augen- blick festhalten, ist kostenlos. Es ist eine Übersicht, wöchentlich heraus- gegeben, über die taglichen Ver- anstaltungen, extra für Urlauber organisiert. Wer jedoch noch mehr über Texel wissen möchte, und was man hier untemehmen kann, dem wird angeraten, siph die ZeNung „Texeltoerist" zu kaufen (Hfl. 1,50). In dieser interessanten Zeitschrift, die alle drei Wochen herausgege- ben wird, finden Sie umfassende Informationen, u.a. Landkarten von Texel und den Dörfern, An- und Abfahrtszeiten der Busse und Fah- ren, Gezeitentabellen, Karten über Wandarwege und Ausflüge, Museen, Adressen der Autovertre- tungen. Banken und allerlei Wis sen swertes. „Texeltoerist" bildet zusammen mit dem gratis Prospekt ein kom- plettes Informationsprogramm. das in enger Zusammenarbeit mit dem Verkehrsverein und der örtllchen Behörde zusammengestellt und überwacht wird. Der „Texeltoerist" enthalt auch Artikel in deutscher Sprache. Wer mehr aus seinem Urlaub machen möchte, muss den „Texeltoerist" lesen. -4 I - - •L 3 •i: steld. Ook allerlei oude ambachten en niet-commerciële organisaties bieden met hun stands een interessant schouwspel. Tot acht uur 's avonds kunt u voor de braderie in De Koog terecht. Eveneens om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog een kerkentocht die u langs de kerken op het zuidelijke deel van het eiland voert. In Den Hoorn en Oude schild zijn er rondleidingen in de Her vormde kerken. 19.00 uur: Op het voetbalveld van ZDH bij Den Hoorn organiseert Recre-aktief een volleybaltoernooi Het is géén toernooi voor uitsluitend ervaren volley balspelers, iedereen kan meedoen. Ook gemengde teams zijn welkom. Inschrij ving kost 1 gulden per persoon. Als u zes mensen bij elkaar hebt en wilt mee doen, zorgt er dan wel voor dat u op tijd aanwezig bent, dan kunnen we vlot starten. Er wordt op tijd gespeeld en het duurt meestal tot ongeveer 10.00 uur, afhankelijk van het aantal deelne mende teams. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt in het gebouw naast de Hervormde kerk aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp hand- In dorpshuis De Waldhoorn te Den Hoorn vertoont vogel wachter C. Kok dia's van vogels en planten uit Texelse natuurgebieden, aanvang 20.00 uur. Entree f2,50, kinderen tot 14 jaar f1.-. werkmarkt gehouden, georganiseerd door de Hervormde zusterkringen. Al lerlei zelfgemaakte handwerken, pop pen e.d. worden te koop aangeboden ten bate van de kerk. 20.15 uur: In de Hervormde kerk van Den Hoorn wordt een concert gegeven door organist Johan M. Eilander. Ge speeld worden werken van o.a. J. Pachelbel, J. G. Walther, J. S. Bach en W. Fr. Bach. De toegangsprijs is gratis, maar ten bate van de kerkres tauratie wordt wel een kollekte gehou den. Om 19.30 uur begint op de camping Dennenrust aan de Grensweg een volksdansprogramma, georganiseerd door het mobiele team van Recre- aktief. Bij het strandje van Dijkmanshuizen (aan de oostkust van het eiland tussen Oudeschild en Oosterend) kan iedereen kennismaken met de windsurfsport. Windsurfen is de laatste jaren ook op Texel sterk in opkomst. Het Recre- aktief-team werkt bij de demonstratie samen met het Windsurfcentrum Texel. Als de (weers)omstandigheden „echt" surfen niet toelaten, wordt getoond dat met de windsurfplank nog allerlei ande re dingen mogelijk zijn. Aanvang 14.00 uur. In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp wordt een talentenjacht gehou den, aanvang 20.30 uur. leder die iets kan of denkt te kunnen op het gebied van muziek, zang, conference, buik spreken, acrobatiek, etc. wordt ver zocht mee te doen en zich ruimschoots voor het aanvangstijdstip op te geven bij de leiding van het Eierlandsche Huis. Tussen het gebodene door wordt bingospel gespeeld. Entree is gratis. Op het sportterrein van de vereniging ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn begint om 19.00 uur een volleybaltoer nooi, waaraan door iedereen kan wor den meegedaan. Omstreeks 20.00 uur wordt op het veld een landing door parachutisten uitgevoerd. Om 19.30 uur begint op de campintj Loodsmansduin bij Den Hoorn een volksdansprogramma, georganiseerd door het mobiele team van Recre- aktief. Om 22.00 uur begint op de barbecue plaats aan de Randweg in het dennerf- bos een groot feast, dat we Country Style hebben genoemd. Veel Ierse en Schotse volksmuziek, dansen en eer hapje eten. Er zijn muzikanten, maar het is de bedoeling dat het feest met z'n allen wordt gemaakt, leder mag er zijn eigen bijdrage aan leveren. Wie een muziekinstrument heeft, moet dat be slist meenemen. De barbecueplaats aan de Randweg is bereikbaar vanaf de Ruyslaan. Wie op dit feest wik komen, moet zich wel tevoren opgeven. Dat kan tot dinsdagmiddag 12.00 uur bij de VW-bureaus tegen betaling van f5,- De sportvisclub houdt aan het binnen water van de Oorsprongweg in de pol der Eierland een hengelwedstrijd, spe ciaal voor gasten, van 19.30 tot 21.30 uur. Voorgeschreven aas: worm. 11.00 uur: Texel staat deze zomer in het teken van de jeu de boules. Dit spel, waar jong en oud plezier aan kan beleven is in Nederland nog veel te weinig bekend. Daarom zijn er nu regelmatig concoursen. Wekelijks op de campings en verder regionale en Texelse kampioenschappen. Natuurlijk is niet iedereen op de hoogte van de spelregels, maar dat is geen probleem. Spelregelboekjes en speelmateriaal zijn in voldoende mate aanwezig. Om 11.00 uur in het park achter het raadhuis van Den Burg beginnen de wedstrijden, ledereen is welkom en de deelname is gratis. Om 14.00 uur begint in Den Burg de wekelijkse folkloredag. Wandelend door de „Krakeling" kunt u de oude

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 6