f a,w-»jjrj 1 Voor het weekend DONDERDAG 19 JULI VRIJDAG 20 JULI te ZATERDAG 21 JULI ZONDAG 22 JULI F? Pllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli van 14en 15 juli 1979 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek I Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen rooms-katholieke kerk Kerkdiensten DE COCKSDORP DE WAAL OOSTEKENO WEVERSTRAAT GROENE PLAATS IE KOOG STENEN PLAATS BINNENBURG gravenstraat DE KOOC DE DENNEN RECRE-AKTIEF - 14 TOT EN MET 22 JUL11979 busstation Plattegrond van hat centrum van Den Biwg wm dederdrachten bewonderen, de stalle- :jes en de demonstraties oude ambach- :en bekijken. Op het bijgaande kaartje /an het centrum van Den Burg kunt u tien waar de stalletjes allemaal staan. Verder zijn er vele attracties zoals draai orgel, ponyrijden voor de kinderen, weegschaal met schandblok, de man denmaker, kaarsenmaker, nettenboe- ter, houtsnijder, de poppenkast, het koekschilderen en de kinderspelen. U kunt kijken naar glas graveren en glas in lood maken. Ook de pottendraaier is aanwezig. Op het grote podium op de Groene- plaats wordt een nationale schapen- scheerwedstrijd gehouden, aanvang 14.00 uur. Om 16.00 uur kinderspelen en een optreden van de kinderdansgroep. Vanaf 19.45 uur loopt de drumband DEK uit Den Hoorn door Den Burg en eindigt op de Groeneplaats. Om 20.00 uur treedt op dat plein de dansgroep oude dansen op, samen met de boerenkapel. Vanaf 21.30 uur kunt u dansen in hotel De Lindeboom-Texel, opgeluisterd door vele personen in klederdracht. Nu en dan dansen de Texelaars een oude dans, zoals de Valeta, de Kruispolka en de Spaanse Wals, waarbij ook de gasten betrokken zullen worden. Ook in hotel De Zwaan kunt u gezellig dansen. De Hervormde kerk te Den Burg houdt tijdens de folkloremiddagen open huis van 14.00 tot 17.00 uur. De organisatie berust bij de plaatselijke afdeling van de Raad voor het Zomerwerk, waarin de Doopsgezinde en Hervormde gemeen te, de Gereformeerde en Rooms-katho- lieke kerk zijn vertegenwoordigd. Doel is in de eerste plaats dienstverlening aan de gasten. Daartoe is een boeken tafel ingericht met allerlei lectuur van kerkelijke aard en foldermateriaal. Verder is er een stand van Amnesty International en is er gelegenheid om Tanzania-koffie en -thee aan te schaf fen. Voor het eerst dit jaar is er gelegenheid om in de kerk een kopje koffie met cake te nuttigen. De opbrengst hiervan is bestemd voor een diakonaal project in Ghana: moeder- en kinderzorg in Tamalé. Van 14.30 tot 15.30 uur wordt het orgel bespeeld door een der plaatselijke orga nisten. p Op het strand van paal 28 (Krimslag bij De Cocksdorp) wordt een strandloop gehouden. Inschrijven vanaf 19.00 uur. Het is een wedstrijd- en een prestatie loop over 4 en 8 km. Alle deelnemers krijgen een herinneringsmedaille. Het inschrijfgeld is f3,— p.p. In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp wordt een film voor de jeugd ge- DEN HOORN FOLKLORE ROUTE r zich het folktore-gebeuren afspeelt. draaid, aanvang 19.00 uur. Toegang ƒ2,50 p.p. In de Hervormde kerk aan de Kikkert- straat in De Cocksdorp begint om 20.00 uur de vertoning van films en dia's over de Waddenzee. Gedraaid wordt de film die P. Windmejier in 1973 in opdracht van de NOS maakte en waar in de biologische betekenis van het Waddengebied tot uitdrukking wordt gebracht. De ongeveer vijftig dia's zijn aan hetzelfde onderwerp gewijd. Entree ƒ1,50. 19.00 uur: Op de speelweide naast het voetbalveld van De Koog (aan de Boodtlaan) wordt het grote vollaybal- toemooi voor iedereen gehouden. In de loop der jaren is dat toernooi uitge groeid tot het officieuze kampioen schap voor zowel Texelse ploegen als ploegen van gasten. Maar toch staat gezelligheid bij dit toernooi altijd voorop. Vanaf half zeven kunt u in schrijven voor ƒ1, per persoon. Om 23.00 uur begint bij de Fonteinsnol (uitkijktoren nabij het kruispunt Rozen- dijk-Westerslag-Bakkenweg) een axpe- ditie die u de hele nacht op de been zal houden. Deelnemers gaan via opdrach ten en puzzelroutes het hele eiland over. De organisatoren hebben een aantal verrassingen in petto. Deelne mers krijgen onderweg een hapje te eten. Wie wil meedoen moet zorgen een fiets met slot bij zich te hebben, want het gaat niet allemaal te voet. Tevoren opgeven bij een der VW- bureaus is nodig. Dat kan tot 12.00 uur 's middags tegen betaling van ƒ5, per persoon. 19.30 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) wordt een strandloop gehouden. De jeugd t/m 14 jaar kan een wedstrijd loop van vier kilometer lopen, de ouderen een wedstrijdloop van 8 kilo meter of een recreatieloop van 4 kilo meter. Voor iedere deelnemer is er een herinneringsmedaille en voor de snel- sten een prijsje beschikbaar. Inschrijf geld 3 gulden per persoon. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt in het gebouw bij de Hervormde kerk van De Cocksdorp handwerkmarkt gehou den, georganiseerd door de Hervormde zusterkringen ten bate van de kerk. Er zijn allerlei zelfgemaakte artikelen te koop, zoals kledingstukken, kleedjes, poppen etc. Om 19.30 uur beginnen in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oos terend volleybalwedstrijden waaraan ook toeristen kunnen meedoen. In schrijfgeld ƒ1,— per persoon. Tobbesteken In Den Hoont. 10.00 uur: Op de tennisbaan aan de Emmalaan in Den Burg kan op speelse wijze worden kennisgemaakt met de tennissport. Van de recreatieleiders krijgt u instructie in de grondbeginse len. Het is niet de bedoeling dat ervaren spelers hier wedstrijden komen spelen, het is echt voor beginners. Deelname kost ƒ2,50 per persoon. Als u komt moet u wel sportschoenen meenemen. 14.00 uur: Het team van Recre-aktief is op het strand bij paal 9 (Den Hoorn) met allerlei spelen voor iedereen, die maar mee wil doen. Bij slecht weer wordt het programma verplaatst naar dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. In Den Hoorn is 's avonds nog heel wat meer te beleven. Vanaf 19.00 uur staan in de straten allerlei stalletjes en er ivorden wedstrijden gehouden in het tobbesteken. Dat is een soort ringste ken, maar wie mis steekt krijgt wel een tobbe water over zich heen. Er zijn leuke prijsjes mee te verdienen en voor 1 gulden kan iedereen zijn geluk be proeven. Aansluitend kunt u meedoen met de grote openluchtbarbecue. Tegen kostprijs kunt u allerlei soorten vlees kopen die u op de gereedstaande bar becues kunt roosteren. Er is dan na tuurlijk ook een drankje te koop. Tijdens de barbecue (omstreeks 20.00 uur) is er volksdansen voor iedereen samen met het volksdansteam van Recre-aktief. Gedurende de hele avond (van 19.00 - 22.30 uur) is in dorpshuis De Waldhoorn jeugddisco, entree ƒ1,— per persoon. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De koog een ker- kentocht die u langs de kerkjes op het noordelijk deel van het eiland voert. Van 19.00 tot 21.00 uur kunt u ook naar de feastmarkt in De Cocksdorp. Daar vindt u niet alleen talloze kraamp jes met allerlei verschillende zaken, maar u kunt ook meedoen aan allerlei oude volksspelen zoals hoepelen, ring steken, steltlopen enz. U kunt luisteren naar de boerenkapel en zien hoe het nettenboeten en hoefsmeden in zijn werk gaat. U kunt pannekoeken eten en een motortrial bekijken, kortom er is voor elk wat wils. Na afloop wordt het feest voortgezet in het gemeenschaps centrum het Eierlandsche Huis. Dat centrum is trouwens de hele dag open voor iedereen, die maar binnen wil lopen. Na afloop van de feestmarkt om ongeveer 9 uur is er in ieder geval volksdansen. Als het slecht weer is dan wordt het hele programma van de feestmarkt naar het Eierlandsche Huis verplaatst. 22.00 uur: Vanaf camping De Koornaar aan de Grensweg start een avond- oriëntatietocht. Deze ongeveer twee uur durende tocht voert met behulp van verschillende routebeschrijvingen en opdrachten dwars door het bos. Als u na ca twee uur weer terug bent, staat er een bakje soep op u te wachten. Het hele gezin kan aan deze tocht deelne men en het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 per persoon. Wie een zaklantaarn heeft kan die meenemen. Om 19.30 uur wordt in de Hervormde kerk van De Cocksdorp het interkerke lijk avondgebed gehouden. In de R.K. kerk van De Koog (bij par keerplaats Nikadel) begint om 20.30 uur de vertoning van films en dia's over de Waddenzee De film werd in 1973 in opdracht van de NOS gemaakt door P. Windmeijer en geeft een indruk van de biologische betekenis van de Wad den; de ca 50 dia's behandelen hetzelf de onderwerp. Entree ƒ1,50. De strandspelan van „Recreaktief" trekken vooral Jeugdige deelnemers. Om 10.00 uur start bij Fonteinsnol in het bos (bij hotel Bos en Duin), hoek, Westerweg-Bakkenweg-Rozendijk een prestatieloop door het bos. De afstand is vier kilometer en dat is een aardige test om eens te zien hoeveel conditie u nog heeft. U krijgt een kaart waarop de gemaakte tijden kunnen worden bijge houden. Voor de snelsten zijn prijzen beschikbaar. Deelname kost ƒ2,50 per persoon. 14.00 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) kunt u terecht voor een groot aantal strandspelen. Jong en oud kun nen meedoen aan volleybal, hockey, jeu de boule en nog veel meer. 19.00 uur: Bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp start een minivoetbal- tosmooi. Op kleine veldjes wordt ge speeld met teams van 6 personen. Voetbalschoenen zijn niet toegestaan. Teams kunnen zich op het veld opge ven of bij de recreatieleiders op de ver schillende campings. Deelname kost 1 gulden per persoon. Het springconcours Is een der spectacutaJre onderdeten van het concours hlppfque. Het aangespannen paard voert zaterdag echter de boventoon. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Ankerpark te Oudeschild (het plantsoen tegenover de R.K. kerk) kunst- en an tiekmarkt gehouden. Van 21.30 tot 01.00 uur is AVRO'S toppop te beluisteren in het Eierland sche Huis in De Cocksdorp. De toe gangsprijs bedraagt ƒ6,— per persoon. Op het ZDH-sportterrein aan de Witte- weg bij Den Hoorn wordt een grote rommehjesmarkt met fancy fair ge houden, aanvang 14.00 uur. Om 14.30 uur begint een poppenkastvoorstelling. Het middagprogramma wordt om 17.30 uur afgesloten. Om 19.00 uur begint een wedstrijd om de penaltybokaal. De beste spelers van de verschillende Texelse voetbalverenigingen zullen trachten de vermaarde Haarlem-doel man Rob Boersma te snel af te zijn. Dat zal niet eenvoudig zijn want Boer sma is houder van de AVRO penalty bokaal en geldt als 'niet te passeren'. Om 19.30 uur geeft de gymnastiek- afdeling van de sportvereniging ZDH een demonstratie en om 22.00 uur wordt de trekking gehouden van de grote verloting. Zowel vrijdag als zater dag zijn op het terrein de loten te koop ƒ1, Als prijzen zijn meerdere draagbare tv-toestellen uitgeloofd alsmede een serie troostprijzen. Op de speelweide ie Den Burg (bereik baar vanaf de Keesomlaan en de Em malaan) wordt het jaarlijkse concours hippique gehouden van de Vereniging voor Vrienden van het Paard. De dag begint om 9.00 uur met de keuringen van paarden en pony's door het Warmbloed Paardenstamboek in Nederland (WPN). Om 12.00 uur wordt het eerste deel gehouden van het springconcours De officiële opening van het concours hippique is om 13.15 uur. Hoogtepunten uit het programma zijn de parade van alle (100) deelne mende paarden en pony's om 13.45 uur, het tweede deel van het springconcours om 15.05 uur en een show van oude wagens en land bouwmachines met paardentractie om 15.30 uur. Om 17.00 uur is een ponyrace en de sluiting volgt om 17.40 uur. Muzikale medewerking verleend het Koninklijk Texels Fanfarekorps- DEK. Entree ƒ5, (kinderen tot en met de basisschoolleeftijd ƒ2,50). Om 14.00 uur start op de Hogeberg (Schansweg bij Den Burg) voor jeugd herberg Panorama een spectaculaire zeepkisten- en autopedrace. De tweede in de zomerserie. De regels zijn hetzelfde als de vorige week. Op 12 augustus volgt dan de beslis- i sende race voor het totaalklassement. In dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild be gint om 20.00 uur de vertoning van film en dia's over de Waddenzee. De film werd in 1973 door P. Windmeijer gemaakt voor de NOS en gaat over de levensprocessen in water en bodem van de Waddenzee: de ca vijftig dia's gaan over hetzelfde onderwerp. En tree ƒ1,50. Op het ZDH-sportterrein aan de Witte- weg bij Den Hoorn wordt een grote feestmarkt met fancy fair gehouden. De markt wordt om 19.00 uur geopend met een show door de drumband van het muziekkorps DEK en om 20.15 uur wordt een luchtlanding uitgevoerd door een aroot aantal parachutisten van het Texelse paracentrum. Verder is er een uitgebreide rommeltjesmarkt. Op de fancy fair kan aan allerlei spelletjes worden meegedaan maar er zijn ook demonstraties. Omstreeks 22.30 uur wordt het evenement afgesloten. Entree ƒ1, Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. j Ambulance (in geval van onge- lukken met betekenend lichame- j lijk letsel) (02220) 2011. S Van vrijdagavond 18.00 uur tot jg maandagmiddag 13.00 uur jS Zr. H. Mannessen, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. S Voor zeer spoedeisende tandheel- kundige hulp kan men zaterdag en S zondag om 18.00 uur precies te- recht in het tandheelkundig cen- s| trum in het Groene Kruisgebouw, S Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (07720) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Den Hoorn9.30uurds. Hoekstra kindernevendienst De Koog9uurdhr. Veldhuis 9uurkinderkerk 10.30 uur dhr. Veldhuis 10.30uurkinderkerk Na afloop van deze dienst geza menlijk koffiedrinken 19.30 uur Pastor Groot interkerkelijke jongerendienst De Waal 11 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur dsStam uitHeino, kindernevendienst 19.30 uur Zangdienst Na afloop koffiedrinken Oudeschild 11.00 uur ds. Stam uitHeino. EVANGELISCHER GOTTESDIENST in de Hervormde kerk De Koog 11.45 uur Pf. Kückes GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. De Boer 10.30 uur dhr. Kramer, uit Drachten. Kinderoppas tijdens de morgen diensten. 19.30 uur ds. H. Wisman Oosterend 10.30 uur Ds. De Boer 19.30 uur ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Hervormde kerk Oosterend 11.15 uur Student J. J. Tanis 16.30uur Student J. J. Tanis Woensdag 18juli: Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda in de Ned. Herv. kerk GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.00 uur ds. H. J. Siegers, uit Uithuizen 16.00 uur ds. H. J, Siegers DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg9.30uurds. Hylkema Kerkbusje Den Hoorn Kinderoppas aanwezig Uitzending via De Lichtboei. Na afloop koffiedrinken BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur ds. R. Reiling, uit Rotterdam. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon M (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. M Zondag 15 juli 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg lO.OOuurds. Wisman kerkvoogdijcollecte Kinderoppas in De Schakel fÊ De Cocksdorp 10 uur ds.Wolthaus Zomercollecte kerkvoogdij SÊ Kinderoppas in het gebouw naast de kerk. Na afloop ontmoeting met gas- ten en koffiedrinken. 19.30 uur Zangdienst met dag- sluiting. Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschiild: zondag 9.15 uur Den Hoorn: zondag 10.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur Deutsche Messen: Den Burg: Samstag 18.00 Uhr Donnerstag 19.30 Uhr De Koog: Sonntag 10.30 Uhr Mittwoch 19.30 Uhr De Cocksdorp: Sonntag 19.30 Uhr Freitag 19.30 Uhr. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7