The deer hunter' JU Commissie toch voor vervanging materieel a ft Schoonmoeder Strandhuisje leeggehaald Siervelgen ontvreemd Zon. maan en hoog water Met de auto de sloot in Duitse Ford maakte sa/to Wlndsurlwedstrljd bij Dijkmanshulzen Winkelruit vernield Aanrijding Motoren gestolen Eerste strandloop nabij De Cocksdorp Auto opengebroken Arie de Ridder won strandloop IIJDAG 20 JUL11979 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Ms er één film is die de laatste anden op vrijwel de gehele wereld Ie zalen trok, dan is dat wel het riddels meermalen bekroonde 'The er Hunter', een indrukwekkend epos rr Amerikanen in Vietnam. Gezien de tekende regie en het fabelachtige nerawerk was het geen wonder dat ie Deer Hunter' nog voor hij tijdens Berlijnse filmfestival voor het eerst in ropa werd getoond het predikaat m van het jaar' verwierf. Daar waren n reeds vijf Amerikaanse Academy rards (Oscars) aan vooraf gegaan: voor de beste film, één voor de ste regie (Michael Cimino), één voor beste mannelijke bijrol (Christoffer ilken) en één voor de beste geluids- raliteit. 'The Deer Hunter' (De herten ier) vertelt het verhaal van drie man- n van Russische afkomst die zich nmelden voor de strijd in Vietnam. De beurtenissen daar (opgenomen in ailand en met name in en rond de vai-rivier) vormt slechts een gering derdeel van hun belevenissen. Hoofd- ak is hun leven en zijn hun levensom- mdigheden (werken in een staalfa- ek) op het Amerikaanse platteland, it is regisseur Michael Cimino er met ze film hoofdzakelijk om te doen weest een beeld te schetsen van de aatschappelijke positie van de man- Eén van de dingen die daaruit ortvloeien is hun wens om iets voor in vaderland te kunnen doen. Het ieft diverse verschrikkingen tot gevolg aar ondanks dat zijn veel recencenten in mening dat men hier niet met een irlogsfilm 'pur-sang' te maken heeft, ok Cimino stelt met nadruk het sociale ement op de voorgrond te hebben illen plaatsen. Het zou elke willekeu- je oorlog kunnen zijn. De film gaat rer de ware aard van moed en endschap. Hij berust op drie beelden: gedender en gesnerp in de staal- briek maar ook de menselijke warmte de solidariteit daar; de vredige rust in ;t Alleghenygebergte en de lieflijkheid in de natuur; en tenslotte de plaats in een grote tragedie in het leven van mens". Technisch, dat wijzen de bekroningen el uit, zit 'The Deer Hunter' perfect in Ikaar. Het eerste uur wordt in beslag enomen door een Russisch-orthodox etinte bruiloft, het vitaalste feestje dat jaren verfilmd is. Na een laatste jacht- artij in de bergen volgt Vietnam met et wel) bloedstollende beelden waar ing niet iedereen tegen zal kunnen ie mannelijke hoofdrollen in 'The Deer lunter' worden gespeeld door Robert e Niro, John Savage en Christoffer Valken. De vrouwelijke hoofdrol is van éerrill Streep (bekend uit de televisie- erie Holocaust). De film draait van donderdag tot en net dinsdag en begint in verband met Ie lengte reeds om 19.30 uur. Er gelden 'erhoogde prijzen. De minimum toe- langsleeftijd is 12 jaar. Het Stam(p)café' is de titel van de lachtvoorstelling waar men vrijdag om 3.00 uur getuige van kan zijn. Het komt illemaal weer neer op hetzelfde recept: riciele dames en heren die zich 'tot-en- net' laten gaan. Deze week speelt het ich allemaal in een café af, een lanvankelijk volledig verlaten gelegen- ïeid wel te verstaan, waarin de kastelein nistroostig in de lege ruimte blikt. De raste klanten van de goedlopende zaak die hij nog niet zo lang geleden overnam roeken hun heil elders. Als hij op het ïunt staat zijn tent maar te sluiten, komt er een fraai gebouwde blondine binnen die nog iets wil eten. Als zij haar maaltijd genuttigd heeft kan ze niet betalen. Zij stelt hem voor een en ander in natura te voldoen. Nadat dit ook weer genuttigd is komt zij met het voorstel samen de zaak te runnen. Ze heeft nog een paar vlotte vriendinnen. De volgende dag krijgen de schaarse gasten bij hun bier in ruime mate vrouwelijk schoon opge diend. Ze komen flink aan hun trekken en de attracties van het etablissement doen als een lopend vuurtje de ronde. Enfin, de toeloop wordt zo groot dat de meisjes het nauwelijks kunnen bijwer ken. Ook de baas laat zich niet onbe tuigd. Tevreden en bevredigd telt hij na afloop zijn centen. Toegang 18 jaar. Voor de kinderen heeft filmmaker Henk van der Linden na Dik Trom, Sjors en Sjimmie en Pietje Bell de overbeken de stripfiguur 'Billie Turf' in het Lim burgse landschap tot leven gebracht. Het verhaal speelt op internaat Dennen hof waar Billie en zijn vriendje Kareltje noodgedwongen hun vakantie door brengen met lessen omdat hun rappor ten beneden peil waren. Ondanks hun zware plicht amuseren beide jongens zich kostelijk met het maken van klap- sigaren. Naast allerlei grappen en grol len is er echter ook avontuur in de film te beleven. De twee boeven Janus en Blinkie zijn er namelijk op uit meester Kwel zijn uitvinding afhandig te maken. Nu komt Billie in actie. Hij weet na een komisch gevecht met Janus en Blinkie de papieren van de uitvinding in handen te krijgen en krijgt daardoor op het internaat de mooiste beloning die hij zich kan wensen: een tafel vol taart en limonade. De voorstelling is zondagmid dag en begint om 15.00 uur (toegang alle leeftijden). Een strandhuisje bij De Cocksdorp werd tussen 15 en 17 juli door inbrekers bezocht. Vermist werden: een leren voetbal, een plastic bal, drie luchtbed den, een windscherm, elf stuks zwem- kleding, drie badmutsen, zes badla kend, diverse speelgoederen, een dameshorloge, een wollen deken en een matrasje. Totale schade f670, Gedupeerde is de Duitser J.M.M. In de nacht van maandag op dinsdag werd de ruit van de sigarenwinkel We verstraat 4 kapot gedrukt, zo goed als zeker door een groepje jongelui die voor de deur ruzie kregen. Het lukte echter niet de daders te vinden. Toerist J.v.L. ontdekte dat van zijn op de parkeerplaats aan de Nikadel te De Koog achtergelaten auto de sier velgen waren ontvreemd. Schade f32,-. Op het kruispunt Schansweg-Schil- derweg deed zich dinsdagochtend een aanrijding voor, die alleen materiële schade tot gevolg had. Van de Schans- weg naderde de Texelaar P.S. met zijn Ford. Hij verzuimde voorrang te geven aan de op de Schilderweg naderende Opel-bestuurder J.J.D. De zon komt 22 juli op om 4.46 uur en gaat onder om 20.46 uur; 25 juli op om 4.50 uur en onder om 20.41 uur. Maan: 24 juli N.M., 1 aug. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 20 juli 6.04 en 18.51 Zaterdag 21 juli 7.21 en 19.27 Zondag 22 juli 8.19 en 20.51 Maandag 23 juli 9.06 en 21.42 Dinsdag 24 juli 9.51 en 22.23 Woensdag 25 juli 10.30 en 23.02 Donderdag 26 juli 11.05 en 23.36 Vrijdag 27 juli 11.37 en Zaterdag 28 juli 0.08 en 12.05 Aan het strand is het een uur eerder hoog water. De meerderheid van de commissie openbare werken heeft zich dinsdaa- middag positief uitgelaten over de door het college voorgestelde materieelver- vanging. Bij elkaar is daar een bedrag van ongeveer drie ton mee gemoeid. Het gaat hierbij om vervanging van een shovel, een kolkenzuiger, een Land rover en een bestelbusje. Welk bedrag precies met deze vervangingen gemoeid zal zijn is nog onbekend omdat de Vietnam-veteraan Robert de Niro wordt bij de staeifabriek door zijn oude vrienden begroet. gemeente momenteel de aanbiedingen van verschillende bedrijven afwacht en de diverse inruilprijzen onbekend zijn. Zoals bekend was over de vervanging van dit materieel wat onenigheid ont staan omdat het zelfstandige raadslid J. C. Dros er op stond dat er keuringsrap porten zouden worden overlegd alvo rens hij beslissingen wilde nemen. Ook tijdens de juni-vergadering van de ge meenteraad had hij zich op het stand punt gesteld dat rapporten op eigen gezag van gemeentewerken onvoldoen de waren. Toen ook andere raadsleden zich achter Dros opstelden werden door het college twee adviesbureaus in de arm genomen die vorige week rapport uitbrachten. Over de vervanging van de bestelbus en de Landrover bleek tijdens de commissievergadering weinig ver schil van mening te bestaan. Men meende echter wel dat gezien de redelijk goede staat waarin beide voer tuigen verkeren er een behoorlijke inruil- waarde tegenover moet staan wil men nieuwe apparatuur aanschaffen. Wat betreft de kolkenzuiger waren met uitzondering van Klaas Barendregt (WD) en Henk Beumkes (Pakt) alle commissieleden van mening dat er een nieuwe moet komen. Beumkes en Ba rendregt kozen weliswaar voor de nieu we kolkenzuiger maar achtten behoud van de oude als reserve de moeite waard. Zij tekenden echter wel aan dat de opknapbeurt van de oude zuiger niet te veel in de papieren moet lopen. Bij de vervanging van de shovel (in officiële termen laadschop op wielen) ten behoeve van de vuilnisstortplaats stonden de opinies het scherpst tegen over elkaar. Volgens het keuringsrap port draait een dergelijke installatie in de regel 6.500 7.000 uur maar omdat in dit geval de shovel zware werkzaamhe den moet verrichten achtte men het raadzaam deze ongeveer duizend uur eerder af te schrijven. Dit betekende volgens Dros en Van Asselt (Texels Belang) dat de shovel best nog twee jaar mee zou kunnen. De overige commis sieleden vonden dat gezien het huidige aantal draaiuren (4.858) men beter reeds nu de shovel kan vervangen teneinde geen risico te lopen. Bij de meningsvor ming gaven Gelein Jansen (CDA) en Henk Beumkes te kennen dat zij in dit geval uitsluitend hun eigen mening te berde brachten. Mevrouw C. Z. van I. uit Bern raakte maandagavond tegen twaalf uur de macht over het stuur van haar auto kwijt en reed in de sloot. De wagen werd daarbij onherstelbaar beschadigd; mevrouw Z. kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde op het Lage- wegje bij Den Hoorn. Woensdag werden een Moped en een lichte motorfiets (resp. eigendom van de Duitsers R.D., 19 en P.H., 18) gestolen. De motoren waren achterge laten bij de tent van de jongens op camping Kogerstrand. De volgende dag werd een van de motoren terugge vonden in een tuintje in Den Burg. De eerste strandloop van dit seizoen die woensdagavond bij paal 29 van start ging heeft in totaal 118 deelnemers getrokken. Het leeuwendeel daarvan kwam uit op 4 km (93), de rest liep 8 km. Vooral bij de langste afstand waren de ondelinge tijdsverschillen nogal beperkt. De zes eerst aankomenden op deze afstand kwamen vrijwel groepsgewijs binnen. Winnaar werd Peter Bauske met 28.55 min. De korte strandloop was voor Dolf Jansen die een tijd van 15.36 min. neerzette. De uitslagenlijsten van deze nabij De Cocksdorp gehouden loop zagen er verder als volgt uit: 4 km: 2. Jacob Visser 15.42 min.), 3. André Brouwer (16.10 min.), 4. Wilke Wassenaar (16.11 min.), 5. Bernd Dickel (16.55 min.) en 6. Johan Bonneveld (16.55 min.). 8 km: 2. Bart de Groot (29.00 min.), 3. Arie de Ridder (29.14 min.), 4. Peter Berg (29.43 min.), 5. Werner Lurck (30.41 min.) en 6. Niek Welboren (31.00 min.). Nabij do kruising Nisuwlanderweg verongelukte in do nacht van zater dag op zondag in oen flauwe bocht van de Ruigendijk een duitse Ford personenauto. De wagen raakte hier bij total loss. Beide inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk, waarbij de auto over de kop vloog gebeurde op ongeveer vijf honderd meter vanaf de kruising. De bestuurder, die met de situatie ter plaatse matig bekend was, kwam uit de richting De Koog en heeft vermoedelijk met een te hoge snelheid gereden. Daardoor merkte hij de lichte zwenking in de weg te laat op en belandde in de linker wegberm. In een poging zijn voertuig weer op de rijbaan de krijgen, verloor hij de macht over het stuur. Na een buiteling waarbij de wagen zware schade opliep, kwam deze aan de rechterzijde van de weg tot stilstand. De inzittenden, twee Duitse jongens, kregen slechts enkele schrammetjes. Een door de politie afgenomen blaas- proef wees uit dat er geen uitbundig alcoholgebruik aan het ongeval was voorafgegaan. Tussen zondagavond en dinsdag werd een aan de Ruyslaan te De Koog geparkeerde BMW personenauto van de Duitser W.W. opengebroken. Er werd een cassetterecorder vermist. Dertig windsurfers hebbe-i zondag middag deelgenomen aan wedstrijden die ter hoogte van Dijmanshuizen in de Waddenzee werden gehouden. Het evenement was georganiseerd door de Windsurfclub Texel. Bij de professionele surfers toonde Jaap Borra zich de beste met slechts 8,7 strafpunten terwijl Gerrie Bosch bij de A-amateurs als eerste uit de bus kwam (31,7 strafpunten). In categorie B ging Nellie Wuis als enige foutloos rond. Er kwamen naast de vier professio nele surfers in de A-klasse 19 deelne mers aan de start. Zij moesten geduren de 5 manches een parcours van onge veer twee kilometer afleggen. Dat par cours bestond uit de gebruikelijke olym pische driehoek plus een 'in-de-wind' rak. De B-surfers (6 deelnemers) be hoefden uitsluitend de drie boeien te ronden. De wedstrijd had door het gebrek aan wind ditmaal niet spectacu lair te noemen. De deelnemers bleven tamelijk lang bij elkaar. De volledige uitslag luidde als volgt: Prof-klasse: 1. Joop Borra (8,7 pnt.), 2. Dirk d'Hamers (13 pnt.), 3. Rob Souverein (14,7 pnt.) en 4. Rob Ootes (19 pnt.). A-klasse: 1. Gerrie Bosch (31,7 pnt.), 2. Herman Boks (44,7 pnt.), 3. Gerard Roeper (46,4 pnt.), 4. Geert Ellen (47,4 pnt.), 5. Ko Koomen (56 pnt.), 6. Wim Houwing (56 pnt.), 7. Piet Wim Roeper (57,7 pnt.), 8. Erik Onbekend (61 pnt.), 9. Herman Louwers (61,7 pnt.), 10. Jaap van Vooren (65 pnt.). Marloes van der Vis werd elfde en was daarmee de eerste dame in de A-klasse. B-klasse: 1. Nellie Wuis (0 pnt.), 2. Jaap van der Vis (24,4 pnt.), 3. Gert Loos (24,7 pnt.), 4. Rob Witte (35,7 pnt.), 5. Johan van der Ster (40 pnt.), 6. Wim van der Gracht (48 pnt.). Zondagavond is Arie de Ridder uit De Koog winnaar geworden van de eerste 8 km strandloop die deze zomer op het Hoornderslag worden gehouden. Niek Welboren (Eierland) eindigde op nauwe lijks vijftien seconden als tweede. De juniorwedstrijd (t/m 14 jaar) waar bij 4 km moest worden afgelegd werd gewonnen door Frank Buytenhuis uit Den Hoorn. Er waren 122 deelnemers onder wie een groot aantal niet-Texelaars. In de eindrangschikking lieten de eilanders zich gezien de koppplaatsen evenwel niet onbetuigd. De uitslagenlijst zag er als volgt uit: 8 km: 1. Arie de Ridder (De Koog) 28.30 min., 2. Niek Welboren (Eierland) 28.45 min., 3. Werner Lueck (Gütersloh) 29.29 min., 4. Kees Hin (Den Hoorn) 30.12 min., 5. Daan Welboren (Den Hoorn) 21.02 min., 6. Jaap Slikker (Oudeschild) 22.04 min., 7. Pim Wolve- kamp (Vianen) 33.19 min., 8. Rob Verbeke (Den Burg) 33.29 min., 9. Wil Braam (Den Burg) 33.52 min., 10. Nicol Schermer (Den Burg) 34.00 min. 4 km (t/m 14 jaar): 1. Frank Buyten huis (Den Hoorn) 15.41 min., 2. Nico Kikkert (Den Burg) 17.06 min., 3. Brigitte Fehmer (Krefeld) 17.07 min., 4. Jos van der Bij (Drachten) 17.27 min., 5. Bruna Buytenhuis (Den Hoorn) 18.29 min., 6. Patrick Vleerlaag (Amsterdam) 18.54 min., 7. Arie Kikkert (Den Burg) 19.00 min., 8. Jeanette Lueck (Güters loh) 19.00 min., 9. Jens Krystof (De Koog) 19.60 min., 10. Simon Troost (Den Hoorn) 20.00 min. De eerstvolgende strandloop op het Hoornderslag is op 22 juli. De start is om 19.00 uur ter hoogte van paviljoen 'Paal 9'. FEUILLETON Door L. van Schooten. 12. Ahal dacht moeder Geertje. En ze Aist precies, wanneer dat was geweestl i „En t ,,Nouenfin, u mag 't wel weten, als u er met geen mens over praat nporgenavond gaan we samen naar het openluchtspel in het Park, weet u wel?" „Dus jullie bent welbevriend". „Ja, dat kunt u wel zeggen". :j „Meer nog niet, Jits?" j „Meer nog niet. nee, nog niet. jflaar dat ligt niet aan hèm". „Aan jou?" „Jaik mag 'em erg graag, 't is n fijne vent, vind ik, eerlijk, je kunt ver alles met 'em praten, we begrijpen ekaar heel goed maar ik kijk er ch nog erg tegenaan". „Waarom?" jj „Ja. hij ishij is van een ëndere stand dan wij". „Hoe bedoel je dat?" Moeder Geertje aakte op. Van mensen met standsbe- rippen moest zij niets hebben. En zij ilde de jongeman wel es zien, die zich Se goed achtte voor haar Jitske. „Nouhij is nogal van goeie familie, geloof ik. Ambtenaren. Ze wo nen op de Singel, mooi groot huis, zijn moeder is weduwe. Hij is assistent accountant". „En nu vindt-ie „Hij vindt niks. Hij moest me horen, dan zou hij de eerste zijn om te zeggen, dat ik onzin praatte! Nee moes, zet dèt uit je hoofd. Kouwe drukte heeft Bert voor geen cent. Maar ik denk wel esik heb niet alleen met hèm te maken als hetals het es écht werd. Dan kom ik misschien in een andere kring, tussen andere mensen, en zal ik me daar prettig voelen, thuis voelen? Bert wil daar niet van horen „Je bent toch niks minder dan hij? En is jouw vader minder dan een ambte naar?" „Het is geen kwestie van meer of minder, het is alleen maarènders. Gunst moeder, vertel me watl Vader is een reuzenvent, en hij heeft een prima zaak, hij zal beslist meer verdienen dan Bert z'n vader ooit verdiend heeft, misschien wel meer dan Bert ooit gaat verdienen. En vader is best bij de tijd. Maar hij is een heel ander soort man. Een echte buitenman, niks geen kouwe drukte, zoals ik ben moetje me maar nemen. En gelijk heeft-ie". „En jijje hebt je mulo, en hoe schitterend ben je niet door je examen gerold je had van ons dóór mogen leren Maar ik wou niet. Ik zit niet graag op een school. Als ik leren moet, dan liever in de leerschool van het leven, zoals meester Vergunst altijd zei". Ze lachte bij de herinnering. „U weet wel, ik wil de wereld in". „Zul je geen kans voor krijgen als je „Dat is nog maar de vraag. Maar ach moeder", opeens greep ze haar moe ders hand, „dat is ook niet het voor naamste. Als je maar gelukkig bent. En ik kan net zo goed gelukkig zijn als ik 's morgens als getrouwde vrouw bij m'n moeder een bakkie kom halen, dan wanneer ik als stewardess ergens boven Japan een miljonair een bakkie moet brengen". Moeder Geertje glimlachte naar haar dochter. Dat was Jits op en top. En sterk werd op dit ogenblik in haar het verlangen, deze dochter, altijd het zon netje in huis, gelukkig te zien. „Zeg Jits, kun je 'm niet es mee nemen?" Het meisje aarzelde. „Dan wordt het meteen zo officieel". „Dat hoeft ook niet. Als je nou bijvoorbeeld woensdag uit les komt komt ie je dan halen?" Ze knipoogde vol verstandhouding, want het was haar opgevallen, hoe Jits de laatste weken telkens uit les vandaan nog even „bij iemand langs moest" en derhalve veel later thuiskwam dan anders. „Ja" bloosde Jitske. „Nou, woensdagavond heeft vader vergadering. Pier zit bij Truus, de twee grieten zijn al naar bed. Laat 'em dan hier nog even een kopje koffie drinken". „Ik zou wel willen dat u 'em ook es meemaakte", zei Jitske. „Dan zou u zien, moeder, dat hij helemaal geen druktemaker is". „Nou ja" besloot moeder „je ziet maar, Jits, wat je doet. Je kunt het zelf het best bekijken". De Bilt kwam Jitske die woensdag avond te hulp. Het regende. In een portiek, z'n fiets tegen de muur, stond Bert. „We kunnen net zo goed gaan zwemmen als fietsen" zei hij „daar komt niks van vanavond, Jits. Zullen we ergens een kopje koffie gaan drinken?" „Dat kunnen we bij mij thuis óók wel doen", zei ze en haar stem trilde, want ze had het gewaagd. Even zag ze een rimpel. „Weetje" zei ze haastig „alleen m'n moeder is maar thuis. Vader is naar een vergadering. Pier naar z'n meisje en m'n zusjes zijn al naar bed. Kom jó, wat heb je d'r an in zo'n café te zitten met zo'n gapende kelner". Dit denkbeeld lokte Bert ook niet aan. Hij had er alleen tegenop gezien, zo onvoorbereid met Jitskes hele familie te moeten kennismakenen dat zei hij ook. „Nou ja" lachte ze „daar zou ik ook niets voor voelen. Maar moeder vindt het vast best". En zo geviel het dat Bert en Jitske samen het pad opfietsten dat naar de woning van de Poldermans leidde. „Sjonge" zei Bert „heeft je vader zóveel ruiten?" „Ja" antwoordde Jitske niet zonder trots „hij heeft een flinke kwekerij. Hij doet samen met Pier, m'n broer". Jitske stootte de deur open. Samen stonden ze in de donkere gang. Door een dwarsspleet kierde licht. „Geef me 'n zoen om moed te vergaren'Vnam Bert z'n kans waar. „Hier opportunist" zei Jitske. Toen ging ze hem voor de gang in, opende de kamerdeur. „Moederik heb koffievisite mee genomen. Is 't goed?" Geertje Polderman stond op. Ze zag een lange, donkere jongen staan ze keken elkaar aan en ze bevielen elkaar. „Dit is Bert van Hoornwijck" stelde Jitske voor met een kleur als vuur „u weet welvan de bonbons". „Ik heb ze nu niet bij me" veront schuldigde zich Bert lachend en drukte de stevige hand van Jitskes moeder. Haar dochter leek op haar, stelde hij vast, en ze droeg haar jaren met ere. Bert keek de huiskamer rond. Niet de mooie antieke meubels van thuis, met de oude prenten en het olieverfschilderij van overgrootvader Van Hoornwijck in z'n uniform, „rustend luitenant-adju dant van de rustige schutterij", zoals het grapje in de familie nog steeds opgeld deed. Maar gezellig was het hier, een echte huiskamer. Een grote kraantjes koffiepot, het trommeltje met de koek jes er naast, aan de wand vergeelde merklappen die nu hun geld wel waard waren. Een eenvoudige wandtekst „Waar liefde woont, gebiedt de Heer zijn zegen". Niet van die afschuwelijke smakeloosheden die je in zoveel huis kamers zag. En over dit alles goot een lamp met een ouderwetse kap een zacht schijnsel. Buiten slierde een regenvlaag tegen de ruiten. Bert schurkte zich behaaglijk, moeder Geertje zag het en glimlachte. Ja, Jitske had gelijk gehad. Dit was een jongen van het goede soort, Zó'n schoonzoondie wou ze wel. Maar één ding stond voor Geertje Polderman als een paal boven water: meevrijende moeders, dat was de achterdeur uit. Geen aanhaligheidl Jitske wo6 bevangen, eigenlijk ge schrokken van haar eigen doortastend- eid en vroeg zich af wat Bert van dit alles zou vinden. Maar ze hoefde zich geen zorg te maken. Bert genoot van de koffie, bekende zijn grote voorliefde voor krakelingen en zat weldra gezellig te vertellen van zijn werk en de grappige gebeurtenissen die hij bij Bruynen, die originele zakenman, had beleefd. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 11