s V Evenementen van 28 juli tot augustus Wat is Recre-aktief? Komplete informatie in „Texeltoerist" 59i/ranS MAANDAG 30 JULI ZATERDAG 28 JULI 01 ZONDAG 29 JULI DINSDAG 31 JULI -'r spn OERlSt TOERIST 1979 Pffc 9) It, Een paar jaar geleden startte in Nederland de aktie Sport Real met als doel de sportieve recreatie te bevorde ren. Ook de Texelse Sportraad deed mee. In de loop der jaren is daar een organisatie uit voortgekomen die ope reerde onder de naam Recre-aktief Texel. Over het hele eiland kunt u 's zomers de mensen van Recre-aktief te genkomen in hun gele trainingspakken. Daarnaast zijn in de verschillende dorpen van het eiland andere organisaties actief die allerlei evenementen organiseren, zowel voor Texelaars als voor de gasten. Recre-aktief Texel en die organisaties werken samen bij de uitvoering van al die dingen. Verder geven zij, in nauwe samenwerking met de redac tie van het blad ,,Texeltoerist", ook een gezamenlijk weekprogramma uit. Op die manier proberen zij een handje mee te helpen om de bezoekers van Texel te informeren en hen te verlossen van de vele folders en program ma's die zij steeds weer aangeboden krijgen en die vaak op straat belan den. Dit programma probeert een zo compleet mogelijk beeld te geven van alles wat er deze week op Texel te doen is. U kunt het wekelijks vinden als gratis bijlage in de „Texeltoerist" en in de Texelse Courant van vrijdag. Het wordt verder los verspreid op campings, maandags op de markt in Den Burg wordt het uitgedeeld door de recreatieleiders van Recre-aktief. Deze mensen, waarvan de meesten afkomstig zijn van het CIOS uit Heerenveen, verzorgen de sportieve recreatie op het eiland. Voor een periode van zeven weken in de zomer is er steeds een twintigtal van hen op Texel. De meesten werken op campings of in de dorpen, maar er is ook een mobiel team dat overal op het eiland actief is. Dat zij met hun activiteiten in een behoefte voorzien blijkt wel. Vorig jaar deden er zo'n dertigduizend mensen mee 17.30 uur begint. De entreeprijs is 76,— voor volwassenen en 73, voor kinde ren. Er is bij het crossterrein voldoende parkeergelegenheid In het City-theater in Den Burg wordt 's middags de filra ,,De kat van de melk weg" gedraaid (aanvang 15.00 uur' toegang alle leeftijden) en 's avonds ,,The Deer Hunter" (aanvang 19.30 uur, toegang boven 12 jaar). Om 10.45 uur begint bij het strandje van Dijkmanshuizen een windsurfwed- strijd van de Windsurfclub Texel. Ook toeristen mogen meedoen. Deelnemers moeten zelf voor een zeilplank zorgen. Inschrijfgeld 77,50 p.p. In het Eierlandsche Huis te De Cocks- dorp wordt, aanvang 20.00 uur film vertoond. Bij het Hoornderslag (strandpaal 9) wordt een strandloop gehouden, aan vang 19.00 uur. Inschrijfgeld 72,50 p.p. Afstanden naar keus vier of acht kilo meter. leder die de eindstreep haalt, ontvangt een herinneringsvaantje. é#C/ 'anaf 13.00 uur wordt in de straatjes Bn het dorpscentrum van Oosterend meltjesmarkt gehouden. Allerlei irtikelen die het afgelopen jaar door de osterenders voor dit doel bijeen zijn lebracht, worden te koop aangeboden, lok kan worden meegedaan aan pelletjes zoals het Rad van Avontuur, vaarbij leuke prijzen zijn te winnen, (oor muzikaal entertainment zorgt de .Rommelkapel". Al vanaf 10.00 uur 's torgens wordt gebakken vis verkocht. >e markt wordt om 20.00 uur besloten I iet een ringsteekwedstrijd op fiet- en. lederoen ken leren surfen I Om 14.00 uur kan iedereen op het strandje van Dijkmanshuizen kennis maken met de windsurfsport. Men kan daar gratis proberen (onder des kundige leiding) en zien hoeveel moge lijkheden deze sport biedt. In de bioscoop City-theater in Den Burg draait „The deer hunter", aan vang 19.30 uur. Toegang boven 12 jaar. Entree 78, Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Ankerpark te Oudeschild (het plantsoen tegenover de R.K. kerk) kunst- en an tiekmarkt gehouden. Volleybal bij het Eierlandsche Huls. 10.00 uur: De opvallende Recre-aktief bus staat op de markt in Den Burg. De recreatieleiders kunnen u daar alle informatie geven over de activiteiten van de komende week. In het raadhuis kunt U een tentoon stelling bekijken van foto's uit China. De opnamen, gemaakt door Volks krant-fotograaf Daniël Koning, geven een beeld van het veranderende China. De tentoonstelling is op alle werkdagen gratis toegankelijk van 9 - 12 uur en van 2 tot 5 uur. Woensdag van 19.00 tot 20.30 uur. Op het strand bij paal 15 (Westerslag) zijn vanaf 14.00 uur strandspelen voor isdereen. Hockey, jeu de boules, strandtennis, volleybal. Er is voor iedereen wel iets waar hij aan mee kan doen. 19.00 uur: Op het voetbalveld van cam ping Dennenoord aan de Grensweg is een mini voetbaltoernooi. Er wordt gespeeld op een veld van ongeveer 20 bij 50 meter met teams van zes per sonen. De regels zijn ongeveer gelijk aan die van het normale voetbal, maar voetbalschoenen zijn verboden. De in schrijving kost 1 gulden per persoon en iedereen die mee wil doen is welkom. De teams die zich inschrijven worden verzocht op tijd op het veld aanwezig te zijn. Bij voldoende deelname wordt een aparte jeugdpoule gevormd (t/m 14 jaar). Tussen 14.00 en 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Den Hoorn rondleidingen gegeven. In de Hervormde kerken van De Cocks- dorp en De Koog worden dia-avonden Spanning en sensatie bij de tweede Texelse autocross. Op het crossterrein nabij Oosterend begint om 14.00 uur de laatste van de jaarlijkse twee autocrosses. Dit spektakulaire gebeuren, georgani seerd door de MAB-club Texel, be staat uit een aantal manches voor zware wagens, waarvan er in totaal zo'n 40 aan de start komen, afgewis seld met keverraces, die twee manches rijden alvorens in de finale om de eerste plaats te strijden. De zware wagens rijden achtereenvolgens de manches, de herkansingen, de halve finales en tenslotte de finale, die om ongeveer 10.00 uur: Vanaf camping Dennenrust aan de Grensweg start een fietstocht van ongeveer 25 kilometer die langs de mooiste plekjes van Texel voert. Deel nemers krijgen een routebeschrijving mee die wijst op de verschillende bijzonderheden en bezienswaardighe den onderweg. Aan het eind ontvangt u een lekker bakje soep. De kosten van de fietstocht bedragen 72,50 per per soon. U kunt inschrijven tussen 10.00 en 10.30 uur. 14.00 uur: Op het strand van De Koog worden strandspelen gehouden, ledereen is daar welkom om mee te doen aan spelen als volleybal, strand tennis, hockey, kastelen bouwen en verder alles waar je zin in hebt. Uiter aard moet het weer een beetje meewer ken. Als het weer slecht is gaan we naar de Recre-aktief tent aan de Nika- del in De Koog. Die is iedere dag open voor iedereen die maar binnen wil lopen. Er is daar van alles te doen op het gebied van creatieve en sportieve spelen voor kinderen èn voor volwasse nen. 14.00 uur: In De Koog is de wekelijkse braderie U kunt meedoen met uiteen- over Texel gehouden, aanvang 20.00 uur. Het mobiele team van Recre-aktief is vanaf 14.00 uur in het zwembad met allerlei spelen in en rond het water. Alle bezoekers van het zwembad kun nen hieraan gratis deelnemen. Er wor den ook jeu de boule-wedstrijden ge houden. Maar ook als Recre-aktief er niet- is kunt u natuurlijk terecht in zwembad Molenkoog in Den Burg. Het is een 25-meter openluchtbad, dat u kunt vinden aan de Slingerweg in Den Burg. (Volg de bordjes). Het is iedere dag geopend van 10.10 tot 17.30 uur en woensdags tot 18.30 uur. Op zater dag gaat het bad om 17.00 uur dicht en op zondag een uurtje later open. De toegangsprijs voor kinderen (tAn 16 jaar) bedraagt 72,35 en voor volwasse nen 73,15. Een 10-badenkaart kost resp. 719,— en 725, Om 19.00 uur begint bij het Eierland sche Huis in De Cocksdorp een volley baltoernooi, waaraan door iedereen kan worden meegedaan. Deelnemers bijdrage 71,— p.p. Tegelijkertijd wordt voor de jeugd poppenkast gespeeld. In het City-theater in Den Burg wordt om 19.30 uur „The deer hunter" vertoond. Toegang boven 12 jaar. Entree 78, In hotel ,,De Zwaan", Zwaanstraat, Den Burg, kan vanaf 20.00 uur worden deelgenomen aan klaverjasdrives. Er wordt gespeeld met vaste maat. In hotel ,,De Lindeboom-Texel" aan de Groeneplaats kan worden meegedaan aan bridgedrives. Kosten 77,50 per paar. Deelnemers moeten zich uiterlijk 19.45 uur hebben aangemeld. Het blad dat u nu in handen heeft is gratis. Het is een wekelijks verschijnend overzicht van onder meer de dage lijkse evenementen, speciaal georganiseerd voor de vakantiegangers. Wie nog veel meer wil weten over Texel en over wat daar is te beleven, wordt aangeraden het blad „Texeltoerist" te kopen (f1,50). In dit fraai uitgevoerde magazine vindt u uitgebreide informatie: kaarten van Texel en de dorpen, bus/bootdienstregeling, hoogwatertabel, wandelroutes, excursies, musea, auto dealers, bankvestigingen, medische diensten, verhuur- adressen van paarden, fietsen en bolderwagens, exposi ties, belangrijke adressen en allerlei wetenswaardigheden. Texeltoerist is te koop aan het buffet van de veerboot, boek- en tijdschriftenhandeis, supermarkten en tientallen andere adressen, verspreid over heel Texel. „Texeltoerist" plus de gratis Recreaktief-bijlage vormen een compleet pakket informatie, verzorgd in nauwe samenwerking met en gecontroleerd door de WV en de plaatselijke overheid. Ook met tekst in Duitse taal. Wie méér wil maken van zijn vakantie op Texel kan „Texel toerist" niet missen I K^UFEN SIE „TEXELTOERIST" Die Broschüre. sie Sie im Augen- blick festhalten, ist kostenlos. Es ist eine Übersicht, wöchentlich heraus- gegeben, über die taglichen Ver- anstaltungen, extra für Uriauber organisiert. Wer jedoch noch mehr über Texel wissen möchte. und was man hier unternehmen kann, dem wird angeraten, sich die Zeitung „Texeltoerist" zu kaufen (HA. 1,50) In dieser interessanten Zeitschrift, die alle drel Wochen herausgege- ben wird, finden Sie umfassende i Informationen, u.a. Landkarten von Texel und den Dörfem, An- und Abfahrtszeiten der Busse und Fah- ren. Gezeitentabellen, Karten über Wanderwege und Ausflüge, Museen. Adressen der Autovertre- tungen. Banken und allerlei Wis- senswertes. „Texeltoerist" bildet zusammen mit dem gratis Prospekt ein kom- plettes Informationsprogramm. das in enger Zusammenarbeit mit dem Verkehrsverein und der örtlichen Behörde zusammengestellt und überwacht wird. Der „Texeltoerist" enthalt auch Artikel in deutscher Sprache. Wer mehr aus seinem Urlaub machen möchte. muss den „Texeltoerist" lesen. lopende activiteiten en allerlei lekkere dingen proeven. Voor alle winkels in de Koger Dorpsstraat zijn stalletjes opge steld. Ook allerlei oude ambachten en niet-commerciële organisaties bieden met hun stands een interessant schouwspel. Tot acht uur 's avonds kunt u voor de braderie in De Koog terecht. 19.00 uur: Op het voetbalveld van ZDH bij Den Hoorn organiseert Recre-aktief een volleybaltoernooiHet is géén toernooi voor uitsluitend ervaren volley balspelers, iedereen kan meedoen. Ook gemengde teams zijn welkom. Inschrij ving kost 1 gulden per persoon. Als u zes mensen bij elkaar hebt en wilt mee doen, zorgt er dan wel voor dat u op tijd aanwezig bent, dan kunnen we vlot starten. Er wordt op tijd gespeeld en het duurt meestal tot ongeveer 10.00 uur, afhankelijk van het aantal deelne mende teams. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt in het gebouw naast de Hervormde kerk aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp hand- werkmarkt gehouden, georganiseerd door de Hervormde zusterkringen. Al lerlei zelfgemaakte handwerken, pop pen e.d. worden te koop aangeboden ten bate van de kerk. Dnétte tijdens de Koger braderie. Om acht uur houdt de bekende Neder landse sterrekundige prof. C. de Jager in „De Schakel" (het gebouw bij de Herv. kerk van Den Burg) een lezing over „Hat nieuwe heelal" voor de Texelse vereniging voor weer- en ster- rekunde. Belangstellenden kunnen deze avond bezoeken door van te voren een gratis toegangskaart af te halen bij de secretaris van de vereniging: Burger houtstraat 18 te Den Burg, tussen 18.30 en 20.00 uur. In de Hervormde kerk van Oosterend begint om 20.15 uur een concert van Philine Schouten en Hansje Vlam (blok fluit). In het City-theater in Den Burg wordt om 19.30 uur „The deer hunter" ver toond. Toegang boven 12 jaar. Entree 78, In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp wordt een talentenjacht gehou den, aanvang 20.30 uur. leder die iets kan of denkt te kunnen op het gebied van muziek, zang, conference, buik spreken, acrobatiek, etc. wordt ver zocht mee te doen en zich ruimschoots voor het aanvangstijdstip op te geven bij de leiding van het Eierlandsche Huis. Tussen het gebodene door wordt bingospel gespeeld. Entree is gratie. Om 19.30 uur begint op de camping Loodsmansduin bij Den Hoorn een volksdansprogrammageorganiseerd door het mobiele team van Recre- aktief. jlSPAlEIS Vogelwachter Kok houdt in dorpshuis „De Waldhoorn" een dia-vertoning over vogels en planten in Texelse natuurgebieden. Aanvang 20.00 uur. Toegang 72,50; kinderen tot 14 jaar 71,-. Om 22.00 uur begint op de barbecue plaats aan de Randweg in het dennen bos een groot feest, dat we Country Style hebben genoemd. Veel Ierse en Schotse volksmuziek, dansen en een hapje eten. Er zijn muzikanten, maar het is de bedoeling dat het feest met z'n allen wordt gemaakt, leder mag er zijn eigen bijdrage aan leveren. Wie een muziekinstrument heeft, moet dat be slist meenemen. De barbecueplaats aan de Randweg is bereikbaar vanaf de Ruyslaan. We op dit feest wil komen, moet zich wel tevoren opgeven. Dat kan tot dinsdagmiddag 12.00 uur bij de VW-bureaus en bij de „Recre-aktief"- bus, overal waar deze zich op Texel be vindt tegen betaling van 75, Speciaal voor toeristen houdt de Texelse sportvissersclub van 19.30 tot 21.30 uur een viswedstrijd aan het binnenwater van de Oorsprongweg in de polder Eierland. Voorgeschreven aas: brood. In „De Scholerie", Postweg 72 in Zuid- Eierland treedt voor de jeugd het pop pentheater „Maloe" op met de voor stelling „De droom van Jan Salie", aanvang 19.00 uur. Toegang kost 73,—

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7