:'t'3 1 r Voor het weekend VRIJDAG 10 AUGUSTUS ZATERDAG 11 AUGUSTUS ZONDAG 12 AUGUSTUS Machinaal schapenmelken DONDERDAG 9 AUGUSTUS van 4 en 5 augustus 1979 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Ij Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten RECRE-AKTIEF - 4 TOT EN MET 12 AUGUSTUS 1979 Strand spelen bij De Krim Om 10.00 uur start bij Fonteinsnol in het bos (bij hotel Bos en Duin), hoek Westerweg-Bakkenweg-Rozendijk een prestatieloop door het bos. De afstand is vier kilometer en dat is een aardige test om eens te zien hoeveel conditie u nog heeft. U krijgt een kaart waarop de gemaakte tijden kunnen worden bijge houden. Voor de snelsten zijn prijzen beschikbaar. Alle deelnemers krijgen na afloop een glaasje fris. Het inschrijf geld hiervoor bedraagt 71,50 p.p. 14.00 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) kunt u terecht voor een groot aantal strandspelenJong en oud kun nen meedoen aan volleybal, hockey, jeu de boule en nog veel meer. 19.00 uur: Bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp start een minivoetbal- toernooi. Op kleine veldjes wordt ge speeld met teams van 6 personen. Voetbalschoenen zijn niet toegestaan. Teams kunnen zich op het veld opge ven of bij de recreatieleiders op de ver schillende campings. Deelname kost 1 gulden per persoon. Tegelijkertijd poppenkastvoorstelling voor de jeugd In dorpshuis ,,De Bijenkorf" aan de Mulderstraat in Oosterend wordt een diavertoning over de Texelse natuur gegeven; aanvang 20.30 uur. Bij de Nikadel in De Koog zijn t/m zondag de voorstellingen te zien van de acrobatengroep Les Aranis, die allerlei stuntwerk verzorgen op de gespannen draad. Romme/tjesmerkt in Oosterend Vanaf 13.00 uur wordt in de straatjes van het dorpscentrum van Oosterend rommeltjesmarkt gehouden. Allerlei artikelen die het afgelopen jaar door de Oosterenders voor dit doel bijeen zijn gebracht, worden te koop aangeboden. Ook kan worden meegedaan aan spelletjes zoals het Rad van Avontuur, waarbij leuke prijzen zijn te winnen. Voor muzikaal entertainment zorgt de ,,Rommelkapel". Al vanaf 10.00 uur 's morgens wordt gebakken vis verkocht. De markt wordt om 20.00 uur besloten met een concert in de muziektuin. Om 14.00 uur kan iedereen op het strandje van Dijkmanshuizen kennis maken met de windsurfsport. Men kan daar gratis proberen (onder des- Kundige leiding) en zien hoeveel moge lijkheden deze sport biedt. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Ankerpark te Oudeschild (het plantsoen tegenover de R.K. kerk) kunst- en an tiekmarkt gehouden. In de R.K. kerk van De Koog geven het Texels Christelijk Mannenkoor en de muziekvereniging „Excelsior" een uit voering: aanvang 20.30 uur. Op de speelweide aan de Keesomlaan te Den Burg worden kaatswedstrijden gehouden, aanvang 10.30 uur. Deelname gratis mogelijk. Belangstel lenden hebben vrije toegang. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coufnho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, telefoon (0????) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00- 17.30 uur. Ambulance fin geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus ZomercoHecte kerkvoogdij Kinderoppas in het gebouw naast de kerk. Na afloop ontmoeting met gas ten en koffiedrinken. 19.30 uur Zangdienst met dag sluiting. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra Kindernevendienst De Koog 9 uur drs. Ruitenberg 9 uur kinderkerk 10.30 uur drs. Ruitenberg 10.30 uur kinderkerk Na afloop van deze dienst geza menlijk koffiedrinken 19.30 uur ds. Blaauw interkerkelijke jongerendienst De Waal 11 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout Collecte Kerkeraadskas Kindernevendienst 19.30 uur Zangdienst Na afloop koffiedrinken. Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, maandcollecte GEREFORMEERDE KERKEN WOENSDAG 8 AUGUSTUS zoals draaiorgel, ponyrijden voor de kinderen, weegschaal met schandblok, de mandenmaker, kaarsenmaker, nettenboeter, houtsnijder, de poppen kast, het koekschilderen en de kinderspelen. U kunt kijken naar glasblazen, glas graveren en glas in lood maken. Ook de pottendraaier is aanwezig. Vanaf 14.00 uur kan ieder, die kan schaken zich op de Groeneplaats aan melden voor een schaaksimuttaan tegen de alom bekende grootmeester Jan Hein Donner. Het inschrijfgeld hiervoor bedraagt 7 1,50 per persoon en er zijn leuke prijsjes te verdienen. Vanaf 16.00 uur treedt op het podium de kinderdansgroep op en zijn er kin derspelen. Vanaf 19.45 uur loopt de Drumband „Margaretha Sinclair" een ronde door Den Burg. Om 20.00 uur treedt op dat plein de dansgroep oude dansen op, samen met de boerenkapel. Vanaf 21.30 uur kunt U dansen in hotel De Lindeboom-Texel, opgeluisterd door vele personen in klederdracht. Nu en dan dansen de Texelaars een oude dans, zoals de Valeta, de Kruispolka en de Spaande Wals, waarbij ook de gasten betrokken zullen worden. Ook in hotel De Zwaan kunt U gezellig dansen. De Hervormde kerk te Den Burg houdt tijdens de folkloremiddagen open huis van 14.00 tot 17.00 uur. De organisatie berust bij de plaatselijke afdeling van de Raad voor het Zomerwerk, waarin de Doopsgezinde en Hervormde gemeen te, de Gereformeerde en Rooms-katho- lieke kerk zijn vertegenwoordigd. Doel is in de eerste plaats dienstverlening aan de gasten. Daartoe is een boeken tafel ingericht met allerlei lectuur van kerkelijke aard en foldermateriaal. Verder is er een stand van Amnesty International en is er gelegenheid om Tanzania-koffie en -thee aan te schaf fen. Voor het eerst dit jaar is er gelegenheid om in de kerk een kopje koffie met cake te nuttigen. De opbrengst hiervan is bestemd voor een diakonaal project in Ghana: moeder- en kipderzorg in Tamalé. Van 14.30 tot 15.30 uur wordt het orgel bespeeld door een der plaatselijke orga nisten. In de Hervormde kerk van De Cocks dorp wordt een dia-avond gegeven over de Texelse natuur, georganiseerd door Staatsbosbeheer Texel; 20.00 uur. In „Het Eierlandsche Huis" in De Ringsteken in Den Hoorn 10.00 uur: Op de tennisbaan aan de Emmalaan in Den Burg kan op speelse wijze worden kennisgemaakt met de tennissport. Van de recreatieleiders krijgt u instructie in de grondbeginse len. Het is niet de bedoeling dat ervaren spelers hier wedstrijden komen spelen, het is echt voor beginners. Deelname kost 72,50 per persoon. Als u komt moet u wel sportschoenen meenemen. 14.00 uur: Het team van Recre-aktief is op het strand bij paal 9 (Den Hoorn) met allerlei spelen voor iedereen, die maar mee wil doen. Bij slecht weer wordt het programma verplaatst naar dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. 19.00 uur: In Den Hoorn zijn vandaag nog veel meer dingen te beleven op de wekelijkse feestavond. Behalve een aantal Interessante stalletjes en am bachten kunt kijken naar het ringste ken met aangespannen paarden. 10 a 12 deelnemers uit en rond Den Hoorn steken voor een kampioenschap dat verdeeld is ovei drie wedstrijden. Dit is de laatste wedstrijd uit de serie. Na de wedstrijd worden rondes met gasten gereden. Aansluitend is er de strijd om de man en de vrouw, een spel waar Den Hoorn „patent" op heeft. Ook het Fanfarekorps geeft hier bij acte de présence. Deelname hieraan kost 1 gulden per persoon. Daarvan worden de prijzen betaald; het voordelig saldo is voor de fanfare. Daarna is er volksdansen voor ieder een met het volksdansteam van recre- aktief. Dat is om ongeveer 8 uur. Van 7 tot 10.30 uur is er in dorpshuis „De Waldhoorn" jeugddisco; entree 71,— per persoon. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De koog een ker- kentocht die u langs de kerkjes op het noordelijk deel van het eiland voert. film voor de jeugd alsmede een dropping. In het City-theater te Den Burg draait de western „Een dollar met een gaatje". Aanvang 20.00 uur. Toegang 14 jaar. 19.00 uur: Op de speelweide naast het voetbalveld van De Koog (aan de Boodtlaan) wordt het grote volleybal toernooi voor iedereen gehouden. In de loop der jaren is dat toernooi uitge groeid tot het officieuze kampioen schap voor zowel Texelse ploegen als ploegen van gasten. Maar toch staat gezelligheid bij dit toernooi altijd voorop. Vanaf half zeven kunt u in schrijven voor 7 1,— per persoon. Om 23.00 uur begint bij de Fonteinsnol (uitkijktoren nabij het kruispunt Rozen- dijk-Westerslag-Bakkenweg) een expe ditie die u de hele nacht op de been zal houden. Deelnemers gaan via opdrach ten en puzzelroutes het hele eiland over. De organisatoren hebben een aantal verrassingen in petto. Deelne mers krijgen onderweg een hapje te eten. Wie wil meedoen moet zorgen een fiets met slot bij zich te hebben, want het gaat niet allemaal te voet. Ook een zaklantaarn en een kaart van Texel zijn wenselijk. Tevoren opgeven bij een der WV-b.ureaus is nodig. Dat kan tot 12.00 uur 's middaqs teaen be taling van 75,— per persoon. Ook bij de Recre-aktief-bus kunt U zich opge ven. Om 14.00 uur start op het voetbalveld van de Camping Dennenoord aan de Grensweg een mini voetbaltoernooi voor de jeugd tot 14 jaar. 19.30 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) wordt een strandloop gehouden. De jeugd t/m 14 jaar kan een wedstrijd loop van vier kilometer lopen, de ouderen een wedstrijdloop van 8 kilo meter of een recreatieloop van 4 kilo meter. Voor iedere deelnemer is er een herinneringsmedaille en voor de snel sten een prijsje beschikbaar. Inschrijf geld 3 gulden per persoon. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt in het gebouw bij de Hervormde kerk van De Cocksdorp handwerkmarkt gehou den, georganiseerd door de Hervormde zusterkringen ten bate van de kerk. Er zijn allerlei zelfgemaakte artikelen te koop, zoals kledingstukken, kleedjes, poppen etc. Om 19.30 uur beginnen in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oos terend volleybalwedstrijden waaraan ook toeristen kunnen meedoen. In schrijfgeld /I,— per persoon. 4 Van 19.00 tot 21.00 uur kunt u ook naar de feestmarkt in De Cocksdorp. Daar vindt u niet alleen talloze kraamp jes met allerlei verschillende zaken, maar u kunt ook meedoen aan allerlei oude volksspelen zoals hoepelen, ring steken, steltlopen enz. U kunt luisteren naar de boerenkapel en zien hoe het nettenboeten en hoefsmeden in zijn werk gaat. U kunt pannekoeken eten en een motortrial bekijken, kortom er is voor elk wat wils. Na afloop wordt het feest voortgezet in het gemeenschaps centrum het Eierlandsche Huis. Dat centrum is trouwens de hele dag open voor iedereen, die maar binnen wil lopen. Na afloop van de feestmarkt om ongeveer 9 uur is er in ieder geval Bingo. Als het slecht weer is, wordt het hele programma van de feestmarkt naar het Eierlandsche Huis verplaatst. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-vertoning over de Texelse natuur gegeven, aanvang 20.30 uur. In „De Scholerie" (Postweg 72 in Zuid- Eierland) speelt het poppentheater „Meloe" het stuk „De droom van Jan Salie", aanvang 19.00 uur. 22.00 uur: Vanaf camping Dennenrust aan de Grensweg start een avond- oriëntatietocht. Deze ongeveer twee uur durende tocht voert met behulp van verschillende routebeschrijvingen en opdrachten dwars door het bos. Als u na ca twee uur weer terug bent, staat er een bakje soep op u te wachten. Het hele gezin kan aan deze tocht deelne men en het inschrijfgeld bedraagt 72,50 per persoon. Wie een zaklantaarn heeft kan die meenemen. Om 19.30 uur wordt in de Hervormde kerk van De Cocksdorp het interkerke lijk avondgebed gehouden. Zeepkistenrace op de Hogeberg Om 14.00 uur start op de Hogeberg (Schansweg bij Den Burg) voor jeugd herberg Panorama een spectaculaire zeepkisten- en autopedrace. Aan dit op Texel traditionele evenement kun nen kinderen met zelfgebouwde zeep kisten meedoen. Na een aanduwaf- stand van 10 meter gaat het verder zonder aandrijving heuvelafwaarts. Winnaar is diegene, die de langste afstand aflegt. Hetzelfde geldt voor de autopedrace, waaraan kinderen t/m 8 jaar kunnen meedoen. Nieuw is dit jaar dat over alle keren dat de races gehouden worden, ook een totaalklas sement wordt opgemaakt. Wie in totaal het beste eindigt, krijgt de wisselbeker. Er wordt onderscheid gemaakt tussen zeepkisten met grote wielen en zeep kisten met kleine wielen. Voor de autopedrace worden allemaal gelijke wedstrijdautopeds gebruikt. Deelname is gratis. Bij het Hoornderslag (strandpaal 9) wordt een strandloop gehouden, aan vang 19.00 uur. Inschrijfgeld 72,50 p.p. Afstanden naar keus vier of acht kilo meter. leder die de eindstreep haalt, ontvangt een herinneringsvaantje. Op het strand van paal 12 (Jan Aye- slag) wordt een sportviswedstrijd ge houden van 8.00-10.00 uur. Om 11.00 uur begint bij het strandje van Dijkmanshuizen (aan de Waddendijk ten noorden van Oude schild) een windsurfwedstrijd gehou den. Inschrijfgeld 77,50 voor niet-leden. Op de boerderij van de Gebroeders Commandeur, hoeve „Don Bosco", De Zeshonderd 9, nabij Oudeschild, worden dagelijks machinaal schapen gemolken tot ongeveer half september. De melk wordt gebruikt voor het maken van Texelse schapenkaas op hetzelfde bedrijf. Op werkdagen bestaat van 17.00 tot 18.00 uur gele genheid om bij het melken aanwezig te zijn. Kosten 72,— per persoon; kinde ren tot 12 jaar 71, Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Voor zeer spoedeisende tandheel- 55 kundige hulp kan men zaterdag en S zondag om 18.00 uur precies te- recht in het tandheelkundig cen- trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. ijf Weverstraat 95, telefoon (02220) 1= 2112. Open op werkdagen: 8.30- 21.30 uur. Zaterdag en zondag: §H 11.30-13.00 uur en 14.00-16.00 s uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch -te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele- |i foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon H (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 5 augustus 1979 J HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 9.00 uur ds. Blaauw 55 gezamenlijke dienst met de Ge- g reformeerde kerk s 10.30 uur ds. Blaauw, gezamenlijke dienst met de Ge- reformeerde kerk Kinderoppas in De Schakel Foto's Dooit'I Koning1CdeVolkskr.uil EXPOSTTIE van 23 juli tot 10 augustus 73| in het RAADHUIS te DEN BURG Den Burg 9.00 uur ds. Blaauw gezamenlijke dienst in de Ned. Herv. kerk 10.30 uur Ds. Blaauw gezamenlijke dienst in de Ned. Herv. kerk. 19.30 uur Ds. De Boer in de Geref. Kerk Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 19.30 uur ds. J. v.d. Meulen, uit Den Helder. GFREFORMEERDE GEMEENTE in de Hervormde kerk Oosterend 11.15 uur Dienst 16.30 uur Dienst Dinsdag 7 augustus: Oosterend 19.00 uur ds. J. Karens uit Opheusden, in de Herv. kerk GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.00 uur ds. C. J. de Ruiter, van Rotterdam 16.00 uur ds. C. J. de Ruiter DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Hylkema Uizending via De Lichtboei Kinderoppas aanwezig Na afloop koffiedrinken. BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur Evangelist De Vries, uit Den Helder ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag:10.45 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Deutsche Messen: Den Burg: Samstag 18.00 Uhr Donnerstag 19.30 Uhr De Koog: Sonntag 10.30 Uhr Mittwoch 19.30 Uhr Den Hoorn: zondag 9.00 uur De Cocksdorp: Sonntag 19.30 Uhr Freitag 19.30 Uhr. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 10