nuuBaws Raadsleden klagen over geluidsoverlast in dorpscentra Bambi kruiswoordpuzzel" BEWONERS DOEN SOMS GEEN OOG DICHT' Buitenlandse valuta Mededelingen Parkeerplaats nabij Helderse Teso-fuik wordt verbeterd Leren jasje ontvreemd Bromfiets in beslag genomen Bewoners „St. Jan" maken nostalgische rijtoer IIJDAG 24 AUGUSTUS 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 6 prins aan. Het is Bambi, een klein hertje. Bambi leert lopen en met Stampertje (een jong konijntje) gaat hij het woud verkennen. Ook leert hij praten. Temid den van allerlei bloemen ontmoet hij een stinkdier. Bambi noemt hem bloem en het drietal wordt dikke vrienden. Dan wordt het winter. Het woud gaat schuil onder een dik pak sneeuw en de tijd van kinderlijk gedartel is voorbij. De herten gaan op zoek naar voedsel. Maar ook de jagers zijn in het bos gekomen en ook zij zoeken voedsel. Bambi en zijn moeder proberen zich in het struikgewas te verbergen. In deze paniekerige situatie Vuilnis S.V. Texel Als laatste voorbereiding op de op 1 en 2 september aanvangende competi tie zijn voor de teams van S.V. Texel de volgende oefenwedstrijden vastgesteld. In Oosterend spelen op vrijdag 24 augustus Texel 3 en Texel 2 tegen elkaar. Aanvang 19.00 uur. Op zaterdag 25 augustus vertrekken de junioren van B1, B2 en B3 om 11.35 uur per boot naar Limmen voor deelna me aan een daar te houden B-junioren toernooi. Texel 1 en 2 spelen op dinsdag 28 augustus in Den Helder tegen Helder 1 en 2. Men vertrekt met de boot van 18.05 uur en op donderdag 30 augustus is in De Cocksdorp de ontmoeting SVC 1 tegen Texel 2. Aanvang 19.00 uur. Indien voorhanden hangen de opstellin gen in het 'Lelykastje' (Weverstraat). Om alle leden in de gelegenheid te stellen van tijd tot tijd te kunnen voetballen is er voor het komend sei zoen ook een vijfde team voor de competitie ingeschreven. Alleen als alle leden bij de wedstrijden ook inderdaad present zijn kan dit definitief slagen. De betrokkenen wordt er op gewezen dat herhaaldelijk afschrijven of zomaar weg blijven gaan pas geeft. t.C. Z.D.H. Dit weekend spelen de teams van ZDH uitsluitend op het veld aan de Witteweg in Den Hoorn. Zaterdagavond om 19.00 uur ontmoet ZDH 3 daar SVC 2 en zondag begint om 19.00 uur de wedstrijd tussen ZDH 1 en De Koog 1. F.Z. S.V.C. afd. volleybal De training ten behoeve van de De Cocksdorper volleyballers en volleybal- sters gaat woensdag 29 augustus in het Eierlandsche Huis van start. De roosters zijn: dames 20.15 tot 21.15 uur en heren 21.15 tot 22.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. P.Z. S.V. Oosterend Evenals dat met- de andere Texelse voetbalverenigingen het geval is begin nen ook de actieve leden van S.V. Oosterend al weer goed in vorm te raken om de nieuwe competitie naar behoren te kunnen beginnen. Ook dit weekend zijn er voorbereidende wedstrijden waar van enkele in het kader van de strijd om de Texelcup. Daarin speelt Oosterend 1 zaterdag om 19.00 uur een uitwedstrijd tegen De Koog 1. Oosterend 2 speelt om 19.00 uur op eigen terrein tegen Texel 3. De dag daarna (25 augustus) kan SVO/Z 1 zijn krachten en technische vaardigheden testen in een te Dirkshorn te spelen toernooi voor zaterdagelftal len. Ook op het Strender thuisfront wordt die dag gespeeld, 's Avonds (19.00 uur) komt een combinatie van Oosterendspelers in actie tegen het Meppelse Alcides. Zondag speelt Oosterend 1 een thuis- wedstrijd waarvoor als tegenstander het De Cocksdorpse SVC 1 naar de Vlie- straat komt (aanvang 19.00 uur). De voor vrijdagavond 24 augustus geplande ledenvergadering gaat niet door. J.R. Texelse Boys Na afloop van de vrijdagavondtraining is deze week bij Texelse Boys in de eerste plaats een jaarvergadering waar voor de leden om 21.00 uur in de kantine worden verwacht. Voor wat betreft de wedstrijden staat de actieve Texelse Boys-clan dit week end het volgende te wachten. Zaterdag spelen Texelse Boys 2 en Texelse Boys 3 op eigen veld tegen respectievelijk Texel 4 en SVO/Z 2. In beide gevallen wordt om 19.00 uur begonnen. Leden van Texelse Boys afdeling dames en meisjes gaan zondagochtend (boot 8.05 uur) zeer vroeg naar Castri- cum voor een KNVB-toernooi. Die dag is er op de velden aan de Haffelderweg een sportdag voor de jeugd waaraan door de pupillen en de B- en C-junioren van de vereniging kan worden meege daan. Ze worden om 10.30 uur op het Boysveld verwacht. Assistentie van ouders en/of andere familieleden (i.v.m. tijdwaarneming e.d.) is welkom. A.W Schaakclub En Passant In hotel De Zwaan wordt dinsdag avond om 20.00 uur een ledenvergade ring gehouden waarop het programma voor het komende winterseizoen zal worden ontvouwd en besproken. Alle leden (ook nieuwe leden) zijn hierbij welkom. J.D. Deze en een gedeelte van volgende week worden door Rijkswaterstaat op het parkeerterrein naast de lange fuiken in Den Helder werkzaamheden aan het wegdek verricht. In verband daarmee zal het terrein vermoedelijk tot en met dinsdag voor alle verkeer afgesloten zijn. De werkzaamheden hebben ten doel deze parkeerplaats uitsluitend voor per sonenauto's geschikt te maken en tege lijkertijd het wegdek wat op te knappen. Er zal hierbij met zandstralers worden gewerkt om oude verfstrepen te verwij deren. Vervolgens zullen nieuwe marke- ringslijnen worden aangebracht. Men hoopt hiermee de beschikbare parkeer ruimte voor de personenauto's aanzien lijk te kunnen vergroten. Het vracht verkeer zal voortaan uitsluitend het parkeerterrein nabij restaurant Lands- End kunnen gebruiken. P. Roskam uit Sijbekarspel consta teerde zondagavond toen hij in De Koog bar-dancing De Toekomst verliet dat een onbekende zich zijn zwartleren jasje had toegeëigend. De schade is 7200, Maandag werd in de omgeving van De Koog een Zündapp bromfiets in beslag genomen omdat deze ondermeer met een 70 cc cylinder bleek te zijn uitgerust. De eigenaar was P.F.v.T. uit Hoofddorp. Westduitse marken 100 7108,25 Belgische francs 100 7 6,46 Franse francs 100 7 46,00 Zweedse kronen 100 7 45,75 Zwitserse francs 100 7120,00 Deense kronen 100 7 36,25 Amerikaanse dollars 1=7 1,97 Engelse ponden 1 7 4,34 Oostenrijkse schillingen 100 7 14,91 Italiaanse lires 10.000 7 23,25 Spaanse peseta's 100 7 2,88 Jan van Asselt maakte dinsdag van 3 rondvraag gebruik door de gemeente wijzen op de abominabele toestanden e zich bij het opslagterreintje aan het /intergroen in De Koog voordoet. In de abijheid van enkele bejaardenwonin- sn liggen daar jaren hopen grond 'aardoor het perceeltje steeds meer op 3n vuilnisbelt begint te lijken. De atste tijd heeft de jeugd het tevens als rossbaan in gebruik genomen en hij - ad daarover klachten ontvangen. Van - sselt attendeerde ook op de proble- len die bij de familie G. Schraag Josterenderweg) zijn ontstaan door de - anleg van het veelbesproken fietspad. Horizontaal: 1visbeen 4. vriend (Frans) 7. plaats in Indonesië I 10. met wolken bedekt 13. paar J 14. opera 16. koning (Frans) J 18. bevel 20. alstublieft (afk. Frans) 22. schortje 23. duo 25. een en ander (afk.) 26. titel (afk.) 27. straat (Frans) 28. regeringsreglement (afk.) 29. gewicht (afk.) 30. titel (afk.) 32. lust 34. soort onderwijs (afk.) I 36. naaste bloedverwanten van vaders zijde I 37. schooieren 38. voorzetsel J 39. vloerbedekking 41beteuterd 42. bestaat 43. deel van Amerika (afk.) 45. meisjesnaam 47. sociaal-democraat (afk.) 48. vallei 49. uitkomst 50. bijwoord S 52. dochter van Cadmus 53. ijzerhoudende aarde 54. nauw 55. deel van een bloem 59. vrucht I 62. volledige notering v. e. compo sitie v. koor of orkest 65. soort compositie 66. persbureau (afk.) 67. zuidvrucht Verticaal: 1soort 2. kloostervoogd 3. thee (Duits) 4. slede 5. beroep 6. pers. voornaamwoord 7. maand 8. slot (Engels) 9. soort leer 11. ten laatste (afk.) 12. vogel 13. deel van Azië 15. zoon van Jacob 17. braken 18. Sociaal Econ. Raad (afk.) 19. godin 21in verleiding brengen 23. vleesgerecht 24. samenspel van buizen of drar 29. opening 30. waterkering 31. sportterm 32. telwoord 33. bedrog 35. gewicht 40. in het onderste gedeelte 44.teug 45. nieuwe wereldtaal 46. houding 47. vlek 48. plaats in Gelderland 51effen 56. plaatsin Gelderland 57. smal stuk hout 58. vreemde munt (afk.) 59. bijwoord 60. bejaard 61. bid (Latijns) 63. zoals de akten getuigen (Lat. afk. 64. ter plaatse (afk.) /erschillende raadsleden hebben er gemeentebestuur op gewezen dat gedaan moet worden aan de ge l-overlast die vooral in de nachtelijke in een aanzienlijk aantal eilanders uit slaap zou houden. In enkele dorps- ïtra zoals Oudeschild en Den Burg Dben mensen geklaagd over bromfiet- die hen bij nacht en ontij uit de slaap uden. /olgens het raadslid Henk Beumkes dinsdagmiddag met name de De yterstraat te Oudeschild noemde be lt de situatie daar aardig uit de hand lopen. Het vandalisme is groot en or het nog erger wordt moet opgetre- n worden, aldus Beumkes. Hij pleitte arbij in de eerste plaats voor een enger toezicht door de politie. Piet Zegers stelde een identieke situa- op de Stenenplaats en de Koger- aat in Den Burg aan de orde. jerdere aanwonenden hadden hem er geattendeerd dat zij vooral na het ddernachtelijk uur 'geen oog dicht nden doen' door het voortdurende knal van ondermeer bromfietsen igs hun slaapkamerramer. Door wethouder Gerard van der Kooi ie zelf aan de Stenenplaats woont) :rd beloofd dat de gemeente zich over ontstane situatie zou bezinnen. Openbare weg Naast zijn vragen over de geluidshin- r informeerde Zegers ook bij de ithouder of er op korte termijn iets daan kan worden aan het feit dat ;eds meer middenstanders de open- re weg voor verkoopactiviteiten be- itten. Hij vond dat daardoor op mmige punten ronduit gevaarlijke uaties aan het ontstaan zijn. Het )A-raadslid had op zichzelf niet zoveel oblemen met stoelen, tafeltjes en jdingrekken langs de openbare weg Ik vind 't best gezellig") maar voertui- m als brandweer en ambulance moes- n er wel door kunnen. Daarnaast instateerde Zegers in enkele gevallen in zekere onrechtvaardigheid. Sommi- i middenstanders hebben hun koop aar op grond van de gemeente staan i betalen daarvoor, anderen gebruiken jn eigen terrein en weer anderen snutten 'vrij definitief' gemeentegrond inder dat er een financiële regeling is stroffen. Van der Kooi beloofde dat er lar aanleiding van deze opmerkingen in inventarisatie zal worden gemaakt. De bewoners van het nieuwe rusthuis lint Jan in Den Burg zullen op zaterdag- niddag 25 augustus met koetsen en aarden een nostalgische rijtoer over ëxel gaan maken. Het uitstapje wordt en aangeboden door de vereniging van et aangespannen paard ,,De Blijde lijder". De rit vindt plaats ter gelegenheid an de recente verhuizing waarbij het ian de Beatrixlaan gelegen gebouw loor de bejaarden betrokken werd. Het evenement van zaterdag, dat bij ingunstig weer één week wordt uitge teld gaat om 14.00 uur van start. De oute die wordt gevolgd is: Beatrixlaan, lollewal, Gasthuisstraat, De Zes, Bur- lerhoutstraat, Wilhelminalaan, Binsber- lenstraat, Thijsselaan, Bernhardlaan, lurdetstraat, Kadijksweg, Marsweg, Vaalderweg, Meijertebos, Burgerdijk, (ogerweg, Rozendijk, Ploegelander- veg en Ruyslaan. Om 15.30 uur zal in lotel De Pelikaan de koffie worden lebruikt. Door de Dennen, via de landweg. Westerslag, Westerweg en (eesomlaan arriveert men dan weer op iet punt van uitgéng. Hoewel hij al ongeveer 26 jaar in de roulatie is blijkt het inmiddels welhaast 'stokoud' te noemen filmproduct 'Bam bi' van Walt Disney nog steeds niet kapot te krijgen. Je zou zelfs kunnen zeggen dat Bambi in meerdere opzich ten springlevend is. De sprookjesge schiedenis van dit jonge hertje is een ontroerend verhaal over lief en leed, vriendschap en haat. Deze tekenfilm, die zondagmiddag speciaal voor de kinde ren wordt gedraaid, speelt in een immens groot woud waar de dieren kunnen spreken. Bij het aanbreken van de dag zijn alle dieren in rep en roer. Ze kondigen de geboorte van een nieuwe Bambi mat Stampertje raakt Bambi zijn moeder kwijt. Er komt een groot hert uit de winterschemering tevoorschijn en deze vertelt Bambi: ,,Je moeder kan niet meer met je zijn. De mensen hebben haar weggenomen en van nu af aan zul je alleen verder moeten". Bambi is geheel Nederlands gespro ken. Toegang alle leeftijden. Vrijdagnacht draait 'Gourmandes de sex' en in dit zeer Franse en uiterst erotisch werkje, waarin zeer weinig gesproken wordt, maar des te meer gehandeld, beleeft July enkele sugges tieve dromen waarin ze bezocht wordt door wezens uit donker Afrika. Toe gang 18 jaar. Ter hoogte van de familie Schraag bevindt zich tussen het pad en de weg een oude tuinwal waardoor het pad pas een heel eind verderop te bereiken is. De eenvoudigste oplossing zou zijn de tuinwal enkele meters te onderbreken, meende Van Asselt. Een ander klein punt was een door Henk Beumkes aan de orde gestelde defecte lantaarnpaal aan het Klif. De mast was inmiddels voor driekwart gescheurd en zou spoedig op het wegdek kunnen vallen indien hij niet tijdig verwijderd of vervangen wordt. Beumkes had de lantaarnpaal al eens eerder op hetraadhuis ter sprake gebracht maar omdat er niets aan was gedaan kwam hij er nog eens mee. Huttenbouw Het had Beumkes bijzonder bevreemd dat de huizenbouw aan 't Horntje, waar twaalf woningen in de steigers staan, sinds enkele weken stilligt. Hij had gehoord dat dit te wijten was aan gebrek aan personeel bij de betrokken aannemer. Hoewel het hem duidelijk was dat de gemeente hier weinig aan zou kunnen doen vroeg Beumkes toch om aandacht voor deze situatie, even tueel door middel van een boeteclausu le. ,,lk word zo langzamerhand dood ziek van al dat getraineerl", verzuchtte hij. Voorts wenste Beumkes ook wat meer aandacht voor het parkeerterrein naast Garage Kaczor aan de Keesom- laan. Indien 'die schroot' op een afge sloten terreintje zou kunnen staan zou hij al heel tevreden zijn. Er werd op geantwoord dat de betreffende auto wrakken op expertise van de assura deurs moeten wachten alvorens ze versleept mogen worden. Gerard van der Kooi opperde er een groensingeltje langs te maken waardoor 'de aanblik' in ieder geval wat beter kan worden. Ook J. C. Dros toonde zich niet erg tevreden met de huidige situatie. Krimbos Verwijzend naar vragen die in voor gaande bijeenkomsten van zowel de gemeenteraad als de commissie open bare werken waren gesteld deed wet houder Van der Kooi dinsdag een aantal mededelingen. De door J. C. Dros aan de orde gestelde situatie in het Krimbos had inmiddels aandacht gekregen en het meubilair heeft een eerste opknapfase achter de rug. Er is opdracht gegeven de vuilnisbakken wat regelmatiger te legen en ook aan de plaatsing van wat meer verwijzingsbordjes wordt gewerkt. Vol gens de heer Jvan Hoorn zou men ook bekijken of langs de Krimweg ter hoogte van het bos wat meer parkeerruimte kan worden aangelegd. In De Waal zal binnenkort worden begonnen aan een schoonmaakbeurt van het Groenewegje. De noordelijkste bocht van de Beatrixlaan zal van een betere bebording worden voorzien en er zullen ter plaatse enkele nieuwe parkeer havens worden aangelegd. Hierover zal echter nog in de verkeerscommissie worden gepraat als daarin de gehele voorrangsregeling aan de rand van Den Burg aan de orde komt. Men zal in deze commissie ook aandacht besteden aan voorstellen uit de burgerij van De Koog. Enkele bewoners hebben namelijk te kennen gegeven het verkeer op de verbindingsweg tussen de Brink en de Parnassiastraat in een andere richting te geleiden. Tenslotte werd dinsdag door wet houder Gerard van der Kooi gemeld dat de onlangs door CDA-man Gelein Jan sen ter sprake gebrachte slibput langs de Muyweg zal worden geleegd. De inhoud zal naar de rioolzuivering van Everstekoog worden gebracht.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5