Hoornder strandloop ook voor Frans Kuip zwembad Molenkoog kreeg nieuwe entree 'elden S. V. Texel krijgen nieuwe ingang aan Haffeiderweg A- ._J V-A W Poppentheater Meloe speelt nog één keer Vrije oefenavond voor volleybalploegen Jeugdschaken in scholengemeenschap I jiimo voor zwemlessen sterk gestegen Denksportsoos in „De Zwaan" Badminton gaat weer van start „WAT IK ZEGGEN WOU." Hoornder feest op 15 september Marinebad vrijdag niet beschikbaar Het wel en wee van een Rondje om Texel i ZDH organiseert eteranentoernooi - mfc&ne» DAG 24 AUGUSTUS 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 9 t zwembad Molenkoog aan de erweg in Den Burg is onlangs lien van een splinternieuwe entree ivendien werden de toegangen tot eedruimtes beter beschut door het rengen van vier schuifdeuren. k heeft de Recreatiestichting de iting van de kleedruimtes iets laten invoudigen. De garderobe en de ruimtes van het zwembad zijn door ingrepen tochtvrij gemaakt. 'routing' door de kleedruimte werd ns verbeterd. Beide direct naast intoorruimte gelegen nieuwe toe- n kunnen alleen van binnenuit en geopend en de buitenste, even met schuifdeuren uitgevoerde toe- en, uitsluitend vanaf de zwembad- Een bijkomend voordeel van deze njn is dat men nu in staat is de Ta ris van het bad ook 's winters en veilig op te bergen. oral het personeel van het zwem- maar ook het naar dit RST-bad nde publiek heeft zich erg tevre- jetoond met het aanbrengen van deuren. De kans op kouvatten is er geminimaliseerd en het binnen- n van bladeren en allerhande iren voorwerpen behoort nu tot het ten. Tijdklok it betreft het eigenlijke bad is men ar begonnen met energiebesparen- taatregelen door het aanbrengen ren tijdklok. Deze zorgt er voor dat irwarmingsinstallatie dagelijks tus- 9.00 en 04.00 uur wordt uitgescha- Naar men heeft kunnen vaststellen tent dit een besparing van onge- 20 procent. Gezien het gemiddelde srbruik per seizoen (90.000 kubieke 25 cent) betekent dit een ienlijke bezuiniging. Men bestu- momenteel de mogelijkheid het nbad van een afdekkende geplasti- rde deken te voorzien. Deze kan middel van een schuifsysteem over ladwater getrokken worden zodat sluitingstijd nog aanwezige warm- n kans krijgt op te stijgen. Hoewel het totaal aantal bezoekers van het zwembad Molenkoog ten op zichte van vorig jaar (80.000) niet erg vooruit is gegaan en ten opzichte van 1977 (110.000) nogal is achtergebleven blijkt de animo onder de schooljeugd aanzienlijk gestegen. Omdat begin dit jaar de wachtlijst voor het volgen van zwemlessen tot maar liefst twee jaar was opgelopen heeft de zwembadleiding rond de paas dagen het aantal 'lesblokken' van drie tot vier uitgebreid. Daardoor werd het mogelijk het aantal deelnemende kinde ren met ongeveer honderd op te voeren waardoor de wachtlijst aanzienlijk is geslonken. De vier beschikbare instructeurs heb ben dit jaar 384 kinderen voor het A-di- ploma opgeleid (vorig jaar 288) en 120 -voor't B-diploma (vorig jaar 60). Er is-nu nog een wachtlijst van ruim 50 kinderen. Ook de zwemlessen aan volwassenen worden (met ongeveer 75 deelnemers) druk bezocht. Watervrij Het diplomazwemmen voor de hoge re zwemdiploma's (D, E en F) die in het Helderse Marinebad 'op les' gaan trek ken wekelijks^o'n 60 deelnemers. Over het algemeen is de zwembadleiding van Molenkoog van oordeel dat de kinderen het best zo vroeg mogelijk met het water in contact worden gebracht. Omdat er toch nog steeds sprake is van een wachtlijst bij het leszwemmen heb ben de oudere vooraf dan een uitste kende gelegenheid de kinderen zelf de angst voor het water af te leren en 'watervrij' te maken hetgeen veel opont houd bij de eigenlijke lessen wegneemt. Het watervrij maken kan het eenvou digst gebeuren door met de kinderen in het ondiepe water spelletjes te doen. Bij problemen kan men zich altijd tot een van de instructeurs wenden. Bijna 4.000 Doordat het in juli 1970 geopende zwembad sindsdien jaarlijks zo'n 3 400 diploma's heeft kunnen uitreiken staat het totaal momenteel op ruim 3.900 en hoopt men nog dit jaar de Hat Taxa/sa zwembad Molenkoog, dat on langs van aan nieuwe entree werd voorzien. 4.000 te kunnen passeren. Vorige week vrijdag slaagden alle kandidaten die voor het A- (47) en het B-diploma (30) opgingen. De examina toren waren Martin Land en Piet Schneider. In de derde week van sep tember worden de laatste examens van dit jaar afgenomen. Dat betreft de volwassenen en de kinderen die voor hun C-diploma opgaan. De lijst van de vrijdag geslaagde kinderen luidt als volgt: A-diploma: Helena Vlaming, Erwin Beijert, Karin Beuving, Anita Ran, lm- mie Dros, Cobie Daalder, Patrick Boor- sma, Roland Dob, Donja Witte, Daniëlle Koorn, Marco Pranger, Ancheli Mets, Karin van Arkel, Sam P. Bakker, Arthur Pikaar, Erik Daalder, Ramon van Tori- gelen, Sophie Herweijer, Joris Visser, Stephanie Ie Noble, Ronny Kaczor, Frans Kuip uit Den Burg die er vorige week al in slaagde de strandlopen van Paal 28 te winnen heeft zondagavond eveneens het eindklassement van de Hoornder strandlopen op zijn naam gebracht. Kuip slaagde daar in door tijdens de laatste (en zesde) strandloop zijn beste gemiddelde tijd over drie afstanden met twee seconden te verbeteren. Udo Knodt die tot dan toe eerste stond zakte daardoor paar de tweede plaats op 1 seconde van Kuip. Zoals gebruikelijk trok deze strand loop weer een aanmerkelijke belangstel ling waarbij vooral de jeugd goed was vertegenwoordigd. Het aantal deelne- In de vergaderzalen van hotel De Zwaan te Den Burg wordt met ingang van volgende week iedere dinsdag van 19.00 - 20.00 uur een dam- en schaak- soos voor de jeugd gehouden. Leerlin gen van het voortgezet onderwijs beta len voor deelname 720,— en basis schoolleerlingen 710, De Badmintonclub Texel start op maandag 27 augustus in sporthal Ons Genoegen het seizoen 1979/'80. Dit gebeurt onder leiding van een nieuwe trainer, de uit Den Helder afkomstige heer Groot. Deze zal jeugdtrainingen verzorgen van 18.30 tot 20.00 uur en de overige leden van 20.00 tot ongeveer 21.30 uur. Leden met serieuze trainings plannen kunnen zich hiervoor opgeven bij de voorzitter van de badmintonclub R. Veenstra, telefoon (02228) 229 of aan de zaal bij een van de bestuursleden. De in de Noordhollandse competitie meedraaiende beide Texelslagteams be ginnen hun wedstrijden op zaterdag 8 september. mende dames en meisjes bleef iets achter ten opzichte van de heren en jongens die aan de starts verschenen. Niettemin hebben de organisatoren be sloten om volgend jaar (wanneer er acht strandlopen worden gehouden) een speciaal dames- en meisjesklassement op te stellen. De laatste strandloop van het Hoorn der slag trok in totaal 82 deelnemers, waarvan de volgende lopers de ereplaat sen in de wacht sleepten. 8 km: 1Frans Kuip, Den Burg, 29.37 min., 2. Hans Walter Kreft, Unna Bill- merich, 29.44 min., 3. Niek Welboren, Zuid-Eierland, 30.23 min., 4. Auke Brou wer, Den Hoorn, 32.28 min., 5. Wilke Wassenaar, Den Burg, 32.29 min. 4 km: 1. Eddy Barhorst, Den Burg, 17.30 min., 2. Koen Zijm, Den Burg, 17.35 min., 3. Joop Rommets, Den Hoorn, 18.55 min., 4. Frank Groes- kamp, Nieuwegein, 19.32 min., 5. Mat thias Hin, Berlijn, 19.35 min. De eindstand bij de 8 km-lopers was: 1. Frans Kuip 29.07 min., 2. Udo Knodt 29.08 min., 3. Arie de Ridder 29.15 min., 4. Niek Welboren 29.40 min., 5. Kees Hin 29.55 min., 6. Werner Lueck 30.25 min., 7. Auke Brouwer 31.25 min., 8. Wilke Wassenaar 31.41 min., 9. Daan Welboren 31.57 min., 10. Gerard Zoete lief 32.11 min. Het eindklassement 4 km luidde: 1. Nico Kikkert 16.27 min., 2. Ellen Ingelse 17.15 min., 3. Koen Zijm 17.20 min., 4. Eddy Barhorst 18.02 min., 5. Joop Rommets 18.21 min., 6. Bruno Buyten- huys 18.41 min., 7. Frank Groeskamp 18.50 min., 8. Jan Timmer 18.57 min., 9. Jeanette Lueck 19.14 min., 10. Ralph Knodt 19.16 min. Gezien de grote belangstelling die in de afgelopen periode is gebleken zal het Texelse poppentheater Meloe nog één extra voorstelling geven van het stuk 'De droom van Jan Salie'. Men kan hiervoor terecht in galerie De Scholerie (voormalige gemeenteschool Zuid-Eier- land) op zondag 26 augustus om 17.00 uur. In sporthal Ons Genoegen wordt op dinsdag 28 augustus een vrije oefen avond gehouden waarop alle teams die dit jaar aan de traditionele eilandcompe titie willen meedoen welkom zijn. Men kan vanaf 20.00 uur in de zaal terecht. Er bestaat gelijktijdig de mogelijkheid om zich voor de eilandcompetitie te laten inschrijven. Mocht men dit telefonisch willen doen dan kan men (tot uiterlijk 1 september) contact opnemen met tele foon (02220) 2735 (André van der Vliet). Speciaal voor de jeugdschakers zal met ingang van 6 september voortaan iedere donderdag op de eerste verdie ping van de Rijksscholengemeenschap een instructie-uurtje worden gehouden. Dit zogenoemde jeugdschaken begint om 15.30 uur. Het is uitsluitend toegan kelijk voor jongens en meisjes die het pionnen- en/of torendiploma willen be halen. Omstreeks kerstmis zullen deze bijeenkomsten worden besloten. BE* VIN «M LEZERS BUTEN VERANTWOOROCLLWICO WM Ot BfOWT* Caroline van de Geest, Kees Pol, Ri chard Maas, Jacob D. Kooiman, Silvio Roest, Corina Barends, Martin van Veen, Mariëtte Witte, Yvonne de Vries, Irene Boekei, Martijn Beerling, Matthias Smit, Daphne Oomens, Monique Ver hagen, Martina Jimmink, Gabriëlle Ran, Ingrid Dros, Mariëlle Vonk, Nathalie van de Slikke, Katja de Boer, Johnny Nie- boer, Linda Koolhof, Martine Brugge- man, Etiënne van Bennekom, Mariska Bremer en Maarten den Boer. B-diploma: Monica Smit, Nanning Kikkert, Jolanda Beuving, Richard de Leeuw, Marcel Bakker, Dirk Boekei, Niels Spanjer, Dirk Kooiman, Mike Nolting, Peter de Groote, Edwin Leij- stra, Jacob van Heerwaarden, Erno Endenburg, Leendert Westbroek, Chris Ruiter, Eddy van de Molen, Simon Troost, Ronald Hoogerheide, Edwin Bakker, Marcel Banda, Caroline Weten kamp, Mariëlle Beers, Esther Nieboer, Anne M. Kooiman, Niels Jimmink, Mark Pool, Jan Kuiper, Simone de Ridder, Menno Loning en Stefan Witte. Het Hoornder feest zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 15 september. Het programma is nog niet helemaal rond en zal later worden bekend ge maakt. Vast staat wel dat de dag wordt geopend met de traditionele allegori sche optocht. Texelse zwemmers en zwemsters die wekelijks gebruik maken van de fascili- teiten van het Helderse Marinebad aan de Hoofdgracht kunnen hier op vrijdag 24 augustus niet terecht in veband met een evenement van de Marinesport school. Het bad is zaterdag weer nor maal geopend. Alvorens het wei en wee van een wandelaar tijdens zo'n rondje op papier te gaan zetten, eerst even het volgende. Namens de 116 gestarte deelnemers wil ik cle families De Grave en Ploeger plus hun staf van verdere pro deo werkende mensen danken voor de perfecte orga nisatie van deze tocht. Na de wekker deze moegen vroeg tot zwijgen te hebben gebracht togen we richting veerhaven. Na begroeting van diverse bekende wandelgezichten en het elkaar een goede tocht toegewenst te hebben, vertrokken we voor deze trip van 65 km. Na de Mokbaai gerond te hebben zetten we voet op de rulle Hors. De zon komt door de wolken heen als we paal 9 passeren. Het strandleven bestaat hier uit naar voedsel zoekende scholeksters en krijsende meeuwen. Als Westerslag in zicht komt kunnen de eerste kledingstukken wegens de geste gen temperatuur al aan de volgauto van Rijkswaterstaat worden afgegeven. Zo wordt rond de klok van 9.30 uur (er zitten dan al 3 uur tippelen op) de koffiestop bij paal 17 bereikt. Even informeren naar hoe het staat met de opkomende pijntjes en verder maar weer. Bij De Koog heerst al een gezellig Duits strandleven. We mogen ze eer daags wel korting geven, deze toeristen, nu er steeds minder 'eigen volk' naar ons Boltje komt. Zo wat nadenkend, loop je door tot richting de Slufter, die met droge sokken genomen wordt. Het 'nakende' strand van paal 27 doet ons niet veel, we kijken slechts uit naar de in 't zicht komende vuurtoren. Voor vele wandelaars wordt dit een verplicht rustpunt en ook een pijnlijk punt. De Rode Kruis-mensen hebben hier een druk winkeltje. Na opgelapt en gelaafd te zijn vertrekken de rondelopers. Op de Eendrachtdijk hebben we de zon op de voorruit en de wind in de rug. Hier mag je niet opgeven omdat de volgauto hier niet kan komen. Met deze zekerheid lopen we langs de bloeiende lamsoor op de Schorren. Een prachtig gebied, dat wordt verstoord door een boer die zo nodig plastic en dat soort zaken moet verbranden. Na een wat moeilijker be gaanbaar stuk dijk i.v.m. het op Delta hoogte brengen daarvan, bereiken we de IJzeren Kaap. Ook dit jaar staat hier weer de man met de hamer en kost het uitvallers. De rest gaat verder, genie tend van het vele vertier dat op de Waddenzee gaande is. Na nog één verplichte opsteker in het Stoomboot koffiehuis volgen de laatste loodjes. Voor sommigen is het ook net lood wat op dit laatste stuk in hun schoenen zit. Ze naar het einde toe praten is hier een goed middel voor. Voor de rest karakter tonen, wat dan weer de juiste instelling betekent om aan een dergelijke tochten mee te doen. Eenmaal op de P.H. dijk lopend, als je de boot al weer ziet vertrekken, duurt het nog maar even. En zo komen we dan moe maar toch weer zeer voldaan bij de veerhaven waar we met bloemen worden begroet. Na af scheid genomen te hebben van onze 'overkantse' collega's gaan we met bloemen en vaantje huiswaarts. En met herinneringen aan wat er allemaal langs de buitenzijde van ons eiland te zien en te genieten is. Hoewel de tocht voor vele medewandelaars misschien wat pijnlijk verlopen is, zal volgens mij voor hen volgend jaar toch moeten gelden dat thuisblijven moeilijker valt dan mee doen. Dik Haker, Den Burg s leden van de commissie openbare :en hebben dinsdagmiddag hun n betuigd aan de plannen om de ige ingang van de door sportver- ing Texel gebruikte velden te ver- len door een entree aan de Haffel- 'eg. De met deze wijziging samen- lende verkeersproblematiek zal bin- lort door de verkeerscommissie len beoordeeld. i gemeente heeft met het indienen dit plan gehoor gegeven aan wen- In deze richting die in het verleden het bestuur van de vereniging zijn In het bijzonder de auto's die bij 3 het ZDH-terrein zal zondag a.s. veteranentoernooi worden gehou- waaraan vier Texelse verenigingen n deelnemen. Dat zijn naast het rnder ZDH zelf elftallen van S.V. I, Texelse Boys en S.V. Oosterend. evenement begint om 13.00 uur en igt om ongeveer 17.00 uur. De strijden duren twee maal 15minuten. thuiswedstrijdep van het eerste elftal de momenteel nog iri gebruik zijnde ingang aan de Slingerweg verstopten bezorgde veel last voor het overige verkeer. Daarbij kwam nog dat vorig jaar de doorgang vanaf de Emmalaan met paaltjes voor autoverkeer geblokkeerd werd waardoor de Reijer Keijserstraat de enige in- en uitvalsweg werd. Men hoopt nu dat de nieuwe situatie tot gevolg zal hebben dat de automobilisten meer gebruik zullen maken van het parkeerterrein Emmalaan. Door de ingang naar de Haffeiderweg te verplaatsen komt deze pal tegenover de ingang naar de velden van Texelse Boys te liggen. Het daar aan de westkant van de weg gelegen tereintje kan volgens de gemeente uitstekend als fietsenstalling voor leden van beide verenigingen dienst doen. De werkzaamheden zouden volgend voorjaar moeten plaatsvinden. Men kan deze dan combineren met de reeds eerder vastgestelde plannen om het trainingsveld van S.V. Texel een kwart slag te draaien, de herplaatsing van enkele lichtmasten en de bouw van een nieuwe kantine. b£t1 6TAU.IH6 *8UN .cp nooitn 6Q0H6IM6U 0VEB6E60ACUTE_ VE8UCUTIM6 fe-VELP BMN T0E&ATI65PAP MTOfliTCriCn Tt PUATitr^ AALLtflVMieEEt AAri&REriGEn riltuw PRAAlUEk LjJcl^JtVtnTUEEI. TE VER UABPEtl VOORTERKin I I I -H óPfcüiMtn TE PLAATSEtl 6MJLEHVAt16ER BMN :TE ROOIEri 600nt>m6ELJ Lnïsuw aaiite fckcnan TRAinmpiVESutuTinp e cP

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 9