Tweedaags trok veedeelnemers Zwemvierdaagse: 480 deelnemers van 7 tot 78 jaar FAMILIEBERICHTEN Geluidsinstallatie verdwenen Auto deugde niet I CAE LOC LUUnMN I Een wielerprogramma waarvan vooral de zaterdagavond gehouden trimmers- race voor Texelse bedrijven veel belang stelling trok heeft zowel zaterdagavond als zondag een behoorlijk aantal fiets- liefhebbers naar het in Den Burg uitge zette parcours getrokken. Dit gebeurde ondanks het regenach tige weer waar men vooral zondag gedurende de jaarlijkse districts jeugdwedstrijden mee te kampen had. Het was de vierde keer dat Wieler vereniging Texel een dergelijk evene ment op touw had gezet, en duidelijk waarneembaar was dat op organisato risch gebied de zaak steeds beter gaat draaien. In het bijzonder zondag toen de districtswedstrijden voor de jeugdren- ners (en -rensters) van 8 t/m 14 jaar werden verreden. Een tegenvaller was hierbij het slechte weer waardoor vooral in de bochten gevaarlijke situaties ont stonden maar zich geen ernstige onge lukken voordeden. Er meldden zich zaterdagavond meer dan veertig deelnemers voor de trim mersrace die tot dusver als 'dikke bandenrace' werd betiteld. Gezien de ervaringen (bijna iedere deelnemer bleek in het bezit van een sportfiets) had de organisatie de naam daarom maar ver anderd. Toch is het nu de vraag of de naam 'trimmersrace' wèl de lading dekt. Sommige 'trimmers' hadden zich voor zien van sportfietsen, zelfs in 'aërody namische kleding' gehuld, ter waarde van enkele honderden guldens. Niettemin ging de overwinning toch naar een deelnemer die in een 'gewoon' wieier- De jaarlijkse zwemvierdaagse, georganiseerd door zwembad Mo- ienkoog is weer een succes geweest. Meegedaan werd door 480 zwemmers (3 meer dan vorig jaar) in de leeftijd variërend van 7 tot 78 jaar. De jongste was Nathalie van der Slikke die zaterdag aan het slot van het evenement werd gehuldigd, samen met de oudste deelnemer, de heer C. Merckx. De heer Merckx is een van de trouwste bezoekers van het zwembad. Hij komt gedurende het hele zwemseizoen elke ochtend om zijn baantje te trekken en is ervan overtuigd dat hij daaraan zijn opmerkelijke vitaliteit heeft te danken. De deelnemers aan de vierdaagse moesten een afstand van 500 tot 1.000 meter afleggen, kinderen beneden de 12-jarige leeftijd 250 tot 500 meter. Het evenement is destijds in het leven geroepen om de zwemactiviteit tegen het eind van het seizoen nog wat op te vijzelen. Op 30 september gaat het bad dicht. Traditiegetrouw is er die dag vrij zwemmen voor iedereen. Leuk feest Zoals gebruikelijk werd de zwemvier daagse tot een genoeglijk feest gemaakt met allerlei nevenactiviteiten. Het terrein was fraai opgesierd, er kon gespeeld worden met het rad van avontuur, er werden poffertjes verkocht en zaterdag zorgde „Monkey's Revival" voor muzi kale opluistering. Veel bekijks trok die avond ook de demonstratie parachute springen, verzorgd door het paracen trum Texel en aangeboden door drank- kengroothandel De Wit B.V. en Heine- ken. De sprongen werden uitgevoerd door de instructeurs Karei Lambo, Ma- rinus Althof en Peter op den Beek en slaagden prima. De drie parachutisten kwamen keurig neer op het veldje naast het zwembad, hoewel uit de situatie en het verloop bleek dat een dergelijke stunt niet van gevaar is ontbloot. De kinderen waren er moeilijk toe te bewe gen het terrein waarop de sprongen werden uitgevoerd tijdig te ontruimen terwijl ook een sprong midden in het publiek gezien de zeer korte afstand niet uitgesloten moet worden geacht. Alvorens de sprongen werden uitge voerd werd een „streamer" afgewor pen. De vinder daarvan mocht later een gratis rondvlucht maken met Tessel Air. Ballonnetjes Ook op de andere dagen van de vierdaagse was het nodige te beleven. Dinsdag werd in het ondiepe deel van het zwembad een demonstratie gege ven, verzorgd door het Windsurfcen- trum Texel. Ook de kinderen mochten het proberen. Maandag werden een ballonnenwedstrijd gehouden. Inmid dels zijn al diverse ballonnetjes terug gemeld. Er kwamen er maar liefst 28 terecht bij Harskamp op de Veluwe. De oudste en de jongste deelnemer werden door badmeester Gert Penster (midden) in de bloemetjes gerei Rechts de 7jarige Nathalie v.d. Slikke en links de 78jerige heer C. Merckx. Uitslagenlijst Zaterdag 1 september Clubontmoeting jeugd HRTC DOK - WV Texel T/m 10 jaar, 7 km: 1. Marco Kaptein (10) DOK 12.05 (gem. 30.4 km/u), 2. Jef Schuur (9) WV Texel, 3. Rocco Frank (9) DOK, 4. Mathieu Hagendoorn (8) DOK, 5. Paul Witte (9) WV Texel. T/M 15jaar12km: 1. Arjan Kater (15) DOK 19.35 (gem. 34.2 km/u), 2. Ronnie Kamminga (14) WV Texel, 3. Niels Collou 11WV Texel, 4. Nico Evers (11) WV Texel, 5. Hans van der Slikke (14) WV Texel, 6. Edwin den Teuling (14) WV Texel. Trimmersrace 15 km: 1. T. Boon, 2. A. Griekspoor, 3. R. Poelwijk, 4. B. Bakker, 5. J. Bouwman, 6. H. van Delft, 7. W. Keijzer, 8. J. Kuiper, 9. H. Boekei, 10. B. Zanoli. Ploegenklassement: 1. Westerlaken 24, 2. Dennenoord a 20, 3. Dennenoord B 9. Clubontmoeting WV Texel - FC Trap pist - Huib de Wit. 40 km 1. Bas Jonk, FC Trappist, 57.14 (39 km/u.), 2. Rudi Wijchers, FC Trappist, 3. Mare Blom, FC Trappist, 4. Dick van Maren, FC Trappist, 5. J. P. Kelly, FC Trappist, 6. Hans Kooen, WV Texel, 7. Peter Tromp, WV Texel, 8. Chris Lorens, FC Trappist, 9. Hennie Aartsen, Huib de Wit, 10. Rob Stein- weg, FC Trappist. Ploegenklassement: 1. FC Trappist 44, 2. WV Texel 9, 3. Huib de Wit 2. Zondag 2 september 8-jarigen: 1. Edwin Ricke, HRTC, 2. p. Slots, DTS, 3. Dennis Butter, PWV Viking. 9-jarigen: 1. Dannie Klardie, BRC Kennemerland, 2. Wilco Zuiderwijk, HRTC DOK, 3. Marco Burgering, BRC Kennemerland. 10-jarigen: 1. J. Smit, De Kampioen, De trimmersrace over 15 km werd gewon nen door T. Boon. Bij zijn huldiging werd hij geflankeerd door A. Griekspoor en B. Poel- wijk Ir). De deelnemers een de trimmersrace kort na de start op de Bamhardlaan. kostuum wenste deel te nemen. Dat was T. Boon. In de eindsprint klopte hij zijn medevluchters, A. Griekspoor en R. Poelwijk. Zij waren de snelsten van de ongeveer 65 deelnemers. De gemiddel de snelheid die over de af te leggen 15 kilometer werd ontwikkeld was 37 km/u. Clubontmoetingen Voorafgaand aan deze trimmersrace vond zaterdag een clubontmoeting plaats voor junioren (t/m 14 jaar) van DOK uit Den Helder en de Wielerver eniging Texel. Hierbij werd het start schot gegeven door de heer P. Koster uit Haarlem die uit enthousiasme voor de wielersport ook tijdens de drie voorgaande Texelse wielerevenementen (als particulier) steeds als sponsor op trad. De deelnemers aan de jeugdwed strijd gingen gelijktijdig van start maar waren onderverdeeld in twee klassen. Bij de afdeling t/m 10 jaar was het Marco Kaptein (DOK) die met de eer ging strijken. Hij werd gevolgd door Jef Schuur (WV Texel) en Rocco Frank (DOK). De 9-jarige Paul Witte (WV Texel) plaatste zich verrassend op de vijfde plaats. Bij de categorie t/m 15 jaar won Arjan Kater (DOK) de race. Hij had bij de finish een ruime voorsprong op een peloton netje waarvan Ronnie Kamminga de sprint won voor Niels Collou en Nico Evers. Slim spel In de clubontmoeting voor senioren tussen leden van de wielervereniging FC Trappist (Amsterdam), Huib de Wit (Den Helder) en Texel over 40 kilometer kwamen al vrij vlot drie renners aan de leiding. Dat was de latere winnaar Bas Jonk en de Texelaars Arie Huisman en Guus Barhorst. De snelste ronde die door dit drietal vluchters werd behaald bedroeg 44 km/u. Tien ronden voor het einde werden de vluchters teruggehaald door het peloton, waarin FC Trappist een slim spel opzette toen Bas Jonk met nog 3 ronden te gaan wegsprong. Niemand van de concurrentie zag nog kans om uit de hoofdmacht weg te komen en de vluchter te achterhalen. Ook voor het ploegenklassement plaat sten de renners van FC Trappist zich voor in het peloton en kwamen met 7 van de eerste 10 vooraan dit klasse ment. En passant won Bas Jonk ook nog het puntenklassement dat bij elke doorkomst werd opgemaakt. Stimulans De districtsjeugdwedstrijden zouden voor de Texelse renners geen ereplaat sen opleveren. Bij de 9-jarigen wist Robert Visser met twee andere renners vooraan te komen, maar door pech werd hij uitgeschakeld. Een aflo pende ketting bezorgde hem een terug val naar de laatste plaats. Waarschijnlijk de stimulans van het voor eigen publiek rijden gaf hem de kracht toch nog 3 man te passeren. Bij de 14-jarigen was Albert Winter met een elfde plaats de beste Texelaar. Edo Kooiman die de wedstrijd aanval lend begon moest voor deze krachtsin- apnning boeten en kon niet meesprinten voor de prijzen. Ronald van Boven zag, hoewel hij daar moeite mee had, kans in het peloton te blijven. De winnaar, Ronald Sommer uit Den Helder, won in deze categorie op overtuigende wijze op een straatlengte voor het peloton. Hij was op vier ronden voor het einde weggesprongen maar het jagende pelo ton was geen partij voor de winnaar. Bij de 13-jarigen won R. Betjes van DTS in een massasprint. Bij de 11-jarigen wei gerde de renner Henny de Jong op het erepdium te komen omdat hij veron derstelde de winnaar te zijn. De jury besloot hierop om hem geen prijs uit te reiken. Tussenkomst van de jeugdleider mocht zondag niet baten. Dit enige incident was gelukkig niet kenmerkend voor het toernooi, dat precies volgens schema kon worden afgewerkt en voor het talrijk toegestroomde publiek een fris en sprankelend sportgebeuren was. 2. Brayer de Klijne, HRTC, 3. Frans Ricke, HRTC. 11-jarigen: 1. R. van der Klis, De Kampioen, 2. Henny de Jong, PWV Viking, 3. Michel Zanoli, UWTC. 12-jarigen: 1. Ivan Detant, PWV Viking, 2. Ed Jansen, WV Waterland, 3. G. Tijmens, Alcmaria victrix. 13-jarigen: 1. R. Betjes, DTS, 2. Frank van Leeuwen, UWTC, 3. Thierry Detant, PWV Viking. 14-jarigen: 1. Ronald Sommer, HRTC DOK, 2. John Brandhof, HRTC, 3. Hans Peters, PWV Viking, 11Albert Winter, WV Texel. Uit de Ferrever-sportzaal aan de Ele- mert in Den Burg is een geluidsinstal latie ter waarde van bijna 1.800, ontvreemd. De diefstal werd woensdag ontdekt maar kan weken eerder zijn gepleegd. De installatie was eigendom van de Meersportenverenifing Texel en was eind juni voor het laatst gebruikt. Daarna werden de verenigingsactivitei ten i.v.m. de vakanties stilgelegd. De versterker werd opgeslagen in het berg hok. Sinds de 20e juli was een wc- raampje van de Ferreverzaal kapot. De dader heeft mogelijk daarvan gebruik gemaakt om het gebouw binnen te dringen. De installatie bestond uit een Technics versterker, twee Bravura luid sprekerboxen en een Technics cassette deck. Wegens ernstige technische gebre ken werd in de nacht van zaterdag op zondag de Volkswagen van J.J.L. (19) uit Zaltbommel uit het verkeer geno men. De wagen vertoonde ondermeer drie gladde banden. Ook de bromfiets van Texelaar M.R.D. (17) werd door de politie van de weg gehaald. Het voertuig bleek te zijn opgevoerd, had een defecte uitlaat en voorrem en miste het voorgeschreven gele plaatje. Heden werd van ons weggenomen onze innig geliefde moeder, oma en schoondochter A/da Adriana van Wijk-Lodder, in de leeftijd van 57 jaar. Martha Jan Lida Herman Henk Catrie Kerstin Howard Kester Calijn Ivo Oma Van Wijk-Nijboer Den Burg, Texel, 2 september 1979, Parkstraat 10. De crematie zal plaatsvinden in het Cremato rium, Haringhuizerweg 3 te Schagen op woensdag 5 september 1979 te 11.00 uur. Vertrek vanaf Texel 10.05 uur. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 4 sep tember van 19.30 tot 20.30 uur in „De Scha kel", Burgwal 10 te Den Burg en na de cre matie. Correspondentie-adres: Warmoesstraat 43, Den Burg, Texel. Met droefheid geven wij kennis, dat nog voor zien van het H. Sacrament der Zieken, plotse ling is overleden, onze lieve man, vader en opa Cornells Lexmond, echtgenoot van Cornelia Catharina Veeger, op de leeftijd van 55 jaar. C. C. Lexmond-Veeger A. Witte Th. Henneman-Wtte J. Henneman J. Lexmond W. Lexmond-Medema M. Varkevisser-Lexmond M. Varkevisser Th. Lexmond A. Kooger-Lexmond M. Kooger C. Lexmond J. Bakker R. Lexmond en kleinkinderen Den Burg, Texel, 2 september 1979, Ada van Hollandstraat 18. De H. Eucharistie-viering zal plaatsvinden op donderdag 6 september a.s. 's morgens 11.00 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond van 7.30-8.30 uur in „St. Jan". Diep geschokt zijn wij van het zeer plotse ling heengaan van onze Directrice Arda Adriana van Wijk-Lodder, in de leeftijd van 57 jaar. Directie en Commissaris Langeveld Et de Rooy Den Burg, Texel, 2 september 1979, Parkstraat 10. Met ontsteltenis namen wij kennis van het plotseling overiijden van onze directrice, mevrouw A. van Wijk-Lodder. Medewerkers Langeveld Et de Rooy B.V. Met diepe droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze lieve zwager en oom Cornells Lexmond, echtgenoot van Cornelia Veeger. Den Burg: F. Wtte C. Veeger A. Veeger-Wnter J. Veeger M. Veeger F. Veeger-Wnter G. Veeger Th. Veeger-Wtte Th. Veeger A. Veeger-Esser Apeldoorn: W. Veeger nichten en neven Den Burg, 2 september 1979. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze clubgenote Arda van Wijk. Volleybalclub W.G.D. Den Burg, 2 september 1979. Met verslagenheid hebben wij kennis geno men van het plotseling overlijden van ons mede-lid en oprichter Texelse W.A.O.-groep Cor Lexmond. Hij was ons zo dienstbaar. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn echtgenote en familieleden. Texelse W.A.O.-groep

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2