Kadercursussen voor Texelse verenigingen en andere belangstellenden mooi trier! Crealiviteitscursussen in winterhalfjaar 1 SOS verkoopaktle: tot dusver/8500,- omzet Doopsgezinde gemeenle begint seizoen Den Hoorn viert feest VERVOLG VAN PAG.l Lindeboom-plan Het waren amateurs Margaretha Sinclair won in Krommenie IP?- pak even de fiets voor die boodschap dichtbij PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1979 - In de komende winterperiode organi seert de Stichting Texelse Sportraad een aantal cursussen. Deze dienen ter stimulering van het plaatselijke vereni gingsleven en ter ondersteuning van de hierin funktionerende vrijwilligers. Ook zij die niet als zodanig momenteel funk- tioneren maar wel belangstelling voor dit werk hebben, kunnen zich er voor opgeven. indien men zich opgegeven heeft voor een cursus en achteraf besluit niet deel te nemen, is men toch verplicht het cursusgeld te betalen. Het aanmeldings formulier voor de cursussen moet uiter lijk 22 september a.s. op het bureau cul turele zaken worden ingeleverd (raad huis kamer 303). O Cursus vergader- en discussietech niek. Deze cursus is bedoeld voor hen die in de vereniging reeds funktioneren als voorzitter of plaatsvervangend voorzit ter. (Ook niet sport gebonden verenigin gen). Duur cursus: 6 avonden van 2 'A uur. Plaats: Den Burg Dag: maandag Aanvang: 8 oktober 1979 Kosten: 742, Docent: G. Westerlaken O Cursus A.B.O. De cursus Algemene Basis Opleiding is gericht op aspecten die in alle vormen van leiding geven in alle takken van sport voorkomen. Het vormt een nood zakelijke (en verplichte) vooropleiding Het Hoornder feest, dat op zaterdag 15 september wordt gehouden en waar bij het merendeel van de activiteiten plaatsvindt op het „landje van Klaas Lap" aan het Klif heeft ook dit jaar een uitgebreid programma. Het begint 's morgens om 10 uur met muziek van de gens om iu.uu uur met muziek van de toren en eindigt pas 's avonds laat in dorpshuis De Waldhoorn. Het programma ziet er als volgt uit: Na afloop van de klanken die vanaf de kerk toren worden aangeheven, begint om 10.00 uur bij het kruispunt Diek, Kleiweg het opstellen voor een allegorische optocht. Het eindpunt van de rondgang door het dorp is op het feestterrein waar de prijsuitreiking plaatsvindt. Met uit zondering van de 's avonds te houden wielerronde worden de overige pro gramma-onderdelen ook aldaar afge werkt. Om ongeveer 11.15 uur begint een „doolhof" voor kleuters en de leerlingen van de eerste en tweede klassen, voor de klassen 3 en 4 een bolderwagenrace en voor de klassen 5 en 6 kruiwagen race. Hoornders van 12 tot 16 jaar kunnen deelnemen aan een fietscross (eigen fiets meenemen) en voor de Hoornders van 35 jaar en ouder is er ringsteken op tandems. Voorts wordt er opgetreden door de DEK drumband. Om 16.00 uur begint een wedstrijd tobbesteken en om 17.00 uur een wie lerronde voor (uitsluitend Hoornders) vanaf 16 jaar. Het startpunt is het feest terrein. Evenals dat vorig jaar het geval was, wordt tijdens het Hoornder feest gratis soep verstrekt en zijn er broodjes, fris dranken, koffie en borreltjes verkrijgbaar tegen een eenheidsprijs van f 1,25. Het avondprogramma bestaat uit het uitvoeren van opdrachten voor groepen van ongeveer 8 personen. Om de gege vens in ontvangst te nemen kan men zich om 20.00 uur melden bij dorpshuis De Waldhoorn. De heer Zegers suggereerde dat de hele affaire al lang tevoren is bekok stoofd. Want Jarino zou de Eierveiling niet hebben gekocht als de verwachting niet had bestaan dat zij ook „De Lindeboom-Texel" kon verwerven. Dat laatste kon worden ontzenuwd door erop te wijzen dat Jarino hotel De Lindeboom-Texel nooit zou hebben ge kocht als Gedeputeerde Staten voor het oorspronkelijke plan geen stokje hadden gestoken. Personeel Hotel De Lindeboom-Texel gaat per 15 september dicht. Desgevraagd kreeg Daan Welboren te horen dat gemeente en RST het personeel niet zonder meer de WW insturen, maar zich zullen inspannen om hun terugkeer te zijner tijd mogelijk te maken. Het ziet er naar uit dat dit zal lukken. Het is ook niet de bedoeling de gevel ontoonbaar te ma ken door deze dicht te timmeren. De bedoeling is dat er iemand gaat wonen, waardoor de kans op vernieling e.d. niet zo groot is. voor elke trainers- en rekreatiesportlei- dersopleiding. Duur cursus: 12 avonden van 254 uur Plaats: Den Burg Dag: vrijdag Aanvang: ±8 oktober Kosten: f47,50 cursusboek f 11,- Minimumleeftijd 16jaar. O Cursus RSL A Deze cursus is bestemd voor allen die binnen of buiten de verenigingen leiding willen gaan geven aan rekreatie-sport- aktiviteiten. Voor de toelating is het volgen van of het gevolgd hebben van de A.B.O. cursus verplicht. Duur cursus: 22 avonden van 2 y/i uur en 2 korte weekenden. Plaats: Den Burg Dag: vrijdag en zaterdag Aanvang: nader te bepalen Kosten: f265,— studiemateria len. Minimumleeftijd 17 jaar. O Cursus Jeugdvoetballelder Om deze cursus te volgen dient men in het bezit van een A.B.O. diploma te zijn en over een redelijke eigen vaardig heid in het voetballen te beschikken. Duur cursus: 40 uur Plaats: Den Burg Dag: nader te bepalen Aanvang: nader te bepalen Kosten: f60,— Minimumleeftijd 17 jaar. O Cursus scheidsrechter zaalvoetbal Duur cursus: 15 uur Plaats: Den Burg Dag: woensdag Aanvang: na 1 november 1979 Kosten: n.v.t. Docent: P. v.d. Gracht., O Cursus sekretaris Deze cursus is bedoeld voor hen die in de vereniging reeds funktioneren als sekretaris. In deze cursus wordt nader ingegaan op algemene correspondentie, verslaggeving en samenstelling agen da's vergaderingen. Nadere gegevens over deze cursus zullen in een later stadium bekend worden gemaakt. De verkoop van artikelen uit de derde wereld door Texelse jongelui, die zich inspannen voor de Stichting Ontwikke lingssamenwerking (SOS) is de afgelo pen zomer succesvol verlopen. Tot dus ver is voor f8500,— aan artikelen om gezet, wat goed is in vergelijking met SOS-acties in andere plaatsen in het land. De artikelen (koffie, thee, sinaas appelsap, wijn, gebruiks- en kunstvoor werpen) werden op diverse plaatsen aan de man gebracht: in het jeugdgebouw te Oosterend, op de rommeltjesmark- ten, op de antiekmarkt in Oudeschild en op de markt in Den Burg. Verkoop van de artikelen op de braderie in De Koog stuitte op bezwaren van de Koger orga nisatoren. Zaterdag a.s. zal de SOS-groep arti kelen verkopen in het jeugdgebouw aan de Oranjestraat van 14.00-17.00 uur. Het is de bedoeling dit voortaan elke eerste en derde zaterdag van de maand te doen. Op andere tijden kan men voor koffie en thee terecht op de adressen Kotterstraat 10 en Verlorenkost 13. Dat is ook mogelijk op Ankerstraat 11 en Achtertune 17; daar worden bovendien gebruiks- en kunstvoorwerpen ver kocht. In de vorige krant maakten we mel ding van een brandje dat was ontstaan bij het aanbrengen van mastiek op het dak van de kleuterschool in Oudeschild. In tegenstelling tot wat in het bericht stond, waren geen medewerkers van een loodgietersbedrijf bezig, maar ama teurs. De verkeerde indruk ontstond omdat toevallig een auto van het lood gietersbedrijf Oele bij het schoolgebouw stond geparkeerd.... De drumband Margaretha Sinclair uit Den Burg is zondag bij een concours in het Zaanse Krommenie winnaar gewor- en van de jeugddivisie. Er werd aan dit evenement deelgenomen door 31 bands, onderverdeeld over vier afdelin gen. Margaretha Sinclair is inmiddels ook weer met de repetities begonnen. Deze vinden plaats in gebouw De Witte Burcht aan de Molenstraat te Den Burg. Er kunnen deze maand weer nieuwe leden worden geplaatst. Gezocht wordt onder meer naar enthousiaste muziek liefhebbers voor het bespelen van ba zuin en trommel en naar meisjes voor de majorettenafdeling. Men kan zich aan melden op dinsdagavond 18 september tussen 19.00 en 20.00 uur in gebouw De Witte Burcht. Donderdag 13 september In „De Schakel" wordt aanvang 20.00 uur de oprichtingsvergadering van de vereniging van ouders van gehandi capte kinderen gehouden. Vrijdag 14 september Jeugdclub 't Molenbos opent het sei zoen in het Eierlandsche Huis; 20.00 uur. Zaterdag 15 september In Den Hoom wordt het Hoornder feest gehouden. Voor het programma zie het bericht elders in deze krant. In het jeugdgebouw aan de Oranjestraat te Oosterend worden van 14.00 tot 17.00 uur artikelen uit de derde wereld verkocht. Maandag 17 september De afdeling Texel van Amnesty Interna tional houdt schrijfavond in „De Hol- lebol" aan de Burgwal; 20.00 uur. In school De Bruinvis te Oudeschild start de cursus Ouders op herhaling, van 19.45 - 22.00 uur. In het Eierlapdsche Huis komen de Plat telandsvrouwen van De Cocksdorp- Eierland bijeen voor de viering van het 20-jarig bestaan. Optreden van voor drachtskunstenares Nel Kars; 20.00 uur. Het Vrouwenhuis heeft een praatavond deze keer in „De Schakel" bij de Herv. kerk; 20.00 uur. Dinsdag 18 september In het Verpleeghuis wordt bazaar ge houden, van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. De Vrouwenbond NW komt bijeen in de Landbouwschool voor een praat- avond; 20.00 uur. De gemeenteraad vergadert in het raad huis, aanvang 19.30 uur. In „De Bijenkorf" te Oosterend komt de bejaardensoos bijeen om 14.30 uur. In de Thijsseschool te Den Burg begint de tweede cursus Ouders op herha ling; 19.45 - 22.00 uur. VASTE DATA Op het adres Warmoesstraat 42, Den Burg, telefoon (02220) 3770, houden de evangelisten Jan en Paula Brouwer bijbelstudiebijeenkomsten die voor ieder vrij toegankelijk zijn: elke donder dagavond aanvang 20.00 uur. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Ernstige gasstoringen (defekte hoofdlei ding e.d.) kunnen dag en nacht worden doorgegeven aan het Gasbe-i drijf Tiel, telefoon (03440) 14741. Maatschappelijk werker .Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouw. Maandags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220) 4185. Op woensdag- en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur houdt Nico Nagte- gaal spreekuur voor ouderen in „De Hollebol", Burgwal 32. Iedere maandagavond om 20.00 uur wordt in gebouw De Schakel (Bin- nenburg) bijeenkomst gehouden van het Texelse Vrouwenhuis. Iedere dinsdagochtend wordt van 9.00 tot 10.00 uur in sportzaal „De Ferre- ver" o.l.v. Han Brusselaar huisvrou- wengymnastiek gegeven. Elke dinsdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengym- nastiek gegeven. Elke maandagavond vanaf 20.00 uur worden in 'De Lindeboom-Texel' open bridgedrives gehouden. Deel nemers moeten zich uiterlijk 19.45 uur - aanmelden en betalen f7,50 per paar. De Autobusonderneming Texel ver zorgt op donderdagmiddagen (14.00 - 17.30 uur) rondritten over het eiland waarvoor belangstellenden zich bij de VW kunnen laten inschrijven. In hoofdzaak wordt de Texelroute ge volgd. Onderweg maakt men een koffiestop bij café-eethuis Catharina- hoeve. De buskosten ziin_ f6,75 per persoon (kinderen f3,25). De trips gaan alleen door als er voldoende be langstelling is (minimaal 30 perso nen). Iedere woensdag wordt in gebouw De Hollebol aan de Burgwal (achter het postkantoor) van 10.00 tot 12.00 uur een contactochtend gehouden van de Texelse WAO-groep. Men kan daarbij ondermeer biljarten, sjoelen en kaar ten. Iedere dinsdag om 19.00 uur start bij de Texelse Autocentrale aan het Schil derend een trainingstoertocht op de fiets, georganiseerd door de Wieler vereniging. NVSH-informatiecentrum, -middelen- depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan zijn iedere maandag van 20.00 - 21,00 uur geopend en telefonisch be reikbaar onder nummer 3241. Con-, tactpersoon mevrouw Blanken, Tjak- kerstraat 35. Den Burg. Elke maandagavond om 20.00 uur open klaverjasdrive in café 'De Zwaan'. Er wordt gespeeld met vaste maat. De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: maandag 10.00 tot 1^.00 uur en 12.00 tot 13.30 uur (jeugduitleen), dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.00 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Onze agent: Fa. C. en J. Visser, Dorpstraat 146. Wervershoof. Telefoon 02288-1232 Zondag a.s. begint officieel het win terseizoen van de Doopsgezinde Ge meente Texel. Allen, die betrokken zijn bij een deel van het gemeentewerk en natuurlijk ook allen, die gewoon mee leven met de gemeente, worden ver wacht in de ochtenddienst, waarin bijzondere aandacht zal worden gege ven aan de betekenis van het geloof en de funktie van de kerk in de moderne samenleving. De dienst (die om 10 uur begint) is ook bestemd voor de jonge en oudere jeugd. In de maanden september en oktober begint een groot aantal creativiteitscursussen, georganiseerd door de commissie creativi- teitsbevordering. De cursussen vinden plaats onder auspiciën van de Welzijnsstichting. De lessen zullen als regel 2 uur duren. De cursus- kosten bedragen f6,50 per les. Het gehele cursusgeld dient op de eerste avond te worden voldaan. Indien men zich opgegeven heeft voor een cursus en achteraf besluit niet deel te nemen is men toch verplicht het cursusgeld te betalen. Boven de cursuskosten kunnen nog materiaalkosten komen. I.vjn. do verbouwing van het dorpshuis (oude Ulo) is het dit jaar onmoge lijk om er cursussen te laten plaatsvinden. Hierdoor vindt het grootste gedeelte van de cursussen in de buitendorpen plaats. Werklozen en WAO-ers, voor wie de financiën een probleem zijn en die aan een van de cursussen van de creativiteitscommissie willen deelnemen, kunnen contact opnemen met het gemeentehuis afdeling culturele zaken, kamer 304, telefoon (02220) 3041. Het aanmeldingsformulier voor de cursussen moet uiterlijk 22 september a.s. op het bureau culturele zaken worden ingeleverd (raadhuis, kamer 304) of bij de contactpersonen op de diverse dorpen: mevr. M. C. van Heerwaarden-Witte, Loodssingel 33, Oudeschild, telefoon (02220) 3603; mevr. A. van Dijk-de Wolf, Kerkstraat 13, Oosterend, telefoon (02223) 470; mevr. I. de Klein-Odinga, De Kuil 3, Den Hoorn, telefoon (02226) 427; mevr. B. Monen-Waldus, Kikkertstraat 10, De Cocksdorp, telefoon (02222) 269. O Raamweven voor beginners, 6 lessen, 1 x per 14 dagen, docente mevrouw Kamstra, cursusplaats Oosterend. Cursusochtend of avond on overleg met cursisten. O Haken voor gevorderden, 6 lessen, docente mevrouw Bakker, cursusplaats Oosterend, cursustijd maandagmiddag. O Wandkleden maken. 6 lessen, docente mevrouw Van Heerwaarden-Drijver, cursusplaats Oosterend, cursustijd en dag in overleg met cursisten. O Hindelooper schilderwerk voor gevorderden, docente mevrouw Licht, cur susplaats Oosterend. De cursus is alleen voor degenen die de vervolgcursus hebben gevolgd. Het is de bedoeling om af en toe bij elkaar te komen en geza menlijk over het werk te spreken. O Raamweven voor gevorderden, 6 lessen, 1 x per 14 dagen, docente mevr. Kamstra, cursusplaats Den Hoorn, middag of avond in overleg met cursisten. O Wolverven, 4 lessen, docente mevrouw Van Heerwaarden-Drijver, cursusplaats 't Horntje dinsdagsavonds van 20.00 - 22.00 uur. O Spinnen. 3 lessen, docente mevrouw Monen, cursusplaats Den Hoorn. O Bloemschikken. 6 lessen, docente mevrouw Nijman, cursusplaats Oudeschild middag en/of avond in overleg met cursisten. O Koken voor mannon, 8 lessen, docent de heer Plaatsman, cursusplaats De Waal, cursustijd maandag- of dinsdagavond in overleg met cursisten. O Haken voor gevorderden, 6 lessen, docente mevrouw Bakker, cursusplaats Den Burg, donderdagsavonds van 20.00 - 22.00 uur. O Riet doorstoppen, 6 lessen, docente mevrouw Bakker, cursusplaats Den Burg, maandagsavonds van 20.00 - 22.00 uur. O Silhouetknippen voor beginners, 6 lessen, docente mevrouw Wieten, cursus- plaats Den Burg, woensdagavonds van 20.00 - 22.00 uur. O Klusjes in huis, 6 lessen, docent de heer Kemperman, cursusplaats Den Burg Cursus in samenwerking met de huishoudelijke en consumentenvoorlichting, eerste les maandag 22 oktober van 14.00 - 16.00 uur. O Kantklossen voor beginners en gevorderden, docentes de dames Laan en Smits, opgeven bij voornoemde dames, telefoon (02220) 2126 en 3974. O Klassieke muziek door de eeuwen heen, 10 lezingen, docent E. von Hagen, cursusplaats De Koog, cursus in samenwerking met de Audioclub Texel. Aan- vang oktober. Inlichtingen telefoon (02228) 357 (F. Dijkstra) en (02228) 556 (E. von Hagen). O Breitechnieken, 6 lessen, docente mevrouw Klomp, cursusplaats en tijd in - overleg met cursisten. O Cursus handenarbeid voor ouders, grootouders en verzorgers van kinde ren, 8 lessen, docente mevrouw Rietveld, cursusplaats Den Burg. Cursus- - ochtend in overleg met cursisten. O Boetseren, 8 lessen, docent de heer Voskuil, cursusplaats Den Burg, start maandagavond 22 oktober om 20.00 uur. O Schilderen. 8 lessen, docent de heer Voskuil, cursusplaats Den Burg, start t dinsdagavond 23 oktober om 20.00 uur. O Tekenen, 8 lessen, docente mevrouw Koorn, cursusplaats en tijd in overleg met cursisten. In januari te starten cursussen: O Huidverzorging op biologische basis, docente mevrouw Westenberg, cursus plaats Oudeschild, cursustijd donderdagsavonds. O Pech onderweg, cursusplaats en tijd moet nog geregeld worden. O Biologisch-dynamisch koken, docente mevrouw Kikkert, cursusplaats De Cocksdorp. O Hindelooper schilderwerk voor beginners, docente mevrouw Licht, cursus plaats en tijd in overleg met cursisten. O Silhouetknippen voor gevorderden, 6 lessen, docente mevrouw Van Wezel, cursusplaats Den Burg. O Kleine cadeautjes maken, 6 lessen, docente mevrouw Kikkert, cursusplaats Oosterend, dagen en tijd in overleg met cursisten. Ondergetekende Adres telefoon geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). Rondje voor het be doelde cursus zwart maken. Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus, graag even het aantal personen voor de bedoelde cursus aangeven. Ondergetekende zou verder graag zien dat voor de naaste toekomst de volgende cursussen zouden worden overwogen: (hier uw suggesties invullen) Texel handtekening De cursussen zullen alleen doorgang vinden als het minimum aantal deelnemers wordt bereikt.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2