Voetbalvooruitzicht ,,Een vrouw als Eva" Schoonmoeder i a i r\t\\i i Zon, maan en hoog water Volfeybalprogramma ellandcomoetitle evoko-teams zoeken laar nieuwe coaches Mededelingen Training Badminton begint Voetbalprogramma GYVO De Koog van start Uitslag verloting Waddenruiters Geen winst voor nieuwe ploegen Clubwedstrijden tennisclub Deuce 27-mc-er gesnapt I IIJDAG 14 SEPTEMBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 9 huiswedstrijden deze week voor «el 1, ZDH, De Koog en SVO/Z larin men het gaat opnemen tegen ipectieveiijk Meervogels, Oude- lis. Schoor! en Foresters. Texelse ys heeft een weekend vrijaf, cksdorp speelt bij DESS in Sijbe- rspel en Oosterend gaat naar andam voor het duel tegen Zaanse iys. Omdat Texel 1 het tot dusver niet rder heeft geschopt dan een 2—1 ne- rlaag tegen WFC en een 2—0 neder ig tegen USVU heeft dit team nu ds de rode lantaarn te pakken. Als iost kunnen de teamleden zich zon- gmiddag spiegelen aan de resultaten n Meervogels '31 (Akersloot! dat met n enkel winstpunt op de voorlaatste lats staat. Mochten de Texelaars ze thuiswedstrijd op hun naam bren- n dan zal de Akerslootse ploeg de itste plaats in de derde klasse dus ernemen. Erg moeilijk zal het zondagmiddag jrden voor Texel 2 dat eveneens een uiswedstrijd speelt en het Helderse «macht 2 ontmoet. Dit zal welhaast ker een te zware opgave voor de ver het algemeen erg jegdige) reser- is betekenen. In 't Zand wordt gespeeld tussen de rde elftallen van Geelzwart en Texel, jewel Geelzwart 3 als zeer sterk kend staat moet er toch een over- inning voor de eilanders in kunnen ten. Texel 4 gaat in Den Helder af op een /erwinning in een wedstrijd waarin (GW 8 het onderspit zal moeten del- m. Ook het vijfde team heeft thuis tegen (iron 5 (Den Oever) een goede kans de volle winst. Omdat het eerste elftal zondagmid- ig vrij is geloot zal het thuisspelende Bij de afdeling volleybal [Tevoko! van Meersportenvereniging Texel zoekt en naar mensen, die de coaching iegeleiding] van de competitieteams zich willen nemen. Het gaat om een jftal enthousiaste coaches die. indien swenst, op kosten van de vereniging ïn gerichte cursus kunnen gaan vol den. Belangstellenden kunnen zich hier- oor aanmelden bij de bestuursleden an Tevoko, te bereiken via tel. (02220) 735 of 4540 of op dinsdagavonden jdens de Eilandcompetitie in de Sport- a) Ons Genoegen. Zij dienen in ieder eval voldoende van deze sport te /eten om een begeleidende taak te ver uiten. Dit betekent onder meer dat men jdens de wedstrijden moet durven igrijpen en spelers of speelsters wisse- n. Voor de training van de teams is aen niet verantwoordelijk omdat daar- oor onlangs een eigen trainer (Peter de l loogh) is aangetrokken. De nieuwbak- en coaches moeten bereid zijn met hun" teams mee te gaan naar de vaste «ai. Reiskosten worden betaald. Deze litwedstrijden worden in hoofdzaak op aterdag gespeeld, maar kunnen even- ueel ook op andere dagen plaats lebben. Texelse Boys 2 dit weekend de Boys- kleuren hoog moeten houden. Het lijkt erop dat het tweede zich na de vorige week geleden nedarlaag (1—2 tegen WGW 5) weer goed heeft hersteld en dat er tegen HRC 5 (Den Helder) een overwinning in zit. Het derde is gezien de overwinning in het duel tegen Geelzwart 5 (2—3) op de goede weg en moet ook de thuis wedstrijd tegen Zeemacht 4 met een overwinning kunnen afsluiten. Het damesteam speelt een uitwed strijd tegen Always Forward (Hoorn) waarin van alles mogelijk lijkt. De dames hebben hun eerste competitie duel met 8—2(!) verloren maar wonnen daarna weer met 5—2. Wellicht brengt men het ditmaal tot een gelijk spel. In Oosterend wordt het weekend programma van de Strender voetbal club zaterdagmiddag begonnen met de wedstrijd tussen SVO/Z en Foresters (Heiloo). SVO/Z sppeelt thuis, heeft getoond in goede vorm te verkeren en moet daarom ook deze sportieve ont moeting in winst kunnen omzetten. SVO/Z 2 daarentegen krijgt in de uit wedstrijd tegen SRC 3 uit Schagen waarschijnlijk te moeilijk maar het derde zaterdagelftal heeft thuis tegen Castricum 6 meer winstkansen. Oosterend 1 komt zondag in Zaandam in actie tegen het plaatselijke Zaanse Boys, dat als 'zeer zwaar' te boek staat en waartegen de bezoekers met een enkel punt al tevreden mogen zijn. Ook Oosterend 2 krijgt thuis de nodige problemen met het bezoekende Wieringerwaard 3. De ploeg zal in ieder geval beter moeten spelen dan in de afgelopen weken het geval was omdat het er anders somber uitziet. In Schagen treffen Oosterend 3 en SRC 6 elkaar en moet voor de Stren- ders een kleine winst mogelijk zijn. Het eerste team van S.V. De Koog speelt zondagmiddag thuis tegen Schoorl 1 dat de SVK-formatie mis schien wat meer ruimte laat dan waar toe Oudesluis (6—2) afgelopen zondag bereid bleek. Kees van Beek zal weer opgesteld kunnen worden en met wat minder blessures moet een kleine over winning ditmaal mogelijk zijn. Voor wat betreft het resultaat van het tweede team vat weinig te voor spellen. Tegenstander is SVC 2 en gegokt wordt op een gelijk spel. S.V. De Koog Voor de wedstrijd tegen SVC 2 in De Cocksdorp vertrekken de teamleden van het tweede om 13.30 uur vanaf restaurant Capri. Terreindienst is deze week voor Jan Dekker en Peter Nowak. J.v.B. Maandag a.s. beginnen ook de trai ningsavonden van de Badmintonclub Texel weer. De jeugd traint onder leiding van B. Oostra en J. Groot van 19.00-20.00 uur en de senioren van 20.00-21.00 uur onder leiding van J. Groot. Zaterdag 15 september 1979: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Foresters, 14.30 uur SRC 3-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend (Z) 3-SC Castricum 6, 12.45 Oosterend (Z) 3-Castricum 6,12.45 uur Junioren: Texel A1-Geelzwart A1,13.30 uur SVAO '74 A1-Oosterend A1,16.15 uur Watervogels Bl-Tex. Boys B1, 14.30 u. BKC B1-De Koog BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend B1-Wiron B1, 13.30 uur WGW B3-TexelB1, 14.30 uur Tex. Boys B2-SuccesB1, 14.45 uur HCSC B3-Texel B2, 12.45 uur Wiron Cl-C'dorp C1,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel C1-ZAPC1, 13.30 uur N.Niedorp C1-Oosterend Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys C1-WGW C3, 14.45 uur Texel C3-HCSC C4, 14.45 uur HRC C4-Texel C2, 14.30 uur Schagen C5-De Koog C114.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-Texel Al, 15.00 uur Oosterend A1-Cocksdorp A1, 15.00 uur De Koog A2-Texel A3, 14.00 uur Texel A4-Oosterend A2, 15,15 uur Tex. Boys A2-Texel A2, 13.45 uur Afdeling B: De Koog B1-Oosterend B1, 13.00 uur Texel B1-ZDHB1, 12.30 uur Texel B2-Tex. Boys B2, 11.45 uur Texel B3-Oosterend B2, 12.30 uur. De wedstrijden van ZDH zijn wegens het jaarlijkse Hoornder feest uitgesteld. Zondag 16 september 1979: 4de klasse A KNVB: Texel-Meervogels '31, 14.30 uur Afdeling Noordholland: DESS-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) ZDH-Oudesluis, 14.30 uur De Koog-Schoorl, 14.30 uur Zaanse Boys-Oosterend, 14.00 uur Texel2-Zeemacht2, 12.30 uur Geelzwart 3-Texel 3,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys2-HRC5, 14.30uur Oosterend 2-W. Waard 2, 14.30 uur Tex. Boys 3-Zeemacht 4, 14.30 uur ZDH 2-Watervogels 5, 12.30 uur SRC 6-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW 8-Texel 4, 14.30 uur Cocksdorp 2-De Koog 2, 14.00 uur Texel 5-Wiron 5, 14.30 uur Junioren: ConZelo Al-Tex. BoysAI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH A1-HRCA3, 10.30 uur Dames: Alw. Forward-Tex. Boys. 14.30 uur Alw. Forward-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Samen reizen: Zaterdag 15 september: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend (Z) 2, Oosterend C1, De Koog C1. De Koog BI en Cocksdorp Cl. Zondag 16 september: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Cocksdorp 1 en dames Tex. Boys. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Texel3, Oosterend3enTex. BoysAI. Bij niet doorgaan van een wedstrijd bus afbestellen, telefoon 102240) 2421. Ingaand 17 september besint voor de gymnastiek- en volleybalvereniging Gyvo uit De Koog het winterseizoen. Het lesrooster ziet er als volgt uit: Maandag Kleuters vanaf 4 jaar 16.00-17.00 uur. Jongens 1e, 2e, 3e klas 17.30-18.30 uur Jongens 4e, 5e, 6e klas en ouder 18.30- 19.30 uur; Heren (onder voorbehoud) 19.30-20.30 uur. Heren, die zich voor dit lesuur willen opgeven, kunnen dit doen bij mevr. Rüngs, telefoon 572, De Koog. Donderdag: Dames volleybal 20.00-22.00 uur. Vrijdag: Dames- en/of huisvrouwengymnastiek 14.00-15.00 uur. Meisjes 1e, 2e, 3e klas 15.30-16.30 uur. Meisjes 4e, 5e, 6e klas en ouder 16.30- 17.30 uur. Nieuwe leden voor zowel gymnastiek als volleybal kunnen zich telefoninsch onder nr. 572, maar ook aan de zaal tijdens de lesuren opgeven als lid. Alle lessen worden gehouden in de Kaaps nol. De verloting, die werd uitgeschreven door de Waddenruiters en De Klepper- tjes heeft de volgende uitslag opge leverd: 1e prijs no. 1025; 2e prijs no. 766; 3e prijs no. 3670; 4e prijs no.3701; 5e prijs no. 1198; 6e prijs no.4078; 7e prijs no. 2237; 8e prijs no. 3111; 9e prijs no. 1767. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer A. Brans, Akenbuurt 18 te Den Burg. De zon komt 16 september op om 6.15 uur en gaat onder om 18.55 uur; 19 sep tember op om 6.20 uur en onder om 18.48 uur. Maan: 21 sept. N.M., 29sept. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 14 sept. 2.14 en 14.55 Zaterdag 15 sept. 3.09 en 16.07 Zondag 16 sept. 4.31 en 17.35 Maandag 17 sept. 5.58 en 18.57 Dinsdag 18 sept. 7.10 en 20.07 Woensdag 19 sept. 8.12 en 20.58 Donderdag 20 sept. 9.01 en 21.42 Vrijdag 21 sept. 9.42 en 22.19 Zaterdag 22 sept. 10.20 en 22.51 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Monique van dar Ven en Marie Schneider frj in ^£en vrouw a/s f va". Vaderlandse (of moeten we zeggen moederlandse) kneuterigheid dat naar mate het verhaal vordert honderdtach tig graden de andere zijde op gaat en uiteindelijk (laten we zeggen) op negentig graden blijft hangen. Zo zou je, mathematisch althans, „Een vrouw als Eva" kunnen kwalificeren. De film, die gemaakt werd onder de regie van Nouchka van Brakel en met Monique van der Ven, Maria Schneider, Marijke Merckens en Peter Faber in de hoofd rollen. Onder het motto „iets geheel anders" heeft men een verhaal in elkaar gezet, dat, toegegeven, erg eerlijk overkomt maar soms toch wel wat overdreven en onwerkelijk aandoet. In het door (de Zaanlandsel Margriet Eshuis gezongen introductieliedje, dat de eerste beelden van „Een vrouw als Eva" begeleidt, wordt meteen al duidelijk gesteld waarom het Nouschka van Brakel in haar speelfilm gaat. Maar of dat nu pleit voor de film is een vraag apart. Aangegeven wordt in ieder geval dat het gaat over een vrouw die „op zoek is naar gevoel" en tegelijkertijd wordt gekweld door „Heimwee naar zichzelf". Vervolgens zien we hoe in een knus gezinnetje in een hoge flat in Haarlem een jonge vrouw door haar man en twee kinderen met ontbijt en cadeau tjes op bed wordt verwend vanwege de zojuist aangebroken moederdag. Om voor de handliggende misverstanden te vermijden, is in het zelfde lied overigens tegen dit tafreeltje gewaar schuwd met de zinsnede dat de be treffende vrouw alleen nog leeft via man en kroost, terwijl ze zichzelf in tussen volledig opzij heeft gezet. Na verschillende verwikkelingen blijkt Eva (Monique van de Ven) een tikkeltje overspannen en van haar liefhebbende echtgenoot (Peter Faber) mag ze samen met de buurvrouw op vakantie naar Zuid-Frankrijk. Daar maakt Eva kennis met Liliane (Maria Schneider) die daar een communeboerderij bezit. Eva raakt danig van haar onder de indruk maar als keurig huismoedertje op zoek naar een gevoel beseft ze niet meteen hoe het met haar privé-emoties zit. In elk geval kan Eva's echtgenoot zijn vrouw wel afschrijven, want haar hart trekt naar het samenzijn met Liliane. De problemen beginnen zich nu op te stapelen, er volgt een echtschei ding en een touwtrekkerij met de kinde ren als inzet. „Een vrouw als Eva" is zondag en maandag om 20.00 uur te zien voor personen vanaf 16 jaar. De eerste speelavond van de dinsdag gestarte Ehandcompetitie volleybal heeft voor geen van de nieuwe teams overwinningen opgeleverd. Van de ze ven voor het eerst aantredende ploegen verloren er drie en speelde de rest gelijk. De overige ploegen, die dinsdag voor het nieuwe seizoen aantraden toonden weer het gebruikelijke enthousiasme. Onder deze „oud-gedienden" ontston den goede duels. Vooral de koplopers van vorig jaar deden hun reputatie eer aan. Van de „nieuwkomers", waaron der voHedig nieuwe teams èn teams die uitsluitend onder een nieuwe naam zijn gaan opereren, waren er gelijke spelen voor Question (d.l, CVI (d/h), Graaf Spuiterij (d). Koffieshop (d) en Hema (h). Hema (d), ABOP (dl en De Stiene- pikkers (d) verloren. Aan de Eilandcompetitie wordt dit jaar deelgenomen door 53 teams ofwel twee meer dan vorig seizoen. Op dinsdag 18 september worden in Sporthal Ons Genoegen de volgende volleybalwedstrijden gespeeld. Veld A heren: 18.30 u.: Dros Bakkerij-Slagerij Kossen Oude Ulo 19.10 u.: Oude Ulo-Smash'68 Gamma 19.50 u.: Gamma-Texelstroom L.B.O. 20.30 u.: L.B.O.-Grooten Slock JKM 21.10 u.: JKM-R.O.G. Molenkoog 21.50u.: Molenkoog-Graaf Spuiterij Kobeko 22.25 u.: Kobeko-Bremakker Graaf Spuiterij Veld B: 18.30 u.: B.G.Z.-R.W.S. P.W.N. 19.10u.: P.W.N.-C.V.I. Moerbeek 19.50u.: Moerbeek-A.B.O.P. Verpleeghuis 20.30 u.: Verpleeghuis-T.Z.T. 't Cafeetje 21.10 u.: dames Dros Bakk.-'t Cafeetje Nokanto 21.50u.: dames Gar. Kikkert-Nokanto De Koogel 22.25 u.: dames Molenkoog-De Koogel Garage Kikkert Veld C dames: 18.30 u.: Lois-Vopoda S.R.V. Graaf Spuiterij 19.10 u.: Graaf Spuiterij-Gyvo b a Koffieshop 19.50 u.: Koffieshop-Question Strends End 20.30 u:: Mod. Beekman-Strends End C.V.I. 21.10 u.:TX88-C.V.I. Rabo 21.50u.: Manege Zoetelief-Rabo Bremakker 22.25 u.: De Stienepikkers-Bremakker Manege Zoetelief Op de tennisbanen aan de Elemert in Den Burg worden deze maand club wedstrijden aehouden van tennisver eniging Deuce. De gemengd dubbel wedstrijden zijn op 15 en 16 september en vanaf 22 september zijn de kam pioenschappen enkel- en dubbelspel. Opgave hiervoor is mogelijk bij de wed strijdcommissie of (voor respectievelijk 13 en 17 september) op de baan. De politie snapte de Duitse toerist K. uit Bochum op het in bezit hebben van een 27 mc installatie in zijn personen auto. De apparatuur is in beslag geno men en tegen de eigenaar is proces verbaal opgemaakt. FEUILLETON •24. Door L. van Schooten. HOOFDSTUK 10 Invitatie geweigerd i,,Het wordt een zoon", verklaarde itert zelfverzekerd. <„Daar weet je niks van", bestreed liske. '„Ikvoel het in mijn botten", onthulde tfert en de hele familie Polderman J^rstte in lachen uit. Ze zaten allemaal Jjn de grote tafel in het kwekershuis, rtbnt de tweeling was jarigl Het was wel "fet zo leuk, je verjaardag te moeten Alen, maar het spaarde, zei Maartje Rplderman, ook weer een hele hoop kjffie en koek uit, en dat moest ook ffil, als je twee kinderen tegelijk ca deaus moest geven. Anderzijds was de Arjaardag van de tweeling een heel bijzonder familiefeest en vanavond wa ren ze er allemaal. Pier met zijn vrouw, oipm Peter, Bert met Jitske. Vanzelfsprekend kwam het gesprek ofc de babytot voor kort vond Jitske dat een beetje pijnlijk omdat Pier en zijn vrouw, al zo veel langer ge trouwd, nog steeds geen gezinsver meerdering verwachtten, maar nu was er alle reden tot blijdschap, want ook déér zou het gaan gebeurenl „Twee aanstaande kleinkinderen en een jarige tweeling" schertste vader Polderman. ..enal m'n kinderen gezond en wel om de tafelmensen, het kan niet op. En dan jij er nog bij, Piet! 't Is waarlijk feest vandaagl" In die feestelijke stemming kon het helemaal geen kwaad wanneer het echtpaar Van Hoornwyck te twisten begon, of het een zoon of een dochter zou zijn. „Als je heel beslist wilt dat het een zoon is", zei Pier, „dan wordt het er ook een, Jits". „Hoor hem", schampte Hennie, „man, wat weet een koe van saffraan, 't beest komt nooit in de winkel". „Lieve kleine", zei Pier beschermend, „al verlaat je nu van 't jaar de léééégere school, vergeet niet dat je in levenswijsheid en ervaring bij je broer Pier mijlen en mijlen ten achter staat". „Ik weet wel dat jij van kinderen krijgen geen bal verstand hebt", gaf Jennie terug, het voor haar zus opne mend. „Kind", verontwaardigde zich Pier, „ik ben toch zelf óók geboren? Ik weet het nog goed, zie me daar nog liggen. Als ik toen geweten had dat ik zo'n paar zussen krijgen zou „Dan had je toen al gezongen: Ach was ik maar bij moeder thuis gebleven", lachte Truus, stralend nu haar innigste wens in vervulling leek te gaan. „Ik vind, in zo'n tijd moest een man zijn mond niet opendoen, wat jij, Jits?" „Dan alleen om ieder keer weer te vragen: Kan ik misschien iets voor je doen?" Jits knikte ernstig naar Bert. „Maar dèt moeten we ze zelfs nog leren". „We moeten ze leren het uit zichzelf te doen", vond Truus. „Ja, en het fijn te vinden zeker" smaalde Pier. „Nou meisje, je mag wel dik en dik dankbaar zijn, dat er mannen op de wereld zijn die bereid zijn, de dochter van een wildvreemde man te onderhouden". „Jij onderhoudt mij" zei Truus „en ik hou jou eronder". „Precies" stemde moeder Maartje in, die tot nog toe welwillend gezwegen had, „en zo moet het ook. De man is het hoofd, de vrouw is het halsje waar het hoofd op draait. Wat jij vader?" „Ik zeg het ook", baste Dirk Polder man „ik ben het altijd maar met jou eens, vrouw, als ik m'n zin maar krijg". „Wij niet getrouwd, hè Jen?" vond Hennie. „Als ik het zo hoor is er niks an". „Als er om jullie ooit nog es een misleide, wereldvreemde jongen komt", beloofde Pier, „zal ik vooraf es een héél ernstig gesprek met 'em hebben „Ik wou dat iemand met mij een ernstig gesprek gehad had", pruilde Truus, „voor jij me vroeg. Dan had ik me nog wel tienmaal bedacht". „En dan had je toch ja gezegd", wist Pier. „En al die tijd had je mijn liefde maar moeten ontberen". „Hier, koffie", kwam moeder Maartje er tussen. Ik vind wel dat jullie jongens een hele hoop deining krijgen". Oom Peter zat er tussen en luisterde. Zo was het bij hem thuis geweest, toen zijn vrouw nog leefde. Maar hij was er de man niet naar om daarover te zitten piekeren, hij was nu toch bij zijn broer? Bert had een taxi willen bestellen naar huis, want het regende en hij was bang dat Jits „smelten zou" zoals Hennie het betitelde, maar oom Peter bracht ze even weg. Thuis, bij de schemerlamp, namen ze de draad van het gesprek weer op. „Het wordt een jongen en hij heet „Wacht even" informeerde Jitske „maak jij alléén de dienst uit?" „Als het een jongen is, mag ik 'em vernoemen en als 't een meisje is, jij. Goed?" „Ik wou liever dat we 't samen deden, in elk geval", zei Jitske opeens ern stig. „Nou ja" temperde Bert „natuurlijk moet jij 't er mee eens zijn". „Hoe wou je 'm dan noemen?" „Ik wou 'em graag naar mijn vader noemen. Koen „Coenraad van Hoornwyckzal je moeder leuk vinden, 'n Stamhouder". „Jij niet?" „Ik vind 't heel best, Bert. Jouw vader is gestorven, de mijne leeft nog. Koen ja, dat vind ik wel een goeie jongensnaam". „Mooi, onze zoon heet Koen". „Jajaen als 't nu es een meisje is?" ,,'t Wordt een zoon'. „Doe niet zo gek Bert, daar weet je niks van". „Jij wilt toch ook een zoon?" „Ik wil niks. Zoon of dochter, met allebei ben ik even blij. 't Is maar goed dat we dat maar hebben af te wachten". „Tjaals 't een meisje is mag jij het zeggen, hadden we afgesproken". „Goed, dat is dan afgesproken". „Nou, hoe noem je d'r dan?" „Dat weet ik dèn wel" glimlachte ze. „Da's niet eerlijk" bestreed Bert „ik heb m'n kaarten op tafel gelegd „En ik zal eerst eens zien of er wel kaarten op tafel te leggen zijn, lieve jongen. Als alles goed gaat, zal ik heel erg gelukkig zijn, dat weet ik en dan weet ik ook hoe ons kind heten zal als het een meisje is". „Ik verdenk jou er van, Jits, dat jij stiekum hoopt op een dochter". „En jij brult overal uit dat je rekent op een zoon, vadertje. Laat mij nu maar stiekum hopen, en hoe het ook afloopt, ik zal een gelukkige vrouw zijn, reken daar maar op". Daarmee moest de heer Egbert van Hoornwyck het doen, en hij had reeds ervaren dat wat Jits in haar hoofd had, zich niet bevond in enig ander deel van haar wezen. Maria had geglimlacht, toen Bert het haar vertelde. „Ach jongen, wees toch niet zo voorbarig. Natuurlijk zou ik het leuk vinden, als er weer een Koen van Hoornwyck kwam, maar zó bar zou ik het niet vinden als ik inplaats daarvan een kleindochter kreeg. En Jits heeft groot gelijk, dat ze niet net als jij allemaal voorspellingen begint te doen, aanstaande vaderl" Bert wilde zelfs oom Peter als bond genoot strikken, maar die was wel wijzer, en viel zijn nichtje niet af. „Als 't een jongen is krijgt ie een trommel van me" lachte hij „en als 't een meisje is krijgt ze een poederdoos. Anders ligt dat kind zich in de wieg maar te vervelen". Nee, aan oom Peter had je ook niks in zo'n geval. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 9