P ZDH WINNAAR VAN SPANNENDE PARTIJ Texel 1 behaalde eerste overwinning Texelse selectie hield militairen in toom f t Treffers van Land en Uriot PUNTENDELING IN VOLLE SPORTHAL Zaalvoelbalprogramma Hulsman en zuldewlnü wonnen handicaprace De Geul is weer open Verbetering Texelveid kost 56 Vz mille Koplopers wonnen Voetbaluitslagen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 18 SEPTEMBER 1« In een wedstrijd waarin bei de teams zich merendeels tot ongecontroleerd spel hebben laten verleiden heeft Texel 1 zondagmiddag toch kans ge zien twee winstpunten te ver garen. Tegenstander Meervogels '31 uit Limmen was minder gelukkig. De op het Toxelveld gespeelde ontmoeting eindigde met een doelpuntensaldo van 2—0. Gedurende de slotfase van de eerste helft viel tijdens een groot offensief van de Texelse ploeg het eerste doelpunt nadat verschillende malen net naast of juist over was geknald. De maker was Martin Land na een boogballetje van Louis Uriot. Uit een vrijwel identieke voorzet van Land scoorde Uriot kort na de hervatting in een onoverzichtelijke melée van spelers de tweede treffer. Texel behaalde met deze overwin ning de eerste winstpunten in het nieu we seizoen. Voor Meervogels was het de derde nederlaag in rij. De Limmense formatie heeft daarmee de laatste plaats van de ranglijst van Texel over genomen. Het meest opvallende kenmerk van deze erg wisselvallig gespeelde partij was dat zowel van de kant van Meer vogels als aan de kant van Texel de aanvallen voor het merendeel over links verliepen. Pas in de laatste fase van de aanvallen was men in staat het midden veld te bereiken terwijl al die tijd de spelers die de rechtsbuitenplaatsen in handen hadden doelloos stonden te wachten. Oorzaak van deze voortdu rend over links lopende aanvallen zou het uitschieten van beide doelverdedi- gers kunnen zijn (rechter been) hoewel zondagmiddag ook de in de lengterich ting over het veld staande westelijke wind een belangrijke oorzaak was. Voorsprong Onder luide aanmoedigingen van de beide coaches Max van de Kerkhof (Texel) en Herman Muskee (Meervo gels '3D en een behoorlijk aantal toe schouwers begon het duel met een snelle Texelse aanval die doelman Dolf de Beurs al direct in moeilijkheden bracht. Vooral rechtsbuiten Rob van der Stap, veelal zwervend op het mid denveld aanwezig, en Gerry Plaatsman (ex-Oosterend) bleven vervolgens het Meervogels-doel bestoken. Beide spe lers vormden ook de combinatie die aan de basis van de eerste werkelijk doelrijpe kans van Texel stond. De boomlange broers Rob en Jan van der Eng die bij Meervogels de kern van de defensie vormden slaagden er niet in een door Rob van der Stap voor het doel gebrachte corner goed te verwer ken toen deze door Gerry Plaatsman werd ingekopt. Doelman De Beurs maakte tenslotte aan alle illusies een eind maar moest bij een volgende aanval door zijn rechtsachter Jan Snip worden geassisteerd toen (libero) Gert Pansier uit een corner niet al te hard achterwaarts inkopte. Snip wist de bal vanaf de doellijn in de richting van de penaltystip te werken waar linkervleu gelverdediger Peter Leyen een nieuwe aanval kon opzetten. Voordat Texel uiteindelijk toch op een voorsprong kwam ontsnapte de thuisclub aan een vrijwel zekere tegentreffer. Daarbij slaagde Texel-doelman Charles Ipen- burg er aan de rand van het strafschop gebied niet in, de bal klemvast te krij gen. De bal had echter zo'n grote snelheid dat de toegesnelde rechter spits Jos van der Eng (neef van beide verdedigers) te laat kwam om een voor sprong van Meervogels veilig te stellen. Secuurder De aanvallen van Texel 1 werden hierna aanzienlijk secuurder opgezet dan in het eerste half uur het geval was. Vooral Rob van der Stap, Martin Land en Gerry Plaatsman lieten hierbij hun kunnen zien, terwijl ook het mid denveld met Jan van Bennekom, Louis Uriot en Nicol Schermer goed op dreef kwam. Uit de opgezette aanvallen op het Meervogels-doel ontstonden meerdere corners die allemaal door Rob van der Stap werden genomen. In de slotfase van de eerste helft kwam het tenslotte toch tot een doelpunt voor Texel 1 dat het vijandelijke doel gerui me tijd onder zware druk zette. Nadat hij de eerste aanval goed had onder schept was de tweede te veel voor de Meervogels-goalie. Het schot kwam op naam van Martin Land na een voorzet van Louis Uriot. Dit duo zorgde in deze fase voor in totaal drie van dergelijke 'samenspraken'. De derde poging kon maar nauwelijks door Dolf de Beurs tot hoekschop worden verwerkt. De tweede helft werd, klaarblijkelijk als gevolg van de opgebouwde voor sprong door het Texelse team 'overdonderend' begonnen. Vooral op rechts wisten Martin Land en Rob van der Stap elkaar goed te vinden. Zij zorgden er voor dat Louis Uriot, die zich vlak voor het Meervogels-doel Moervogets-doetman Dolf de Beurs staagt er niet moer in do door, niet op de foto zicht bare, Martin Land afgevuurde bel goed te ver werken. Even later is het eerste doelpunt een feit goed in stelling had gebracht, onhoud baar kon inschieten. Als excuus kon doelman De Beurs op dat moment aan voeren dat de ingeschoten bal door één van zijn medespelers van richting werd veranderd. Bovendien had hij te kampen met de hem laag in het gezicht schijnende zon en de felle westelijke wind. Organisatie Na deze tweede treffer viel Texel ver terug zonder dat dit nog tegengoals tot gevolg zou hebben. Vooral de organi satie op het midden- en achterveld raakte helemaal zoek. Het resulteerde allemaal in een aantal dekkingsfouten waardoor Meervogels enkele goede kansen kreeg. Slechte afwerking en kundig optreden van doelman Charles Ipenburg (die zijn achterhoede op een gegeven moment tot halverwege de middenlijn te hulp kwam) konden evenwel tegendoelpunten voorkomen. Coach Herman Muskee trachtte zijn aanval in de slotfase nog op te peppen door het inzetten van zijn beide wissel spelers Cor Kaandorp en George Boer- sen maar dat mocht niet meer baten. Texel bleef de voorsprong behouden en haalde daarmee twee verdiende winst punten binnen, in een wedstrijd waarin de spelkwaliteit vlak voor de pauze beduidend beter was dan er voor en er na. Deze week heeft Staatsbosbeheer natuurreservaat De Geul weer open gesteld voor het publiek. Bezoekers mogen evenwel nog steeds uitsluitend de gebaande paden betreden. De in De Geul nestelende lepelaars zijn inmiddels naar warmer oorden vertrokken en worden begin maart weer op Texel terug verwacht. Het zaterdag gehouden Hoomder feest ten spijt zijn de teamleden van ZDH 1 er zondagmiddag tegen Oude- sluis toch in geslaagd op eigen terrein een verdiende overwinning te behalen. In een wedstrijd die tot het laatste fluitsignaal bijzonder spannend was werd het 2—1 door treffers van Bram Brouwer, Henk de Ruyter (ZDH) en Jos Adriani (Oudesluis). Hoewel de ZDH-verdediging het in dit duel van meet af aan zwaar te ver duren kreeg wist men de 'schade' zondagmiddag slechts tot een enkel tegendoelpunt te beperken. Dat gebeurde pas in de tweede helft na een eerste speelperiode waarin vooral de thuisclub zich bijzonder goed weerde. Het middenveld en de voorhoede van de Hoornders slaagden er vooral in het eerste half uur van de wedstrijd in een serie goede aanvallen op te zetten. Een hard schot van Tonny Arnout was door Oudesluis-doelman Verheul maar amper te verwerken. Aanval sspel Mede daardoor geruggesteund speel den beide partijen een snelle wedstrijd met goed aanvalsspel. Oudesluis schoot bij een van deze aanvallen vlak naast het ZDH-doel nadat ook van die zijde enkele uitstekende solo's waren vertoond. Na een goed geplaatste dieptebal kwam zondagmiddag het eerste ZDH-doelpunt tot stand. Wilco Bakker pikte de bal op en schoot deze door naar de 'in de ruimte sprintende' Bram Brouwer. Deze schoot de bal zeer knap langs de ver uitlopende Ou desluis-doelman waarmee het in de vijftiende minuut 1—0 in het voordeel van de Hoornders was. Ook na het bereiken van deze voorsprong bleef ZDH goed aanvallen. Zodra Oudesluis balverlies leed, kwam er een snelle uitval van ZDH. Uit een goede pass van Wilco Bakker schoot Bram Brouwer net naast en zeven minuten voor de rust brak hij door de Oudesluisverdedi- ging maar werd op de rand van het 16-meter gebied onderuit gehaald. De vrije trap werd door Henk de Ruyter onhoudbaar langs doelman Verheul gekogeld (2—0). Twee prachtige één tweetjes tussen Ton Arnout en Bram Brouwer konden net niet door Ton Arnout worden afgerond. Eerst kopte hij net naast en later nam hij de bal vol op de slof maar beide keren trof hij het geluk niet aan zijn zijde. De rust kwam met een 2—0 voorsprong voor De Zwa luwen Goede ploeg Dat Oudesluis, dat over een goede ploeg beschikte, zich niet direct aewonnen wilde geven bleek na de thee. Het wist de druk op het ZDH- doel in de vijftiende minuut in een doel punt om te zetten. Jos Adriani verklein de de achterstand tot 2—1. Vlak hierna kon ZDH-doelman Kees Bakker twee maal de gelijkmaker voorkomen. Eerst deed hij dit door goed uit te lopen, daarna door een hard afstandschot goed uit de hoek te duiken. Na nog enkele gevaarlijke situaties voor het ZDH-doel, konden de Hoornders onder de druk vandaan komen. De goed werkende Oudesluis-doelman Verheul moest enkele keren optreden en met zeer verre 'uitlopen' de doorgebroken ZDH-aanvallers het scoren beletten. Enkele minuten voor het einde trachtte Oudesluis met een wanhoopsoffensief de gelijkmaker te forceren. Onder hevige spanning gaf ZDH de overwin ning echter niet meer uit handen en herstelde zich daarmee van de vorige week geleden nederlaag. D* gemeente heeft een bedrag van ƒ58.500,— uitgetrokken voor nieuwe voorzieningen aan het ■port- complex van S.V. Texel tussen Haf- felderweg en Slingerweg in Den Burg. Het bedrag zal worden besteed aan de aanleg van een toegangspad en een nieuwe ingang aan de Haffelderweg, het plaatsen van enkele ballenvangers en andere voorzieningen. Een gedeelte van het geld zal worden benut om de bestaande ingang aan de Slingerweg en het bijbehorende parkeerterreintje af te breken. Door de commissie openbare werken is het voorgestelde plan onlangs goed gekeurd. Naar wordt verwacht zal ook de raad in de vergadering van 18 sep tember akkoord gaan met het beschik baar stellen van het benodigde krediet. Zaalvoetbal com petitie Met een uitslag van 2—7 is de grootste overwinning in de zaalvoet balcompetitie vorige week gegaan naar het ontketende Dubbeldik 1 waartegen Datsun 1 geen partij bleek te zijn. Ook de andere favorieten wonnen hun wedstrijden. JKM 1 won van JKM 2 (3—0) en FC De Zwaan verwees debutant FC Vergiet met 3—0 naar het tweede plan In de eerste klasse boekte NIOZ 1 de eerste zege. Het won met 2—1 van Kikkert/Topido 1 dat daardoor puntloos onderaan de ranglijst is gekomen. Texel Veteranen 1 boekte de eerste overwin ning. Door een doelpunt van J. Beer- ling versloeg de ploeg Rab 1 met 1 —0. De uitslagen waren: Hoofdklasse: JKM 1-JKM 2 3-0 FC Vergiet-De Zwaan 0—3 Question 1-Dubbeldik 2 3—4 Datsun 1-Dubbeldik 1 2—7 Het Nederlands militair zaalvoet balteam heeft het donderdagavond in een goedgevulde sporthal tegen een Texelse selectie niet verder ge bracht dan een 2—2 gelijk spel. Vooral de eerste helft van dit duel was erg attractief. Na doelpunten van Louis Uriot en Rob van der Stap, die Texel op een 2—0 voorsprong zetten, bracht Peter van de Wildenberg de achterstand van- de militairen terug tot 2—1. Kort na de hervatting trok Van de Wildenberg de stand gelijk en met deze 2—2 zou ook het laatste fluitsignaal klinken maar niet nadat zowel Van der Stap als Blom enkele goede kansen hadden verspeeld. Zoals verwacht mocht worden was sporthal Ons Genoegen voor deze inte ressante ontmoeting vrijwel uitverkocht en heeft het publiek tamelijk veel kwali teitsvoetbal kunnen zien. Vooral voetbaltechnisch bleken de militairen nogal wat in hun mars te hebben maar daarmee hebben zij de wedstrijd niet naar hun hand kunnen zetten. De animo van de eilandelijke selectie was namelijk dusdanig dat dit voor deï bezoekers een niet te onderschatten hinderpaal vormde. De voor deze gele genheid in het 'nieuw' gestoken Texelse ploeg kwam na twee minuten op voorsprong. Het was Louis Uriot die in de eerste de beste Texelse aanval de militaire doelman Van de Broeke met een hard schot volkomen kansloos liet. Het ««as duidelijk dat de militairen om tot scoren te komen meer druk op de Texelse verdediging moesten gaan uit oefenen. Snelle uitvallen van de selec tie brachten hen evenwel spoedig tot bezinning want het scheelde niet veel of de thuisclub had in de vierde minuut de voorsprong vergroot. Een door Rob van der Stap geproduceerd schot vloog rakelings langs het doel en belandde in het zijnet. In de zevende minuut was het wel raak toen Van der Stap na goed voorbereidend werk van Henk Groen de militaire keeper voor de tweede maal kansloos liet. De militairen begonnen het spel nog nadrukkelijker naar zich toe te trekken maar voorals nog wist doelman Charles Ipenburg een doelpunt te voorkomen. In de tiende minuut moest hij echter capituleren. Peter van de Wildenberg schoot onge hinderd vanaf 9 meter de bal in het Texelse doel. Tot aan de rust golfde daarop het spel heen en weer met een iets sterker militair team, maar met de beste kansen voor Texel. Minder De tweede helft was duidelijk minder dan de eerste. Vooral het begin was wat rommelig. Uit één van deze rom melige situaties wist Van de Wilden berg opnieuw van dichtbij de Texel keeper te passeren. Deze treffer viel in de zesde minuut. Na dit doelpunt werd de strijd weer iets aan trekkelijker met aan beide kanten goede kansen. Na een kwartier had Van der Stap de Texelse voorsprong verder kunnen uitbouwen, maar alleen voor keeper Van de Broeke, schoof hij de bal net aan de verkeerde kant van de paal naast het doel. Vlak voor tijd had Texel de, door scheidsrechter Koop man uitstekend geleide wedstrijd, nog kunnen beslissen, maar een uitstekend schot van Aad Blom spatte uiteen op de lat zodat het uiteindelijk voor beide ploegen een terechte 2—2 is gewor den. Woensdag 19 september 1979: 18.30 u.: Oosterend 5-De Spyker 19.20 u.: Slufterhoek-Ver. Schilders 20.15 u De Zwaan-Question 1 21.05 u.: JKM'1-Dubbeldik 2 22.00 u.: Dubbeldik 1-A Er O 2000 Zaaldienst: Texelse Boys 1 Donderdag 20 september 1979: 18.30 u.: NIOZ 2-Question 2 19.20 u.: Paal 9-SV Amro 20.15 u.: Oosterend 1-FC Vergiet 21.05 u.: Dubbeldik 3-Oosterend 3 22.00 u.: Oosterend 4-Vet. De Koog Vrijdag 21 september 1979: 21.10 u.: Rab 2-Texel veteranen 2 22.00 u.: JKM 2-Datsun 1 Zaaldienst: Oosterend 2. 0- 5- En 4- tiji 2- ra 2 3 6-1 0 1- 0- 3" Ts VI Ti hl Zaterdag 15 september 1979: Afdeling Noordholland: Oosterend (Zl-Foresters 6- SRC 3-Oosterend (Z) 2 0- Oosterend (Z) 3-SC Castricum 6 0- Junioren: Texel A1-Geelzwart A1 SVAP '74 A1-Oosterend A1 Watervogels B1-Tex. Boys B1 BKC Bi-De Koog BI Oosterend B1-Wiron B1 Tex. Boys B2-Succes B1 HCSC B3-Texel B2 Texel C1-ZAP C1 N.Niedorp C1-Oosterend C1 Tex. Boys C1-WGWC3 Texel C3-HCSC C4 HRC C4-Texel C2 Schagen C5-De Koog C1 Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-Texel Al Oosterend A1-Cocksdorp A1 De Koog A2-Texel A3 Texel A4-Oosterend A2 Tex. Boys A2-Texel A2 Afdeling B: De Koog B1-Oosterend B1 Texel B2-Tex. Boys B2 Texel B3-Oosterend B2 Zondag 16 september 1979: 4de klasse A KNVB: Texel-Meervogels Afdeling Noordholland: DESS-Cocksdorp ZDH-Oudesluis De Koog-Schoorl Zaanse Boys-Oosterend Texel 2-Zeemacht 2 Geelzwart 3-Texel 3 Tex. Boys 2-HRC 5 Oosterend 2-W.Waard 2 Tex. Boys 3-Zeemacht 4 ZDH 2-Watervogels 5 SRC 6-Oosterend 3 Cocksdorp 2-De Koog 2 Texel 5-Wiron 5 Junioren: Con Zelo A1-Tex. Boys A1 ZDH A1-HRC A3 1- 9-! 0 0- 2- 0 6 1- 2' 12 2-| 0 1 5 1- 2- 3 1 1 1 4 5 2 9 Dames: Alw. Forward-Tex. Boys Eerste klasse: NIOZ 1-Kikkert/Topido 1 2—1 Kompas-Oosterend 2 1—1 Rab 1-Texel veteranen 1 0—1 D.T.Smul-Tex. Boys 1 4—3 Badhotel-Datsun 2 3—3 Arie Huisman en Dirk Zuidewii zijn woensdag in respectievelijk A- en de B-poule winnaar geword van de handicaprace die door Wielerclub Texel was georganiseer In beide afdelingen werd deze ra een spannende aangelegenheid, deelnemers startten met 10 second verschil en moesten proberen de h» mee verkregen voorsprong verder uit breiden In de A-poule waren het Kees R mens, Simon Appel en Douwe Dros door het peloton pas na 10 van de ronden konden worden teruggepal De als laatste gestarte Guus Barho kon geen aansluiting meer krijgen werd op een ronde gezet. Arie Hu man ging met nog een ronde te ga aan de haal en werd met 100 me voorsprong winnaar. Ook in de B-poule waren het d renners, Ronald van Boven, Nico Bo en Cees Boks, die vanaf het begin do goede samenwerking kans zagen ger me tijd weg te blijven. Na zes rond zag Gerard van Es kans ook aan te sl ten. Terwijl de overige renners pas negen ronden in de hoofdmac terecht kwamen. Dirk Zuidewi toonde zich in de eindsprint de sterk: voor Gerard van Es. Uitslagen: A-poule: 1. Arie Huisman, 2. Ha Koorn, 3. Peter Tromp, 4. Gera Koorn, 5. Hans van Tunen, 6. Sim Appel, 7. Kees Riemens, 8. Jos Hu man. Op 1 ronde: 9. Jan Buis, 10. Gu Barhorst. B-poule: 1. Dirk Zuidewind, 2. Ger< van Es, 3. Jan Huydink, 4. Altx Winter, 5. Ronald van Boven, 6. Ni Boon, 7. Cees Boks op 2 minuten Algemene kennisgeving In dankbare herinnering aan wat hij voor ons is geweest delen wij u mede, dat na gesterkt te zijn door het H. Sacrament der Zieken, is over leden onze lieve man en vader Pie ter Rdvink, echtgenoot van Petronella van Brenk, op de leeftijd van 65 jaar. P. Rolvink-Brenk Petra Rolvink Texel, 16 september 1979, Meester Kraaistraat 10, Den Burg. De crematie zal plaats hebben op donderdag 20 september n.m. 13.00 uur in het cremato rium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek van het Uitvaartcentrum, Annie Romein-Ver schoorstraat 16 ingang IJsselmeerstraat, Den Helder om 12.40 uur. Gelegenheid tot condoleren: na de crematie in de koffiekamer van het crematorium.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2