Arbitrale beslissing bracht Texel verlies Texelse Boys vijzelde moreel beetje op SVO/Z OOK LANGS STERK DIRKSHORN WINST VOOR ZDH BIJ SCHOORL De prijsvechter Moeizame stans van Tetakteams EGMONDIA WON DOOR STRAFSCHOP (2-1) SCHELLINKHOUT MET 0-7 GEKLOPT Voetbaluitslagen Tweemaal winst voor Texelslag Guus Barhorst snelste in tijdrit Geslaagd }:NSDAG 25 SEPTEMBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 6 Een volgens het boekje genomen strafschop, toegekend na len vermeende handsbal van Nicol Schermer besliste zondag- niddag in Egmond aan Zee het duel tussen Egmondia en Texel. De eindstand werd daarmee 2—1 oor de thuisclub na een wedstrijd lie het waard was om in een gelijke tand te eindigen. De gewraakte penalty werd toege- ;end nadat de in het strafschopgebied taande Nicol Schermer de bal door en van zijn tegenstanders hard tegen iet lichaam geschoten kreeg. Omdat Ie bal daarop over de achterlijn buiten iet veld raakte bepaalde de arbiter dat een hoekschop genomen moest rorden maar wijzigde zijn beslissing na ippeleren van de thuisclub. Hoewel lok de grensrechter vol bleef houden lat hier van een corner sprake was verd de beslissing desondanks in een lenalty gewijzigd en stond Texel veldra op verlies. Dit tweede Egmon- lia-doelpunt viel in de slotfase van de lartij toen er nog slechts acht minuten spelen waren. Gedemoraliseerd iaagden de bezoekers er niet meer in Ie stand een voor hun doen beter ianzien te geven. Toch was het Egmondia, dat een voorsprong nam. Uit een voorzet van de linksbuiten kon de geheel vrijstaan de spits gemakkelijk inkoppen en was de 1 —0 stand een feit. Texel bleef goed voetballen en was in 't geheel niet aangeslagen, omdat men voelde dat de ploeg voor Egmondia niet behoefde onder te doen. Voor de rust kreeg Texel nog twee goede kansen. Eerst was Martin Land dichtbij een doelpunt toen hij na een fraaie vrije trap alleen voor de keeper verscheen. Even later ging een kopbal van Louis Uriot net voor langs. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de hervatting ontstond hetzelfde spelbeeld als voor de rust. Een goed combinerend Texel zette Egmondia onder druk en na een kwartiertje spelen kreeg Texel loon naar werken. Uit een goede combinatie tussen Gerry Plaatsman en Louis Uriot legde de laatste de bal goed terug op Martin Land die de gelijkmaker hard en doeltreffend inschoot. Texel liet zich hierna enigszins terugdrukken waarbij Egmondia kans zag de bal keihard op de paal te schieten. Toch geen remise De eindstand zou beslist een voor beide partijen aannemelijke remise zijn geworden indien de in de slotfase aan Egmondia toebedeelde strafschop, waardoor het 2—1 werd, er niet was geweest. Niet van zijn stuk gebracht viel de Texelse ploeg hierna deson danks fel aan maar kwam men niet verder dan de Egmondia-doelman. Deze wist een omhaal van Gerry Plaatsman van de doellijn te halen. Het duel met Egmondia was de vierde competitiewedstrijd die Texel 1 dit seizoen heeft gespeeld. Drie daarvan moesten met gering verlies aan de tegenstanders worden gelaten. Odanks de overwinning op Meervogels '31 (2—0) die vorige week plaatsvond staat men op de ranglijst nog steeds laag gekwalificeerd. In het komend weekend speelt de ploeg op eigen terrein tegen de tot dusver ongeslagen koploper Alkmaria Victrix. Sportief Niettemin was het duel tussen beide Joegen zonder meer sportief te loemen en speelden zowel Texel als gmondia bij tijd en wijle elkaar van de Jjjrasmat. Texel startte de wedstrijd mnder de door ziekte gevelde Aad Som en Henk Jan Klok die wegens /akantie absent was. Trainer/coach ta van de Kerkhof had daarom in de instelling enkele kunstgrepen toege- ast waarbij Gert Pansier op de rechts- rck plaats terechtkwam, Nicol Scher- er voorstopper werd en Henk Groen n rentrée op het middenveld maakte. a- eilanders begonnen de wedstrijd een goede steil. Bij een van de eerste invallen kreeg Louis Uriot reeds in de v ifde minuut een uitstekende kans en hij in vrije positie de bal in het doel k^in koppen. Hij raakte hem echter melijk slecht waardoor de bal voor igs ging en de stand vooralsnog ibbelblank bleef. Met goed opgezette a nvallen bleef men de Egmondse Joeg onder druk zetten. Daarbij was vojoral het Texelse middenveld erg op dr^ef. Martin Land speelde als opko mend middenvelder een goede wed strijd. Louis Uriot was door z'n snelheid en balvaardigheid een groot probleem i/oor Egmondia, terwijl Henk Groen en Jan van Bennekom zich ook zeer ver dienstelijk weerden. Zaterdag 22 september 1979: Afdeling Noordholland: Dirkshorn-Oosterend (Z) 0—1 Oosterend (Z) 2-W.Meer 5 5—2 HCSC 8-Oosterend (Z) 3 5-3 Junioren: Oosterend Al-De Koog A1 3—2 De Koog B1-W.Vogels BI 4-4 SVAP '74 B1-Oosterend B1 6-0 Tex. Boys B1-Zeemacht B1 2—0 Texel B2-ZAP B2 0-3 Texel B1-HRC B3 14-0 WGW B6-Tex. Boys B2 4-2 BKC C1-Texel C1 3-3 Oosterend C1-Schagen Cl 0 11 SRC C1-Tex. Boys C1 23-0 Texel C2-ZAP C3 5-2 De Koog C1-Wiron C2 4—4 Meisjes: Tex. Boys-HOSV 0-4 Pupillen: Afdeling A: Cöcksdorp A1-Texel Al 0—9 Tex. Boys A1-De Koog A1 7—2 Oosterend Al-ZDH A1 2—1 Texel A2-Texel A4 3—1 Texel A3-Tex. Boys A2 0—2 Oosterend A2-De Koog A2 2—0 Afdeling B: Oosterend B1-Texel BI 0—4 Tèx. Boyys B2-Oosterend B2 1 1 Texel B3-Texel B2 0—5 Zondag 23 september 1979: :4de klasse A KNVB: Egmondia-Texel 2—1 [Afdeling Noordholland: Schoorl-ZDH 0—1 Pètten-De Koog 2—0 Oiisterend-WSW 2—0 Tèx. Boys-Schellinkhout 7—0 Westfrisia 3-Texel 2 3—1 Watervogels 3-Tex. Boys 2 4—3 Tjèxel 3-Zeemacht 3 2—1 BJ(C 4-Oosterend 2 2—2 Fkavo 4-ZDH 2 1 -3 Obsterend 2-Oudesluis 3 7—1 Qfe Koog 2-BKC 5 0-1 Tèxel 5-Oudesluis 4 7—0 Junioren: Tèx. Boys A1-ZAP A2 16-0 hfeollandia T. A1-ZDH A1 6-0 Dames: Tfix. Boys-HOSV 0—1 Het Oosterendse eerste zaterdagelftal heeft de uitwedstrijd tegen het lastige Dirkshorn met 0—1 gewonnen. Het SVO/Z kwam op winst door een doel punt van Gertjohan v.d. Brink dat in de vijftiende minuut werd gescoord. SVO/z heeft zich door deze vierde overwinning in successie aan de kop van de ranglijst gehandhaafd en gezien het zaterdagmiddag getoonde spelpeil moet het mogelijk zijn deze positie in ieder geval nog enige tijd te kunnen handhaven. Evenals in de voorgaande competitieduels het geval was begon SVO/z ook deze ontmoeting met een sterk offensief. Er werd fel gejaagd waardoor de tegenstanders bijzonder nerveus gingen spelen en zich veel bal verlies voordeed. Vooral in de eerste twintig minuten van de wedstrijd was SVO/z oppermachtig. Het, naar later zou blijken enige doelpunt van de wedstrijd kwam echter pas tot stand toen de SVO/z aanval iets verslapte. Onhoudbaar Bij een uitval op het doel van SV Dirkshorn kon worden gescoord toen Jan Oosterhof met een snel genomen vrije schop bij Gertjohan v.d. Brink kon bedienen. Deze ging razendsnel op het vijandelijke doel af en scoorde onhoud baar. Dirshorn bleef zich hierna uitslui tend tot aanvallen beperken waardoor het SVO/z-doel onder zware druk kwam te staan, en de middenvelders herhaal delijk hun defensie moesten gaan hel pen. Echt gevaarlijke momenten konden daardoor in ieder geval tot het rust- signaal worden verijdeld. Na de hervat ting was er geruime een identiek spel beeld te zien waarbij SVO/z veelvuldig ten aanval trok. Fel Naarmate de wedstrijd vorderde be gon Dirkshorn weliswaar fel terug te slaan maar de SVO/z verdediging bleek voldoende solide om deze beproeving te doorstaan. Dirkshorn bleef geduren de deze tweede speelhelft het betere van spel behouden maar tot een gelijk maker kwam het niet. Kort voor tijd kreeg SVO/z nog een goede kansom de voorsprong verder uit te bouwen maar een goede combinatie tussen Dirk Trap, Joost Brouwer en Rien Brouwer leidde niet tot resultaat en de stand bleef 0—1 De voorhoede van Tex. Boys 1 is er zondagmiddag op eigen terrein in ge slaagd maar liefst zeven doelpunten te produceren tegen het zwakke Schel linkhout. Met deze 7-0 hebben de Boys hun door enkele minder goede resulta ten enigszins geknakte moreel weer aardig kunnen opvijzelen. Met deze uitslag heeft men tevens het doelgemiddelde weer een heel wat prettiger aanzien gegeven. Van meet af aan was zondagmiddag duidelijk dat de Boys met een zwakke tegenstander te maken hadden. Al spoedig ontstond een flink veldoverwicht waarbij de Schellinkhoutdoelman zeer veel werk moest verrichten. Eerste treffers Het duurde evenwel tot de twintigste minuut voordat het eerste doelpunt zou vallen. De maker was Koos Witte die met een afstandschot doel trof. Het werd nauwelijks vijf minuten later 2-0 toen Paul van Heerwaarden na een goed opgezette aanval van Frank de Grave de bal in het net kon schoppen. Verdere doelpunten vielen er voor de rust niet meer. Pas in de tweede helft zag men kans de voorsprong verder uit te bou wen. Dat gebeurde na een spelfase waarin van beide kanten slecht tot zeer slecht voetbal te zien was geweest. Pas nadat Fred Legierse, na een goede pass van Kees van Heerwaarden, 3-0 scoorde Het Hoornder ZDH heeft zondagmid dag bij de in Schoorl gespeelde wed strijd tegen het plaatselijke SV.Schoorl een 0-1 zege behaald in een wedstrijd waarin het krachtverschil niet al te groot was en ZDH juist iets gelukkiger bleek. Het doelpunt werd in de twintigste minuut gescoord door Kees Zijm die een dieptepass van Abe Zijm goed afronde. Hiermee hebben de Hoornders na het herstel van vorige week (2-1 tegen Oudesluis) hun zegetocht voortgezet. De thuisclub heeft het de door Nico Erwich gecoachte ploeg echter niet cadeau gegeven. Nadat het eerste kwartier van het duel zich op en om het middenveld had afgespeeld viel het eerste en enige doelpunt van de wed strijd in de twintigste minuut. Een tweede kans deed zich vijf minuten voor het einde van de eerste helft voor. Bram Brouwer schoot evenwel uit een moei lijke hoek de bal juist over. Offensieven Na de hervatting veroorzaakte ZDH een offensief op het Schoorl doel het geen vrijwel direkt gevolgd werd door felle aanvallen van de thuisclub. Hoewel doelman Kees Bakker enkele malen moeilijke reddingen moest verrichten doorstond ZDH deze druk goed. Om zijn ploeg nog meer kracht te geven wissel de Nico Erwich na deze problematische spelfase Adrie Zijm voor Bob Dijksen. Enige tijd later raakte doelman Kees Bakker zodanig geblesseerd dat het spel ongeveer tien minuten onderbroken moest worden. De blessure ontstond toen Bakker bij een corner de bal wilde wegstompen en daarbij tussen twee spelers bekneld raakte. Na behandeling van trainer/coach Nico Erwich werd het spel op last van de arbiter met een scheidsrechterbal (I) hervat. Uitvallen Vooral in de slotfase deed SV. Schoorl er nog van alles aan om de gelijkmaker te produceren en trachtte ZDH de stand door uitvallen iets verder uit te bouwen. Bij dit spelbeeld ontstonden aan beide kanten van het veld vele hachelijke sita- ties. Vlak voor het einde werd aanvaller Bram Brouwer vlak voor de zestien meterlijn door de Schoorl-verdediging onderuit gehaald. De hierop volgende vrije trap werd door Henk de Ruyter hard en laag ingeschoten maar ging net naast. De winst bleef uiteindelijk toch in handen van de Hoornder ploeg. kwam er weer wat lijn in het spel van de Boys. Met twee gave doelpunten op zij trok Paul van Heerwaarden de stand naar een riante 5-0 voorsprong. Moed verloren Schellinkhout dat tot dan toe toch wel pogingen had aangewend om de stand van hen een beter aanzien te geven (zonder overigens veel gevaar te kunnen stichtten), gaven nu de moed geheel op. In de slotfase benutte Kees van Heerwaarden een uitstekende voorzet van Guus Zegel; met een fraaie kopbal bracht hij de stand op 6-0. Het zevende doelpunt kwam op naam van een Schellinkhout-speler die in het nauw gebracht zijn eigen keeper pas seerde. Beide competitieteams van de Bad mintonclub Texel hebben in het afgelo pen weekend kans gezien een over winning te behalen. Texelslag 1 deed dat door in Anna Paulowna Burcht 3 met 1—7 van de baan te vegen en in de Burgemeester De Koninghal realiseerde Texelslag 2 een 5-3 zege op Netmep- pers. Beide wedstrijden werden zaterdag gespeeld. Bij de wedstrijd tussen Texel slag 1 en Burcht 3 moest de Texelse ploeg alleen in het tweede herenenkel spel een punt afstaan. De ontmoeting met Netmeppers die voor het tweede team op het programma stond was aan merkelijk interessanter. De leden van Texelslag 2 behaalden in hun derde competitiewedstrijd voor de eerste maal winst. Behoudens enkele missers waar door drie punten naar de tegenstanders gingen kwam men bijzonder goed voor de dag. De verliespunten vielen bij het herendubbel en het gemengd dubbel. Bij twee van de overige partijen kwam het tot een beslissende derde game. In de druilerige regen was Guus Bartior8t woensdag de snelste tijdrijder van de wielervereniging Texel. Jan Huydink was de beste in de B-poule. Jef Schuur en Nico Evers wonnen bij de jeugd. Hoewel de opkomst van de deelne mers enigszins tegenviel was de tijdrit in het Hogeberggebied, met daarin drie klimmetjes, een sportieve krachtme ting. In de A-poule nam Guus Barhorst al na één ronde van 4,6 km 4 seconden voorsprong op Arie Huisman. Kees Riemens kon met 1 seconde verschil volgen, de rest van het veld was al op duidelijke afstand gereden. Na twee ronden waren Huisman en Riemens in tijd gelijk, maar Kees Riemens moest in de laatste ronde 8 seconden op Arie Huisman toegeven. Geen antwoord In de B-poule ging Jan Huydink goed van start en zette na de eerste ronde een goede tijd neer, waarop de concur rentie geen antwoord wist. Opvallend was de derde plaats van Cees Boks die door een sterke laatste ronde met 1 seconde verschil voor Nico Boon kon blijven. Bij de jeugd tot en met 10 jaar streden Jef Schuur en Robert Visser voorin. Paul Witte maakte het verlies van 3 seconden in de eerste ronde op Jacco Vinke bijna goed en strandde op 1 seconde voor een derde plaats. Bij de jeugd tot 15 jaar waren slechts 2 deelnemers. Hier ging de strijd over 4 ronden. Bij het ingaan van de laatste ronde hielden Nico Evers en Niels Collou elkaar in evenwicht door dezelf de tussentijd te realiseren. In de laatste ronde bleek dat Nico Evers de langste adem had en versloeg Niels Collou met 5 seconden. Uitslagen A-poule, 13,8 km: 1. Guus Barhorst 21.19 min. (38.8 km/u), 2. Arie Huis man 21.39 min., 3. Kees Riemens 21.39 min,, 4. Hans van Tunen 22.45 min., 5. Gerard Koorn 23.16 min., 6. Hans Koorn 23.23 min. B-poule, 13.8 km: 1. Jan Huydink 23.51 min. (34.7 km/u), 2. Ronald van Boven 24.06 min., 3. Cees Boks 24.42 min., 4. Nico Boon 24.42 min., 5. Ronny Kamminga 25.20 min., 6. Uwe Smit 26.40 min. Jeugd tot 15 jaar, 10.5 km: 1. Nico Evers 18.44 min. (33.4 km/u.), 2. Niels Collou 18,49. Jeugd tot en met 10 jaar, 5.2 km: 1. Jef Schuur 10.10 min. (30.7 km/u.), 2. Robert Visser 10.27 min., 3. Jacco Vinke 10.52 min., 4. Paul Witte 10.53 min., 5. Robert Kikkert 12.14 min. Peter Roy Alkema uit De Koog slaagde te Voorschoten voor het diplo ma Vakbekwaamheid in het Autobe drijf. Enkele maanden eerder behaalde hij te Driebergen het diploma van het Instituut voor de Autohandel. Het deelnemen van dieren aan speel- filmprodukties heeft altijd iets onwen nigs gehad. Vandaar ook dat in fil mische vakkringen de leus de ronde doet dat ,,een dier als tegenspeler artis tieke zelfmoord" betekent. Als een dier in een speelfilm ten tonele wordt gevoerd is dat vrijwel altijd in de gedaante van een mensenbeul. Olifanten die mensen vertrappen, losgebroken leeuwen en tijgers die schrik aanjagen om maar niet te spreken van de grootste killer aller tijden" de aap King-Kong. Toch is er iemand in de filmwereld die zich aan deze zaken weinig gelegen laat liggen en er ditmaal in is geslaagd met een stevig uitgevallen orang-oetan een interessan te filmkomedie te maken. Die iemand is Clint Eastwood. In zijn nieuwste film voert hij Clyde ten tonele, een 11-jarige mannelijke orang-oetan. De film heeft als oorspronkelijke titel „Every which way but loose" meegekregen hetgeen in het Nederlands is vertaald als „De Prijs vechter", Die titel staat op de bijver dienste van de als vrachtwagenschauf feur optredende Clint. Hij daagt tegen standers uit tot een gevecht op de blote vuist waarbij de winnaar een deel van de opbrengst van de afgesloten wedden schappen ontvangt. Op die manier trekt Clint als een goedmoedige flierefluiter met Clyde van stad tot stad. De prijs vechter (van donderdag t/m maandag) zit vol met goed bedachte en uitge werkte grappen. Zo klinkt een flard van de titelsong van „The good, the bad and the ugly" als Eastwood het tegen een stel Heli's Angels opneemt. Toegang alle leeftijden. Hoofdrolspeler Clint Beswood in „De prijs vechter". De zaterdag voor het eerst in de nieuwe competitie uitkomende vier Te- tak-teams hebben allen een moeizame start gehad. Alleen Tetak 1 behaalde een krappe [4-6] overwinning. Het tweede 'en het derde team moest evenals het nieuwbakken juniorenteam met een nederlaag genoegen nemen. Tetak 1 behaalde zijn moeizame zege in Den Helder bij Turnlust 1. Aangetreden werd met Frits Koorn, Max Hagedoorn en Theo Hillebrand van wie vooral Koorn goed op dreef was. Hij behoefde in zijn drie partijen slechts een set (tegen de sterke S. Rus) af te staan en sleepte daarmee drie winstpunten binnen. Ha gedoorn droeg twee winstpunten bij en Hillebrand één. Het dubbelspel ging naar Turnlust dat daarmee de nederlaag tot 4-6 wist te beperken. Moeizaam Tetak 2 kreeg het bij Dito 8 in Grootebroek heel wat minder eenvou dig. Alleen Martin Janssen bleek goed in vorm te zijn. Hij won twee enkelspel- partijen en samen met Frans Room schreef hij ook het dubbelspel op zijn naam. Ruud Koorn kwam geen enkele maal tot winst zodat de einduitslag een tegenvallende 73 werd Dezelfde eindstand realiseerde het voor het eerst aan de competitie deel nemende Tetak-juniorenteam bestaan de uit Erik Kramer, Lieuwe van der Veen en Wilco Bakker. Thuis werd aangetre den tegen het Enkhuizer Olympia/'t Haventje 5. Zenuwen en onwennigheid speelden hierbij een belangrijke rol voor het Texelse trio. Niettemin moesten maar liefst vijf partijen door een derde set worden beslist. Erik Kramer won twee partijen en Lieuwe van der Veen één. Wilco Bakker kwam niet tot winst. Het spelpeil van de Tetakjeugd was echter alleszins redelijk te noemen. Zwaar Het derde Tetakteam kreeg het in sportzaal De Ferrever zwaar te verdu ren. Tegenstander was Olympia/'t Ha ventje 7 dat samen met een junioren team uit Enkhuizen naar Texel was gekomen. Vaste speler Jan Pijlman was bij Tetak 3 verhinderd en zijn plaats werd ingenomen door Mona Coutinho die een redelijk niveau behaalde maar evenals haar partners Rob Bakker en Fred Mosk geen enkele partij wist te winnen. Tetak 3 moest uiteindelijk met een 0—10 nederlaag genoegen nemen.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5