Ruime zege (7—3) voor Oosterend V i f f f Winkel oppermachtig tegen SVC (7-0) t Texelcup voor De Koog en Oosterend zaalvoetbalprogramma Sint Boys lan De Koog BOYS VERLOOR ONNODIG VAN SPORTING S. (1-3) i FAMILIEBERICHTEN Voetbaluitslagen Doorgereden Mededelingen v Schietoefeningen I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I In plaats vai kaarten... ERO burea stoelen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 2 OKTOBER - In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Oosterend voor een sensatie gezorgd. Tegenstander SSV werd op eigen veld met maarliefst 7—3 geklopt. Doelpuntenmakers waren Gerard Le gierse (2x), Johan de Waard, Jan de Vries en Frits Bakker (3 x Toch was het zeker geen makkelijke overwinning. Tegenstander SSV die tot dusver alles had gewonnen begon van de aftrap af meteen met gevarieerd aanvalsspel, waarbij de spitsen voor veel gevaar zorgden. Keeper Roel Veldman kreeg een paar keer moeilijke ballen te verwerken maar hield zich vooralsnog kranig. Na vijf minuten was het toch raak: een terugspringende bal, na een hoge voorzet, kon vrij worden ingescho ten: 1—0. Daarop plaatste het wakker geschudde Oosterend toch enkele ge vaarlijke tegenstoten. Daarbij wist Piet Koning door goed doorzetten Gerard Legierse te bereiken die raak knalde. In dezelfde minuut was het weer raak: een schitterend genomen vrije trap door Bep Vonk die herhaaldelijk voor dergelijke gevaarlijke balletjes zorgde werd door Gerard Legierse ingekopt. SSV, danig aangeslagen door deze treffer, leed hierna veel balverlies op het midden veld. Een daarvan werd door Johan de Waard afgenomen; hij liet de bal van 35 meter afstand via de binnenkant van de paal in het doel belanden: 3—1. Toen \)ias het pleit beslecht, dacht Oosterend. SSV was behoorlijk aangeslagen en leek slachtrijp. Maar door een fout van de scheidsrechter belandde de bal op de stip. Deze penalty werd niet gemist. Gevolg: fel protest, waarbij Piet Beuving tegen een boeking opliep. De wedstrijd werd even een rommelige vertoning met veel overtredingen over en weer. In deze rommelige periode wist SSV weer langszij te komen. Linkerspits Huizer speelde drie verdedigers uit en liet ook de doelman kansloos: 3—3. Toch werd het vlak voor de rust toch 3—4. Een uitgespeelde aanval tussen Jan de Vries en Frits Bakker werd door de laatste De uitslag 7—0 als maatstaf nemend zou je zeggen: het was zondag alles Winkel wat de klok sloeg. Maar voor de rust was het een gelljkopgaande wed strijd, met van SVC-zijde zeer gevaarlij ke aanvallen over rechts. Ruud Westdorp en Klaas Hooijschuur wisten de ballen herhaaldelijk scherp in de doelmond te plaatsen. De keeper van Winkel had alle moeite deze ballen goed te verwerken. De voorwaartsen van SVC waren echter te verbaasd en te laat aanwezig om de beslissende rol te spelen. Winkel profiteerde wel van een niet sluitende buitenspelval: 0—1. Ver volgens werd het 2—0 door onvoldoen de wegwerken en 3—0 door te laten glippen van een schuiver door keeper Stoop. Ruststand 3—0. De tweede helft is het vergeten waard. Keeper Stoop werd tot vijf keer toe onnodig getorpe deerd door de Winkel-spits en haalde strompelend en onzeker de finish. De scheidsrechter trad hier niet tegen op doch de trainer van Winkel deed zijn sportieve plicht en haalde hem uit de ploeg. Een duidelijk aangeslagen SVC haalde de geflatteerde 7—0 eindstreep. afgerond. Na de rust ontstond een uniek doelpunt: zonder dat één SSV-er aan de bal kwam werd het 5—3. Piet Koning zette alles op het verkeerde been, trok voor op Frits Bakker die neergelegd werd. Jan de Vries benutte de toege kende penalty feilloos. Hierna leek de wedstrijd gespeeld. SSV probeerde nog van alles, ledereen ging naar voren maar doelpunten bleven uit, mede dankzij een paar schitterende reddingen van keeper Roel Veldman. Door deze „alles of niets" tactiek, waarbij twee verdedigers tegenover twee Oosterend aanvallers stonden, werd het niets. Piet Koning kwam nog een paar keer fraai door en uit één van zijn acties wist hij Frits Bakker te bereiken die de bal over de doelman heen prikte. In de laatste minuut was het nog een keer raak doordat Frits Bakker een 'kromme' voorzet van Gerard Legierse ineens inschoot. Door deze overwinning is Oosterend weer in de kopgroep terug gekomen. Zaterdag 29 september 1979: Afdeling Noordholland: HCSC 7-SVO/Z2 0-2 Junioren: W. Waard A1-Oosterend A1 2—2 De Koog A1-SVAP '74 Al 2-2 De Koog Bl-Tex. Boys B1 2—4 Oosterend B1 -Zeemacht B1 1 5 WGW B3-Texel B2 12-1 Tex. Boys B2-HRC B5 6—1 Texel Cl-Watervogels Cl 4—2 Wieringermeer C1-Oosterend C1 8-0 Tex. Boys C1-HCSC C3 0-7 JVC C2-Texel C2 1-17 Zondag 30 september: 4de klasse A KNVB: Texel-Alcmaria Victrix 2—4 Afdeling Noordholland: Winkel-Cocksdorp,'7—0 ZDH-Petten 1-1 De Koog-St. Boys 1 1 Sporting S.-Tex. Boys 3—1 SSV-Oosterend 3—7 Texel 2-SEW 3 2-2 WGW 5-Texel 3 2-4 Tex. Boys2-ZAP3 2-7 Oosterend 2-Wiron 3 4—0 Tex. Boys 3-Watervogels 5 3—1 ZDH 2-Helder6 1-3 VZV 5-Oosterend 3 2—1 Succes 6-Texel 4 1—4 WGW8-De Koog 2 5-6 Texel5-BKC6 0-3 Junioren: Schagen A1-Texel A1 1 1 Tex. Boys A1-Succes Al 2—0 Zeemacht B2-Texel BI 0—9 Dames: Westfrisia-Tex. Boys 2—1 Meisjes: Vrone-Tex. Boys 1—4 In de nacht van vrijdag op zaterdadg zag een vrouw uit Leidschendam dat een op de Groeneplaats voor het raadhuis geparkeerde rode Citroen 2CV door een Ford Mustang-bestuurder werd aangereden. De man reed door. De politie denkt de dader inmiddels te kennen, maar wacht nog op een aan gifte van de gedupeerde automobilist. Texelse Boys heeft tegen Sporting. beslist geen sterke tegenstander, een forse nederlaag geleden, waarvoor de schuld geheel in eigen gelederen moet worden gezocht. De Schermerhornen. die weliswaar de steun hadden van een vroeg doelpunt (1ste minuut), hadden voor de Boys. ondanks het gemis van voorstopper Koos Witte, geen onover komelijk probleem moeten zijn. Dat laatste bleek wel uit de daaropvol gende 15 minuten waarin Sporting geheel overspeeld werd. Vooral Frank de Grave was in die fase uitstekend op dreef, maar was bij gebrek aan afspeel- mogelijkheden (de Boys speelden met twee spitsen) genoodzaakt zijn karwei zelf af te ronden. Dat lukte hem na een aantal mislukte pogingen dan ook waar door de stand weer in evenwicht kwam (1 1). Het was zaak voor de Boys om in hetzelfde tempo door te gaan om Sporting naar een nederlaag te spelen. Daf pakte echter geheel anders uit want de Boys gingen er veel te licht over denken. Hun tegenstanders echter niet zodat deze het initiatief weer naar zich Z.D.H. Dinsdagavond na de training is y bespreking voor alle spelers va tweede elftal van ZDH 'i£A_ !yï1 Zaterdag en zondag werd resp. in Oosterend en De Koog met een kleine plechtigheid de onderlinge oefencompetitie om de Texelcup af gesloten. Het zaterdagelftal van Oosterend was winnaar geworden van de B-poule (allemaal tweede en derde elftallen) en De Koog was eer ste van de A-poule, waarin vrijwel allemaal eerste elftallen speelden. Ger Praamstra van de Texelse Sport raad reikte de prijzen uit. Het was het tweede seizoen, dat de onderlinge Texelse competitie draaide; het initiatief werd destijds genomen door Nico Erwich. Op de foto het eerste elftal van De Koog met de trofee. Staand van links naar rechts grensrechter R. Veenstra, Harry Veldman, Paul van Exel, Nanning v. r-r-i'vï'; j Kikkert, Jo Flens, Richard Daalder, Jan List, Arjan Verseput en trainer H. Hermes. Zittend: Kees van Beek, Dirk Barends, Jaap van Kranenburg, Jan Dekker, Jan van Beek en Dick Ouden dag. Woensdagavond treden in de hoofd klasse zaalvoetbal de vier koplopers tegen elkaar in het strijdperk. De stand in de kopgroep is op dit moment als volgt: Dubbeldik 1 JKM 1 De Zwaan Oosterend 1 Geen van de vier ploegen kan zich dus op dit moment puntenverlies veroorlo ven. Om 19.20 uur speled De Zwaan en Oosterend 1 tegen elkaar en direct hierna (20.15 uur) maken JKM 1 en Dubbeldik 1 tegen elkaar uit wie voorlo pig op de eerste plaats komt te staan. Terugkijkend naar het vorige seizoen beloven het twee spannende wedstrij 3 6 13-4 3 5 10-2 2 4 9-0 2 4 10-2 den te worden met veel goed zaalvoet bal. Woensdag 3 oktober 18.30 u.: Jelleboog-KSMT2 19.20 u.: De Zwaan-Oosterend 1 20.15u.: JKM 1-Dubbeldik1 21.05 u.: Dubbeldik 2-AEtO 2000 22.00 u.: JKM 2-Question 1 Zaaldienst: Texel veteranen 1 Donderdag 4 oktober 18.30 u.: Slufterhoek-Question 2 19.20 u.: Texelse Boys2-Gempo 20.15 u.: Rabo-Oosterend 3 21.05 y.: Paal9-Mok 22.00 u.: Dubbeldik 3-JKM 3 Zaaldienst: Nioz 1 Vrijdag 5 oktober 21.10 u.: Texel veteranen 2-Oosterend 4 22.00 u.: KSMT 1-Datsun 2 Zaaldienst: Amro. Te Breezanddijk wordt geschoten van 1 t/m 4 oktober 1979 van 10.00 tot 19.00 uur met Oto-Malara. Op 5 oktober 1979 met 175 mm M 107. Ujvi fr b Door een volgens De Koog aar bare beslissing van de onzeker fit scheidsrechter heeft De Koog Sint Boys de volle winst niet behalen. Een kwartier voor het kreeg Sint Boys een penalty, omv scheidsrechter dacht dat Dirk Out zijn tegenstander afhield. Sint Bo. via deze penalty alsnog langszij kt De Koog begon de wedstrijd si j de afwerking zat het echter nie Jaap van Kranenburg schoot te|A paal, terwijl Kees van Beek kansrijke positie tweemaal ra naast kopte. Sint Boys, dat ht niet in zijn spel kwam, door he van De Koog, kon hier weinig teg stellen. Na 20 minuten was het e raak. Jaap van Kranenburg prof van een te zachte terugspeell schoot keihard in: 1—0. Gelijk brak Sint Boys gevaarlijk uit m spits stuitte op keeper Dekker. Dl kreeg nog enkele goede kansen grotere voorsprong, maar in de ring ontbrak het aan zuiverheid maakte Sint Boys nog bijna gelifl" de rust. Keeper Dekker was al seerd, maar de goed spelende J<jc kon met een sliding de bal i doellijn halen. Hierdoor ging de meteen 1—0 stand. In de tweede helft was het aanmerkelijk gezakt: rommelig 1 overtredingen. De scheidsrecht aanvankelijk veel te veel toe, wa het hem uit de hand liep. Eers Dirk Barends opgeschreven wegtrappen van de bal toen hi dood was, later kreeg Sint Br bewuste penalty en 10 minuten v werd een Sint Boys speler zelfs h uitgestuurd. Na de gelijkmaker v< Boys pakte De Koog nog bijna d winst, maar tot tweemaal toe w inzet gestuit en de derde keer bra lat redding. Er werd niet meer ges zodat de stand gelijk bleef. toe trokken en dit na een half uur spelen beloond zagen met een doelpunt, na enkele dekkingsfouten in de Boys defensie te hebben afgestraft. De Boys konden toen weer opnieuw beginnen maar mistten de kracht om weer op een hoger tempo om te schakelen. Frank de Grave was nog wel een keer dicht bij de gelijkmaker, zijn inzet ging echter rake lings voorlangs het Sporting doel. De volgende gevaarlijke situatie voor het vijandelijke doel ontstond pas diep in de tweede helft toen Paul van Heerwaar den een kopbal op de lat zag belènden. Sporting had het beter bekeken, het liet de Boys komen en zette met lange trappen hun handige voorhoedespelers aan het werk. Drie minuten voor tijd kregen zij de Boys definitief op de knieën doordat hun rechtsbuiten de Boys-doelman met een boogbal verrast- te (3—1). De Boys ontsnapte daarna aan een nog grotere nederlaag omdat de midvoor voor een volkomen leeg doel nog kans zag de paal te raken. Volgende week tegen het veel sterke re Graftdijk zal Texelse Boys uit een heel ander vaatje moeten tappen. e Nog vrij onverwachts is na een moedig gedra gen ziekte in het ziekenhuis Parkzicht van ons heengegaan onze lieve moeder en oma Trijntje Kalis, weduwe van Pieter Vermeulen, in de ouderdom van 66 jaar. Hanny Kees - Maria en Andrea Texel, 1 oktober 1979, Plevierstraat 7, De Koog. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 5 oktober n.m. 1.30 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene Begraafplaats zal plaats heb ben. Gelegenheid tot condoleren op donderdag avond van 7,30 tot 8.30 uur en na de begrafenis in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Thuis geen bezoek. Onverwachts is van ons heengegaan onze lieve schoonzuster en tante Trijntje Vermeulen-Kalis Truus - Bram Nel - Jaap Huib - Annie Janie - Piet Kassa - Joop neven en nichten Texel, 1 oktober 1979. Diep getroffen zijn wij door het overlijden van onze geliefde buurvrouw T. Vermeulen-Kalis Buren Plevierstraat De Koog, 1 oktober 1979. Uit Arizona ontvingen wij het ontstellende bericht, dat aldaar op 29 september in de leef tijd van 68 jaar is overleden onze innig geliefde broer en oom Adriaan N. Lap, echtgenoot van Cornelia'W. v.d. Kooij. Uit aller naam: H. Schrama-Lap „Starkenburgh" 66, Den Burg, Texel. Dankbaar voor al het goede dat hij heeft vol bracht, delen wij u mede, dat, tijdig gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, in het Zie kenhuis Parkzicht is overleden mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Matthijs Witte, echtgenoot van Catharina A. Kager, in de leeftijd van 63 jaar. „Sint Marcus": C. A. Witte-Kager Den Hoorn: Agnes Willem Johan Oosterend: Henk Janny en Stefan Koos Anja Marco „Sint Marcus", 1 oktober 1979, Genteweg 4, 1794 HK Oosterend, Texel. De H. Eucharistieviering zal plaats hebben op donderdag 4 oktober n.m. 2 uur in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in Huize Sint Jan en na de begrafenis in hotel De Zwaan. Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze beste zwager en oom Matthijs Witte, echtgenote van C. A. Kager, op de leeftijd van 63 jaar. Den Burg: C. Kager M. Kager-Smit Creil (N.O.P.): C. de Graaf M. de Graaf-Kager De Waal: A. C. Kager T. M. Kager-Witte Den Burg: H. J. Kager J. E. A. Kager-Witte J. J. Kager J. C. Kager-Smit Th. I. van Arnhem M. A. van Arnhem-Kager J. F. Kager J. P. Kager-Hin neven en nichten 1 oktober 1979. Tot onze diepe droefheid is van c heengeaan onze broer, zwager en oom Matthijs Witte Namens fam. Witte, broers, zusters, zwagers en schoonzusters, neven en nichten. Texel, 1 oktober 1979. Wij mochten het vt van een geboorte be Uit God's hand ont\ wij een dochter Margaretha Wilhel Wij noemen haar Ma Jan en Riet VI Pinksterblomstraat 5 1636 XL Schermerht 29 september 1979. Tijdelijk adres: Kr, C.Z. Alkmaar. We zijn erg blij m geboorte van Klaas - Marter Anneke, Jan, N Bastiaan en Ger Raven 29 september 1979, De Ruyterstraat 37, 1792 AH Oudeschild rond te sturen nai aanleiding van uw verlovir huweli)k en de geboof e een wolk van een baby uw familieleden, vnende kennissen naluurliik rx mondeling op de hoogte si Veel gemakkelijker stijlvoller is het echter bij i kiezen uit de Kcnnemer Kaarten Kollektie Dan laat u zien dat u weet het hoort' v/h Langeve en De Rooy Den Burg, T v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Tex

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2