J Ly/R TEXELAARS EXPOSEREN OP REGIONALE ANTIEKBEURS TRAGEDIE I FAMILIEBERICHTEN ■J' 1^» - Nachtvergunningen afgewezen PIET JONGEJAN NAAR NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN Geparkeerde auto beschadigd DUBBEL ZOMERHUIS BUNGALOW WOONHUIS EEN HOEKHUIS WOONHUIS „TEXEL VASTGOED" DINSDAG 9 OKTOBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 WW** -««■•••• !v: Twee Texelse antiekhandelaars doen mee aan de Tweede Oude Kunst- en Antiekbeurs, die van 20 t/m 28 oktober wordt gehouden in cultureel centrum De Vest in 'j' Alkmaar. Het zijn expert-taxateur Jan van Trigt uit Den Hoom en Hans van der Klift uit Den Burg. Er zijn in totaal 16 exposanten. Van Trigt en Van der Klift zijn de y .enige uit noordelijk Noordholland. Dat laatste is niet zo bijzonder, want antiquairs zijn in de noordkop naar ver- ►houding dun gezaaid, wat verband houdt met het niet aanwezig zijn van een omvangrijke klantenkring. Daarvoor moet men in de steden zijn. i" De activiteiten van Jan van Trigt zijn dan ook voornamelijk gericht op clien tèle buiten het eiland. Dat is minder het geval met Hans van der Klift. Maar ook "hij zou zonder de toeristen geen "'bestaan kunnen hebben, hoewel ook onder Texelaars de belangstelling voor antiek en (oudel kunst sterk groeit, et Van Trigt (zijn bedrijf heet Cabinet d'Amateur) reist kris kras door Europa -■! voor het verwerven, verkopen en j.rtaxeren van kunstvoorwerpen. Hij heeft -e interesse voor „alles". Hans van der CC Klift daarentegen heeft zich gespeciali seerd in oude prenten. In Den Burg komen voorlopig geen café's met een nachtvergun- ning. De burgemeester heeft de des- betreffende aanvragen van vier exploitanten afgewezen. Zijn argu ment was dat de gemeenteraad een verordening heeft vastgesteld - waarin maximaal vijf nachtvergun ningen op Texel mogen worden toe gekend. Dat aantal is inmiddels uit gegeven aan exploitanten in de buitendorpen. Pas als de gemeente raad de verordening zou wijzigen, 1 is er een kans dat een nieuwe aan- - vraag wdl wordt gehonoreerd. Maar ook dan zal per geval scherp "worden gelet op mogelijk ongewenste gevolgen. De kans dat omwonenden bezwaar zullen maken zal in de over wegingen worden betrokken en ook de ligging van het bedrijf. Verschillende van deze weigeringsgronden zijn bij de betrokken exploitanten onder de aan- dacht gebracht om te voorkomen dat -zij denken dat hun aanvraag bij voor baat wordt ingewilligd als de gemeen- i-teraad de norm heeft verruimd. Belang- 7 rijk argument van de raad om het aantal nachtcafé's aan een maximum te binden is de mogelijkheid tot controle I;, door de politie. Bij een zeer groot - aantal nachtcafé's wordt dat in de 3 praktijk ondoenlijk. i- Twee van de betrokken bedrijven (De Kolenkit en de J'Elleboog) hebben bij de burgemeester beroep aangetekend, maar dat is afgewezen. Ze gaan nu naar de Raad van State. Verguld bronzen jongetje met stok in de hand". Noord-itaiië, 17e eeuw. Een van de objekten die het Cabinet d'Amateur laat zien op de tentoonstelling in De Vest. De beurs Is dagelijks van 14.00-22.00 uur openzondags van 11.00-18.00 uur. Bij de zaterdag in Hoofd dorp (Haarlemmermeer) ge houden ploegwedstrijd om het kampioenschap van Noord- Holland is Piet Jongejan uit Eierland eerste geworden bij de rondgaande ploegen. Bij de wedstrijd kwamen de beste van de onlangs gehouden regionale wedstrijden van Texel, Haarlemmer meer en de Wieringermeer aan de start in drie verschillende klassen (rond gaande, 2-scharige en 3-scharige wen- telploegen). Piet Jongejan werd, zoals gemeld, winnaar bij de rondgaande ploegen. Bij de 3-scharige ploegen, waar slechts twee tractors aan de start verschenen, werd Henk Broekman met een klein verschil tweede. Nico Slot en Ard Saai behaalden bij de 2-scharige ploegen een gedeelde vierde plaats. Nico Roeper werd hier zesde. De twee beste rondgaande ploegers en de beste van de 2-scharige en de beste van de 3- scharige wentelploegen mogen naar de Nationale kampioenschappen in „De Flevohof", op 24 en 25 oktober a.s. Van de Texelaars zal dus alleen Piet Jongejan met zijn rondgaande ploeg hieraan meedoen. Morgenavond op televisie een documentaire over de opstand der Georgiërs. OP TEXEL J-A.vandcrVlu Het boek TRAGEDIE OP TEXEL geeft een verslag van vijftig oogge tuigen over de Georgische opstand tegen de Duitsers op 6 april 1945. Een gebeurtenis die het eiland geduren de 20 dagen veranderde in een gruwe lijk slagveld. Prijs f21,75. Verkrijgbaar bij de uitgever Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg - Texel tel. (02220) 2741 „Cheval en Ubertë". Steendruk ca. 1800. Antoine Charles Horace Vernet Sttdc uit de kollektie Hans van der Klift te zien op stand 11 van de beurs ki De Vest Op de beurs in Alkmaar toont Van Trigt naast de vele kleine, typische ver- zamelobjekten een bijzondere kollektie voorwerpen uit de renaissance. Verder schilderijen, tekeningen en aquarellen van uiteenlopende diversiteit. Hans van der Klift zal voornamelijk prenten laten zien, in het bijzonder kaarten van Noordholland. Het mogen deelnemen aan de beurs in Alkmaar zien beide Texelaars als een eervolle zaak, omdat de organisator uitsluitend antiquairs van een zeker niveau daarvoor uitnodigt. Met name Hans van der Klift beschouwt de deel neming dan ook als een belangwekkende mijlpaal. Het is nog maar drie jaar geleden dat Van der Klift zijn horecafunctie (hij kwam vanuit Driebergen om te werken in hotel „Opduin" neerlegde om van de antiek en prentenhandel zijn hoofdberoep te maken. Daarvóór was het pure hobby, die destijds begon met interesse voor oude tegeltjes. De geparkeerde VW Golf van P.v.d.G. uit De Cocksdorp is donderdag in Den Burg vermoedelijk aangereden door een andere (groene) personenauto. De wa gen stond geparkeerd in de Burgwal, vlakbij de ingang van het park. De schade is waarschijnlijk veroorzaakt bij het achteruit indraaien op de parkeer plaats. Een spoor van de eventuele dader is nog niet gevonden. Na een kortstondige ziekte is heden, toch nog onverwacht, van ons heengegaan onze lieve zuster en tante Johanna Maria Koen-Holzmann, (tante Annie) op de leeftijd van 77 jaar. Uit aller naam: Han en Judith Brusselaars van Ingen Texel, 8 oktober 1979, Gollards Rustoord, De Zes 12, Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 11 oktober n.m. 15.00 uur in het crematorium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek van Texel met de boot van 14.05 uur. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in de koffiekamer van het crematorium. Correspondentieadres: De Kuil 6, 1797 AT Den Hoorn, Texel. Met blijdschap geven wij kennis van de geboor te van onze zoon en broertje Vincent Alexander Wij noemen hem Vincent. Aad, Wil en Serge Blom Wilhelminalaan 54, Den Burg, Texel, 6 oktober 1979. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en voor Uw medeleven betoond na het overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader REIJER DAALDER LZN. betuigen wij U hiermede onze welgemeende dank. In het bijzonder Dr. Eissen en Ds. Hoekstra. Fam. Daalder Texel, oktober 1979. Onverwachts is van ons heengegaan onze lieve vrouw, moeder, groot- en overgrootmoeder Adriana Maria Quartel-Kastelein, echtgenote van J. P. Quartel, op de leeftijd van ruim 82 jaar. De Cocksdorp: J. P. Quartel M. Broekman-Quartel D. Broekman L. Quartel D. Quartel D. D. Quartel C. C. Quartel-de Ridder Leidschendam: P. Quartel J. Quartel-de Waal klein- en achterklein kinderen De Cocksdorp, 4 oktober 1979, 1795 AK, Joan Hodshonstraat 9. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Ned. Herv. begraafplaats te De Cocksdorp. Met droefheid geven wij kennis van het plot seling overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader, grootvader en schoonzoon Gerard Rikkenberg, in de leeftijd van 58 jaar. P. N. Rikkenberg-Swart Henk - Carla Sandra en Yvonne Aad - Marian Petra Dick en Ria Wim en Joke D. Korver M. Korver-Krijgsman De Waal, Texel, 5 oktober 1979, De Staart 7. De crematie heeft inmiddels plaatsgehad in het crematorium te Schagen. Met dankbaarheid voor haar grote liefde en zorgen, gev'èn wij met droefheid kennis, dat na een liefdevolle verzorging in het Verpleeghuis Texel is overleden mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Hendriks Hermina Barhorst, echtgenote van D. v.d. Werve, in de leeftijd van 76 jaar. D. v.d. Werve Lou en Trien Lena en Jaap Catrien Henk en Annie Johan en Hennie Kees en Jopie Carla en Jan Rosa en Adrie Klein- en achter kleinkinderen Texel, 2 oktober 1979, Klimpstraat 17, De Cocksdorp. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. 1919 1979 Als trotse kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen kunnen wij U bij deze meedelen, dat onze ouders, grootouders en overgrootouders Theo van der Wulp en Geertje van der Wulp-Kooiman op 16 oktober 1979 hun 60-jarig huwelijksfeest zullen vieren. U kunt onze ouders feliciteren van 19.30-21.00 uur in de Raadskelder. Geertje en Bertus Ina en Wim Nellie en Jan Tom en Emmy Piet en Riekie Lodie en Ria en klein- en achter kleinkinderen TE KOOP AANGEBODEN NABIJ DE WAAL In een landschappelijk en bijzonder rustig gebied gelegen met ca. 600 m2 eigen grond per huisje. Voorzien van een c.v.-installatie. Volledig gescheiden ingangen. Indeling: entree, woonkamer, keu ken, douche/toilet en 3 slaapkamers. Kan ook gesplitst aangekocht wor den. Koopsom voor het geheel 7210.000,—. DEN BURG Aan de buitenrand van het dorp ge legen met schuur, eigen oprit en prachtige tuin. Indeling: entree, douche/toilet, 2 slaapkamers en berging, woonka mer/keuken, aangebouwde serre. Voorzien van winterverwarming. Geschikt voor recreatieve en per manente bewoning. Het geheel verkeert in een uitste kende staat van onderhoud. In overleg te aanvaarden. Koopsom 7175.000,—. DEN BURG De helft van een dubbel met garage, grote besloten tuin met bloemenkas. Voorzien van een aardgas c.v.- installatie. Indeling: hall/entree, Z-vormige woonkamer met stijlvolle open haard, keuken, bijkeuken en toilet. Bovenverdieping: 4 slaapkamers, badkamer met ligbad en toilet. Zeer ruime bergzolder. Koopsom 7200.000,—. DE KOOG met voor- en achtertuin. Indeling: hal, entree, toilet, trap kast, Z-vormige woonkamer, open keuken, inbouwplaat, afzuigkap, bij keuken en garage. Vaste trap naar eerste verdieping met badkamer, 2 grote en 1 kleine slaapkamer met wastafels, vaste trap naar tweede verdieping met 2 ruime slaapkamers en een berging. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Voorzien van een aardgas c.v.-in stallatie. In overleg te aanvaarden. Koopsom 7190.000,—. DE KOOG Helft van dubbel met berging en zeer ruime garage. Volledig omschutte achtertuin. Indeling: hal/entree, toilet met fon teintje, ruime woonkamer met open verbinding naar fraaie keuken en bijkeuken. Vaste trap naar eerste verdieping met grote badkamer (toilet, douche en wastafel) en 4 slaapkamers, waarvan één voorzien is van een vaste wastafel Tweede verdieping: grote kamer met overloop. Voorzien van een aardgas c.v.-in stallatie. Koopsom n.o.t.k. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij: Schilderweg 165, Postbus 87, Den Burg - Texel, Tel. (02220) 3025 en 3429, b.g.g. 2031.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3