Texel 1 onnodig naar vijfde nederlaag Verdiende zege Sint Boys-ZDH 2—3 Winst voor JKM bij zaalvoetbalcompetitie Texelse Boys pakt Graftdijk goed aan Tetak-jeugd goed op dreef Oosterend (Z) tegen Bergen onnodig naar eerste nederlaag Buitenlandse valuta Uitslagen zaalvoetbal Programma zaalvoetbal „De Zwaan" gestart SVC verloor van AGSV 1 1 100 10.000 100 Voetbaluitslagen Spannend spel Texelslag 2 Winst voor Texelslag 1 DINSDAG 9 OKTOBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Na een rommelige partij voetbal moest Texel 1 zondagmid dag de twee broodnodige punten in Oudorp achterlaten. De wedstrijd resulteerde in een 3—1 overwinning voor v.v. Kolping Boys. Na een snel verkregen 0—1 voor sprong trokken de eilanders na de 90 minuten voetballen met 3—1 toch weer aan het kortste eind. Werd vorige week zeer verdiend verloren van een veel beter Alcmaria, nu moeten de spelers van Texel 1 de fout volledig bij zichzelf zoeken. Het vertoonde spel was op een paar perioden na, zeer rommelig en onsamenhangend. De linies sloten totaal niet aan, waardoor de oude kwaal van een te grote afstand tussen de aanval en verdediging te voorschijn kwam. Zodoende kon een groot deel van de Kolping Boys het middenveld beheersen. Plaagstootjes Het leek na de aftrap allemaal nog zeer positief. Met weer een aantal mu taties in het elftal (Gert Pansier was op vakantie en Henk Jan Klok net weer terug van vakantie, op de bank) startte Texel overdonderend. Via een aantal vlot verlopende aanvallen over de rech tervleugel (Rob van de Stap en Martin Land) werden een aantal plaagstootjes uitgedeeld. Na vijf minuten spelen opende eerstgenoemde de score voor Texel, door een voorzet van Louis Uriot met het neusje van de schoen langs de Kolping Boys-doelman te werken. Texel hield hierna het heft nog wel in handen. Maar toen Martin Land al na tien minuten spelen uitviel door een enkelblessure en er weer in het elftal geïmproviseerd diende te worden (H. J. Klok werd rechtervleugelverdediger, Jan Meedendorp werd linksachter en Nicol Schermer schoof op naar het middenveld) ging het minder. Balverlies Er werd slordig omgesprongen met de bal, wat resulteerde in veelvuldig balverlies. Kolping profiteerde van deze desorganisatie in het Texel-team en wist het heft in handen te nemen. Wel kreeg Texel in deze fase nog wat kans jes. Henk Groen (terug in Texel 1) en ■Louis Uriot zagen hun boogballetjes |over de keeper en de lat. verdwijnen. Het werd in de 35ste minuut 1 1, toen :de Kolping Boys-spits na een voorzet over links eerder bij de bal was dan de Zaterdagavond voor de tweede maal jvader geworden Aad Blom. Vijf minu ten hierna keek Texel tegen een achter stand aan toen een afgeslagen Texel- aanval eindigde in een Kolping Boys- doelpunt. Tetak 2 trok zaterdag j.l. naar Wer- rvershoof om daar aan te treden tegen 'ww 6. Evenals de vorige week werd het ook nu een nipte nederlaag van 6—4. Achter de tafel verschenen voor ITetak Martin Janssen, Ruud Koorn en Frans Room. Na de eerste ronde enkel spelen stond Tetak al met 3—0 achter. Ook nu werd het dubbel Janssen/Room een Texelse overwin ning: 21 12; 21 14. Janssen en Koorn wonnen elk hun tweede single partij, waardoor de stand weer in even wicht was: 3—3. Frans Room verloor daarna echter ook zijn 2e en 3e partij. Ruud Koorn kwam nog eenmaal tot winst in 2 sets, nl. 21 10, 21 —6. Maar daar Martin Janssen zijn 3e partij verloor, werd de eindstand toch nog een 6—4 nederlaag. Ruud Koorn won tweemaal. Martin Janssen bracht één partij op zijn naam en Frans Room lukte het ditmaal niet een punt aan het totaal toe te voegen Tetak 3 blijft het maar moeilijk doen in de competitie. Ook nu moet gezegd worden, dat er weer beter werd gespeeld dan de voorgaande keren, maar het wil nog steeds niet lukken. Er waren nu echter 3 partijen bij, die in 3 sets beslist moesten worden. Het derde Tetak-team speelde zaterdag in Noord- scharwoude tegen Spirit 6. Zowel Jan Pijlman, Fred Mosk als Rob Bakker verloren al hun enkelpartijen. Ook de dubbel Bakker/Pijlman ging in 2 sets verloren: 7—21, 18—21. Zodoende moest Tetak 3 ditmaal genoegen nemen met een 10—0 nederlaag. Het jeugdteam van Tetak deed het wat dat betreft zaterdag heel wat beter. Om 14.00 uur werd in Hoorn aange treden tegen Disnie 4. Erik Kramer, Wilco Bakker en Lieuwe v.d. Veen hadden niet de minste moeite met hun tegenstanders. Het krachtsverschil tussen beide ploegen was zeer groot. Met grote overmacht wonnen ze met 10—0. leder won 3 enkelpartijen en ook de dubbel Kramer/v.d. Veen werd in 2 sets gewonnen Zaterdag a.s. spelen alle 3 senioren teams en het jeugdteam thuis in de Ferrever. Aanvang 14.15 uur. Dat er in de rust een hartig woordje gesproken was in de Texel-kleedkamer werd al snel duidelijk in de tweede helft. Het eerste kwartier na rust was zeer duidelijk voor Texel 1. Het team toonde nu wel dat het ook collectief kan voetballen. De linies sloten beter en Kolping Boys werd onder druk gezet. Tweemaal moest een verdediger op kopstoten van Louis Uriot de bal van de doellijn halen toen de keeper reeds gepasseerd was. Met man en macht probeerde Texel de gelijkmaker te forceren. De wedstrijd werd zeer hard en Texel kreeg veel vrije trappen mee. Zo brak het laatste kwartier aan, waarin de uitgebluste Gerrie Plaats man ingewisseld werd voor Piet Smits. Het laatste kwartier was geheel voor Kolping Boys. Texel kon geen vuist meer maken. Nadat Texel tweemaal door het oog van de naald was gegaan toen de Kolping Boys-spits het presteerde om tweemaal voor een leeg doel over te koppen (geen dekking!!) werd het uiteindelijk 10 minuten voor tijd 3—1. Voor Texel 1 wordt het tijd om naar éénheid te groeien. Speltechnisch zijn ze zeker niet minder dan menige ploeg in deze 4de klas. Maar gezien de resul taten, dient de ploeg zich meer als een eenheid te gaan presenteren, waarbij de spelers eens wat voor elkaar over moeten hebben. Want de schamele twee punten, die het nu na zes wedstrijddagen heeft behaald, zijn wel een zeer matige afspiegeling van de aanwezige kwaliteiten van dit Texel 1. Donderdag is klaverjasclub De Zwaan weer met de wintercompetitie gestart. Het aantal leden is precies gelijk aan dat van vorig jaar: 32 koppels. Gespeeld wordt in periodes waarbij alle koppels in een periode elkaar één keer ontmoeten. Tevens wordt een totaalstand bijgehou den voor het eindklassement. De eerste uitslagen zijn: G. Douma-P. Kooiman 7326 3 Echtpaar H. Zijm 7112 2 P. Bruin-G. Smit 7102 2 C. Merkx-C. Dros 7049 6 Echtpaar Spaans 6955 1 P. Beers-J. Vinke 6740 3 Oosterend (Z) heeft zaterdag in Bergen onnodig zijn eerste neder laag geleden. De „Strertders" zetten Bergen constant onder druk en domineerden ruim een uur lang met een verdiende 1—3 voorsprong. Juist in het laatste kwartier werd het 5—3 voor Bergen. Oosterend krabbelde nog terug, maar kwam niet verder dan 5—4. Oosterend nam zaterdag meteen het initiatief en speelde Bergen vooral in de beginfase zoek. Dit resulteerde al na 10 minuten in een goede dieptepass van Joost Brouwer op Dirk Trap, die hem goed afmaakte: 0—1. Ook hierna bleef Oosterend het betere spel behouden, maar toch was het Bergen, dat gelukkig langszij kwam. Een corner werd verkeerd beoordeeld door keeper Koning 1 1. Dat het een gelukkig moment was bleek wel uit het verdere verloop van de eerste helft: Oosterend viel aan en Bergen kreeg helemaal geen kansen meer. Dit veroorzaakte hard spel aan de zijde van Bergen. Hieruit De wedstrijd van afgelopen zondag resulteerde voor SVC opnieuw in een nederlaag. Tegen AGSV was de uitslag 1—3. Onder de uitstekend leidende scheidsrechter Mets voltrok zich een spannende partij voetbal. AGSV was in de beginfase de meerdere van SVC en bewees dit na tien minuten in een doelpunt. Daarna kreeg SVC geleidelijk wat meer grip op de wedstrijd, maar wist voor de rust goed opgezette aanvallen niet af te ronden. Na de thee kon SVC zich een gelijkwaardige tegen stander noemen. Al na zeven minuten werd het uit een scrimmage vlak bij het AGSV-doel door Wim Witte 1 1. Hier na probeerde AGSV iets terug te doen, maar de beste kansen waren voor SVC. Frans Stark brak alleen een paar keer goed door, doch de afwerking was niet vlekkeloos. Een voorzet van Frans Stark werd door Ruud Wetsteen rakelings gemist. De uitstekend spelende Adrie van Rossum zag zijn goede vrije trap net uit de kruising getikt. Ook spits Wim Witte zag zijn inzet van dichtbij net over gaan. Aan alle illusies kwam een eind toen AGSV bij een tegenaanval een corner verdiende met nog vijf minuten speeltijd. De zeer nauwkeurige corner ging door de haren van de voorinstaan- de Maarten Boon en de vrijkomende AGSV-spits kopte subliem in: 1 —2. Een alles of niets offensief van SVC gaf AGSV logisch de ruimte en het bete kende vlak voor tijd 1 —3 via een harde schuiver van een AGSV-speler. Een teleurstellende afloop voor SVC en het goed meelevend publiek. Door een 3—2 zege in Sint Maarten bij het op eigen terrein sterft spelende Sint Boys is ZDH er zondag in geslaagd de derde plaats op de ranglijst in te nemen. Sint Boys dat vorig seizoen degra deerde uit de tweede klasse, wordt momenteel getraind door de oud-ZDH- trainer Bert Jullens. Bij de rust leidde de thuisclub met 2—1. Maar een donderspeech van trainer Nico Erwich tijdens de rust bracht een geladen ZDH in het veld, wat resulteerde in een verdiende Zwaluw-overwinning. Direkt na de aftrap van Sint Boys een gelijk opgaande strijd, maar na 5 minuten keek ZDH al tegen een achter stand aan: een simpele kopbal van de Sint Boys-spits Joop de Kooy zorgde voor een 1—0. Door dit snelle doel punt werd ZDH wakker geschud en nam het spel in handen. Dit resulteerde in een vrije trap op rechts. De vrije trap werd door Hans de Vries richting tweede paal gezonden, waar Wilco Bakker doeltreffend raak kopte: 1 1. In de veertigste minuut kreeg Sint Boys een vrije trap, die door Leo de Pee scherp langs de ZDH muur werd geschoten en de thuisclub leidde weer; 2-1. Na de rust werd ZDH sterker en kwam het elftal weer op gelijke voet met St. Boys. De laatste man van St. Boys maakte in het beruchte gebied hands. De penalty werd door Henk de Ruyter raak geschoten 2—2. Het offensief van ZDH werd voortgezet. ZDH was niet tevreden met één puntje. Na een kwartier spelen ging de bal naar rechts, waar Wilco Bakker de bal scherp voorzette en Bram Brouwer ter plekke stond. Met een mooie kopbal gaf hij ZDH de leiding. In de resteren de 15 minuten ging het spel heen en weer met enkele hachelijke situaties voor beide doelen. Ook de laatste wanhoopspoging van de thuisclub had geen resultaat. De ZDH achterhoede, met aan het hoofd keeper Kees Bakker, had de zaak volledig in handen, en de beide punten gingen in de tas mee naar Texel. ontstonden twee penalties. Tot twee maal toe werd spits Rien Brouwer onderuit gehaald en tweemaal scoorde Piet Grisnich van 11 meter. Hierna kwam Bergen nog net voor rust terug. Dit team profiteerde van een rommelige verdediging van Oosterend, waardoor de stand 2—3 werd. „Rommelig" Een kwartier lang Bergen, Bergen en nog eens Bergen. Oosterend kon "iets meer en was geen schim meer van de eerste helft. Niets klopte meer en Bergen liep uit naar 5—3. Maar na een paar wijzigingen in het veld stond vrij plotseling een herboren Oosterend dat Bergen helemaal wegspeelde. De druk op het doel van Bergen werd met de minuut versterkt. Rien Brouwer (kopbal van de lijn ge haald), Dirk Trap en Jan Oosterhof (schoten) kregen een paar kansen. Eén andere kans werd benut door Aart v.d. Brink. Hij ging goed door en scoorde 5—4. Jan van Dijk miste op een haar en Oosterend wist dat ze 2 punten ver diende, maar waren erg blij met 1 punt. De stand bleef echter 5—4 voor Ber gen. Misschien een goede les voor vol gende week, wwant dan speelt Oosterend in Enkhuizen tegen koploper DPSV. Westduitse mark Belgische franc Franse franc Zweedse kroon Zwitserse franc Deense kroon Amerikaanse dollar Engelse pond Oostenrijkse schilling Italiaanse lire Spaanse peseta 100 ƒ109,25 100 f 6,47 100 f 46,00 100 f 45,00 100 ƒ123,50 100 36,25 1,89 4,12 15,28 23,00 2,76 De Boys heeft zijn aanhan gers 'n prettige voetbalmiddag bezorgd. Na een uitstekende wedstrijd, vooral in de tweede helft, zijn de Tex. Boys er bijna in geslaagd Graftdijk de eerste nederlaag te bezorgen. Tot 2 min. voor het eindsignaal stonden de Boys nog op winst. Een ongelukkige reactie van Nico Zoetelief stelde Graftdijk toen toch nog in staat de gelijkmaker te scoren. De eerste helft was een gelijkopgaande strijd met afwisselend aanvalsspel en waarin bleek dat de Tex. Boys tegen dit nog zonder verliespunten zijnde Graft dijk zeker niet kansloos was en eigen lijk nog veel te timide voetbalde. Graftdijk kwam tegen de verhouding in, na 10 min. voetballen, op 'n 1—0 voorsprong. Een vrije trap vanaf de zijlijn werd uitstekend voorgetrokken. De bal bereikte de geheel vrij staande C. Groot, die met een goed gerichte kopbal wist te scoren. Vlak voor het rustsignaal, dus juist op tijd, trok Koos Witte de stand weer gelijk. Met 'n fraai afstandsschot scoorde hij via de onder kant van de lat (1 1). Waarom de Graftdijk-grensrechter protesteerde is onduidelijk, maar de scheidsrechter bleef bij zijn beslissing. Trainer A. Vaars had zijn spelers in de rust kennelijk geïnstrueerd met meer pressie en vinniger te voetbal len. Vanaf de aftrap in de 2de helft hebben de Boys, collectief, met goed aanvallend en agressief voetbal het Graftdijk-doel constant onder druk gehouden. De Graftdijk-achterhoede had dan ook de grootste moeite met uitverde digen, omdat ook de Boys-middenlinie en achterhoede goed aansloten en praktisch alles opvingen. Het verbaasde dan ook niemand dat de Boys na 15 min. spelen een voorsprong namen. Na een goede combinatie tussen Kees van Heer waarden, F. de Grave en Paul van Heerwaarden wist de laatste na goed doorzetten de Graftdijk-doelman het nakijken te geven (2—1). Helaas wisten de Boys de overmacht niet in meer doelpunten uit te drukken ('n 3 of 4—1 voorsprong had zeker met misstaan). Graftdijk was de scheidsrechter zeer dankbaar dat hij twee doelpunten van de Boys afkeurde wegens buitenspel en de Boys een strafschop onthield toen de doorgebroken Paul van Heemvaarden in het straf schopgebied was neergelegd. De voor- deelregel toepassen op zo'n moment is natuurlijk onzinnig. Het beste is voort aan maar te blijven liggen in plaats van achter de bal aan te grabbelen. De vrije kans was nu naar de maan. 2 min. voor tijd kwam toen de teleur stelling. Nico Z. probeerde de bal, na een ongevaarlijk Graftdijk-aanval, te on derscheppen. Half vallend sloeg hij in 'n reflex naar de bal en omdat dit binnen de beruchte lijnen gebeurde, kon de scheidsrechter niet anders dan een strafschop toekennen. K. v. Diepen liet zich niet van de wijs brengen en gaf de Boys-keeper geen schijn van kans (2—2). Bij de twee zaalvoetbaltoppers JKM 1-Dubbeldik 1 en De Zwaan-Oosterend 1, wist alleen JKM de volle winst tebpakken, terwijl De Zwaan en Ooster end de punten broederlijk deelden. JKM 1 speelde ditmaal beter dan in voorgaande competitiewedstrijden. Er werd nu in het veld minder gepraat en enkele spelers waren nu niet te indivi dualistisch bezig. Dubbeldik probeerde de gehele wedstrijd wel aan te vallen naar dit werd hen noodlottig. Zodra JKM een aanval afsloeg of onderbrak, ging men razendsnel in de aanval met 3 of zelfs 4 man en dan waren de Dubbeldik-spelers steeds te laat terug. Uit twee van zulke situaties wist Aad Blom het eerste en vierde doelpunt voor JKM te scoren. Albert Hoven en Louis Uriot zorgden met twee schitterende kopballen voor het tweede en het derde doelpunt. Ruststand 4—0. Na de rust lag het tempo iets lager, zodat Dubbel dik wat beter tegenstand kon bieden. Nicol Schermer scoorde echter het vijfde doelpunt voor JKM, alvorens Jan van Bennekom lange tijd voor het eindsignaal de eer voor Dubbeldik red de. Eindstand 5—1. De Zwaan-Oosterend 1 was geen mooie maar wel een spannende wed strijd (2—2). Joost Brouwer (Ooster end) wist de gevaarlijkste Zwaan, Rob van der Stap, met een prima dekking uit de wedstrijd te spelen, zodat het groot ste gevaar voor Oosterend lam gelegd werd. Slechts eenmaal wist Rob van der Stap zich van z'n bewaker los te maken en dit betekende na een kwartier spelen direkt een 1 —0 voorsprong voor De Zwaan. Verder speelde de wedstrijd zich in de eerste helft voornamelijk ter hoogte van de middenlijn af, alleen Jan de Vries kwam eenmaal vrij voor de keeper Charles Ipenburg. Na de wissel kwam Oosterend iets meer uit de verdediging, maar alleen toen de goed- spelende Bep Vonk zich met de aanval ging bemoeien, werden de Strenders gevaarlijk. Uit zo'n aanval maakte Frits Bakker de gelijkmaker voor Oosterend. De Zwaan begon na dit doelpunt, vooral achterin, «zenuwachtig te spelen, maar in plaats dat Oosterend doordrukte, kroop het langzaam-maar-zeker toch weer in de verdediging. De Zwaan kreeg een licht veldovbrwicht en het was Gerard Legierse die dit met een doel punt tot uitdrukking bracht. Oosterend moest opnieuw z'n verdedigende (maar niet negatieve) stelling opgeven, maar toen een Oosterend-speler met nog enkele minuten te spelen naar de strafbank moest, leek de wedstrijd beslist. Oosterend kwam in deze periode met een man minder toch voor de tweede maal langszij en het was op nieuw Frits Bakker, nu met een achter waartse kopbal, die voor Oosterend scoorde. Zodoende werd het een te recht gelijk spel, na een wedstrijd waarbij het publiek zich nogal opwond. Op een gegeven moment gooide een toeschouwer een pakje sigaretten vanaf de tribunede zaal in. Bij de in de tweede klasse gespeelde wedstrijden, waren twee indrukwekken de uitslagen. De Mok verloor met maar liefst 6—3 van het toen nog puntloze Paal 9 en JKM 3 leed tegen Dubbeldik 3 z'n eerste puntenverlies in dit seizoen. Hoofdklasse: De Zwaan-Oosterend 1 JKM 1-Dubbeldik 1 Dubbeldik 2-AErO 2000 JKM 2-Question 1 Eerste klasse: KSMT 1-Datsun 2 Tweede klasse: Jelleboog-KSMT 2 Tex. Boys2-Gempo Rabo-Oosterend 3 Paal 9-De Mok Dubbeldik 3-JKM 3 Derde klasse: Slufterhoek-Question 2 Texel vet. 2-Oosterend 4 2-2 5-1 3-1 2-4 1-6 2-3 3-3 2-3 6-3 3-2 1-6 3-1 Woensdag 10 oktober 1979: 18.30 u.: Ver. Schilders-Rab 2 19.20 u.: Gempo-KSMT 2 20.15u.: DT Smul-Oosterend2 21.05 u.: Nioz 1-Rab 1 22.00 u.: Badhotel-Kompas Zaaldienst: Texelse Boys 2. Donderdag 11 oktober 1979: 18.30 en 19.00 u.: junioren 19.30 u.: Dubbeldik 3-Jelleboog 20.20 u.: Oosterend 5-Nioz2 21.15u.: Tex. Boys 1-Texel vet. 1 22.05 u.: De Mok-Rabo Zaaldienst: De Spyker. Vrijdag 12 oktober 1979: 21.00 u.: De Spyker-De Koog vet. 22.00 u.: Oosterend 3-Amro Zaaldienst: Rabo. Zaterdag oktober 1979: Afdeling Noordholland: Bergen-Oosterend (Z) 5—4 TexeTArTsW A1 0-4 Duinranders A2-De Koog A1 4—2 Tex. Boys BI-Oosterend BI 3—1 Texel B2-Zeemacht B2 1—0 Texel B1-Helder B3 4-2 W. Waard B1-Tex. Boys B2 8-0 Geelzwart C1-Texel Cl 4—2 Zeemacht C2-Tex. Boys C1 4—1 WGW C5-Texel C3 5-0 Texel C2-SVAP '74 C1 10-2 Meisjes: Flevo-Tex. Boys 0—3 Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp Al-De Koog A1 0—11 Texel Al-ZDH A1 1-0 Oosterend A1-Tex. Boys Al 3—2 De Koog A2-Texel A4 1—3 Texel A2-Oosterend A2 7—1 Tex. Boys A2-Texel A3 1—0 Afdeling B: De Koog B1-Tex. Boys BI 0 11 Texel B1-ZDH BI 4-0 Tex. Boys B2-Texel B2 0—7 Oosterend B2-Texel B3 2—0 Afdeling C: Oosterend Cl-Texel C2 5—0 Cocksdorp Cl-Texel C1 2—4 Zondag 7 oktober 1979: 4de klasse A KNVB: Kolping Boys-Texel 3—1 Afdeling Noordholland: Cocksdorp-AGSV 1—3 Sint Boys-ZDH 2—3 Uitgeest-De Koog 1 —0 Tex. Boys-Graftdijk 2—2 Geelzwart 2-Texel 2 1 1 JVC 3-Tex. Boys 2 2-1 Texel 3-SRC 4 4-1 Flevo 4-Tex. Boys 3 3—4 WGW 6-ZDH 2 2-0 De Koog 2-Succes 6 4—5 Texel 4-Wiron 4 6—1 WGW 9-Texel 5 2-1 Junioren: SRC A2-ZDH A1 2-2 Tex. Boys A1-VZV A2 5-0 ZAP B1-De Koog B1 10-0 De badmintonwedstrijd tussen Texel slag 2 en Flinters 4 liep uit op een zege voor Texelslag 2. De uitslag was 5—3. Het eerste heren enkelspel was boeiend te zien. Het werd gespeeld in drie games, die uiteindelijk werd gewonnen door Texelslag-speler Guus Veenstra. Ook het tweede heren enkelspel werd gewonnen door Texelslag. Vervolgens behaalden de dames dubbel, de heren dubbel en dames enkelspel overwinningen. De definitieve uitslag was 5—3 voor Texelslag. Volgende week worden thuiswed strijden gespeeld tegen Zeemacht 10: zaterdag 13 oktober, aanvang 10 uur. Door stom toeval won Texelslag 1 afgelopen zondag van Flash 7 uit Alk maar, na zeer enerverende wedstrijden met 5—3. Texel startte slecht. Marius Witte moest in een wedstrijd van drie sets zijn meerdere erkennen in het eerste heren enkelspel, terwijl ook Gerard Witte na een zeer spannende driesetter een verliespunt moest toe staan. Het verlies van Marius Witte werd naast de sterke medestander mede veroorzaakt door de vreemde shuttle. Deze was zo snel, dat alle met kracht geslagen ballen uit gingen. Nel Witte en Janny Zutphen wonnen in twee sets van de naar verhouding véél zwakkere dames hun enkele spelen makkelijk. Ook brachten Nel Witte en Margriet Rey het dames dubbelspel op hun naam. Het herendubbel ging verloren, voor het eerst in de competitie moesten Marius en Gerard Witte het onderspit delven tegen een team, waarvan één heer ontzettend sterk speelde. Met bijzondere tactische ballen en harde smashes bezorgde de herendubbel Flash 7 het derde punt. Bij een stand van 3—3 begonnen de mixdubbels. Gerard Witte en Janny Zutphen speelden een slopende partij, die na de standen 15—13, 13—15 en 15—2, toch door het Texelse team werd gewon nen. De eerste mix van de beide teams, die de doorslag moest geven, gaf in de eerste set een sterker Flash team te zien. Dezelfde heer, die in de heren dubbel ijzersterk speelde, gaf met zijn partner aan Marius Witte en Margriet Rey een zeer goede partij. De eerste werd door Flash 7 gewonnen. Bij de stand van 7—5 in de tweede set ging de Flash-speler door zijn enkel, zodat hij vervangen werd door een veel zwak kere teamgenoot. Texel pakte beide volgende sets en hiermee de overwin ning. Misschien niet met recht ver diend, een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven A.s. zaterdag speelt Texelslag 1 uit tegen het zeer sterke team van Noordkop 2.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7