GEVOELIGE NEDERLAAG VOOR TEXEL 1 SVO-Z duidelijke winnaar van Victoria O. Oosterend wint return tegen Sporting S. Schoonmoeder ZDH kansloos tegen De Koog Kopgroep klaverjassen haalt hoge punten Krachtige verdediging Texelse Boys Onderaan in competitie Zaalvoetbalprogramma Voetbaluitslagen Mededelingen G. van Es periodekampioen „En Passant" „Blijde Rijders" houden snertrit Magere vangst sportvissers DINSDAG 23 OKTOBER H7» TEXELSE COURANT PAGINA 6 Zaterdag 20 oktober 1979: Afdeling Noordholland: SVO/Z-Victoria O. 2-1 Schoorl 2-SVO/Z 2 2-3 SVO/Z3-SRC3 10-2 Junioren: JVC A2-Oosterend A1 1-1 W.Waard Al-De Koog A1 3-6 De Koog B1-Wiron B1 6—3 JVC B1 -Oosterend B1 2—0 Texel B2-Texel BI 2-7 W.Meer B1-Tex. Boys B2 7-2 Oosterend B2-WGW b4 1-10 Texel C1-Zeemacht C1 3—0 Oosterend C1-SRC C1 0-16 Tex. Boys C1-Schagen C2 2—7 Texel C3-Texel C2 0-16 De Koog C1-SRC C5 7-1 Meisjes: Tex. Boys-AFC '34 3—2 Zondag 21 oktober 1979: 4de klasse A KNVB: Texel-Hollandia 1-4 Afdeling Noordhotland: ZDH-De Koog 1-4 Zuidermeer-Tex. Boys 0-0 Sporting S.-Oosterend 0-2 Texel 2-Spartanen 2 1-1 HRC 5-Texel 3 0-1 Tex. Boys2-Zeemacht 3 0-1 Oosterend 2-HRC6 1-0 Tex. Boys3-Helder6 2-7 ZDH 2-Kaagvogels4 6-3 HRC7-Oosterend3 3-3 De Koog 2-Texel 4 2-17 Texel 5-ZAP 7 1-2 Junioren: WGW A2-Texel A1 2-0 ZDH A1-Tex. Boys Al 0-12 ZAP B1-Tex. Boys BI 0-3 Dames: Schellinkhout-Tex. Boys 1-0 De tweede wedstrijd tussen De Koog Jen ZDH is in een verdiende 4—1 zege .voor De Koog geëindigd. De grote inzet an De Koog wat hier debet aan. Evenals vorige week in De Koog keek ZDH al na twee minuten tegen een „achterstand aan. Hierdoor profiteerde Ide snelle Koger voorhoede van de ruimte die geboden werd door het oprukken van de ZDH-spelers en zo kon Kees van Beek zijn hattrick verrichtten. In de tweede minuut profiteerde Kees van Beek van het getreuzel in de ZDH- achterhoede en was het 0—1. Tijdens de eerste helft kwamen er weinig mogelijkheden om beide doelverdedi- gers aan het werk te zetten. Na de rust werd het moeilijker. ZDH probeerde de stand gelijk te maken. Het werd nu drukker voor het doel van Jan Dekker, en de snelle De Koog voorhoede stichtte gevaar voor het doel van Kees Bakker. Na tien minuten viel de gelijkmaker. Bob Dijksen schoot onhoudbaar de bal in de hoek: 1 1. Luid door het publiek aangemoedigd zette de thuisclub een offensief in, maar de doelpunten vielen aan de andere kant. Na 20 minuten schoot Nanning Kikkert van De Koog alle ZDH hoop de bodem in en gaf zijn ploeg de leiding. Het krachtige spel van De Koog was te veel voor de thuisclub, en Kees van Beek wist nog tweemaal van zijn vrijheid te profiteren en hielp De Koog aan een 1 —4 zege. Texelse Boys Deze week gelegenheid voor inleve ring kopij voor de Boyskrant. Op een erg zwaar veld in Schermer- horn bij het plaatselijke Sporting wist Oosterend 1 zondag opnieuw overeind te blijven. De partij werd geëindigd met een 0—2 overwinning voor Oosterend. Met gemengde gevoelens werd de wedstrijd tegemoet gezien daar er enke le niet helemaal gezonde spelers mee speelden, terwijl bij Sporting twee spe lers, die vorige week geschorst waren, weer meededen. Die twijfels waren niet ongegrond. Sporting begon van meet af aan erg fel te voetballen, waarbij de bal voornamelijk op het middenveld heen en weer gespeeld werd. Oosterend wist overeind te blijven en kon langza merhand een klein offensief opbouwen maar kansen bleven vooralsnog uit. Een foutieve uittrap belandde bij de midden velder die keihard uithaalde maar Roel Veldman redde de bal bekwaam. Hierna ontstonden enkele gevaarlijke corners die echter geen doelpunten opleverden. Na ongeveer dertig minuten spelen wist Johan de Waard de bal uit een inworp mooi mee te nemen, omspeelde de Duidelijk is dat G. van Es periode kampioen zal worden van schaakclub En Passant. Van Es kwam door de afgebro ken partij met Elzinga, die op remise uitliep, op vier punten uit vijf wedstrij den, en is vrijwel onbereikbaar voor de andere schakers geworden. De afgebroken partij tussen Van Es en Vitalli werd zonder verder te spelen opgegeven door Vitalli. In de A-groep werden in de partij van H. Elzinga en P. Bergman veel fouten gemaakt. Elzinga maakte de laatste blamage en verloor daardoor. De degradatie van K. J. den Haan staat nu vrijwel vast, aangezien hij afgelopen dinsdag van M. Vitalli verloor. De Haan kwam een stuk achter, maar bood met twee torens tegen één dame uitstekend tegenspel. Niettemin moest hij het onderspit delven. Ook voor W. Hoekman wordt het somber. Hij heeft tot nu toe geen punten kunnen binnen halen. Dinsdag verloor hij wederom van J. Dros. Voor Hoekman staan er nog twee afgebroken partijen waar hij mis schien toch winstpunten kan halen. Promotie In de B-groep komt F. van Tatenhove voor promotie in aanmerking. Hij won van B. Witte, waardoor.hij nu bovenaan in het klassement staat. A. Terpstra volgt hem op de hielen en zal waar schijnlijk ook promoveren. K. Witte blijft ook uitstekend spelen. Ditmaal werd F. van Lare aan zijn zegekar gebonden. A. C. Bakker speelde een goede partij tegen M. Witte. In een ingewikkeld eindspel had Bakker de beste kansen, maar toch wist Witte er nog remise van te maken. Overige uitslagen: H. de Ridder-De Visser 0—1 J. van Heerwaarden-C. Witte 1—0 C. Witte-J. van Heerwaarden 0—1 laatste man en koos keurig zijn hoek uit: 1 —0. De eerste helft werd verder uitgespeeld zonder dat er iets meer te melden viel. Gevaarlijk In de tweede helft een iets opener wedstrijd waarbij aan weerszijden meer kansen ontstonden. Sporting probeerde duidelijk de gelijkmaker te forceren en trok massaal ten aanval. Door het zware veld echter raakte de snelheid en het gevaar uit het spel. De tegenstoten van Oosterend waren daarentegen veel ge vaarlijker. Ewald Witte kreeg nog een mooie kans maar zag mede doordat hij zwaar gehinderd werd zijn inzet net naast het doel gaan. Hierna werd hij gewisseld door Frits Bakker die meteen een mooie kans kreeg maar tegen de keeper opschoot. Kansen Johan de Waard ging uit de spits vandaan om het middenveld te verster ken. Hierdoor kreeg Oosterend wat meer greep op de wedstrijd en er ntstonden opnieuw verscheidene kan sen. Linksback Simon Brand kwam een paar keer gevaarlijk op. Uit één van zijn voorzetten belandde de bal bij Piet Koning die op de kruising schoot. Even later was het toch raak: wederom een voorzet van Simon Brand werd door Piet Koning feilloos raak gekopt. Hier door voelde Oosterend zich veilig en kon wat gas terugnemen. Sporting kreeg wat meer ruimte en wist nog enkele gevaarlijke situaties te scheppen. Maar dankzij een uitblinker van Jaap Slikker, die erg veel weghaalde en een beetje geluk, bleef de stand bij 0—2 steken. Op de derde speelavond van de klaverjasclub De Zwaan werden veel punten binnengehaald. De hoogste score ging naar het echtpaar P. van Heerwaarden met 7.127 punten. De heer en mevrouw Van Heerwaarden gingen hiermee in het klassement van de 13de naar de 5de plaats. Ook het echtpaar A. Huisman had met 7.121 punten een prima avond en steeg een groot aantal plaatsen in het klassement. Het echtpaar J. Spaans handhaafde zich in de kopgroep door nu weer 6.898 punten te scoren. Uitslag derde avond: Echtp. P. v. Heerwaarden Echtp. A. Huisman Echtp. J. Spaans P. Hartog-H. Snoek Echtp. K. v. d. Veen Stand eerste periode: G. Douma-P. Kooiman C. Merkx-C. Dros P. Bruin-G. Smit Echtp. J. Spaans Echtp. P. v. Heerwaarden J. Witte-W. Witte Dan willen we alle belangstellenden herinneren aan de eerste avond om het kampioenschap van Texel op vrijdag 26 oktober a.s. 7.137 2 7.121 4 6.898 2 6.786 4 6.665 5 20.759 8 19.899 12 19.870 5 19.734 4 19.431 7 19.357 9 Het zaterdagelftal van Oosterend heeft zaterdag de thuiswedstrijd tegen Vicoria O. verdiend met 2—1 gewon nen, ondanks hevig verzet van de tegenstander Victoria O. Dankzij deze overwinning is Oosterend terug aan de kop, omdat DPSV verloor en Bergen gelijk speelde. Het was Oosterend dat zaterdag meteen het initiatief naar zich toe trok en Victoria onder druk zette. Al gauw ontstonden panieksituaties in de verde diging van Victoria, waardoor het eerste doelpunt tot stand kon komen. Jaap Vlaming ging goed door op links. Zijn voorzet werd afgerond door een verde diger van Victoria. Ook hierna bleef Oosterend aanvallen, hoewel dit te gehaast gebeurde. Daarom was het ook niet vreemd dat Victoria uit een snelle counter 1 1 scoorde. Vervolgens ont stonden nog leuke kansen voor beide doelen, maar geen van beide partijen wist tot scoren te komen. Verdiend De tweede helft gaf voor Oosterend practisch hetzelfde beeld. Oosterend zocht, snel en goed spelend, de weg naar het Victoria doel. Eén van die aanvallen werd benut; een goede diep tepass van Aart Johan van der Brink werd goed afgemaakt door Joost Brou wer. Ook hierna ging Oosterend door. Kansen van Aart Johan van der Brink en Jaap Vlaming misten op een haartje het doel en de opkomende middenvelders waren levensgevaarlijk voor de Victoria defensie. Toch kwam Victoria vlak voor tijd nog goed terug en moest Oosterend op zijn tellen passen. Een schitterend genomen vrije trap werd weer mooi gered door keeper Rob Haak, hierdoor bleef Oosterend de meerdere en won verdiend met 2—1. Zondagmiddag a.s. houden de „Blij de Rijders" een rit die de naam Snertrit heeft gekregen, omdat na afloop geza menlijk erwtensoep wordt gegeten. Ge start wordt om 12.15 uur op het parkeer terrein aan de Emmalaan in Den Burg. leder die wil inspannen mag meedoen, ook niet-leden. Van de deelnemers wordt een kleine bijdrage gevraagd ter bestrijding van de kosten. Tijdens het eten van de snert worden de paarden goed onderdak gebracht. De Texelse Boys speelde afgelopen zondag een gelijke partij voetbal tegen Zuidermeer. Beide ploegen zijn er even als vorige week in geslaagd elkaar in evenwicht te houden. Uit de 0—0 uitslag blijkt dat dit keer de beide keepers goed werk verrichtten. Voor het publiek was het niet zo'n opwindende wedstrijd. Beide teams beschikten over een krachteloze voor hoede. Bij de Boys ontbrak laatste man Pieter Duin wegens een blessure. Zijn plaats werd ingenomen door Koos Witte, die samen met de andere spelers in de achterhoede de verdediging uitste kend organiseerde. De Boys kon een punt mee naar huis nemen. Vrije trap Zuidermeer had van begin tot het eind van de wedstrijd het initiatief in handen, maar wist daar duidelijk geen raad mee. Kansen die er waren, werden niet uitgespeeld. Hoewel een vrije trap van Zuidermeer dwars door de muur van de Texelse Boys enige beroering bracht in de Boys gelederen. Gelukkig kwam de bal in handen van de Boys keeper. Aan de andere kant was Paul van Heerwaar den erg dicht bij een doelpunt. Echter de Zuidermeer-doelman en verdediger wis ten dit ten koste van een corner te voorkomen. Buitenspel Ook tijdens de tweede helft bleef Zuidermeer voortdurend aanvallend spelen, maar de bezoekers zagen geen kans door de Boys-verdediging te ko men. Bijna kregen zij de overwinning door de Boys-keeper aangeboden, toen deze twee minuten voor tijd grandioos onder een voorzet door sloeg. Hierbij liepen drie inlopende aanvallers elkaar zodanig in de weg, waardoor het doelpunt wegens buitenspel niet door ging. Texel 1 heeft zondag in de belangrijke wedstrijd tegen Hollandia (Tuitjehom) een gevoelige 4—1 nederlaag geleden. Als gevolg van deze uitslag staat Texel duidelijk onderaan in de vierde klasse A. Uit 8 gespeelde wedstrijden wisten de Texelse voetballers slechts 2 punten te halen, wat betekent dat de positie van Texel op z'n zachtst gezegt zorgwek kend is. Er zal wel degelijk iets moeten gebeuren bij Texel om van die onderste plaats af te komen. Wat Texel 1 zondag presteerde leek nergens op. Gefaald Op alle fronten faalde de ploeg. Organisatorisch rammelde zij aan alle kanten, wat vooral naar voren kwam in het slecht aansluiten van de linies. Van enig teamverband was geen spra ke. De spelers waren te individueel bezig en de collectiviteit was daardoor ver te zoeken. De voornaamste reden van het falen was echter dat de spelers niets voor elkaar overhadden en teveel in het veld liepen te praten. Pas wanneer iedereen zich gaat realiseren dat slechts door middel van hard werken en door een positieve instelling in het veld punten kunnen worden gehaald, komt misschien de ommekeer in het spel en behoeft deze positie op de ranglijst niet blijvend te zijn. Start Texel startte de wedstrijd met de weer van vakantie terugzijnde Gert Pansier en Jan van Bennekom, maar zonder de geblesseerde Jan Meedendorp. De start van Texel was veelbelovend, want het was Gerrie Plaatsman, die na een goede pass van Martin Land, alleen voor de keeper verscheen, maar z'n schot naast het doel zag verdwijnen. Inzet Daarna was het Hollandia dat lang zamerhand het initiatief naar zich toe trok. Met lange ballen u'rt de achterhoe de zette de voetballers uit Tuitjehom de voorhoede aan het werk. Wat Texel miste kon Hollandia wel opbrengen: nl. een grote inzet ten toon spreiden. Na 13 minuten wist Hollandia uit een scrim mage voor het Texel-doel de stand op 0—1 te brengen. Nog geen vijf minuten later wist Texel op gelijke voet te komen. Woensdag 24 oktober 18.30 u.: Ver. Schilders-Oosterend 5 19.20 u.: AErO 2000-De Zwaan 20.15 u.: Dubbeldik 1-JKM 2 21.05u.: Question 1-Oosterend 1 22.00 u.: Vergiet-Dubbeldik 2 Zaaldienst: De Mok Donderdag 25 oktober 18.30 u.: Bureau Eelman-De Koogel 1 (j) 19.00 u.: De Koogel2-S. Schaep2 (j) 19.30 u.: JKM 3-Paal 9 20.20 u.: NIOZ2-De Spyker 21.15 u.: Vet. De Koog-Rab2 22.05 u.: Oosterend 4-Question 2 Zaaldienst: Texel veteranen 2. Vrijdag 26 oktober 21.10 u.: Datsun 1-JKM 1 Zaaldienst: Oosterend 3. Uit een gave voorzet van Louis Uriot kopte Gert Pansier de bal hard in de rechter benedenhoek en bracht daar door de stand op 1 1Na de rust kwam Hollandia al snel op 1 —2 en toen was het gebeurd met Texel, dat de greep op de wedstrijd helemaal verloor. Zonder enig zelfvertrouwen moest het publiek toezien hoe Texel door Hollandia onder de voet werd gelopen, wat resulteerde in de beschamende 1 —4 nederlaag. Nabij De Cocksdorp visten zondag morgen 19 leden van de Sportvissers- dub Texel de vijftiende wedstrijd, 15 senioren en 4 in de jeugdafdeling. Totaal werd er 948 centimeter gevist, wat een gemiddelde betekent van 63,2 centimeter per visser. Bij de jeugd viste Erik Kramer 47 cm, tweede was Ben Eelman met 39 cm, derde René Eelman met 34 cm en Eduard Bos eindigde als vierde met 29 cm. De uitslagen van de senioren: T. Buren 181 cm, tweede A. J. Souwer met 178 cm en derde C. J. Huisman met 114 cm. De laatste wedstrijd om het Texelse kampioenschap wordt op zondag 28 oktober gevist bij de Krassekeet, van 8.00 tot 10.00 uur. Als afsluiting van de competitie is er 's middags voor de jeugd een gezellige middag in hotel De Zwaan in Den Burg met ondermeer de prijsuitreiking en bingo. Dit begint om 14.00 uur. J«K HH XK Door L. van Schooten. FEUILLETON 31. Peter Polderman greep een krant die hij zag liggen, maar zijn ogen lazen de regels niet. Hij was aan een merk waardige verwarring van gevoelens ten prooi. Angst om het kleine zieke kind, en toch ook 'n diepe tevredenheid om de saamhorigheid die er zo even tussen hem en Maria van Hoornwyck was geweest. En hij dacht: ze is toch een kranige vrouw. Toen ik binnenkwam was ze geen stuiver waard, en nu is ze al weer voor 't eten aan 't zorgen. Het werd een wonderlijke avond. Bert en Jitske kwamen thuis, verslagen, onzeker. De dokter had hen gerustge steld, gezegd dat de moderne weten schap zoveel kon doen, dat het goed was dat Ria in 't ziekenhuis was, dat ze daar alles voor haar konden doen. Bert was oprecht blij toen hij oom Peter zag. „Fijn dat u er bent, we hebben mensen nodig die ons er door helpen". „Dat kunnen mensen alléén niet doen, jongen", zei Peter Polderman ernstig, „maar ze kunnen je wel tot steun zijn". Maria was druk in de weer, preste Jitske om iets te eten. Die deed haar best om een normaal gesprek te voeren, maar haar gedachten waren er niet bij. En toen ze eindelijk naar bed gingen en ze in de kamer keek waarvan de deur openstond, naar het lege ledikantje, voelde Bert haar lichaam schokken. Zijn enige troost op dat moment was: ook het verdriet brengt ons weer dichter tot elkaar. In huize Polderman aan de Onder- damseweg ging de telefoon. „Ik neem hem wel", riep Peter tot zijn schoonzuster, die in de keuken bezig was. „Polderman" baste hij. „Peter?" vroeg een bekende stem, en corrigeerde haastig: „ik bedoel, meneer Peter Polderman?" „Ja, met meneer Peter Polderman, mevrouw Van Hoornwyck" antwoordde hij. „Altijd correct. Ik zou haasf zeggen, uw stem klinkt een beetje blij". „Ohij hoorde Maria haar keel schrapen „ja jaik dacht, ik moet even bellen, ik moet het iemand zeggen O, het gaat beterl het gaat beter met Rial Vanmorgen hebben we het ziekenhuis opgebeld. Ze haalt het, zegt de dokter. Het is op het kantje af geweest, maar nu gaat het toch duide lijk goed". „Mens" zei Peter, „wat een geluk! Wat fijn dat je me opgebeld hebt. Reusachtig vind ik dat. Ik sta zowat te springen wacht, ik kom naar jullie toe Hij hoorde Maria nog iets zeggen, maar kwakte de hoorn al op de haak. ,,'t Gaat beter met Ria van Jits" brulde hij in de keuken, „ze wordt beter, Maartjel Bert z'n moeder belt net opl Ik ga d'r effe heenl" Maartje Polderman droogde haar warm-vochtige handen verstrooid aan een theedoek. „Wat zeg je Piet? Och, wat heer lijk Mensen nog aan toe, dacht Peter, alweer vrouwentranen, ik zie niet anders deze dagenl „Zeg dat ik vanavond kom!" riep ze haar zwager nog achterna. Maar die was al weg. Maartje Polderman keek de Buick na, die knersend over het grind reed. Jonge, wat had die Peter een haast. Zou dat alleen om de kleine Ria zijn? of zouzou nou werkelijk die uitge knipte prent, die Maria van Hoornwyck, hem de kop op hol hebben gebracht? Het was haar niet ontgaan, hoe waar derend en respectvol Peter altijd over Jitskes schoonmoeder sprak. Nu, moe der Maartje zou helemaal niets kwaads van haar zeggen en ze was altijd vriendelijk genoeg, maar ze was er in haar ziel van overtuigd, dat die dame het bar hoog in 't hoofd had. Als Peter zich maar niet verbeeldde dat hij goed genoeg was voor haarl Overigens hoop te ze dat hij hier in Holland een goeie vrouw vond, want een man alleen was maar niks en die Amerikaanse vrouwen waren ook niks, vond moeder Maartje, die nog nimmer een Amerikaanse vrouw ontmoet had. En toen ging ze weer aan de afwas en haar gedachten strekten zich naar haar kleinkind Maria van Hoornwyck schoot haars ondanks in de lach, toen Peter uit zijn auto zag stappen. Want hij had blijkbaar een hele bloemenwinkel leeggekocht. Hij kwam met een geweldige bos bloemen aanl „We gaan het hele huis versierenl" riep hij al in de deur. „Is me dat een feest!" „Nou, nou" probeerde Maria hem te kalmeren. „Is dat niet wat voorbarig? 't Kind is heus nog flink ziek hoor, en 't zal nog wel even duren voor ze weer helemaal beter is". „Ze wordt beter" wist Peter stellig. „Geef me maar 'n paar vazen, dan zal ik ze zelf in de keuken wel even netjes schikken". Maria gehoorzaamde en kwam kijken wat hij er van maakte. „Wat is dat nu" bestrafte ze, „om die bloemen maar zó in een vaas te proppen. Schikken, noemt meneer dat. Zo kan de eerste de beste boer het ook". „Ik ben ook maar een boer", zei hij, „en niet eens de eerste de beste". „Nou" zei ze met een plagende glimlach „maar wel een beste, hoor. Tenminste als je zulke mooie bloemen meeneemt", voegde ze er haastig aan toe en bloosde als een schoolmeisje toen ze merkte dat ze een ogenblik haar vormelijkheid had laten varen en hem zowaar had getutoyeerd. Maar ze was ook zo wonderlijk blij, ze kon wel zingen! „Waar is Jits?" vroeg hij. „Die komt zó terug, moest even een paar boodschappen doen. Ja, nu begint het leven toch weer een beetje normaal te worden hoewel, dat is het pas, als Ria weer boven in haar bedje ligt. En u loopt zeker al weer te tandhakken naar koffie". „Mevrouw Van Hoornwyck" zei hij plechtig „u raadt mijn intiemste gedach ten". „Nou, liever niet" zei Maria ver schrikt. „Daar hoeft u niet van te schrikken, want het zijn alleen maar goede ge dachten". „Over goeie koffie". „Onder andere". Ze liep snel de kamer uit. In de keuken kreeg ze zichzelf weer onder controle. Wat is er met je aan de hand, Maria? bestrafte ze zichzelf. Je stelt je aan als een bakvis. Toen ze weer in de kamer kwam, zat Peter niet in de makkelijke stoel waar voor hij zo'n voorliefde had, maar stond rechtop, als wachtte hij. „Ga toch zitten" zei ze en zette de koffie neer. „Mevrouw Van Hoornwyck", zei Pe ter plechtig, „ik zou liever heel iets anders dan „mevrouw" tegen u zeg gen, maar op dit ogenblik is het beter zo. Ik wou u iets zeggen. Ik vind u een geweldige vrouw. Ik heb u erg bewon derd deze dagen „Ja ja" zei Maria zenuwachtig, wilde gaan zitten, bleef toch staan. „Ik moet beslissen", ging hij verder en ze merkte hoe zijn hand beefde, „wat ik ga doen, naar de States terug of hier in Holland blijven. Ik zou willen dat u me hielp met die beslissing". „Hoe kan ik u daarbij helpen?" vroeg Maria. „Ga toch zitten, we lijken wel beelden uit een panopticum". „Nuchter als altijd" glimlachte hij, „mag ik open kaart spelen?" Ze knikte woordeloos, onder de tafel verfrommelden haar handen haar zak doekje. „Ik wil niet alleen blijven", zei Peter, „dat is niets voor mij. Ik ben ook niet op zoek naar een vrouw, ik heb wel gehoopt dat ik er een ontmoeten zou waar ikwaar ik het mee zou aandurven. De grote vraag blijft dan altijd, of zij het mij aandurft". „Dat hangt er van af, wat het voor een vrouw is" zei Maria neutraal. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5