Aanvallend spel Verpleeghuis UIT ELKAAR Voelbalvooruitzlchten Schoonmoeder l ill IHI k W Ellandkompelltle volleybal Voetbalprogramma Zuigelingenbureau Eilandcompetitie volleybal MST -programma VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 6 Zaterdag 27 oktober 1979: Afdeling Noordholland: Andijk-SVO/Z, 14.30 uur SVO/Z 2-Zwaluwen 6,15.00 uur Wieringermeer 5-SVO/Z 3, 14.30 uur (terrein Middenmeer) (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: Texel A1-BKC A1, 13.30 uur Oosterend A1-VesdoA1, 13.30 uur Oosterend B1-BKC BI, 13.30 uur JVC Bl-Tex. Boys B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog B1-SVAP BI, 13.30 uur Schagen B2-Texel B2, 14.30 uur (vertrek boor 13.05 uur) HCSC B3-Texel B1,14.30 uur Tex. Boys B2-ZAP B3,13.30 uur Conzelo B2-Oosterend B2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Watervogels C1-Cocksdorp C1,13.15 u. Texel C1-JVC Cl, 13.30 uur DWOW C1-Oosterend C1,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZAP C2-Tex. Boys C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC C3-Texel C3, 14.30 uur Meisjes: Winkel-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-ZDH A1, 15.00 uur Tex. Boys A1-Cocksdorp A1, 15.00 uur Oosterend A1-Texel A1,12.30 uur Texel A2-De Koog A2, 15.15 uur Tex. Boys A2-Oosterend A2, 15.00 uur Texel A4-Texel A3, 12.30 uur Afdeling B: Oosterend B1-ZDH BI, 12.30 uur Tex. Boys B1-De Koog B1, 14.00 uur Texel B2-Oosterend B2, 15.00 uur Texel B3-Tex. Boys B2,12.30 uur Afdeling C: Texel C1-Tex. Boys Cl, 15.00 uur Texel C2-Cocksdorp C1, 14.15uur Texel C3-Oosterend C1, 13.30 uur Zondag 28 oktober 1979: 4de klasse A KNVB: Berdos-Texel, 14.00 uur Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Kwiek '78, 14.00 uur De Koog-Callantsoog, 14.30 uur Uitgeest-ZDH, 14.30 uur Oosterend-Zuidermeer, 14.30 uur Tex. Boys-Zaanse Boys, 14.30 uur Schagen 2-Texel 2, 12.00 uur SRC4-Tex. Boys 2,14.30 uur Texel 3-DWOW 2, 14.30 uur Succes 4-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W6W 6-Tex. Boys 3,14.30 uur ZDH 2-ZAP 5, 14.30 uur Oosterend 3-ZAP 6,14.30 uur Helder 7-De Koog 2,14.30 uur Wiron 4-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel 4-Watervogels 6, 12.30 uur Zeemacht 6-Texel 5,14.30 uur Junioren: Tex. Boys A1-HollandiaT. A1, 12.30u. Watervogels A1-ZDH A1,14.30 uur Dames: Tex. Boys-WW, 12.30 uur Samen reizen: Zaterdag 27 oktober 1979: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Tex. Boys C1SVO/Z 3 en O'end C1 Tex. Boys B1, Texel B2, Oosterend B2 en meisjes Tex. Boys. Zondag 28 oktober 1979: Vertrek van Texel boor 13.05 uur: Oosterend 2 en Cocksdorp 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. BGZ-van Wijngaarden was dinsdag- avond in de derde klasse heren niet i opgewassen tegen Verpleeghuis. Na een spannende eerste set die de dames van B A electra wonnen, moesten ze in de tweede set hun meerdere erken- nen in Lois. Ook in de tweede klasse - heren werden de punten gedeeld door de teams van Gamma en RSG. De teams van BGZ-van Wijngaarden en Verpleeghuis, uitkomend in de twee de klasse heren, gingen in het begin van 1 de eerste set gelijk op. Na een tussen stand van 7-7 was het de grotere lengte in de aanval van Verpleeghuis die de doorslag gaf. Het team van Van Wijn gaarden raakte hierdoor ontmoedigd zodat Verpleeghuis de eerste set uitein delijk gemakkelijk op z'n naam kon brengen. Verpleeghuis buitte aanvanke lijk ook in de tweede set dit voordeel i goed uit en bouwde een voorsprong op. De verdediging van Van Wijngaarden p wist allengs wat meer greep op de p aanval van de verplegers te krijgen. Zo p konden ze terug komen tot 10-11. Het was het Verpleeghuis dat aan het langste eind trok en in de slotfase wist door te drukken tot 17-12. i Lois-dames In de tweede klasse dames speelde B A electra tegen Lois. Bij de aanvang van de eerste set speelde Lois rommelig. B A electra maakte hier goed gebruik van en wist uit te lopen. In de loop van de set kwam in het spel van Lois meer lijn en kreeg B A het steeds moeilijker. Lois kwam tegen het eind van de set vrijwel gelijk maar was net te laat op dreef om de setwinst te pakken. Deze ging met 16-14 naar B A electra. In de tweede set nam Lois door middel van goede opslagen onmiddellijk afstand. B A electra liet hierdoor de moed zakken en bood in het verdere verloop van de set weinig tegenstand, Lois won deze set met groot verschil: 31-10. Nieuwkomers In de tweede klasse heren speelden de oudgedienden van Gamma tegen de nieuwkomers van RSG. Dit bleek al snel uit het feit dat Gamma beter samenspel liet zien dan de RSG. De leraren beschikten weliswaar over een goede techniek, maar wipten de bal nogal eens in één keer over het net terug, waardoor ze weinig tot scoren kwamen. De eerste set werd dan ook verdiend door Gamma met 20-14 gewonnen. In de tweede set kwam er wat meer rust in het spel van RSG. Er kwam zodoende wat meer lijn in de aanval. Nu ging de stand lange tijd gelijk op. Tegen het eind van de set werd RSG iets sterker en scoorde enkele punten, die meteen voor de beslissing zorgden. Gamma kon niet meer terug komen en verloor met 17-22. teel met 3 punten onderaan in de competitie. Toch zal het voor De Koog, dat waarschijnlijk in nieuw tenue zal aantreden, geen makkelijke wedstrijd worden. Het tweede gaat zondag uit naar Helder 7 en heeft wat goed te maken na de grote nederlagen tegen Texel 4. Vertrek bij 'Capri' om 12.30 uur (boot 13.05 uur). De A- en B-junioren zijn deze week vrij. Terreindienst deze week: Kees van Beek en Nanning Kikkert. De voetballers van ZDH 1 zullen zondag hard moeten werken om met winstpunten naar huis te komen. De Hoomders spelen uit tegen Uitgeest. Voorafgaand aan deze wedstrijd zal vrijdagavond met de trainer een bespre king plaatsvinden om eens orde op zaken te stellen. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 30 oktober om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 31 okto ber om 13.30 uur. Van 18.30 tot 20.25 uur is er moge lijkheid voor ieder om te spelen/trainen. Dinsdag 30 oktober 1979: Veld A, heren: 20.25 u.: Timmers Bakkerij-Kobeko Hema 21.05 u.: Molenkoog-Hema Timmers Bakkerij 21.45 u.: JKM-Bremakker Molenkoog 22.25 u.: RSG-Bakkers Ijzerhandel JKM Veld B, heren: 18.30 u.: Dros' Bakkerij-RWS CVI 19.05 u.: Slagerij Kossen-CVI RWS 19.45 u.: Pado-ABOP RSG 2 20.25 u.: RSG 2-TZT ABOP 21.05u.: Modeh. Beekman-De Koogel TZT 21.45u.: Nokanto-Grooten Slock Modehuis Beekman 22.25 uCafeetje-Expert Nokanto Veld C, dames: 18.30 u.: Smash '68-Vopoda SRV Koffieshop 19.05 u.: Koffieshop-De Rog Vopoda SRV 19.45 u.: Hema-CVI De Rog 20.25 u.: Antiekhuisje-Manege Zoetelief Hema 21.05 u.: Verpleeghuis-Rabo Manege Zoetelief 21.45 u.: Memo-Bremakker Rabo 22.25 u.: Graaf Spuiterij-Garage Dros Bremakker Vrijdag 26 oktober: Handbal 'Ons Genoegen' 19.00 u.: dames MST-Tonegidovet. I.v.m. deze oefenwedstrijd trainen de adspiranten van 20.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 27 oktober: Tafeltennis, De Ferrever Tetak 1-Con Amore2 Uitwedstrijd: Actief 2-Tetak 2 Rats8-Tetak3 Actief 2-Tetak 1 (jeugd) Volleybal 'Ons Genoegen' 14.30 u.: (h) Tevoko 1-Polisport 3 14.30 u.: (d) Tevoko 1-Roodwit 15.45 u.: (d) Smash '68-Noordkop 4 14.30 u.: (d) Tevoko2-VCW 15.45 u.: (d) Tevoko 4-HCSC 3 Basketbal De Koninghal 13.00 u.: Marels-Noordkop Den Helder: 16.30 u.: Kadetten Marels-Polisport Dinsdag 30 oktober Den Helder: Meisjes Mareis-De Koggen De eerste eigen speelfilm 'Uit elkaar' van Herman van Veen is vrijdag tot en met maandag in de bioscoop in de Gravenstraat te zien voor iedereen die 12 jaar en ouder is. Met deze film is Herman van Veen eigenlijk op een terrein tussen het theater en de bioscoop terecht geko men. De methode waarmee hij zijn dramatische gegeven over de oneven wichtige toestand van een net geschei den man voor de camera bracht, herin nert op vele punten aan die van een pure one-man show. Van Veen geeft het gevoelsmatig proces 'de emotionele chaos' zoals hij zelf zegt, van een pas gescheiden man weer: verscheurd door twijfels, bedreigd door mogelijke nieuwe partners maar vooral gefixeerd op wat in die chaos het belangrijkste in zijn leven is: het zoontje dat hij één keer per week mag komen halen. Om die ontmoetin gen draait het in 'Uit elkaar'. Herman van Veen, die zelf de hoofdrol speelt, leeft naar die momenten toe. De angst en twijfels over hoe het zal zijn, de identiteitscrisis van een vader. Het is op zichzelf beschouwd een klein gegeven, in een handvol woorden samen te vatten, maar Herman van Veen heeft er met zijn filmisch gevoel een volwassen film uit gemaakt, die tot leven komt voor wie het thema aanspreekt. Zondagmiddag draait voor de jeugd in het City theater de tekenfilm 'Mickey Mouse, vijftig jaar jong'. De voorstelling begint om 15.00 uur. Over de geboorte van 's werelds populairste muis doen vele verhalen de ronde. Zo is er één bekend, waarin wordt verteld dat de Disney studio's in het midden der twintiger jaren waren vergeven van de muizen. Met één van de muizen had Walt Disney al spoedig vriendschap gesloten. Hij gaf hem iede re dag te eten en leerde hem allerlei kunstjes. Toen hij op zoek was naar een nieuwe creatie voor zijn tekenfilms kwamen zijn gedachten al gauw bij zijn geliefde muisje. De vrouw van Disney bedacht een naam en de wereld was een held rijker: Mickey Mouse. Deze film, die ter ere van zijn vijftigste verjaardag is gemaakt is gevuld met louter hoogte punten uit de succesvolle loopbaan van de muis. Het geheel wordt door Edwin Rutten van Nederlands commentaar voorzien. Na de nederlaag van vorige week gaat het eerste elftal van S.V. Texel naar Bergen. Texelse Boys en het eerste team van Oosterend spelen beide een thuiswedstrijd. In het komend voetbal weekend zullen alle Texelse voetballers flink tegen de bal moeten schoppen om een paar winstpunten binnen te halen. Het eerste elftal van S.V. Texel gaat naar Berdos (Bergen), een ploeg die op eigen terrein altijd sterk speelt. Met een goede mentale instelling en een volledi- i ge inzet, blijft Texel optimistisch en hoopt ze op een goede uitslag. Het tweede speelt uit tegen Schagen 2 en moet minstens één punt binnen kunnen halen. Het derde en vierde spelen thuis tegen respectievelijk DWOW 2 (Wierin- gerwerf) en Watervogels 6 (Den Helder) en kunnen winnen. Ook het vijfde heeft in Den Helder tegen Zeemacht 6 kans op winst. Zondag krijgt Texelse Boys 1 bezoek van Zaanse Boys, een pittige tegenstan der, waartegen alles uit de kast zal moeten komen om resultaat te behalen. Texelse Boys rekent nog niet op de geblesseerde Piet Duin. Koos Witte zal daarom weer als laatste man optreden, waardoor het elftal een stuwende mid denvelder moest missen. Als voorwedstrijd spelen de dames van Texelse Boys zondag tegen koplo per WW en de A junioren tegen Hollandia T. om half één. Het tweede en derde gaan naar de overkant. Tegen respectievelijk SRC 4 en WGW 6 zal ook hier alle energie gebruikt moeten worden om 1 of 2 punten binnen te halen. Terreindienst: Bennie Witte en Martin Huizinga. Zondag speelt het eerste elftal van Oosterend thuis tegen Zuidermeer. Bij volledige inzet moet deze wedstrijd gewonnen kunnen worden. De verdedi ging van Zuidermeer zit echter goed in elkaar, zodat er gevarieerde aanvallen moeten komen. Het tweede speelt al om 12.00 uur de lastige uitwedstrijd tegen Succes 4. Hierbij wordt gerekend op een punten- deling. Het derde ontvang ZAP 6. Een kleine winstkans is mogelijk. SVO/Z 1 zal de uitwedstrijd tegen Andijk kunnen winnen, mits de tegen stander niet wordt onderschat. SVO/Z 2 kan de thuiswedstrijd tegen Zwaluwen 6 eveneens winnen, terwijl het derde blij kan zijn met één punt in de uitwedstrijd tegen Wieringermeer 5. Deze laatste wedstrijd vindt plaats op een terrein in Middenmeer. Het eerste elftal van S.V. De Koog speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen Callantsoog. Deze ploeg staat momen- FEUILLETON Door L. van Schooten. 32. „Die vrouw", zei hij, „is honderd procent. Ik wist niet dat er zulke vrouwen waren". Maria keek met op vallende aandacht naar de schillenboer, die buiten zijn paard een korst brood gaf. Merkwaardig, ze zou dat beeld nooit weer vergeten. „Wat ik nu alleen vragen wilde", ze merkte dat hij met moeite zijn woorden zochtheeft het enige zinheeft het enig doel wanneer ik nog langer in Holland blijf om te proberen of ik daar zekerheid over kan krijgen? Of zou het beter zijn als ik maar zo gauw mogelijk naar de States terug ging?" Maria wist dat ze op die vraag vele antwoorden kon geven. Ze kon hem' eenvoudig niet begrijpen. Ze kon hem ook ronduit zeggen dat hij misschien in Amerika zo'n vrouw zou vindendat zou een tamelijk pijnloze manier zijn om hem te laten verstaan wét? En opeens zag ze haar eigen toe komst, de toekomst van een eenzame, ouder wordende vrouw, zonder doel in het leven, zonder iemand om voor te zorgen, altijd in huis bij haar kinde ren Nee, bedacht ze snel, dèt mocht de doorslag niet geven. Niet daarom trou wen met iemand waar je niet genoeg om gaf. Gaf ze iets om Peter Polderman? Wat waren haar gedachten geweest toen hij daar vanmorgen, zo stralend- gelukkig als een jonge kerel nog, met een arm vol bloemen voor haar stond? Ze zag hem aan en glimlachte. ,,'lk ken de Amerikaanse vrouwen niet", zei ze voorzichtig „en ik weet natuurlijk niet, of er in Amerika niet een vrouw is, die aan je ideaal beant woord. Maar als ik jou was, zou ik gewoon doen wat m'n hart me ingaf". Ze sloeg haar ogen neer voor de zijne, die haar nu scherp, ongelovig bijna, aanstaarden. „Als ik doe wat m'n hart me ingeeft" zei hij langzaam „dan blijf ik hier. Maar dan hoef ik ook niet meer te zoeken. Hier ken ik een vrouw, die zoals je zegt, aan mijn ideaal beantwoordo he den ja, méér dan dat. Ik had nooit gedacht dat ik nog zo iemand Maar als ik dan in Holland blijf, en misschien wel voorgoed, zou ik dan de kans hebben, denk je" en nu glimlachte hij schalks „om die vrouw beter te leren kennen dat tot nu toe het geval was?" „Je moet haar zeker beter leren kennen", zei Maria zacht „geen enkele vrouw is zo ideaal. En zij zal jou dan ook beter moeten leren kennen, denk ik". „Als ze dat de moeite waard vind", ze hoorde zijn stem trillen. „Als ze jou de moeite waard vindt, bedoel je". Maria stond op. „Als ik die vrouw was, Peter, dan geloof ik dat ik het eh toch wel een beetje de moeite waard zou vinden". Hij stond langzaam op, strekte zijn handen naar haar uit. „Maria", zei hij, „wij zijn geen kinderen meer. Wij kennen allebei het leven, we weten wat we doen. Ik ben geen man om ais kluizenaar te leven en het zou zonde zijn van een vrouw als jij, als ze alleen bleef. Dus mag ik hier blijven komen, niet alleen als oom van Jitske, maar ook voor jou?" „Ik dacht", zei ze nadenkend, „dat je dat al deed. Of vergiste ik me?" „Ik ben toch maar een geluksvogel", zuchtte hij. „En weet je wat wij nu gaan doen?" vroeg Maria. „Zeg jij het maar". „Wij gaan samen in jouw auto naar de Onderdamseweg. Dan gaan wij samen daar aan Jitskes moeder vertel len, hoe het met de kleine Ria is". „Weet je", zei hij, „dat jij een prachtvrouw bent?". „Niks geen prachtvrouw", weer streefde Maria, „maar ik ben heel druk bezig met een heleboel in te halen". HOOFDSTUK 13 Schoonmoeder af „Je bent toch een wonderbaarlijke vrouw" zei Evert van Hoornwyck en zijn vermoeide blik gleed over de gestalte van zijn schoonzuster. „Herinner je je nog het gesprek dat we jaren geleden hadden, toen Bert plannen had met Jitske? En nudit". „Ja", Maria's stem was onvast, „maar jij bent ook de enige, Eef, die ik volkomen vertrouw en ook toen heb je me een goede raad gegeven, weet je nog? Ik heb die wel niet meteen opgevolgd, natuurlijkZe glim lachte. „Natuurlijk", glimlachte ook hij. „Je bent niet voor niks een kopstuk, Maria". „Eef", smeekte ze, „zeg me ronduit en zonder omwegen, hoe je er over denkt". „Dat heb ik altijd gedaan, Maria. Dat zal ik ook nu doen. Luister eens. Jij hebt eerst het leven van een ambte naarsvrouw geleefd, een vrouw van goede familie, later van weduwe, en je verkeerde in wat men noemt, „de betere kringen" van deze stad". „Dat wil zeggen", corrigeerde ze „mijn relaties beperkten zich vrijwel uitsluitend tot een bepaald groepje dames". „Toch een selecte groep", hield hij vol. „Je huis, hier op het Singel, is een soort monument van je status". „Niet zulke zware woorden alstje- blieft Eef". „Toch is het zo. Je leeft in een bepaalde kring, een bepaalde sfeer, een beetje cultureel, een beetje aristocra tisch. Je bent mevrouw Van Hoorn wyck. Dat zégt iets hier. Want Coen was wel geen gezelschapsmens, maar hij stond hier wel zeer hoog aange schreven". Ze knikte, woordeloos. „Waarom zeg je dat allemaal" begon ze moeilijk, „waarom zeg je niet rond uit: je kunt het beter niet doen?" Omdat ik dat zeer beslist niet wil zeggen. Ik wil alleen maar dat je heel goed weet watje doet, er later geen spijt van hebt. Want dan hebben er twee spijt, denk daar om. Het gaat om de laatste etappe van je leven, Maria en een terug is er dan niet meer". „O Eef", lachte ze zonder vrolijkheid, „wat til je er zwaar aan". „Dat doe jij zelf. Je zou niet willen dat ik het niet deed. Als je het met deze man aandurft, Maria, dan is dat een hele stap. Je wordt kwekersvrouw". „Tropische planten en orchideeën" zei ze terechtwijzend. „Vooral die orchideeën" glimlachte hij, „dat staat duur. Nee", hij wenkte haar te zwijgen, „het is inderdaad een heel bijzondere kwekerij. En ik geloof zelfs, dat jij er liefhebberij voor zoudt krijgen, je bent toch zo'n bloemen- en plantenliefhebster. Het lijkt me hoogst interessant, want die Peter lijkt me een man die gaat experimenteren, die van dat zaakje iets heel bijzonders gaat maken. Je hebt zolang zélf een planten leven geleid in je weduwjaren, dat je het wel eens heel interessant zou kunnen gaan vinden, de deelgenoot te zijn van iemand die dit bijzondere werk op een bijzondere manier gaat aanpakken". „Ja", knikte ze nadrukkelijk, „dat is ook zo. Ik denk dat het me zeker zal boeien, dat het me wat te doen zal geven en weet je, Eef, als je sémen zoiets doet, dan is er ook altijd zoveel om samen over te praten". „Maar je wordt niet alleen maar medefirmant", stelde Eef onverbiddellijk vast, „je wordtzijn vrouw, tenmin ste als je ja zegt. Daar zit veel meer aan vast, meisje. Je bent niet langer Maria van Hoornwyck, je wordt mevrouw Polderman, met alles wat daaraan vast zit". „En is dat een erge degradatie?" „Dat kun je alleen maar zelf bepalen. Als je dat vindt moet je het beslist niet doen. Maar ik denk dat jij toch in tal van opzichten jezelf kunt blijven. Als deze man is, zoals jij zegt, dan zal hij niet anders willen. Hij is van je gaan houden zoals je nu bent en hij zou niet willen dat dit veranderde. Hij houdt van de sfeer die jij om je heen schept en dat zul je ook in de toekomst moeten doen. Hij heeft jarenlang gepionierd, en nu wil hij behalve geluk, ook comfort, sfeer, alles wat jouw huis altijd zo aantrekkelijk heeft gemaakt". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5