Alleenstaanden moeten uit hun schulp komen „WAT IK ZEGGEN WOU.." Enthousiaste start van Texelse NJN- Herv. Vrouwendienst hield eerste avond VOORAL JONGEREN HEBBEN NOG DREMPELVREES Ceen wassen neus Natuurgebied de Muy open Wat er werkelijk gezegd is! Winkeldieven aangehouden Mi DG ETG O LFB AAN NAAR „DE MIENT" Brommer mee met vuilnisman VERVOLG VAN PAG.l College antwoordt op vragen Hond doodgereden: taxi beschadigd PAGINA 2 DINSDAG 6 NOVEMBER 1971 Op Texel geen alleenstaanden? Kom nou, je vindt ze in iedere straat. De kunst is echter ze bij elkaar te brengen en eens gezellig te praten. Het is voor een mens fijn te ervaren dat er iemand is die naar hen luistert. Dat heeft iedereen nodig. Met die gedachten in het hoofd kwamen enkele vrouwen van de Her vormde Vrouwendienst op het idee iets zinvols voor alleenstaanden op het eiland te organiseren. Besloten werd op 1 november in „De Schakel" een avond te houden, voorafgegaan door koffie en een broodmaaltijd. Alle alleenstaanden waren welkom, ongeacht leeftijd, geloof en de reden waarom zij geen levens partner hebben. Donderdag zaten om zes uur 19 mensen rond de tafel. Voornamelijk ouderen. Er waren maar drie jongere mensen komen opdagen en mannen vormden de minderheid. Drempel „Toch niet zo'n slechte opkomst voor de eerste keer, maar de mensen die we eigenlijk willen bereiken zijn er niet. Dat zijn de mensen die drempelvrees heb ben", vertelde ons Arieta Tijssen, voor zitster van de Hervormde Vrouwen dienst „De Schakel is misschien niet zo'n goed gebouw voor dit doel omdat veel mensen denken dat alles wat hier gebeurt een godsdienstig karakter heeft. Dat is niet zo, onder meer zit hier ook het Mensen-Zonder-Werk project. Dit gebouw staat tot onze beschikking, dus maken we daar gebruik van. Boven dien heeft het een centrale ligging. Ook het feit dat zoiets wordt georganiseerd door een kerkelijke instantie heeft blijk baar voor vele alleenstaanden een bij smaak". Nachtslot De mensen die wel aanwezig waren vonden het leuk dat weer eens werd gepoogd alleenstaanden uit het huis te halen. Een mevrouw vertelde dat het haar wel eens gebeurde dat ze 's avonds voor het naar bed gaan merkte dat de deur nog op het nachtslot zat. „Op zo'n moment realiseer ik me pas dat ik de hele dag in huis was en gè ik met een ontevreden gevoel slapen". Vooral ou dere mensen hebben met eenzaamheid te kampen. Ze gaan niet zo snel meer de deur uit. „Maar als je thuis blijft gebeurt er niks", zei een andere vrouw. „Het is goed om met anderen eens te kijken hoe je eenzaamheid op een bevredigende manier (een beetje) kunt oplossen". Splitsen „Natuurlijk hebben de ouderen ook hun moeilijkheden. Ook zij moeten hun eenzaamheid oplossen, maar het is niet de bedoeling van dit soort bijeenkom sten een bejaardensoos te maken", zei Het verslag in de Texelse Courant van vrijdag 2 november j.l. over de forum avond rond de abortusproblematiek noopt mij tot het maken van de volgen de opmerkingen. De kop boven het artikel geeft een verkeerde voorstelling van zaken aange zien ik de uitspraak 'abortus is moreel goed noch slecht te noemen' juist heb ontkend. Dat zou ook niet anders kunnen aangezien ik wèl gezegd heb dat abortus een noodmaatregel is. De goe de lezer zal hebben begrepen dat deze twee citaten uit het verslag moeilijk met elkaar in overeenstemming zijn te bren gen. Als abortus een neutrale zaak zou zijn, dan kan er niet ook gesproken worden van een noodmaatregel. Van daar ook dat ik tijdens het gesprek ook gezegd heb dat naar mijn oordeel abortus geen normale medische ingreep is. Mijn uitgangspunt is dat in beginsel het leven beschermd dient te worden. Pas vanuit deze etische normering kan in mij abortus als noodmaatregel voor stellen. Deze etische normering is be paald niet neutraal. Abortus is kiezen tussen twee kwaden. Ideale oplossingen in geval van een ongewenste zwanger schap bestaan niet. Het kwaad is immers al geschied of anders gezegd: het probleem is al ontstaan, om welke reden en door welke oorzaak dan ook. Dit houdt geen oordeel in. Immers op een 'jongere' alleenstaande man. „Ik ben juist op zoek naar mensen die ongeveer in een vergelijkbare situatie als ik zitten. Of die nou 25 jaar of 45 jaar zijn maakt weinig uit, maar echt met oude ren heb ik niet zo de behoefte over dit soort dingen te praten. Het kan best gezellig zijn, maar het is niet m'n bedoe ling". Arieta Tijssen begrijpt dit goed. Het is de opzet om de groep te splitsen in een ouderen- en jongerenploeg. Misschien is het beter de jongeren 's avonds pas uit te nodigen. Veel jongere alleenstaan den werken tot vijf of zes uur en hebben vaak kinderen waar ze voor moeten zorgen. Lotgenoten Op Texel krijg je zoiets moeilijk van de grond, zei iemand die nu twee jaar weduwnaar is. „Zelf heb ik eens deelge nomen aan een hele week die voor alleenstaanden werd georganiseerd er gens in het oosten van het land. Daar was ik erg van onder de indruk. Echt goeie gesprekken gevoerd met mensen die hetzelfde meegemaakt hadden als ik. Maar naast diepzinnige praatavon den zijn er tal van dingetjes en kleine problemen waar je als alleenstaande mee te maken krijgt. Hoe doe je dat met je kinderen, de was, de boodschappen en dergelijke als je zelf werkt? Juridi sche, sociale en sexproblemen kwamen allemaal aan de orde. Het zou fijn zijn als dat hier op het eiland ook kan. Ondanks de goede bedoelingen van familie en kennissen wil je er met 'lotgenoten' over praten. Maar hier kent iedereen elkaar, dat kan een belemmering zijn". Stugheid Bovendien blijkt een bepaalde 'stug heid' bij veel mensen op te treden wanneer hen gevraagd wordt naar zo'n avond te gaan. Ze cijferen zichzelf weg „Ik heb geen tied" of „Eerst moet 't werk af" en „Ik heb zuks niet nodig". De mensen die dit het meeste nodig hebben komen niet. Het is voor alleenstaanden soms moeilijk zelf beslissingen te nemen. Juist op z'n avond als deze kunnen er zinnige oplossingen komen. Bovendien is uit goed voor iedereen. Vergeten te leven „Het alleen zijn heeft ook voordelen", vertelde deze man verder. „Je moet proberen van de situatie te profiteren. Doe je het niet, dan doe je jezelf absoluut te kort". Hier speelt de omgeving ook vaak een grote rol. Sommige alleenstaanden doen bepaalde dingen niet, omdat ande ren er wel eens iets van zouden kunnen denken. Zo weten de buren precies wie vele momenten in het leven is de mens (niemand ontkomt daaraan) genood zaakt te kiezen tussen twee kwaden, maar dat kan geschieden in een goed geweten. P. D. Wolthaus, De Cocksdorp Medelevend met de bewoners van Oudeschild moet mij toch even van het hart dat de becritiseerde bouwplannen in Oudeschild ons hele eiland raken. Uit angst dat eenzelfde problematiek ook in andere woonkernen gaat spelen wil ik graag een ieder nog een keer op onze inspraakprocedure van enige jaren gele den wijzen. In het eindrapport lezen wij in deel 2 bladzijde 12 hoofdstuk 6 onderaan: „Wel hopen wij dat onze huidige en toekomstige bewindslieden er nauwlet tend op zullen toezien, dat onze pitto reske dorpssilhouetten, voor zover nog aanwezig, niet ontsierd zullen worden door al te moderne randbouw of, nog erger, dat onze rustieke dorpskernen niet afgebroken worden om plaats te maken voor bankgebouwen, flats of gemeentehuizen". Einde citaat. Inderdaad hoop ik en met mij waar schijnlijk veel Texelaars dat onze huidige bewindslieden ervoor zorgen dat, in spraakprocedures en hoorzittingen niet in de rubriek wasse neuzen terecht komen. Wilh. C. van Hagen, Den Hoorn de deur in en uit gaat. Volgens mij moet je je daar nooit iets van aantrekken. Mensen die dit wel doen vergeten te leven. Gepraat wordt er toch. Zo ging ik een tijdje geleden met twee alleenstaan de vrouwen Den Burg in om fietsen te huren. Niemand zei vervelende dingen, maar hun ogen spraken genoeg. Je ziet de mensen denken: kan dat wel, je vrouw is nog maar een paar jaar weg en nu loop je hier met twee vrouwen. Ik heb veel vrienden en kennissen aan de overkant die graag eens het eiland komen bezoeken, Nou, die slapen dan bij mij, dat moet toch kunnen?" Afwijkend „Als alleenstaande gedraag je je ten opzichte van getrouwde mensen afwij kend. Dat wordt niet altijd goedge keurd. Dat vind ik erg jammer", besloot hij zijn relaas. De Hervormde Vrouwendienst heeft een aanzet voor het organiseren van avonden voor mensen die alleen zijn gegeven, maar kan verder niet zo veel doen. Alleenstaanden moeten zélf wil len en er samen proberen iets van te maken, ledereen die geïnteresseerd is kan zich in verbinding stellen met Arieta Tijssen, Warmoesstraat 52 in Den Burg, telefoon (02220) 3584. Aan de oplettendheid van taxi chauffeur Peter v.d. Werken is het te danken, dat de politie zaterdag twee Duitsers kon aanhouden, nog geen uur nadat zij zich in Den Burg hadden schuldig gemaakt aan winkeldiefstal. Terwijl een van de Duitsers op wacht stond, haalde de ander vier huiden weg uit de winkel van Mantje in de Hoger- straat. De taxichauffeur zag hen uit de richting van de winkel komen en op de motor stappen. Toen hij even later in de winkel van Mantje hoorde dat daar in derdaad huiden werden vermist, werd het signalement van de jongens en dat van de motor waarop zij waren wegge reden aan de politie doorgegeven. Deze vond de (blauwe) motor korte tijd later op een bungalowterrein ten zuiden van De Koog en kon daar ook de Duitsers aanhouden. Ze bekenden vlot. De Texelse afdeling van de Neder landse Jeugdbond voor Natuurstudie is afgelopen zaterdag officieel door wethouder Fridt Blanken in de Rovershut aan de Ploeglanderweg opgericht. Het was de eerste repre sentatieve daad van de splinter nieuwe wethouder. De NJN is op Texel al vijf keer ten onder gegaan. Volgens Renske van IJsseldijk, de voorzitster van de Texelse afdeling van de jeugdbond komt dit omdat leden van achttien jaar en ouder het eiland verlaten op om het vaste land te studeren. De jongeren waren niet in staat de club op een juiste manier te leiden. Daardoor zakte de NJN hier iedere keer als een plumpud ding in elkaar. Ouwe sok Wethouder Blanken opende de afdeling Texel officieel door de zelfge maakte vlag van de NJN zichtbaar on der het raam in de voorgevel van de Rovershut te ontvouwen. Op de vlag stonden alle handtekeningen van de 19 nieuwe leden. De wethouder was vroeger zelf ook actief bij deze organisatie betrokken. Nu is hij „ouwe sok". De Jeugdbond heeft leden van 12 tot en met 23 jaar. Daarna mag je als „ouwe sok" aan de organisatie verbonden blijven. Fridt Blanken vond het fijn dat een paar mensen het initiatief hadden genomen de NJN op Texel weer nieuw leven in te blazen. Hij achtte de samenwerking met de afdeling Den Helder van belang voor de levensvatbaarheid van de groep. Daarnaast hoopte hij in zijn wet houdersfunctie iets voor de NJN te kunnen doen met betrekking tot de financiën. „Hoe weet ik nog niet, in ieder geval sta ik erg sympathiek tegen over deze groep", besloot hij. Bestuur Tevens werd een bestuur benoemd, van echt kiezen was eigenlijk geen sprake, omdat alle aanwezigen het roe rend eens waren met de kandidaat- De midgetgolfbaan Texel, die be hoorde bij de Snackbar van de familie P. Swarthof aan de Weverstraat, is ver kocht aan de heer W. J. Kikkert van kinderboerderij „De Mient" aan de Rommelpot in Den Hoorn. De baan is inmiddels gedemonteerd en zal na een opknapbeurt ruimschoots voor het zomerseizoen naar de kinderboerderij worden overgebracht. De baan, destijds een der eerste op Texel, heeft bijna twintig jaar gefunctioneerd. De midgetgolfbaan moest verdwijnen in verband met de op handen zijnde bouw van de Dagmarkt van Verduijn B.V., waarvoor gistermiddag de aanbesteding heeft plaatsgevonden. De bromfiets van de heer W. Vlas uit Oudeschild ziet er niet zo mooi meer uit. Het was dus begrijpelijk dat de mensen van de reinigings dienst het ding voor grof huisvuil aanzagen, nadat de eigenaar het bij Kees Koning in Oost tegen de heining had gezet. De brommer werd dus de vuilniswagen ingezet en Vlas greep mis toen hij weer naar huis wilde rijden. Pogingen om de technisch nog in prima staat verke rende brommer te achterhalen had den echter succes. Dat was te danken aan het feit dat een van de mensen van de reinigingsdienst het eigenlijk ook wel zonde vond om het ding naar de strortplaats te brengen en hem meenam om er thuis een crossbrommer van te maken. Deze gang van zaken was snel duidelijk en Vlas kon tot zijn vreugde de brommer weer in ont vangst nemen, Het vogelbroedten-ein De Muy is met ingang van deze week toegan kelijk voor publiek. Het Staatsbosbeheer zal de hekken volgend jaar medio februari of maart weer sluiten in verband met de komst van de lepelaars. De vroege of late komst van deze vogels hangt af van de weersomstandigheden in de komende winter. stellinaen van de bestuursleden. Renske van IJsseldijk is de voorzitster, terzijde gestaan door secretaresse Bar bara Nijman. Louis Witte is natuur historisch secretaris. Hij regelt de excursies. Jeroen Blanken is als penningmeester aangesteld en Kamilla Velt zorgt voor propaganda. De redac tie, die de verslagen schrijft van de diverse activiteiten, bestaat uit Anita Westdorp en Jopie Zijm. Aïda Renout is bestuurslid zonder omschreven func tie. Natuurstudie De Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie is 59 jaar geleden opge richt. Het is een landelijke organisatie, opgebouwd uit verschillende afdelingen en districten, om de jeugd van 12 tot en met 23 jaar bewust te maken van de natuur om hen heen en hen hiervan te leren genieten. Regelmatig vinden ex cursies plaats, waarbij planten en dieren gedetermineerd worden en worden lezingen gehouden over allerlei dingen die hiermee samenhangen of een raakvlak hebben met de natuur. leder jaar wordt tussen Kerstmis en nieuwjaar de landelijke jaarvergadering gehouden, waar alle 1500 leden van de NJN heen kunnen. Dit jaar vindt het congres plaats in Apeldoorn De districtbesturen organiseren in de schoolvakanties kampen. Zo heeft het district Noord-Holland net een geslaagd kamp achter de rug in IJmuiden. In de zomer worden door het lande lijke bestuur kampen op touw gezet in het buitenland, bijvoorbeeld in de Ardennen en Duitsland. Timmeren Hemke Generaal, districts- en afde lingensecretaresse van het landelijk hoofdbestuur van de NJN was voor de oprichting van de Texelse afdeling naar het eiland gekomen. Ze wenste het nieuwe bestuur namens het hoofdbe stuur veel succes. „Het kan een hele goeie afdeling worden, want Texel is verschrikkelijk mooi. Andere afdelingen zouden hier ook eens naar toe kunnen regeling te komen met de organisatoren van de zomerse braderieën in De Koog. De bedoeling is om soortgelijke afspra ken te maken met het IJsbeertje aan de Stenenplaats in Den Burg. De strandreiniging functioneert rede lijk. Al geruime tijd wordt het vuil dat daar bij de jaarlijkse opruimactie wordt verzameld, niet meer begraven. Bindende regelingen voor woningiso latie hoeven niet meer getroffen te worden. De raad heeft zelf nog niet lang geleden een nieuwe bouwverordening goedgekeurd, waarin de isolatienormen nauwkeurig zijn omschreven. De plannen om bij de Doopsgezinde kerk van Den Burg rouwkamers te bouwen zijn vertraagd. Het oorspronke lijke plan kon de goedkeuring van de Welstandscommissie niet wegdragen. Er is nu een nieuw plan gemaakt, maar dat zal aanmerkelijk duurder uitvallen. Van der Kooi toonde zich verbaasd over de opmerking dat in het buitenge bied nog veel woningen leegstaan. „Geef me de adressen maar. Ik weet mensen genoeg, die ik ermee kan helpen". De reconstructie van het kruispunt Klif-Rommelpot in Den Hoorn zal de situatie aldaar veel veiliger maken. Maar uitvoering van dit plan stuit op een weigerachtige houding van de man die de benodigde grond niet wil verkopen voor de prjs die de gemeente er maximaal voor kan geven. De straat- en wegverlichting van Texel krijgt aandacht in een totaalplan. In het kader daarvan zal overdadige verlichting worden verwijderd en zullen mogelijk op andere plaatsen lichtmasten worden toegevoegd. Wat betreft de lange tijd die soms is gemoeid met afgifte van bouwvergun ningen zei Van der Kooi dat het met de zg. artikel 19-vergunningen tegenwoor dig vlot gaat. Er is althans geen achter stand meer. Dat geldt helaas niet voor de voorbe reiding van bestemmingsplannen. In tegendeel, het duurt daar langer dan ooit. Burgemeester Engelvaart sprak van een „onverantwoorde" situatie. Op een plan dat in mei j.l. voor het zg. artikel 8-overleg is weggestuurd is op dit moment zelfs nog geen reactie geko men van de Provinciale Planologische Dienst. Dat geldt ook voor de plannen voor Midden- en Zuid-Eierland die al in januari zijn ingediend. Onder dergelijke omstandigheden is het wel zeer moeilijk om na te gaan of het nemen van een voorbereidingsbesluit (alleen zinvol als het bestemmingsplan binnen een jaar klaar is) kan worden genomen. komen", opperde ze. Voor het bestuur bracht Hemke Ge neraal een gelddoos mee, een basis logboek, en inventarisatielijst en nog wat andere presentjes. Henk Brugge uit Den Burg, de vorige voorzitter van deze afdeling, gaf de voorzittershamer aan zijn opvolger door: „Ik heb er veel mee aan de weg getimmerd, maar het heeft blijkbaar niet genoeg geholpen. Ik hoop dat jullie het beter doen en de groep bij elkaar kunnen houden", zei hij tot het nieuwe bestuur. Enthousiast De Texelse afdeling van de NJN is enthousiast begonnen. Afgelopen weekeinde logeerde de hele ploeg samen met leden van de Helderse NJN in de Rovershut in De Dennen. Lekker wandelen in het bos. „De NJN is niet alleen belangrijk voor natuurstudie door de jeugd", vertelde Renske van IJssel dijk tijdens haar openingswoord, „maar ook voor de sociale contacten die gelegd worden. Gezelligheid hoort er ook bij". Zaterdagavond ging de hele ploeg naar het Natuurrecreatiecentrum om een film over de Waddenzee te zien. Het programma voor dit jaar ziet er als volgt uit. Op 11 november start bij de RSG in Den Burg een trektellers- tocht om 7.30 uur. Aantallen voorbijtrekkende vogels worden geteld vanaf het Westerslag. Daarna gaan de leden paddestoelen determineren in het Kastanjebosi (10.00 uur). Onder leiding van een vrijwilliger is er 18 november om 9.30 uur een excursie bij Westerslag. Een vogelexcursie start op 25 novem ber bij de RSG om 9.00 uur en op 2 december lijkt het nuttig „een pakjes excursie" te organiseren. In de haven van Oudeschild gaan de leden van de NJN op 9 december aan boord van de kotters de vangst bekijken. Ook is het bestuur van plan een kamp te houden, maar over het wanneer en hoe kon Louis Witte de leden nog niets meedelen. Er is niet aan te ontkomen dat he I raadhuis op den duur aanmerkelijl wordt uitgebreid met een verdieping s op of een vleugel er achter. Er i structureel ruimtetekort. Op korte ter mijn wil het gemeentebestuur het daar mee gepaard gaande ongerief bestrijdei door een andere indeling. De burgemeester zei dat het collegi zijn best zal doen om te vermijden dat di naam van God onnodig wordt uitge sproken. Wat betreft het door sommige raads leden te klein geachte voordelige saldi op de gemeentebegroting had de hee Engelvaart nog een verblijdende mede deling. Het Rijk heeft de afgelopen weel besloten de gemeente Texel een bijdra ge van f26.000, te geven uit de zg 'knelpuntenpot'. Ook voor volgend jaai kan op een dergelijke meevaller worder gerekend. Het geld moet wel aar - welzijnswerk (jeugd- en jongerenwer) bijv.) worden besteed. Onderwijs De Pakt-wens om de extra lokaalver goeding die de gemeente van het Rij) ontvangt te besteden aan inhoudelijk! verbetering van het onderwijs, kan nie worden ingewilligd. Het mag niet en he kan ook niet, omdat de extra vergoedinj het tekort op de uitgaven van onderwijs lang niet dekt. Door de vergoedin; wordt dus alleen het nadelig saldo wal kleiner. Wat betreft het LOM-onderwijs kor de burgemeester niets hoopvols later horen. Een LOM-school of LOM-vesti ging is onmogelijk gebleken op Texel. Een aantal LOM-kinderen gaat thans ir Den Helder op school. De gang van zaken in het raadhuis (waarover in een algemene bechouwing werd geklaagd) wijzigt zich in gunstigs - zin. Met name de afdeling bouw- en woningtoezicht is nu anders georgani - seerd waardoor het beoordelen van bouwplannen vlotter verloopt. Inzake de- aanpak bij de bouw van agrarischs - opstallen zal binnenkort overleg worden gepleegd met standsorganisaties en architecten. Wat betreft de personeels- situatie in het raadhuis is sprake van aanhoudendziekteverzuim. Recentelijk is ook de heer G. Praamstra van de- afdeling culturele zaken door de dokter voor een week of zes naar huis ge stuurd. Zwembad De opmerking dat in gemeenten die in grootte vergelijkbaar zijn met Texel een- overdekt zwembad is, vond de burge meester misleidend. Het komt mis schien wel voor, maar dan is er sprake- van een groot achterland waardoor de klandizie voor zo'n zwembad veel grote is dan op Texel. Op ons eiland is de exploitaite van een overdekt zwembad een onhaalbare kaart. De enige moge lijkheid voor Texel ligt in het overdekte- bad dat deel zal uitmaken van het centrum voor overdekte recreatievoor zieningen in het artikel 11-gebied bij De Koog. Van de gelegenheid maakten de raads leden gebruik om te laten weten of zij met de antwoorden van B. en W. genoegen namen of niet. Wat betreft het fietspad naar Den Hoorn gaf Welboren zich gewonnen. Uit eigen ervaring (hij fietst bijna dage lijks van Den Hoorn naar Den Burg) wisl hij dat een fietspad langs de Westerweg u niet zo dringend is. Als fietsroute kan de Hoornderweg of de Hemmer het beste - worden gebruikt. Het antwoord op de vraag om betere - controle van de woningbouw was niet in dank afgenomen. Er moeten van ge meentewege waarborgen worden ge troffen om misstanden zoals die zich hebben voorgedaan bij de bouw van premiewoningen in 't Horntje, te voor komen. Gevraagd werd om het uitoefenen van druk bij de provincie om voortgang te bewerkstelligen met de bestemmings plannen voor de beschermde dorpsge zichten. Rienstra bleef vragen om een echt vijfjarenplan voor de woningbouw. De door Van der Kooi genoemde aantallen gereedgekomen woningen zijn te laag; er zijn er negentig per jaar nodig. Wethouder Nauta zei dat er weinig valt te plannen zolang geen bouwgrond is goedgekeurd in bestemmingsplannen beschikbaar is. Thans wordt overal gebouwd waar dat nog mogelijk is. Wat betreft de straat- en wegverlich ting zei de heer Dros vernomen te hebben dat het niet meer is toegestaan lantaarns aan te sluiten op een bestaan de PEN-kabel. Dat zou inhouden dat het plaatsen van nieuwe lichtmasten in het buitengebied onmogelijk wordt, want ef zou dan een nieuwe kabel moeten worden heengelegd. Het college wist er niets van maar zou informeren. Om half vijf zondagochtend werd op de Hoornderweg de hond van J. L. uil Den Hoorn door een taxi doodgereden. De taxi liep aanmerkelijke schade op aan de voorkant. BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2