/M5CND4 Simultaan OUWE SUNDERKLAAS IN DE DORPEN ervaren automonteur **Ï*V /175,— boete voor mishandeling politieman Auto in de sloot Kaarten musical 'De dub Geen voorrang Onbekende hond doodgereden Geen sjoelbakken genoeg voor kampioenschappen Schaap aangereden Voetbaluitslagen VERVOLG VAN PAG. 1 Garage Dros, Eierland, telefoon <022251233 *>v Uitnodiging PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 11 DECEMBER 197 Een geldboete van 175 gulden. Dat was de milde straf die J. K. uit De Koog vrijdagmiddag kreeg opgelegd van poli tierechter Mr. K. P. Doedens tijdens zijn zitting in het Kantongerechtsgebouw aan de Helderse Kerkgracht, omdat hij afgelopen zomer een paar flinke klappen had uitgedeeld aan een politie-agent in burger. Hij moest voorkomen wegens mishandeling, evenals zijn vriend De J.. die medeplichtig was. J. K. kreeg op 11 juli van dit jaar onenigheid met een tijdelijk op Texel gedetacheerde wachtmeester van de Rijkspolitie in de Dorpsstraat in De Koog. S. kwam uit een bar-dancing en zag J. K. in zijn auto zitten. Hij had de autolichten nog niet ontstoken. S. vroeg om zijn rijbewijs en verzocht hem tevens zijn lichten aan te doen. „Donder op", zei K., „en ga bij mijn auto van daan. Hij versleet S. voor een toerist „het was tenslotte Bouwvak", en raak te slaags met hem. S. vluchtte de Dorpsstraat in. De J. (toen werkzaam bij café „Vero nica") hoorde dat K. „problemen" had en liep naar buiten. Daar lichtte hij S. een beenlje zodat hij viel. Intussen dook J. K. nog even een café in. Toen hij later bij zijn auto terugkwam, stond S. daar met een andere agent. S. dreigde met zijn revolver. Vervolgens ging J. K. gewillig mee naar het politiebureau, waar proces verbaal werd opgemaakt. Officier van Justitie Mr. W. Janse stelde nuchter vast dat het feit dat S. een politie-ambtenaar was niet van belang was. „Het blijft een verkeerde reactie van K.", zei hij tijdens zijn requi sitoir en eiste een geldboete van 300 gulden. Het was de taak van advokaat Mr. L. Ph. J. baron Van Utenhove voor J. K. te pleiten. Allereerst achtte hij het proces verbaal, opgemaakt door collega's van S., niet helemaal objektief. De advokaat schetste voor rechter Doedens de zo merse situatie op Texel: „Het was afge lopen zomer bedroevend slecht weer, waardoor het cafébezoek van toeristen toeneemt. Als gevolg daarvan moet de politie veel optreden en worden ambte naren prikkelbaar. Er is meer agressivi teit. In dit seizoen krijgt de politie dan ook versterking. In deze contekst speel de zich de toedracht met S. af", toedracht met S. af". Mr. Van Utenhove wilde het gedrag van J. K. niet goedpraten maar veron derstelde dat S. waarschijnlijk anders had gereageerd als hij zijn cliënt had gekend. „Hij is nou eenmaal niet één van de braafsten". De advokaat bena drukte dat een ambtenaar van de politie zich éltijd dient te legitimeren, al of niet in burger gekleed. Bovendien snapte hij niet waarom de politie zijn vuurwapen had getrokken. „Al met al moeten we er niet te zwaar aan tillen. Er zijn aan beide zijden fouten gemaakt". De zaak van De J. werd apart behan deld. Bovendien stond hij vrijdag voor de politierechter omdat hij als auto bestuurder op 25 juli j.l. door de politie werd aangehouden met een alkohol- promilage van 1.39, 's nachts in Den Burg. Eerst kwam de mishandeling aan de orde. Op de betreffende avond hoorde A. de J. dat J. K. moeilijkheden had met iemand. Hij liep het café uit om eens te kijken. Toen S. langs rende, stak hij zijn rechtervoet uit, zodat de burger-politie man op de straat viel. „Het ging mij er alleen om, de man te stoppen", ver klaarde De J. tegenover Mr. K. P. Doedens. Mr. L. Ph. J. baron Van Utenhove trad ook hier als advokaat voor de verdachte op. Hij vroeg zich af of werkelijk sprake was van mishande ling en wees eveneens op het feit dat zijn cliënt de schade aan de spijker broek van S. al had vergoed (f90, A. de J. reed op 25 juli „in de val", 's Nachts om 2.55 uur kwam hij in zijn Datsun de Ada van Hollandstraat in Den Burg in. Hij zag een auto staan met groot licht aan. Niet wetende dat dit een politieauto was, begon hij met zijn eigen lichten te knipperen, bij wijze van waarschuwing. Toen werd hij aange houden. Een bloedproef wees uit dat hij met een te hoog alkoholpromilage had gereden. Officier Mr. W. Janse eiste in zijn requisitoir één hoofdstraf: een boete van 800 gulden en vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Politierech ter K. P. Doedens oordeelde milder. Hij hield onder meer rekening met het feit dat dit de eerste keer was dat De J. in deze staat was aangehouden. De geld boete werd 600 gulden en A. de J. is zijn rijbewijs voor drie maanden kwijt. Zondagmiddag kreeg de politie een tip dat zojuist een auto in de bermsloot van de Laanweg was gereden. De politie trof inderdaad een auto aan in de sloot. De ruitenwissers werkten en de lichten brandden, wat er op wees dat de chauffeur de wagen in allerijl had verlaten. Hij was echter in geen velden of wegen meer te bekennen. Bij onderzoek bleek de wagen op naam te staan van B.W. uit Den Burg, maar deze is waarschijnlijk niet de bestuurder geweest. De auto werd door garage Kaczor geborgen. .De politie is nog doende met het onderzoek van dit on geluk, dat waarschijnlijk zonder persoonlijk letsel is afgelopen. Op de afdeling culturele zaken (ka mer 403) van het gemeentehuis zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar voor musical 'De club' die donderdag a.s. in de Helderse schouwburg is te zien om 20.15 uur. Onder meer speelt Adèle Bloemendaal hierin mee. Na afloop vaart een extra boot naar het eiland terug. Toen A.Y.K. uit Oudeschild zater dagochtend met zijn Peugeot uit de Keijserstraat kwam en linksaf wilde slaan om het Schilderend op te rijden, verzuimde hij voorrang te geven aan de op het Schilderend rijdende A. van der Vliet in zijn Simca. Beide wagens liepen flinke plaatschade op; de betrok ken chauffeurs bleven ongedeerd. Mevrouw A.F.S. uit Den Burg reed zaterdagavond op de Wilhelminalaan te Den Burg een onverwacht overstekend hondje aan. Het dier overleefde het niet. De auto werd licht beschadigd. Het ging om een lichtbruin hondje, reu, ongeveer vijftig centimeter hoog, spitse snuit en bruine halsband. De eigenaar wordt verzocht contact op te nemen met de politie. In Taveerne De Twaalf Balcken zullen zaterdagmiddag 22 december voor de derde keer de Texelse sjoelkampioen schappen worden gehouden. Het probleem is echter dat de organi satoren over onvoldoende sjoelbakken beschikken om dit evenement te laten doorgaan. Van winkeliers kunnen ze niet worden geleend omdat alle sjoel bakken zijn uitverkocht en toelevering van de fabriek is vertraagd. Op het publiek wordt daarom het beroep ge daan sjoelbakken voor deze gelegenheid uit te lenen. Het gaat om wedstrijdbak- ken van twee meter lengte. Automobilist C. Timmer uit Ooster end kreeg zondagmiddag op de Ooster- enderweg te maken met enkele plotse ling overstekende schapen. Hij raakte er een, waarbij het schaap werd ge wond en de auto (Ford Granada) aan merkelijke schade opliep aan onder meer koplamp en grill. Dinsdag 11 december De gemeenteraad vergadert in raadhuis, aanvang 19.30 uur. het Woensdag 12 december Ouwe Sunderklaas. Voor het program ma van jurering e.d. zie het overzicht elders in deze krant. Zaterdag 8 december 1979 Afdeling Noordholland: SVO/Z-Dirkshorn Zondag 9 december 1979: 4de klasse A KNVB: Texel-USVU Afdeling Noordholland: ZDH-Waard '75 De Koog-Oudesluis 7-2 1-4 0-2 0-2 afgaand geruime tijd met elkaar gecon verseerd (Koeperman spreekt Duits en Engels) waarbij duidelijk was geworden dat Koeperman een hartelijke persoon lijkheid is met veel gevoel voor humor. De heer Th. Nobbe van de Nederland se Dambond verbond aan zijn vriende lijke woorden een beroep op de Ooster- ender club om nu eindelijk eens lid te worden van de NDB. Als de club zich zou aansluiten zou dat voor de NDB een belangrijke mijlpaal zijn, want het aantal aangesloten leden zou daarmee de tien duizend overtreffen. Iser Koeperman getuigde van de bijzonder positieve ervaringen die hij in middels op Texel en met de Texelaars had opgedaan. Als gast van de familie Waaijer en Visman had hij het eiland bekeken en veel mensen ontmoet. Ook de paling die hij bij de familie Visman had gegeten, had best gesmaakt. Aan het slot van de simultaan werd aan Koeperman een envelop met inhoud overhandigd en werd een dankwoord in het Duits gesproken door de heer J. Hooijberg van de Damclub Texel. Overal op Texel zijn ook dit jaar ter ge legenheid van Ouwe Sunderklaas op 12 december weer speciale comité's actief, die zich met de jurering van het festijn zullen bezighouden. Hieronder volgt een opsomming van de gang van zaken in alle Texelse dorpen. Den Burg In Den Burg spelen de kinderen tussen 17.30 en 18.30 uur. De jury zit op verschillende plaatsen in het centrum: In de Weverstraat bij Bakker's Ijzerhandel Dumphandel „De Twee Paardjes" Haffetderweg la. Den Burg. O'r salie dut jaar niet so veul bütestaanders komme ós aars, denk. Wéérom niet, leu die hier fe'mielje hèèwwe komme dón graag te warskip op Tessel 't Skiet ól weer op naa ouwe Sunderklaas, met? Jajet 't lóópt öl weer op 'n ófsneeër, ós 't mar niet gaat teugewéére, die èèved. 't Wil nag welders wót beujig weeze. Nou ken je 't ón de tapkós wót dót aangaat lang uuthouwe, hoorl Je ken fónzellef wel 'n paar ófskaffertjes neeme mar ós je aaredaags werreke mot mit de suuzings in je oore en pien in je ribbekós, dón ben ik liever gien pretskopper op 12 december Deer hèéw jee gien lóst fan, moeders sal |óu wel on 'n kort róópie houwe, denk en in de Parkstraat bij Modehuis Moer beek en bij Frans Zegel. Om 19.00 uur volgt de prijsuitreiking in „De Linde- boom-Texel". De oudere speulers worden vanaf 20 uur verwacht. Om voor een prijs in aan merking te komen, moeten zij eerst een deelnemerskaartje met nummer bij „De Lindeboom-Texel" halen. Ook voor hen zit de jury op bovengenoemde adressen. Omstreeks 23.00 uur zullen de prijzen in „De Lindeboom-Texel" worden be kend gemaakt. De volgende dagen kun nen de winnaars hun prijzen in dorps huis de Oude Ulo ophalen tot ongeveer 16.30 uur. De Stichting Dorpscommis sie Den Burg die dit jaar de organisatie in handen heeft, verzoekt de win naars van de wisselbekers van vorig jaar deze zo spoedig mogelijk in de Oude Ulo af te geven. De Waal Zoals gebruikelijk wordt in De Waal alleen door de jeugd gespeeld. Vanaf 17.00 uur kunnen zij actief zijn, na een nummer te hebben afgehaald bij A. Kager. Om de jury tegen te komen moeten alle huizen van het dorp worden bezochtl Om 20.00 uur worden in „De Wielewaal" de prijzen uitgereikt. De winnaars van de wisselprijzen van vorig jaar worden verzocht de prijzen tijdig terug te bezorgen bij A. Kager. Oosterend. In Oosterend komen de kinderen aan bod van 17.00 tot 18.00 uur. De prijsuit reiking is na afloop in dorpshuis De Bijenkorf. De ouderen zijn tussen 20.00 en 21.00 uur actief. De prijsuitreiking is om streeks 21.30 uur (ook in De Bijenkorf). Het spelen moet zoveel mogelijk op straat plaatsvinden. De jury staat ver dekt opgesteld. Om de hele gang van zaken goed te kunnen bekijken worden de Strenders verzocht zoveel mogelijk licht te ontsteken. Oudeschild De kinderen van Oudeschild kunnen dinsdagmiddag vanaf 16.30 uur tot ongeveer 17.00 uur terecht in dorpshuis 't Skiltje, waar ze vooraf een kaartje kunnen afhalen. De deelnemende enke lingen, groepen en paren treffen daar de eerste jury. Bij de familie Krijnen, De Ruyterstraat 28. Daarna kan de jeugd weer in het dorpshuis terecht. Om streeks 18.00 uur worden daar de prijs winnaars bekend gemaakt. Ouders en andere belangstellenden worden ver zocht in de dorpskamer te wachten. Het Ouwe Sunderklaasfeest voor ou deren begint 's avonds om 20.30 uur in 't Skiltje. Daar kunnen deelnemerskaart jes tot 21.30 uur worden afgehaald. Er zijn 's avonds jury's bij de familie Krijnen en bij Theo Boom (De Ruyterstraat 114). Na afloop is er dansen in het dorpshuis tot in de kleine uurtjes. Aan iedere speler (zowel 's middags als 's avonds) wordt een herinneringssticker uitge reikt. Den Hoorn In Den Hoorn spelen de kinderen van 15.30 tot 17.00 uur. Ze moeten zich zowel in „De Waldhoorn" als „De Spyker" door de jury laten beoordelen. De volwassenen speulen van 20.00 tot 22.00 uur. De jury zit in de huizen tussen het Hogewerfje en het hoekje. De adressen worden nader bekend ge maakt. Maar eerst moeten de deelne mers een nummer in „De Waldhoorn" halen, waar ook een jury zit. De Koog In De Koog worden de meespelende kinderen om ongeveer vier uur op de straten verwacht. De jury zit van 16.30 tot 17.00 uur bij Daalders Supermarkt. Om 17.30 uur worden de prijzen uitge reikt. Bij slecht weer verhuist de jury naar de Luberti-school. De ouderen spelen tussen 20.00 en 21.00 uur. De jury loopt door de straten. Om 21.45 uur worden de prijzen bij Capri uitgereikt. De dorpscommissie hoopt dat de winkels in de Dorpsstraat zoveel mogelijk licht willen laten bran den, zodat de jury tijdens haar beoorde ling de uitgedoste speulers goed kan be kijken. De winnaars van de wisselbeker van vorig jaar worden verzocht deze prijzen uiterlijk dinsdag terug te bezorgen bij F. Kaczor, Orchismient 32. De Cocksdorp. In De Cocksdorp worden de speulers - in drie groepen ingedeeld: 1. de jeugd tot 13 jaar speelt van 17.00 tot 19.00 uur; de groep van 13 tot en met 16 jaar en de groep van 16 jaar en ouder vanaf 19.00 uur en betalen bij het afhalen van de nummers 71,50 per per soon. Dit jaar kunnen de nummers weer bij mevrouw A. van Rossum, Kikkert- straat 87, worden afgehaald vanaf maandag 10.00 uur tot en met woens dag 12 december tot 17.00 uur. De win naars van vorig jaar worden verzocht de prijzen tijdig bij haar terug te bezorgen. Om de jury te ontmoeten zullen ae volwassenen alle huizen binnen moeten van de route Kikkertstraat, Hodshon- straat en Ploosterstraat; in de laatste straat alleen bij de even nummers. Omstreeks 23.00 uur worden de prij zen uitgereikt in het Eierlandsche Huis. Daarna kan iedereen verder feesten en dansen op de muziek van het „Alpha- trio". Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van Cornelia (Cora) Dochter van Tineke en Wim Jongejan zusje van Nanda en Ingrid Texel, 9 december 1979, Dageraad 28, 't Horntje. Met spoed gevraagd Oorsprongweg 3, Dankbaar en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Anna Coriena Annika Arie en Marian Kooger Texel, 6 december 1979, Peperstraat 10, 1794 AK Oosterend. Wij wensen u prettige feestdagen. Op 9 december 1979 is Janneke (Johanna Wilhelmina) geboren. Haar dankbare en geluk kige ouders en zusjes zijn: Sjef, Nely, Wendy en Lotte Beers Lieuwstraat 51 1791 XN Den Burg, Texel. Veronique heeft een broer tje gekregen. Hij heet Antoine Doopnamen: Antonius Hendricus Petrus Adrian De gelukkige ouders zijn: Els en Toon van Nuland Texel, 9 december 1979, Trompstraat 20, 1792 BK Oudeschild. Dankbaar aan God en blij zijn we met de geboorte van onze zoon Michiel Jan Jan en Wil de Vries Texel, 9 december 1979, Houtmanstraat 1, 1792 BA Oudeschild. Wij wensen u prettige feestdagen. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Ruud Jan en Truida van Schaik José en John Texel, 10 december 1979, Postweg 125, 1795 JL De Cocksdorp. Aankondiging. Gerrrt van Strien en Ria van de Linde Wij gaan trouwen op vrij dag 21 december 1979 om 14.15 uur in het gemeen tehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 15.00 uur in de Gerefor meerde kerk te Ooster end. Receptie van 18.00 - 19.30 uur in 'De Bijenkorf'. Ons nieuwe adres wordt: Oesterstraat 21, 1794 AR Oosterend. Hartelijk bedankt voor de belangstelling en vele kaarten, tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en thuiskomst. Harry Slaman In plaats van kaarten. Ook wij hebben besloten om te gaan trouwen en vviJ op vrijdag 21 december a.s. En daarom maken we meteen maar een groot feest van. Wij doen dit van I 20.00 uur in café „De Karseboom". En hierbij nodigen wij al onze vrienden, kennissen e bekenden uit om mee te gaan feesten. Tot dan. Sietse Hilverda en Ida Harderman Adres: Parnassiastraat 13, De Koog. 14 december 1979 zijn onze lieve ouders en gröo. ouders W. Varhagen J. Verhagen-Kikkert 40 jaar getrouwd. Feliciteren: Pontweg 236, De Koog. Namens hun kinderen en kleinkinderen Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedai ken die voor ons het zilveren huwelijksfeest tot e« onvergetelijke dag hebben gemaakt. Jan en Annie Nooy Den Burg, december 1979. Familie, vrienden, buren en kennissen, ook namer onze kinderen, hartelijk dank voor de onvergetelijk dag op 1 december. Ook directie en personeel „De Raadskelder" harteli dank, het was perfect. Fam. Th. Witte Schoorwal 32, Den Burg. Na een ernstige ziekte is op 8 december 1979 van ons heengegaan onze lieve vader en opa Leende rt Bakker, op de leeftijd van 57 jaar. Kees en Erna Len Kees-Jan Tineke en Fonds en verdere familié Heerhugowaard, december 1979, Hyperionlaan 6. Corr.adres: C. L. Bakker, Rechthuisdrift 66, 3436 CZ Nieuwegein. Gelegenheid tot afscheid nemen donderdag a.s. van 11.15 tot 11.30 uur in het Uitvaart centrum van de Associatie Uitvaartverzorging, Overkrocht 20, Alkmaar, waarna de begrafenis zal plaatsvinden tegen 12.00 uur op de alge mene begraafplaats te Alkmaar. Na een langdurige, moedig gedragen ziekte, is in alle rust ontslapen onze lieve moeder en oma Janke Stroeve-van Veen, op 75-jarige leeftijd. Psalm 23. L. Troost-Stroeve H. Troost Jeannet en Adri Robbert Willeke Martin W. Stroeve H. Stroeve-Barenkamp Carole Jan Hendrik Texel, 7 december 1979, Herenstraat 67, Den Hoorn. De crematie heeft heden plaatsgehad. Met Ouwe Sunderklaas biefstuk eten in „De Ze ven Provinciën". Supermarkt „De In stuif". Veel parkeerruimte Verseput financieringen Tel. (02220) 3100. Ouwe Sunderklaas be gint ook dit jaar weer in de Twee Paardjes. Pruiken, maskers, schmink nu in de Twee Paardjes. Volop hand- en moes appelen en handperen. Verkoop woensdagmid dag en zaterdag. L. Huis man, De Veen, tel. 2203. Rijschool Wester heeft a.s. vrijdag en over veertien dagen weer theorieles in de Witte Burcht te Den Burg. Grote sortering wens kaarten voor kerst en nieuwjaar, vanaf 8 voor 71,50. Tabaksshop 't Centrum. Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Al 20 jaar Taxi Toon Smkft (02220) 2323. Open haardenbezittersl Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, el. (02223) 202. Spaarrente tot 10% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker ver zekeringen. Bernhardlaan 109. Kerstbomen A&O su permarkt, De Koog, tel. 732. Te koop BMW R90S 900 cc bj. '76, 21.700 km. Tel. 02220-2035. Te koop 2 damesfiet sen (Peugeot), 1 heren fiets. J. v. d. Vis, Wever- straat 72, tel. 02220-2358. Te k. gevr. oliekachel voor schuurverwarming. M. Witte, Doolhof 4, tel. 2933 na 5 uur. Kerstbomen A&O su permarkt, De Koog, tel. 732. Vors «put hypothak Tel. (02220) 3100 Café-restaurant Raadskelder". Voor uw bruiloften, partijer recepties houden wij speciaal aanbevolen, verzoek dansvloer aan zig. Tel. (02220) 2235 Supermarkt „De stuif". Veel parkeerruii) P' Afvalcontainers het afvoeren van hout bouwafval, vui e.d. Fa. Tatenhove, Burg, tel. (02220) 3809 Bruiloft, conferer koud buffet, recep reünie, vergadering, Alles mogelijk in H< „De Pelikaan", Pelika weg. De Koog, (02228) 202. Voor al uw tegel mozaïekwerk naar C. der Maden, Lieuwst 4, Den Burg, tel. (0) 3320. Lompen- en meta handel Cobus Spigt, land, telefoon (02225) Supermarkt „De stuif". Veel parkeerrui Flo worsty ling Ons tel.nr. (02220) Schuihi se Ai Gr 35 en -de 20 QF va mi ku ge ,fle wi Bc 21 oc st< tri 31 de da tol the „C 45

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2