4£ENDi TAN HET RAADHUIS Hoornders brachten leuke voorstellingen Zilveren eremedaille O.N. voor pouwe Medema Alle rekords gebroken Veel kattenmeppers Bond teleurgesteld over uitblijven onderzoek Bolder Culturele activiteit in 'De Kleine Club' Prijzen Ouwe Sunderklaas Den Burg Geen spreekuur maatschappelijk werker Geslaagd Laatste groet Mededelingen van B. en W. j Feestdagen goede gewoonte: op de fiets naar je werk Energiegroep in oprichting PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 18 DECEMBER 1979 De heer D. Medema I56) uit Ooster end is vrijdagavond onderscheiden met de zilveren eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Hij had dit te danken aan het feit, dat hij veertig jaar in dienst was bij de firma Drijver en zich in die periode onafge broken een uitstekende, hardwerkende vakman heeft getoond. De medaille werd door burgemeester J. A. Engelvaart opgespeld (foto) tij dens een personeelsavond die de firma Drijver hield in hotel ,,Opduin" in De Koog, en waarbij vrijwel het voltallige personeel met dames (totaal ca. 90 per sonen) aanwezig was. Begonnen als opperman is de heer Medema vrijwel voortdurend metselaar geweest. Zijn eerste klusje was destijds de bouw van „Texla". De burgemeester had vernomen dat Medema een ouder wetse taakopvatting heeft, wat bete kent dat hij er altijd hard maar serieus tegenaan gaat. Daarbij geeft hij door gaans leiding aan een ploeg van vijf tot tien collega's. Medema speelde ook een rol in het kerkelijk leven. Hij was twaalf jaar diaken bij de Gereformeerde Kerk Oosterend en ook nauw betrokken bij het Hervormd en Gereformeerd jeugd werk. De burgemeester wees er verder op dat het „medaillesysteem" van het rijk binnenkort op de helling gaat en dat het er wel op zal neerkomen dat derge lijke eretekenen in de toekomst nog mondjesmaat zullen worden toegekend. „Je hoort het Douwe, het is bijna de laatste", aldus de heer C. Drijver, die namens zijn bedrijf de gedecoreerde feliciteerde. De heer Medema gaf later in de bijeenkomst in dichtvorm een terugblik op zijn carrière. Daaruit kwam naar voren dat hij totaal zo'n 7 miljoen bakstenen heeft verwerkt. Bondsbestuurder F. Kramer van de Abva/Kabo heeft het college van B. en W. namens zijn organisatie laten weten erover teleurgesteld te zijn dat het nadere onderzoek van de problematiek bij de sociale werk voorziening op Texel niet doorgaat. „Gezien het feit dat u uw besluit baseert op het advies van de rijkscon sulent, die niet bereid is gebleken het ministerie gunstig ten aanzien van een organisatie-onderzoek te adviseren, blijkt dat als gevolg van financiële macht de immateriële belangen van de WSW-werknemers hieraan onderge schikt zijn en niet centraal staan. Het aantrekken van een personeelsfunctio naris biedt o.i. geen oplossing. Im mers, de problematiek blijft bestaan en woekert door. Ook het in het voor uitzicht stellen van een klachtenproce dure is gezien de huidige situatie een schijnoplossing", aldus de bondsbe stuurder die er op wijst dat hij voor stander blijft van een onderzoek zoals door Abva/Kabo jegens B. en W. was voorgesteld. „De door u gekozen weg wordt door ons niet ondersteund. Wij achten ons daarvoor dan ook niet medeverantwoordelijk. Niettemin hopen wij dat uw besluit niet «tot verdere escalades zal leiden". Kerstspel, muziek en expositie In het vegetarisch restaurant „De Kleine Club" van Onno en Anneke Kik kert in De Cocksdorp wordt zondag avond 23 december een middeleeuws kerstspel opgevoerd, onder regie van Jolande Zuidema. Woensdagochtend (tweede kerstdag) om 11.30 uur wordt een koffieconcert gegeven, verzorgd door Gerard Smeenk (viool), Fien Weidinger (piano) en Paulien Weidinger (fluit). Dinsdag 18 december: De Vrouwenbond NW heeft een kerst avond in De Landbouwschool, verzorgd door Th. v.d. Berg, die zal spreken over druktechnieken. O.a. over het zelf ma ken van kerstkaarten. Woensdag 19 december: De Commissie Algemene Zaken heeft een openbare vergadering in het raad huis, onder andere over rampenplan, gemeentelijke voorlichting en het toela ten van speelautomaten. Aanvang 15.30 uur. De politie houdt „fietsenkijkdag". Van 9.00-12.00 en van 13.00-18.00 uur kun nen mensen die het afgelopen jaar hun fiets zijn kwijtgeraakt kijken of hun eigendom in het politiebureau staat. Donderdag 20 december: Om 16.30 uur wordt in de Burgemeester De Koninghal een kerstbijeenkomst ge houden voor ouderen uit Den Burg en De Waal. De Texelse vereniging voor weer- en sterrekunde houdt een bijeenkomst in het gebouw van de Rijksscholenge meenschap, aanvang 19.30 uur. Elke donderdag bestaat in de hal van de Luberti-school gelegenheid om boe ken te ruilen in de bibliotheek aldaar. Van 15.15-15.45 uur voor de jeugd en van 15.45 tot 16.30 uur voor ouderen. De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur en 12.00 tot 13.30 uur (jeugduitleen), dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.00 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Op het adres Warmoesstraat 42, Den Burg, telefoon (02220) 3770, houden Jan en Paula Brouwer bijbelstudie bijeenkomsten die voor ieder vrij toe gankelijk zijn: elke donderdagavond, aanvang 20.00 uur. Elke maandagavond wordt door „Groot Slam" bridge gespeeld in „De Raads- kelder", aanvang 20.00 uur. Elke eerste en derde zaterdag van de maand worden in het jeugdgebouw aan de Oranjestraat in Oosterend artikelen uit de derde wereld verkocht voor de Stichting Ontwikkelings Samenwer king (SOS) van 14.00 - 17.00 uur. Het bejaardenkoor repeteert iedere woensdagmiddag om 14.45 uur in De Hollebol. Nieuwe leden zijn welkom. Iedere woensdag wordt in gebouw De Hollebol aan de Burgwal (achter het postkantoor) van 10.00 tot 12.00 uur een contactochtend gehouden van de Texelse WAO-groep. Men kan daarbij onder meer biljarten, sjoelen en kaar ten. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdag, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur. NVSH-informatiecentrum, -middelen depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefonisch bereikbaar onder nummer 3241. Contactpersoon mevrouw Blanken, Tjakkerstraat 35, Den Burg. Ernstige gasstoringen (defekte hoofdlei ding e.d.) kunnen dag en nacht worden doorgegeven aan het Gasbedrijf Tiel, telefoon (03440) 14741. Elke woensdag van 14.00-17.00 uur wordt in „De Schakel" een kinder middag gehouden door medewerkers van de Stichting Open Jeugdwerk en het Mensen zonder werk-projekt. Elke dinsdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymna- stiek gegeven. JEUGD Enkelingen: 1. nr. 48, Texels Schaap, 48 pnt.; 2. nr. 22, Stoep Mantje, 40 pnt.; 3. nr. 85, Stoplicht Bernhardlaan, 35 pnt. Paren: 1. nr 100, Gemeentewerken, 49 pnt.; 2. nr. 2, Rembrandt en Saskia, 45 pnt.; 3. nr. 12, De Tiet, 44 pnt. Groepen: 1. nr. 15, Stolkers, 50 pnt.; 2. nr. 8, W.W.-ers; 3. nr. 30, Speel-o- theek. Uitslagen Den Burg (volwassenen): Enkelingen: 1. no. 33, 80 pnt. Struis vogel; 2. no. 43, 69 pnt. Vonk Fretten- vanger; 3. no. 27, 67 pnt. Vierde fase dorpshuis. Paren: 1. no. 10, 77 pnt. Van der Meer expres; 2. no. 77, 76 pnt. Stoep met bloemen; 3. no. 47, 75 pnt. Iso-projekt. Groepen: 1. no. 19, 84 pnt, NZW- projekt; 2. no. 25, 82 pnt. Theo's Pop pentheater; 3. no. 12, 81 pnt. Taxi oorlog. De Folklorebeker ging naar nr. 8 „Onder de pomp". De prijzen van Ouwe Sunderklaas kunnen in dorpshuis De Oude Ulo worden afgehaald vanaf 9.00 tot 12.30 uur en's middags van 13.30 tot 16.30 uur, bij de ingang aan de Wilhelmina- laan. Op 24 en 31 december a.s. heeft maatschappelijk werker Frank van Lare geen spreekuur. Rob Lexmond en Guus Veenstra slaagden voor het A-diploma aan de Bakkers Culinaire Vakschool te Gronin gen. Gedurende de hele periode waarin het restaurant deze winter open is (21 december - 6 januari) worden wandkle den geëxposeerd door Anneke Kikkert gemaakt van schapenwol. Bij het buffet op de TESO-boot hangt de volgende tekst:Geachte klanten, wij zijn gedwongen de exploitatie te stop pen. Zodat wij sommige artikelen wel „nee" moeten verkopen tot en met 31 december 1979. Hopend op uw begrip, danken wij u allen. Gebroeders Bruin en Snoek. Dit alles na 31 jaar, een prettige kerst en een gelukkig nieuwjaar". Ouwe Sunderklaas Oudeschild Oudeschild bewaart uitstekende her inneringen aan Ouwe Sunderklaas 1979. Volgens de organisatoren van de Ge meenschap Oudeschild zijn zowel wat de kwaliteit als de kwantiteit betreft, alle records gebroken. Ongeveer 150 kinderen deden mee en ca. 100 volwas senen (dat is het aantal personen en dus niet het aantal voorstellingen). De prijzen gingen naar de volgende uitbeeldingen: Kinderen Groepen: 1. W. Vlas nr. 5; 2. Steiger tje nr. 3; 3. Kooterkeet nr. 6. Paren: 1. Mammoet nr. 20; 2. Volks tuin nr. 1; 3. Bouwbedrijf Timmer nr. 27. Enkelingen: 1. Crossersbaan nr. 33; 2. Slager nr. 5; 3. Architectenburo nr. 25. De prijs voor de meest originele voor stelling ging naar nr. 31 „Dok van Boom". Ouderen: Enkelingen: 1. P. Slik nr. 3; 2. J. Hegeman nr. 4; 3. Klaverjasclub nr. 2. Paren: 1. Gerret weze pisse nr. 18; 1. Visser Alkema nr. 15; 3. Pissen tegen deur nr. 14. Groepen: 1. Wielerclub nr. 3; 2. Blommen nr. 5; 3. Crèche nr. 7. De prijs voor de meest aktuele groep ging naar „Volkstuin" nr. 10. Ook het gemeentelijke apparaat draait gedurende deze periode anders dan nor maal. Daarom enkele belangrijke mede delingen, zodat u tijdig in de gaten kunt houden wat u moet regelen. Reinigingsdienst Normale route gewijzigde route maandag, 24 dec. vrijdag, 21 dec. dinsdag, 25 dec. donderdag, 27 dec. woensdag, 26 dec. donderdag, 27 dec. donderdag, 27 dec. vrijdag, 28 dec. maandag, 31 dec. woensdag, 2 jan. dinsdag, 1 jan. woensdag, 2 jan. woensdag, 2 jan. donderdag, 3 jan. donderdag, 3 jan. vrijdag, 4 jan. De vuilstortplaats is uiteraard op de beide kerstdagen en nieuwjaarsdag ge sloten, maar bovendien op 24 en 31 december. Op die dagen worden ook geen con tainers opgehaald en geen faecaliën- putten geledigd. Het is dus raadzaam het ophalen van containers vroegtijdig op te geven I Markt. Op 24 en 31 december wordt wel markt gehouden. Sluiting gemeentesecretarie en ge meentelijke diensten. Niet alleen op beide kerstdagen en nieuwjaarsdag zijn de gemeentesecre tarie en de gemeentelijke diensten ge sloten, maar ook op 24 en 31 december. Uitsluitend voor aangiften van geboor ten en overlijden is de secretarie ge opend op 24 en 31 december van 9.30 - 10.00 uur v.m. Houdt u er daarom rekening mee tijdig een nieuw uittreksel uit het bevol kingsregister te halen voor uw boot- kaart? Knip deze rubriek uitll Erik Hooijberg uit Den Burg is bezig een anti-kernenergiegroep op te rich ten, bedoeld voor mensen die vinden dat kernenergie moet worden gestuit en van mening zijn dat aandacht be steed moet worden aan alternatieve vormen van energie-opwekking. „Het wordt tijd dat ook de Texelaars zich tegen de verdere uitbouw van kern energie uitspreken en dat ook op Texel aangetoond wordt dat er wel degelijk goede alternatieven zijn", aldus Erik Hooijberg. De groep zal zich onder andere bezig houden met het organi seren van discussie-, film-, educatie- en forumavonden. Voor de organisatie daarvan is dringend hulp nodig. Wie mee wil doen kan zich na zes uur 's avonds in verbinding stellen met Erik Hooijberg, Boogerd 26, Den Burg, telefoon (02220) 3056. Ook mensen die weinig tijd beschikbaar hebben en den ken dat zij van het onderwerp (nog) niet veel afweten, zijn van harte wel kom. De Hoornders waren ook dit jaar aktief. Verschillende speulers hadden merkbaar hun best gedaan om de voor stellingen voor de juryleden zo goed mogelijk uit de verf te laten komen. Vooral in het propvolle dorpshuis kregen de deelnemers hier uitstekend de gele- genhoid voor. In Den Hoorn waren meer speulers dan vorig jaar. De jury beoordeelde 75 kindervoorstellingen en 's avonds 95 oudere deelnemers. Alle speulers die in aanmerking voor een prijs wilden ko men, moesten de vijf juryposten langs. Naast de Waldhoorn zaten juryleden in De Spyker, 't Kompas, het Joegosla- visch restaurant en bij de familie W. Duinker (op de hoek van de Heren straat). De dorpscommissie was bijzon der te spreken over de kwaliteit van de voorstellingen. Bijvoorbeeld bij de groep „IJsclub anno 1930" was duidelijk dat alles met zorg was voorbereid. De ijskoning pleit te voor de noodzaak van een eigen schaatsbaan en betreurde het daarom dat niemand tot nu toe iets heeft gedaan voor de realisatie hiervan: „Zoals Daan Schilling zei is 't gegaan, Burgemeester en Wethouders hebben er geen klote aan gedaan". Zij sleepten een tweede prijs in de wacht. Ook het uitzendburo Den Hoorn (een groep van 9 mensen) zorgde volop voor kijkgenot onder de toeschouwers in het dorpshuis. Onder meer werd aangebo den: „Een prima stel, voor iedere zaak, timmeren en verven, dat is hun taak, voor elk wat wils, maar denk aan de pils, een firma genaamd Kwassens en Waak". Ook in Den Hoorn waren frettenjagers: „Wij jagen, op de fretten Uitslag: Kinderen: Enkelingen: 1. Alleen op de wereld, 138 pnt., 2. Stroper 135 pnt.; 3. Oliesjeik 132 pnt. Kleine groepen: 1. Kattenmeppers, 156 pnt.; 2. Postkantoor, 154 pnt., 3. Kamelen-ezels, 153 pnt. Grote groepen: 1. Danslesclub, 162 pnt., 2. Bloemen, 157 pnt., 3. Baanzoe- kers, 155 pnt. Volwassenen: Enkelingen: 1. Bollenschuur Lap, 286 pnt.; 2. Roos in Nieuw Zeeland, 236 pnt.; 3. Vinologe, 230 pnt. Kleine groepen: Ouwe Sunderkleere, 272 pnt.; 2. Kattenmeppers, 3. Fietspad Den Hoorn-'t Horntje, 247 pnt. Grote groepen: Rechtszaak: Den Hoorn onder invloed, 306 pnt.; 2. IJsclub anno 1930 293 pnt; 3. Kees Boontje, 285 pnt. die ons zo plagen - met klem en skietgeweer, leggen wij alle fretten neer". Twijfelachtig werd gesproken over de nieuwe trainer van ZDH: „Zal nu van Rooy 't rooien bij ZDH?" De te hoge lichtmast op het voetbalterrein moet gewoon blijven staan, was de mening van een drietal speulers. „De ZDH mast moet blijven, met Staats Bos beheer zitten we te kijven door een handtekeningenaktie hopen we dat ie mag blijven". Bovendien waren er veel kattenmeppers. Origineel was de uitbeelding die be trekking had op het nieuwe biljart in „De Waldhoorn". Het Biljart werd ge vormd door het achterwerk van de ene speuler en zijn maat stootte met een keu op de geverfde ballen op zijn kleding. De Hoornders waren vroeg uitge speeld. Al om 22.15 uur werden de prijzen uitgereikt.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2