J'Elleboog verloor van KMST 1: 2-5 Spanning terug in Texelse bowlingtop The last waltz' FILM Suikeroom Traditionele wlnlerhosloop Derde overwinning voor de Mareis zaalvoetDalprogramma Adventsavond oonoar Zaalvoetbaluitslagen Standen zaalvoetbal Trainingsavond badmintonclub OOO OOQOOOOOOOOO Bowlingprogramma Training Tevoko DINSDAG 18 DECEMBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Onder Aad-intamm coach Vaars speelde het Texelse zaal voetbalse lectieteam z'n eerste wedstrijd. Vaars heeft enkele veranderingen in de selectie aangebracht zodat deze er nu als volgt uitziet. Doel: Charles Ipenburg en de spe lers Louis Uriot, Henk Groen, Rob van der Stap, Klaas Dirk Koorn, Jan van Bennekom, Bep Vonk en Joost Brou wer. De oefenpartij tegen de jeugd- selectie werd met 6—2 gewonnen. De 18 - 23 jarigen gaven leuk tegenstand en namen in de eerste minuut zelfs een 1—0 voorsprong. Hierna ontspon zich een leuke strijd en bij de stand 5—1 scoorde de jeugd opnieuw fraai tegen, waarna de senioren nog eenmaal scoorden. Louis Uriot nam 4 doelpunten voor zijn rekening terwijl Gerrie Plaatsman de twee tegengoals op zijn naam bracht. A.s. woensdag speelt de selectie in Hoorn een oefen wedstrijd tegen het zeer sterke West- Friesland. Jan Steert-show Donderdagavond stond in het teken van junioren- en bekerwedstrijden. He laas werd de wedstrijd Paal 9-Badhotel al snel gestaakt i.v.m. een ernstige blessure van een Paal 9-speler. KSMT 1 behaalde een regelmatige 5—2 over winning op het goed partij gevende Jelleboog en mag zodoende door bekeren. Oosterend 2-A&0 2000 werd een spannende maar wel enigszins te harde wedstrijd. In de slotminuten wisten de wat fittere spelers van A&O een 3—2 achterstand om te zetten in een 4—3 overwinning en zodoende plaatste het zich ook bij de laatste 16. Bij Spyker-Texelse Boys 1 stond niets meer op het spel. Spyker kwam echter z'n sportieve plicht te na en won dan Junioren: Ratronics 1-Swarte Schaep 1 2—3 Mantje Citroen 1 1 Beker: Oosterend 2-A&0 2000 3—4 Paal 9-Badhotel gest. KSMT 1-Jelleboog 5-2 Tex. Boys 1-Spyker 4—6 Seniorensel.-jeugdsel. 6—2 Woensdag 19 december: 18.30 u.: Gempo-Vergiet 19.20 u.: Rabo-Nioz 2 20.15 u.: Sel. 15-18 - Sel. 18-23 21.05 u.: DT Smul-KSMT 1 22.00 u.: Dubbeldik 2-JKM 2 20.15 u.: Bekerloting laatste 16. Zaaldienst: Rab 1. Donderdag 20 december: 18.30 u.: De Koogel 2-Alkema 19.00 u.: Ratronics 2-Bureau Eelman 19.30 u.: AErO 2000-Vergiet 20.20 u.: Oosterend 4-Nioz 2 21.15 u.: Badhotel-Texel vet. 1 22.05 u.: Slufterhoek-Oosterend 5 Zaaldienst: Question 1. Vrijdag 21 december: 21.10 u.: Vet. De Koog-Texel vet. 2 22.00 u.: Datsun 1-Question 1 Zaaldienst: AEtO 2000. ook met 6—4. Voor de Boys viel het zaalvoetballen één dag na Ouwe Sunderklaas lang niet mee. Enkele spelers dachten schijnbaar dat ze in plaats van spelen opnieuw moesten speulen met als gevolg dat de wedstrijd ontaardde in een 50 minuten durende Jan Steert-show. Komisch om te zien maar helaas is het op deze manier wel erg moeilijk om te winnen. Junioren Voor de juniorencompetitie speelden Swarte Schaep 1 en Ratronics 1 tegen elkaar. Swarte Schaep komt al enkele jaren in de competitie uit terwijl de Raven-boys dit seizoen voor het eerst meespelen. De routine van de Schaep- jes gaf dan ook de doorslag en het behaalde een 3—2 overwinning. Citroën en Mantje speelden 1 1 gelijk. Lange tijd bleef de stand blanco, mede door goed keeperswerk van B. Eelman en J. List. De kleinere Mantje-spelers wisten via een omstreden doelpunt een voorsprong te nemen maar in de slotminuten scoorde Citroën toch nog de verdiende gelijkmaker. Respectievelijk gesp., pnt.: Junioren A Dubbeldik 4 6 Citroën 4 5 Swarte Schaep 4 4 Ratronics 4 3 Mantje 4 2 Junioren B Swarte Schaep 2 3 6 Koogel 1 3 6 Bremakker 3 6 Ratronics 2 4 4 Bureau Eelman 2 1 Zegel Modess 3 1 Koogel 2 2 0 Alkema 4 0 Resp. gesp., pnt., en tegen: Hoofdklasse: Dubbeldik 1 De Zwaan JKM 1 Dubbeldik 2 Oosterend 1 Question 1 Datsun 1 Vergiet AErO 2000 JKM 2 Eerste klasse: Datsun 2 Kompas Oosterend 2 Texel veteranen 1 Badhotel DT Smul Rab 1 Nioz 1 Texelse Boys 1 KSMT 1 Tweede klasse: Oosterend 3 JKM 3 Mok Gempo Dubbeldik 3 Amro doelpunten voor 12 33-10 11 31-12 11 28- 8 11 18-10 10 19- 9 5 16-24 4 13-27 3 10-26 2 16-30 1 8-34 De Stichting Texelse Sportraad orga niseert voor de zevende keer de winter- bosloop op zaterdag 29 december, die net zoals voorgaande keren zal bestaan uit een wedstrijd van acht kilometer en een recreatieve loop van vier kilometer. De organisatoren verwachten dat ook dit jaar enige honderden mensen zullen deelnemen. De bosloop start om 14.30 uur vanaf Camping Dennenoord aan de Grens- weg. Het parcours wordt op dezelfde manier uitgezet als voorgaande jaren en is precies vier kilometer lang. De wed strijdlopers rennen twee rondjes. Overi gens zullen de deelnemers aan de re creatieloop later starten dan de wed strijdlopers, zodat ze zo min mogelijk last van elkaar zullen ondervinden. Wisselbeker Aan alle deelnemers die de recreatie loop binnen 45 minuten afleggen, zal een herinneringsmedaille worden uitge reikt. Voor de wedstrijdlopers is de limiet gesteld op 60 minuten om in aanmerking voor de medaille te komen. Voor de winnaar is een wisselbeker be schikbaar. De laatste twee maal dat de winterbosloop plaatsvond (1976, 1977) is deze beker gewonnen door Udo Knodt uit Dortmund. Vorig jaar is de loop wegens slechte weersomstandig heden niet doorgegaan. Aan de recreatieloop kan ook door groepen worden deelgenomen. Een groep moet dan minimaal uit tien personen bestaan. De groep komt in aanmerking voor een groepsherinnering wanneer alle leden ervan de loop binnen 45 minuten afleggen. Inschrijven Het inschrijfgeld bedraagt voor alle deelnemers 74,— per persoon. Voor inschrijving geeft korting van 70,50 per deelnemer en kan worden gedaan door 73,50 over te maken op nr. 58.76.15.186 Den Burg, ten name van de Stichting Texelse Sportraad, p/a dhr. F. Rootlieb, Keesomlaan 43, Den Burg. De voorin schrijving sluit op 20 december. Ook kunnen deelnemers zich tot 15 minuten voor de aanvang inschrijven aan de start. Het meisjeshandbalteam van de Me rels speelde vorige week dinsdag een enerverende wedstrijd tegen de Hop pers in Den Helder. De Texelse ploeg won met 20—7. De Hoppers dachten aanvankelijk dat een overwinning tot hun kansen be hoorde. Echter in de derde minuut scoorde Alie van der Vis het eerste punt, waardoor de stimulans van de Hoppers zakte. De ruststand was 11—6 voor de Mareis. Tijdens de tweede helft vielen de Hoppers nog meer terug, terwijl de Mareis lekker op dreef waren en nog negen punten scoorden. De eindstand was 20—7. 6 10 28-14 6 6 6 6 6 6 6 6 6 9 29-14 11- 6 27-15 15-16 17-24 11-14 Texelse Boys 2 6 4 13-18 8 8 7 Paal 9 7 4 13-22 KSMT 2 Jelleboog 6 6 3 3 12-21 6- 9 4 Rabo 6 3 7-16 2 8-16 Derde klasse: 2 13-26 Nioz 2 5 9 18- 8 1 9-23 Question 2 5 8 18-11 Texel veteranen 2 4 5 10- 5 Spyker 5 5 19-14 10 31-16 Rab 2 5 5 10- 8 10 23-10 Oosterend 5 5 5 14-16 8 23-16 Oosterend 4 5 4 14-13 8 11- 6 Veteranen De Koog 5 4 8-14 7 13-13 Ver. Schilders 5 1 5-21 6 11-16 Slufterhoek 4 0 4-10 De Doopsgezinde Gemeente Texel houdt op woensdag 19 december een adventsavond in de Doopsgezinde kerk in de Kogerstraat. ledereen is van harte welkom. In verband met de komende feest dagen is sporthal Ons Genoegen op de maandagavonden van 24 en 31 decem ber gesloten. De volgende trainings avond van de Badmintonclub Texel wordt gehouden op maandag 7 januari. De spanning in de koppositie van de A-klasse in de Texelse bowling- competitie is weer helemaal terug. Holly Hobbie speelde tegen Paal 19, resp. de nummers 1 en 2: het werd een zeer spannende wedstrijd. Kees Keijzer (HHBI opende met een score van 235, Cor Zutphen (HHB) met 171 en Nanda Mets (HHB) met 162, en totaalscore van 568. De heren van Paal 19, Roland van Zeist, Klaas Veldman en Wop Rienks, stelden daar een serie van 497 tegenover. Bij de twee daarop In de Filmgangerserie draait a.s. don derdagavond om 20.00 uur in het City-theater in Den Burg ,,The last Waltz", geregistreerd door Martin Scor sese. De films in deze serie zijn ook voor niet-leden toegankelijk. In deze muziekfilm staat het afscheid van de weergaloze groep „The Band" centraal. Behalve hen komen in deze film voor: Eric Clapton, Neil Young, Emmylou Harris, Bob Dylan, Joni Mitchell, Neil Diamond, Van Morrison, The Staples, Dr. John, Muddy Waters, Paul Butterfield, Ronnie Hawkins, Rin- go Starr en Ron Wood. Wat willen we eigenlijk nog meer? Martin Scorsese, toch al gek van muziek (zie o.a. Mean Streets en Taxi Driver), toverde The Winterlandzaal in San Francisco om tot een vooroorlogse ballroom, liet daar voor het decor van La Traviata van de San Francisco Opera Company huren en het hele gebeuren was voorbestemd om de pan uit te swingen. De muziek van The Band (Robbie Robbertson, Rick Danko, Levon Helen, Richard Manuel en Gurth Hudson) werd met de zeer persoonlijk vermenging van country, blues en rock and roll, de pijlers van de Amerikaanse popmuziek dus, de prachtigst zinderende smeltkroes die de muziek van Amerika in huis heeft. Onbenullig De afwisseling van sferische beelden- ballen-gesprekjes met artiesten, opna men van wandelgangen en optredens is wat onbenullig gekozen, maar wie on voorwaardelijk van The Band houdt, zal veel vreugde beleven aan het weer horen van zoveel goede muziek. The Last Waltz is een perfecte regi stratie van de vele vormen van popmu ziek die in de jaren zestig zijn ontstaan. De rode draad is The Band, die allen, in duidelijk hoorbare eigen stijl, begeleidt. Ze doen dat zo prachtig, dat Neil Young's Helpless eindelijk rock and roll wordt, en Dylan de plaats krijgt die hij verdient; voorzanger, geen muzikant. Scorsese is erin geslaagd met enkele fantastische close-ups in beeld te bren gen hoe musici tijdens een concert met elkaar communiceren. volgende games bleef het verschil 134 pins in het voordeel van Holly Hobbie. Bij het ingaan van de laatste game had HHB een voorsprong van 2—1. Het was voor de heren van Paal 19 er alles aan gelegen om de koppositie te hand haven. In de laatste game werden dan ook alle zeilen bijgezet en met een werkelijk schitterende serie van 616 scrats (Roland van Zeist 199, Klaas Veldman 245 en Wop Rienks 183) won Paal 19 met minimaal verschil van Holly Hobbie. Mede door de voortref felijke game van Klaas Veldman (de hoogste van dit seizoen). Strandplevier 1 klom op naar de tweede plaats van de ranglijst door met grote cijfers te winnen van Wielewaal. Hekkesluiter Texel Vastgoed deed zijn laatste plaats over aan Wielewaal, door een overwinning op Kockys kapsalon. Holly Hobbie-Paal 19 2—3 Strandplevier 1-Welewaal 5—0 't Steigertje-Doortje 2—3 Texel Vastgoed-Kockys kapsalon 4—1 Vismans eethuisje-Vitaminebron 1 —4 Koploper Wasserij Texel leed in de B- klasse een geduchte nederlaag tegen Paal 9 en moest hierdoor ziin koppositie afstaan aan Strandplevier 2, dat met grote cijfers van JKM won. Enbece, die zijn tweede overwinning behaalde ten koste van De Toekomst, deed zijn laatste plaats op de ranglijst over aan JKM. De Beerebar, die de drank van Ouwe Sunderklaas nog in de benen had, verloor kansloos van Bouwbedrijf Timmer. Wasserij Texel-Paal 9 1 —4 De Toekomst-Enbece 1—4 Dubbel El-Fun 2—3 Strandplevier 2-JKM 4 1 Sommeltjes-Reizenboetiek 4—1 Beerebar-Bouw. Timmer 1—4 Door een uitstekende serie (704) van Piet Kok, in de dinsdagavond gespeel de wedstrijden, won Gamma verdiend van De Rog. Koploper De Luwe Bos- hoek kreeg een nederlaag te incasseren van de mannen van Slagerij Ott. De Kagers zetten hun opmars naar de top voort door met ruime cijfers te winnen van het Kwartet. Uitslagen dames trio league: De Goot-Klaver vier 3 54 /t De Stumpers-Kwartet 1 —3 The T-fords-Half om half 2-2 Dinsdag 18 december, 21.00 uur Kwartet-Pool Kagers-Jahuri De Luwe Boshoek-Rab Woensdag 19 december, 19.30 uur Strandplevier 1-Graaf Spuiterij Vismans eerhuisje-'t Steigertje JKM-Bouwbedrijf Timmer 21.30 uur: Kockys kapsalon-Paal 19 De Toekomst-Paal 9 Doortje-Holly Hobbie Donderdag 20 december 19.30 uur Strandplevier 2-Reizenboetiek Beerebar-Enbece 1 Sommeltjes-TZN 21.30 uur Dubbel El-Wasserij Texel Koogel 77-Texel Vastgoed Welewaal-Vitaminebron In verband met het kerstdiner verval len de volleybaltrainingen van Tevoko op donderdag 20 december. FEUILLETON door Tom Lodewijk. 11. „Nee", zei Simon bedaard in de stilte die opeens gevallen was, „daar heb je gelijk in meid. Dat is niks voor mij. Al moet ik zeggen dat Thea en Jannie beste gastvrouwen zijn geweest". Janniel Jeannes gezicht verstrakte. Hij had afgeleerd om Doortje tegen haar schoonzuster te zeggen, maar Jeanne kwam hem niet over de lippen. Enfin Jannie was altijd nog beter dan Sjéén, dacht ze spinnig. „U bent ons niets teveel oom" zei Thea liefjes. Anneke trok stiekum een grimas misschien was het óóm soms teveel? „Nou ja", vervolgde oom Simon, „dat vind ik erg fijn natuurlijk, maar ik kan jullie niet altijd tot last blijven. En daarbij, ik zal toch op de een of andere manier es moeten zien aan de kost te komen". Pieter keek de kamer rond. De gezich ten waren een studie. Jeanne staarde of ze het ergens hoorde onweren. Thea's gelaat was volkomen nietszeggend. Herman Weezenaar verschoof op zijn stoel en Bert staarde zijn oom met open mond aan. Ben had nooit het vermogen zijn gedachten te verbergen, dacht Pieter vermaakt. Anneke, die snaak, had stil plezier, dat zag hij maar al te goed en moeder Anna keek heel sereen, als was wat haar broer gezegd had de gewoonste zaak van de wereld. Jawel, dacht Pieter. Nu zouwen jullie allemaal graag vragen hoe dat dan toch wel zat, met die miljoenen? Maar zoiets kon men niet doen, zeker Thea en Jeanne niet, die zo goed wisten wat al of niet te pas kwam. En het zou lijken of ze oom Simon zo gastvrij ontvangen hadden, omdat ze meenden, in hem een suiker-oom te begroeten! Als dat zo was, juist wannéér dat zo was, zouden ze dat nooit kunnen laten merken. De situatie was erg moeilijk, dacht Pieter en knipoogde naar zijn vrouw. Hij wist precies was Anneke nu dacht. Zijn moeder zag de knipoog en glimlachte. Herman, de diplomaat van de familie, vond de woorden. „Maar oom", zei hij, „op uw leeftijd? We dachten dat u nu zo zoetjes aan wel eens rust kon gaan nemen. Tropische jaren tellen dubbel". „Het liep daar in de tropen, zoals jij dat noemt, best los. Herman. Het zijn de zorgen, en niet het harde werken, die een mens doen slijten, en veel zorgen heb ik in m'n leven niet gekend. Je natje en je droogje op z'n tijd, daarmee moet een mens tevreden zijn. In de bijbel staat het iets plechtiger, maar ik ben het er goed mee eens". „Nu ja", zei Ben, die ook zijn spraak teruggevonden had, „het is maar watje onder werken verstaat. U bedoelt mis schien dat u een ehinteresse in het leven wilt hebben, ergens bij betrokken zijn, een zaak of zoiets". Jeanne zag hem waakzaam aan. Ben had geen souplesse, vond ze. Zij voelde best aan waar hij naar toe wilde. Het geld van oom Simon in zijn bedrijf, en dat zou daar heel welkom zijn. Maar zoiets te zeggen met de hele familie er bij! Ze zag hoe Thea de oren spitste. Stom! „Ik weet niet of het op onze weg ligt", zei Herman, „om oom Simon in deze advies te geven". Jeanne was het ditmaal met hem eens. Te gevaarlijk, in deze kring. „Maar u hoeft toch niet te werken om aan de kost te komen?" boorde Thea nog eens het onderwerp aan. Ze moest er haring of kuit van hebben. „Wie niet werkt zal ook niet eten", zei oom Simon geheimzinnig. „Ik ben nog lang geen ouwe vent met m'n acht en vijftig, ik ben nog niet aan m'n AOW toe, zoals jullie dat hier zegt. Stilzitten is niks voor mij. Ik wil niet teren op andermans zak en voortdurend ander mans gastvrijheid gebruiken, ook al hebben jullie daar blijkbaar geen be zwaar tegen. Ik heb, dank zij die gast vrijheid, de tijd gehad om hier en daar es rond te kijken en ik heb een baantje gevonden dat me aanstaat". „Een baantje gevonden?" riep Jeanne uit. „Ja, op een klein scheepswerfje". Pieter zat te grinniken. Voor hem was het geen nieuws. „Hebt u een scheepswerf gekocht?" vroeg Jeanne. „Gekocht? Welnee kind, waar denk je an! Het is maar een heel klein eenmans bedrijfje, wat jachtenreparatie enzo. Maar ik hou van dat werk, ik hou van alles wat verband houdt met varen, heb zelf gevaren trouwens. Nou, die man kon er wel iemand bij gebruiken". „Dus u", Jeanne moest het even verwerken, „gewoon werken als knecht op een werf?" „Als je met z'n tweeën bent", zei oom Simon, „praat je niet zo van baas en knecht. Sjoerd zegt ome Simon tegen me, en ik zeg Sjoerd". Ome Simonl Tja, dacht Thea, en ze bezag hem met andere ogen, hij is toch maar gewoon een burgermannetje gebleven. Op weg naar huis begon ze er al in de auto over. „Wat kan een mens verblind zijn", zei ze heftig, „alléén omdat we die verha len hadden gehoord over de miljoenen van oom Simon, hebben we heel wat in hem gezien. Maar nou merk je het pas, hij is teruggekomen zoals hij indertijd is weggegaan. En dat speelt de mooie meneer en loopt bij ons op de klap, wekenlang. Daar sloofje je voor uit". ,,'t Is jouw oom" zei Herman. „O, wou je soms zeggenbegon ze en tot de wagen stopte voor het huis, hoorde hij zwijgend haar boetepredika tie aan. „Nou ja", zei hij tenslotte, „hij zit nóu bij Ben". De familie Bernard Kroonstuiver had het veel moeilijker. Ben bepaalde al zijn aandacht tot de weg. Oom Simon zat met een gezicht alsaf hij geen zorg op de wereld had, voor zich uit te kijken en scheen af en toe te dutten. Jeanne, gedwongen te zwijgen, zat zich „op te vreten" zoals ze bekende in de taal ,die ze meende voorgoed te hebben afge zworen. Later, in het duister van de slaap kamer, brandde ze in heftig fluisteren los. „Karei had gelijk toen hij zei dat hij niet van klaplopers hield. Die jongen had tenminste ogen in zijn kop". „Betere dan jij in ieder geval", zei Ben. „Mooiefamilie", ging Jeanne verder, „m'n oom de miljonairl Mocht watl De laatste die 't vertelde leeft nog. En daar sloof je je voor uit. En hij zit maar pot te verteren, de ene dag na de andere, 't Is al net zo'n kale neet als de rest". „Wat is 't verschil", fluisterde Ben heet-driftig terug, „tussen een kale neet en een mestkever?" Want nu voelde hij zich getroffen in zijn familie-eer. „Op dit peil discussieer ik niet", zei Jeanne, zo nijdig dat ze haar hooghar tigheid weer terugvond. „Van een koe kun je nu eenmaal niet meer verlangen dan rundvlees". „Neem me niet kwalijk", gaf Ben met zwaar sarcasme terug, „ik weet dat je zwaar beneden je stand getrouwd bent. Je vader zou je zo es moeten horen. Hij zou eerbiedig die gore pet afnemen die hij altijd op zijn klapbes had. Ik geloof dat-ie er mee naar bed ging ook". In de logeerkamer lag oom Simon, onbewust van de hatelijke woordenwis seling waarvan hij de oorzaak was, te slapen als een kind. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5