Schotse schapenkaas Lekker Ouwe Sunderklazen in de Dorpsstraat Cocksdorpers speulden uitbundig MST dames en meisjes leden verlies GVT jongens eerste prijs Opvallende kwaliteit En Passant 2 laat remise glippen Jeugdige speulers in De Waal Handtekeningen zorgen voor verzet SOS-verkoop naar andere zaal Den Haan wint van Van Es Klaverjassen in „De Zwaan" DINSDAG 18 DECEMBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 HeI Oosterend ons Het eerste dameshandbalteam MST 1 speelde afgelopen weekeinde een op windende wedstrijd tegen de gerouti neerde VVW-dames, die de wedstrijd met 9—4 wonnen. De eerste helft van de Texelse dames- handbalploeg begon goed. Hoewel het de leden van MST al snel duidelijk was, dat ze met een ervaren tegenstander hadden te doen, speelden ze gaande weg steeds beter. Dit resulteerde in verschillende doelrijpe kansen. De Texelse keepster wist haar doel aardig schoon te houden. MST ging de rust in met een verdiende 4—2 voorsprong. Turnverenigingswedstrijden en per soonlijke kampioenschappen voor de kring Noorderkwartier werden afgelo pen zaterdag in de „Groenwegsporthal" te Schagen gehouden voor jongens en meisjes tot 12 jaar. De jongensploeg van de Gymvereniging Texel behaalde een eerste prijs. De jongensploeg, bestaande uit Rob de Vey, Dick Schermer, Jeroen Schol en Richard Dijker, liet zich door niemand uit het veld slaan. Beheerst geturnde oefeningen leverden deze ploeg de over winning op. Dick Heerschap kwam als beste turner uit de bus en werd met 34.00 punten tweede in de persoonlijke rang schikking. Jeroen Schol ging met een bronzen medaille naar huis en behaalde 33.85 punten. Vlak daarachter eindigde Rob de Vey met 33.50 punten. Een goede zesde plaats voor Richard Dijker bewijst dat ook hij aansluiting heeft gevonden(31.60 punten). De jongens zullen ook meeturnen tijdens de provin ciale B-kampioenschappen voor ploe gen tot 12 jaar. Meisjes De meisjesploeg kwam net 0.4 punt te kort om voor de tweede prijs in aanmer king te komen. Met 124.05 punten geeft de derde plaats hen wel het recht om deel te nemen aan de provinciale B- wedstrijden. De meisjesploeg bestond uit Miriam Raven, Marit de Porto, Monique Kalk, Karin Vlaming en Edda Bakker. Individueel eindigde Monique Kalk op de tweede plaats en behaalde 28.70 punten. De verwarring die na de rust ontstond door het goede spel en de break-outs van WW brachten het gemis aan routine bij MST aan het licht. Binnen enkele minuten scoorde de aanvals- leidster van WW drie doelpunten. Enige Texelse speelsters raakten geïrri teerd door het nogal ruwe spel van de tegenpartij, waardoor veel balverlies werd geleden, vooral door onnauwkeu rig aangooien. WW bouwde geleidelijk haar voorsprong uit tot 9 doelpunten, terwijl de Texelse handbalsters er niet meer in slaagden nog meer punten te scoren. Hoog speltempo De MST-meisjes 1 speelden afgelo pen week een moeilijke wedstrijd tegen Koedijk 1. Ook zijj slaagden er niet in winstpunten te behalen. Koedijk 1 won met 6—2. Het speltempo in deze wedstrijd was erg hoog. Pas in de tweede helft kwamen de MST-meisjes op dreef. De tegenpartij had geen wisselspelers be schikbaar, zodat het team op het einde van de wedstrijd moe raakte. Hiervan profiteerde MST 1 en kon nog twee punten scoren. Schaakclub En Passant 1 heeft afge lopen week een reglementaire 8 0 overwinning behaald in Medemblik. De Medemblikkers hadden helemaal niet gerekend op de komst van de Texelse schakers. De leden van En Passant 1 zaten zodoende aan de IJsselmeerkust wat triest over het woelige water te kijken, terwijl de klokken het voorgeschreven uur wachttijd wegtikten. Na het mis troostig aanvaarden van de afwezigheid van de tegenstanders reisden ze weer naar het eiland terug. Invallers Intussen zaten de leden van En Passant 2 in Midden-Beemster met drie invallers (voor H. van Daalen, T. Busch en Joop Rommets, die J. Dros in En Passant 1 verving) aan een lastig karwei. Er werd verrassend goed partij gegeven tegen het Aris de Heer, dat vorig sei zoen E.P. 1 op 4—4 wist te houden. P. Bakelaar trof aan het vijfde bord de plaatselijke kampioen Saraber en moest na hardnekkig verzet tenslotte toch op geven. M. Witte weigerde een remise aanbod, hetgeen hem later lelijk opbrak. K. Kuip rocheerde lang, leek ondanks een oprukkende randpion safe te staan, maar liet zich toen te grazen nemen. Niek Witte maakte zijn debuut in E.P. 2 maar kwam ditmaal niet tot een gunstig resultaat. Beter ging het aan de borden De boot van Sief Nota 'Lazeba' (LAat ZE BArsten) sloeg afgelopen zomer om op de Waddenzee. Deze gebeurtenis (met een overigens goede afloop) werd door een aantal Sunderklazen verma kelijk in herinnering gebracht. De eerste prijs van de enkelingen ging In De Waal waren alleen jeugdige Ouwe Sunderklazen op straat en in de huizen te vinden. De oudere Waalders vierden het feest in Den Burg. Het aan tal deelnemers dat werd gejureerd was met 35 een aanmerkelijk lager cijfer dan het vorige jaar. Woensdagavond waren in De Waal veel makelaars te vinden. Ook de disco-avonden van de jeugdclub stond bij veel deelnemers in de belang stelling. In De Waal staan op het ogenblik veel huizen te koop. Een gegeven waar de speulers dankbaar gebruik»maakten. Mf de enkelingen ging de eerste prijs naar de voorstelling van Mark Kooiman die betrekking had op het genot van het nieuwe fietspad vanuit Den Burg, waar fietsers nog al eens te kampen krijgen met lekke banden. De tweede prijs ging naar „Disco De Wielewaal", van Regine Luijken en Marcel Koger sleepte de derde prijs in de wacht. Hij speelde een makelaar die veel werk in De Waal had. De beker die ter beschikking werd gesteld door de Folklorestichting kreeg Swen Groot in handen: de Texelse schapenkaas, -wol en -vlees kon vol gens hem voorzien worden van het label „Made in Scotland". Bij de paren ging de eerste prijs naar Peter Maas en Frank Smidt. Zij speulden hotelier H.Plaatsman met brommer. Martina Jimmink en Alida Boot kwamen met hun leuke voorstelling „Huizen- heksen" in aanmerking voor de tweede plaats. De derde prijs ging naar de Makelaar met een Waalder bewoner van Pauline Tjepkema en Coriene Plaats man. De eerste prijs voor groepen ging naar „Ouwe Sunderklaas in de Wiele waal" van Jac. Plaatsman, Sandra Boot en Marco de Wolf. Zij vonden het een slechte zaak dat De Wielewaal op deze avond niet was geopend. „Hokketok" kreeg een eervolle vermelding. De jeugd speulde tot ongeveer 20.30 uur. Daarna werden de prijzen door de heer C. Zoetelief uitgereikt in „De Wielewaal". Uitslag: Kinderen - enkelingen: 1. Ezel Bartje, 2. Schaap. Paren: 1. Fam. Mantje, 2. Luizen en Hasjvangers. Kleine groepen: 1. Tennisbaan-IJsbaan. Grote groepen: 1. Frettenjacht, 2. Ten nisbaan-IJsbaan, gedeelde 2e prijs: Ome Jopen en Dik voor Mekaar. Ouderen - enkelingen: 1. Blok van der Velden (beker), 2. Publiek toilet, 3. Bruiningskruidenierswaren. Paren: 1. Keurslager met 'Haagse Joop' (beker en rollade), 2. Rijksfrettenonder- zoeker, 3. Kerkezakjes (beker Welzijns- stichting) Kleine groepen: 1Bejaarden (beker), 2. IJsclub-Tennisbaan, 3. Oliesjeikappar- tementen. Grote groepen: Sportkantine (beker), 2. Keurslagveld, 3. Zaken van De Koog. De brilfretten kregen ook in De Koog ruime aandacht. Bij de kinderen ging de eerste prijs voor de groepen naar „Fret tenjacht". Bij de ouderen werd door de paren een tweede prijs in de wacht gesleept door de „Rijksfrettenonder- zoeker en de fret". De frettenonder- zoeker spoot het ondier in met 'gif', waardoor de fret helemaal uit het veld was geslagen en bijzonder snel op de grond viel. Vervolgens sneed de fret- tenonderzoeker in Rijksdienst de buik open, die vol bleek te zitten met kippen- veren, darmen e.d. van verzwolgen pluimvee. Veul speulers brachten de ruzie van de keurslager op de braderie in herin nering. De Kogers waren tevens te spreken over de gecombineerde ijs/ tennisbaan op Kerckeland. De eerste prijs van de enkelingen ging naar een sprekende gelijkenis van Blok van der Velden. Nummer twee klaagde over het gemis van een openbaar toilet in De Koog en zag zich genoodzaakt zijn eigen pot mee te sjouwen. Fietsenverhuur Bruining kreeg een veeg uit de pan: zijn zaak begon meer op een kruideniers winkel te lijken. De speuler had achter had achter zijn fiets een supermarktkarretje ge spannen. De beker ter beschikking gesteld door de Welzijnsstichting ging naar het paar dat met kerkezakjes collecteerde om een eigen dorpshuis te Ouwe Sunderklaas Oosterend Het Ouwe Sunderklaasfeest in Oos terend werd dit jaar vooral door bijzon dere kwaliteit gekenmerkt. Bij de kinde ren was de deelname ongeveer gelijk aan vorig jaar; bij de ouderen was het aantal speulers wat minder. Volgend jaar zal het ongetwijfeld nog drukker zijn, want dan valt het feest op de meest ideale dag: vrijdag. De koner vissers kunnen dan ook van de partij zijn. Favoriete voorstellingen waren de rolschaatsbaan en de lekke banden op het nieuwe fietspad. Vanaf vijf uur 's middags speelden de kinderen. De organiserende dorpscom missie is de Oosterenders erkentelijk voor het vele buitenlicht dat werd ont stoken. De jury (Jac. Visman, Mart. Vlaming en F. van Tatenhove) kende om 18.15 uur in De Bijenkorf de prijzen toe aan de volgende voorstellingen bij de jeugd: Enkelingen: 1. Dammer Koeperman, Stefan Boo gaard; 2. Ik ben een auto, Belinda van Diessen; 3. Oosterender Klusjesman, Duncan Weydt. Paren: 1. Tuin van de meester, Peter de Wolf en Martin Daalder; 2. Opening fietspad, Anne Marie en Joost Vlaming; 3. Scha- penboer, René en Rob Boogaard. Eer volle vermeldingen: Texelse kruiden bitter, Nathalie en Oscar Bremer; Post kantoor, Janneke en Marieke van der Vis. Groepen: 1. Skateboardbaan, Cor en Klaas Jan Daalder en Ger en Jaap Vlaming; 2. Huis van Nic Dros: Marchel Witte, John en Erwin Daalder; 3. Cafétje met hand- werkclub: Annette Duinker, Suzanne van Dijk, Colette Boks. Eervolle vermel ding: Jaar van het kind. Wouter Haak, Bianca, Arnold en Elles Kaercher. Volwassenen De jury voor de volwassenen (be staande uit F. van Tatenhove, M. Vlaming en KI. van Leeuwen) kende in De Bijenkorf aan de volgende voorstel lingen prijzen toe: Enkelingen: 11 14 miljoen weggeïsoleerd; 2. Blijde privé-paardrijdster; 3. Rolschaatsbaan. Paren: 1. Oosterend 1960 2000; 2. Zwarte geld; 3. De bouwstraat. Eervolle vermel ding: „zo kant als de puus". Groepen: 1. Fijn nat dorp; 2. De hasj-vissers; 3. Relaxhuis. Paren: 1. Zuinig met energie, 2. Zigeu nerinnen, 3. Zeehond met bril. Groepen: 1. Fret in de klem, 2. Hans en Grietje, 3. Corien/Kleis/Zuidema. De bekers gingen naar Fret in de Klem, Zuinig met Energie en De Krim. Jeugd 1. nr 3 Sief 103 punten, 2. nr 6 Zuidemarace 100 punten, 3. nr 2 NN 98 punten. Volwassenen enkelingen: 1. nr 4 Gees telijkheid 105 punten, 2. nr 1 Omroeper 94 punten, 3. nr 3 Teveel ijs in drank 84 punten. Paren: 1. nr 2 NN 113 punten, 2. nr 7 Fretten 112 punten, 3. nr 4 Bestuur Texelse boot 102 punten. Groepen: 1 nr 9 Piet Postma als beschermer 117 punten, 2. nr 4 Ouder wetse School 112 punten, 3. nr 1 Ouwe Sunderklaas handhaven 111 punten. De beker die door de Welzijnsstichting Texel ter beschikking was gesteld ging naar de Dorpsomroeper en de Folklore- beker naar de Ouderwetse School. Aanvankelijk had de dorpscommissie in De Koog het idee dat dit jaar wat minder Ouwe Sunderklazen op de been waren dan het voorgaande jaar. Hun bewering was misleidend omdat nu meer grote groepen kwamen opdagen dan enkelingen. (66 deelnemende kin deren en 80 ouderen kwamen langs de jury). Iedereen, ook de kinderen, speelden enthousiast. bouwen: Liever alles in eigen beheer houden, voordat Jarino ook hier de touwtjes in handen neemt zoals dat bij De Lindeboom in Den Burg het geval is. Bij de grote groepen ging de eerste prijs naar de „sportkantine", die de klandizie van andere horeca-bedrijven afpikte. De dorpscommissie had voor ieder prijs winnaar een vaantje. De kinderen kre gen allemaal een mars. De heer M. Mantje reikte al om 9.30 uur de prijzen in Capri uit. Oude Sunderklaas in De Cocksdorp mqet op dezelfde wijze blijven bestaan zoals het al jaren wordt gespeeld: in de huizen van de bewoners. Veul Sunder klazen van dit dorp keurden daarom het voorstel van de dorpscommissie af om het festijn voortaan in het Eierlandsche Huis te laten plaatsvinden. Het animo om te speulen was in De Cocksdorp groter dan vorig jaar: onge veer 120 ouderen en 36 kinderen werden door de jury beoordeeld die hiermee hun handen vol hadden. De juryposten waren in de Kikkertstraat bij G. Moo- nen, A. Boon en P. Boon, in de Ploosterstraat bij J. J. Westdorp en bij W. Boon in de Hodshonstraat. Onder meer liep een omroeper de huizen langs met de volgende mededeling: „Boeren, burgers en buitenlui, uw omroeper heeft horen verluiden dat er stemmen opgaan om volgend jaar Ouwe Sunderklaas niet meer binnen de huizen te spelen, maar alleen in het Eierlandsche Huis. Daar zijn wij als rechtschapen Cocksdorpers het natuurlijk niet mee eens. Wij houden als laatste Texelse dorp de aloude traditie in erel" Hij had een handtekeningenlijst bij zich om zijn voorstel door zijn mede bewoners te laten ondersteunen. Veel Cocksdorpers waren het grif met hem eens. Ook waren er voorstellingen die betrekking hadden op het tweede elftal van SVC dat dreigt te verdwijen. naar de Sunderklaas die enkele menin gen van geestelijken naar voren bracht: „Geachte broeders en zusters, onze voorgangers spraken - 'Ga heen en vermenigvuldig U' - maar nu spreekt Ds. Wolthaus over abortus, onze pas toor schiet met losse flodders en Ds. Wisman gaat voor het zingen de kerk uit." Ook waren twee Sunderklazen van mening dat de vuurtoren op de monu mentenlijst moet. De organisatie was in handen van Henk Hooischuur. Namens SVC reikte mevrouw Van Rossum om 11.30 uur de 20 bekers uit in het Eierlandsche Huis. Uitslag: Kinderen enkelingen: 1. De Krim, 2. Meester Smeenk terug, 3. Spook van De Cocksdorp. De verkoop van artikelen uit de Derde Wereld door de Stichting Ont wikkelingssamenwerking (SOS) in Den Burg heeft aanstaande zaterdag plaats vanuit een andere zaal. Van 9.30 - 12.30 uur kan men terecht in „De Schakel" bij de Hervormde kerk, waar koffie, thee, wijn, kleding, sinaasappel sap en kunstartikelen worden verkocht. „En Passant" G. van Es verspeelde afgelopen dins dag tijdens de speelavond van schaak club „En Passant" een kostbaar punt tegen K. J. den Haan. Door foutief afruilen won K. J. den Haan met kwaliteit en een pion genoeg voor de winst. J. Dros heeft nu goede kansen om het periode-kampioenschap op zijn naam te brengen. In zijn afgebro ken partij tegen M. Vittali stond hij er iets beter voor dan zijn tegenstander. Bovendien had hij één pion meer. J. Rommets gaf P. Bergman goed partij. Bergman moest met een remise ge noegen nemen. J. Witte won knap van H. Elzinga nadat de strijd lange tijd gelijk opging. In de B-groep gebeurden weinig op zienbarende dingen. W. Hoekman en W. de Bruin wonnen omdat hun tegen standers respectievelijk M. Witte en J. Hooijberg in een gewonnen stelling blin- derden. Uitslagen: A: M. Vittali-J. Dros afgebr. K. J. den Haan-G.van Es 1 -0 J. Rommets-P. Bergman 14- -14 J. Witte-H. Elzinga B: H. van Attenveldt-C. Wtte 1 -0 1 -0 M. Witte-W. Hoekman 0 -1 F. van Lare-J. van Heerwaarden 1 -0 AC. Bakker-E. de Visser 1 -0 W. de Bruin-J. Hooijberg 1 -0 F. v. Tatenhove-A. Veltkamp 1 -0 1 t/m 4. Hier leek E.P. 2 op 314 4 punten af te stevenen. J. Hooijberg blunderde in gewonnen stelling, H. Elzinga liet in een gave partij een klein, maar fataal steekje vallen, nadat hij de kwaliteit gewonnen had. F. van Taten hove en A. Bakker scoorden hun vierde bondspunt in successie. Aris de Heer-En Passant 2: D. Roet-J. Hooijberg 14 14 J. Worp-A. C. Bakker 0-1 P. Kuijer-H. Elzinga 1—0 B. Kuijer-F. van Tatenhove 0—1 E. Saraber-P. Bakelaar 1—0 D. Graas-M. Wtte 1—0 H. van Wijk-K. Kuip 1—0 P. Worp-N. Wtte 1-0 Totaal 5)4-254 Op de 11de competitieavond van de Klaverjasclub „De Zwaan" waren er twee koppels, die meer dan 7000 punten wisten te halen. Daarvan was het echt paar H. rijm met 7247 de hoogste en tevens winnaar van de avond. Bea Keijser was hier een prima plaats vervangster voor Han, die deze avond verhinderd was. Als tweede eindigde het sterk spelende echtpaar J. Spaans met 7008 punten. Zij wisten hiermee de tweede plaats in het klassement weer over te nemen van de Gebroeders Wtte, en tevens flink in te lopen op de koplopers G. Douma-P. Kooiman, die nu eens niet hoog scoorden en op 5832 punten bleven staan. Als derde eindig den de dames Ofrein-Biesboer met 6805 punten. Dit koppel weet zich in het klassement ook steeds hoger op te werken en staat na vanavond op de 8e plaats. In de tweede periodestand blijft het spannend. Het echtpaar J. van Heer- waarden staat hier eerste, gevolgd door het koppel N. Koomen-A. Dijker. De verschillen zijn hier echter zeer klein, zodat hier flinke verschuivingen moge lijk zijn. Uitslag 11de speelavond: (Resp. punten, marsen) Echtpaar H. Zijm 7247 3' EchtpaarJ. Spaans 7008 2 Dames Ofrein-Biesboer 6805 1 P. Bruin-G. Smit 6747 4 A. Dijker-N. Koomen 6657 1 K. Beumkes-P. Buijsman 6573 2 Echtp. P. v. Heerwaarden 6512 4 Stand 2de periode na 13 partijen: Echtp. J. v. Heerwaarden 22.030 6 A. Dijker-N. Koomen 21.921 7 G. Douma-P. Kooiman 21.559 9 M. Witte-M. Boogaard 21.352 5 P. Hartog-H. Snoek 21.146 8 Totaalstand na 44 partijen: G. Douma-P. Kooiman 73.165 28 Echtpaar J. Spaans 71.837 15 Th. Wtte-J. Witte 71.092 26 P. Hartog-H. Snoek 70.784 21 Echtp. P. v. Heerwaarden 69.883 32 P. Bruin-G. Smit 69.615 21 Fr. v.d. Gracht-G. Caspers 68.992 28 Dames Ofrein-Biesboer 68.893 18

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7