Dubbeldik 1 weer op eerste plaats Veel verrassingen in wieierveidrit Suikeroom Echtpaar van der veen won competitie-avond Dammers en schakers sloten kerstvakantie al met toernooi in Oosterend MST-meis]es te zwak voor Dirkshorn serveerster ZAALVOETBAL 'Kleppertjes' goed in Equipe-wedstrijd ZDH houdt fondue-avond Nogmaals winst voor Bert Segerink won Damclub Texel MAB-oudejaarsrit Dames wonnen van Schoorl HAVENRESTAURANT TEXEL DINSDAG 8 JANUARI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 In de hoofdklasse zaalvoetbal heeft Dubbeldik 1 de eerste plaats weer over genomen van Dubbeldik 2 doordat het eerste team met 4—0 won van Question 1. Doelpunten werden gemaakt door Jaap van Kranenburg (2), Klaas Dirk Koorn en Cees Boeijen. Dubbeldik 2 verloor tegen Makelaardij De Zwaan met 2—0. Doelpunten werden gemaakt door Hans de Beer en Pieter Duin. De meeste doelpunten waren te zien in de wedstrijd JKM 1-A&0 2000. 10 —3 werd hier de eindstand, waarbij Martin Land met maar liefst zes doelpunten de meest produktieve speler was. Louis Uriot en Albert Hoven scoorden beiden twee keer en Cees van Beek nam de drie doelpunten van A&O 2000 voor zijn rekening. De eindstand had een heel ander aanzien kunnen hebben als Ton Gieles erin was geslaagd enkele spelers van F.C. Utrecht te lenen. De strijd om de rode lantaarn tussen JKM 2 en F.C. Vergiet eindigde in 1 —3, waardoor A&O 2000 op de voorlaatste plaats op de ranglijst is komen te staan. Voor deze club derhalve geen rode lan taarn, maar eerder een rood zaklampie. Datsun 1-Oosterend 1 eindigde in 2—3 mede door twee doelpunten van Gep Brouwer. In de eerste klasse wist Datsun 2 de belangrijke wedstrijd tegen Oosterend 2 met 4—2 te winnen. Datsun belandde hiermee op de hoogste tree van het ereschavot. Maar de weg is nog lang. In de tweede klasse kwam Jelleboog wel bijzonder gemakkelijk aan een punt doordat de Amro verdediger op het laat ste moment in eigen doel schoot. Eind stand: 1 1 De strijd tussen de twee overburen, Rabo en Gempo eindigde in een ver diende 2—0 overwinning voor de ge meentehuisbewoners. Doelpunten maakten J. van Dijk en J. Witte. Oos terend 4 scoorde er lustig op los tegen de Verenigde Verf-o-logen (9—2). Oos terend 5 vond dat wat overdreven en won slechts met 2—1 van Veteranen De Koog. Een zeer spannende wedstrijd was die tussen Texel Veteranen 2 en F.C. Slufterhoek. Het laaggeplaatste Slufterhoek nam zeer verrassend een 1 —0 voorsprong door een doelpunt van K. Hooyschuur. Deze voorsprong werd echter teniet gedaan door de super snelle J. de Kraker. Texel kreeg na deze gelijkmaker nog enkele kansen om een voorsprong te nemen, maar enkele harde schoten van C. Mets misten nèt hun doel. Uislagen zaalvoetbal: Junioren: Citroën-Dubbeldik Ratronics 1-Mantje Hoofdklasse: JKM 2-Vergiet Question 1-Dubbeldik 1 JKM 1-A&0 2000 Dubbeldik 2-De Zwaan Datsun 1-Oosterend 1 Eerste klasse: Datsun 2-Oosterend 2 Tweede klasse: Amro-Jelleboog Rabo-Gempo Derde klasse: Oosterend 4-Ver. Schilders Slufterhoek-Texel vet. 2 Oosterend 5-Vet. De Koog Programma zaalvoetbal: Woensdag 9 januari: 18.30 u.: Question 2-Rab 2 19.20 u.: Slufterhoek-Spyker 20.15 u.: Dubbeldik 1-Mok 21.05 u.: JKM 1-Oosterend 3 22.00 u.: JKM 2-Dubbeldik 2 Zaaldienst: Texel vet. 2 Donderdag 10 januari: 18.30 u.: Dubbeldik-Ratronics 1 19.00 u.: Mantje-Swarte Schaep 1 19.30 u.: Oosterend 1-KSMT 1 20.20 u.: Badhotel-Oosterend 4 21.15 u.: Tex. Boys 2-Rabo 22.05 u.: A&O 2000-Vergiet Zaaldienst: Rabo Vrijdag 11 januari: 21.10 u.: Texel vet. 2-Nioz 2 22.00 u.: Amro-Datsun 2 Zaaldienst: Rab 2 9-2 1-1 2-1 Vrijdag werd in manege Bruin te Huisduinen een equipewedstrijd gehou den, waaraan de Texelse ponyclub „De Kleppertjes" met succes deelnamen. Een dergelijke wedstrijd houdt in dat elke vereniging met vier ruiters een dressuurproef en een springconcours moet afleggen en een spel moet spelen. De dressuurproef was de gewone viertal proef van dit jaar. Het springconcours bestond uit zes hindernissen met negen sprongen. Hierbij telde alleen de beste springer van de vier. Het spel bestond eruit, dat er een slalom moest worden afgelegd en dat er over enkele cavaletties moest worden gedraafd. Hierbij moesten vier bordjes met als opschrift „31 december, geluk kig Nieuwjaar", verplaatst worden. In totaal werden de Kleppertjes derde van de dertien equipes die meededen. Een niet onverdienstelijke prestatie. Bij het dressuur werden ze vijfde en met springen haalden ze een gedeelde vierde plaats. Deelnemers aan het equipe waren: Marit Kikkert met Amber, Christien Vlas met Polly, Jacqueline de Porto met Tor nado, Saakje Seepma met Melleny en als reserve was Evelien Brans met Isi- door meegegaan. Het viertal werd ge commandeerd door Kees Brans. Zondac 13 januari is er in de ZDH- kantine et n fondue-avond. Deze avond die om I. If negen begint, betekent tevens een afscheid van trainer Nico Erwich en echtgenote, die op 24 januari voor drie jaar naar de Antillen vertrek ken. Alle senioren en junioren van het veldvoetbal worden verwacht. Uiteraard mèt dames. 0-1 6-2 1-3 0-4 10-3 0-2 2-3 4-2 In de laatste wedstrijd van de win tercompetitie in de Dennen brak de fiets van Arie Huisman doormidden. Hans Koom stelde zijn derde plaats op het nippertje veilig en Bas Drink- waard kwam goed mee. Het was een zondagmorgen vol surprises. Halverwege de_eerste„manche, op het moment dat beiden een goede voorsprong hadden opgebouwd, moest Arie Huisman de strijd verlaten omdat zijn frame in tweeën brak. Leen van Elk kon hierdoor alleen doorgaan en de eerste manche op zijn naam schrijven. Jan Buis, die bijna traditiegetrouw ach terin startte, ging het hele veld voorbij om op de tweede plaats te eindigen. Achter hem kwamen Simon Appel en Hans Koorn. De tweede manche zou de beslissing brengen voor de ereplaatsen in deze wintercompetitie. Gelijk na de start reed Arie Huisman als gelanceerd op een geleende fiets en bewees hier mee dat zijn goede klasseringen tot nu toe geen toeval waren geweest. Leen van Elk kon nauwelijks volgen en werd bijna op een ronde gezet. Jan Buis werd het slachtoffer van een val, ver oorzaakt door Bas Drinkwaard, die in deze manche tweemaal onderuit ging. Halverwege de wedstrijd bestonden de achtervolgers uit Simon Appel, Jan Buis met op honderd meter achter stand Hans Koorn die met een inzin king te kampen kreeg. Een paar ronden voor de finish kwam Koorn bij Buis en Appel. Samen met Jan Buis ging Hans Koorn op de finish af en won met een banddikte verschil. Bas Drinkwaard, die tot nu toe weinig had laten zien, ein digde op de zevende plaats, een klasse ring die niemand had verwacht. Tegen de Zijper Damclub zag het er halverwege de wedstrijd niet naar uit dat de marge zo groot zou worden. Bij de stand 4—4, door verlies van Harry, winst voor Cees en remises aan de bovenste borden zagen we benauwde standen aan bord 6 en 7. Iets later kwam Jas Vinke tot een te winnen stand. Vooral het herstel van J. van Heerwaar den was opvallend. Hij kwam met gelijke schijven tot een positioneel vol komen gewonnen stand. W. Bakker redde een punt en tenslotte kreeg ook J. Trap nog een cadeautje. Uitslag Texel-ZDC: P. Bakelaar-H. Pijnacker J. Hooijberg-G. Wolfis C. Meedendorp-A. Slijkerman J. Vinke-P. Slikker j. v. Heerwaarden-G. Slijkerman J. Trap-P. Leegwater W. Bakker-B. Laan H. v.d. Wetering-J. Montiraan 1-1 1-1 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 0-2 11-5 Bij de clubkampioenschappen over veertien dagen mag een goede strijd worden verwacht. Aan de wintercompetitie namen 18 renners deel. Uitslag dagklassement: 1. Leen van Elk, 2. Jan Buis, 3. Hans Koorn. 4. Simon Appel, 5. Cees Boks, 6. Arie Huisman, 7. Bas Drinkwaard, 8. Jan Huydink, 9. Jos Huisman, 10. Ro nald van Boven, 11. Edo Kooiman. Einduitslag wintercompetitie: 1. Arie Huisman 49 p., 2. Leen van Elk 47 p., 3. Hans Koorn 33 p., 4. Jan Buis 32 p., 5. Cees Boks 31 p., 6. Simon Appel 22 p., 7. Douwe Dros 22 p., 8. Jos Huisman 20 p., 9. Kees Riemens 16 p., 10. Jan Huydink 10 p., 11. Guus Barhorst 10 p., 12. Albert Winter 7 p., 13. Edo Kooiman 6 p., 14 Uwe Smit 5 p., 15. Bas Drinkwaard 4 p., 16. Ronald van Boven 2 p., 17. Hans van Tunen 2 p., 18. Gerard Koorn 1 punt. Het dameshandbalteam van MST speelde j.l. zondag in Bergen tegen Schoorl 2. Deze zeer matige wedstrijd, waarin duidelijk bleek dat er een aantal weken niet was getraind en gespeeld, werd met 3—1 gewonnen. De tegen partij had daar duidelijk ook last van en de gunstige uitslag voor de MST- dames komt dan ook voornamelijk op rekening van de keepster, die haar doel uitstekend verdedigde. Met nog een wedstrijd tegen VIOS te Zwaagdijk kan Texel het kampioen schap haast niet meer ontgaan. Op de clubavond gebeurde er ook nog iets: P. Kooiman-W. Bakker 2—0 G. Blom-Fr. Kuiper 1 1 J. Vinke-J. v. Heerwaarden 2—0 P. Bakelaar-J. Vinke 2—0 J. Hooijberg-W. Bakker 2—0 Fr. Kuiper-J. v. Heerwaarden 0—2 Op de veertiende competitieavond van klaverjasclub „De Zwaan" kwam het echtpaar K. v.d. Veen als winnaar uit de bus met 7552 punten. Deze score is de hoogste die tot nu in deze compe titie is gespeeld. Tevens boekte dit koppel maar liefst vijf plaatsen winst in het klassement nl. van de 15de naar de 10de plaats. Tweede deze avond werd het Echtpaar P. v. Heerwaarden met 6926 punten. Dit koppel speelt de laatste weken constant ruim boven de 6000 punten en heeft nu de 4de plaats bereikt. G. Douma en P. Kooiman kon den hun eerste plaats vasthouden, maar worden nu op zeer korte afstand ge volgd door P. Hartog en H. Snoek. De gebroeders Th. en J. Witte vielen terug naar de 3de plaats door deze avond slecht te scoren. In de tweede periodestand heeft het koppel A. Dijker-N. KOomen de eerste plaats weer iets kunnen versterken door een hoge score van 6801 punten te behalen. In de tweede periode zijn nu nog 6 partijen te spelen en dit koppel lijkt alleen nog bedreigd te worden door P. Hartog-H. Snoek, die op korte afstand volgen. Uitslag 14de competietieavond: Echtp. K. v.d. Veen 7552 3 Echtp. P. v. Heerwaarden 6926 2 A. Dijker-N. Koomen 6801 1 H. Bakker-C. Vinke 6740 1 Fr. v.d. Gracht-G. Caspers 6612 6 P. Hartog-H. Snoek 6582 4 Echtp. J. V. Heerwaarden 6528 3 J. Wiersma-C. Maas 6389 2 Stand 2de periode na 25 partijen: A. Dijker-N. Koomen 42.362 11 P. Hartog-H. Snoek 41.521 16 Echtp. J. v. Heerwaarden 40.701 13 Echtp. P. v. Heerwaarden 40.642 15 Th. Witte-J. Witte 40.037 12 Totaal na 56 partijen: G. Douma-P. Kooiman 91.326 32 P. Hartog-H. Snoek 91.159 29 Th. Witte-J. Witte 90.245 28 Echtp. P. v. Heerwaarden 89.510 35 Echtp. J. Spaans 88.579 18 A. Dijker-N. Koomen 88.430 25 Fr. v.d. Gracht-G. Caspers 88.359 37 P. Bruin-G. Smit 87.933 27 FEUILLETON door Tom Lodewijk. Met 36 uitsluitend Texelse deelne mers begon het tweede „kerst"-toer- nooi op vrijdag 4 januari in „De Bijen korf" te Oosterend. Het initiatief om eens zeskampen overdag te spelen was in het bijzonder aan de Oosterender damjeugd goed besteed. Ongetwijfeld een reden om serieus aan een herhaling in de toekomst te denken. Per goep van 6 spelers waren 3 medailles beschik baar. Bij de dammers scoorde P. Bakelaar 100%, moest B. van Leeuwen in A 2 remises toestaan, verloor Arend van der Brink één partij (onnodig) van Rob Boogaard en Ger Vlaming in zijn groep van André Timmer. Bij het schaken won niet de gedood verfde J. Dros hij verloor 2 partijen maar J. Witte met een 100% score. In de A-groep had men er zo'n zin in, dat men er een dubbele ronde van maakte. André Witte werd onbedreigd eerste (10 uit 10). M. van der Doel liep tegen Edwin Boogaard op amusan te wijze een verlieshalfje op (door pat). Via een minor-promotie (promoverende pion geen dame, maar bijv. paard laten worden) had hij dat kunnen voorko men. Bij de dammers overkwam het Jan Rienstra, dat hij in een superieure stel ling plotseling door Marco Drijver werd „geplunderd". Piet Daalder stond tegen A. Vinke duidelijk beter, zo niet gewonnen, maar routinegebrek (nl. het spelen „op de klok") stond winst in de weg. K. J. den Haan en Joop Rom- mets stelden enigszins teleur, al moet de zege van Kees Jan den Haan op Jaap Dros wel even vermeld worden. Het was rond half vijf toen voorzitter J. Visman de prijzen kon uitreiken. Texels 'damnestor', de heer C. Dijker, volgde het toernooi van nabij. Uitslagen Dammen: Hoofdgroep: 1. P. Bakelaar, Den Burg, 10 p., 2. R. Brouwer, Oosterend, 6 p., 3. J. Vinke, Den Burg, 6 p., 4. W. Timmer, Oosterend, 4 p., 5. G. Vla ming, Oosterend, 3 p., 6. A. J. van der Brink, Oosterend, 1 p. Groep A: 1. Biem van Leeuwen, Oosterend, 8 p., 2. Jos de Wolf, Oos- terend, 7 p., 3. Jan Rienstra, Den Burg, 5 p., 4. A. Vinke, Den Burg, 4 p., 5/6. Marco Drijver em Piet Daalder, Oosterend, 3 p. Jeugd A: 1. Arend van der Brink, 7 p., 2. Wm Vlaming, 6 p., 3a. Rob Boogaard, 6 p., 3b. Mark Drijver, 6 p., 4. René Boogaard, 5 p., 5. Pieter Drijver, 0 p. Jeugd B: 1. Ger Vlaming, 8 p., 2a. André Timmer, 6 p., 2b. Jaap Vlaming, 6 p., 3. Robert Schulze, 6 p., 4. Cor Daalder, 4 p., 5. Andy Cosslett, 0 p. Schaken: Hoofdgroep: 1. J. Wtte, 5 p., 2. J. Dros, 3 p., 3. W. Hoekman, 2 p., 4. W. van Tatenhove, 2 p., 5. K. J. den Haan, 2 p., 6. Joopi Rommets, 1 p. Groep A: 1. André Wtte, 10 p., 2. Jeroen Rommets, 6 p., 3. Martin vanm der Doel, 5'/2 p., 4. Edwin Boogaard, ':4'/2 p., 5. Jan Eelman, 3p., 6. Alex van der Doel, 'A p. De MST-meisjes handbalden dit weekeinde tegen het meisjesteam van Dirkshorn. Bij de rust stond Dirkshorn al met 9—1 voor en vanwege de slechte verdediging van MST eindigde de wed strijd met 20—1 voor Dirkshorn. f 15. Dan stonden soms verontruste vaders in het middernachtelijke uur aan haar bel te trekken, en moest ze uit een v zenuwachtig verhaal concluderen, dat er vóór het ontbijt nog wel niets aan de 7 hand zou zijn. Ze verlangde altijd weer naar het voorjaar; wanneer het klimaat maar l even geschikt was, kroop ze in haar kleine jol en laveerde over het brede i water van de plassen. Nergens kon ze I zo heerlijk uitwaaien, alle muizenissen I vergeten, zorgen aan de kant zetten, ergernissen uit haar denken wegban- 1: nen. Ja, want ook ergernissen waren er. En dat waren niet alleen de kraam- vrouwen, die meenden dat de kraam- verzorgster tegelijk werkster was. Niet alleen de gezinnen, waar de komst van r: een kleine slecht was voorbereid en slordigheid en gemakzucht hoogtij vier- den. Ze dacht aan het bestuur. De dames en de heren van het bestuur. De heren, die waren makkelijk. Te makkelijk. Als ze er zelf niet achtereen ging, gebeurde er niets. Wat had ze niet moeten sjouwen voor ze behoorlijke huisvesting had, omdat het bestuur het bij vage toezeggingen liet. Er ging van deze mensen geen initiatief uit. De nazorgspreekuren, dat was helemaal haar eigen idee, maar het bestuur was alleen maar bang dat het teveel tijd zou kosten. Als er een vacature was, zoals nu weer, moest ze zelf maar speuren naar een nieuwe kracht, want als ze wachtte op jiet bestuur, was die er volgend jaar nog niet. Dat bestuur zat heel deftig op de jaarvergadering, waar verder niemand kwam opdagen dan meneer Hazelzet, die haastig een ver slagje voor het plaatselijk blad pende. De dames in het bestuur waren lastiger, want die hadden er natuurlijk verstand van. Zélf kinderen gehad wat zou een kraamverpleegster hen nog kunnen vertellen! Ze waren erg blij met zuster Heersma, want het viel niet mee een geschikte leidster van het centrum te vinden, maar de zuster moest wel weten dat het bestuur de dienst uit maakte en zij niet. Mevrouw Hemelrijk gaf niet zoveel zorg; als die als bestuurs lid maar de eer kreeg die haar (meende ze) toekwam, dan was die verder net zo makkelijk als de mannen. Maar me vrouw Kroonstuiver, voelde ze, mocht haar niet, vond haar veel te zelfstandig en liet geen gelegenheid voorbijgaan om haar te betuttelen en op zuinigheid aan te dringen. Daarbij vond ze altijd een medestander in meneer Verhage, de penningmeester, een ouwe uitgedroog de boekhouder waarvan niemand be greep hoe hij ooit in het bestuur van de Vereniging voor Kraamzorg was terecht gekomen dan alleen omdat hij ongetwij feld vroeger, héél vroeger, zélf baby was geweest, en dus over die zaken kon oordelen. Hij was een man die doodviel op een cent, met voorbeeldige nauw keurigheid de boeken bijhield en het oog hield op mogelijke subsidies, maar die het altijd weer jammer vond als hij het ontvangene moest uitgeven, hoewel er van hemzelf geen cent bij was. Han Heersma voelde op dit ogenblik het boosaardige verlangen, de heer Hendrik Jan Verhagen hier in de boot te hebben en te zorgen, dat een flinke boeggolf pal in zijn schoot terecht kwam. Ze zou wel eens willen zien, hoe die ouwe sok dan uit de plooi kwam! Maar die gedachten vervaagden weer en in haar kwam een onweerstaanbare behoefte op aan koffie. Die kreeg ze genoeg, elke dag, en meermalen had ze een smoes bij de hand om te weigeren, want ze wist gauw genoeg waar men koffie zette en waar slootwater. Maar nu was het een uur of elf en ze had „nat noch droog" gehad. Ze dubde een ogenblik of ze naar „De Meermin" zou gaan, het zeilerscafeetje waarvan de witte gevel zich heel ver tegen de horizon aftekende, maar ze wist dichter bij ook nog een adres „Daar hebben we de zuster", zei Sjoerd tot Simon Kolberg, glurend van onder de boot die hij aan 't opkalefate ren was. „Nou kunnen we er wel mee uitscheiden". „De zuster?" vroeg Simon, „ben je ziek of zo?" „Dit is een kraamverzorgster", legde Sjoerd effen uit. „Ze komt niet ambts halve". „Goed dat je 't zegt", grinnikte Simon. „Wat komt ze dan doen?" „Ik weet niet of ze een goeie smoes heeft, maar in ieder geval komt ze op de koffie, 't Is op", riep hij naar de snel naderende jol en maakte een wanhopig gebaar, „m'n maat hier heeft jouw bakkie leeggedronken". Han lachte een benijdenswaardig on geschonden rij tanden bloot. Met een handige draai stuurde ze het bootje langs het kleine steigertje. Sjoerd ving het „touwtje" en even later stond ze in haar donkerblauwe zeiljoppper op de planken. „Wat is dat voor een zaak hier, waar ze niet eens koffie hebben?" „We kunnen niet iedereen koffie schenken, die zo maar aan komt waaien". „Als je mij nog es nodig hebt, laat ik je ook zitten". „Dit dreigement verpletterde al zijn bravoure", zei Sjoerd plechtig. „Zo Hanneke, heb je de bebies weer es in de steek gelaten? Kijk, hier heb je ome Simon, van de Onvolwaardige Arbeids krachten. Hij leert hier een vak". Ome Simon van de Onvolwaardige Arbeidskrachten schudde een stevige, gebruinde hand. „U kent 'em vast langer dan ik", zei hij, „maar ik ben nu al zo ver dat ik 'em maar laat zwammen". Ondanks Sjoerds plechtige verzeke ring, dat de laatste druppel koffie verslonden was, zette het drietal doel bewust koers naar het keetje, waar een ouwerwetse ketel op een nog ouwer- wetser petroleumstel al zinggeluidjes begon te maken. „Dat is dan zeker vast voor de avondthee", zei Han. Ze opende het kastje en zocht wegwijs naar de koffie bus. „Bónen", zei ze geringschattend haar neus rimpelend. „Nou, malen dan maar Sjoerd. Goed voor de lijn". „Malen doet het jongmaatje", beslis te Sjoerd. „Hier Simon, is de koffiemo- De Oudejaarsrit van de Motor-, Auto- i Bromfietsclub „Texel", die zaterdag- rond onder barre omstandigheden is irreden, werd een groot succes. Bert egerink met zjn vaste kaartlezer Peter choo veroverde met slechts vier rafpunten de eerste plaats. Er werd gereden onder winterse om- andigheden, regen, hagel en sneeuw- jien, zodat de wegen moeilijk berijd- sar waren. Theo en Annie Dogger hadden voor a deelnemers een rit uitgezet met zeer ;el varianten. In de route-omschrijving iten veel opdrachten, die (als ze niet aed uitgevoerd werden) strafpunten aleverden. Wel hadden de uitzetters at zo gemaakt, dat de deelnemers eeds op het goede spoor bleven, ndanks verkeerd uitgevoerde opdrach- in. Zij hadden ook een pauze ingelast, et was de bedoeling dat bij die gele- anheid het quizformulier met 20 vragen 'erd ingevuld. De vragen hadden be- ekking op het heden en verleden van et eiland Texel. Tevens werd daar een eker warme chocolademelk met een evulde koek verstrekt. De rit had een lengte van 47,6 km en r verschenen 45 auto's en 1 motor aan e start. Tegen middernacht kon voorzitter lenk Gieze de prijzen uitreiken in de antine van „Loodsmansduin". Uitslagen: Auto's: 1. Bert Segerink 4 strafpun- sn, 2. André Ran 40 str.; 3. Jan Duin 41 tr.; 4. Jan de Wit 48 str.; 5. Paul van leerwaarden 50 str.; 6. Jan Spaans 54 tr.; 7. Piet Standaart 55 str.; 8. Leen len Braven 58 str.; 9. Jan Grisnigt 71 tr.; 10. Aat van Liere 81 str. Motoren: 1. Arno Bakker 190 str. Uitslag quiz: 1. Co Vinke, 2. Jan van leerwaarden; 3. Anne de Vries; 4. Paul an Heerwaarden; 5. Nan Westerlaken. Eindstand clubkampioenschap: Bert Segerink 54 punten; 2. Leen den Jraven 42 pnt.; 3. Anne de Vries 38 int.; 4. Jan Spaans 30 pnt.; 5. Jan de /Vit 28 pnt.; 6. Theo Dogger 28 pnt.; 7. 3en Gieze jr. 26 pnt.; 8. Meyert Laan 24 int.; 9. Piet Standaart 20 pnt.; 10. kndré Ran 18 pnt.; 11. Paul van -leerwaarden 18 pnt.; 12. Dirk Wester aken 18 pnt.; 13. Jan Duin 16 pnt.; 14. /Vim Gieles 16 pnt.; 15. Gieze en Ran 16 jnt.; 16. Peter Ran 14 pnt.; 17. Rein Cuyper 14 pnt.; 18. Henri van Malde- jem 12 pnt.; 19. Nan Westerlaken 12 jnt.; 20. Jan Zegel 10 pnt.; 21: Gerrit Vloens 8 pnt.; 22. Peter Daalder 8 pnt.; >3. Aat van Liere 4 pnt.; 24. Jan Grisnigt 1 pnt.; 25. Jan van Heerwaarden 2 pnt. Motoren: 1. Harry Bakker 38 pnt.; 2 Joost Smit 20 pnt.; 3. Peter Daalder 20 pnt.; 4. Arno Bakker 20 pnt.; 5. Niek Kuip 16 pnt. GEVRAAGD: voor café-restaurant Jaarbetrekking. Goed salaris. len. Spuug maar in de handen". Oom Simon had weldra de koffiemo len tussen de knieën en luisterde boven het geknars uit naar het vlot en luchtig discours tussen zijn nieuwe maat en de zo plots aangewaaide „zuster". Die twee hoefden elkaar niets te vertellen. Sjoerds dramatische betogen, onder streept met brede gebaren, braken stuk op Hans spottende commentaren. „Toch gek hè?" zei Sjoerd, toen ze gedrieën vol welbehagen aan de hete koffie zaten en Han uit de boot een blik „kano's" te voorschijn had getoverd. „Koffie door een vrouw gezet, smaakt altijd anders". „In ieder gevel béter", zei Simon effen, maar puntig. „Jij had ze gisteren laten verkoken". „Ik begrijp nou, waarom je me zo graag hier hebben wou. Nou kun je al je stommiteiten op mij afschuiven". „U durft tenminste wel wat aan", vond Han. „Sjoerd is een miezerige heremiet. Als ik hier zo af en toe niet kwam om z'n geestelijke peil een beetje op te voeren, wie weet, waar hij dan terecht kwam". „Ik spaarde in ieder geval op de koffie uit", meende Sjoerd. „Moet je nog 'n bakkie? Zonde om ze te laten verscha len". „Allemensen", zei Simon, „moet je nóu es buiten kijken. Daar komt een schip met zure appelenl" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5