JKM voor derde keer oppermachtig DUBBELE VON SION Zaalvoetbalprogramma PR/MA SCHAATSWE VOOR IJSCLUB DEN BURG Geslaagde wedstrijden IJsclub De Geul -K ■- :.y- *-?&,- Texelslag 1 verslaat Flash 7 Zaalvoetbal iJswedstrijden voor jeugd Oudeschild Nederlaag Tevoko 2 Zaalvoetbaluitslagen Alles-ruilbeurs Kortebaanwedstrijd op de Rogsloot Tweede wandeitocnt van de winterserie werkgroep lichte muziek van de muziek school, die nu zo'n anderhalf jaar bestaat, op te laten treden tijdens de pauze en voorafgaand aan het eigenlijke programma. De groep die werd geleid door Betty Bakker speelde diverse num mers. Vooral het thema uit ,,De Roze Panter" werd zeer suggestief gebracht. In een apart optreden bracht het accordeonensemble van de muziek school onder leiding van Bert Kemper enkele nummers ten gehore. Gespeeld werden Lustig ist das Zigeunerleben", ,,Greensleeves" en „Schneewalzer". Fris en enthousiast werden deze num mers door de muziekschoolleerlingen gespeeld. Jazzgymnastiek Het bekijken waard was de voorstel ling die de afdeling jazzgymnastiek van MST gaf. Door de groep meisjes van veertien jaar en ouder werd eerst Chuck E's in love" gedanst en daarna was het de beurt aan de damesgroep met „Blowing Away". Het MST op treden werd besloten met een schitte rende show door de meisjes van 12 tot 14 jaar. Compleet met bolhoedjes en wandelstokjes zorgden ze voor een levendig en zorgvuldig ingestudeerd op treden. PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 22 JANUARI 198B Badminton Voor de derde achtereenvolgende week wist het eerste team van JKM tien maal te scoren. Ditmaal gebeur de dit ten koste van Vergiet welk team een 10—1 nederlaag kreeg te incasseren. Topscorer bij JKM was L. Uriot met 4 doelpunten. Een interessante wedstrijd in de hoofdklasse was die tussen Dubbeldik 1 en Dubbeldik 2. Dubbeldik 2 wist voor de wissel een 1—0 voorsprong te nemen na een goal van W. Polman. Na de wissel kwam het eerste team van Dubbeldik sterk opzetten en Jan van Bennekom maakte de gelijkmaker. Enkele minuten voor het einde viel de beslissing. Een schot van Jan van Bennekom werd van richting veranderd en verdween alsnog achter keeper Aad Vaars Question 1- AEtO 2000 werd ge kenmerkt door spanning en inzet. A&O bleek over de iets betere ploeg te be schikken en won verdiend met 3—2 Oosterend 1 won met 4—0 van een stug verdedigend JKM 2. Alle doelpun ten werden na de wissel gemaakt. In de eerste klasse behaalde koploper Datsun 2 een magere 2 1 overwinning Onder uitstekende omstandigheden werden zaterdagmiddag op de ijsbaan van Oudeschild schaatswedstrijden ge houden voor jeugd van 6 - 15 jaar. De organisatie berustte bij de Oudeschilder ijsclub. De uitslag is als volgt: 6 - 7 jaar: Meisjes: 1. Marjon Bakker, 2. Natalie Erne, 3. Elles Betsema. Jongens: 1. Lorendz Boom, 2. Her man Blom, 3. Jeroen Hemelrijk. 8 - 9 jaar: Meisjes: 1. Yvonne van Beek, 2. Anita van der Star. Jongens: 1. Dirk Albert Blom, 2. Ar mando Boom, 3. Willem Anton Scha- gen. 10 - 11 jaar: Meisjes. 1. Miriam Erna, 2. Alice Visser, 3. Linda Betsema. Jongens: 1. Jan Jacob de Jong, 2. Jan Zijm, 3. Erik Kalf. 12 - 13 jaar: Meisjes: 1. Esther Kalverboer, 2. Tina Stolk, 3. Martine Burger. Jongens: 1. Erik Kalverboer, 2. Bennie Visser, 3. Peter Boersen. 14 - 15 jaar: Meisjes: 1. Lilian van Liere, 2. Ingrid Zoodsma. Jongens: 1 Bert Visser, 2. Jac. Kal verboer, 3. Rob Maas. Zowel het tweede dames- als heren team van Tevoko moest zaterdagmid dag zijn meerdere erkennen in ploegen van Braaf Seahawks. Heren 1 scoorde een gemaklkelijke 3—0 overwinning tegen potentiële degradant SVN, terwijl ook Smash '68 geen moeite had met HCSC 4. Werd in de eerste set door Braaf Seahawks 1 nog zo onzorgvuldig ge volleybald dat de Tevoko dames nog iets terug konden doen (10-15), in de tweede set draaide de Helderse aan- valsmachine op volle toeren. De dames van het tweede maakten teveel techni sche fouten en moesten dat via 7-15 en 3-15 dan ook bekopen. In een langdurige strijd ging het tweede herenteam ook ten onder. Braaf Seahawks 3 toonde meer inzet en kon iets gevarieerder de bal over het net brengen, waar Tevoko 2 verdedi gend tekort antwoord op had. Het team draaide weliswaar 100% beter dan vorige week, wat vooral aanvallend tot uiting kwam, maar kon de 2—3 nederlaag toch niet ontlopen. De heren van het eerste hadden weer een gemakkelijke middag en konden zich vooral uitleven in gevarieerde aan- valscombinaties, die dankzij het zwakke verweer van tegenstander SVN opgezet konden worden. Toch ging het in de tweede set, na 15-4 in de eerste, nog bijna mis. Bij 8-10 achterstand moest een aanvaller van Tevoko zwaar gebles seerd het veld worden uitgedragen, maar via een scherpe service kon Tevoko de set verder in een keer uitser- veren. De derde set bleek een forma liteit (15-3). Uitslagen: Tevoko 1 (h)-SVN 3-0 Tevoko 2 (hl-Braaf Seahawks 2—3 Tevoko 2 (dl-Braaf Seahawks 1 0—3 Smash '68 (d)-HCSC 4 3-0 op DT Smul. De nummer 2, Kompas, behaalde mede door 5 doelpunten van Bram Brouwer een 11—2 overwinning op het zwakke Texelse Boys 1. Ook Texel veteranen 1 blijft goed mee draaien in de kopgroep en ditmaal wist men een 4—1 overwinning te behalen op Nioz 1. Oosterend 2 wist pas in de slotfase tegen KSMT 1 de overwinning te grijpen. In de tweede helft werd er vaak te hard gespeeld en via twee benutte penalties in deze fase van de strijd wist Oosterend een 4—2 overwin ning te behalen. Door overplaatsingen bestaat Mok weer over een bijne geheel nieuw team. Tegen JKM 3 kwam men tot evenredig tegenspel maar men ver waarloosde de verdediging, zodat men met een 7—4 nederlaag genoegen moest nemen. KSMT 2-Paal 9 eindigde in een 2—2 gelijk spel. Junioren: Swarte Schaep 2-Bureau Eelman 5—3 Zegel Modess-De Koogel 2 1 1 Hoofdklasse: JKM 2-Oosterend 1 0—4 Vergiet-JKM 1 1 10 Dubbeldik 2-Dubbeldik 1 1 —2 Question 1-A&O 2000 2 —3 Eerste klasse: KSMT 1-Oosterend 2 2—4 Texel veteranen 1-Nioz 1 4 1 Kompas-Texelse Boys 1 11—2 Datsun 2-DT Smul 2—1 Tweede klasse: JKM 3-Mok 7-4 KSMT 2-Paal 9 2-2 Woensdag 23 januari: 18.30 u.: Mok-Dubbeldik 3 19.20 u.: De Zwaan-KSMT 2 20.15 u.: Gempo-Amro 21.05 u.: Jelleboog-Oosterend 3 22.00 u.: Nioz 2-Slufterhoek Zaaldienst: Oosterend 5. Donderdag 24 januari: 18.30 u.: Bremakker-Ratronics 2 19.00 u.: De Koogel 1-De Koogel 2 19.30 u.: Oosterend 1-A&0 2000 20.20 u.: Rab 2-Oosterend 4 21.15 u.: Oosterend 5-Question 2 22.05 u.: Vet. De Koog-Ver. Schilders Zaaldienst: JKM 2, Vrijdag 25 januari: 21.10 u.: Datsun 1-De Zwaan 22.00 u.: Spyker-Texel vet. 2 Zaaldienst: Dubbeldik 3. Je kunt het zo gek niet bedenken of je mag het ruilen. Zondag organiseren de welpen van Scouting Texel onder lei ding van Roelie Stam een alles-ruil beurs. Munten, suikerzakjes, sigaren bandjes en wat mensen verder nog ver zamelen: het is allemaal welkom om geruild te worden. De aanvang is om twee uur in de Bernhardlaan 147. Afgelopen zaterdag moest Texelslag 1 aantreden tegen Flash 7 uit Alkmaar. Aangezien Texel uit met een gering verschil (3—5) en door een blessure van een Flash-speler, de overwinning op het laatste moment wist te pakken, werd met spanning naar deze ontmoe ting uitgekeken. Al gauw bleek dat Flash 7, met twee invallers spelend, niet opgewassen tegen het zeer sterk spelende Texelse team; de uitslag werd 7-1. Alleen Gerard Witte moest na een verbeten strijd in de tweede Flash herenenkel zijn meerdere erkennen (7- 15, 18-14, 8-15). Hij revancheerde zich echter uitstekend met Janny Zutphen in de mix-dubbel. Alweer bleek hoe goed dit team op elkaar is ingespeeld. Het Alkmaarse mix-team werd met 15-4 en 15-2 zonder pardon van de baan geveegd. Weinig moeite had ook Nel Witte met haar tegenstander in de dames enkel evenals de dames dubbel met Margriet Rey, die een schitterende demonstratie werd van de sterkte van deze tot nu toe in de competitie onge slagen damesdubbel. Door deze over winning diende Texel zich nogmaals aan als serieus kampioenskandidaat. Aanstaande zaterdag 26 januari speelt Texel tegen mede-koploper Noordkop (uit speelde Texel gelijk). Wil Texel kampioen worden, dan moet van deze zeer sterke tegenstander gewonnen worden. Een gelijk spel is niet genoeg omdat Noordkop een beter wedstrijd- gemiddelde heeft. Het beloven span nende en hopelijk voor het publiek aan trekkelijke wedstrijden te worden. In ieder geval is duidelijk dat Texel zal moeten spelen op de top van zijn kunnen. De wedstrijden beginnen om half elf in de Burgemeester De Koning hal. Op de Rogsloot bij De Cocksdorp werden zaterdagmiddag kortebaanwed- strijden om het kampioenschap gehou den, georganiseerd door de IJsclub Eierland. Er waren 48 deelnemers in drie leeftijdsklassen. Uitslag: Meisjes 12 - 14 jaar: 1. Karien Graaf, 2. Hermien Boon, 3. Anneke Boon. Jongens 12 - 14 jaar: 1. Piet Graaf, 2. Hans Witte, 3. Marcel Schuurman. Meisjes 15 - 17 jaar: 1. Carrie de Kok, 2. Cobie Boon, 3. Jeanine Siebinga. Jongens 15-17 jaar: 1. Frans Stark, 2. Adrie van Rossum, 3. Martin Boon. Dames: 1. Erna Tuinema, 2. Nicolien Keijser, 3. Nel Ooievaar. Heren: 1. Leo Saai, 2. Guus Siebin ga, 3. Martin Boon. De tweede winterwandeltocht wordt op zondag 27 januari gehouden. Wan delaars die de eerste tocht gemist heb ben, kunnen nu nog beginnen, omdat het een serie van 4 tochten is. Er moeten er 3 van gelopen worden om voor een herinnering in aanmerking te komen. De start is vanuit de Camping De Koorn aar, Grensweg 388, tussen 13.00 en 14.00 uur. Inschrijven kan bij H. L. Ploeger, Bea- trixlaan 66, tel. (02220) 3971 of bij C. A. de Grave, Grensweg 3, tel. 102220) 3552. Ook aan de start kan men zich inschrijven. Het inschrijfgeld voor junioren t/m 15 jaar is 73,50, voor senioren vanaf 16 jaar 74, Leden van de Wandelsportver. betalen 70,25 resp. 70,50 minder. Afgelopen weekend gonsde het van activiteiten op de ijsbaan achter de Thijsseschool in Den Burg. Reeds vrij dag waren enkele honderden schaats liefhebbers bezig om hun spieren los te werken. Dat was voor de bestuurders en van de ijsclub aanleiding om zaterdag en zondag schaatswedstrijden te organise ren. Zaterdagmorgen kwamen de jongens en meisjes in de leeftijdsgroep van 6 t/m 14 jaar in aktie. Er waren in totaal 74 deelnemers. Zaterdagavond, tijdens de marathon-prestatietocht, konden zowel junioren en senioren hun kunnen tonen. Van half negen tot half elf was men in de gelegenheid om zoveel mogelijk ronden af te leggen. Iedere deelnemer/ deelneemster ontving na elke afgelegde 10e ronde een stempel; er was dan 3 km geschaatst. Aan het eind van de tocht waren er velen met 15 of 16 stem pels. Alle deelnemers zullen een blijvende herinnering aan deze tocht ontvangen. De beide jongste deelnemers, Erik Pekel en Tymen Wit, ontvingen beiden een cadeaubon van de wedstrijdleiding om ijstaart in ontvangst te nemen voor hun moedig volhouden. Zondagmorgen om 10 uur kwamen de heren-senioren en één dame in de baan. Hier waren 16 deelnemers. Uitslagen: Jongens 6, 7 en 8 jaar: 1. Arjen Rienks, 2. Stefan Bousma, 3. Marcel Barends. Meisjes 6, 7 en 8 jaar: 1. Jolanda Maat, 2. Nancy Eelman, 3. Simone de Ridder. Jongens 9 en 10 jaar: 1. Martin Maat, 2. Jacob Roeper, 3. Sjoerd Eelman. Meisjes 9 en 10 jaar: 1/2 Annette Boekei en Kerstin Wonder (zelfde tijd), 3. Christa Kamminga. Jongens 11 en 12 jaar: 1. Edwin Wiering, 2. Nanco Eelman, 3. Guido Banda. Meisjes 11 en 12 jaar: 1. Marjolein Bakker, 2. Monique Overpelt. Jongens 13 en 14 jaar: 1. Ronald van Boven, 2. Wim van Veen. De prijzen bij de jeugd bestonden uit boekenbonnen en ijstaarten. Uitslagen langebaan senioren: 1. Dirk Bakker, 2. Kees Kikkert, 3. Jan van Bennekom, 4. Sjors Jimmink, 5. Martin Visser, 6. Gerard Koorn, 7 en 8 Herman Boekei en Co Koomen, 9. Barend Bakker, 10. Gerard Kuip, 11. Popkevan Bruggen, 12. Gerard Roeper, 13. Aad Stiggelbout, 14. Sico Dob, 15. Henk Brugge, 16. Cobi Koorn. De prijzen bij de senioren werden uitgereikt door mevrouw Cobi Koorn, de enige vrouwelijke deelneemster. Zij ont ving van de ijsclub een boeket bloemen voor haar strijdlust en inzet. Zaterdag hebben zeer geslaagde wedstrijden plaatsgevonden in het waterwingebied, georganiseerd door IJsclub De Geul. Uitslagen jongens en meisjes van de eerste en tweede klas: 1. Ferry Was- sens, 2. Henriëtte Mulder, 3. Rodge Kortenhoeve, 4. Yvo van Heerwaarden, 5. Saskia Schuil. Misjes 3e en 4e klas: 1. Marit de Leeuw, 2. Petra Slegh, 3, Mariska Witte. Jongens 3e en 4e klas: 1Ewald Lap, 2. Jacco van Leeuwen, 3. Eddy Bak ker. Meisjes 5e en 6e klas: 1. Marleen Bakker, 2. Hermien Landvreugd, 3. Yvonne Broersma. Jongens 5e en 6e klas: 1. Ronny Broersma, 2. Richard de Leeuw, 3. Martien Troost. De voor de middag geplande wed strijden voor junioren, gingen wegens gebrek aan belangstelling niet door. De wedstrijden voor dames en heren wer den wél verreden. De eerste prijzen bij de dames en heren werden beschikbaar gesteld door Bob en Thea Hoogenraad van „Het Kompas". Bij de dames was de uitslag: 1. Bea trix Bakker (17 sec.), 2. Souw Duinker (17,2 sec.), 3. Margo Zijm (17,3 sec.). De dames gaven elkaar in snelheid uiterst weinig toe zodat de spanning groot was Bij de heren werd een kortere zowel als een langere afstand gereden. Uitslag korte afstand: 1. Bram Brouwer (48,2 sec.), 2. Kees Hin (48,4 sec.), 3 Gijs Afman (48,7 sec.). Uitslag lange afstand: 1. Bram Brou wer (2.42.0 min.), 2. Ed Drijver (2.46 min.), 3. Wilco Bakker (2.46.4 min.). Het totaalklassement van beide af standen: 1. Bram Brouwer (103.20 v punten), 2. Kees Hin (105.667 punten) 3. Gijs Afman (106.367 punten). De jeugdige R. Grabowski die al junior meereèd, eindigde als vijfde mr totaal 108.500 punten. Op de langer afstand werd hij zelfs vierde met ee tijd van 2.48 min. Zondagmiddag werd nog een afva wedstrijd gereden. De uitslag daarvar 1. Kees Kikkert, 2. Rolf Brabowski, 3 Daan Welboren. Ook hier manifesteer de het jonge talent Grabowski zich du duidelijk. De meisjes van de MST-jazzgym in actie. De laatste groep die optrad was Rede rijkerskamer UDI met de eenacter „Laura". Deze eenacter heeft een zeer verrassende ontknoping. Schurken blij ken politiemensen te zijn en brave mensen valsemunters. Het spel van de UDI-spelers was zeer overtuigend. Men wist de zaal zeer goed te boeien en beziet men de inzet waarmee de spelers werken, dan is het wel bijzonder bitter dat in Den Burg de toneelvoorzieningen zo pover zijn. Film Het amusementsgedeelte werd beslo ten met een film die gemaakt was door de heer Duinker over het vooroorlogse Texel. Duinker, destijds redacteur bij de Texelse Courant, heeft het nageslacht wel een dienst bewezen met het maken van deze film. De reacties van de zaal waren zonder uitzondering enthousiast bij het zien van Texelse personen en gebeurtenissen. Getoond werden onder meer de aanleg van het vliegveld in Eier land, het ingebruiknemen van een nieu we TESO-boot en badtoerisme in de dertiger jaren. Ook de schapen- en lammerenmarkt op de Groeneplaats in Den Burg was te zien. Eremetaal Na dit bijzonder veel omvattende pro gramma was het tijd voor het uitreiken van het eremetaal. Maar voordat dit ge beurde had de heer Witte eerst nog wat officiële gegevens over de Dubbele Von Martin Kooij en Jan Hennink van de kustzt vereniging 'Westerslag' nemen de Dubtx k Von Sion in ontvangst. Sion. Deze trofee werd in 1965 voor he eerst toegekend door de Stichting Cul tureel Werk Texel. Tot en met 1971 werd de onderscheiding 38 keer uitge reikt en wel zes keer aan personen, 11 keer aan sportorganisaties, 9 keer aar zang- en muziekgroepen, drie keer aar een jeugd- of jongerenorganisatie, vij keer aan een feestorganisatie en twei keer aan een andere organisatie. Het ir niet de bedoeling om met deze traditii te stoppen. Reorganisatie Overigens nadert de reorganisatie van de Stichting Cultureel Werk Texel in verband met de overgang naar Welzijns- stichting Texel zijn voltooiing. Van de zeven secties waarop de nieuwe stich ting is gebouwd, zijn er nu zes samen gesteld en voor het overgrote deel al actief bij het werk betrokken. Verwacht mag worden dat de zevende sectie, die de gezondheidszorg en de sociale dienstverlening omvat, in de loop van februari zal kunnen worden afgerond, Eén en ander heeft tot gevolg dat bestuurstechnisch wat veranderingen zullen plaatsvinden. De sectiebesturen krijgen een grote mate van zelfstandig heid, waardoor efficiënter gewerkt kan worden. De heer Witte neemt afscheid van Cultureel Werk; hij was zaterdag avond voor de laatste keer actief.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2