Boys speelden gelijk EN PASSANT 1 BIJNA KAMPIOEN Het Parool meldt..... zaalvoetballers gaan harder spelen Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Tafeltenniskamp. voor de jeugd Zwaar bevochte zege voor Oosterend Wisselvallig basketbal van de Mareis .ogies met ontbijt in kantine] JAMM02 m ai va MMC 6£UtkXie> Voetbaluitslagen Per bus naar „Stedenspel" Tetak jeugdteam En Passant 2 ingemaakt T urnkampioenschap van Noordholiand Schaken op school TCXM l£TS WCÖFP DINSDAG 19 FEBRUARI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 De Tex. Boys zijn er in de laatste minuut van de wedstrijd tegen WSW in geslaagd een punt weg te halen. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en streden van de eerste tot de laatste minuut vol overgave. De eerste helft gaf een veldoverwicht te zien voor de Boys, dat echter niet verder kwam dan enkele harde af standsschoten van Kees van Heerwaarden, die geen doel troffen. Pas echt leuk werd het in de tweede helft toen WSW de Boys onder zware druk zette. Eerst hadden de Boys nog geluk toen de scheidsrechter een handsbal in het strafschopgebied over het hoofd zag en de bal vervolgens van de doellijn ge haald moest worden. Enkele minuten later was het toch raak, de beste man van WSW-zijde, Joh. Dijkstra, nam een vrije trap zeer slim. In plaats van in een keer in te schieten, ging hij een een-tweetje aan, kreeg de bal achter het muurtje weer te pakken, slalomde dwars door de Boys-verdediging en liet ook de keeper kansloos. Inzet De Boys hadden toen nog twintig minuten om de stand gelijk te trekken. In deze tijd kwam weinig goed voetbal voor, maar wel ontzettend veel inzet. Zaterdag 16 februari 1980: Afdeling Noordholland: SV0/Z2-Alkm. Boys2 3-0 SV0/Z3-SVAP 3 1-3 Junioren: Texel A1-VZVA1 2-0 Oosterend A1-Duinranders A1 2—2 Watervogels B1-De Koog B1 0—2 Oosterend B1-SVAP B1 2—2 Zeemacht B1-Tex. Boys 81 0—1 ZAP B2-Texel B2 8-0 HRC B3-Texel B1 1-4 Tex. Boys B2-WGW B6 3-3 Texel C1-BKCC1 2-0 Schagen C1-Oosterend C1 8—0 ZAP C3-Texel C2 0-3 Zeemacht C3-De Koog C1 0—8 Meisjesjunioren: HOSV-Tex. Boys 1-2 Pupillen: Afdeling A: De Koog A1 -Tex. Boys A1 0—3 Texel A1-Oosterend A1 4—2 De Koog A2-Oosterend A2 0—7 Texel A2-Cocksdorp Al 6—0 Tex. Boys A2-Texei A4 4—0 Afdeling B: De Koog B1-Oosterend B1 0—9 Tex. BoysBI-ZDH BI 4-0 Texel B2-Oosterend B2 0—0 Tex. Boys B2-Texel B3 1—0 Afdeling C: Oosterend C1-ZDH C1 0-3 Oosterend C2-Cocksdorp Cl 0—9 Tex. Boys C1-Texel C1 2—10 Texel C4-Texel C3 0—1 Zondag 17 februari 1980: Vriendschappelijk: Texel-HRC 1-0 ZDH-De Koog 1-2 Afdeling Noordholland: WSW-Tex. Boys 1-1 Graftdijk-Oosterend 0—1 Texel 2-RKEDO 2 3-2 Tex. Boys 2-WGW 5 1-1 JVC 3-Texel 3 1 -6 Oosterend 2-SRC 5 0—5 Tex. Boys 3-Geelzwart 5 2—4 Succes 5-Oosterend 3 2—4 Watervogels 6- De Koog 2 3—1 HRC 8-Texel 4 0-4 Texel 5-JVC 5 1 —8 Junioren: VZV A2-ZDH Al 2-1 Dames: HSV-Tex. Boys 2—1 Wie op vrijdag 11 april naar Arnhem wil om in de Rijnhal aldaar de recht streekse uitzending mee te maken van het sportieve deel van het NCRV Ste denspel 'Texel-Harmelen' kan gebruik maken van busvervoer en dezelfde nacht per extra boot naar Texel terug keren. De bussen vertrekken met de boot van 16.05 uur van Texel. Naar verwach ting zal de extra boot bij terugkeer om ongeveer half twee uit Den Helder vertrekken. De totale kosten (inclusief de toegangsprijs van de Rijnhal) zullen ongeveer f20,— p.p. bedragen. Wie mee wil, wordt dringend verzocht zich nu al op te geven bij de VW in Den Burg, zodat vroegtijdig het benodigde aantal bussen kan worden besteld. De beloning hiervoor kwam enkele seconden voor tijd. Goed doorzetten van Nico Zoetelief bracht de bal bij Paul van Heerwaarden die er in het straf schopgebied in slaagde zich vrij te spelen en tussen een woud van benen door de bal in het doel prikte. Door dit gelijk spel dalen de Boys niet af naar de laatste plaats op de rang lijst. Er zal echter elke week met deze inzet gespeeld moeten worden wil dit niet gebeuren, want zwakke ploegen zijn er in deze afdeling niet te vinden. Deze week waren er geen opmerkelij ke uitslagen bij de gespeelde zaalvoet balwedstrijden. Opmerkelijk is helaas wel de hardheid waarmee verschillende ploegen de laatste weken spelen, wat in de wedstrijden nogal eens irritatie wil opwekken. Met vrij hard spel wist o.a. Mok deze week te winnen. Ondanks de zes strafminuten die de ploeg te incasse ren kreeg wist het wel een 2—0 overwinning te behalen op het hoger geplaatste Gempo. In de eerste klasse wisten de beide koplopers hun wedstrijd winnend af te sluiten. Kompas behaalde ditmaal een 8—1 overwinning op KSMT 1 terwijl Datsun 2 maar moeizaam met 3—2 van het eerste team van de Texel veteranen wist te winnen. Badhotel sloop dichter naar nummer 3 {Oosterend 2) toe door dit onsamenhangend voetballende team dankzij enorm veel inzet met 2—1 te verslaan. Rab 1 behaalde een ruime 4—0 overwinning op hekkesluiter Texel se Boys 1DT Smul had de wedstrijd tegen Nioz 1 moeten winnen maar beschikte in deze wedstrijd niet over wisselspelers wat hun uiteindelijk een overwinning kostte. In de hoofdklasse kon Dubbeldik 2 het ditmaal niet bolwerken tegen JKM 1. Zorgde Dubbeldik 2 eerder dit seizoen voor een verrassing door JKM op 1 1 te houden ditmaal moest het een 4—0 nederlaag incasseren. Tot de rust (0—0) wisten de Dubbeldikkers stand te hou den maar nadat JKM via een sliding 1—0 had gescoord was de ban gebro ken en liep het uit naar 4—0. Het eerste team van Dubbeldik deed het beter en zette AS-O 2000 met 6—1 opzij. Ques tion 1 had halverwege de tweede helft tegen De Zwaan een 3—0 achterstand. In de slotminuten kwam Question ech ter terug en kon De Zwaan de wedstrijd tenslotte met 3—2 winnend afsluiten. Datsun 1 deed wat van haar verwacht mocht worden en won de wedstrijd tegen JKM 2 met 4—0. Oosterend 1 won na een 3—0 achterstand uiteindelijk met 5—2 van een sportief spelend FC Vergiet. Junioren: Swarte Schaep 1-Ratronics 1 5—1 Citroën-FC Mantje 0—0 Hoofdklasse: Question 1-De Zwaan 2—3 Vergiet-Oosterend 1 2—5 AEtO 2000-Dubbeldik 1 1 -6 Dubbeldik 2-JKM1 0-4 Datsun 1-JKM 2 4-0 Eerste klasse: Kompas-KSMT 1 8-1 Badhotel-Oosterend 2 2—1 Nioz 1-DT Smul 2-2 Rab 1-Texelse Boys 1 4—0 Texel veteranen 1-Datsun 2 2—3 Tweede klasse: Gempo-Mok 0—2 A.s. woensdag worden er in de hoofdklasse zaalvoetbal twee interes sante wedstrijden gespeeld. Om 19.20 uur ontmoeten De Zwaan en Oosterend 1 elkaar en beide ploegen delen op dit moment de derde plaats. Direkt hierna om kwart over acht spelen de twee koplopers, JKM 1 en Dubbeldik 1, tegen elkaar en in deze wedstrijd moet uitge maakt worden wie (voorlopig) de bo venste plaats in mag nemen. JKM 1 en De Zwaan zijn in deze wedstrijden favoriet, daar JKM 1 eerder dit seizoen met 5—1 van Dubbeldik won en De Zwaan (eerder 2—2 tegen Oosterend 1) heeft in z'n zaalvoetbalbestaan nog geen enkele maal van Oosterend verlo ren. Scheidsrechters zijn de heren Ploe ger en Koopman. Stand aan de kop: JKM 1 11 19 57-14 Dubbeldik 1 11 19 48-15 De Zwaan 11 18 43-18 Oosterend 1 11 18 34-15 Woensdag 20 februari: 18.30 u.: Question 1-JKM 2 19.20 u.: Oosterend 1-De Zwaan 20.15 u.: Dubbeldik 1-JKM 1 21.05 u.: Rabo-KSMT 2 22.00 u.: Amro-Texelse Boys 2 Zaaldienst: Rab 2. Donderdag 21 februari: 18.30 u.: Bur. Eelman-Alkema bv 19.00 u.: Ratronics2-De Koogel2 19.30 u.: Mok-Jelleboog 20.20 u.: Oosterend 3-Gempo 21.15u.: Dubbeldik3-Paal9 22.05 u.: AEtO 2000-Dubbeldik 2 Zaaldienst: Nioz 2. Vrijdag 22 februari: 21.10u.: Vergiet-Datsun 1 22.00 u.: Datsun 2-Badhotel Zaaldienst: Ver. Schilders. Het Texels tafeltenniskampioenschap voor jeugd van 12 t/m 18 jaar, dat gepland was voor zondag 24 februari a.s., kan vanwege een te gering aantal inschrijvingen geen doorgang vinden. Het Tetak jeugdteam is vanwege interne moeilijkheden m.i.v. dinsdag 12 februari j.l. uit de competitie terugge trokken. Via een 1—0 overwinning op mede koploper Graftdijk is Oosterend weer volop in de race om het kampioenschap. Voor beide partijen stond er veel op het spel en dat was in de wedstrijd duidelijk te merken. Zowel Oosterend als Graft dijk toonden een optimale inzet en de wedstrijd kreeg hierdoor een uitermate aantrekkelijk karakter. Vooral de eerste helft was uitstekend. Beide ploegen wisten kansen te creeëren, maar misten de rust om ook daadwerkelijk tot scoren te komen. Toen Johan de Waard in de tweede helft Oosterend naar een 1—0 voorsprong kopte, werd de strijd wat eenzijdiger, omdat de Oosterenders nog nadrukkelijker hun verdediging intact hielden. Graftdijk bleef keihard werken voor de gelijkmaker, maar de Ooster end-verdedigers, met als uitblinker doel man Roel Veldman, hielden het hoofd koel en gaven bijzonder weinig kansen weg. Een glansrol was ook weggelegd voor scheidsrechter Pape, die de sfeer van de wedstrijd goed aanvoelde en de wedstrijd uiterst correct leidde. Oosterend startte bijzonder voorzich tig met een 4-4-2 opstelling. Ook Graft dijk speelde met 4 spelers op het middenveld zodat vooral in de beginfase om iedere meter grond geknokt moest worden. Zowel Oosterend als Graftdijk had veel overtredingen nodig om vol doende greep op de wedstrijd te hou den. Toch was de strijd in deze fase bijzonder aantrekkelijk. Er ontstonden diverse gevaarlijke situaties voor beide doelen. Oosterend-doelman Roel Veld man had handen vol werk, maar voor kwam keer op keer een treffer. Ook Graftdijk ontsnapte enkele keren aan een vroege achterstand. Vooral hun doelman maakte in deze fase een onzekere indruk. Toch zouden beiden partijen voor de rust niet tot scoren komen al was Graftdijk erg dicht bij een doelpunt toen Van Rooyen uit een vrije schop keihard tegen de paal schoot. Vrije trap Na de rust aanvankelijk een zelfde spelbeeld. Na ongeveer een kwartier spelen kreeg Oosterend een vrij trap halverwege de speelhelft van Graftdijk. Jan de Vries zette de bal fraai voor en Johan de Waard, die even ontsnapt was aan de aandacht van de Graftdijk-verde- digers, kopte beheerst in. Dit doelpunt veranderde het spelbeeld volledig. Oos terend trok zich nadrukkelijk terug in de verdediging en Graftdijk bouwde een groot veldoverwicht op. Toch wisten de Graftdijkers zich weinig doelrijpe kansen te scheppen. De Oosterend-verdediging ging in deze fase steeds beter spelen. Jaap Slikker en Gerrit Terwindt schakel den zeer bekwaam de sterke Graftdijk- aanvallers uit en ook Piet Beuving speelde weer bijzonder sterk. Ook speel de in deze fase de eenzame Oosterend- aanvallers Frits Bakker en Piet Koning een belangrijke rol. Door hun inzet wisten zij zeker 4 tot 5 verdedigers aan zich te binden. Ook de later ingevallen Ewald Witte paste uitstekend in deze rol. Witte benaderde met enkele knappe solo's het Graftdijk-doel nog enkele keren gevaarlijk, maar miste het geluk om de voorsprong te vergroten. Door een zege op naaste concurrent Caïssa 3 mag schaakclub En Passant 1 zich met nog één wedstrijd te gaan. al bijna kampioen noemen. Afgelopen zaterdag speelde En Pas sant 1 de beslissende schaakmatch met Caïssa, terwijl En Passant 2 de koploper in haar klasse ontving: Koningsclub Bergen, onderhand al berucht (miljonair A. Pagel wil met deze betaalde ama teurs doorstoten naar de hoofdklasse). En Passant 1 startte met één invaller: A. C. Bakker voor P. Bergman. A. Terpstra was de eerste speler die een winstpunt liet noteren. A. Terpstra had een betere pionnenstelling en won door een paardvork de kwaliteit. K. J. den Haan kreeg echter nul op het recest. Na een niet zo beste opening herstelde hij zich wel, maar gaf toen een stuk weg en gaf op. Rochade M. Vittali kreeg na de lange rochade van J. Tuinstra langzamerhand vat op diens koningsstelling en zette dit om in winst. G. van Es bleek superieur van A. Stapel en liet 3—1 aantekenen. W. Hoekman verloor maar J. Wtte zorgde voor het beslissende punt. Deze speelde een schit arende partij en zette J. van Kalleen na een dame-offer mat. J. Dros stond een stuk achter tegen P. C. Blaas maar had initiatief. De partij werd verloren gegeven omdat A. C. Bakker won van B. van Aken. De achterstand van kwaliteit en pion viel voor de laatste niet meer in te halen. Eindstand 5—3 en En Passant 1 is kampioen van klasse 3A van de NHSB. De best scorende spelers Door zich eerder dit seizoen te plaatsen bij de eerste tien van de kring Hollands Noorderkwartier, waren Jaco van Trigt en Jacqueline Kooi gerechtigd om deel te nemen aan het kampioenschap van Noord- Holland. De illusie om kampioen van Noord holland te worden was bij geen van beide GVT-ers aanwezig, daar een reële kans daarop niet was weggelegd voor onze Texelse afgevaardigden. Een uit eindelijke plaats in de middenmoot van het gezelschap werd als een zeer ac ceptabele positie aanvaard. Vooral bij de dames vanaf 16 jaar, de categorie waarin Jacqueline Kooi uitkwam, deden turnsters mee die reeds bij de top van Nederland hun ervaringen heb ben kunen opdoen. Zo kon het talrijke publiek in de Egmondse sporthal dan ook genieten van op een vaak zeer hoog peil staande oefeningen, met zelfs een 9.45 voor de winnares Truus Schouten uit Alkmaar voor een nage noeg perfekte oefening op de brug- ongelijk. Jacqueline behaalde op dit onderdeel 7.45 punten. De totaalscore voor haar was 25.95 punten over vier onderdelen. Meer toestellen De jongens moesten twee toestellen meer afwerken. Jaco van Trigt deed daarop zijn uiterste best, maar moest daarbij toezien dat sommige mede turners, vooral op de brug en vrije oefe ning, met beduidend moeilijker onder delen kwamen aanzetten, waar voor Jaco nog geen kruit tegen gewassen bleek te zijn. Met een 7.55 voor rekstok en een goede afwerking op de overige toestellen kon ook hij zich goed bij de sterkere turners handhaven. Hij gehaalde een puntentotaal van 39.15. De zesde klassers van de Bruinvis- school te Oudeschild en de Jan Drijver- school te Den Hoorn hebben de afgelo pen maanden schaakles gehad met behulp van tv-lessen. Op school werd hard geoefend en donderdag 7 februari j.l. was het dan zover. De heer J. C. Muyen van de KNSB deelde de examenopgaven uit aan de kinderen, die gespannen achter hun borden zaten. Om één uur gebeur de dat in Den Hoorn en om half drie in Oudeschild. De heer Muyen werd ver gezeld door de bekende schaker, jour nalist en schrijver (o.a. jeugdschaak) Withuis, die ook had meegewerkt aan de totstandkoming van de tv-lessen. De heer Withuis vond het erg prettig de 'gevolgen' van die lessen in een dorp mee te mogen maken Koningsdiploma Natuurlijk waren er een paar gezak- ten, maar de meesten slaagden en kregen een fraai piondiploma. Jeroen Rommets van de Jan Drijverschool, waar ook leerlingen van klas 4 en 5 op eigen risico deelnamen, behaalde het koningsdiploma; hij had al pion en toren. in de bondswedstrijden zijn J. Witte en G. van Es met 5'/2 punten uit 6 wedstrijden. Uitslagen En Passant 1-Caïssa 3 G. van Es-A. Stafel 1 —0 J. Dros-P. C. Blaas 0—1 M. Vittali-J. Tuinstra 1 —0 J. Witte-J. van Kalleen 1 —0 K. J. den Haan-G. van der Hoff 0—1 A. C. bakker-B. van Aken 1—0 W. Hoekman-G. Groot 0—1 A. Terpstra-G. Helling 1 —0 Eindstand 5—3 En Passant 2 was eigenlijk bij voor baat al kansloos tegen Koningsclub Bergen, leider in de klasse 3B. M. Witte en H. Elzinga gingen in de opening al in de fout en de andere spelers zagen langzamerhand de kansen tegen zich keren. Karei Kuip redde de eer voor En Passant 2 door R. Ott te verslaan. En Passant 2-Koningsclub Bergen: JHooijberg-JJvan der Zwan 01 W. de Bruin-G. Kleber 0—1 H. Elzinga-H. Georgi 0—1 M. Witte-E. Jostmeijer 0—1 E. de Visser-A. Pagel 0—1 H. de Ridder-J. Slootmaker 0—1 A. Bakker-S. Koopman 0—1 K. Kuip-R. Ott 1-0 Eindstand 1 —7 De laatste tijd spelen de jongens junioren van de Mareis erg wisselvallig. Zaterdag 9 februari speelden ze tegen Zodiac dat in de eerste speelhelft een rommelige 'man to man' speelde waar de Mareis goed van profiteerden door via 'lay-ups' te scoren. Na de eerste helft stond het dan ook 26-10 in het voordeel van de Mareis. In de tweede periode speelde Zodiac erg fel, terwijl bij de Mareis alles mis ging. Foute passes, veel balverlies en Zodiac kwam gevaar lijk terug. Wat Zodiac aan kwaliteit miste werd goedgemaakt door de fanatieke inzet. De Mareis behielden hun voorsprong en wonnen met 36-30. Topscorer was Frans Bakker met 19 punten voor de Mareis. Afgelopen zaterdag heette de tegen stander Hoppers B. De Mareis startten goed, maar vielen toen terug zodat Hoppers in de rust met 22-8 leidde. In de tweede helft kwamen de Mareis erg goed terug en verkleinden de achter stand tot slechts 4 punten. De coach van Hoppers bracht toen enkele nieuwe mensen in zijn ploeg en veranderde van tactiek. De press van de Mareis in de laatste minuten stelde niets meer voor. Hoppers liep gestadig uit en won met 46-28. Jan Witte mocht zich met 8 punten topscorer noemen. (J. ter Wol- de en K. J. den Haan 6 punten, A. Huisman en J. Wiering 4 punten). De Mareis hebben nu 16 punten uit 15 wedstrijden en een doelsaldo van 483 voor en 435 tegen. Ze bezetten hier mee een zesde plaats (middenmoot). In het dagblad „Het Parool" van afgelopen zaterdag stond op de sportpagina een stukje over de bijverdienste van vijf ama teur-voetbalclubs op Texel. De clubs dekken met deze inkomsten een deel van de kosten die ze moeten maken om iedere keer naar het vasteland te reizen. Een aardig artikel uit dit dagblad en bovendien een leuke tekening van Dick Bruijne- steyn. Vandaar dat we het geheel hier graag reproduceren. Vijf amateur-voetbalclubs op het eiland Texel Cocksdorp, ZDH, Oosterend. SV Texel en De Koog hebben 's zomers een aardi ge bijverdienst. Alleen de fafde- I lingsclub Texelse Boys uit Den i Burg doet niet mee aan de verrui- ming van het krappe budget door de accommodatie in de zomer- j maanden aan vakantiegangers. De vier kleedkamers op het com- plex van SV Texel in Den Burg bij voorbeeld dienen in die periode als slaapvertrekken voor zo'n der tig mensen, de kantine fungeert^ en bus. Al onze elf uitwedstrijden) zijn niet naast de deur Wij moe ten steeds naar het vaste land I Een kleine club als Texel geelt) per Jaar zo'n tienduizend gulden I uit aan reiskosten Door de ver-I huur van de accommodatie a^n I toeristen verdienen wij dat be-1 drag terug, zodat wij financieel quitte draaien. Echt. wij hebben I dat geld van de verhuur hard nodig." Maakt er niemand bezwaar te-1 gen? Cees Schermer; ,,De ge-1 meente weet ervan en ook de poll-1 als dagverblijf, terwijl in de keu ken de maaltijden worden bereid. I Alleen het veld blijft braak liggen. Een logische vraag aan Texel-se- cretaris Cees Schermer is of dat allemaal wel mag. Zijn antwoord ..Het wordt oogluikend toege- I staan. Op het eiland weet leder- I een ervan Maar ik zou graag zien I dat er niet te veel over in de krant I wordt geschreven Het is voor ons I een leuke bron van inkomsten en I als die wegvalt, dan wordt de situ- latie voor ons alleen maar be- narder Hoe is men op het idee geko- |men? Cees Schermer: „WIJ heb- Iben elk Jaar een forse onkosten- |post door het vele reizen per boot tie is op de hoogte. De hoteliers) hebben ook geen bezwaar, wantl die zitten al propvol. Van de zijde van de brandweer hebben wij I nooit iets gehoord. Ik weet nietl hoe het zit met de brandprevenv tie. Neen. ik geloof niet dat ejr ongelukken gebeuren als er bran£" uitbreekt. Onze accommodatie Ai gelijkvloers. Er zijn voldoende du eren en ramen om een tijdig heeti-l komen te vinden." De heer Vanl Wilsum, onder-commandant ven de brandweer- „Wij hebben g^enl bezwaar. BIJ brand kan iederèenj er gemakkelijk uitkomen." Texel en de andere vier clubs! gaan er dus mee door? Cees! Schermer: „Ja. zolang Texel ten-I minste een toeloop van toeristen! blijft houden Er is momenteelI een lichte teruggang in de stroom! vakantiegangers te bespeuren, Ik! kan mij zo voorstellen, dat als het! allemaal nog minder wordt, del amateurclubs als eerste hun va-I kantie-accommodatie moeten sluiten." Hebben wij nu eigenlijk een I groot geheim verklapt? Cees Schermer „Nou, at is niet hele maal waar Ten'slotte staan del voetbalclubs 3k als vakantie-1 adressen geroteerd in de WV-I gids van Texel We betalen zelfs I toeristenbelasting.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5