Gewonderi'bij demonstratie Kampioen junioren.... Motorcrosser geveld JAARLIJKSE OEFENING RESERVE-POLITIE Fstrak enzeker Winst voor MST-volleybal ZDH viert volgend jaar gouden jubileum Paal 19 kampioen Na lange tijd weer winst voor Texelse Boys 1 Klaverjasclub „De Zwaan" JINSDAG 18 MAART 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De B1 junioren van S.V. Texel hadden het zaterdag niet erg moei lijk met de tegenstander HCSC B3 uit Den Helder. Keer op keer wist Texel te scoren en zo kwam het dat de Helderse doelman tien keer tevergeefs naar de bal dook. Uiteindelijk was Texel zo vriendelijk om de Heldenaren één tegenpuntje te gunnen. De eindstand was derhal ve 10—1. Met het winnen van deze wedstrijd zijn de B1 junioren kampioen in de klasse 1 geworden. Op de foto één van de vele hachelijke momenten voor het doel van de Heldenaren. Op het motorcrossterrein in Den Helder deed zich zondag een verve lend ongeluk voor, waarbij de 20- jarige Nico Bakker uit de polder Het Noorden aan de rug werd gewond. Tijdens de training kwam Bakker te vallen en werd vervolgens door een andere crosser overreden. De onfor tuinlijke jongeman werd naar het ziekenhuis vervoerd waar gelukkig bleek dat de kwetsuren niet bijzon der ernstig waren, zodat op algeheel herstel mag worden gerekend. Texelse motorcrossers gaan elke zon dag naar Den Helder om hun sport te beoefenen, omdat zij op Texel niet meer over een crossterrein beschikken. De motoren (die niet over de open bare weg mogen rijden I worden daar toe in een vrachtwagen gezet. Een en ander brengt vrij hoge kosten met zich mee en gehoopt wordt dan ook dat de gemeente er spoedig in zal slagen op Texel een definitief crossterrein in te richten. Zoals bekend is de keus inmiddels op een stuk van het vlieg veld gevallen, maar er zullen nog diver se moeilijkheden moeten worden opgelost voordat de crossers hier legaal hun gang kunnen gaan. Als gevolg van het gebrek aan een baan wordt de laat ste maanden ook vrij veel getraind in wegbermen, op het strand en zelfs in natuurgebied. Op de foto de gevelde Nico Bakker in afwachting van de ziekenauto. Het eerste herenteam van Tevoko be haalde in de uitwedstrijd tegen VCW afgelopen donderdag een eenvoudige 0—3 zege. Zaterdag behaalden de da mesteams ook allen succes, door hun wedstrijden winnend af te sluiten. Da mes 1 had geen moeite met het zwak spelende Reactie, zodat ook die wed strijd een 3—0 resultaat opleverde. Dames 2 kende dit keer geen genade en won, ondanks een groot aantal gebles seerden, gedecideerd van SVN. Smash '68 kwam in de derby tegen Tevoko 3 niet verder van één setwinst, waardoor het MST-team een 3— 1 over winning meenam. Na een langdurige wedstrijd trokken de dames van het vierde toch aan het langste eind. HCSC 4 werd met een 3—2 nederlaag naar Den Helder teruggestuurd. Het vorig jaar gepromoveerde tweede damesteam moest zaterdagmiddag win nen om uit de buurt van de degradatie zone te raken. Zii kweten zich Drima van die'taak. In de eerste set werd een kleine achterstand snel omgebogen in een voorsprong, die goed volleyballend tot het eind toe verdedigd werd. Dat SVN zich niet zo maar gewonnen zou geven bleek in de tweede set, toen Tevoko via moeilijke opslagen onder druk gezet werd. Vooral de veldverdediging werd slordig uitgevierd, waardoor SVN de winnende punten kon scoren. Maar het MST-term kwam sterk terug en over klaste via 15-4 SVN in de derde set. Dit gaf de Texelaars zoveel moed, dat furieus werd gevochten om een in de vierde set opgelopen achterstand te overbruggen. Bij 13-13 kwamen de ploegen op gelijke hoogte en onder grote vreugde wist Tevoko de set winnend met 16-14 af te sluiten. Dames 3 maakte haar plaats in de kopgroep van de tweede klasse waar door goed volleyballend het Oosteren- der Smash '68 met 3 1 terug te wijzen Dankzij een goede opbouw kon de lengte van aanvalsters uitgebuit wor den, waarmee Smash onder druk werd gehouden, waarvoor met moeilijke op slagen de basis werd gelegd. Een te gemakkelijke opvatting leidde in de derde set weliswaar tot verlies, maar in de vierde set werd weer orde op zaken gesteld. Uitslagen Tevoko 1 (h)-VCW 3-0 Tevoko 1 (d)-Reactie 3-0 Tevoko 2 (d)-SVN 3-1 Tevoko 3 (d)-Smash '68 3-1 Tevoko 4 (di-HCSC 4 3-2 De vereniging ZDH heeft een jaar met veel activiteit achter de rug. zo werd geconstateerd op de vrijdagavond in ,,De Spil" gehouden en door vele leden bezochte jaarvergadering. Volgend jaar belooft het nog drukker te worden want dan wordt het 50-jarig bestaan op grootse wijze gevierd. De vereniging heeft ook weer de nodige zomeractiviteiten op het pro gramma staan. In de bouwvakvakantie wordt de jaarlijkse feest- en rommeltjes- markt gehouden. Op het publiek wordt het beroep gedaan hier voor allerlei spullen af te staan. Een telefoontje naar A. van der Gaag (02226) 383 of F. Zwanenburg en de artikelen worden gehaald. Naast de traditionele strandlo- pen bij paal 9 worden op het veld volleybaltoernooien gehouden. Nieuwe trainer ZDH heeft een nieuwe trainer aange worven. Deze week zal zijn naam bekend worden gemaakt. Peter den Ouden die ZDH momenteel onder zijn hoede heeft als opvolger van Nico Erwich, is het komende seizoen niet beschikbaar. Meegedeeld werd dat ZDH zaterdag avond 17 mei tegen HBOK uit Amster dam speelt en op 24 mei tegen R.K. Deo uit Nootdorp. Het zijn twee zeer sterke ploegen die een weekend op Texel logeren. Bij de bestuursverkiezing werd Jan Commandeur gekozen in plaats van Enno Drijver die 9 jaar ZDH-bestuurder is geweest maar het nu welletjes vond. Kees Kok toonde zich bereid in samen werking met trainer en aanvoerders de elftalcommissie te blijven behartigen. Als voorwaarde stelde hij wel dat de spelers voortaan op tijd eventueel afbe- richt doen; anders wordt het te moeilijk. Woensdag- en donderdagavond wa- rëflfde laatste league-avonden van het bowlingseizoen 1979-'80. Het was nog zeer spannend, zowel in de A- als in de B-klasse. Strandplevier won met 5—0 van Graaf spuiterij en had er dus alles aan gedaan om kampioen te worden. Paal 19 verloor van Kocky's kapsalon met 4—1 maar hadden aan één punt genoeg om kampioen te worden. Door de 4 1 overwinning werd Kocky's kapsalon derde. Dubbel El stond twee punten voor op Paal 9. Paal 9 won met 4—1 van De Toekomst en had dus kans om kam pioen in de B-klasse te worden. Maar Dubbel El liet het er niet bij zitten en won door hard te werken met 4—1 van Wasserij Texel. Hierdoor promoveert Dubbel El naar de A-klasse. Vrijdag werd door Strandplevier 2, Wasserij Texel, Paal 9 en Fun (de vier periodekampioenen) nog gestreden wie naar de A-klasse zou promoveren. Het werd Fun. In de dinsdagleague moest koploper Ott tegen nummer twee, De Rog, spelen. De wedstrijd werd begonnen met één punt verschil, zodat beide teams alle kans hadden om kampioen te worden. De spelers van De Rog waren echter zo zenuwachtig dat ze geen goede bal meer konden gooien en dan ook met 4—1 verloren. De van spandoeken en stokken voorziene de monstranten gingen zeer uitdagend tekeer tegen de politie. Het kon dan ook niet missen of de boeHep uit de hand.... De Boys zijn er sinds 23 september weer eens in geslaagd een wedstrijd te winnen. Het was het hooggeplaatste Graftdijk dat het moest ontgelden en nu gelijk z'n kampioensadspiraties in rook op zag gaan. De Boys speelde een zeer goede wedstrijd met veel inzet, vooral door de middenvelders Wim van Heerwaarde en Harrie Witte, die menige Graftdijk-aan- val in de kiem wisten te smoren. De Boys kwam na een kwartier op 0—1 door Nico Zoetelief, die een corner (tegen de wind in) ineens in het doel liet verdwijnen. Gesteund door dit doelpunt vingen de Boys de vele Graftdijk-aanval- len op en wisten via uitvallen vele malen gevaarlijk te worden. Eerst stond de Graftdijk-keeper twee keer in de weg bij schoten van Paul van Heerwaarden en Frank de Grave, maar een kwartier voor de rust was hij kansloos bij de tweede inzet van Frank de Grave, die een gave dieptepass van de goed spelende Kees van Heerwaarde wist af te ronden. Offensief Hard tegen hard. Een demonstrant komt tussenbeide als de mannen van de reservepolitie een der raddraaiers probeert in te rekenen.... Automobilisten die donderdagavond over de Pontweg reden waren onthutst toen zij ter hoogte van de rioolzuiveringsinstallatie ..Everstekoog" met wild-westachtige taferelen werden geconfron teerd. Woest schreeuwende betogers, charges van politiemensen, af en aan rijdende auto's van politie en ambulance en oorverdovend geknal van munitie Het was spel, gebracht in het kader van de voorgeschreven jaar lijkse oefening van de Texelse reser vepolitie. Deze keer hadden de re servisten opdracht op de juiste wijze op te treden tegen een uit de hand lopende betoging. Het ging er aanvankelijk vredig toe. Een groep mensen met spandoeken pleitte voor het behoud van een schone Waddenzee. Toen het wat roeriger werd, werd de politie gewaarschuwd, maar toen deze arriveerde leek dat te werken als de rode lap voor de stier. Kwaadwillige elementen onder de demonstranten begonnen de politie uit te iauwen en kregen al spoedig de anderen mee. Geheel volgens scenario riep de ergste raddraaier de mensen op om de politie aan te vallen („Sla die smeris op z'n bek!) en dat gebeurde ook nog. De reservisten hadden tot taak de aanstichter die zich aan een misdrijf had schuldig gemaakt, in te rekenen Hij ontsnapte echter en kon pas later als resultaat van het controle ren van alle passerende auto's worden aangehouden. Nog meerdere relschoppers werden gevankelijk het politiebusje ingebracht. Eén reservist werd „ernstig gewond" en voor hem werd de ambulance geroepen. Het duurde zeer geruime tijd alvorens deze ter plaatse was, want op het politie bureau in Den Burg, waar de reservis ten hun centrale post hadden, was iets verkeerds uitgehaald met de telefoon, waardoor een belangrijke verbindings- schakel het liet afweten en de ambulan ce veel te laat werd gewaarschuwd. Alleen al door dat laatste foutje bleek de zin van een dergelijke oefening, want als het menens is mag zoiets t natuurlijk niet voorkomen. Na de rust begon Graftdijk een verwoed offensief dat al binnen twee minuten succes had door Van der Hulst die een verprutste bal in de Boys-defen sie oppikte en scoorde. Het begon er toen even donker uit te zien voor de Boys want Graftdijk bleef maar komen en vooral door het midden leek het wel éénrichtingverkeer. De ommekeer kwam halverwege de tweede helft door een van de spaarzame uitvallen van de Boys doordat Frank de Grave een voorzet van Peter Jan Kager in het doel wist te schuiven. De Boys hielden vanaf dat moment de verdediging gesloten en Graftdijk heeft behoudens enkele kleine kansjes geen kansen op doelpunten meer gehad, waardoor de eerste uit- overwinning van de Boys een feit was. Op de 24e competitie-avond van klaverjasclub De Zwaan heeft het koppel G. Douma-P. Kooiman beslag gelegd op de titel van de derde periode. Zij wisten het echtpaar H. Zijm 400 punten voor te blijven. Het is voor de tweede keer dat dit sterk spelende koppel een periode wint. Winnaars van de avond werden A. Dijkeren N. Koomen met 7.223 punten, waarmee zij in het klassement twee plaatsen stijgen en nu derde staan. Tweede deze avond werden M. Witte en M. Boogaard met 7.217 punten, een mooie score voor dit koppel dat in het klassement nu de derde plaats bezet. Ook W. Bakker en G. Festen kwamen met 6.954 punten weer eens goed voor de dag. Met nog drie competitie-avonden voor de boeg is de eerste plaats in het klassement welhaast zeker voor G. Douma en P. Kooiman, maar om de tweede en derde plaats kan zich nog een mooie strijd voordoen. Uitslag 24e competitie-avond, resp. punten en marsen: A. Dijker-N. Koomen 7.223 2 M. Witte-M. Boogaard 7.217 3 W. Bakker-G. Festen 6.954 5 C. Maas-J. Wiersma 6.943 4 M. Bakelaar-A. Bakker 6.754 1 T. Witte-J. Witte 6.620 3 P. Veeken-D. Witte 6.537 2 Echtpaar H. Zijm 6.525 2 Eindstand 3e periode: G. Douma-P. Kooiman 50.533 21 Echtpaar H. Zijm 50.115 15 EchtpaarJ. Spaans 49.447 17 M. Witte-M. Boogaard 49.400 19 P. Veeken-D. Witte 49.253 13 Totaalstand na 96 partijen G. Douma-P. Kooiman 156.553 60 P. Hartog-H. Snoek 152.685 47 A. Dijker-N. Koomen 152.402 45 Echtp. P. v. Heerwaarden 152.342 54 T. Witte-J. Witte 151.921 46 Echtpaar J. Spaans 150.682 38 Echtpaar H. Zijm 150.490 42 P. Bruin-G. Smit 150.363 41

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7