Texel verloor door gebrek aan stootkracht mm Hl ERRI HINDERT W' 6i zaalvoetDalprogramma Tex. Boys verloor spannende wedstrijd Voetbaluitslagen Oosterend moeizaam langs SSV Alleen SVC-voetbal verdwijnt Nederlaag voor De Koog Makkelijke wedstrijd voor SVO/Z goede gewoonte: op de fiets naar je werk Question bovenaan bij zaalvoetbal Zaalvoetbaluitslagen GESCHETTER^, MAAKT KNETTER! ,w Verlies voor kampioen En Passant Tetak 2 verslaat Turnlust 2 54-1 1-1 JACOB DAALDER MET POESPAS Jeugdbowlen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 MAART 1980 Ql Texel 1 heeft in Alkmaar tegen kam pioen Alcmaria Victrix een geflatteerde nederlaag geleden. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, heeft Texel lange tijd goed partij gegeven en wan neer men van de zes reeële scorings kansen er een aantal had weten te verzilveren, dan had er voor Texel beslist meer ingezeten. Texel begon de strijd behoorlijk ge handicapt omdat het twee basisspelers, Jan Meedendorp en Henk Jan Klok, moest missen. Het gevolg was dat het elftal omgedraaid moest worden. Gert Pansier en Nico Schermer gingen de vleugel verdedigen en Texel ging met vier middenvelders en twee spitsen spelen. De eerste fase van de wedstrijd was voor Alcmaria. Texel zocht nog duidelijk naar de juiste organisatie en moest daardoor het initiatief aan Alcma ria laten. Deze probeerde veelvuldig de lange spits Meijer te bereiken, die na tien minuten een voorzet inkopte, maar keeper Ipenburg stond op de juiste plaats. Geen stootkracht Texel begon wat beter in z'n spel te komen, maar miste te veel stootkracht De Boys heeft het thuisfront een teleurstellende wedstrijd voorgescho teld. Weer geheel onnodig, kansen voor de Boys om te scoren waren er genoeg, lieten ze de winst aan Sporting S. De rust ging in met een 0—0 stand, maar in de tweede helft kwam Sporting S. tegen de verhouding in op een voor sprong. Keeper Wessels, die vorige week een groot aandeel had in de over winning op Graftdijk, ging nu in de fout. Een indirecte vrije trap voor Sporting S. werd via zijn handen direct in het doel gedeponeerd. Laatste man Pieter Duin kwam zijn voorhoede te hulp en wist met een goede kopbal de stand weer in evenwicht te brengen. Tien minuten voor tijd ging zelfs het gelijke spel hog de mist in. Een ongevaarlijk schot werd van richting veranderd waardoor de Boys-keeper nu machteloos was en Sporting S. met 2—1 winst huiswaarts kon keren. Zaterdag 22 maart 1980: Afdeling Noordholland: Victoria (OI-SVO/Z 0-4 Junioren: Texel ATSchagen A1 2—2 Tex. Boys B1-BKC B1 2-1 De Koog B1-Oosterend B1 2—2 Texel B1 -ZAP B2 2-2 Texel B2-HRC B3 0-10 Tex. Boys Cl-Helder C3 6—0 Texel C3-JVC C2 1-4 WGW C5-Texel C2 4-0 De Koog C1-HCSC C5 11-2 Meisjes: Tex. Boys-Alkmaarse Boys 0—1 Pupillen: Afdeling A: De Koog ATTexel Al 0—7 Oosterend ATTex. Boys A1 4—0 Texel A3-Cocksdorp A1 7—0 Tex. Boys A2-Texel A4 4—0 Afdeling B: De Koog B1-ZDH B1 0-1 Oosterend Bl-Tex. Boys B1 0—2 Texel B2-Texel B3 2—0 Tex. Boys B2-Oosterend B2 1—4 Afdeling C: Texel C1-Oosterend C2 4—0 Texel C3-Texel C2 0—2 Texel C4-Cocksdorp C1 1—7 Tex. Boys C1-ZDH Cl 0-0 Zondag 23 maart 1980: 4de klasse A KNVB: Alcmaria Victrix-Texel 4—1 Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Winkel 4—5 Sint Boys-De Koog 4—0 Tex. Boys-Sporting S. 1—2 Oosterend-SSV 2—1 SEW 3-Texel 2 1 -3 Texel 3-WGW 5 5-0 ZAP 3-Tex. Boys 2 6-2 Watervogels 5-Tex. Boys 3 2—1 Texel 4-Succes 6 1 —1 De Koog 2-WGW 8 1-4 BKC 6-Texel 5 2-1 Junioren: Succes A1-Tex. Boys A1 1—2 Dames: Tex. Boys-West Frisia 1—0 om echt gevaarlijk te worden. Na 25 minuten spelen kwam Alcmaria op een gelukkige voorsprong, toen een inge schoten bal via het been van Henk Groen voor de voeten van de linksbuiten kwam, die onmiddellijk doeltreffend uithaalde. Even later was het bijna weer raak, toen keeper Ipenburg een bal los liet, maar Koos Tjepkema haalde de bal van de lijn. Texel was in de veertigste minuut dichtbij een doelpunt, maar het schot van Louis Uriot werd door de keeper subliem gestopt. Aanval Na de rust nam Texel het spel in handen en Alcmaria moest terug. Ge heel onverwacht viel het doelpunt aan de andere kant, toen bij een uitval een middenvelder van Alcmaria scoorde. De grote verdienste van de Texel-ploeg was dat men bleef knokken voor een beter resultaat. Eerst was het Gerrie Plaats man die met een prachtige lob scoorde, maar de treffer werd om onbegrijpelijke reden afgekeurd. Later verscheen Rob van der Stap tot tweemaal toe alleen voor de keeper, maar faalde even zo veel keren. Doordat Texel z'n verdedi ging verwaarloosde kon Alcmaria via Job Dragtsma nog twee maal scoren. Het was Louis Uriot die de eer voor Texel redde. Oosterend heeft de thuiswedstrijd te gen SSV uit Stompetoren met het kleinst mogelijke verschil gewonnen. Het was een bijzonder moeizame over winning en vooral SVO speelde een pa niekerige wedstrijd. De thuisclub nam al vrij spoedig een voorsprong via Johan de Waard maar kon daarna het werk niet afmaken. Vlak voor rust kwam SSV op gelijke hoogte maar in de tweede helft liet Piet Koning de balans toch weer doorslaan naar de Oosterend-zijde. SSV probeerde in de slotfase van alles om nog gelijk te maken, maar Ooster end bleef hard vechtend overeind. De beginfase van de wedstrijd was duidelijk voor Oosterend. Met goed en snel voetbal werd SSV onder druk gezet en Oosterend kreeg diverse goede kan sen. Door veel pech en goed verdedi gingswerk van de SSV-verdedigers bleef de stand echter heel lang blanco. Halverwege de eerste helft was het plotseling raak. Frits Bakker speelde op knappe wijze Johan de Waard aan en deze maakte geen fout: 1 —0. Oosterend probeerde onmiddelijk de verkregen voorsprong verder uit te bouwen maar al gauw bleek dat SSV zich nog lang niet bij een nederlaag had neergelegd. De ploeg vocht verbeten om vooral op het middenveld wat meer macht te krijgen. De Oosterenders raakten wat geïrriteerd door het vrij fanatieke spel van SSV en hun spel werd daardoor wat rommelig. Vlak voor rust had SSV succes. Een van de gevaarlijkste SSV- spitsen ontsnapte even aan de aandacht van de Oosterend-verdediging en scoorde beheerst. Na de rust aanvankelijk een zelfde spel- beeld. Oosterend mocht veelvuldig aan vallen omdat SSV zich practisch ingroef voor eigen doel, door met maar liefst acht verdedigers het gelijke spel te ver dedigen. De twee overgebleven aanval lers bleven echter voortdurend gevaar lijk als lange trappen vanuit de verde diging in hun richting kwamen. Halver wege de tweede helft slaagde Ooster end er in om opnieuw een voorsprong te nemen. Vanuit een hoekschop scoorde Piet Koning via een fraaie omhaal. Onmiddelijk veranderde het spelbeeld. SSV trok massaal ten aanval en Ooster end moest terug. Hoewel menige ge vaarlijke situatie voor het doel ontstond bleven de Oosterend-verdedigers toch rustig en SVO haalde dan ook verdiend de volle buit binnen. Het is alleen de voetbalafdeling (met uitzondering van de pupillen) van de Sportvereniging De Cocksdorp die vrij wel zeker ter ziele zal gaan omdat het niet meer mogelijk is een eerste elftal op de been te brengen. Dat kwam in het artikel over dit onderwerp in de krant van vorige week duidelijk tot uitdrukking maar wie alleen de kop las kon de indruk krijgen dat ook de SVC afdelingen gymnastiek (120 leden), volleybal en badminton op de nominatie staan om te verdwijnen. Dat is niet het geval; ze draaien gewoon door onder dezelfde naam. De belangrijkste oorzaak van de ne derlaag die De Koog tegen Sint Boys leed, moet wel gezocht worden in het feit, dat er maar liefst zes basis-spelers ontbraken en dat Dirk Barends al na vijf minuten geblesseerd het veld verliet. Ondanks deze grote handicap speelde het Koger team een erg goede eerste helft. Hoewel het voor de rust toch 2—0 werd, had keeper Kans Strick nauwe lijks iets te doen. Na een half uur werd het eerste doelpunt gemaakt uit een vrije trap, die ingekopt werd. Hierna trok de goed spelende voorstopper Kees van Beek meer mee naar voren, waardoor Sint Boys iets meer teruggedrongen werd. Ondanks enkele kleine kansjes slaagde De Koog er niet in de doelman te passeren. Kort voor het rustsignaal kwam Sint Boys via een snelle uitval zelfs op 2—0. De rechtsbuiten trok de bal scherp voor het doel langs, waar Jan van Beek en keeper Hans Strick beiden misten, waarna de vrijgelaten linksbui ten gemakkelijk kon scoren. Opgeschreven In de tweede helft werden Dirk Oudendag en Paul van Exel door de scheidsrechter opgeschreven. In de tweede helft zakte De Koog iets terug en kon Sint Boys meer druk uitoefenen. Na een kwartier werd het 3—0. On danks hard werken kon De Koog toch weinig gevaar stichten in de Boys defensie. Kees van Beek schoot rakeling naast en een hard schot van Paul van Exel werd met veel moeite gestopt. De Koger verdediging had menigmaal moeite met de goed opgezette aanvallen van de mannen van Bert Jullens en kon ook niet voorkomen, dat het tien minu ten voor tijd 4—0 werd. Hoewel de uitslag iets te hoog uitgevallen is, heeft het 'verjongde' De Koog 1 toch karakter en inzet getoond. SVO had zaterdag weinig moeite met Victoria. SVO voetbalde vrijuit en de gemiddeld iets ouder ploeg van Victoria wist niet goed raad met het spel. Aanval op aanval werd met veel moeite ge keerd. Bij een aanval van SVO speelde Dirk Trap de bal tussen de verdediging van Victoria door. Jaap Vlaming, die zijn tegenstander gewoon liet staan, snelde met de bal op de keeper af en scoorde beheerst. Nadat Rien Brouwer al een paar maal in de gelegenheid was ormpp het doel van Victoria te knallen, kwam voor hem uit een voorzet de kans om 2-0 aan te tekenen. Met een kopbal naar de grond kon de keeper de bal nog wel raken, maar de bal draaide over hem heen het doel in. Het spel speelde zich voornamelijk af op de Victoriaanse helft. Hierdoor werd het speelveld erg klein, zodat SVO met schoten van middenveld en achterhoede vrij veel gevaar stichtte. Uit een goed opgezette aanval kreeg Dirk Trap de bal aangespeeld buiten het strafschopgebied. Hij passeerde een speler en schoot keihard in de linker bovenhoek van het vijandelijke doel. Dit was zonder twijfel het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Tegenwind Na de rust kreeg SVO de wind tegen en speelde daarom minder fraai. Victoria probeerd van alles, maar strandde steeds door een tekort aan snelheid. SVO probeerde ondertussen de stand nog beter te maken en Joost Brouwer speelde uit een vrije trap zijn broer Rien vrij, die beheerst scoorde. Hierna floot de scheidsrechter iets te vroeg af, maar de Oosterenders waren best tevreden met deze overwinning. Later zou blijken dat rivaal Bergen had verloren, zodat SVO met nog een wedstrijd te spelen (Bergen is uitgevoetbald) op gelijke hoogte met Bergen kan komen door volgende week van Always Forward te winnen, zodat dan een beslissingswed strijd zal moeten worden gespeeld. uit 10 20 y2 uit 18 V2 uit uit 10 uit 10 In de derde klasse zaalvoetbal werd de afgelopen week de topper Question 2—NIOZ 2 gespeeld. Question 2 moest deze wedstrijd winnen om op gelijke hoogte, een gedeelde eerste plaats, met de mannen van het NIOZ te komen. Het werd een goed gespeelde wedstrijd die het iets betere Question uiteindelijk met 3—2 winnend wist af te sluiten. NIOZ nam via A. Sauer een 1 —0 voorsprong, maar in dezelfde minuut scoorde Hans Beverdam voor Question tegen. Na de wissel was het opnieuw Beverdam die Question op een voorsprong zette. Even later kon Question de wedstrijd beslis sen maar men wist een penalty niet te benutten. NIOZ putte hier weer moed uit en A. Sauer bracht beide ploegen weer op gelijke hoogte. Enkele minuten voor het einde scoorde B. Kulsdom het derde beslissende doelpunt voor Ques tion en leed NIOZ 2 zodoende z'n eerste nederlaag. Ook Slufterhoek-Ver. Schilders was een enerverende wedstrijd. Slufterhoek bouwde een 4—1 voorsprong op maar zag de Schilders toch weer op gelijke hoogte komen. In de laatste minuut pakte Slufterhoek alsnog met 5—4 de winst. Al vroeg in de wedstrijd nam Rab 2 tegen Texel veteranen 2 een 2—0 voorsprong. Keeper Arie Wonder vond het toen schijnbaar wel genoeg en hield verder z'n doel leeg. In de tweede helft wist Texel terug te komen en scoorde tweemaal zodat de eindstand 2—2 werd. Spyker en Oosterend 5 speelden 2—2 tegen elkaar. G. de Wit (Spyker) en P. de Vries (Oosterend) scoorden beiden tweemaal, terwijl De Vries in de slotmi nuten een penalty onbenut liet. Ooster end 4 won met 3—1 van De Koog veteranen. Wel nam De Koog via L. Daalder een 1-0 voorsprong maar via goals van Jan Brouwer, Hans Vlaming en Henk Broekman wist Oosterend 4 alsnog de volle winst te pakken. In de hoofdklasse won Datsun 1 met 4—2 van A O 2000. Het was een gelijk opgaande wedstrijd waarin Datsun iets secuurder met de geboden kansen omsprong. Na een 2— 1 ruststand kwam A O terug tot 2—2 maar in dezelfde minuut nam Datsun opnieuw een voor sprong welke in de slotminuten uitge bouwd werd naar een 4—2 overwin ning. De vier koplopers in de hoofd klasse kwamen alle opnieuw tot winst. JKM 1 liet tegen Question 1 vele kansen onbenut maar behaalde wel een royale 5 1 overwinning. JKM 2 scoorde twee maal tegen De Zwaan maar het toekom stige Jarino-team moest wel met een 6—2 nederlaag genoegen nemen. Dub beldik 1 werd het erg lastig gemaakt door een zich knap en sportief verwe rend Vergiet. Toch zat er een lek in Vergiet want Dubbeldik won de wed strijd met 3—1. Oosterend 1 en Dubbel dik 2 speelden een slechte wedstrijd. Oosterend won de wedstrijd uiteindelijk met 3—2 na een wedstrijd waarin het publiek slechts éénmaal de handen op elkaar kon brengen na een knappe actie van de 'spielmacher' van Dubbeldik, Rein Stam. Hoofdklasse: Dubbeldik 1-Vergiet 3—1 JKM 2-De Zwaan 2-6 JKM 1-Question 1 5—1 Dubbeldik 2-Oosterend 1 2—3 Datsun 1-A O 2000 4 -2 Derde klasse: Slufterhoek-Ver. Schilders 5—4 Spyker-Oosterend 5 2—2 Question 2-NIOZ 2 3-2 Vet. De Koog-Oosterend 4 1—3 Texel veteranen 2-Rab 2 2—2 Aanstaande vrijdag worden de halve finales voor de beker gespeeld. Evenals vorig seizoen belooft het ook nu weer een spannende aangelegenheid te wor den. De vier teams die zich hiervoor geplaatst hebben zijn: JKM 1 (schakelde Oosterend 3 en 'cupfighter' Oosterend 4 uit), De Zwaan (A O 2000, KSMT 2), Oosterend 1 (KSMT 1 en Dubbeldik 1) plus eerste klasser Datsun 2 (Datsun 1, Question 1, Amro en Dubbeldik 2). Om 21.00 uur spelen De Zwaan en Ooster end 1 tegen elkaar en de beide ontmoe tingen tussen deze twee teams voor de competitie eindigden in een gelijk spel. Hierna (22.00 uur) ontmoet JKM 1 de koploper uit de eerste klasse Datsun 2 welk team zich o.a. door een 8—1 overwinning op Dubbeldik 2 wist te plaatsen. Scheidsrechters zijn de heren J. W. Boon en H. Ploeger. Gerekend mag worden op een grote drukte in de sporthal. Woensdag 26 maart: 18.30 u.: Tex. Boys 2-Jelleboog 19.20 u.: selectiewedstrijd junioren 20.15 u.: JKM 3-KSMT 2 21.05 u.: Kompas-Badhotel 22.00 u.Dubbeldik 2-Mok Zaaldienst: Question 1 Donderdag 27 maart: 18.30 u.: Ratronics 1-Dubbeldik 19.00 u.: S. Schaep 1-Mantje 19.30 u.: Texel vet. 1-Tex. Boys 1 20.20 u.: Rab 1-NIOZ 1 21.15 u.: Rabo-Amro 22.05 u.: Paal 9-Oosterend 3 Zaaldienst: Dubbeldik 2. I" Vrijdag 28 maart: 21.05 u.: De Zwaan-Oostèrend 1 22.00 u.: Datsun 2-JKM 1 Zaaldienst: Spyker. arti :i rac erb y,- Ondanks een 6—2 nederlaag tegen exi Schaaklust 2 in Andijk mag schaak te dub En Passant zich kampioen in de derde klasse A van de NHSB noemen. Deze laatste wedstrijd kon niets mee; aan de toppositie van En Passant veranderen, de reden misschiet) waarom ze verzwakt aantraden. J, Dros, J. Witte en P. Bergman speelderj niet mee, maar werden verdienstelijk vervangen door J. Hooijberg, uit hej tweede team en Bert Witte en Arjen Bakker, twee jeugdspelers uit Erj Passant 3. J. Hooijberg speelde een goede partij aan het eerste bord. Hij bouwde een mooi offensief op, maar zijn aanval liep spaak op het hardnekki' H ge verdedigen van S. de Vries. Laatst! H genoemde won twee pionnen en Jl Hooijberg verloor. G. van Es speelde in J. een remise-stand door en won doordal J. D. Vriend de fout inging. Bij M, Vittali zag het er ook rooskleurig uit. Hij had J. Dekker goed onder de duim totdat hij een paard weggaf. J. Dekker won daarna vlot. J. Gorter en A. Terp; stra bestreden elkaar fel. A. Terpstrafciee kwam licht in het nadeel en verloor een 5 p pion. Deze pion bracht echter in het eindspel loper contra paard geen beslis- y. sing, remise derhalve. K. J. den Haan behield zijn toren waar D. Dijkstra op jaagde. In het eindspel was de pionnen stelling van Dijkstra iets zwakker en K,- J. den Haan sloeg een remise-aanbod af om daarna jammerlijk te verliezen. P, M. Bootsman won een pion en lie} daarna met een zware aanval W. Hoelfc mans koningsstelling onder de voet. 8j Witte hield goed stand tegen A. Apej doorn, leek zelfs iets beter te staarj Men besloot echter tot remise. Arjef Bakker bezorgde L. de Wijs hoofdbr$ kens. Arjens pluspion moest de beslij sing gaan brengen, maar L. de Wij redde zich door een serie schaaks materiaalverlies voor Arjen betekende.; Uitslagen Schaaklust 2-En Passant 2 f :nap 'Jper illSS iver ïtl ipel i/ISi H. J.. A. ernifii Tetak 1 dat zaterdag naar Boven karspel had moeten afreizen om daar aan te treden tegen Treffers 8 kon geen representatief team op de been brengen. Martin Janssen was verhinderd i.v.m. de „Texpo 80" en Max Hagedoom moest wegens ziekte verstek laten gaan. Invallers waren er niet, zodat deze wedstrijd moest worden verschoven naar zaterdag 19 april. Tetak 2 ontmoette in sportzaal De Ferrever Turnlust 2 uit Den Helder. Turnlust 2 kwam slechts met twee spelers opdraven, zodat Tetak 2 al meteen zonder te spelen drie winstpartijen kreeg toegedicht voor de niet opgekomen Turnlust-speler. Van de resterende zeven partijen waren de meesten ook voor Tetak. Frans Room won al zijn partijen, terwijl Fred Mosk en Nico Vos alleen in G. van Faassen van Turnlust hun meerdere moesten erkennen. Dubbelspel Frns Room en Fred Mosk maakten van het dubbelspel een ongemeen spannend evenement. De Texelaars trokken uiteindelijk in twee sets aan het langste eind: 21-18, 30-28. Uiteindelijk won Tetak 2 vrij gemakkelijk en ver diend met 8—2. Het derde Tetak-team had het zaterdag in Heerhugowaard erg moeilijk tegen koploper DOV 10. Ondanks het feit dat DOV 10 bovenaan staat en Tetak 3 bijna onderaan, was het krachtsverschil lang zo groot niet als de posities op de ranglijst zouden doen vermoeden. Wel werd het een 10—0 nederlaag voor Tetak 3, maar veel sets werden met miniem verschil verloren. Zo verloor Wilco Bakker van D. Bosma in drie sets: 23-21, 21-23, 17-21. Er werd door de Tetak-spelers Wilco Bakker, Hans Jansen en Lieuwe van der Veen goed en energiek gestreden, maar ze moesten in hun tegenstanders toch hun meerdere erkennen. 1-} 0-J 1-J) 1-J) h A t Eindstand 3e klasse A: 1. En Passant 1 12 p., 2. G.Z. 9 p., 3 Caïssa 3 9 p., 4. KTV 2 7 p., 5. Wierip germeer 6 p., 6. Medemblik 6 p., 7 Schaaklust 2 6 p., 8. MSC 4 1 p. S. de Vries-J. Hooijberg J. D. Vriend-G. van Es J. Dekker-M. Vittali J. Gorter-A. Terpstra D. Dljkstra-K. J. den Haan P. M. Bootsman-W. Hoekman A. Apeldoorn-B. Witte L. de Wijs-A. Bakker p.f-.rro' J ife^leM L is De toneelgroep van de school vereniging Jacob Daalder heeft vrij dag- en zaterdagavond met succes het blijspel „Poespas" van Toon van Vuuren opgevoerd. Dat ge beurde zoals gebruikelijk op de schoolzolder, waar de betrekkelijk primitieve accommodatie geen af breuk deed aan het gebodene. Het was een lekker gek verhaal dat zich afspeelde in het pension Rust oordwaar zich een aantal merk waardige gasten aandient. De tone listen leefden zich uit met over het algemeen zeer behoorlijk spel. De medewerkenden waren: Milly Schippers, Ria Trap, Henk Jans sen, Els Whyte, Charles van Velt- huijsen, Rie Koorn, Ben Doorne kamp, Ina Schrama, Maarten van Arkei. De regie had Mieke Legierse, souffleuse was Truus Zijm en de schmink werd verzorgd door Karin Nauta. Het gezelschap poseerde voor onze fotograaf. Dennis Beumkes versterkte zijn positie weer en naderde het gemiddel de van Jan Willem Duit tot op 1 /10e punt. Menno Koorn liet zien wat hij kon en gooide 36 boven zijn gemiddelde. Henry Kuiper, die aanvankelijk terug viel, is nu door zijn diepste punt en begint te klimmen. Uitslagen: De Zwaluw-De Hommels 't Galjoen-Stuntels Brains-Bowling Devils Stans: 1. SHIT 2. Stuntels 3 't Galjoen 4. Brains 5. De Zwaluw 6. Bowling Devils 7. De Hommels

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2