TEXPO 80 J J J 1 ■ft n 1 1 1 1 I 1 i Palmpasen in Den Burg. oudeschild en De Cocksdorp KRUISWOORDPUZZEL Johan Hutjes kocht ander schip voor de sportvisserij Verleende bouwvergunningen Snelheidscontrole Schade door loslopende schapen Gewijzigd spreekuur bejaardenwerker VERVOLG VAN PAG. 5 3 I5 7 21 30 32 45 5' Tiffany' Engelse pub in De Koog Volop activiteit in de stand textiele vakken en tekenen. De stand „Engels" van bovenaf gezien. Voor het talenpracticum bestond vee! belang stelling. De heer Johan Hutjes uit Den Burg heeft een groter schip gekocht voor de sportvistochten op de Waddenzee. Het is de TX 35 die werd overgenomen van de firma Blom en Schagen. Het is een schip van 24 meter lengte. 3.5 meter breedte en uitgerust met een 170 pk Daf motor. De kotter is herdoopt in 'Zee ster'. Het vorige schip van deze naam verkocht Hutjes naar Lauwersoog. De TX 35 is inmiddels bij de firma Boom geschikt gemaakt voor zijn nieuwe taak. De kotter heeft beneden- deks akkomodatie voor 20 sportvissers en is uitgerust met diverse moderne hulpmiddelen zoals dieptemeter, radar en mobilofoon. Door laatstgenoemde voorziening kunnen de hengelaars tij dens hun verblijf op zee kontakt op nemen met de vastewal. De 'Zeester' maakt dagelijks vistochten van 10.00- 17.00 uur. Zondag zullen in Den Burg, Oude schild en De Cocksdorp weer Palm- paasoptochten worden gehouden. In Den Burg begint het opstellen van de stoet om 14.00 uur bij het Fanfare gebouwtje aan de Witte Kruislaan; start om 14.15 uur. De volgende route wordt genomen: Witte Kruislaan, Waalder- straat, stuk Wilhelminalaan, Binsber- genstraat, Thijsselaan, Drijverstraat, Wilhelminalaan, Schilderend, Emma- laan, Haffelderweg, Keesomlaan, Ele- mert, Groeneplaats. Deze route is wat korter dan in vorige jaren. Op veler verzoek heeft de organiserende buurt vereniging daartoe besloten, uiteraard met als consequentie dat de optocht niet bij alle mensen in de buurt komt. Volgend jaar zal de Palmpaasoptocht weer in een ander deel van Den Burg worden gehouden. Medewerking wordt verleend door het Kon. Texels Fanfare/DEK. Financiële medewerking geeft de dorpscommissie Den Burg. De deelne mende kinderen (tot en met basisschoolleeftijd) krijgen na afloop allemaal een surprise. Oudeschild In Oudeschild verzamelen de deelne- mertjes zich om 14.00 uur op het plein van de school De Bruinvis. Muzikale medewerking wordt verleend door een drumband. Na afloop om ongeveer 14.45 uur worden de kinderen in dorps huis 't Skiltje verwacht waar het toneel stuk Scheve sprongen in de Zeven sprong" zal worden opgevoerd. Het verhaal speelt zich af in een hotel dat De Zevensprong heet en de gasten en het personeel beleven de gekste avon turen. De acht Oudeschilder spelers die het stuk zullen uitvoeren staan onder regie van George Keijzer. Entree f 1,50. De organisatie berust bij de vereniging Gemeenschap Oudeschild. De Cocksdorp Het opstellen van de Palmpaasop tocht in De Cocksdorp, georganiseerd door de oudercommissie van de school, begint om 11.45 uur bij Het 3| Eierlandsche Huis. Na afloop krijgen g| alle deelnemertjes een tractatie. De or ganisatie rekent niet alleen op kinderen uit De Cocksdorp maar ook uit Midden- Eierland, terwijl het ook op prijs wordt gesteld als kinderen van toeristen mee doen. De drumband Margaretha Sin clair verleent medewerking. Door het college van burgemeester en wethouders zijn in de maand februari aan de volgende personen de volgende bouwvergunningen afgegeven. C. A. Polderman voor het uitbreiden van zijn dienstwoning aan de Stuifweg 13; C. W. Mathijssen Kokke uit Utrecht voor het vernieuwen van een tenthuisje in RST De Koog; N. M. de Graaf uit De Cocksdorp voor het plaatsen van een kiosk en een strandpaviljoen op strand De Krim; Th. van der Laan uit Leek voor het plaatsen van een strandpaviljoen op het strand bij paal 31; J. C. Eelman uit Den Burg voor het plaatsen van een strandpaviljoen bij paal 17; B. de Bloois voor het bouwen van een garage bij zijn woning aan Dageraad 8 in 't Horntje; J. J. Zijm voor het veranderen van de gevels van zijn huis Leemkuilweg 3 in Den Burg; G. Schoenmaker voor het bouwen van een woonhuis met garage aan de Gasthuisstraat 26 in Den Burg; K. M. Ie Noble voor het bouwen van een garage bij zijn woning Dageraad 26 in 't Horntje^dg Ja. gebr. Huizinga v.oor. het veranderen van het winkelpand Binnen- burg 10 in Den Burg; Dros' Magazijn voor het veranderen van de gevels van het pand Stenenplaats 6; M. Witte voor het bouwen van een ligboxenstal bij het pand Hoornderweg 27, Den Burg; J. D. Stoll uit Den Burg voor het bouwen van drie bungalows aan de Sommeltjesweg 7 - 9 in De Waal; K. Veldman uit de Plevierstraat in De Koog voor het bouwen van twee strandpaviljoens op het strand bij paal 19; B. van Beek voor het uitbreiden van zijn stal aan de Hollandseweg 2 in De Cocksdorp; G. T. Zoetelief voor het uitbreiden van zijn woonhuis aan het Oude Dijkje 8; S. Boeijen voor het uitbreiden van zijn woonhuis aan de Schilderweg 189 in Oudeschild; J. de Wit uit Den Burg voor het bouwen van een bedrijfsruimte op het industrieterrein bij Oudeschild; A. Elsendoorn uit De Koog voor het bou wen van een strandpaviljoen op het Kogerstrand; M. Visser uit Oudeschild voor het veranderen van het woonhuis aan de Molenstraat 21 in Den Burg; G. P. Damming uit Oldebroek voor het uitbreiden van zijn zomerhuis aan de Californiëweg 18; D. E. Müller uit Köningsdorf in Duitsland voor het uit breiden van zijn zomerhuis aan de Slufterweg 184; R. Haarsma voor het uitbreiden van zijn woonhuis aan het Hogereind 11 in De Waal; de Coöpera tieve Aardappelbewaarplaats voor het uitbreiden van de bewaarplaats aan het Meijertebos 7 in Den Burg; H. J. Bakker voor het vernieuwen van de opslagruim te aan het Molwerk 25; A. H. Notebo- mer uit Roden voor het vernieuwen van zijn hotel aan de Bosch en Zeeweg in De Koog; K. Eelman uit De Koog voor het uitbreiden van een strandpaviljoen aan het Kogerstrand; S. J. van der Gaast voor het uitbreiden van zijn woonhuis aan de Vloedlijn 35 in Den Burg; A. Vonk voor het bouwen van een garage/ berging bij zijn woning Kotterstraat 25 in Oosterend; mevrouw K. Nowak-Kooi- man uit Den Burg voor het bouwen van een kiosk en strandpaviljoen bij paal 17; de fa. P. Heerschap voor het uitbreiden van het woonhuis en kantoor aan de Oosterenderweg 52 in Oosterend; A.M. Kalkman voor het uitbreiden van zijn woonhuis aan de Pontweg 62; Y. Adema voor het bouwen van een garage bij het pand Postweg 64; G. J. de Kater uit Monnickendam voor het uitbreiden van een zomerhuis aan de Bosrandweg 508; F. Halsema voor het uitbreiden en het bouwen van een broeikas; C. J. Kuip uit De Koog voor het uitbreiden van zijn woning met een bijkeuken aan Winter groen 6; H. G. Witte voor het uitbreiden van zijn woning aan de Polderweg 17 en A. Visser voor het uitbreiden van zijn zomerwoning aan de Kogerstraat 11 te Den Burg. Wie verwacht dat hij de nieuwe Engelse Pub „Tiffany" aan de Dorps straat 3 in De Koog alleen maar binnen komt met bolhoed en paraplu, heeft het mis. Zo Engels is „Tiffany" nu ook weer niet. Volgens eigenaresse Marja Bruin is het de bedoeling dat „Tiffany" een gezellige ontmoetingsplaats wordt voor mensen die de leeftijd van disco, licht- orgels, juke boxen en andere onderde len van uitbundig vermaak, ontgroeid zijn. Een stijlvol bruin café voor dertigers en mensen van middelbare leeftijd is de beste omschrijving. Dat betekent nu ook weer niet dat in „Tiffany" helemaal niets Engels is te ontdekken. Het inte rieur, donker hout met hele grote spiegels, doet Engels aan. Op sommige spiegels staan Engelse dranken aange prezen. Het interieur is iets waar Henk Bruin, die het zonder hulp van aanne mer of architect zelf bouwde en inricht te, trots op kan zijn. Dissonant in dat interieur is een bordje waarop Hannen- alt wordt aangeprezen. Zelfs als je maar de schijn van een Engelse pup wilt ophouden, hoort zoiets niet in je café thuis. Complimenten daarentegen voor de bijzonder fraai uitgevoerde bar. Wat betreft consumpties is men in „Tiffany" wel iets meer gericht op de niet-continentale smaak dan in gewone café's. Ze kijken je tenminste niet vreemd aan als je een flesje 'Guinness' bier bestelt en volgens Marja Bruin ligt het in de bedoeling om naast dit Ierse bier ook enkele Engelse merken te gaan verkopen. In flesjes uiteraard, want de vraag naar buitenlands bier is in ons land te gering om er een speciale pomp voor in te richten. Het is ook niet de bedoeling in „Tiffany" Engelse snacks te serveren. Hetgeen eigenlijk jammer is, want wie ooit in ,,0'Henry's" of „The Old Bell" in Amsterdam is ge weest, weet dat het Nederlandse pu bliek de Engelse snacks best op prijs stelt. De barkrukken in „Tiffany" zijn van rood pluche, de muziek is beschaafd, barkeeper Martin zorgt voor een gezelli ge sfeer en er is een klein dansvloertje. Bij een snelheidscontrole die vrijdag avond op de Pontweg werd gehouden, werd een overtreder geverbaliseerd. Het was een Texelse vrouw die 30 km Harder reed ter plaatse is toege staan. De heer Terpstra uit Eierland botste zondagavond op de Laagwaalderweg met zijn cuto tegen een loslopend schaap dat samen met andere schapen op de rijbaan liep. Een schaap werd ge wond en de auto vrij ernstig bescha digd. Om aan de gevaarlijke situatie een eind te maken joeg de politie de schapen het erf van een naburige boer derij op, maar de betrokken boer stelde daar geen prijs op omdat de dieren de sneeuwklokjes opaten. Hij joeg ze daarom weer de weg op en meldde dit aan de politie. Later bleken de schapen eigendom te zijn van een veehouder aan de Veense Langweg. Er is wijziging gebracht in het spreek uur van ouderenwerker Nico Nagte- gaal. Dit spreekuur wordt voortaan iedere dinsdag- en donderdagochtend gehouden in dienstencentrum De Holle- bol (Burgwal 32, Den Burg) van 10.00- 12.00 uur. nogal dom wezen waar de commercie graag gebruik van maakt als sexsym- bool. Zelfs bezoekers die dachten dat ze op dat gebied al aardig bewust waren konden nog wat leren van de adverten ties en reclamebiljetten die als voorbeel den waren aangedragen. In de stand van de beroepenvoorlich- ting was aandacht besteed aan wat een 25-tal LHNO-leerlingen na het behalen van het diploma had bereikt. Mevrouw Brand vertelde ons dat een gevarieerde greep was gedaan uit de 500 leerlingen die de huishoudschool in de afgelopen tien jaar heeft afgeleverd. Een aantal bleek de huishoudschool als eindonder wijs te hebben gevolgd maar er zaten ook opmerkelijke uitschieters bij. die gebruik hadden gemaakt van de toch wel ruime mogelijkheden om verder te leren, zij het in sommige gevallen dank zij bijzonder doorzettingsvermogen en/of bijzondere capaciteiten. Zo werd een bont en gevarieerd beeld gegeven van wat het beroepsonderwijs tegenwoordig voorstelt. Wat niet in de zaal was te demonstreren was te zien op de video, zodat ook iets werd getoond over lichamelijke opvoeding, het land bouwonderwijs in de praktijk en de LHNO-kooklessen. Het video-program- ma was opgenomen door ziekenomroep De Lichtboei. Er was volop gelegenheid om de inwendige mens te versterken. Op het toneel was daartoe eem keuken met zitjes ingericht (het Keukencentrum stel de de keuken beschikbaar) waar allerlei lekkernijen werden bereid die voor wei nig geld te koop waren. In deze afdeling bleek dat het niet in de eerste plaats de bedoeling is op te leiden tot exclusieve kookkunst maar dat ook 'prijsbewust koken' de aandacht krijgt. Tijdens de tentoonstelling waren ook de praktijklokalen van de LTS in vol bedrijf. Er werd naar hartelust met hout en metaal gewerkt en er werd zelfs gemetseld. Metselen is een onderdeel van de timmeropleiding. Het agrarisch onderwijs hoort bij de technische school. In de desbetreffende stand werd een interessante diaserie vertoond over geboorte van lammeren zowel op de gewone manier als via de keizersnee. Er stond ook een echt schaap met echte, piepkleine lammetjes die voor deze gelegenheid waren uitge leend door de heer HTjepkema DINSDAG 25 MAART 1980 TEXELSE COURANTPAGINA 9 1 2 8 9 10 11 12 13 H 15 16 17 18 19 20 22 23 24 25 26 27 2B 29 41 33 3 4 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 te 47 48 49 50 51 52 53 55 56 57 58 59 60 61 R Horizontaal: 1. buitensporig 6. binnekort 11oude vochtmaat 12. vod 13. bevel 14. vrouwelijk dier 16. sportartikel 18. vogel 19. vluchtheuvel 20. meisjesnaam 22. plant 24. slang 26. kleurling 28. hoofdslagader 29. graszode 30. scheel 32. schrijfbehoefte 33. klopje 34. karwei 37. strafwerktuig 39. Oosterse titel 42. hevige wind 43. deel van een wedstrijd 44. richtingslijn 45. rivier in Duitsland 46. plaats 49. wondje 51. persbureau (afk.) 54. krantenjongen 55. Europeaan 56. meisjesnaam 58. bloeiwijze 59. nauw 60. muziekinstrument 61. godin Verticaal: 1. verlichtingsartikel 2. knaagdier 3. familielid 4. soort struisvogel 5. gevaarlijke plek in zee 6. het zijn 7. paard 8. op de wijze van 9. gevangenis 10. projectiel 15. de mond betreffende 17. waterplantjes 19. slok 21tegen 23. familielid 25. voorzetsel 27. heilig voorwerp bij de Indianen 28. deel van een schip 31verlangen 34. dapper 35. deel van Amerika (afk.) 36. punt 37. Europeaan 38. scheel 39. begrip 40. bijwoord 41het masseren 47. verlichtingsartikel 48. niet lang 49. muziekteken 50. koker 52. dwaas 53. voor 56. redactie (afk.) 57. zijrivier varr de*Donau r ondernemers - akti viteiten j

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 9