f IglHü f nsc Dubbeldik-junioren kampioen Tweemaal eerste prijs bij turnspringwedstrijden FAMILIEBERICHTEN Klaverjasclub De Zwaan r* A.s. vrijdag zijn wij gesloten. „De Bolder" een meisje of werkster. Zelfbedieningswinkel Vakantiecentrum „Dennenoord" is weer open. Wij zijn met vakantie van 6 -13 april, Goede vrijdag, 4 april, zijn wij gesloten. oexRiflriDse DINSDAG 1 APRIL 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ;;t Een kampioenschap voor de junioren- ploeg van Dubbeldik, het plaatsen van De Zwaan en JKM 1 voor de bekerfinale .(welke wedstrijd hedenavond om 9 uur jia de kleine finale Oosterend 1 - Datsun 2 gespeeld wordt) en het eerste verlies voor Kompas waren de meest opmerke lijke gebeurtenissen afgelopen week wat ibetreft het Texelse zaalvoetbal. - De Dubbeldik junioren moesten de ■afgelopen week van Ratronics 1 winnen om kampioen te worden in de junioren A-klasse. Na een vlotte wedstrijd waarin 'Dubbeldik duidelijk de betere ploeg bleek won het uiteindelijk met 4—2 van 'Ratronics. Voor de rust wist Dubbeldik tweemaal een fout in de Ratronics-ver- dediging af te straffen en na de wissel wisten beide ploegen tweemaal te sco ren en zodoende werd Dubbeldik de eerste zaalvoetbalkampioen van dit sei- Duinkertrofee De Zwaan en JKM 1 gaan uitmaken wie dit seizoen de Duinkertrofee in ontvangst mag nemen. De Zwaan plaat ste zich door Oosterend met 3—2 te verslaan. Al vroeg in de wedstrijd nam Oosterend via Bep Vonk een 1 —0 voor sprong op een moment dat De Zwaan ■jnet één veldspeler minder speelde. Nog 'i'p de eerste helft wist Charles Ipenburg 3de stand weer gelijk te trekken door een penalty te benutten. Na de wissel nam Oosterend opnieuw een voorsprong na 'ëen goal van Gerry Plaatsman. Lange Tijd bleef de 2—1 stand staan en eÖosterend leek de zaak onder controle te hebben. In de laatste 7 minuten wist .De Zwaan echter toch nog de overwin- 'ning te grijpen. Eerst was het Piet Duin clie een treuzeling in de Oosterend-ver- jjediging afstrafte en even later was het "Henk Jan Klok die met een schitterende 'kopbal de winnende goal voor De Zwaan scoorde zodat de gelukkigste ploeg won. JKM 1 had minder moeite om zich te plaatsen en versloeg het jeugdige Datsun 2 met 5—1. Vooral in de eerste helft wist Datsun goed tegen stand te geven en bewees opnieuw dat deze ploeg qua kwaliteit eigenlijk in de hoofdklasse behoort te spelen. Toch nam JKM 1 in deze eerste helft een 3—0 voorsprong waarbij twee zogenaamde rotdoelpunten waren. Na de wissel bleef JKM de betere ploeg en pas bij 4—0 wist Dirk de Lugt voor Datsun tegen te scoren. Even later was het Nicol Scher mer die voor JKM het laatste en tevens mooiste doelpunt van de wedstrijd wist te scoren zodat net als vorig seizoen (de bekerfinale tussen De Zwaan en JKM 1 zal gaan. Competitie Voor de competitie verloor de koplo per in de eerste klasse, Kompas, voor de eerste maal dit seizoen. Het werd een 6—2 verlies tegen een uitstekend spe lend Badhotel. Zes schitterende doel punten wist Badhotel in deze wedstrijd te scoren en pas bij de stand 5—0 wist Kompas via Hans de Vries tweemaal tegen te scoren. Voor Badhotel scoor den Arie Hin (2), Hans Bakker (2), Peter Bergman un Hans de Beurs. Het onderaanstaande Texelse Boys 1 behaalde een knap 1 1 gelijk spel tegen middenmoter Texel veteranen 1 terwijl Rab 1 de laatste tijd naar de midden moot toe sluipt en nu NIOZ 1 met 3—2 aan de kant zette. In de tweede klasse behaalde koplo per Oosterend zeer moeizaam een 3—2 overwinning op Paal 9. Amro bleek over een betere ploeg te beschikken dan hun collega's van de Rabo-bank en won de onderlinge strijd verdient met 5—2. Dubbeldik 3 zette met 5—1 een wissel vallig spelend Mok opzij. KSMT 2 had nogal pech tegen JKM 3 en moest genoegen nemen met een 2—1 neder laag. Tenslotte won de Jelleboog de wedstrijd tegen Texelse Boys 2 met 2-0. Op de 26e competitie-avond van klaverjasclub De Zwaan viel weer een zeer hoge score te noteren. Het echt paar J. van Heerwaarden presteerde het om met 7.615 punten als winnaar van de avond te eindigen. Dit is de op één na hoogste score die dit seizoen is gehaald. Ook een goede prestatie leverde het koppel F. Bos-G. Eelman die 7.084 punten wisten te scoren. Dit koppel speelt dit seizoen voor het eerst in de competitie mee en bezet daarin nu de 23ste plaats. In de vierde periode wisten M. Bake- laar en A. Bakker hun eerste plaats nog iets te versterken en lijken met nog één avond te spelen op het eind van de competitie nog voor een succes te zorgen. In het totaalklassement zijn P. Kooiman en G. Douma zeker van de eerste plaats. P. Hartog en H. Snoek zakten deze avond van de tweede naar de vijfde plaats, maar op de laatste Ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de turnkring Holland Noor der Kwartier, aangesloten bij het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond, werden er zaterdag in Anna Paulowna in een feestelijke sfeer de traditionele springwedstrijden gehou den. Het was een afwisselend program ma met een verscheidenheid aan de monstraties. zoals keurturnen, trampoli ne- en synchroonspringen door de Nederlandse selectie, moderne en ritmi sche gymnastiek, eveneens door het Nederlands selectieteam en niet te vergeten de Texelse meisjes en dames van de afdeling jazz-gymnastiek. Voor het eerst werden er dit jaar wedstrijden gehouden met voorge schreven oefenstof. De gymnastiekver eniging Texel had voor deze lange-mat wedstrijden ingeschreven met een meis- jesgroep in de leeftijd van 9-10-11 jaar en met een jongensgroep in de leeftijd van 12 - 13 - 14 jaar. De groepen moesten elk tien series afwerken waar voor ze maximaal 100 punten konden scoren. Om in aanmerking te komen voor een eerste prijs moeten er tenmin ste 80 punten behaald worden. Zowel de meisjes- als de jongensploeg van GVT overschreden ruimschoots deze 80 punten, hetgeen hun beide een eerste prijs zou opleveren. De meisjesploeg bestond uit: Gemma Praamstra, Sigrid Sikma, Simone Win ter, Edda Bakker, Tineke Kossen, Marit de Porto, Esther Kikkert, Miriam Raven. De jongensploeg bestond uit: Ken neth de Vey, Dick Heerschap, Richard Dijker, Gerko Praamstra, Jeroen Schol, Hans van Vooren, Rob de Vey, Jaco van Trigt. Ook de wat oudere dames en heren van GVT kwamen op deze jubileumdag in actie, de dames eveneens op lange mat en de heren sprongen op het paard met minitramp. Bij deze groepen wordt er qua moeilijkheid duidelijk meer ver langd dan bij de jongere groepen. Moeilijke sprongen waren er genoeg, maar de uitvoering er van liet soms te wensen over, zodat er voor geen van beide groepen een eerste prijs inzat. De dames behaalden 73 punten, goed voor een tweede prijs en de heren 75 punten, eveneens een tweede prijs. Damesploeg: Marja Vlaming, Gertie Praamstra, Judith Hoogendijk, Anka Coutinho, Yvonne Bruining, Diana Terpstra, Carla de Grave en Jacqueline Kooi. Herenploeg: Jan Keizer, Peter Schoorl, Olaf Duin, Bart Heerschap, Kees Schuyl, Cees Duin, Jan Rijk en Jan de Wit. In het avondprogramma had GVT een duidelijke stem. De Texelaars namen twee-derde van het programma voor hun rekening: zoals de sprankelende shows van de afdeling jazz-gymnastiek o.l.v. mevrouw I. Platte en het komische brug-variété-nummer door de heren o.l.v. de heer G. Verhoeven. avond moet hier de beslissing vallen voor de bezetting van de tweede en derde plaats. Uitslag 26e competitie-avond, resp. punten en marsen: Echtp. J. v. Heerwaarden 7.615 4 G. Eelman-F. Bos 7.084 4 Echtpaar J. Spaans 6.684 2 T. van Hoorn-H. Lek 6.660 2 C. Merkx-C. Dros 6.642 2 A. Dijker-N. Koomen 6.636 6 M. Bakelaar-A. Bakker 6.609 3 Stand 4e periode na 11 partijen: M. Bakelaar-A. Bakker 19.135 7 M. Witte-M. Boogaard 18.017 7 A. Dijker-N, Koomen 17.991 9 C. Maas-J. Wiersma 17.854 7 Dames Ofrein-Biesboer 17.854 4 Totaalstand na 104 partijen: G. Douma-P. Kooiman 168.797 63 A. Dijker-N. Koomen 164.944 53 Echtp. P. v. Heerwaarden 164.571 58 T. Witte-J. Witte 164.431 48 H. Snoek-P. Hartog 164.356 50 EchtpaarJ.Spaans 163.571 40 Echtpaar H. Zijm 162.936 45 M. Witte-M. Boogaard 162.330 48 Met droefheid geven wij U kennis, dat heden zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve schoonzuster, en tante Anna Karoline Elisabeth Buijs, weduwe van Janus van Harn, op de leeftijd van bijna 84 jaar. Namens de familie: N. de Haas-van Lenten Texel, 30 maart 1980, Verpleeghuis Texel. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 3 april n.m. 1.30 uur in het Ver pleeghuis Texel, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. begraafplaats te De Cocksdorp zal plaatshebben Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Verpleeghuis Texel. Correspondentie-adres: N. de Haas-van Lenten, Wilsterstraat 46, Den Burg, Texel. Met diepe droefheid geven wij U kennis van het plotseling overlijden van onze moeder, groot- en overgrootmoeder Jentje Hendriks weduwe van Hendrik Jan Collou, in de ouderdom van 82 jaar. J. Flier-Collou D. A. Flier W. Collou K. Collou-Reitsma J. Collou H Collou-den Braven Vink-Collou J. Vink A Collou Collou-Verboeket F. de Visser-Collou de Visser H. N. A. H. B. C. G. C. klein- en achterklein kinderen Poeldijk, 26 maart 1980, Voorstraat 23. De rouwdienst is gehouden op maandag 31 maart j.l. in de aula van de Algemene Begraaf plaats, Naaldwijkseweg 101a te 's-Graven- zande, waarna de begrafenis heeft plaatsge vonden. Heden overleed mijn lieve man Pieter Willy Swama op de leeftijd van bijna 82 jaar A. D Swama-Koning Elemert 4, Den Burg, Texel, 29 maart 1980. De crematie zal in intieme familiekring plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 2 april van 15.30 tot 17.00 uur in het Havenrestau rant Texel", Pontweg 5, 't Horntje In zijn 82ste levensjaar overleed onze lieve oom Pieter Willy Swama, echtgenoot van Amelia Dieuwertje Koning Oldebroek: P. H. Kuiper-Koning W. Th. Kuiper Den Burg, Texel A. K Grisnigt-Koning W. Grismgt Eindhoven: L. H. Koning Texel, 29 maart 1980. De Heer is mi|n Herder Bedroefd om zi|n heengaan, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, geven wij U hierbij kennis, dat in volle zekerheid des geloofs is overleden mijn geliefde man en onze lieve vader, grootvader en overgroot vader Jenne Krotje, echtgenoot van Antje van Dijk op de leeftijd van 80 jaar Oosterend A Krotje van Dijk Alkmaar: A. Krotje D. Krotje-Buis Amersfoort: T, Dogger Krot|e J. C. Dogger Winschoten: K de Boer-Krotje T de Boer Salisbury D. Holthuysen Krotje P. Holthuysen Oosterend: R Bremer-Krot|e S Bremer J P Krotje M. Krotje-Bakker klein- en achterklein kinderen Oosterend, Texel, 27 maart 1980. Botterstraat 39 De begrafenis heeft maandag plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Oosterend Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Margreta Adriana Wij noemen haar Marga. Jaap en Jany Boon Herenstraat 31, Den Hoorn, Texel, 27 maart 1980. Wij zijn verdrietig omdat Opa Krotje is overleden. Wij mochten hem erg graag. In Oosterend zal hij gemist worden. Cobie, Peter, Lodewijk en Immy Dros Op 27 maart is voor ons onverwachts over leden ons oud-lid J. Krotje. Dankbaar willen wij gedenken zijn werk en inzet voor onze verenigingen. Dirigent, bestuur en leden van Chr. Muziekver. Excelsior" Texels Chr. Mannenkoor Diep getroffen zijn wij door het overlijden van onze hulpkoster en voormalig klokkenluider J. Krotje De kerkeraad van de Hervormde Gemeente te Oosterend. 4 Geboren: Laura dochter van Nel en Gerard Witte en zusje van Floris Texel, 26 maart 1980, Gasthuisstraat 12, Den Burg. De Heere verblijdde ons opnieuw met de voor spoedige geboorte van een dochter en zusje Maria Elisabeth (Liesbeth) J. A van Es E. van Es-Meulstee Hanneke Kees Matthijs Texel, 27 maart 1980, Bernhardlaan 38, 1791 XG Den Burg Op 30 maart 1980 is ge boren onze zoon Demian Micha Tonie en Arie Leendertse Wtlastraat 56, Wijk bi| Duurstede. GEBOREN: Ruben zoon van Anneke en Siem Wijngaarden broertje van Deborah Texel, 31 maart 1980, Trompstraat 17, 1792 BJ Oudeschild. Dolblij zijn wij met de geboorte van Silvia Charl, Dia en Isabelle van Beek De Ruyterstraat 15, 1792 AG Oudeschild, Texel, 29 maart 1980. GEBOREN: Chantal dochter van Greet en Jan van Bennekom en zusje van Etienne en Louise W v. Beierenstraat 40, 1791 GV Den Burg GEBOREN: Ilse 7 pond 4 ons. Zusje van Ruud en Martijn Dochtertje van Joke en Jan Beerling Brouwerstraat 3, 1791 VM Den Burg, Texel Maandag 31 maart 1980. Voor de blijken van mede leven tijdens het plotseling heengaan van onze zorg zame moeder en oma TRIJNTJE ALIDA DE HAAS betuigen wij onze harte lijke dank. In het bijzonder Zr. De Jager, Dokter Sie binga en Dominee Hoek stra voor de troostvolle woorden tot ons gespro ken. Namens de families Wuis en Van der Werf April 1980, Mienterglop 41, De Koog, Texel. Diep bedroefd om het afscheid, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij U kennis van het moedig heengaan van mijn lieve schoondochter en onze lieve schoonzus Francien Mevr. A. van Heerwaarden- du Porto Jac - Gré Jo - Wim Wim - Zosca Dory - Henk Trees - Rein Henk - Annie Elly - Henk Den Burg - Texel, 31 maart 1980. Verseput financieringen Tel. (02220) 3100. Voor racefietsonder delen. Tweewieler-afde- ling Garage Dros. Metqa!d$e?tofg vpgr^ beroep en vrije tijd. Post bus 573 Voorburg, Tel. (070) 867240. Voor al Uw gas (gas flessen - cilinders) Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ■ook mogelijk. Inkoop, verkoop en reparatie van Uw toer- of stacaravan. Caravancen trum .Texel", (02220) 3163. Café De Passage, De Koog, mét biljart. Het hele jaar geopend. Gevraagd: volleybal- trainer voor winterseizoen Inl. tel. 4409. Te koop 3-pans frituur- fornuis, merk ZNAF, prijs 7500, Inst. De Graaf, (02220) 3151 Te koop aang wegens aansch. grotere Esta vries kast, 120 liter, 3 jr oud. (02220) 3820. Voor racekleding. Garage Dros. Samenleven. Niks aan de hand? Natuurlijk wel. Laat U volledig informe ren. Fa. Jan Dekker, In formatiecentrum, Bern hardlaan 109, (02220) 2833. De Twee Paardjes. Ge opend op vrijdagavond van 7 - 9 uur voor die mensen die overdag niet kunnen of het gewoon gezellig vinden. Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18 Den Burg, tel. (02220 2108. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100 Bij accu-problemen kon takt met Garage Kievit Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Rijschool Willemen Voor rijles op Texel en in Den Helder. Tel. (02230) 35663. Een strandhuisje aan het Westerslag, waar u kunt surfen en catama ran-zeilen. Bel Henk Koopman, tel. (02220) 3396. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100 Voorjaar schoonmaak tijd. Bel even Harm Spigt De Koog, (02228)311, Taxi Toon Smidt 2323 Ziekenvervoer. Koersbropken, truien en schoenen; wielrenacces- soires. Sportshop. Voor uw aangangwa gens Garage Dros, tel (02225) 233. Voor een uitgekiende spijkerbroek NU naar de Twee Paardjes. Café De Passage, De Koog, mét biljart. Het hele jaar geopend. Al 20 jaar Taxi Toon Smidt (02220) 2323. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa Tatenhove, Oosterend el. (02223) 202. In grote liefde en dankbaarheid ge denken wij Francina Maria van der Heijden, echtgenote van Timotheus van Heerwaarden In volle bewustzijn heeft zij af scheid van ons genomen Zij stierf op 31 maart 1980, in de leeftijd van 54 jaar, nadat pastor Kolkman haar de middelen voor de eeuwige rust had toege diend. Wij zullen je missen zoals een mens zijn meest geliefde mist, maar onze jaren van geluk zijn nimmer uit te wissen. Texel: Th. van Heerwaarden Jos van Heerwaarden Annie van Heerwaarden- Drijver Petra van Beek van Heerwaarden Toon van Beek Sander Robert Nelson, Nieuw-Zeeland: Timo van Heerwaarden Gré van Heerwaarden- Vlaming Ciske Timotheus Texel: Paul van Heerwaarden Jacqueline Wiersma Den Burg - Texel, 31 maart 1980. Gelegenheid tot condoleren, vrijdag 4 april 1980 van 19.00-20.00 uur in huize St. Jan, Beatrixlaan. De requiemmis zal worden gehou den op zaterdag 5 april 1980 om 11 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna zij ter ruste zal worden gelegd op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Geen bloemen. Café-restaurant „De Instuif zoekt voor de morgenuren Telefoon (02228) 537. Veel parkeerruimte. de week na Pasen. 14 april komen wij weer uitgerust bij U langs. Wim, Jan, Piet. Rijdende winkels Den Burg BOEKHOUfXETlTRAIi. BV v8innenbu<{|4 Oen Burg Texel Postbus 32 Iel 02220 414'

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3