Ronde om Texel weer van start Degradatieproblemen bij Texel Woensdag eerste ronde schoolvoetbal 1980 EN PASSANT GAA T SCHAKEN Questïon-dames wonnen van Goënga SVO/Z-ALW. FORWARD GESTAAKT Na verlies van Koiping Boys: Zaalvoetbalprogramma zaalvoetbaluitslagen in puntenrit Zege voor Guus Barhorst Jeugdbowlen Jan Duin winnaar crocusrit Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Jeugdrijders succesvol 10 DINSDAG 1 APRIL 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Een paar honderd catamaranzeilers zullen zaterdag 14 juni voor de derde keer aan de start verschijnen voor de 'Ronde om Texel'. De zeezeilrace begint 's ochtends om negen uur en zal gaan over meer dan honderd kilometer ruw Wadden- en Noordzeewater. De lichte en uiterst snelle scheepjes zullen bemand worden door de sterkste Nederlandse en buitenlandse catamaranzeilers. Als eerste finishen in deze bijzonder zware prestatietocht is hun enige doel. De 'Ronde om Texel' is waarschijnlijk de zwaarste kustzeilwedstrijd ter wereld. Hoe zwaar deze wedstrijd is blijkt onder meer uit de lange afstand. Met de snelle catamarans kan op vlak water een snelheid behaald worden van ongeveer 40 kilometer per uur. In de Ronde om Texel krijgen de zeilers echter vanaf het moment dat zij zee kiezen te maken met hevige brandingen, onverwachte golf slag. deining, niet altijd herkenbare stromingen, valse winden en ondiepten. Zo'n 5 uur lang zal alles van de zeilkunst van de deelnemers gevraagd worden. Het officiële record van een zeiltocht rondom Texel staat op naam van Dirk Pool (stuurman) en Walter Brommer- sma (fokkemaat), beiden afkomstig van Texel (in de tijd van 2 uur en 47 minu- ten). Vuurtoren De zeilers starten om 9.00 uur vanaf het Noordzeestrand bij Westerslag, on geveer halverwege het eiland. Vandaar varen zij in noordelijke richting naar het Eierlandse Gat, de verraderlijke vaargeul tussen Texel en Vlieland. Na het ronden van de 'kop' van het eiland (bij de vuurtoren) steken zij het Robbengat in, de meest zuidelijke stroomgeul van het Eierlandse Gat. D zeilers krijgen daar te en met wisselende stromingen. Voor de toeschouwers aan de wal zal vooral bij de vuurtoren de strijd van dichtbij te zien zijn, omdat de zeilers daar tot slechts enkele tientallen meters onder de kust komen, als zij een door sterke stroming uitgespoelde vaargeul (30 me ter diep) zullen passeren. Vanaf het Robbengat steken de zeilers ter hoogte van De Cocksdorp een flink eind de Waddenzee op, in oostelijke richting. Het natuurgebied De Schorren bij pol der De Eendracht en de verraderlijke ondiepten van de Vlakte van Kerken maken het aldaar onmogelijk dicht onder de kust te zeilen. Nadat de zeilers het meest oostelijke punt van de wed strijd, de boei tussen de Eenhoorn en de Vlakte -van Kerken, zijn gepasseerd, komen zij weer dicht onder de kust. Via het Cocksdorper Vaanwater varen zij naar de Waddenzee ter hoogte van Oosterend, vanwaar de wedstrijd vanaf de Waddendijk aldaar weer goed te volgen zal zijn. Om zoveel mogelijk profijt te hebben van stromingen zullen de zeilers op de Texelstroom op wisse lende afstanden uit de kust varen. Zij passeren vervolgens de haven van Ou- deschild (eindpunt voor zeilers die de tijdslimiet niet halen) en de veerhaven bij 't Horntje. Vandaar steken zij het hevig stromende Marsdiep in om vervolgens via de noordelijke 'uitgang', het Molen gat, de Noordzee weer op te gaan. Zij passeren daarbij de zandplaat De Razen de Bol dus aan de noordelijke kant. Vooral op deze plaats zijn de diepten en ondiepten (en de daarmee samenhan gende onverwachte stromingen) het hevigst. Daarna wordt de race vervolgd langs het Noordzeestrand naar de finish bij (opnieuw) Westerslag. Natuureiland Uit deze beschrijving mag blijken, welke moeilijkheden de zeilers staan te wachten. Ook blijkt, dat de wedstrijd aantrekkelijk kan zijn voor toeschou wers. Bedenk echter dat Texel één groot natuureiland is en daardoor niet berekend op snelverkeer. De tweede Ronde om Texel (juni 19791 trok ruim 250 zeilers uit binnen- en buitenland naar Texel. Door de publicaties daarover in vele vakbladen in binnen- en buiten land wordt dit jaar een nog grotere internationale deelname verwacht. Door de 'groten' uit de catamaran-zeilerij werd de Ronde om Texel vorig jaar al geclassificeerd als een ware krachtsme ting, vooral door de vele onverwachte en onberekenbare factoren. Mochten de weersomstandigheden het starten verhinderen, dan zal de wedstrijd worden uitgesteld tot zondag 15 juni. Mede door de harde wind en de hinderlijke regenval heeft het zaterdag team van de SVO geen kans gezien de overwinning op te eisen. Een andere reden was dat de wedstrijd na 34 minuten in de tweede helft door de scheidsrechter werd gestaakt wegens wangedrag van de coach en een aantal spelers van Alw. Forward. De wedstrijd begon met wisselende aanvallen. SVO begon met de wind mee, dit was erg lastig daar de bal zo veel vaart kreeg, dat hij nauwelijks meer onder controle te houden was. Alw. Forward speelde rustiger en tikte de bal beter rond. Het was dan ook Alw. Forward dat het eerste zou scoren. Bij een aanval over links kreeg de midvoor de bal. ledereen dacht aan buitenspel, maar de Oosterender verdediging had het stapje naar voren iets te laat uitgevoerd en de spits scoorde be heerst. Geschrokken door deze tegen valler kreeg SVO haast aanval op aanval. Aart van der Brink kreeg een mooie kans maar liep iets te hard door. Jaap Vlaming, vrij voor de keeper, schoot de bal precies in de handen. De achterstand bleef bestaan tot Rob Haak vlak voor de rust de bal uitschoot zodat hij over de verdediging heen stutte en Rien Brouwer een tegendoelpunt kon scoren. In de tweede helft was SVO vast van plan om door te drukken en Joost Brouwer, die de plaats van Jaap Kooger innam, bracht meer lijn in het spel van SVO. Over links kwamen de ballen gevaarlijk voor het doel, maar de aanvallers konden de bal niet in het doel krijgen. Moeilijkheden Na ongeveer tien minuten begonnen de moeilijkheden met de scheidsrechter. Bij een gering incident kwam de coach van Alw. Forward op het veld en begon de scheidsrechter uit te maken voor alles wat mooi en lelijk is. De scheids rechter stuurde de man van het veld, maar deze brulde tegen zijn ploeg met hem het veld te verlaten. Twee man gaven aan deze oproep gehoor, zodat met negen man verder werd gespeeld. Dit gebeuren kwam de concentratie van SVO niet ten goede. De spelers van Alw. Forward begonnen zich steeds minder sportief te gedragen en vooral de scheidsrechter moest het ontgelden. Het spel lag vele malen stil en om het verhaal af te maken vetrokken nog twee spelers van het veld, zodat de scheids rechter zich genoodzaakt zag het spelen te staken omdat er te weinig spelers van Alw. Forward op het veld waren. De beslissing ligt nu bij de KNVB. Het is een moeilijke situatie vooral omdat Ooster end nog kansen heeft om kampioen te worden. In de derde klasse dames van de eilandcompetitie volleybal won Ques tion beide sets met ruime voorsprong van Goënga. Opduin, spelend in de derde klasse heren, bleek niet opgewas sen tegen Dros' Bakkerij, die beide sets won. De setpunten van de wedstijd Grooten Slock en Gamma werden ver deeld. Question maakte een goede start in de derde klasse dames tegen Goënga, en nam al snel een grote voorsprong. De dames Goënga konden de opslagen niet onder controle krijgen, en het rustig spelende Question liep zelfs uit naar een 23-2 voorsprong. Even leek het er op dat Goënga nog wat punten kon inlopen, maar het was toch niet in staat enige lijn in het spel te brengen, en verloor dan ook royaal met 30-8. Ook in de tweede set maakte Question dank baar gebruik van de bij vlagen onbe heerst spelende Goënga-dames. Op nieuw werd het een grote overwinning voor Question: 28-10. In de derde klasse heren had Opduin het moeilijk tegen Dros' Bakkerij. Het meer geroutineerde Dros' Bakkerij had vanaf het begin de wedstrijd in handen. Opduin, dat nog maar sinds de tweede helft van de eilandcompetitie meespeelt, had aanvankelijk veel moeite met het Texel heeft tegen Koiping Boys twee zeer belangrijke punten laten liggen. Doordat de ploeg uit Oudorp met 2—1 won, kwam Texel nog vaster op de onderste plaats en komt de afdeling hoofdklasse nu wel erg dichtbij. Doordat mededegradatiekandidaat GVO won van kampioen Alcmaria Vic- trix is de achterstand van Texel met nog drie wedstrijden te spelen opgelopen tot vier punten en heeft men het behoud van het vierde klasserschap niet meer in eigen hand. Afgelopen zondag werd met harde wind een puntenrit verreden, waarin drie man om de zege gingen strijden. In deze puntenrit werd om de twee ronden gespurt om respectievelijk 3, 2 en 1 punt. De eerste spurt was voor Kees Riemens, gevolgd door Peter Tromp en Guus Barhorst. Na het tweede klasse ment, dat gewonnen werd door Guus Barhorst, werd er meteen gedemareerd door Leen van Elk met Guus Barhorst, Jos Huisman, Douwe Dros en Arie Huisman. Op 50 meter gevolgd door de rest van de groep. Arie Huisman en Douwe Dros konden het tempo niet volgen, zodat er drie koplopers over bleven die de voorsprong vast hielden tot de finish. Bij een felle spurt kwam Guus Barhorst voor Jos Huisman en Leen van Elk als overwinnaar uit de strijd. Uitslag: 17 ronden, 45 km: 1. Guus Barhorst 28p., 2. Jos Huisman 23 p., 3. Leen van Elk 20 p., 4. Gerard Koorn 6 p., 5. Arie Huisman 5 p., 6. Douwe Dros 4 p., 7. Jan Buis 3p., 8. Kees Riemens 2 p., 8. Peter Tromp 0 p. Kees Boks en Hans Koorn staakten de strijd. Precies een half uur heeft Erwin Lobato met 205 de hoogste game gehad, toen hij door Peter Veldman met 206 werd verslagen. Ook zijn poging om de hoogste serie van Richard Zutphen te pakken lukte bijna, met een serie van 516 kwam hij er 5 tekort. Hij veroverde wel de tweede plaats in het klassement, dat nog steeds wordt aangevoerd door Martin Koorn. Bij de trio's is de span ning ook terug. Met nog twee speelda gen voor de boeg zijn er nu vier trio's die tussen de 22 en de 25 punten hebben, en dus nog een kans op de tweede plaats. Uitslagen: Brains-Stuntels 3—1 De Zwaluw-Bowling Devils 4—0 SHIT-'t Galjoen 1-3 Stand: 1. SHIT 2. Stuntels 3. 't Galjoen 4. De Zwaluw 5. Brains 6. Bowling Devils 7. De Hommels Woensdag 2 april wordt de eerste ronde gehouden van het schoolvoetbal- toernooi 1980 van het basisonderwijs, voor meisjes en jongens. De meisjes komen in actie op twee velden van S.V. Oosterend en de jongens op drie velden van Texelse Boys. Begonnen wordt om 13.30 uur. Wanneer de finalewedstrij den zullen worden gehouden, is nog niet bekend maar het zal in ieder geval gebeuren op de Boysterreinen. Er zullen dit jaar weer twee penalty bokalen te verspelen zijn: één voor de jongens en één voor de meisjes. Na elke wedstrijd nemen beide teams tegen elkaar strafschoppen, te beginnen door de 'thuisspelende' teams. Het elftal dat na de eerste wedstrijddag de meeste strafschoppen heeft benut, is winnaar van de bokaal die na afloop wordt uitgereikt. De wedstrijden duren voor jongens 2 x 12'/2 minuut en voor de meisjes 2 maal tien minuten, zonder rust. De plaatsing is als volgt geregeld: de nummers één van elke poule gaan over naar de finale. De nummers twee van elke poule nemen aan het eind van de dag deel aan de serie penalty's. De ploeg met het grootste aantal benutte penal ty's gaat ook naar de finale. Bij de meisjes gaan de nummers één van iedere poule naar de finalepoule, aange vuld met de beste nummer 2. Alle teams 30 25 uit 10 uit 11 23 'h uit 10 22'/* uit 10 22 uit 10 13 uit 11 8 uit 10 Nadat een poging van En Passant om op het lichtschip Texel tot een schaak match tegen het personeel van RWS te komen was mislukt, is door tussen komst van de heer Pagel uit Bergen, nu toch een dergelijke happening mogelijk geworden. De heer Pagel is betonmortelfabri- kant. Door hem is een club opgericht, de Koningsclub Bergen, die onlangs kampioen werd van de derde klasse NHSB. Contacten tussen de heer Pagel en En Passant sinds zijn bezoek aan Texel in februari hebben geresulteerd in een éénjaarlijks contract voor Jaap Dros. Wordt de Koningsclub net als En Passant 1 het volgende jaar ingedeeld in klasse 2A (en daar ziet het wel naar uit) dan zal de eerste bordspeler van En Passant Gerard van Es zijn huidige rivaal tegenover zich vinden. De heer Pagel bleek zeer geïnteresserd in een specta culaire stunt, mede omdat hij de laatste tijd nu niet bepaald gunstig in de publiciteit was gekomen. Het betalen van spelers wordt hem in amateur- kringen niet in dank afgenomen. Op 5 mei, de nationale feestdag, zal vanuit Den Helder een gecharterd scheepje de beide ploegen naar het lichtschip voe ren. En Passant heeft tot nu toe de deelname van zes spelers kunnen garan deren. De ploeg mag echter uit 12 spelers bestaan. Liefhebbers kunnen zich hedenavond (de clubavond) mel den in het nieuwe clublokaal. Dit is hotel Den Burg aan de Emmalaan. Voor ongeveer 20 liefhebbers van een zee reisje is ook plaats aan boord. Het charterscheepje gaat nl. dadelijk na aflevering van de ploegen op het licht schip weer terug (naar Den Helder). Er zijn geen kosten aan verbonden. Opga ve hiervoor ook dinsdagavond. Dinsdag 1 april: Bekerfinales: 20.00 u.: Datsun 2-Oosterend 1 21.00u.: JKM 1-DeZwaan Woensdag 2 april: 18.30 u.: Bremakker-Alkema BV 19.00 u.: Zegel Modes-Ratronics 2 19.30 u.: Oosterend 1-JKM 1 20.20 u.De Zwaan-Dubbeldik 1 21.15 u.: Question 1-Vergiet 22.05 u.: Oosterend 2-DT Smul Zaaldienst: Badhotel Donderdag 3 april: 18.30 u.: Sw. Schaep 2-De Koogel 2 19.00 u.: De Koogel 1-Bureau Eelman 19.30 u.: Rab2-Ver. Schilders 20.20 u.: A O 2000-JKM 2 21.15 u.: Vet. De Koog-Spyker 22.05 u.: NIOZ 2-Oosterend 5 Zaaldienst: Jelleboog. Vrijdag 4 april: 21.10 u.: Datsun 2-KSMT 1 22.00 u.: Datsun 1-Dubbeldik2 Zaaldienst: Rab 1. die in de finalepoule komen, krijgen een prijs: er zijn dus vier teamprijzen, zowel voor jongens als meisjes. Het kam pioenselftal (zowel jongens als meisjes) mag deelnemen aan het provinciaal schoolvoetbalkampioenschap op 14 mei in Schagen. Ten behoeve van de ongetwijfeld vele supporters hieronder het programma voor woensdag a.s.: Jongens (terrein Texelse Boys): Veld A: 13.30 u.: Jozefschool 2-CVO 2 14.00 u.: Thijsseschool 1-Daalderschool 14.30 u.: O'end m. d. Bijbel-Jozefsch. 2 15.00 u.: CVO 2-Thijsseschool 1 15.30 u.: Daaldersch.-O'end m. d. Bijbel 16.00 u.: Jozefschool 2-Thijsseschool 1 16.30 u.: CVO 2-Daalderschool 17.00 u.: Thijssesch. 1-O'endm. d. Bijb. 17.30 u.: Jozefschool 2-Daalderschool 18.00 u.: CV0 2-0'end m. d. Bijbel Veld B: 13.40 u.: Jozefschool 1-IJskaschool 14.10 u.: O'end m. d. Bijb. 2-Lubertisch. 14.40 u.: Drijverschool-Jozefschool 1 15.10u.: IJskaschool-O'endm. d. Bijb. 2 15.40 u.: Lubertischool-Drijverschool 16.10 u.: Jozefsch. 1-O'end m. d. Bijb. 2 16.40 u.: IJskaschool-Lubertischool 17.10 u.: O'end m. d. Bijb. 2-Dnjversch. 17.40 u.: Jozefschool 1-Lubertischool 18.10 u.: IJskaschool-Drijverschool Veld C: 13.50 u.: CVO 1-Thijsseschool 2 14.20 u.: Cocksd./Eierl.-Bruinvis 15.20 u.: CVO 1-Cocksd./eierl. 15.50 u.: Thijsseschool 2-Bruinvis 16.50 u.Bruinvis-CVO 1 17.20 u.: Thijsseschool2-Cocksd./eierl. Meisjes (terrein S.V. Oosterend): Veld A: 13.30 u.: CVO 2-Lubertischool 13.55 u.: CVO 1-Thijsseschool 1 14.20 u.: Thijsseschool 2-Bruinvis 14.45 u.: Drijverschool-Lubertischool 15.10u.: IJskaschool-Thijsseschool 1 15.35 u.: Jozefschool 1-Bruinvis 16.00u.: CVO2-Drijverschool 16.25 u.: CVO 1-IJskaschool 16.50 u.: Thijsseschool 2-Jozefschool 1 Veld B: 13.45 u.: Drijversch.-O'end m. d. Bijbel 14.10 u.: IJskaschool-Jozefschool 2 14.35 u.: Jozefschool 1-Daalderschool 15.00 u.: O'end m. d. Bijbel-CVO 2 15.25 u.: Jozefschool 2-CVO 1 15.50 u.: Daalderschool-Thijsseschool 2 16.15 u.: Lubertisch.-O'end m. d. Bijbel 16.40 u.: Thijsseschool 1-Jozefschool 2 17.05 u.: Bruinvis-Daalderschool Koiping Boys was bijna de gehele wedstrijd de betere ploeg. De ploeg uit Oudorp was niets feller dan Texel en speelde goed gegroepeerd voetbal. Gaten Texel kwam onder grote druk te staan en doordat men achterin bij Texel nogal wat gaten liet vallen ontstonden er voor het doel van Texel nogal wat hachelijke momenten vooral ook, omdat keeper Ipenburg erg onzeker z'n doel verde digde. Na enkele riante kansen te hebben gemist kwam Koiping Boys na 20 minuten spelen op 0—1. Uit een corner werd de bal niet goed door de Texel-verdediging weggewerkt en kon een van Koiping Boys' vrij gemakkelijk inkoppen. De op de doellijn aanwezige Nico Schermer had de bal voor het wegtreppen, maar trapte finaal over de bal heen. Doordat de linies bij Texel slecht aansloten kan men aanvallend nauwelijks gevaarlijk worden. Met name van achteruit werd er slecht aangesloten waardoor de middenvelders een te grote achterstand moesten overbruggen tus sen achter- en voorhoede. Na de rust een zelfde beeld als in de eerste helft met een overwicht van een sterker Koiping Boys. Totdat een kwar tier voor tijd bij Texel ineens de vlam in de pan sloeg. Uit een slechte uittrap van de keeper van Koiping Boys kwam de bal bij Rob van der Stap die ongehin derd op kon rukken naar het doel van Koiping Boys. Alleen voor de keeper verschenen, tikte hij de bal naar Gert Pansier, die makkelijk kon scoren. Di rect hierna werd Martin Land onderuit gehaald in het strafschopgebied en Louis Uriot mocht Texel via een straf schop op winst zetten, maar de keeper van Koiping Boys stopte de bal. Met nog vijf minuten te spelen werd uit een vrije trap door een vrij staande speler van Koiping Boys de bal slecht inge kopt, maar doordat keeper Ipenburg zwak ingreep en de bal los liet, kon Koiping Boys alsnog detoch wel ver diende winst grijpen, waardoor Texel in grote degradatieproblemen komt te zit ten. Zaterdag hield de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel haar eerste puzzel- rit van het jaar. De rit was uitgezet volgens het nieuwe reglement en be doeld als oefenrit. Vele deelnemers moesten aan het nieuwe reglement even wennen maar velen haalden toch met gemak de finish. De rituitzetters Jan Grisnigt, Gerrit Moens en Bert Segerink hadden voor de deelnemers een aantrekkelijk parcours uitgezet van ongeveer 30 kilometer lengte. Er werden bij verschillende con troles langs de route opdrachten in code verstrekt, die met voorrang moesten worden behandeld boven de gewone route-omschrijving. Deze keer was als eindpunt Pension Tatenhove gekozen, waar voorzitter Henk Gieze de prijzen kon uitreiken. Aan de crocusrit deden 38 auto's mee. De uitslag was: 1. Jan Duin 9 strafpunten, 2. Peter Ran 40 strafpun- ten, 3. Jan Spaans 59 strafpunten, 4. dames Kikkert en Moens 62 strafpun ten, 5. Jan van Heerwaarden 96 straf punten, 6. Henk Hin 96 strafpunten. De volgende rit is de tulpenrit en deze wordt verreden op 27 april. onder controle krijgen van de opslagen van Dros' Bakkerij. Opduin kwam daar door ook moeilijk in zijn spel en bood weinig tegenstand aan Dros' Bakkerij, die de set dan ook met 25-7 won. In de tweede set kwam Opduin duidelijk beter tevoorschijn. Weliswaar nam Dros' Bak kerij eerst een flinke voorsprong (14-5), maar Opduin was nu wel in staat iets terug te doen. Door beter samenspel verkleinde het de achterstand tot 15-11. Toch waren zij niet in staat dichterbij te komen. De voorsprong van Dros' Bak kerij bleef 4 punten. En ook deze set ging naar Dros' Bakkerij met 19-15. De Grooten Slock, spelend in de tweede klasse heren, moest het opne men tegen Gamma. Het met grote inzet spelende Slock-team had een duidelijk betere spelverdeling, waar goede aan vallen uit voort kwamen. Dit resulteerde in een 12-6 voorsprong. Gamma, dat zeker aantrekkelijk spel liet zien, kwam steeds iets te kort. Het was de Grooten Slock die de punten scoorde. Het won dan ook verdiend met 20-11. Gamma kwam in de tweede set wel tot scoren. Dit resulteerde in een 4-8 voorsprong. De Grooten Slock gaf zich niet gauw gewonnen en slaagde er in gelijk te komen: 8-8. Maar verder kwam het niet en Gamma liep uit naar 10-18. De Grooten Slock schrok wakker, maar het was te laat. De achterstand kon niet meer worden weggewerkt. De eind stand bleef in het voordeel van Gamma: 18-21. Dinsdag werden ook de halve finales in de bekerronde gespeeld. In de finale, die op 22 april gespeeld zal worden, komen bij de dames Molenkoog en Expert tegen elkaar uit, terwijl bij de heren Fam. Witte en Reizenboetiek om de hoogste eer zullen strijden. Woensdag 2 april 1980: Pupillen: Afdeling A: De Koog Al-Oosterend Al, 18.00 uur Oosterend A2-De Koog A2,18.00 uur Texel A2-Tex. BoysA2, 18.00 uur Texel A4-Texel A3, 18.00 uur Afdeling B: Oosterend B1-ZDH B1, 18.00 uur Afdeling C: Oosterend Cl-Oosterend C2, 18.00 uur Texel C4-Texel Cl, 18.30uur Texel C3-Tex. Boys C118.00 uur Zaterdag 29 maart 1980: Junioren: Texel A1-DWOWA1 1-4 Texel B2-Helder B3 1-9 Pupillen: Afdeling B: Texel Bl-Tex. Boys B1 2—0 Afdeling C: Texel Cl-Texel C4 4—0 Texel C2-Texel C3 5-0 Zondag 30 maart 1980: 4de klasse A KNVB: Texel-Kolping Boys 1—2 Afdeling Noordholland: Oosterend-Texelse Boys 2—2 Texel2-WGW3 2-3 Tex. Boys 2-Texel 3 1—3 ZDH 2-Tex. Boys 3 2-2 HRC8-De Koog 2 4-3 HRC9-Texel4 1-7 Texel 5-Succes7 1—5 Junioren: Tex. Boys A1-SRC A2 4—2 Dames: AFC'34-Tex. Boys 3-3 Junioren: Ratronics 1-Dubbeldik 2-4 Sw. Schaep 1-Mantje 1-2 Beker: Oosterend 1-De Zwaan 3-2 JKM 1-Datsun2 5-1 Eerste klasse: Kompas-Badhotel 2-6 Texel vet. 1-Tex. Boys 1 1-1 Rab 1-NIOZ 1 3-2 Tweede klasse: Tex. Boys 2-Jelleboog 0-2 JKM3-KSMT2 2-1 Dubbeldik 3-Mok 5-1 Rabo-Amro 2-5 Paal 9-Oosterend 3 2-3 Bij het eerste jeugdtoernooi in de Wormer, behaalden drie leden van de tien jeugdlicentiehouders van de Wieler vereniging Texel een prijs. Bij de negen jarigen reden Jacco Vinke en Jef Schuur, van welke twee Jef vierde werd. Als tienjarigen reden Sidney de Haan, Paul Witte en Robert Visser en bij de elfjarigen fietste Niels Collou naar een zevende prijs. Nico Evers reed mee met de twaalfjarigen en bij de veertien jarigen waren Ronnie van Boven, Edo Kooiman en Albert Winter vertegen woordigd. Albert Winter haalde een knappe elfde plaats.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7