Doorloopmelkwagen voor schapenhouders van de baan WEER KLEDINGINZAMELING J VOOR 'MENSEN IN NOOD' Ut LAND r BOUW Afvoer kwikresten van aardappelbedrijven De radio-amateurzenders Veel schade hij ongeluk Bang&Olufëen Harmonie „Eensgezindheid Geslaagd WAT IK ZEGGEN WOU.." Bouwvergunningen Rijverbod Waalder Courant CDA vrouwenberaad woensdag officieel van de grond Schietoefeningen >80 DINSDAG 22 APRIL 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ensvtN VAM LEZERS- DUTTEN VERANTWOORDE ILMMEID WIN DE RLQLKTC Op maandag 14 en dinsdag 15 mei zal Dp Texel weer een grootscheepse inza- neling van gebruikte kleding worden gehouden, ten bate van de stichting Mensen in Nood uit 's-Hertogenbosch. Velkom zijn niet alleen kleding maar vok schoeisel, dekens en gordijnstoffen. J Het wordt op prijs gesteld als deze in j leen doos of plastic zak worden aange- Z boden. De ingezamelde goederen worden met vrachtauto's overgebracht naar het centrale magazijn van de stichting en daar gesorteerd. De uitgeselecteerde kleding wordt gestuurd naar de gebie den op de wereld, waar als gevolg van bittere armoede schreeuwend gebrek is aan deze vorm van hulp. Kleding die niet geschikt is om opnieuw te worden ge dragen wordt als vodden verkocht. Uit de opbrengst kunnen de kosten van de aktie, het transport en de verzending worden gedragen. Om die reden zijn ook kleren van slechte kwaliteit welkom. Deze aanpak is een voorbeeld van zinvol kringloopgebruik. Met artikelen, die anders naar de vuilnisbelt zouden gaan, worden nu anderen geholpen zonder dat het een cent kost. Er hoeft niet aan te worden getwijfeld dat de Stichting Mensen in Nood een bona fide organisatie is. In 1979 heeft de stichting kleding verzonden naar Brazilië. Zaïre, Tanzania, Indonesië, Equador, Mozam bique, Kenya, Chili, Uruguai, Zambia, Zuid-Afrika, Senagal, Polen, Grieken- Iland, Zimbabwe, Sri Lanka. Duizenden mensen konden er gelukkig mee worden Een 31-jarige Texelse automobilist kreeg donderdagavond een rijverbod, omdat hij teveel alcohol had geconsu meerd. De man werd tegen half elf 's avonds aangehouden omdat de lampen van zijn auto af en toe uitvielen. Toen naar aanleiding van een verdachte geur de blaasproef werd genomen, was het resultaat daarvan zodanig dat een rijver bod van acht uur werd opgelegd. Voor het be/orgen van de Texelse Courant op t Horntie kan nadere informatie krijgen bij de drukkerij van de Texelse Courant, k Parkstraat 10, Den Burg, telefoon (022201 2741 deze gelegenheid wordt opengesteld. Beide dagen van 10.00-12.00 en van 14.00-18.00 uur. De kleding kan boven dien gedurende beide dagen worden bezorgd bij het bejaardenhuis Sint Jan aan de Beatrixlaan. In de buitendorpen kan op de volgen de tijden en plaatsen worden bezorgd. De Cocksdorp, Hervormde kerk, maan dag van 10.00-12.00 en van 16.00-18.00 uur. Eierland, kapelBethel", maandag van 9.00-18.00 uur. De Koog, ,,De Schuilhut", dinsdag van 14.00-15.30 uur; de Waal, „De Wielewaal", dinsdag van 9.00-18.00 uur; Den Hoorn, maan dag gedurende de hele dag in „Ons Huis"; Oosterend, Slotskolk 8a, dinsdag van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur en Oudeschild Degenen die de beginnerscursus EHBO van de Oranje Kruisvereniging in Oudeschild hebben gevolgd, hebben dit met veel succes afgesloten. Alle kandi daten die voldoende lessen hebben ge volgd zijn geslaagd. Het zijn de dames; A. Bakker, B. Brand, J. Duinker-Twijt, L. Dijkema-Krijger, L Eldering- Corporaal, E. van Heerwaarden, G. Huisman-Blok, H. Keesom-Maas, S Koopman-Grit, C. Kuiper-de Vrieze, M Maas-van Heerwaarden, A. de Ridder- Groeneweg, H. Rutten, T. van der Vis- van der Star, M. de Wit, T Witte- Bakker en P. Zijm-Buffing. Ook de heren J. van der Berg, N. Blom, C. Gemelich, P Hopman en B. Jas slaag den. In Den Burg kan de kleding zowel op 14 als op 15 mei worden ingeleverd in hotel De Lindeboom-Texel, dat voor Om ook de nieuwe bewoners van De Waal meer bij het dorpsgebeuren te betrekken zal een krantje worden uitge geven. In de vergadering van de dorps commissie van donderdag werd dit besloten en tevens werd een uit drie man bestaande redactie gevormd. De krant zal informatie gaan brengen die voor iedere inwoner van De Waal van belang is. Over een frequentie ep oplaag zijn nog geen cijfers bekend. Omdat de handel niet gelooft dat er genoeg vraag zal zijn naar de relatief dure schapenkaas, hebben de schapenhouders een brief ont vangen van de Commissie Schapenhouderij Texel, waarin op één en ander wordt ingegaan. In de brief staat dat vanwege de slechte afzet mogelijkheden van schapenkaas wordt afgezien van een doorloop melkwagen, waarmee de schapen door een vakman gemolken zouden kunnen worden. Van een renderende opzet bij de schapen kaasmakerij kan al geen sprake zijn als de kaas voor dertien gulden per kilo aan de handel wordt verkocht, maar om kostendekkend te draaien zou de kaas zelfs ƒ16,41 moeten kosten. Dat zou betekenen dat de consument ongeveer vijfentwintig gulden voor een kilo kaas zou moeten betalen. Een dergelijke prijs lijkt de handel te gortig. Een hoeveelheid van 40.000 kilo kaas die mede dankzij de rijdende doorloopmelkwagen geproduceerd zou kunnen worden kan voor een dergelijke prijs nooit aan de man gebracht worden. In de brief aan de schapenhouders staat verder dat de schapenhouders- commissie een gesprek heeft gehad met de gebroeders Commandeur van de Don Bosco boederij. Op dit bedrijf kunnen nog een aantal schapen van anderen gemolken worden, nadat de lammeren gespeend zijn. Voor de scha penhouder die zijn schapen daar brengt staat er geen vergoeding tegenover. Wel staat men er bij Commandeur garant voor dat de schapen in goede conditie terugkomen. Eventuele uitval wordt vergoed. Voordeel Het voordeel voor schapenhouders van het onderbrengen van hun vee bij Commandeur is dat hierdoor mogelijk een aantal extra lammeren aangehou den kunnen worden. Verder bestaat een mogelijkheid om tegen een vergoeding van 71,50 per liter schapenmelk een beperkte hoeveelheid melk van goede kwaliteit te leveren. Belangstellende schapenhouders zouden zulks met Commandeur kunnen bespreken. Overigens staat het licht niet volko men op rood voor de schapenkaaspro- duktie. In de zuivelfabriek is ruimte aanwezig voor het verwerken van scha- pemelk tot kaas en kwark. Er is tevens een opslag voor de vervaardigde pro- dukten. Wanneer er een aantal scha penhouders is die een hoeveelheid scha- pemelk gezamenlijk willen verwerken tot kaas of kwark dan kan dat daar gebeu ren. De schapen moeten dan zelf gemolken worden en het kaas of kwark maken dient men ook zelf te doen. In verband met voorfinanciering wil de schapenhouderijcommissie graag weten of hiervoor belangstelling bestaat. In Noord-Holland is in de week van 21 t/m 25 april gelegenheid de kwikrestan ten, afkomstig van aardappelontsmet ting, in te leveren. Het slib en de filters moeten volkomen droog zijn en afzon derlijk in stevige plastic zakken worden verpakt. Aan de zak dient een label te worden bevestigd met de naam en adres van degene die inlevert. Men is aan sprakelijk voor de schade die ontstaat als men andere stoffen dan kwikrestan ten inlevert. De afvoer van de restanten is vrij kostbaar. Daarom moeten als tege moetkoming in de kosten, bij aflevering de volgende bedragen worden voldaan. Per inlevering f7,50 plus per normaal gevulde zak slib f42,50 en per zak filters f22,50. Vanwege de bescherming van ons milieu moeten beslist alle kwikres tanten worden ingeleverd; er moet ern stig rekening mee worden gehouden dat op de bedrijven zal worden gekontro- leerd. Het is daarom noodzakelijk dat op het innameadres om een ontvangstbon wordt gevraagd. Op Texel kunnen de restanten worden ingeleverd bij de Coöp. Aardappelbewaring, Mijert Boonsweg te Den Burg. [Bedrijfsleider de heer P. Bekker]. Dit stuk schrijven wij naar aanleiding van het oppakken van de radioamateur zenders op ons eiland. Met name World Music Radio, Clockhouse en Albatros. Wij menen dat geen van onze mede burgers last ondervonden van de radio amateurzenders en dat juist velen het jammer vinden dat ze zijn verdwenen. Als het nu zo was dat ze iedereen voor de radio belachelijk maakten, dan had den wij het ons kunnen voorstellen dat ze werden opgepakt. Maar deden ze dat?? NeeII Dagelijks luisterden er vele Texelaars, maar ook mensen van de vaste wal naar „onze" amateurzenders en we zouden ze daarom weer graag door onze radio willen beluisteren. Vriendelijke groeten, Robbie en Esther. Woensdagavond a.s. zal in „De Schakel" (bij de Hervormde kerk) te Den Burg de officiële oprichtingsbij- eenkomst worden gehouden van het CDA Vrouwenberaad Texel. Alle vrouwen met positieve CDA-belang- stelling zijn op deze avond welkom. De vereniging zal met tenminste tien leden van start gaan, want dat aantal gaf zich al op bij een oriëntatiebijeen komst die al eerder dit jaar werd gehou den. „Meewerken met het grote gebeuren, speciaal wat de CDA-politiek betreft en dan vanuit de speciale ge zichtshoek van de vrouw en haar gezin". Aldus de doelstelling van het CDA Vrouwenberaad. Een van de eerste activiteiten van de vereniging is discussie met als uitgangspunt het boekje „Het gezin, samenleven in ver antwoordelijkheid" dat door het CDA is uitgebracht waarin het 'gezinsbeleid' van deze politieke partij wordt uiteen gezet. Het CDA Vrouwenberaad is geen open organisatie. Leden moeten uiteraard vrouw zijn maar bovendien een duidelijke binding voelen met het CDA. Verwacht wordt dat zij CDA-lid zijn of dat binnen twee jaar worden. Wie zich met deze voorwaarden kan verenigen is woensdag vrijblijvend wel kom. Men mag, de k^t uit de boom kijken alvorens zich als lid aan te mel den. Het voorlopig bestuur van het CDA Vrouwenberaad Texel bestaat uit mevrouw T. Lap-Stolk, secretaresse mevrouw J. Duinker-Klanke en pen- ningmeesteresse mevrouw T. Pranger- de Jong Dit bestuur zal nog met twee personen moeten worden aangevuld. Bij de bestuurssamenstelling wordt re kening gehouden met de getalssterkte van de politieke partijen waaruit het CDA is opgebouwd. Tijdens de avond van de CDA-vrou- wen zal het woord worden gevoerd door mevrouw De Ronde-Rooy. Zij is vertegenwoordigster van het afdelings bestuur. Een Landrover van een man uit Julia- nadorp werd vrijdagmiddag vrij ernstig beschadigd als gevolg van een eenzijdig ongeluk op de Stuifweg. De automobi list remde en week uit toen een voor hem rijdende trekker met aanhanger naar links ging om een bakkerskar in te halen. Het gebeurde wat te abrupt, waardoor de Landrover slipte, in de berm kwam en uiteindelijk kantelde. De bestuurder kwam met de schrik vrij. In de maand maart zijn door het college van burgemeester en wethou ders de volgende bouwvergunningen afgegeven De heer H. P. Houwing voor het ver nieuwen en uitbreiden van zijn hotel aan de Kamerstraat 5 in De Koog; de heer A. Bakker uit Oudeschild voor het bouwen van een bedrijfspand en een woonhuis aan de Schilderweg; de heer G. Blom uit Den Burg voor het uitbrei den van een woonhuis aan de Loods- singel 12 in Oudeschild; de heer H. J. Groeneveld voor het uitbreiden van zijn woning aan de Kikkertstraat 81 in De Cocksdorp; de heer E. Moojen voor het veranderen van de gevel van zijn woon huis aan de Vloedlijn 46; de heer J. Kikkert uit Den Hoorn voor het bouwen van een zwembad bij zijn huis aan Molwerk 15; de heer Boks uit Den Burg voor het bouwen van een opslagloods aan de Schilderweg in Oudeschild; de heer J. C. Groen voor het uitbreiden van zijn pension aan de Vuurtorenweg 146 in De Cocksdorp; de heer G. Th C. Zijerveld voor het uitbreiden van zijn woning aan de Heemskerckstraat 21, Oudeschild; de heer P. Schuyl voor het bouwen van een personeelsverblijf en een garage aan de Bosrandweg in De Koog; de heer M. Brons uit De Waal voor het uitbreiden van een woonhuis aan het Vermaningspad 4; de heer R. Aller uit Rotterdam voor het uitbreiden van een zomerwoning aan de Califor- niëweg 285; de heer J. A. M. de Vries uit Alkmaar voor het bouwen van een woning aan het Keidelplein in De Cocksdorp; de Gollardsstichting uit Den Burg voor het aanbrengen van een centrale verwarmingsruimte in De Zes 12 in Den Burg; de heer T. Haarsma voor het bouwen van een dienstwoning en vijf recreatie-eenheden aan de Nieuwlanderweg 12-22; de heer M. J. den Boer voor het bouwen van een garage annex berging aan de Rozendijk 37 in Den Burg; de heer H. Bruin uit Den Hoorn voor het bouwen van een bungalow aan de Naalrand 42; de heer C. J. M. Bertrand voor het uitbreiden van zijn woonhuis aan de Diek 31 in Den Hoorn; de heer W. Bakker uit Den Hoorn voor het bouwen van een lig- boxenstal bij het pand Hoornderweg 36; de heer M. M. Bakker voor het uit breiden van zijn café-restaurant aan de Haven 6 in Oudeschild; de heer A. Mantje uit Den Burg voor het maken van een toegang naar een winkel aan de Hogerstraat; de heer P. M. Roeper voor het veranderen van de gevel van zijn woonhuis aan de Westerweg 61; de heer J. E. Koenders uit Benneveld voor het uitbreiden van het woonhuis aan de Naalrand in Den Hoorn; de heer W. E. Grabowski voor het bouwen van een zwembad bij zijn woonhuis aan de Witteweg 25 in Den Hoorn; de heer T K. de Jong uit Soest voor het verande ren van zijn zomerhuis aan de Califor- niëweg in De Koog; de fa gebr. Schoenmaker voor het uitbreiden van hun werkplaats aan het Wezenland in Den Burg; de heer K. H Oremus uit Duitsland voor het uitbreiden van zijn zomerhuis aan de Zanddijk 100 in Eier land; de heer F. Bambey uit Duitsland voor het bouwen van een windscherm bij een pand aan de Orchismient in De Koog; de fa. gebr. Witte voor het uit breiden van een kampeerboerderij aan de Gerritslanderdwarsweg; de heer B. van Heerwaarden voor het bouwen van een garage annex berging bij zijn huis Bomendiek 2 in De Waal; de heer A. de Wijn uit Den Burg voor het veran deren van een woonhuis en een winkel aan de Gravenstraat 16 - 18; de heer J. Groot voor het uitbreiden van zijn woonhuis aan het Klif 22 in Den Hoorn; de heer I. de Boer voor het veranderen van de gevel van het pand Nikadel 23a in De Koog; de heer H. J. S. Straat man uit Alkmaar voor het uitbreiden van zijn zomerwoning aan de Zanddijk 312 in Eierland; de heer S. C. de Jong uit Amstelveen voor het veranderen van de gevel van het pand Californië- weg 201; de heer P. C. Bonne uit De Cocksdorp voor het bouwen van een woonhuis aan de Hoofdweg 88 in Eier land en de heer F. van Schoonhoven uit Oudeschild voor het veranderen van zijn woonhuis aan de Heemskerckstraat 36. Dinsdag 22 april De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in de LTS-kantine de slotavond; muzikale quiz geleid door de dames Schermer en Beets uit Midden- Beemster; 20.00 uur. In „De Schakel" heeft de woning bouwvereniging Texel een ledenver gadering; 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in het gebouw naast de Hervormde kerk van De Cocksdorp een bingo-avond van de Hervormde Vrouwenvereniging. Daar aan voorafgaand (vanaf 19.00 uur) ver koping zelfgemaakte artikelen. Woensdag 23 april In „De Schakel" wordt het CDA-Vrou- wenberaad opgericht; 20.00 uur. In de Kantine van S.V. Texel begint om 19.00 uur een jeugdavond van de zwemvereniging. Marijke Zeekant uit Amsterdam vertelt over langeafstand- zwemmen. Tevens bingo. De commissie voor natuurbehoud en recreatie heeft een openare vergade ring in het raadhuis; 20.00 uur. Donderdag 24 april De commissie ruimtelijke ordening heeft een openbare vergadering in het raadhuis. Aan de orde komen de resul taten van de inspraak voor het bestem mingsplan Oost, de resultaten van het artikel 8 overleg Zuid-Eierland en Mid- den-Eierland en de uitwerking van het artikel 11 -gebied in Oudeschild. Aanvang 20.00 uur. In de kantine van het NIOZ wordt de video-opname van het Stedenspel Texel-harmelen afgedraaid; 20.00 uur. leder welkom. VASTE DATA: Spreekuur B. en W.: Burgemeester En gelvaart maandag 10.00-11.00 uur; wet houder Nauta 10.30-11.30 uur; wethou der Blanken donderdag 9.30-10.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdag 10.30-11.30 uur. Iedere donderdag om 19.00 uur wordt door de toerafdeling van de Wieler vereniging Texel een trainingstocht ge organiseerd. Gestart wordt bij de Auto centrale. Op 22, 24 en 25 april wordt van 10.00-17.00 uur en op 23 april van 10.00-19.00 uur geschoten te Breezand- dijk. 3jaar garantie GeautonseerdB&Odealer: Jan Brouwer Koetebuurt 2 - Oosterend Tel. 02223-429/448 FEUILLETON door Tom Lodewijk 6. „Bent u nu helemaal alleen thuis?" vroeg Jaap. „Nee, anders vroeg ik je niet mee. Ik zet niet zulke beste koffie als Sita. Dat is m'n dochter, weetje". „Zozo", zei Jaap zoet, „dan moet ik die lekkere koffie toch es proeven". „Je krijgt ze nergens lekkerder", voorspelde Markman. Nergens betere konijnen, nergens lekkerder koffie, nergens een liever meisje; een prettig trio, bedacht Jaap welgemoed. Sita, die bij de radio zat te naaien, keek niet verbaasd op toen ze in de gang haar vader met iemand hoorde praten. Markman, een gezelligheidsmens, bracht vaak een kennis mee, soms van de harmonie, en nu natuurlijk van de konijnenfuifDat zou wel weer de hele avond kletsen zijn over de club en de tentoonstelling. Maar deze stem kende ze niet of toch wel? Verwacnunysvui nief ze haar gezicht toen Jaap, door haar vader naar binnen geduwd, de kamer binnenkwam. „Daar heb je m'n dochter", zei Markman vol trots, „Sita, we komen kijken of je al koffie hebt". Sita stond een ogenblik verbluft. Ze was geen onnozel kindelijn en ze door zag de manoeuvre van Jaap volkomen. Geen ogenblik geloofde ze dat warm enthousiasme voor de konijnensport hem naar het Markman-huis gedreven had. Dit was tè toevallig. Maar haar gezicht bleef effen. „We hebben elkaar op het raadhuis al eens ontmoet", zei ze. „Ook toevallig dat u nu bij ons op visite komt". „Wel héél toevallig", antwoordde Jaap al even effen. Maar zijn ogen lachten. Sjonge, zijn oude stelling werd weer eens bewaarheid. Je leerde de mensen pas kennen in hun eigen omge ving. Deze Sita was weer een andere dan het kort aangebonden meisje bij de muziektent, dan de zakelijke en efficiën te secretaresse. „Ik heb met koffiezetten gewacht", zei ze tot haar vader, „ik zal het maar meteen gaan doen". En ze retireerde naar het keukentje, waar ze, voorzichtig kokend water in de filter gietend, alle tijd had haar gedachten te ordenen. Misschien beeldde ze zich in, dat deze jongeman om harentwil met haar vader was meegegaan. Misschien was hij eeri echte doorgefourneerde liefhebber van kippen en konijnen. Misschien was het zuiver toeval. Maar nee dan was hij wel méér verwonderd geweest, haar hier te ont moeten. Hij wist drommels goed, dat de man die hem had uitgenodigd (en hoe hij dat had klaargemaakt hoorde ze nog wel es) hèèr vader was. Maar goed, ze zou hem ook alleen maar als gast van haar vader behande len. Meneer was zo geïnteresseerd in de konijnen? Meneer zou konijnen zien. Ze zou hem mores leren! Ze dronken hun koffie, die door Jaap zeer luide geprezen werd. Toen stond ze op. „Nou vader", zei ze, „als jullie nou niet gauw naar die lieve beesten gaat kijken is het donker. En ik moet nog even naar Alie de Rooij. Veel plezier samen!" Jaap staarde schaapachtig naar de deur, waardoor zijn visioen verdwenen was. Nu zat er niets anders op dan met Markman een visite te brengen aan de pelsdragers, en uitvoerige discussies te houden over de fokkerij, Enfin, maken wat er van te maken was. Toen Sita weer thuiskwam op een zodanige tijd, dat Jaap alleen nog aanwezig kon zijn wanneer hij die nacht bleef logeren, hoorde ze dat haar vader „die jongen, die hier ook geen levende ziel had" uitgenodigd had om zondag een kopje koffie te komen drinken, „En je moet vooral de groeten van hem hebben", zei hij er argeloos achter aan. „Geef hem de groeten maar terug", antwoordde ze stug. „Fijn voor u wéér een echte konijnenliefhebben in het dorp. Wordt hij lid van de club?" „Hij kan ze in zijn kosthuis niet houden, anders deed hij het wel", geloofde Markman. „O vöst", zei Sita. „Welterusten vader". HOOFDSTUK 4 Koffievisite Sita Markman schikte de bloemen op het tafeltje recht. De woning waarin Gerard Markman met zijn dochter leefde was een eenvoudig, ouderwets huis, en het enige moderne was „de doorgebro ken alkoof", die alkoof waarin Gerard Markman zelve geboren was. Maar Sita had zo langzamerhand haar eigen ideeën zo'n beetje doorgedreven tegen het conservatisme van haar vader in, die liefst alles zo had gelaten als het was. Hij was daarbij een zuinig man, en wat de meubelmakers vroeger produ ceerden, was vrijwel onverslijtbaar. Daarom was de achterkamer, waar ze aten en waar Sita soms zat te naaien, nog vrijwel geheel in de stijl van vijftig jaar geleden, met degelijke stoelen waarvan alleen de bekleding al eens vernieuwd was, een ouderwetse ronde tafel, een leunstoel met hoge rug („en die komen nu wéér in de mode" had Markman getriomfeerd) en de kolen- kachel, die ook Sita niet weg wilde hebben. Deze kamer had wel de stijl van een halve eeuw geleden, maar noch- thans: stijl. Als Sita's overleden groot ouders er waren binnengestapt, zouden ze goedkeurend hebben geknikt. De voorkamer (Sita zowel als haar vader verafschuwden het woord „sa lon") was typisch de kamer van de dochter. Geen glas en staal, maar wel blank berken. Een gezellige bank, een paar diepe fauteuils, een klein tafeltje, in de verbrede vensterbank een weelde van bloemen en planten, aan de muur een paar goede reproducties. Zo hadden vader en dochter allebei hun zin, en zo goed als Sita liefkozende blikken deed glijden over de kolenkachel achter, kon Markman zich behaaglijk neervleien in de makkelijke feuteuil voor. Sita was een beetje nerveus. Meneer Baars van het gemeentehuis zou op de koffie komen. En niet omdat hij „meneer" Baars was, maar omdat hij de man was met wie ze in het park had gepraat, omdat hij de man was die duidelijk contact met haar zocht en het handig zo had gearrangeerd dat vader Markman hem op de koffie had geno digd kon ze niet zien als zó maar een „koffieklant". Haar intuïtie zei haar, dat het Jaap Baars niet om koffie begonnen was, net zo min om de konijnen van haar vader De vorige keer was ze er tussen uit gegaan, had Baars de wrange vruchten van zijn eigen krijgslist laten plukken en had hij met vader wel moeten klasjene ren over de konijnen, terwijl zij zich zat te verkneukelen bij een vriendin. Dat kon ze geen tweede keer doen. Ze moest nu de gastvrouw zijn. En hoe moest ze haar houding tegenover „me neer Baars" bepalen? Ze kon natuurlijk stijf en koel doen. Dat zou wel erg opvallend zijn, daar was geen reden toe, daar had hij geen aanleiding toe gegeven. „Gewoon doen", dacht ze. Maar ja, wat was gewoon? Vond zij het gewoon dat hij op de koffie kwam, terwijl ze bijna zeker wist dat hij kwam voor héér? Doe dan maar es gewoonl O ja, er waren wel eens vaker jongemannen geweest die onder een of ander voor wendsel huize Markman waren binnen gekomen, en waarvan ze geweten had, dat het om héér begonnen was. Maar die hadden haar zo weinig geïnteres seerd, dat het haar heel niet moeilijk afging „gewoon" te doen. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7