Dinsdag finale schoolvoetbal Laatste wedstrijden eilandcompetitie volleynal Texels zaalvoetbal eindelijk erkend door KNVB HINDERT VOETBALVOORUITZICHTEN Verdiende overwinning van Texel op WGW Vrouwelijke zendamateur Clubkampioen schaken nog onbekend Voetbalprogramma Bridgeweekend in 't Kerckeland Wielervereniging houdt toertocht Zeskamp tussen drie jeugdclubs Mareis verloren Mr.M Vriendschappelijke wedstrijd Niet op zaterdag SHIT kampioen Onze winkels zijn op 30 april en 5meia.s. de gehele dag gesloten. PAGINA 2 TEXGLSS COURANT VRIJDAG 25 APRIL 1980 Texelse Boys De programma's worden al kleiner. Dit weekend slechts 2 comp.-wedstrij den voor Tex. Boys. Zaterdag gaan de Junioren Cl naar Den Helder voor de wedstrijd tegen HCSC 3. Vertrek boot 12.05 uur. Zondag gaan de A-junioren proberen lijstaanvoerder JVC A1 de punten afhandig te maken. Vertrek boot 13.05 uur. Verzamelen bij het Boysveld om 12.15 uur. De B1 -junioren spelen zaterdag op het Boysveld een oefenwedstrijd tegen Texel B1, aanvang half 2. Woensdag 30 april a.s. gaan de B1-junioren op toer nooi bij Zeemacht. Vertrek boot 9.05 uur Zaterdag 26 april 1980 Afdeling Noordholland: SVO/Z 2-Castricum 6, 12.30 uur Alkm. Boys 2-SVO/Z 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: Vesdo A1-Oosterend Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HCSC C3-Tex. Boys C1, 13.15 uur (vertrek boot 12.05 uur) WGW C6-De Koog Cl, 13.15 uur Zondag 27 april 1980 4e klasse KNVB: Texel-GVO, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Kwadijk-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Cocksdorp-AGSV, 14.30 uur Oosterend 3-Succes 5, 14.30 uur Watervogels 6-Texel 4, 14.30 uur Texel 5-Vios 7, 12.30 dur Junioren: Helder A1-Texel Al, 10.00 uur ZDH A1-SRC A2, 14.30 uur JVC A1-Tex. Boys A1, 14.30 uur Samen reizen: Zaterdag 26 april: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: SVO/Z 3 en Oosterend A1. Zondag 27 april: Vertrek boot van Texel 12.05 uur: Oosterend 1 aparte bus (50 personen). Pupillen: Afdeling A: Texel A1-De Koog A1, 15.00 uur Tex. Boys A1-ZDH A1, 14.00 uur Oosterend A2-Cocksdorp A1, 14.30 uur Texel A3-Texel A2, 14.00 uur De Koog A2-Tex. Boys A2, 15.00 uur Afdeling B: De Koog B1-Tex. Boys B1, 14.00 uur Oosterend B1-ZDH BI, 15.00 uur Oosterend B2-Tex. Boys B2, 14.15 uur Texel B3-Texel B2, 13.00 uur Afdeling C: Oosterend Cl-Tex. Boys C1, 13.30 uur Oosterend C2-Texel C4, 13.00 uur ZDH C1-Cocksdorp C1, 14.00 uur Texel C3-Texel Cl, 12.30 uur Bridgers van twee zusterverenigingen „Centrum 111" uit Heemstede, en „A.B.C. '78" uit Haarlem, die een paar jaar geleden zijn opgericht uit cursisten van de Volksuniversiteit, hebben zater dagavond en zondagmiddag tegen le den van de Texelse Bridgeclub „Groot Slam" gespeeld. Er werd in twee lijnen gespeeld. Uitslag zaterdagavond: A-lijn: 1echtpaar Hoogerheide 2. dames v.d. Kerkhof-Zevenhoven 3. heren Zevenhoven-Bakker B-lijn: 1. mevr. Langeveld-dhr. Blonk 2. dames Blok-Hogendorp 3. echtpaar Van Sambeek Uitslag zondagmiddag: A-lijn: 1. echtpaar Bakker 2. mevr. De Laat-dhr. Zevenhoven 3. mevr. v.d. Kerkhof-dhr. Veenema B-lijn: 1. dames Langeveld-Geus 2. echtpaar Kolman 3. echtpaar Van Dijk Al met al was het een geslaagd week end, mede dank zij de organisatie van mevr. L. Hogerdorp en de heer J. van Sambeek. De A-junioren kunnen uit van Vesdo winnen. Zondag speelt alleen het derde thuis tegen Succes 5. Een kleine winst is mogelijk. S.V. De Koog Van de junioren spelen alleen de C'tjes. Ze gaan met de boot van 12.05 uur uit naar WGW C6, waarvan ze thuis met veel moeite wonnen. De pupillen spelen zaterdag allemaal. S.V. Texel Het eerste elftal van S.V. Texel speelt de laatste wedstrijd thuis tegen GVO. Lest best zullen we maar zeggen. Het vierde en het vijfde winnen resp. uit en thuis van Watervogels 6 en VIOS 7. Junioren Al gaat uit tegen Helder A1 een zware strijd tegemoet. Om de degradatie te ontlopen moeten de pun ten mee naar Texel. Het vierde speelt zaterdag 17.00 uur vriendschappelijk tegen Haarlem 11. Aanstaande zondag 27 april organi seert de toerafdeling van de wielerver eniging „Texel" haar eerste toertocht. Ingeschreven kan worden van 9.00 tot 10.00 uur in Sporthal „Ons Genoegen". De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden n.l. 30 en 60 km. Het inschrijfgeld bedraagt voor jeugd t/m 15 jaar f2,50, voor ouderen f4,50. S.V. Oosternd SVO/Z 2 zal het thuis moeilijk krijgen tegen Castricum 6. Een gelijkspel is ech ter haalbaar. Het derde kan uit tegen Alkmaarse Boys ook een punt halen. Dinsdag worden de finalewedstrijden van het schoolvoetbaltoernooi voor la gere scholen gespeeld. De wedstrijden beginnen om kwart over vier. Er wordt gespeeld op de velden van de Texelse Boys. De voorrondes werden woensdag 2 april afgewerkt. De meisjes streden in Oosterend en de jongens in Den Burg. Na een verwoede, maar zeer spor tieve, strijd plaatsten zich 8 teams (4 meisjesteams en 4 jongensteams) voor de finales. Bij de meisjes waren het de teams van De Bruinvis, C.V.O. en Lubertischool, die zich rechtstreeks plaatsten voor de finale door winnaar van hun poule te worden. Als best geplaatste tweede mocht het verrassend goed spelende team van de Redmer IJskaschool het viertal volmaken. Gezien de resultaten behaald in de voorronde, mogen we zeker een spannende finale verwachten. Penalties Bij de jongens waren het de teams van de Jozefschool, C.V.O. en Ooster end met de Bijbel die zich rechtstreeks voor de finale plaatsten. Via penalties lukte het de Thijsseschool om de vierde finaleplaats voor zich op te eisen. Ook van de finale van de jongens mag verwacht worden dat het een spannen de affaire gaat worden. Tijdens de voorrondes werd er ook gestreden om de penalty-bokaal. Zowel bij de jongens als bij de meisjes lieten de CVO'ers zien over goede schutters te beschikken. Bij de meisjes veroverde het tweede team van de CVO de beker en het eerste jongensteam van dezelfde school veroverde eenzelfde kleinood. De CVO-school kan op een goede voor ronde terugzien. Bij de meisjes en de Texel 1 heeft in een goed gespeelde wedstrijd een verdiende 3—1 overwin ning behaald op WGW. Texel moest zonder de zieke Louis Uriot aantreden, terwijl Klaas Dirk Koorn weer als laatste man optrad. Al gauw bleek dat Texel beslist niet onder deed voor WGW. Met goede combina ties en snelle aanvallen wist men het WGW behoorlijk lastig te maken. Na 25 min. spelen kopte Nico Scher mer de bal naar Gert Pansier, die hard en hoog inschoot: 0—1. Texel bleef het initiatief houden en daardoor kon WGW slechts zelden gevaarlijk worden. Na rust hetzelfde beeld, Texel bleef de wedstrijd controleren. De voor hoedespelers wisten zich keer op keer te onttrekken aan de dekking, waardoor er altijd wel een speler van Texel vrij liep of de diepte kon worden ingestuurd. Uit zo'n dieptepass schoot Gerrie Plaats man de bal net voor langs. Terwijl iedereen stond te kijken hoe de bal achter zou rollen, hield Gert Pansier de bal toch nog binnen en verraste de keeper van WGW door de bal niet voor te geven, maar in de korte hoek te schieten: 0—2. Direkt daarop kreeg Texel nog een goede kans, maar Martin Land zag de geheel vrijstaande Gert Pansier niet en zijn schot ging over. WGW ging iets meer aandringen en kreeg ook enkele goede kansen. Eerst moest keeper Ipenburg door goed uitlopen Texel voor een tegendoelpunt redden en even later was het Klaas Dirk Koorn die de bal van de doellijn haalde. Tien minuten voor tijd kwam die tegentreffer toch, omdat de scheidsrechter een in de muur geschoten vrije trap van WGW, die tegen de arm van Henk Jan Klok kwam, bestrafte met een strafschop: 1 —2. Een minuut voor tijd onderschepte Gert Pansier met z'n hoofd een pass in de WGW-verdediging. De snel uit z'n doel gekomen WGW-keeper passeerde hij, maar de bal dreigde achter te gaan. Vlak voor de achterlijn bleef de bal liggen en een WGW-verdediger aarzelde met wegwerken, waardoor Rob v.d. Stap de bal kon bemachtigen en de keeper van WGW tussen de benen door passeerde 1—3. jongens een finalist en bovendien 2 penaltybokalen in de prijzenkast. Halve competitie De finalewedstrijden worden ver speeld in de vorm van een halve compe titie. Zowel bij de jongens als bij de meisjes zal de kampioen op 14 mei in Schagen de Texelse kleuren gaan verde digen. In Schagen zal dan gestreden worden om het kampioenschap van Noord-Holland. De kampioen van Noord-Holland (alleen bij de jongens he laas) zal mee gaan doen aan het Neder lands kampioenschap. Programma finalewedstrijden schoolvoetbal: Veld A: 16.15-16.35 u.: Bruinvis-Redmer IJska (m.) 16.40-17.10 u.: Jozefschool- Thijsseschool (j.) 17.15-17.35 u.: Redmer IJska- Lubertischool (m.) 17.40-18.10 u.: Oosterend met de Bijbel- Jozefschool (j.) 18.15-18.35 u.: Bruinvis- Lubertischool (m.) 18.40-19.10 u.: Thijsseschool- Oosterend met de Bijbel (j.) Veld B: 16.15-16.35 u.: Lubertischool-CVO (m.) 16.40-17.10 u.: CVO- Oosterend met de Bijbel (j.) 17.15-17.35 u.: CVO-Bruinvis (m.) 17.40-18.10 u.: Thijsseschool-CVO (j.) 18.15-18.35 u.: Redmer IJska-CVO (m.) 18.40-19.10 u.: CVO-Jozefschool (j.) 19.15 uur Prijsuitreiking. Vrijdag (vandaag) wordt in De Wiele waal in De Waal een zeskamp gehouden tussen Jeugdclub 't Molenbos uit De Cocksdorp. Jeugdclub Den Hoorn en Jeugdclub De Waal. Zoals bij een zeskamp gebruikelijk, zijn er zes spelen. Een ieder kan slechts aan één onderdeel meedoen, zodat er 23 deelnemers per jeugdclub meespelen. De zeskamp is om ongeveer tien uur afgelopen en daarna zijn er nog tal van mogelijkheden om zich te vermaken met disco e.d. Om de winnaars te bepalen zal een onafhan kelijke jury worden samengesteld uit mensen van de drie dorpen waar de jeugdclubs vandaan komen. De zes spelen die gedaan worden zijn: Biljarten. Gespeeld wordt over tien beurten door 9 personen (3 per jeugd club). Het gaat dan om de meeste pun ten. De punten worden per dorp geteld. Tafeltennis. Er wordt door de twaalf deelnemers (vier per dorp) één game gespeeld. Dammen. Door twaalf personen wordt een partijtje gespeeld. Biertappen. Door een team van drie spelers per jeugdclub wordt een aantal vast te stellen pilsjes getapt, waarna deze pilsjes geserveerd moeten worden aan de jury die vervolgens de punten geeft. Discodansen. Door twee paren per jeugdclub wordt gedanst. De beoorde ling ligt bij de jury. Toneelstukje. Zes personen per club spelen een stukje. De opdracht wordt aan het begin van de avond gegeven door de jury. Dinsdag 15 april speelden de meisjes junioren van de Mareis hun laatste wed strijd van het seizoen. Tegenstanders waren de Koggen-meisjes. De stand na de eerste helft was 11—9 voor de Koggen, dankzij goed werk van Jopie, Marga, Anita, Gerda, Petra, Erna, Ria en Saskia. In de tweede helft werd aan Mareis-zijde veel gemist, zodat zij verloren met 25—11. Hiermee zijn de Mareis op een plaats ergens onderaan de middenmoot beland. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Getraind wordt op vrijdagavond van 18.45 tot 20.00 uur. Elzinga nog voor een stunt zorgde door kampioen in spé J. Witte te verslaan. In de B-groep bevechten K. J. den Haan en W. Hoekman elkaar om de eerste plaats (scores resp. 954 en 9 uit 10) gevolgd door F. van Tatenhove met 854 uit 11 en A. Terpstra 7 pnt. uit 10 wedstrijden. Dinsdag incasseerde F. van Taten hove een nul door toedoen van B. Witte. F. van Tatenhove had remise kansen maar benutte ze niet, wat B. Witte genadeloos afstrafte. Tussen P. Eelman en E. de Visser spande het I totdat P. Eelman in het eindspel een stuk weggaf. W. Hoekman sloot M. Witte's loper in en won hierna simpel. Uitslagen: A: J. Dros-J. Witte 54 54 G. van Es-M. Vittali 14 54 J. Witte-H. Elzinga 0—1 A. C. Bakker-P. Cornelisse 1—0 M. Vittali-A. C. Bakker 54-54 P. Bergman-P. Cornelisse 1 —0 H. Elzinga-P. Cornelisse 1—0 J. Rommets-P. Bergman 1—0 A. C. Bakker-J. Witte 0—1 B: M. Witte-F. van Tatenhove 0—1 A. Veltkamp-A. Terpstra 0—1 C. Witte-F. van Lare 0—1 W. Hoekman-J. van Heerwaarden 1—0 W. Hoekman-F. van Lare 1 —0 M. Witte-C. Witte 1 —0 H. de Ridder-B. Witte 1—0 W. de Bruin-A. Terpstra 0—1 P. Eelman-F. van Tatenhove 54 54 B. Witte-F. van Lare 0—1 A. Terpstra-C. Witte 1—0 A. Veltkamp-K. J. den Haan 0—1 M. Witte-W. Hoekman 0—1 C. Witte-F. van Lare 0—1 P. Eelman-E. de Visser 0— 1 H. de Ridder-A. Terpstra 0—1 B. Witte-F. v. Tatenhove 1 —0 Zaterdagavond om 18.00 uur wordt op het ZDH-terrein bij Den Hoorn een vriendschappelijke voetbalwedstrijd ge speeld: ZDH-Texelse Boys. Jannie Brouwer uil Den Burg slaagde in Utrecht voor de zend machtiging D. Zij is daardoor be voegd te zenden op de 2 meter band. Voor zover is na te gaan, is het de eerste keer dat een vrouwe lijke Texelse ingezetene een zend- dipioma haait. Het verkrijgen van het begeerde papiertje was voor Jannie een hele opluchting. Ze was ai twee keer voor het examen gezakt, maar wilde niet opgeven. Bij dezelfde examens slaagde Waiter Smidt, ook voor de D-machtiging. Jan van Wijngaarden slaagde voor het C- diptoma. De studie voor de radio- zendmachtiging is minder eenvou dig dan wei eens wordt beweerd. Menigeen die eraan begint, iaat het dan ook afweten voordat hij aan het examen toe is. De belangstelling voor een radiozendmachtiging neemt overigens sterk toe. Het onlangs vrij geven van de 27 Mc- band heeft daarin geen verandering gebracht, in tegendeel. Veel men sen ontdekken ai gauw de beper kingen slechts een half watt is toe gestaan) van deze apparatuur en willen met hogere vermogens wer ken. Op legale wijze kan dat alleen door het behalen van D-, C- of A-machtiging. Op Texel zijn ai tientallen legale radioamateurs, maar het aantal ciandestienen moet daarvan een veelvoud zijn. Dinsdagavond werden de laatste wedstrijden gespeeld in de eilandcom petitie volleybal voor het seizoen 1979- 1980. De animo was dit jaar groter dan ooit en men kan dan ook terugzien op een goed bezet en prettig volleybaljaar. Naast een record in de deelname van het aantal teams en het enthousiasme van de spelers is hier tevens een dank woord voor de wedstrijdleiding op z'n plaats. Vooral dankzij deze mensen, die veel vrije tijd in de organisatie gestoken hebben, was deze competitie mogelijk!! Hieronder volgen de drie best geklas seerde teams per klasse: 1e klasse heren: 1. Reizenboetiek; 2. Molenkoog; 3. Hema. Omdat afgelopen dinsdag de partij tussen J. Dros en G. van Es, de twee kampioenskandidaten, werd afgebroken in een dynamisch eindspel, is nog niet bekend wie er clubkampioen van de schaakclub En Passant in het seizoen '79-'80 is. G. van Es moet winnen om aanspraak op deze titel te kunnen maken, in andere gevallen wint J. Dros de strijd. Als J. Dros wint van G. van Es is hij tevens winnaar van de derde periode, anders mag J. Witte zich zo noemen. J. Witte eindigde met 6 uit 8, een zeer goede prestatie. Zijn afgebro ken partij tegen A. C. Bakker bracht hij knap tot een goed einde. P. Bergman blunderde tegen J. Rommets, terwijl hij al een pion verlies had. Deze Joop Rommets (13 jaar) finishte zeer verdien stelijk als 4e in deze 3e periode. H. Elzinga en P. Cornelisse degra deren het volgende seizoen, hoewel H. In de krant van dinsdag werd abu sievelijk gemeld dat het zaalvoetbaltoer nooi in sporthal De Brug in Den Helder zaterdag wordt gehouden. Dit had vrijdag moeten zijn. De rest van het bericht is juist. Aan het toernooi wordt meegedaan door JKM, Helderse selec tie, A.V. Jan 3 en Wilbret Sport. De opbrengst van het toernooi is bestemd voor het Rode Kruis. Omdat de laatste wedstrijd rond elf uur afgelopen zal zijn vaart om half twaalf een kotter van Den Helder naar 't Horntje. Op die kotter kunnen nog enkele supporters meevaren. Voor ver voer van en naar de haven in Den Helder wordt gezorgd. Niet op zaterdag, maar op vrijdag dus. Mensen die mee willen bellen (02220) 4037. 2e klasse heren: 1. RSG; 2. Smash '68; 3. L. B.O. 3e klasse heren: 1. B.G.Z.;2. Pado; 3. R.W.S. 1e klasse dames: 1. Molenkoog; 2. Expert; 3. In den Grooten Slock. 2e klasse dames: 1. De Rog; 2. Garage Dros; 3. Koffieshop, Graaf Spuiterij en Smash '68 (deze drie teams delen de 3e plaats). 3e klasse dames: 1. TX 88; 2. C.V.I 3. Rabo. De finales in de bekerwedstrijden werden gewonnen door Reizenboetiel bij de heren; bij de dames won Molen koog, dat evenals vorig jaar zowel d< - competitie won als de beker veroverde Ook voor de Reizenboetiek betekende^- dit een „dubbel". Het programma van de eerste avonr van het afvaltoernooi op 2 mei word nog in de Texelse Courant vermeld. Aan het eind van dit volleybalseizoer doen we nogmaals een verzoek om ziel op te geven als belangstellende vooi het schrijven van verslagen van de wed strijden in de eilandcompetitie (opgever bij André van der Vliet of Piet Keijzer). Jeugdbowlen Na een verbeten strijd tussen de koplopers SHIT en Brains, waarbij de jongens van Brains een ploeg-gemid- deldevan 144 gooiden, is SHIT kampioen geworden van de Texelse Jeugd Trio League. Tweede werd de Stuntels en derde Brains. De beste individuele jeugdbowler werd Martin Koorn, die met een gemid delde van 145 over 36 games, menige senior ver achter zich laat. De hoogste game was voor Peter Veldman met 206 en de hoogste serie was voor Richard Zutphen met 520 (3 games). Bij de meisjes ging de hoogste game naar Liesbeth Lobato met 155 en de hoogste serie naar Jolanda Mets met 370 (3 games). Het afgelopen seizoen is de jeugc met sprongen vooruit gegaan" wa veelbelovend is voor de toekomst. In hel najaar wordt weer gestart met een jeugt trio league, waarbij gedacht wordt aar een splitsing in oudere en jongere spelers. Uitslagen: De Zwaluw-'t Galjoen De Hommels-Bowling Devils Brains-SHIT Eindstanden: 1. SHIT (kampioen) 2. Stuntels 3. Brains 4. 't Galjoen 5. De Zwaluw 6. Bowling Devils 7. De Hommels 1— 3- 2-: 35 uit 1: 29 uit 1: 28 uit 1) 26 54 uit 1) 4 2354 uit 11 14 uit 1) 12 uit 1) Het Texelse zaalvoetbal heeft eindelijk erkenning gekreget? van de KNVB. In de vergadering van de welzijnsstichting ko administrateur Oskam gisteravond melden dat er bij de KNVI5 een regio Texel voor het zaalvoetbal in de maak is. Een derge c lijke regionale opzet zou betekenen dat het Texelse zaalvoettM t nu ook mee kan doen in de KNVB competities. De zaak ov« t het al of niet kunnen toetreden tot de KNVB regio's is een lan{ s slepende kwestie die diverse gemoederen behoorlijk bezi£ heeft gehouden in het verleden. WINKELIERSVERENIGING DEN BURG

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2