Voor het weekend Dorpscommissie is niet voor benoemingen Sint Jozefschool vlerl jubileum Vergadering welzijnsstichting Plattelandsvrouwen naar Texel-dag MUZIEKNIS TOEGETAKELD VERZAMELAARSEXPOSITIE IN LANDBOUWSCHOOL t» Zuigelingenbureau van 26 en 27 april 1980 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Op 5 mei zeskamp in De Waal Zaterdag a.s.: Minister geeft geen krimp Thrombosedienst FtIJDAG 25 APRIL 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Gesterkt door het succes van vo rig jaar, houdt de Texelse verzame laarsvereniging weer een grote ten toonstelling, deze keer niet in „De Raadskelder" maar in de veel ruime re landbouwschool. Zaterdag 26 april (morgen) van 10.00 - 16.00 uur zijn belangstellenden welkom. De expositie is bedoeld om een in druk te geven van de verschillende interessante collecties van diverse Texelse verzamelaars. Tevens is het een ruilbeurs. Bij verzamelaars moet men niet alleen denken aan mensen die postzegels of sigarenbandjes verzame len maar ook aan degenen die zich bezig houden met oude bankbiljetten, munten, granaathulzen, prenten die be trekking hebben op het koninklijk huis, TESO, Texelse ansichtkaarten, oorlog en militaria, suikerzakjes, lucifersmer ken, belastingplaatjes, antieke toeristi sche informatie over Texel, maten en gewichten, etc., etc. Het belooft een minstens zo boeiende show te worden als vorig jaar en het bestuur van de verzamelaarsver eniging rekent dan ook op grote be langstelling. De toegang is vrij. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga dinsdag 29 april om 14.00 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur n .848 .in 14 c-hone Dokter L Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Th. Groothuis, Marelstraat 8, Den Burg, tel. (02220)2996. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan man zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open op werkdagen: 8.30- 18.00 uur. Zaterdag 11.30-13.00 uur en 16.00-18.00 uur. Zondag 11.30-13.00 uur en 17.00-18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoed eisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. J. Beekman, dierenarts, maandag 21 april geen spreekuur in De Waal. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelmmalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 27 april 1980 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Zijll Langhout De Cocksdorp 10 uur ds. Hoekstra Collecte: steunfonds Noordhol land. Den Hoorn 11 uur ds. Wolthaus De Koog 10 uur drs. G. v.d. Kooi De Waal 9.30 uur ds. Wolthaus Oosterend 9.30 uur ds. Wisman maandcollecte Oudeschild 11.00 uur ds. Wisman Collecte: onderhoudsfonds GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. J. Drost, Rijswijk 19.00 uur Dienst met belang stellenden m.m.v. Leger des Heils, Den Helder, vg. ds. J. Drost Oosterend 10.00 ds. J. de Geus, Wormerveer 17.00 uur ds. J. de Geus GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda 16.00 uur ds. M. J. van Gelder Woensdag 1 mei: Oosterend 19.00 uur ds, D. Hak kenberg, uit Lisse GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema Slotdienst zondagsschool Uitzending via de Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.30 uur Evang. Kroeze m.m.v. Zanggroep. Kinderoppas aanwezig. Uitzending via Lichtboei woens dagavond om 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei Zondag: 10.00 uur Kindernevendienst De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags: 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering. Het college van burgemeester en wethouders heeft de heren K. van der Bijl en D. van Wilsum benoemd in de begeleidingscommissie voor de bouw van de derde fase van het Oude Ulo complex. De dorpscom- missie heeft tegen deze beslissing inmiddels bezwaar aangetekend. I Dit bleek gisteren tijdens de behandeling van de ingekomen stukken in :de vergadering van de Welzijnsstichting. Het leek het bestuur van de stichting niet raadzaam om nu al volledig op de brief van de dorpscommissie in te gaan. In een latere vergadering zal één en ander aan de orde komen. Bij de ingekomen stukken lag verder het bericht dat de stichting Spel-o-theek op vrijdag 2 mei officieus gaat beginnen met de uitlening van speelgoed. Voors hands zal de Speel-o-theek op twee middagen per week open zijn en wel op woensdag van 13.00 tot 15.30 uur. Op vrijdagmiddag is de Speel-o-theek op 15.00 tot 17.00 uur geopend. De voorspeelavonden van de muziek school zijn in goede aarde gevallen, zo werd tijdens de behandeling van de in gekomen stukken gemeld. Er zijn nu in het totaal vier van deze avonden gehou den er er komt er nog één. De laatste avond wordt dinsdag 29 april in Ooster end gehouden. Vanuit het kerkelijk charitatief werk zijn benoemd in de sectie gezondheids zorg en sociale dienstverlening Ds. Van Zijll Langhout en tot plaatsvervanger Ds. Wolthaus. De installatievergadering zal op 6 mei worden gehouden. Ingenomen De Welzijnsstichting toonde zich bij zonder ingenomen met het feit dat de Zwolsche Algemene Verzekeringsmaat schappij zich alsnog bereid heeft ver klaard de brandschade aan de sporthal voor 100% te betalen. Tussen de maatschappij en de Welzijnsstichting heeft lang verschil van mening bestaan hoe de polisvoorwaarden moesten wor den opgevat. De maatschappij vond dat ze niet hoefde te betalen en de Welzijns stichting was van mening dat dat wel diende te geschieden. De Zwolsche Al gemene laat weten dat ze nu „onver plicht" en „coulancehalve" de schade betaalt. Het beroep dat de Welzijns- Vrijdag 2 mei wordt het 70-jarig bestaan van het R.K. onderwijs gevierd en tevens het vijftigjarig bestaan van de huidige Sint Jozefschool aan de Holle- wal in Den Burg. De viering begint met een H. Eucharistieviering om 9.00 uur in de Joannes de Doper-kerk, waarbij ook de ouders welkom zijn. De klassen 1, 2 en 3 hebben 's mor gens vrij. De klassen 4, 5 en 6 gaan om 10.30 uur naar het City Theater om daar de film Jungle Book te zien. De klassen 1, 2 en 3 alsmede de kleuters van de Maris Stella-school komen om 13.15 uur bijeen op school en gaan vandaar naar het City-theater om ook de film Jungle Book te zien. Om 16.30 uur begint in de ontmoe tingshal een officiële receptie voor ge nodigden. Om 19.30 uur zal hulde worden gebracht aan verschillende mensen die een belangrijke rol spelen in het dagelijks reilen en zeilen van de Sint Jozefschool en om 20.00 uur begint een open reünie, bedoeld voor oud-leer lingen uit de periode 1910-1970 en anderen die op een of andere manier bij het onderwijs in deze periode betrokken zijn geweest, zoals oud-leerkrachten e.d. stichting tegen een eerdere beslissing had ingediend kan dus worden ingetrok ken. „Het is leuk dat we onze poot hebben stijfgehouden. Maar moeten we, voor soortgelijke gevallen in de toekomst niet protest aantekenen tegen het woord „onverschuldigd" werd ge vraagd. Administrateur van de Welzijns stichting G. A. Oskam liet weten dat het weinig zin heeft omdat de verzeke ring inmiddels naar een andere maat schappij is overgegaan. Het bestuur van de stichting was verder blij met de subsidie van het Koningin Juliana-fonds ten bate van het Mensen Zonder Werk-project. De subsi die van f24.000,— dient gebruikt te worden voor het aanschaffen van ge- bruiksmaterialen en inventaris. Schilderwerken Het college heeft besloten twee schil derwerken aan te kopen van de heer H. Arendsen. Het gaat hier om de schilde rijen „Zangeressen" en „Baders". De aanschaf, die geschiedt in opdracht van de adviescommissie kunstopdrachten kost in het totaal f800, De schilde rijen zullen in het raadhuis komen te hangen, maar zijn ook bestemd voor andere openbare gebouwen. Volgens een mededeling in de verga dering van de Welzijnsstichting is het ministerie van CRM voornemens gelden beschikbaar te stellen voor een perma nente expositie over de opstand der Georgiërs. Een subsidie-aanvraag werd hiervoor door de gemeente ingediend. Het is de bedoeling de expositie voorlo pig onder te brengen in één van de pakhuizen bij de molen in Oudeschild. Verder heeft het college een werkgroep „Maritiem museum" ingesteld en in middels besloten bij de gemeenteraad voorstellen in te dienen om de Wier- schuur en de beide pakhuizen in Oude schild als zodanig te gaan inrichten. Het concert dat verzorgd werd door studentenorkest „Apollo" te Delft werd slechts door tachtig mensen bezocht en daarom moet van de toegezegde risico- garantie ter grootte van f2050, f250,— gebruik gemaakt worden. Subsidies De ingekomen stukken van de Wei- De dorpscommissie van Oosterend is bijzonder boos, omdat de jeugd de muzieknis aan de Oranjestraat heeft bevuild en beschadigd. De wanden en zelfs het plafond van de nis zijn volge- klad met namen en schuttingwoorden, het stucwerk is beschadigd en op enkele plaatsen is een vuur gestookt, br zal een flink bedrag nodig zijn om de nis weer toonbaar te maken. Dat zou moeten gebeuren vóór vijf mei want dan worden er festiviteiten gehouden ter gelegenheid van bevrijdingsdag. Maar de dorpscommissie voelt er niets voor dit geld zomaar voor het doel uit te geven, te meer daar de kans groot is dat dergelijk vandalisme zich herhaalt. Er wordt daarom een beroep gedaan zijnsstichting werden besloten met en kele toegezegde subsidies. De Rijks dienst voor de Monumentenzorg heeft subsidie voor de Doopsgezinde kerk in Oosterend toegezegd die uitgekeerd zal worden in 1984 of 1985. De consequen ties hiervan worden binnenkort aan het college voorgelegd. Het Nationaal Jeugdfonds zegde aan de commissie bouwdorp-bouwkamp een renteloze le ning toe van f1600, voor de aanschaf van een nieuwe tent. Het nationaal jeufdfonds subsidieert verder de tweede fase van het ULO-plan met een bedrag van f4000, De Vereniging van Plattelandsvrou wen houdt op 29 mei een Texeldag. Op het programma staan de bezichtiging van de dijkwerken en de molen van het Noorden en bezoek aan een bungalow park. Koffiedrinken wordt natuurlijk niet vergeten. De dag wordt besloten met een diner in Bos en Duin. Er kunnen nog enkele dames mee. Opgeven bij mevr. T. Lap-Stolk, telefoon 2941 of bij mevr. N. Zegel-Wuis, telefoon 2728. De kos ten voor deze dag bedragen f40, welk bedrag overgemaakt kan worden op Amro-rekening 46.99.14.815 ten name van mevr. T. Lap-Stolk. Op 14 oktober gaan de plattelands dames naar de Flevohof. Hiervoor be dragen de kosten van entree en lunch f20, Wilt U, als U meewilt, dit bedrag voor 1 mei op de genoemde rekening overmaken. De buskosten zijn nog niet bekend. Deze kunnen later worden vol daan. Op 5 mei zal in De Waal een zeskamp worden gehouden, zoals ook vier jaar geleden gebeurde. De ploegen zullen worden geformeerd door dezelfde lei ders. Mensen die nog niet zijn gevraagd, maar wel graag willen meedoen, kunnen zich voor a.s. maandag 18.00 uur opgeven bij Siem Plaatsman, telefoon 2504. Het feest wordt gehouden op het Hogereind, tussen de woning van de familie C. Boot en Hotel „Rebecca", leder wordt verzocht op 5 mei zijn huis te versieren. De zeskamp begint om 14.00 uur en eindigt omstreeks 16.00 uur. op het verantwoordelijkheidsgevoel van de Oosterenders. „We willen dat de schade wordt hersteld door de mensen die er verantwoordelijk voor zijn. Laat ouders en anderen die misschien aanwij zingen kunnen geven, maar eens komen kijken. Als ze wat weten, kunnen ze bij ons altijd terecht en ze kunnen er op rekenen dat we de zaak dan verder discreet en rechtvaardig zullen regelen", aldus een der commissieleden. Hij meent dat het doenlijk moet zijn om de schuldigen op te sporen en vindt dat ook van groot preventief belang. „Dit soort dingen zijn in Den Burg (waar de muzieknis ook herhaaldelijk wordt vol- geklad en bevuild red.) blijkbaar normaal, maar in Oosterend willen we proberen het de kop in te drukken." „Korenmolen te De Cocksdorp, Texel" ansichtkaart uit 1917, afkomstig uit de collectie van de heer S. Bosma te Den Burg. Ke*crreien Je de (Jadtsdarp. Minister Van Aardenne van Econo mische Zaken wil zijn goedkeuring van de TESO-tarieven niet ongedaan ma ken, ondanks de nieuwe vragen die hier over zijn gesteld door de kamerleden De Voogd, Roels en Dijkman. De vragen van genoemde kamerleden en de antwoorden (vet gedrukt) die de minister heeft gegeven laten wij hieron der in extenso volgen: Wil de Minister alsnog onze vraag be- amtwoorden, of hij de door hem ver leende goedkeuring op de 1 januari 1980 ingaande tariefsverhoging voor een vijf- daags-abonnement met 29% in over eenstemming acht met het op grond van de prijzenbeschikking gevoerde prijsbeleid? Deze vraag wordt bevestigend beant woord, aangezien ik mijn goedkeuring pleeg te onthouden aan tariefsverhogin gen die ik niet in overeenstemming acht met het gevoerde prijsbeleid. Is de argumentatie, dat het algemeen gebruikelijk is dat de prijs van een vijfdaags-abonnerment ongeveer vier maal de prijs van één retour is, wel juist, aangezien dan meestal sprake is van een weekkaart, zoals een zevendaags-abon- nement bij de Nederlandse Spoorwe gen? Bij het openbaar vervoer is het prijs verschil tussen een vijfdaags-abonne- ment en een zevendaags-abonnement vrij gering. Het kaartassortiment bij de NS bestond tot 1 oktober 1979 uit onder meer een vijfdaags- en een zevendaags- abonnement. Tot die datum was de prijs van een vijfdaags-abonnement onge veer viermaal de prijs van één retour, terwijl de prijs van een zevendaags- abonnement toen gesteld was op onge veer vier en een half maal de prijs van één retour. Op 1 oktober 1979 is het vijf daags-abonnement afgeschaft. Vanaf die datum is de prijs van het overblijven de zevendaags-abonnement bij de NS ongeveer gelijk aan viermaal de prijs van één retour. Omdat het bij de N.V. TESO gaat om een vijfdaags-abonnement werd toestemming verleend om de prijs van bedoeld vijfdaags-abonnement in een aantal jaren te brengen op maximaal driemaal de prijs van één (winter-)re- tour. Waarom vindt de Minister het feit, dat het vijfdaags-abonnement voornamelijk door eilandbewoners wordt gebruikt, een argument om minder aanleiding aanwezig te achten voor een onder scheid tussen zomer- en wintertarieven? De wintertarieven zijn toch juist bedoeld voor de eilandbewoners? Zoals in antwoord op eerdere vragen reeds is medegedeeld, werd overgegaan op (verhoogde) zomertarieven in ver band met de extra kosten die voort vloeien uit de aanschaf van een nieuwe veerboot. Deze capaciteitsuitbreiding was nodig om in de zomermaanden de wachttijden veroorzaakt door een groot vervoersaanbod van niet-eiland- bewoners aanzienlijk te bekorten. Aangezien het vijfdaags-abonnement voornamelijk door eilandbewoners wordt gebruikt, acht ik het juist hiervoor geen (verhoogde) zomertarieven te han teren. Om deze reden is dan csk bij de bepaling van het tarief voor een vijf daags-abonnement niet uitgegaan van een retour, maar van het wintertarief. Had het, gelet op het vermelde onder vraag 3, wellicht de voorkeur verdiend bij goedkeuring van de prijs van het vijfdaags-abonnement uit te gaan van het wintertarief, verhoogd met de trendmatige verhoging? Indien zou zijn afgezien van de meer genoemde noodzakelijke prijaherstruc- turering zou het wintertarief van be doeld vijfdaags-abonnement zijn ver hoogd met uitsluitend de trendmatige aanpassing. Is de Minister op de hoogte van een motie d.d. 12 februari 1980 van de raad der gemeente Texel, waarin onder an dere is uitgesproken dat de forse verho gingen van de voor de eilandbewoners toch al hoge tarieven van Texels enige verbinding met het vaste land sociaal gezien onaanvaardbaar zijn en waarin om het ongedaan maken van de ver leende toestemming wordt gevraagd? Door burgemeester en wethouders van Texel werd mij met brief van 25 februari 1980 de strekking van deze motie ter kennis gebracht. Is de Minister alsnog bereid, zijn goedkeuring op de tariefsverhoging voor een vijfdaags-abonnement ingaan de 1 januari 1980 in te trekken en deze te vervangen door het goedkeuren van een trendmatige verhoging? Op grond van het vorenstaande be staat er voor mij geen aanleiding op mijn besluit ter zake terug te komen. Iedere woensdag van 9.00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (ingang tandartsencentrum) Witte Kruislaan, Den Burg. Mee te nemen: alle throm- bosedienstgegevens van elders ge frankeerde retourenveloppe met vakan tie-adres, verzekeringsgegevens (zie kenfondskas rt).

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5