Misschien over een jaar bootverbinding met Vlieland Drughandelaar bij inval gegrepen Aanvraag Vereniging Schelpvis Exporteurs ridder O.N. Excursie MZW-project Monument belooft beterschap Beemsterboer DEZE BROiïMER RUST tN VREDE, LAWAAI BEHOORT NU TOT HET VERLEDE. f C-o f JPZtK 3865 Ophaalroute bejaardenreis Den Burg 30 april Dubbeldekker opnieuw vertraagd Gasboten Heel misschien komt er volgend jaar een bootverbinding van- De Cocksdorp naar Vlieland. De Vereniging van Schelpvis iporteurs heeft een verzoek ingediend bij de gemeente om »n dergelijke dienst te mogen exploiteren. Het ligt in de be- )eling van deze vereniging om de dienst te gaan onderhouden iet een kokkelschip, de Witex. Deze boot zou voor de dienst issen Texel en Vlieland bijzonder geschikt zijn, omdat hij maar )n diepgang van zestig centimeter heeft. Dat is in dit gebied jzonder belangrijk omdat er nogal veel zandplaten en ondiep- s zijn. Zo de dienst er ooit mocht komen, dan zal het toch nog el minstens een jaar duren voordat de zaak rond is. De ge- leente heeft adviezen ingewonnen van een groot aantal in- anties, waarvan enkele bindend kunnen adviseren. Het colle- 1 van burgemeester en wethouders van Vlieland staat voorals- >g niet afwijzend tegen de dienst en heeft te kennen gegeven Je ontwikkelingen belangstellend te zullen volgen". Andere stanties die hun licht over de kwestie zullen moeten laten shijnen zijn de Scheepvaartinspectie, instanties op het gebied in de Waddenwet, Rijkswaterstaat, de Inspectie der Domei- en, de consulent natuurbehoud van Staatsbosbeheer, de indelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee, de Rijks- olitie te water en nog zo het één en ander. Een hele waslijst i daarom is niet te verwachten dat de dienst er snel komt. let name van de instanties die zich op het gebied van natuur- ascherming bewegen zou wel eens wat weerstand kunnen amen, omdat zich tussen Texel en Vlieland een zeehondenre- irvaat bevindt. Pas wanneer alle toestemmingen bin- :n zijn, kan worden gekeken wat de ciliteiten in De Cocksdorp zijn. De ier Blom van de Vereniging van chelpvis Exporteurs wijst met grote idruk op het zeer premature karakter aarin de voorbereidingen voor de ver- nding met Vlieland zich bevinden. Er momenteel alleen nog maar sprake an een onderzoek of het kan qeschie- an. ut een dergelijke dienst financieel indabel kan draaien is ook nog niet skend. De heer Blom wijst verder op schietactiviteiten op de Vliehors. et is vanweg de ondiepte niet moge zonwering rol-knikarm- of schaararm- schermen. markiezen, vlak- hangende zonwering, aluminium laloezieen voor binnen en buiten, lamelgordiinen Bel bij geen gehoor Purmerend 02990-24601 Inéén keergoed,voor jaren! lijk om met een boot van Texel naar het dorpje op Vlieland te varen. De mensen die met de boot meegaan zouden dus op de Vliehors moeten worden afgezet. Daar dit terrein een groot deel van het jaar als schietterrein wordt gebruikt zou dat de nodige moeilijkheden kunnen geven. Volgens de heer De Gorter, ex- directeur van de TESO, gaf de Hors als aanlegplaats al moeilijkheden in de tijd dat de TESO de dienst tussen Texel en Vlieland nog exploiteerde. ,,De Vliehors is erg onbegaanbaar", zei hij. ,,Als de mensen daar worden afgezet dan moeten ze op de één of andere manier naar het dorp worden vervoerd. In onze tijd werd dat door iemand gedaan die daarvoor een soort truc had. Maar op het laatst verloor hij zoveel materiaal in de Vliehors dat het hem meer kostte dan opleverde. Hij is er toen mee ge stopt". Het zal dus niet makkelijk wor den om de toeristen en belangstellen den van de Vliehors naar het dorp te vervoeren. Overigens ligt het in de be doeling van de Vereniging van Schelp- vis Exporteurs om de dienst één of hoogstens twee keer per dag te varen. Dit gebeurt dan alleen in het hoogsei zoen. Er wordt dus echt op toeristen gegokt. De Gorter noemde de Vlieland verbinding in de TESO-tijd een slechte verbinding. Hij wees hier met name op de zelfgebouwde steigertjes waaraan de schepen moeten aan- en afmeren. Ook TESO-directeur Hoogerheide maakt melding van de moeilijkheden met de destijds van de gebroeders Boon overgenomen bootverbinding. Hij kwalificeerde de dienst als een nau welijks te exploite'ren verbinding" en zei verder dat er eigenlijk geen sprake van een dienstregeling was. Men moest zozeer rekening houden met de bewe gingen van het tij dat er van enige regelmaat niets kon komen. ,,Het was altijd onzeker of de boot wel zou gaan. Verder was één van de aantrekkelijke kanten van de bootreis dat je onderweg de zeehonden kon zien liggen. Het aan tal zeehonden op de Wadden is sedert dien enorm gedecimeerd. Dat was een reden waarom de tocht minder aantrek kelijk werd", aldus Hoogerheide. Toen de „Zeemeeuw" dan ook aan ver vanging toe was achtte de toenmalige TESO-directie het geen haalbare kaart de dienst voort te zetten. Met het ter ziele gaan van de „Zeemeeuw" was het tevens met de verbinding bekeken. Hoe de mogelijkheden ook liggen, het lijkt er wel op dat zowel van de zijde van Texelaars als van de Vlie- landers als van toeristen grote belangstelling bestaat voor een boot verbinding tussen de eilanden. Mensen die beroepshalve met een eigen boot van Texel naar Vlieland varen worden niet zelden door mensen benaderd met het verzoek mee te mogen varen. Een verzoek waaraan vanwege het risico van het zonder vergunning vervoeren van personen vrijwel nooit wordt voldaan. Valt dus over belangstelling niet te klagen, aan de technische en commerciële mogelijkheden zitten hier en daar nog wel wat haken en ogen. Het bejaardenreisje Den Burg op 6 mei naar Avifauna zal met 2 bussen worden gemaakt. Vanaf 7.20 uur zullen beide bussen een bepaalde route rijden. Bus 1 rijdt via Elemert, Emmalaan, Wilhelminalaan, Kogerstraat en bus 2 gaat vanaf het C. E. Gollards Rustoord via garage Kaczor (Keesomlaan). Ver trokken wordt met de boot van 8.05 uur. Door het afvallen van een paar zieken zijn er nog 6 plaatsen beschikbaar. U kunt zich in verbinding stellen met mevr. J. Wassenaar-Wilmink, W. v. Beieren- straat 34, tel. 2181. Hoewel het zwaartepunt van de festiviteiten in verband met de inhuldiging van koningin Bea trix op 5 mei is komen te liggen, zijn er toch een aantal activitei ten die op de inhuldigingsdag zelf plaatsvinden. De vijfr en zeven dorpen-fiets tocht waaraan door jong en oud meegedaan kan worden wordt verreden tussen negen uur 's ochtends en zes uur 's avonds. Mensen die mee willen doen halen een deelnemerskaart in hun eigen dorp in de afstempel plaats. Dat is in ieder dorp het dorpshuis, behalve in De Koog waar men de kaarten in „Capri" kan krijgen en in De Waal waar de kaarten in hotel De Wael ver krijgbaar zijn. Deelnemers ont vangen te zijner tijd een herinne ringsvaantje. In 't Asiel vindt om half negen 's avond een groots meierblisbal plaats met medewerking van de Texelse groep The Ness. De toe gang is gratis. In De Koog wordt een gevel- versier wedstrijd gehouden. De hele dag hebben de Kogers de gelegenheid om hun gevel op te fleuren en 's avonds komt de jury langs om te kijken wie het het mooist heeft gedaan. In Den Hoorn wordt een fles senpostwedstrijd gehouden. Tussen negen en zes uur kunnen flessen met een goed passende kurk en voorzien van een briefje met naam en adres worden inge leverd in dorpshuis De Wald hoorn. Door een boot van het NIOZ zulen ze dan ergens op zee overboord worden gezet. Het gaat er om wiens fles het verst komt. Om half twee verzamelt men zich bij de lagere school in Den Hoorn voor de juttocht. Een aan tal mensen met trekkers en karren gaat dan naar het strand om hout en ander brandbaar ma teriaal op te halen voor de meierblis. ïdactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, tel. (02228} 266 Iy Verschijnt dinsdags en vrijdags. Frits Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg tel. (02220) 2208 j _.i C^Ts-i r* si o a ly\ /I 1 1/1 /~iPostgiro 652. Abonnementsprijs 712,50 per kwartaal >or advertenties, abonnementen, etc.: Y'lfir.TI 11 li i! 0 (r /ƒ7 §rj 1,1 VIllTI 70 cent incasso; los 50 cent. ngeveld Er De Rooy B.V., ^7' V V11 H/%4< I LprdpF J Tf/X/l' /t/W A—Bankrelaties: Amro Bank nr 46.99.17.636 .stbus 11, Den Burg, telefoon (02220) 2741. J Rabobank nr 3625.01.742; NMB nr 67.34.60.398. De politie heeft vrijdagavond een inval gedaan in een vakantiebungalow nabij De Koog en daarbij een 20-jarige Duitser en zijn 29-jarige vriend aangehouden. Eerstgenoemde werd ingerekend op verzoek van de Westduitse justitie. Door naar Texel te vluchten had hij zich willen onttrekken aan een jaar gevangenis straf, waartoe hij was veroordeeld in verband met handel in verdovende middelen. De jongen wordt beschouwt als een handelaar. Ook tijdens zijn ver blijf op Texel hield hij zich blijkbaar met de drughandel bezig, want de politie trof in de bungalow een hoeveelheid hasj. Isd en cocaïne aan, die veel groter was dan voor eigen gebruik nodig was. De zeer geslaagde actie van vrijdag avond werd ondernomen na gedegen voorbereiding, waarbij er rekening mee werd gehouden dat de Duitser en zijn metgezel(len) waren bewapend. Dat laatste bleek achteraf niet het geval te zijn. Bij de inval, waarbij de bungalow om 18.05 uur tegelijkertijd van twee kanten af werd benaderd, waren ca. tien man betrokken, waaronder enkele experts op druggebied. Ook een „hasj- hond" was voor deze gelegenheid naar Texel gehaald. Tijdens het doorzoeken van de woning bleek dat er naast de ge arresteerden nog meer mensen verblijf hielden. Dat leidde zondagmiddag el ders op Texel tot de aanhouding van een Israëlisch echtpaar met kind. Ook zij waren meerdere malen in de bungalow (die voor vijf weken was gehuurd) geweest. De man bleek in het bezit te zijn van een kleine hoeveelheid cocaïne. De heer P. Beemsterboer uit Den Burg is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Tijdens een sobere plechtigheid die vanmorgen in de raadszaal werd gehouden, speldde burgemeester Engelvaart hem de versierselen op. De heer Beemsterboer kreeg de on derscheiding wegens zijn langdurige verdiensten voor de gemeenschap Hij is sinds 29 juli 1935 in gemeentedienst en sinds 20 februari 1947 gemeente secretaris, een functie die hij dit jaar neerlegt. Daarnaast was de heer Beem sterboer vele jaren actief als bestuurlid van de plaatselijke en de provinciale VW, van het Witte Kruis (later Groene Kruis), de TEM en de N.V. Luchtvaart terrein. In de oorlog was hij ook actief in het verzet. Na afloop van de plech tigheid maakte het gemeentepersoneel van de gelegenheid gebruik om ridder Beemsterboer te feliciteren. 'vvvvvvrrrrvrvvrvvr» Opnieuw hebben zich vertragingen voorgedaan bij de afbouw van de nieuwe veerboot Molengat, waardoor het vrijwel zeker niet lukt het schip op de onlangs aangekondigde datum af te leveren en over te dragen. Bij TESO en de werf beraadt men zich nog over de nieuwe afleveringsdatum. Zondag j.l. is de zomerdienstregeling van TESO ingegaan wat betekent dat sindsdien dagelijks een halfuursdienst wordt onderhouden. Er moet echter rekening worden gehouden dat soms van een „tussenboot" geen gebruik kan worden gemaakt, omdat deze is gere serveerd voor het vervoer van gevaar lijke stoffen. Tot juni a.s. zijn dat iedere dinsdag de diensten van 7.05 uur uit Den Helder en 14.35 uur van Texel en donderdag de diensten van 7.05 van Den Helder en 10.35 van Texel. Het Mensen Zonder Werk-project houdt vrijdag 9 mei een excursie naar de Memo-beurs in Hilversum, op deze beurs staat het mens- en milieuvriende lijk ondernemen centraal. Belangstellen den kunnen zich voor de excursie op geven bij het Mensen Zonder Werk project, telefoon 2792 of via antwoord nummer 92. Afhankelijk van hoeveel mensen er meegaan zal een oplossing voor het vervoer worden gezocht. Men kan zich aanmelden tot woensdag 7 mei. De deelname is voor werklozen gratis. Sinds het afgelopen weekend staat in De Waai op het gemeente lijke grasveldje tegenover de Herv. kerkeen bijzonder monument". Het is een oude met aluminiumverf bespoten bromfiets die met de wielen muurvast in een betonnen sokkel van zo'n 700 kg staat. Aan het monument is de gemeentelijke commissie kunstopdrachten niet te pas gekomen, want het is een zeer particulier initiatief, genomen door Nico van Egmond, Theo Kuip en Ruud Witte. De jongelui willen aldus kenbaar maken dat zij voorne mens zijn zich voortaan wat rustiger te gedragen met hun brommers om aldus een eind te maken aan de overlast die in De Waal al maanden lang de gemoederen bezig houdt. Als die belofte wordt waargemaakt is het niet nodig dat de jongelui voor hun ontmoetingen naar het afgelegen gebouwtje op het sport veld worden verwezen. Dat zou mooi uitkomen want veel Waalders zagen dat toch al niet als een goede oplossing. I1=3»lir issagiers verlaten de „Zeemeeuw" nadat het schip is afgemeerd bij de haven van De Cocksdorp. De Zeemeeuwonderhield vroeger de snst tussen Texel en Vlieland. Het schip was eerst in handen van de gebroeders Boon en werd later eigendom van de TESO.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 1