Mannetjesputters weer naar Rijnhal! Oosterend kampioen na 4—0 overwinning Weer toernooizege voor JKM Bert Segerink winnaar Tulpenrit Uilslagen zaalvoetbal Zaalvoetbalprogramma Neptunus in Den Burg voor opening zwembad Texelse ploeg pleegde overtreding JKM kampioen zaalvoetbal Bestuurswisseling ZPC TX 71 Voetbaluitslagen Texeljeugd rijdt in Haarlem Kampioenschappen parachutespringen jfffi m DINSDAG 29 APRIL 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De beker die de Texelse 'mannetjesputters' zo overtui gend leken te hebben gewonnen in het IMCRV-steden- spel, is in ernstig gevaarl De NCRV-scheidsrechters hebben vastgesteld dat één van de vier mannetjes putters bij het duwen van de auto een overtreding heeft gebaan, door zich met de voeten af te zetten tegen de strobalen. Bij het opnieuw afdraaien van de opname is dit met zekerheid komen vast te staan. De NCRV wil het pijnlijke probleem oplossen door de mannetjesputters nogmaals in het strijdperk te roepen. Dat zal gebeuren tijdens de rechtstreekse uitzending van 9 mei a.s., opnieuw vanuit de Rijnhal in Arnhem. Dick van Bommel van de NCRV heeft dit gistermiddag telefonisch laten weten. De teleurstellende maar toch ook wel opwindende mededeling zou nog schriftelijk worden bevestigd. De Texelse mannetjesputters (de gebroeders J. en F. Krijnen, H. Boon en H. J. Klokl zitten intussen niet werke loos af te wachten maar gaan op nieuw in training, te beginnen a.s. zatedag bij het zwembad. Als het allemaal ongelukkig uit pakt heeft Texel straks helemaal niets gewonnen Want zoals be kend heeft Harmeien protest aan getekend tegen het winnen van de gewone Stedenspelprijs (dus de andere beker) door Texel, omdat het antwoord op een vraag ten onrechte goed zou zijn gerekend. Inzake dat conflict heeft de NCRV nog geen uitspraak gedaan. Vrij algemeen heerst de mening dat de NCRV de zaken klungelig heeft aangepakt. Al tijdens de uit zending moesten bij herhaling fou ten worden hersteld waardoor er verandering kwam in de eenmaal geboekte score. Dat was al bijzon der vervelend, maar dat de resul taten nu ook achteraf nog eens kunnen worden betwist, wijst erop dat de organisatie bij de NCRV niet heeft gedeugd. De Texelaars die van dit alles slachtoffer dreigen te worden kun nen zich echter troosten met de gedachte dat het eiland op 9 mei a.s. opnieuw in de landelijke aan dacht wordt gebracht, zodat het promotie-effect van de Texelse deelname nog groter wordt dan ieder had durven hopen. Door de laatste competitiewedstrijd met 8 0 van A 0 2000 te winnen is JKM 1 opnieuw zaalvoetbalkampioen van Texel geworden. Dubbeldik 1 is als tweede geëindigd met slechts één punt achterstand. Het kampioenschap is bij de ploeg gekomen die er het meeste aanspraak op mocht maken. Vooral qua beweging is JKM een stuk verder dan de andere ploegen en de JKM-spelers nemen makkelijker een plaats over van een medespeler dan bij andere ploegen het geval is. A O 2000 speelde de laatste wed strijd tegen JKM met enkele invallers en hoewel men sportief tegenstand bood, was men niet opgewassen tegen de nieuwe kampioen. Dubbeldik 1 had meer moeite om op de tweede plaats te eindigen. Question 1 was voor hen een lastige tegenstander van wie met 2—1 gewonnen werd. De Zwaan won de laatste competitiewedstrijd met 2—0 van Dubbeldik 2. In de eerste klasse kwamen alle ploegen in aktie. De grootste overwin ning werd behaald door Datsun 2 dat Nioz 1 met maar liefst 9—1 versloeg. Topscorer in deze wedstrijd was Douwe Bootsma met drie doelpunten. Kompas verloor voor de tweede achtereenvol gende maal verrassend. Ditmaal was het Texel vet. 1, die de ploeg uit Den Hoorn met 4—1 versloeg. Oosterend 2 had aan tien minuten acceptabel zaalvoetbal genoeg om Tex. Boys 1 met 4—2 te verslaan. Badhotel en Rab 1 behaalden beide een 3—2 overwinning en dit ging ten koste van KSMT 1 en DT Smul. In de tweede klasse speelde een incompleet Gempo tegen KSMT 2. Gempo wist een 3—0 voorsprong te nemen maar in de laatste 5 minuten was het Jan Willem Boon, die door driemaal te scoren alsnog de stand voor KSMT in evenwicht wist te brengen. Texel vet. 2 wist een sportief duel met 5—2 van de Ver. Schilders te winnen. Het kampioenselftal met 'kader'. Van links naar rechts staand: Joop Koning ivoorzitter Biom Trap, Piet Koning, Johan dg Waard, Gerrit Terwindt, Henk Vedder, Bep Vonk Itrainer/coachI, Ewald Witte, Ruud daalder, Piet Beuving en Peter den Brok (grensrech terI. Zittend: Jaap Slikker, Simon Brand, Roel Veldman, Frits Bakker, Gerard Legierse en Jan de Vries. Op de onlangs gehouden jaarverga dering van zwem- en poloclub ZPC TX '71. onderging het bestuur nogal wat mutaties. Na een goed onderling over leg zijn de nodige posten weer bezet. Voorzitter: Ton Kroezen, Bernhard- laan 120, tel. (02220) 4636; penning meester Jan de Wit, Wezenland 7, (02220) 4541; secretaresse: mevr. T. Boon-Dijt, Ada van Hollandstraat 10, (02220) 3571; leden: Mary v.d. Berg, Wagemakerstr. 12, (02220) 3106; Dik Haker, Schilderend 110, (02220) 3506; Klaas Lips, Klif 1, Den Hoorn, (02226) 512. Training: Ria Keijser, Vloedlijn, (02220) 3873; Jan Hopman, Keesom- laan (02220) 2432. Ochtendtraining: de heer C. van Trigt, Boogerd 1, (02220) 2175. Zondagmiddag hield de MAB-club Texel haar eerste kam- pioensrit van 1980. Ondanks het prachtige zonnige weer ver schenen er 31 deelnemers aan de start, opgesplitst in 29 auto's en 2 motoren. Zaterdag 26 april 1980 Afdeling Noordholland: SVO/Z 2-Castricum 6 2-4 Alkm. Boys2-SVO/Z3 2—1 Junioren: Vesdo A1-Oosterend Al 4—3 HCSC C3-Tex. Boys C1 7-0 WGW C6-De Koog C1 6-1 Pupillen: Afdeling A: Texel Al-De Koog A1 7—0 Oosterend A2-Cocksdorp A1 10—0 Texel A3-Texel A2 1—6 De Koog A2-Tex. Boys A2 1—3 Afdeling B: De Koog B1-Tex. Boys B1 1—7 Oosterend B1-ZDHB1 3-0 Oosterend B2-Tex. Boys B2 1 1 Texel B3-Texel B2 0 5 AfdelingC: Oosterend C1-Tex. Boys C1 2—1 Oosterend C2-Texel C4 0 1 Texel C3-Texel Cl 0-5 Zondag 27 april 1980 4e klasse KNVB: Texel-GVO 3-2 Afdeling Noordholland: Kwadijk-Oosterend 0—4 Cocksdorp-AGSV 0—4 Oosterend 3-Succes 5 7—0 Texel5-Vios7 1—8 Junioren: JVC A1-Tex. Boys A1 2-1 Negen renners van de Wielervereni ging Texel namen zondag deel aan een landelijk jeugdtoernooi in Haarlem. Bij de negenjarigen reden Jacco „Asjemenou," zei de Amsterdam mer „daar gaat Neptunus". En daar had hij groot gelijk in. Zaterdag maakte de god der zee een rondrit door Den Burg compleet met zeewier en drietand. Voorafgegaan door de Margaretha Sin clair Band werd Neptunus door de straten en lanen van Den Burg gevoerd met in het gevolg de jeugd van de zwem- en poloclub TX 71. Om elf uur arriveerde het gezelschap bij zwembad de Molenkoog. De eerste kampioensrit was uitgezet door Peter Daalder en Henk Gieze en had een lengte van ongeveer 60 kilo meter. De rituitzetters hadden voor de deelnemers een prachtig parcours ge maakt met leuke opdrachten. De uit slag kon zondagmiddag om 17.15 uur door voorzitter Henk Gieze worden be kend gemaakt. Deze luidde: 1Bert Segerink 5 straf- punten, 2. Theo Dogger 21 strafpun- ten, 3. Leen de Braven 64 strafpunten, 4. Ben Gieze 68 strafpunten, 5. Jan Spaans 68 strafpunten, 6. Dirk van Liere 98 strafpunten, 7. Jos Bakker 105 strafpunten, 8. Gerrit Moens 107 straf punten, 9. Piet Kossen 111 straf punten, 10. Jan van Heenwaarden 118 strafpunten. Vinke en Jef Schuur mee. Jef eindigde als achtste. Paul Witte, Robert Visser en Sidney de Haan streden mee bij de tienjarigen. Door het hoge tempo en een slechte start konden Paul Witte en Robert Visser niet goed volgen, maar Sidney de Haan reed goed mee in de kopgroep en eindigde op een vijftiende plaats. Niels Collou behaalde voor de derde maal een prijs. Bij de elfjarigen reed hij zich naar een achtste plaats. Nico Evers raakte bij de twaalfjarigen eerst in de achterhoede, maar door goed rijden kon hij zich naar voren werken en op een twaalfde plaats eindi gen. Ronald van Boven en Albert Winter moesten met de veertienjarigen 25 kilometer afleggen. Albert kwam met een dertiende plaats net een plaats tekort om in de prijzen te vallen, maar Ronald viel met een elfde plaats nog in de prijzen. Na enkele gedenkwaardige woorden over zwemmen en water overhandigde Neptunus een pot met zure haring aan de chef van het zwembad, de heer Pan sier. Nadat de hoop werd uitgesproken dat het komende seizoen veel mooi weer en een goed badseizoen zal ople veren werd Neptunus door leden van de zwemclub te water gelaten. Met het terugbrengen van de god der zee in zijn element, werd het seizoen 1980 ge opend. Op 16,17 en 18 mei worden op het vliegveld Texel de kampioenschap pen parachutespringen gehouden. Aan dit evenement zal door onge veer vijftig parachutisten worden deelgenomen. Is het één van de drie dagen slecht weer dan kan eventueel op zondag worden doorgesprongen. Er wordt gestreden om de Telegraaf-Telesport trofee. Parachutespringen verheugt zich in ons land in een steigende belangstel ling. In 1979 werden er 31.538 spron gen uitgevoerd. Er waren totaal 2.103 leerlingen waarvan 834 op Texel hun opleiding kregen. Hoofdklasse: JKM 1-A 02000 8-0 De Zwaan-Dubbeldik 2 2—0 Dubbeldik 1-Question 1 2—1 Eerste klasse: Badhotel-KSMT 1 3-2 Texel vet. 1-Kompas 4—1 DT Smul-Rab 1 2-3 Datsun 2-Nioz 1 9—1 Oosterend 2-Tex. Boys 1 4—2 Tweede klasse: KSMT 2-Gempo 3-3 Derde klasse: Ver. Schilders-Texel vet. 2 2—5 18.30 u.: Mantje-Dubbeldik 19.00 u.: Sw. Schaep 1-Citroën 19.30 u.: Slufterhoek-Rab 2 20.20 u.: Question 2-Spyker 21.15 u.: Nioz 2-Vet. De Koog 22.05 u.: Oosterend 5-Oosterend 4 Zaaldienst: Dubbeldik 1. Donderdag 1 mei: 18.30 u.: De Koogel 2-Zegel Modes 19.00 u.: Ratronics 2-Bremakker 19.30 u.: Jelleboog-Dubbeldik 3 20.20 u.: Paal 9-JKM 3 21.15 u.: Rabo-De Mok 22.05 u.: Amro-Oosterend 3 Zaaldienst: Tex. Boys 2 Neptunus, god der zee, opende zaterdag zwembad De Molenkoog. Door de jeugd van de zwemclub werd hij later het water ingekieperd. ns je In de laatste competitiewedstrijd g9Js Oosterend er in geslaagd het kam pioenschap in de 3de klasse C te be machtigen. In een boeiende wed strijd werd Kwadijk het slachtoffer van een uiterst gemotiveerde Oos terend-ploeg. Al voor de rust werd de strijd beslist. Via goals van Frits Bakker en Johan de Waard was een 3—0 ruststand gerealiseerd. Na de rust maakte Gerard Legierse de Oos- j terend-overwinning compleet door met een keihard schot de voor sprong tot 4—0 uit te bouwen. Onder leiding van de uitstekende scheidsrechter de heer Albring begon- /eij nen beide ploegen enthousiast aan de se(wedstrijd. Bovendien waren de weers omstandigheden uitermate gunstig, zodat niets een mooie voetbalmiddag in ie de weg stond. Oosterend begon uiter mate voorzichtig. Coach Bep Vonk .1 wenste geen risico's te nemen en start- Me met een 4-4-2 opstelling. De vrij onbevangen spelende Kwadijk-ploeg '.liep met open ogen in de val door vanaf het begin massaal aan te vallen. De Oosterenders pareerden de overigens vrij rommelig opgezette aanvallen rustig en probeerden met lange trappen de snelle spitsen Koning en Bakker te bereiken. >e hi s ill 01 - m s iti i oii i Vlot succes cl de Al na tien minuten spelen had deze <ekstrijdwijze succes. Frits Bakker kwam alleen voor doelman Breuker en scoor- <ilde beheerst. Kwadijk bleef ook na deze tegengoal volharden in zijn strijdwijze. Oosterend kreeg daardoor nog legio kansen op een grotere voorsprong. De uibeste kans was wel voor Frits Bakker, hi jPiet Koning speelde zich vrij op rechts ■en misleidde de gehele Kwadijk-defen- sie door niet zelf op doel te schieten maar de bal terug te leggen op de ge heel vrijstaande Bakker. Tot schrik van alle Oosterend-supporters schoot deze 0< echter huizenhoog over het lege doel heen. Kwadijk kreeg nauwelijks kansen in deze fase van de strijd. Het Ooster- eel end-doel kwam slechts éénmaal in gevaar toen doelman Veldman een las tig springende bal niet onder controle ,kon krijgen. De paal bracht echter red ding. Na ongeveer 20 minuten spelen had Oosterend opnieuw succes. Op de rand van het strafschopgebied kreeg Ie :SVO een vrije trap toegewezen. Gerard d Legierse schoot keihard in het opge- 3( -stelde muurtje. De terugspringende bal werd door Frits Bakker echter alsnog in het doel geschoten. Even later was het weer raak. Gerard Legierse omspeelde enkele Kwadijk-verdedigers en bood Johan de Waard een uitstekende sco ringskans. De Waard benutte deze koelbloedig. Zo beslisten de Oosteren ders eigenlijk voor de rust al de wed strijd Beslist Na de rust speelden beide ploegen wat minder fanatiek. Opnieuw kreeg Oosterend de beste kansen, maar de ploeg faalde in de afwerking. Pas een kwartier voor tijd werd één van de vele kansen benut. Met bijna alle Kwadijk- verdedigers op de doellijn wist Gerard Legierse met een hard schot te scoren. Ook in de laatste minuten misten de Oosterenders nog diverse kansen maar niemand die zich daaraan ergerde, want de zaak was al beslist. De zaalvoetbalvereniging JKM heeft voor de tweede maal voor sensatie gezorgd in de Noord-Hollandse zaal voetbalwereld. Werd eerste paasdag het zeer sterk bezette Wildbret-toernooi ge wonnen in Alkmaar, afgelopen vrijdag werd wederom in een sterk deelnemers veld afgerekend met gerenommeerde tegenstanders. Het door Joop Roozeboom georgani seerde toernooi in de sporthal „De Brug" in Den Helder werd overtuigend gewonnen door in een directe confron tatie met het sterke AV Jan III met 2—1 te zegevieren. Het toernooi startte met de wedstrijd JKM-Wildbret. JKM had in deze wed strijd het beste van het spel en kwam na vijf minuten door Uriot met 1—0 voor. Het door blessures enigszins gehandi capte Wildbret kon hier weinig tegen over zetten. JKM benutte veel kansen niet en hierdoor wist Wildbret vijf minu ten voor tijd toch nog op gelijke voet te komen. De tweede wedstrijd ging tussen AV Jan lil en de Helderse jeugdselectie tot 23 |aar. Uitslag 3—0 voor AV. Hierna moest JKM aantreden tegen AV Jan III. JKM had verrassenderwijs het heft praktisch de gehele wedstrijd in handen en kwam dan ook verdiend voor met 1 —0 door een knappe aktie van Gert Pansier. Pansier speelde de gehele defensie op snelheid uit en scoorde beheerst. Hierna kreeg JKM zeker bete re kansen, maar Albert Hoven miste net de precisie om meer afstand te nemen. Na de wissel kwam AV Jan III gelijk door gastspeler Mozes Isaak (Zaanse selectie). JKM behield echter het initia tief en wist met nog 2.38 minuut te spelen te scoren. Louis Uriot speelde aan de rechterkant Job Dragtsma uit en passeerde keeper Jan de Jong in de lange hoek. De laatste wedstrijd moest JKM winnen, omdat AV Jan III wel met 2—1 van Wildbret Sport won. Spannend JKM tegen de Helderse selectie was een taktisch slechte wedstrijd, maar ver schrikkelijk spannend. Na acht minuten spelen was de stand 3—2 in het voor deel van JKM. Het JKM spel was in deze wedstrijd vrij chaotisch. Men wist dat men moest winnen en deze druk werd hun bijna fataal. Met nog 7 minuten te spelen was de stand 4—3 in het voordeel van de Helderse selectie, maar door hard werken van de gehele ploeg en door nog twee doelpunten van Louis Uriot wist JKM toch de zege en de toernooi-overwinning veilig te stel len. Dor hun goede spel en door de prestaties van de laatste tijd heeft de Texelse zaalvoetbalkampioen enorm veel goodwill gekweekt voor het Texelse zaalvoetbal. A.s. woensdag speelt JKM in de Sporthal in Egmond weer in een toer nooi van Derp-United, aanvang 10.50 uur.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7