L/R Een investering waar u op kunt rekenen Jongens GV Texel werden kampioen Forse overwinning voor JKM OGENERHL Elektronische kasregisters UvR 21 deelnemers aan wedstrlld gevelversleren Bekerfinale zaalvoetbal 'b v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Zaalvoetbaltoernooi SV Oosterend in Ons Genoegen Voetbalwedstrijd kerkeraad VRIJDAG 9 MEI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 13 G14 Eenvoudig kasregister met één register. Een centraal slot met verschillende sleutels om gescheiden toegang zeker te stellen. De datum wordt vanuit het toetsenbord ingesteld. Uitschakelbare bon-afgifte. Toets waardoor vermenigvuldigen met gebroken getallen mogelijk is. Gegevens blijven 5 uur behouden na stroomuitval. Afmetingen: 320 mm br. x 423 mm d x 312 mm h. Gewicht 12,5 kg. Bestelnummer: 13.1202 ƒ1450,— excl. btw. G45 Zeer snelwerkend kasregister Vier telwerken voor verschillende verkoopgroepen. Vierde groep eventueel in te richten voor statiegeld retouren. Vier telwerken voor omzetsplitsing per bediende of periode Extra telwerk voor ontvangsten debiteuren .-Extra telwerk vooruitbetalingen. j. Overigens gelijk aan model 25. Afmetingen 400 mm br. x 423 mm d. x 312 mm h. Gewicht: 12,5 kg. Bestelnummer-131075. ƒ2395,— excl. btw. In januari van dit jaar is in de turnkring Hollands Noorderkwartier de jeugdcompetitie van start gegaan. De gymnastiekafdeling van de Meersportenvereniging Texel had voor deze competitie ingeschreven met drie ploegen, t.w. een groep meisjes t/m 16 jaar, een groep meisjes t/m 13 jaar en een groep jongens t/m 13 jaar. Door de enorme grote deelname aan deze jeugdcompetitie is het niet mogelijk om iedere vereniging te ontmoeten, doch alleen de vere nigingen uit de zelfde poule. Aan het eind van de competitie wordt een finale gehouden en aan de hand van de resultaten in de competitie komt een vereniging in de A-, B- of de C-finale. Beide Texelse meisjesploegen hadden slechts één wedstrijd verloren en de jongensploeg zeis niet één, zodat alle drie de ploegen gerechtigd waren in de A-finale uit te komen. Deze finale werd zaterdag in de sporthal van Anna Paulowna gehouden. punten en Texel met een zesde plaats behaalde 139.45 punten. Verrassing Voor de meisjes t/m 13 jaar was het nog een verrassing of ze überhaupt wel mee zouden kunnen doen. Monique Kalk had zojuist twee maanden zieken huis achter de rug en Monique Scher mer was herstellende van gescheurde enkelbanden, terwijl Miriam Raven niet heeft kunnen trainen vanweg een opge lopen blessure tijdens het schoolvoet- baltoernooi. Ondanks een min of meer gehavende ploeg konden ze toch aan treden en ze zouden zich kranig ver weren.Evenals hun oudere clubgenoten moesten ze genoegen nemen met een 6e plaats in de eindrangschikking. Er deden in totaal acht ploegen mee. Monique Kalk eindigde op een indivi duele 6e plaats, Leonie Ran, Karin Vlaming en Marit de Porto comple teerden de ploeg. Met wat meer voor spoed in het volgende seizoen zullen deze meisjes zeker nog van zich laten horen. Al deze jongens en meisjes spelen ook zaterdag 17 mei in sporthal 'Ons Genoe gen' wanneer de Texelse turnkampi- oenschappen gehouden zullen worden. De jongensploeg, bestaande uit Rob de Vey, Jeroen Schol. Hans van Vooren en Gerko Praamstra. moest het opne men tegen verenigingen uit Burgerbrug. Petten en Heerhugowaard. Burgerbrug- Petten zou de meest gevreesde tegen stander worden; hiervan hadden ze namelijk tijdens de competitie slechts met een gering aantal punten van kunnen winnen. Een serieuze aanpak van de jongens, de afgelopen weken tijdens de trainingen, heeft er toe bijge dragen dat ze optimaal gemotiveerd en als team aan de wedstrijd begonnen. Ze turnden nagenoeg zonder mislukkingen en een grote vooruitgang viel te con stateren bij het paardspringen, waar Gerko Praamstra zelfs een 8.60 behaal de. Op vier van de vijf toestellen waren de Texelse jongens duidelijk sterker dan hun concurrenten. Scheelde het eerder slechts enkele punten, nu was de voor uitgang pas goed merkbaar. Met een voorsprong van ruim 10 punten op nummer Z was het kampioenschap een feit. De meisjes t/m 16 jaar moesten het helaas stellen zonder Carla de Grave, die zich tijdens één van de trainingen bles seerde. Zodoende moest deze ploeg met vijf meisjes in plaats van zes hun wedstrijd turnen. Ze begonnen aan de brug-ongelijk, waarbij ze in vergelijking met de zeven andere verenigingen erg hoog scoorden, n.l. direkt achter OKK uit Den Helder en Turnlust uit Alkmaar, terwijl Gertie Praamstra met een 8.10 van de 48 deelneemsters zelfs op twee na de beste oefening liet zien. Zij zou het ook de rest van de wedstrijd erg goed doen. Haar paardsprong, een hand stand overslag met hele schroef, leverde het hoogste punt van de gehele wed strijd op: 8.65 p. In totaal eindigde Gertie op een zesde plaats. De ploeg bestaande uit Yvonne Bruining, Anka Coutinho, Marja Vlaming, Gertie Praamstra en Jacqueline Kooi zou in totaal op een zesde plaats eindigen. De punten van de nummers 3 t/m 6 lagen erg dicht bij elkaar; Alkmaar met een derde prijs behaalde in totaal 143,10 Deze week werden er alleen zaalvoetbalwedstrijden ge speeld in de tweede en derde klasse. In de tweede klasse ging de wedstrijd Mok-Rabo niet door omdat Mok, voor de derde maal in dit seizoen niet op kwam dagen. Koploper Oosterend 3 leed tegen Amro z'n vierde verliespunt na een zwakke wed strijd. JKM 3 behaalde opnieuw een forse overwinning. Ditmaal moest Paal 9 met 8-0 het onderspit delven na een wed strijd waarin vooral Wilco Wassenaar (JKM) opviel door goed spel. Dubbeldik 3 - Jelleboog was een spannende wed strijd. Al vroeg in de wedstrijd nam Dubbeldik een 2-0 voorsprong door doelpunten van Dirk Boutsma en Rein Stam waarna Jelleboog terugkwam tot 2-1 door een doelpunt van Jos Huitema. De gehele tweede helft was Jelleboog de iets betere ploeg, maar een keihard werkend Dubbeldik wist de voorsprong vast te houden, zodat het deze uiterst sportieve wedstrijd met 2-1 winnend wist af te sluiten. Minder sportief was de in de derde klasse gespeelde wedstrijd Rab 2 - Slufterhoek. In deze door Rab met 1-0 gewonnen wedstrijd moest van beide ploegen voortijdig een speler terecht de kleedkamer opzoeken door natrappen en commentaar op de lei ding. Question 2 en Nioz 2, de beide koplopers uit de derde klasse, wonnen beiden hun wedstrijd. Question 2 speelde eindelijk weer eens naar z'n kunnen en het was duidelijk aan de spelers te merken dat ze het volgende seizoen voor een plaatsje in Question 1 in aanmerking willen komen. De ploeg won met 4-1 van de Spyker en de doel punten werden gescoord door Hans Beverdam (2), Ed Stiekema en Peter Dros terwijl A. Zijm tegen wist te sco ren. Nioz 2 behaalde een forse 5-1 Op donderdag 15 mei (hemelvaarts dag) houdt de sportvereniging Ooster end een zaalvoetbaltoernooi voor junio ren in sporthal "Ons Genoegen" te Den Burg. Vanaf 's ochtends 9.00 uur tot 's middags 14.30 uur is een toernooi gepland voor junioren van 12 tot 13 jaar. Om 15.00 uur is vervolgens een toernooi voor junioren van 14 en 15 jaar. Het ochtend toernooi heeft als hoofdprijs de 'Sieme Keyzer'-wisseltroffee, een beker die dit jaar voor het eerst uitgereikt zal worden. Sieme Keyzer is de zeer beken de wedstrijdsecretaris van de sport vereniging Oosterend, een job die hij al sinds mensenheugenis tot ieders tevre denheid vervult. SV Oosterend heeft dit jaar voor het eerst junioren in de zaal. Ze komen uit onder de sponsernamen Ratronics en Bremakker. Het ochtendtoernooi zal bestaan uit twee poules van ieder 4 teams. Behalve bijna alle Texelse teams doet ook HCSC uit Den Helder met dit toernooi mee. Het middagtoernooi be staat uit een halve competitie waarvan het team met de meeste punten winnaar wordt. Alle teams uit de competitie doen mee behalve Dubbeldik dat toer nooi verplichtingen elders heeft. In deze vacature is voorzien door het meespelen van een nieuw team onder de naam van Oosterend. Het programma is als volgt: Poule A: Ratronics 2; De Koogel; HCSC; Bureau Eelman. Poule B: Bremakker; Zegel Modes; Alkema; Sportshop Vonk. Ratronics 2 - De Koogel 9.00 uur Bremakker - Zegel Modes 9.20 uur HCSC - Bureau Eelman 9.40 uur Alkema - Sportshop Vonk 10.00 uur De Koogel - HCSC 10.20 uur Zegel Modes - Alkema 10.40 uur Ratronics 2 - Bureau Eelman 11.00 uur Bremakker - Sportshop Vonk 11.20 uur De Koogel - Bureau Eelman 11.40 uur Zegel Modes - Sportshop 12.00 uur Ratronics 2 - HCSC 12.20 uur Bremakker - Alkema 12.40 uur 8e en 7e plaats 13.00 uur 6e en 5e plaats 13.20 uur 4e en 3e plaats 13.40 uur Finale 14.00 uur Prijsuitreiking om 14.45 uur in de kan tine van de Sporthal door Sieme Keyzer. Middag toernooi: Ratronics 1; Citroen; Mantje; Oosterend en 't Swarte Schaep 1 Ratronics 1 -1 Swarte Schaep 15.00 uur Citroen - Oosterend 15.20 uur Mantje - Ratronics 1 15.40 uur t Swarte Schaep 1 - Citroen 16.00 uur Oosterend - Mantje 16.20 uur Ratronics 1 - Citroen 16.40 uur t Swarte Schaep - Mantje 17.00 uur Oosterend - Ratronics 1 17.20 uur Mantje - Citroen 17.40 uur t Swarte Schaep - Oosterend 18.00 uur Aan de wedstrijd gevelversieren die op Koninginnedag in De Koog werd gehouden namen 21 families deel. Ze hadden er allemaal veel werk van gemaakt.De eerste prijs ging naar de familie Henstra, de tweede naar de familie Verseput en de derde prijs was voor de familie Th. Kooiman. Zaterdagavond 10 mei wordt er weer gevoetbald door de kerekeraden van de N.H.- en Gereformeerde kerk van Oos terend tegen een team van de leiding en oudercommissie van het gezamenlijk Jeugdwerk. Dit inmiddels traditionele gebeuren begint om 19.30 uur op een van de velden van SVO. De toegang is gratis maar in de pauze zal de pet rondgaan, dit jaar ten bate van het Jeugdgebouw. ZDH ZDH neemt zondag deel aan het toernooi van De Koog. Ze spelen om half elf de eerste wedstrijd. ZDH 2 neemt op Hemelvaartsdag deel aan een tournooi in De Koog. Dit elftal begint om elf uur te spelen. overwinning op De Koog veteranen mede dankzij 5 doelpunten van Peter Reijnders. Oosterend 4 won met 2-0 van Oosterend 5 was in het veld de betere ploeg maar door gebrek aan afmakers moest het de punten aan grote broer Oosterend 4 laten voor welke ploeg Hans Vlaming de beide goals scoorde. A.s zaterdag wordt om kwart over negen de bekerfinale zaalvoetbal ge speeld. Voor de aanvang van deze wed strijd wordt om half acht een wedstrijd gespeeld tussen de zaalscheidsrechters en het veteranen-selectie team. Direkt hierna volgt de strijd om de derde en vierde plaats voor de beker en deze wedstrijd wordt gespeeld tussen eerste klasser Datsun 2 en hoofdklasser A en O 2000. De finale hierna zou officieel tussen JKM 1 en De Zwaan gaan maar De Zwaan heeft hiervan afgezien omdat het zijn verplichtingen elders na wil komen. Door de afzegging van De Zwaan speelde Oosterend 1 nu in de finale omdat deze ploeg in de halve finale door De Zwaan werd uitgeschakeld en A en O 2000 speelt in de kleine finale omdat deze ploeg in de kwart finales door De Zwaan werd uitgeschakeld. De winnaar van de finale heeft de plicht om volgend seizoen te spelen om de NH- beker. Juist daarom zal JKM 1 er op gebrand zijn deze wedstrijd te winnen. Door het winnen van toernooien in Alkmaar en Den Helder heeft JKM de laatste tijd een goede naam op de vaste wal opge bouwd en indien JKM zich in de toekomst eens voor de rayonhoofdklas se weet te plaatsen zijn er zelfs al spelers van de overkant geïnteresseerd om voor de Texelaars uit te mogen komen. Helaas heeft JKM op Texel zelf zijn faam nog niet vaak weten waar te maken maar de ploeg wordt ook wel kritisch gevolgd. Oosterend 1 kan echter een moeilijk te nemen ploeg voor JKM zijn. In de competitie wisten beide ploe gen eenmaal met één doelpunt verschil van elkaar te winnen. Oosterend speel de de laatste wedstrijden in de zaal erg ongeïnteresseerd maar nu het kam pioenschap op het veld binnen is wil het misschien in de zaal ook nog een succesje behalen, iets wat de spelers en coach Hans Legierse zouden verdienen, verdienen.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 13